Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) werszomjas válasza Don77 (#21400) üzenetére


werszomjas
őstag

Én pont most tettem fel a 8.1.1-et Mini MXIII-ra, ami S905-ös nekem.

1. lépés:
Letöltöd ezt: LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.1.img.gz

2. lépés:
Letöltöd ezt: gxbb_p200_2G_1Gbit_RealtekWiFi.dtb

3. lépés:
Letöltöd ezt: LibreELEC.USB-SD.Creator.Win32.exe

4. lépés:
MicroSD kártyát pl egy kártya olvasóval rádugod a gépre.

5. lépés:
Elindítod a LibreELEC.USB-SD.Creator.Win32-et, ott tallózod az 1. pontban letöltött fájlt (LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.1.img), amit nem kell kibotani, kiválasztod a microSD kártyát, és lemezkép írása. Néhány perc és elkészül.

6. lépés:
A 2. pontban letöltött fájlt átnevezed dtb.img-re, majd ezt rámásolod a microSD kártyára, felülírva az ott lévőt.

7. lépés:
MicroSD mehet a box-ba, áram kábel kihúz, fogpiszkálóval benyomod az alján a gombot (könnyen mellé lehet nyomni, érezni kell, hogy megnyomódott) , nyomva tartod, közben adsz neki áramot, elengeded a gombot és el kell indulnia.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#21402) Crvsh3R válasza Don77 (#21400) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Azért jó lenne tisztázni, hogy Beelink MINI MXIII II vagy Beelink MINI MXIII. Te sima Beelink MINI MXIII-et írtál, az S905, a Beelink MINI MXIII II S905X. Nem mind1. Hétvégén telepítettem egy Beelink MINI MXIII II-re, hibátlanul felment.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#21403) Pelican válasza zetecR (#21396) üzenetére


Pelican
őstag

Nem érdemes frissíteni, ha minden megy, ami neked kell.
Akik új telepítést csinálnak és 8-ast akarnak, azoknak ajánlom a 8.1.1-et.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21404) Don77 válasza werszomjas (#21401) üzenetére


Don77
tag

Hát valahogy így próbáltam :( De munka után ezekkel a fileokkal is megpróbálom.
Sima mini iii nem a kettes.

(#21405) Upo válasza Don77 (#21404) üzenetére


Upo
addikt

Ugye nem kínából vásárolt teszteletlen kártyák?
Olyan mintha hamisított lenne a kapacitás.
Tesztelni kellene a kártyákat: [link]
vagy [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#21406) Don77 válasza Upo (#21405) üzenetére


Don77
tag

Fotózom, régebbi használt kártyáim. (Sandisk) Szóval azokkal nem lehet baj.

(#21407) RBJ


RBJ
addikt

gt1 el senkinek nincs problámája? Elkezdte ledobálni a külső hdd t meg a kodi elszáll mindig.
Lehet a usb hdd kezd gatya lenni?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#21408) blakey válasza RBJ (#21407) üzenetére


blakey
titán

Vagy inkább a táp kezdi megadni magát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21409) Pelican válasza RBJ (#21407) üzenetére


Pelican
őstag

Szerintem is inkább táp.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21410) fecus


fecus
őstag

A 8.1.1-ből megint kikerült a standby?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#21411) blakey válasza fecus (#21410) üzenetére


blakey
titán

Eddig sem nagyon volt, egy ideje már nincs benne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21412) fecus válasza blakey (#21411) üzenetére


fecus
őstag

A 8.0.1k-ban benne volt. Előtte kikerült, majd vissza. Már bánom, hogy hozzányúltam. :W
Miképpen tudom megnézni melyik verzióig van benne?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#21413) blakey válasza fecus (#21412) üzenetére


blakey
titán

8.0.1k réginek számít, azóta nagyon sok változat jött ki és sokat fejlődött, azért került ki, mert zavart okozott, az egy dolog, hogy 10-ből 1-2 embernek hiányzik. LE 8.0

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21414) Pelican


Pelican
őstag

Most jöttem vissza a nemrég újranyitott moziból (Mammut 2), a Valeriant néztük 3D-ben (mert 2D-ben nem adják, csak szinkronnal) és borzalmas volt a minőség. Egyrészt a 3D szellemképes volt (a szemüveg nem választotta rendesen szét a két különböző képet), másrészt meg nem volt a vászonra élesre állítva a vetítő így homályos volt az egész. A pan-eléseknél zavaróan ugrált a kép, ennél még egy sima tévé is sokkal jobb.
BORZALMAS volt, nem ajánlom senkinek!
Megint jó ideig nem megyek moziba az biztos...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21415) Pelican válasza fecus (#21412) üzenetére


