Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) Bucy


Bucy
aktív tag

Megtenné valaki, hogy ránéz erre M8SII-n?
Most raktam fel a 8.1.3-at azzal sem megy. A kép szaggat be van lassulva.

(#21952) DoItYourself válasza L4CI2 (#21950) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Furcsa igény, de elfogadom a magyarázkodást. ;)
Nekem egy kallódó 2GB-os "nemtudomclasshányas" kártya van a boxban, azt nem szoktam kivenni.
Talán egy segédprogram vagy driver (pl. ext2fsd, de majd a linuxosok, kijavítanak) segíthet neked kiküszöbölni ezt a windows hiányosságot. Esetleg átméretezni az ext4 partíciót.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21953) Melorin válasza Bucy (#21951) üzenetére


Melorin
addikt

Megnézném de túl nagy és nem engedi letölteni a Mega hiába vagyok beregisztrálva.

(#21954) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Megérkezett az M8S II. Nagyon tetszik, fel is raktam a Libreelecet. Egy hiba van, a megosztást nem tudtam megcsinálni. Windows-os megosztásból lenne a filmeknek a médiatára. Meg is osztottam, de a Libreelec sehogy sem látja a Windows-os megosztott tartalmat, míg a Windows látja a Libreelecet és a megosztott külső meghajtót. Hogy lehetne működésre bírni?

[ Szerkesztve ]

(#21955) korcsi válasza paolinho (#21903) üzenetére


korcsi
veterán

Átnézném a kodi userdata könyvtárat, nem e esetleg egy-két kitömörített video állomány foglalja a helyet.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21956) DoItYourself válasza tibi970307 (#21954) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Jelszóval védett megosztást kikapcsoltad a Windowsban? Összefoglalóban le van írva.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21957) lacko6 válasza tibi970307 (#21954) üzenetére


lacko6
senior tag

8.1.3 hoz a winbe kell fiok jelszot beallitani

(#21958) tibi970307 válasza DoItYourself (#21956) üzenetére


tibi970307
tag

Igen, kikapcsoltam, az összefoglaló alapján csináltam.

lacko6: lehet ez lesz a gond. Van is jelszó a fiókhoz. Próbáltam úgy is, hogy hálózati helyet adtam hozzá IP-címmel, felhasználónévvel, jelszóval, de úgy meg hibát írt ki, ha a csatlakoztatott hálózati helyet kiválasztottam utána.

[ Szerkesztve ]

(#21959) J0hn válasza L4CI2 (#21948) üzenetére


J0hn
csendes tag

Hello!

Nagyon köszönöm a részletes leírást.:)
Olvastam az összefoglalót többször is, de nekem sajnos ez nem jött le :(
Igazából most tanulom ezt az egészet (librelec stb.), érdekel a téma, ezért is vettem meg a kütyüt.
Amúgy úgy van ahogy leírtad, másolni szerettem volna fájlokat windowsban, filmek stb.

A samba-ig még nem jutottam el.Ha jól értem számítógépről elérném és úgy tudnék rá másolni erre az ext4 partícióra?
Most nem vagyok otthon, de ez a partíció ext4 néven szerepel a librelec-ben?Mert láttam ilyen lost and found könyvtárt meg ilyesmit,de ext4-re nem emlékszem.

Majd idővel szeretnék torrent kliens is telepíteni rá. Most egy kolléga a transmission torrentet ajánlotta ezt ismered, érdemes ezt rátenni,vagy esetleg másfajtát?

(#21960) Indiant válasza Melorin (#21953) üzenetére


Indiant
addikt

Nekem is ezt csinálta..., de felraktam a mega helyemre és onnan már engedte.

(#21961) lacko6 válasza tibi970307 (#21958) üzenetére


lacko6
senior tag

neken igy ment,ip konyvtar nev(ami meg van osztva) jelszo
es a regi skin

(#21962) L4CI2 válasza J0hn (#21959) üzenetére


L4CI2
aktív tag

szia

"jól értem számítógépről elérném és úgy tudnék rá másolni erre az ext4 partícióra"
igen hálózaton keresztül eléred a box-ot Windows-ból ha bekapcsolod a LibreELEC settings Addon-ba a samba-át ez mind le van írva a Téma összefoglaló-ban 61. a tipp résznél.
Ha box-ról akarod elérni a Windows gépet akkor meg a 34b. olvad el a Téma összefoglalót.