Pelican
őstag

És mire lenne jó a standby? Nincs 20 másodperced, amíg beindul a box?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21416) blakey válasza Pelican (#21414) üzenetére


blakey
titán

(a szemüveg nem választotta rendesen szét a két különböző képet), - nem a szemüveg választja szét, eleve úgy vetítik, legalábbis a westendbe úgy volt, voltam látogatáson.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21417) junkpod válasza blakey (#21416) üzenetére


junkpod
nagyúr

:Y
De egy vászon van, szemüveg nélkül egybe olvad és a polarizált üveg takarja ki a felesleget.
Amúgy egyetértek, általánosan sz@r a mozik kép és hangminosege. Sajnos nem játszanak 2d eredeti hangosat sem.
Legutóbb végre találtam egy jó kepu és hangú mozit, de itt meg a film maga volt hulladék (majmok háborúja)... Marad a házimozi:)

Box's don't touch!

(#21418) blakey válasza junkpod (#21417) üzenetére


blakey
titán

Nyilván a szemüvegnek szerepe van a 3D-ben, nem kérdés, de eleve két képet vetítenek, tehát már szétválasztva küldik a jelet, a szemüveg "helyre rakja a dolgokat", de mindegy, nem erről szól a topik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21419) junkpod válasza blakey (#21418) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tényleg ne csináld már. Ennyi erővel a bd lejátszó is eleve két képet küld. De a vásznon és a tv-n egyesül a két kép, azt szét kell választani. És nem "szerepe van benne" hanem maga a kép szetvalaszto a szemüveg. Anélkül nem tudsz 3d filmet nézni.

Box's don't touch!

(#21420) F_Peter válasza Pelican (#21414) üzenetére


F_Peter
őstag

Én többször voltam és akkor nem volt semmi gond. Ez vagy egyedi eset volt, vagy esetleg nem jó szemüveg volt.
A szemüvegek különbözhetnek, szóval ami jó otthon az nem feltétlen jó a moziban is (imaxnél pl. fixen csak a saját szemüveg ami jó).

(#21421) blakey válasza junkpod (#21419) üzenetére


blakey
titán

Nézz utána, hogy működik a mozikban a 3D, én voltam, láttam a gépeket, körbevezettek, stb.

(#21420) F_Peter
Sokmindentől függ, a gépektől, a beállításoktól, a vászontól, engem már nem érdekel a 3D, én is láttam jó 3D-t a moziban de van amelyik rossz és akkor a legrosszabb amikor a hanggal is gond van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21422) Lacko66


Lacko66
tag

Mini MX-en frissítettem a rendszert 8.1.1-re és újra jelentkezett az invertált színű képhiba. Egy kb 6 éves Philips tévém van. Az összefoglalóban linkelt leírás szerint (amit Csicsóka készített) újra megcsináltam az SSH-n keresztül azt a parancssoros dolgot de a kép 1-2 perc elteltével újra invertált színű lesz. Változott volna amit a parancssorba kell írni ? Tud ebben valaki segíteni ?
Köszi előre is

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#21423) blakey válasza junkpod (#21419) üzenetére


blakey
titán

Még egy dolog, ne feledd, hogy az aktív és passzív 3D is másképp dolgozza fel a 3D-t. A moziban ahol passzív szemüveget adnak a vetítés mégis aktív 3D, tehát ott nem fogsz látni vízszintes csíkokat, a vetítők felváltva és gyorsan küldik külön-külön a teljes képet jobb és bal szemre, tehát a szemüveg nem szétválasztja hanem összerakja a szemnek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21424) fecus válasza Pelican (#21415) üzenetére


fecus
őstag

És hogyan indítom el az ágyból?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#21425) blakey válasza fecus (#21424) üzenetére


blakey
titán

Távirányítóval?
(#21426) azbest
Tudom hogy működik és tényleg ne álljunk le vitatkozni.
Azt írtam amit írsz, moziban másképp működik, ne keverd ide.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21426) azbest válasza blakey (#21423) üzenetére


azbest
félisten

nem... inkább ne erőltesd, úgysem a topic témája. Ne haragudj, de teljesen fogalom nélküli vagy ebben a témában. :) Vagy, nem a megfelelő kifejezéseket használod.

A passzív szemüvegnél a két lencse más polarizáltságú, így érik el, hogy a bal szem csak a bal tartalmat kapja, a jobb szem pedig csak a jobb tartalmat.

Az aktívnál felváltva takarja ki a szemeket, hogy csak a megfelelő jusson el oda, amelyiknek szánták. A tartalom is felváltva jelenik meg.

Voltak, vannak ilyen írások, topicoc a ph-n is.
Továbbképzés: :) [link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#21427) blakey válasza azbest (#21426) üzenetére


blakey
titán

A moziban felváltva (azaz két külön képet vetítenek) kerül a tarlalom a vászonra, aktív technológiával és a passzív szemüveg a megfelelő tartalmat kapja. Otthoni passzív technológia meg a megjelenítő rétegein és a szemüvegen múlik, az aktív meg felváltva "kapcsolgatja" a lencséket.
"az IMAX 3D filmeket pedig két, a két emberi szemnek megfelelően elhelyezkedő kamerával veszik fel, majd a két filmet egymásra merőleges polarizációval ugyanarra a vászonra vetítik; a néző egy speciális, polárszűrős szemüveget visel, ami révén a két szem mindegyike csak a neki megfelelő filmet látja, így a film háromdimenziós benyomást kelt.
A moziból hazavitt szemüveg valószínűleg nem működik az otthoni 3D tévével."

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21428) junkpod válasza blakey (#21423) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az aktív vagy passzív nem a megjelenitestol hanem a szemuvegtol függ, ha a szemüvegben van elektronika akkor aktív.
A moziban a két szemnek szánt képet két szinkronizált vetitovel, eltérő polarizacioval vetítik, a szemüveg is polarizált így mindkét szemnek csak a neki szánt képet engedi át.
A kolléga szellemkepes film élményét gondolom az okozta, hogy a vetitokon el lehetett állítva a polarizacio szöge.

Box's don't touch!

(#21429) blakey válasza junkpod (#21428) üzenetére


blakey
titán

Az aktív vagy passzív nem a megjelenitestol hanem a szemuvegtol függ, ha a szemüvegben van elektronika akkor aktív. - azt ugye tudod, hogy a passzív 3D-k esetében van polarizált réteg a panel előtt, ez közelről jól látható, tehát hiába teszel bele bármilyen 3D elektronikát, nem lesz aktív. Aktív 3D esetén semmi nincs s panel előtt, élő bizonyíték jelenlegi tv-m ami papíron nem 3D és szervízmenűből bekapcsolva egyből aktív lesz és tökéletesen hibátlanul működik, egy feltétel van, legyen pl. BT kapcsolat.
A szellemképet sajnos többminden okozhatja.

Egyébként témyleg, miért nem lehet 2D-s filmeket eredeti nyelven nézni? A mai világban simán működhetne és sajnos sok gépész nem törődik a minőséggel, persze tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21430) fecus válasza blakey (#21425) üzenetére


fecus
őstag

Ha elaltatom vagy kikapcsolom még a hozzá adott távirányító sem kapcsolja be. Gondolom sz@r az uboot.
MXQ Pro 4k box

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#21431) Joshi válasza blakey (#21423) üzenetére


Joshi
titán

Én úgy tudom, hogy mindkét szem más képet kap és az agy dolgozza fel az információt amit 3D-nek látunk. Tehát nem rak össze semmit a szemüveg. A sima 3D mozis szemüveg ugyan úgy használható az otthoni passzív 3D tévékhez(próbáltam), az IMAX-es szemüveget nem tudom hogy működne.

(#21432) blakey válasza fecus (#21430) üzenetére


blakey
titán

Hm, az gond, akkor lehet, hogy nem kapcsolnám ki, Nexboxnál engem zavart. Mondanám, hogy tegyél vissza egy olyan verziót ami tartalmazza de az újak szerintem már jobbak és nem garantált, hogy vissza kerül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21433) azbest válasza blakey (#21429) üzenetére


azbest
félisten

gondolom az eredeti nyelv is rétegigény, ezért összesen csak 1 alkalommal vetítik és azt is a hájpolt 3d-vel. Annó a marsit néztük meg így moziban. Viszont meglepődve tapasztaltam, hogy egész új filmek is felkerülnek már az előfizetős szolgáltatókhoz. 2016-osak is.Így otthon magam választhatom meg, hogyan nézzem :D Bár 3d opció azt hiszem nincs ezeknél, de nyelvileg, feliratolag enyém a döntés. Tegnap néztem deadpoolt.. de hamar átváltottam angolra, mert magyarul teljesen másról beszéltek a szereplők.