"Majd idővel szeretnék torrent kliens is telepíteni rá. Most egy kolléga a transmission torrentet ajánlotta ezt ismered, érdemes ezt rátenni,vagy esetleg másfajtát?"
Én nem torrentezek szóval ajánlani nem igazán tudok de megint csak Téma összefoglaló-ra tudok hivatkozni van torrentes rész :)

"ez a partíció ext4 néven szerepel a librelec-ben?"
nem az ext4 az a fájlrendszer neve erre van megformázva. Pl Windows-on NTFS a rendszer partíció fájlrendszere. wiki

itt egy képsorozat hogy tudod hozzáadni a fájlkezelőhöz a belső tárhelyet ha nem lenne ott vagy egy hálózati mappát.

[ Szerkesztve ]

(#21963) Steady74 válasza L4CI2 (#21962) üzenetére


Steady74
addikt

Sziasztok, S912-es procival rendelkező modellt szeretném ha ajánlanátok. Végigolvastam a topik összefoglalót, nézegettem az ajánlott típusokat és elvesztem a rengetegben. Lehetőleg full-os megoldást keresek (RAM terén főleg), jó lenne ha lenne valamennyi gyártói támogatás, és lehetőleg ne kelljen IT zseninek lennem a beüzemelés során (hálózat főleg távol áll tőlem) :)

Jelenleg egy DUNE TV 303D eszközöm van, ami LAN-on éri el a NAS-on lévő zenéket, képeket, filmeket. Zenelejátszásra dedikált eszközt veszek, egyedül filmnézésre kellene valami egyszerű eszköz.

Köszi szépen!

(#21964) Q válasza DoItYourself (#21952) üzenetére


Q
senior tag

Igen, az Ext2Fsd-vel látni fogod win alatt is az ext3/4 partíciókat.

(#21965) junkpod válasza Steady74 (#21963) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az s912 nem ajánlott, s905 LibreElec jó dedikált film és zene lejátszónak.

Box's don't touch!

(#21966) Steady74 válasza junkpod (#21965) üzenetére


Steady74
addikt

Értem. A leírás szerint pedig éppen az a legerősebb proci a csapatban. A 905-ös procis lejátszók közül melyik a határozottan ajánlott?

(#21967) Pelican válasza Steady74 (#21966) üzenetére


Pelican
őstag

Az S905X--es is ajánlott... :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21968) Steady74 válasza Pelican (#21967) üzenetére


Steady74
addikt

és abból mit ajánlanál? Köszi :R

(#21969) J0hn válasza L4CI2 (#21962) üzenetére


J0hn
csendes tag

Hello!

Ismét köszönöm a segítséget! :) Eddig minden sikerült amit leírtál.

Viszont a torrenttel nem boldogulok. Olvastam az összefoglalót, illetve rákerestem az előző bejegyzésekre.
Felraktam az eszközre ezt, ami a leírásban is van:service.transmisson-8.2.2.zip
Majd feltelepítettem a számítógépre a Transmission Remore Gui-t.
Elvileg ha mindent jól csináltam akkor nyitottam portot a Huawei modememen (Port Mapping Configuration) az eszköznek.

De a Gui most azt írja ki,hogy Connection refused.
Böngészőből sem érem el sajnos.
Próbáltam telefonról app-al, ugyanezt írja ki.
Ping-elni tudom az eszközt,ha ez számít, bár elsőre mindig Request timed out lesz és csak a másodikra sikeres.

Mi lehet a hiba?Kell még mást is telepítenem?