Na de nem akarok sokat offolni. Enyhítő körülmény, hogy miboxon nézhettem volna, de a fránya chromecast mód még mindig beakad hbo go-val a boxon. Szóval chromecast2-re toltam át inkább. :D

[ Szerkesztve ]

(#21434) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Tönkre ment az SD kártya olvasód? Használd a boxot a lemezkép letöltésére, kiírására!

Váratlanul elhalálozott az USB SD olvasóm, és mivel a másik boxomon még 7-es LE lakott, nem lehetett egyből 8-ra frissíteni. Az "fő" boxon az LE az eMMC-re telepítve működött, ezért adott volt a megoldás, használhatom azt, az SD kártya elkészítésére.

Hangsúlyozom, ez a módszer csak akkor használható, ha az LE a belső tárhelyen (eMMC) figyel!!!!

SSH-n belépve jön pár egyszerű Linux parancs, 10 lépésben:

1.
Töltsd le a lemezképet Kszaq-tól!

wget http://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/8.1.1/LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.1.img.gz

2.
Csomagold ki a letöltött képet!

gunzip LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.1.img.gz

3.
Töltsd le a megfelelő dtb.img-t! (A példában T95m S905)

wget http://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/device_trees/S905/gxbb_p200_2G_100M_RealtekWiFi.dtb

4.
Nevezd át dtb.img-nek!

mv gxbb_p200_2G_100M_RealtekWiFi.dtb dtb.img

5.
Tedd be a box SD foglalatába a "feláldozandó" SD kártyát!

6.
Válaszd le a fájlrendszerről az SD-t, mivel a LE automount felcsatolta azt!

mount | grep mmc

/dev/mmcblk1p2 on /var/media/LIBREELEC_DISK type ext4 (rw,nosuid,nodev,noexec,noatime,data=ordered)
/dev/mmcblk1p1 on /var/media/LIBREELEC type vfat (rw,nosuid,nodev,noexec,noatime,fmask=0133,dmask=0022,codepage=437,iocharset=ascii,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro)

Látható hogy ezen a kártyán két felcsatolt partíció is van, mivel ez egy korábbi LE SD volt.
Mind két partíciót le kell választani, ha másmilyen kártya az "áldozat" akkor a rajta lévő összes fájlrendszerrel ezt kell tenni.

umount /dev/mmcblk1p1
umount /dev/mmcblk1p2

7.
Írd fel a lemezképet az SD-re!

dd if=LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.1.img of=/dev/mmcblk1 bs=10M

A promptot csak akkor kapod vissza ha a művelet befejeződött, (pár perc) addig látszólag halott minden.

8.
Cseréld ki a dtb.img-t a te vasadhoz valóra!

mkdir mnt
mount /dev/mmcblk1p1 mnt/
mv dtb.img mnt/dtb.img
umount mnt/

9.
Töröld a letöltött lemezképet, mert már úgysem kell!

rm LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.1.img

10.
Indítsd újra a boxot!

reboot

(#21435) F_Peter válasza Joshi (#21431) üzenetére


F_Peter
őstag

Passzív tv-n a sima mozis működik általában, az imax szemüveg nem. És ugyan ez igaz fordítva.

(#21436) DoItYourself válasza Pelican (#21414) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ez az új török mozilánc volt? Pedig jót írtak róla.

(#21435) F_Peter
A budapesti IMAX mozi több lépcsőben változott, mikor 2008-ban végre megnyitott, még a klasszikus analóg rendszerrel vetítettek (2×70mm filmszalag), és aktív volt a szemüveg, le kellett adni a vetítés végén.
2011-ben új vetítőkkel átálltak a digitális vetítésre és a filmek letöltésére, szalag helyett. A régi gépek maradtak a teremben, mert nem tudták kivinni, anno ezek köré építették a termet.
Idén pedig ismét vásznat cseréltek, és jött a 300 Ft-os szemüveg, tehát passzív 3D-re váltottak.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21437) DoItYourself válasza Lacko66 (#21422) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nincs valahol a LE beállítások között egy beállítás, amivel bekapcsolható az RGB kimenet?
Ezt írta kszaq a LE 8.1.1-hez:
reverted color space kernel to allow forcing RGB output (thanks johngalt)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21438) F_Peter válasza DoItYourself (#21436) üzenetére


F_Peter
őstag

Tudom, csak nem részleteztem mert felesleges. A felvetésre válaszoltam, hogy imax szemüveg otthon passzív tv-n meg működik. (Mellesleg bármelyik lépcsőjét nézzük, soha nem működött. És hiába viszel normál passzív szemüveget imaxban nem működik.)