Más:
Mini M8S folyton elveszti a kapcsolatot. Bár az eszköz azt írja,hogy van internet, de közbe nincs.Ha ki-be kapcsolom a wifi-t és újra csatlakozik a routerre,akkor ez megoldja egy időre.Sajnos vezetékkel nem tudom összekötni. :(
Rendeltem wifi jelerősítőt.Vajon ez majd megoldja,vagy más lehet a baja?Más is tapasztal ilyet ezzel a géppel?

(#21970) vargalex


vargalex
Topikgazda

Ugyan saját tapasztalatom nincs vele, de hátha valakinek éppen aktuális: a gearbest-en most a Megogo box (S905, 1/8GB, gigabit LAN) $29.99.

Alex

(#21971) paolinho válasza korcsi (#21955) üzenetére


paolinho
őstag

Végül is a Backup kiegészítővel sikerült átköltöznöm a 4 Gb-os kártya 8.0-ás rendszeréből a 16 Gb-os kari 8.2-es rendszerébe, így most egyelőre nem forszírozom tovább a helyhiány problémáját, de köszi szépen az ötletet, lehet, később ránézek erre :)

(#21972) laca71 válasza J0hn (#21969) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia
Ugyan ez volt, a 8.0.1 et frissítve nem ment a torrent, vosszamentem és hibátlan....

(#21973) bostone válasza Steady74 (#21968) üzenetére


bostone
addikt

Az összefoglaló 5C pontjában találod az ajánlott típusokat.

$90-tól:
Minix Neo U1, Wetek Hub, Wetek Play 2, Odroid C2, Khadas VIM/Pro

$30-tól:
S905: Beelink Mini MX, Beelink Mini MX ver 1.0, Beelink Mini MXIII, Beelink MX64, Beelink M18, K1 Plus, KIII, Sunvell T95M, Venz V10.

S905X: Mini M8S II 1G/8G, 2G/8G, 2G/16G, X96, EgoIggo S95X 1G/8G, 2G/16G, Tanix TX3 Pro* / TX5 / TX5 Pro, Beelink Mini MX III II, Venz V10 Pro.

Mielőtt belefogsz a vásárlásba, javasolt próbát tenni pc-n vagy más eszközön (mobil).
Bármennyire is nagyszerű találmány a kodi, tapasztalatból mondom, hogy akadnak, akik képtelenek megbarátkozni a rendszerrel.

Ha nem kell droid fölösleges az S912-es proci.
(Működik a kadenciahelyes lejátszás, ha telepíted az autoframefix alkalmazást és az ftmc vagy spmc kodi forkot. Linket is találsz a topikban.)

S905/S905X a LibreElec alá való proci. Olcsóbb is valamivel.

(#21974) junkpod válasza J0hn (#21969) üzenetére


junkpod
nagyúr

A port mapping csak akkor kell ha külső hálózatról is el akarod érni, egyébként simán működnie kell.
Port nélküli webcimre feljon a Kodi webfelulete?

Box's don't touch!

(#21975) Indiant


Indiant
addikt

Sírva könyörgök, valaki világítsa meg a megoldást, miképp lehet 5.1-et csinálni az eszközön.
A fejem tetejére is állhatok, de csak a két első hangszórón jön ki hang. (az erősítő meg írja ,h. DTS, Dolby....)
M18(S905) LE 8.1.3 - hdmi a tv felé - optikai az erősítő felé
Szeretném, ha mind a 6 hangszóróból jönne hang.

Megoldva, DSP gomb az erősítőn :B

[ Szerkesztve ]

(#21976) J0hn válasza laca71 (#21972) üzenetére


J0hn
csendes tag

Mármint mivel mentél vissza?A transmission-el, vagy a librelec-el?
Nekem most a legutolsó libre van fenn LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.3.img.gz amit találtam.

(#21977) Steady74 válasza bostone (#21973) üzenetére


Steady74
addikt

Most már kezdem kapiskálni, bár azért a gyártói oldalakon is csak sokszor halvány utalások vannak a processzor típusára és a memória mennyiségére.

Sokadik körben azt hiszem megvan amit ki fogok próbálni: Beelink GT1 ultimate. Ebben a Sima S912-es processzor van, nem a H verzió, ami elvileg lekeveri a többcsatornás hangot sztereóra (jelenleg ez kellene, de később már összerakom a HM rendszert, akkor elvileg elég, ha pass-through beállítással továbbítja a hangot az erősítőbe és nem a box dolgozza fel a jelet). Ez kezeli végül a Dolby-t és a DTS-t?

(#21978) laca71 válasza J0hn (#21976) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !

A libreelec 8.0.1 re mentem vissza mert nekem nem ment az újabb verziókkal a torrent

(#21979) J0hn válasza junkpod (#21974) üzenetére


J0hn
csendes tag

Hello!

Ha csak beütöm böngészőbe az eszköz ip címét, akkor az sem jön be, ha erre gondoltál.
Csak Samba-n keresztül érem el az eszközt. SSH-n még nem próbálta.

(#21980) gyuribácsi88

Komolyan sírni tudnék már ettől a kodi-tól, újra kellett raknom mert az előző verzió teljesen megbolondult, feltettem az legújabb verziót, és egyszerűen nem látja a hálózati megosztást, 1 mappa van megosztva de egyszerűen nem látja. Nincs valami más a kodi helyett ezekre az androidos lejátszókra, mert azért az kétségbeejtő hogy a tv alap lejátszója, vagy egy alap plex vagy bármi simán látja a megosztott a mappát, ez a mindent tudó kodi pedig nem.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#21981) Pelican válasza gyuribácsi88 (#21980) üzenetére


Pelican
őstag

Komolyan? Újraraktad a Kodit? Teljesen egyedül? :R

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21982) mihione


mihione
őstag

Win 10 alatt valamiert nekem se mukodik jol a samba megosztas,ehelyett gepre is felment a kodi es onnan siman streamel a tvre.Mar csak libreeleccel hasznalom es tokeletes,erositore megy optikan a hang igy fasza mozi elmenyt nyujt :)
Mindez a legolcsobb x96-os boxal 2 giga rammal.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#21983) junkpod válasza Steady74 (#21977) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor fuss neki újra: a 912 nem ajánlott mp-nek, droidos játékra ok.

Gyuribacsi88: a Kodi nem tud megbolondult, ellenben a user elronthatja, mondjuk nem jó addonokkal...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#21984) Csicsóka válasza vargalex (#21970) üzenetére


Csicsóka
őstag

Csábító a fém ház, és a külső antenna + a gigabit lan ennyi pénzért... :K :K
Pont most tervezek egy 3. boxot, a tartósan akciós Mini M8S II-et már majdnem betettem a kosárba, de most ez feladta a leckét. Úgy látom van rajta reset lyuk, a HDMI, és az AV közt, akkor elvileg az LE is felmegy rá.

(#21985) vargalex válasza Csicsóka (#21984) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én is erősen gondolkodom rajta...

Alex

(#21986) Csicsóka válasza vargalex (#21985) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szépen fogy, már csak 20 db. van. Ahányszor frissítettem az oldalt mindig kevesebb, és kevesebb. :U

(#21987) slecht válasza junkpod (#21983) üzenetére


slecht
aktív tag

Idézet az összefoglalóból:
"Összefoglalva: médialejátszóként használva mindhárom SoC azonos teljesítményt nyújt. VP9 és HDR kódolású anyagok nagyon ritkán fordulnak elő, jelenleg egyiknek sincs jelentősége. A nyolcmagos S912 SoC ARM big.LITTLE konfigurációjú, tehát 4 gyors mag mellett, 4 lassabb, energiatakarékosabb mag található - több feladat párhuzamos futtatása mellett gördülékenyebb rajta az Android. Az S912-ben lévő erősebb grafikus mag előnye androidos játékokban mutatkozik meg."

Nekem GT1 Ultimate van.
Igaz én HDMI-n használom, simán a TV adja a hangot, max 720p mkv-t nézek rajta + 0-24 torrentezek. Eddig nem volt vele probléma.

Ez nem ajánlás, ez vélemény!!!