(#21439) junkpod válasza blakey (#21429) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát igen, sajnos főleg a blockbustereknel (amire azt mondom, hogy jó, bemegyek érte moziba) csak szinkronosan lehet nézni meg 3d-ben, meg akkor is ha 2d-ben forgatták... Eredeti hang, 2d. Ennyi kéne nekem...

Box's don't touch!

(#21440) Lacko66 válasza DoItYourself (#21437) üzenetére


Lacko66
tag

LE beállítások között 1 új funkciót találtam, ez a Lirc amit tiltani vagy engedélyezni lehet. Úgy tudom ez távirányítókkal kapcsolatos dolog. RGB-re vonatkozólag az egyik hozzászólásban ez van:

echo "echo 'rgb,8bit' > /sys/class/amhdmitx/amhdmitx0/attr" > autostart.sh

De nem értek hozzá és nem tudom hogy ez az én problémámra vonatkozik-e.

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#21441) Don77 válasza werszomjas (#21401) üzenetére


Don77
tag

Még mindig ugyanaz... :(
Filesystem corruption has been detected!

Kezdem feladni idegileg...
Már a harmadik memkártyával próbálom.

(#21442) blakey válasza Don77 (#21441) üzenetére


blakey
titán

Próbáld meg egy pendrive-val, hátha azzal jó lesz, lehet, hogy az olvasóval van a gond.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21443) lacko6 válasza Don77 (#21441) üzenetére


lacko6
senior tag

hi

Valamikor az uj android rom feltesz valamit es nem megy az le.Tegyel fel abt vel egy regebbi romot hatha megy.
Nekem volt mar ra pelda feltettem a 7.1 et gondolom a bootloader nem volt konpatibilis.

(#21444) DoItYourself válasza Lacko66 (#21440) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezt láttam én is a LE fórumon, próbáld ki, sokat nem veszíthetsz. :)
Ha nem megy, akkor térj vissza az előző verzióra, ahol még nem volt problémád az RGB móddal.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21445) Lacko66 válasza DoItYourself (#21444) üzenetére


Lacko66
tag

Visszaraktam a 8.0.2e-t és most jól működik. Marad ez egyelőre. (Kéne egy új tévé de arra most nincs keret :) )

Köszi a segítséget

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#21446) junkpod válasza Don77 (#21441) üzenetére


junkpod
nagyúr

ha bármit kiírsz a kártyára, akkor a kiírást végző géppel vissza tudod olvasni hibátlanul?

Box's don't touch!

(#21447) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem, hogy létezik-e HDMI inputos lejátszó?
A következő miatt: Adott egy plazma 1 db HDMI bemenettel. Már nagyon sok HDMI swich-et kipróbáltam mindegyik zavarja a Telekomos set-top box jelét.
Arra gondoltam ha lenne egy készülék amin átfut a telekomos jel, amikor a az nincsen használva mint média player, talán nem zavarná a jelet.

(#21448) Don77 válasza junkpod (#21446) üzenetére


Don77
tag

Igen!
Most egy szűz pendrivera raktam a libreelec telepítőt, fogpiszkálós módszer-> és az android recovery menűje jön be.
Alul hiba üzenet:
Recovery is listening adb sideload...
Waiting adh sideload command...
E: cannot load volume /misc!

(#21449) Don77 válasza Don77 (#21448) üzenetére


Don77
tag

Khmmm egy kis finom orosz módszerrel kétszer földhöz ba@@tam és elindult a libreelec telepítő... Ne mondjatok semmit.
Ugyanaz a pendrive, ugyanazok a fileok...
2 kérdés lenne még:
Nyelvnél miért csak angol van? Idáig mindig ki lehettet választani a magyart is aztán letöltötte.
Valamint ugye elvileg 4k képes a hdmi ennek ellenére csak fullhd 60p a max kimenet amit ki lehet választani, igen 4k tévére van dugva.

(#21450) GZoli7 válasza Don77 (#21449) üzenetére


GZoli7
senior tag

Az első újraindítás után meg szokott jönni a többi nyelv is.
Az ott csak a gui, filmmel próbáld, annak jónak kéne lennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.