[ Szerkesztve ]

(#21988) mihione


mihione
őstag

Tudtok iphonera kore vagy yatsehoz hasonlo appot amivel youtube videot lehet kodira kuldeni?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#21989) junkpod válasza Csicsóka (#21984) üzenetére


junkpod
nagyúr

A fém (hatású) készülék ház nagyon fontos, feltéve ha rajta tartod a tv-t:D

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#21990) junkpod válasza slecht (#21987) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miért, én mit írtam? Droidra ok, de mediaplayernek kompromisszumos az S912.
Azt vesz mindenki amit akar. Csak ne legyen sertodes ha nem megy valami és azt kapjátok, hogy mást kellett volna venni mert nem megoldható.

Box's don't touch!

(#21991) Steady74 válasza junkpod (#21983) üzenetére


Steady74
addikt

pf.. jogos.. a 950X meg 100 Mbit-es LAN-nal bír, azt meg keveslem. Na nyaralás után áttúrom még egyszer az összefoglalót, és az ajánlásokat.

(#21992) slecht válasza junkpod (#21990) üzenetére


slecht
aktív tag

Nos, ha csak az LE-re gondolsz, akkor vitatkoznék veled. Szerintem már koránt sem alfa állapotú, ahogy az összefoglalóban írják. (Bár ezen a téren nagyon új vagyok.)
Ha arra gondolsz, hogy a gigabit LAN felesleges, akkor szintén. (Bár ezt nem csak filmlejátszásra használjuk, legalábbis én nem.)
Ha arra gondolsz, hogy a RAM miatt felesleges, akkor talán egyet értek.

Ui: Nem vitatkozok, csak vitázom. Kérlek fejtsd ki, miért nem ajánlott médialejátszásra.
Sejtem mire akarsz kilyukadni, viszont szerintem nem jelent annyival nagyobb kiadást, hogy ne érné meg.

[ Szerkesztve ]

(#21993) blakey válasza slecht (#21992) üzenetére


blakey
titán

"LibreELEC 8.0 for Amlogic S912 devices.

WARNING!!!
If you consider buying a device for LE, do not buy Amlogic S912!

Amlogic has not released fbdev Mali libraries. This build uses libhybris and Android gralloc Mali driver to provide OpenGL for Kodi - because of this the builds will always be experimental until proper Linux libraries are released (if ever).

Issues:
resolution switching - only 1920x1080 and 4K is working (frame rate switching works)
screen tearing in GUI and software-rendered videos (vsync does not work)
Kodi may sometimes crash or restart"
- [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21994) junkpod válasza slecht (#21992) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sajnos nincs alapszinten támogatva a LibreElec a 912-esen, de erőből sok mindent megold. Röviden szólva nem biztos, hogy minden jól mukodik.
A 100as lan egyelőre nem jelent valós hátrányt.
Ha elégedett vagy a boxoddal az ok, de ne igerd egy kerdezonek, hogy neki is tuti jó lesz.

Box's don't touch!

(#21995) Melorin


Melorin
addikt

Be lehet úgy lőni LE alatt a feliratokat, hogy csak akkor jelenjen meg a felirat film közben ha nem az anyanyelvem a film nyelve?
Tehát ha a film csak angol hangsávot tartalmaz akkor induljon el a magyar felirat.

(#21996) junkpod válasza Melorin (#21995) üzenetére


junkpod
nagyúr

Úgy vélem, hogy nem. Amit biztosan lehet, a hang és felirat elsődleges nyelve.
Amúgy meg sokszor nincs jelölve a hangsav nyelve.

Box's don't touch!

(#21997) Indiant


Indiant
addikt

Nos mint kiderült, a hiba nem az én készülékemben van.[link]
Amlogic LE alatt nem működik tökéletesen a Hyperion.

(#21998) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Ftmc-vel végre sikerült a kodencia helyes lejátszás. Köszönöm a segítséget!

(#22000) Imi1981


Imi1981
veterán

Felraktam a legújabb libreelec-et de nem tudom magyar nyelvre(csak angol van a lehetőségeknél) állítani. Megoldható, hogy magyar nyelvű legyen?

(#21998) .zSoLTi.
Végül, hogy sikerült?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.