Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) junkpod válasza gulac12 (#21600) üzenetére


junkpod
nagyúr

Te most webes stream lejatszasrol írsz? Mert M18 lanon fhd+dtshdma sem akadhat, nem hogy hd...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#21602) synar válasza gulac12 (#21600) üzenetére


synar
őstag

Esetleg megoldás lehet egy powerline hálózat.

(#21603) Arolotifar válasza gulac12 (#21600) üzenetére


Arolotifar
őstag

M18-on kizárt, hogy hiba legyen vezetékes csatlakozás esetén :Y Nálam is M18 van (powerline csatlakozás), simán megy a HD, nincs akadás. Ezt megcsináltad? [link]

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#21604) sambenez válasza Arolotifar (#21603) üzenetére


sambenez
addikt

Azt olvastátok, hogy wifi csatlakozásról írt végig?

(#21605) gulac12 válasza Arolotifar (#21603) üzenetére


gulac12
tag

Ezek kimaradtak (kicsit lusta, nem hozzáértő vagyok, elrisztanak a számomra túl bonyolult megoldások). Nem igazán használom a webes lejátszást, főleg nem HD tartalmakon, ha ritkán előfordul, akkor meg elviselem az akadozást, inkább pendriva és HDD megy nálam, nekem így egyszerűbb. Köszönöm, hogy többen is írtatok, lehet egyszer nekifogok az általatok javasoltak kivitelezésére, tehát a hiba nem a készülékben, hanem bennem van.

(#21606) DoItYourself válasza sambenez (#21604) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az utolsó mondatban vezetékesről is írt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21607) Crvsh3R válasza gulac12 (#21600) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Érdekes, nálam a Beelink M18-on vezetékes hálózaton keresztül a 4K-s tartalmak is zökkenőmentesen mennek.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#21608) Arolotifar válasza gulac12 (#21605) üzenetére


Arolotifar
őstag

Hidd el, csak pár perc az egész :) Jómagam is laikus vagyok :DDD

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#21609) gulac12 válasza Arolotifar (#21608) üzenetére


gulac12
tag

Amit igazán közölni szerettem volna annak nincs köze az M18-hoz, ami már több mint egy éve megvan és teljesen jól működik, nagy megelégedésemre (már sajnálom, hogy mondandómba belekevertem). A lényeg, hogy sikerült átmeneti megoldásként (amíg a kábel kiépítésére rászánom magam) a nemrég beszerzett Mini M8S II gyenge wifijét az éppen már itthon meglévő (korábban Amiko set-top-boxhoz vettem, de ahhoz már nem használtam) WLN-880 Wifi Stick-kel helyettesíteni és elég zsúfolt wifi hálózati körülmények kötött is megfelelően működőképessé tenni, remélve azt, hogy másoknak ez fontos információ lehet.

[ Szerkesztve ]

(#21610) noobfx


noobfx
csendes tag

Üdv! Adott egy beelink mini mxiii tv box, android op. rendszerrel, és nem megy rajta a horizon go. Kiírja, hogy az adott pillanatban nem tudja lejátszani... A mytelenortv-t- pedig viszi hiba nélkül. Mivel, UPC előfizető vagyok, így nem szeretnék még egy plusz beltériért egy ezrest havonta fizetni, hogy a hálóban is legyen tv... Most kénytelen voltam a laptopot összekötni, hdmi kábellel a tv-vel, így ott is megy a horizon go, de a lapos elég hangos, meg meg melegszik is. Az lenne a kérdésem, hogy mit tudnék tenni, hogy a kis box is játsza a horizon go-s tartalmat? Bármilyen segítséget szívesen veszek!

(#21611) DoItYourself válasza noobfx (#21610) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

6-os androidon több embernek is megy, lásd összefoglaló, 35-ös pont.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21612) noobfx válasza DoItYourself (#21611) üzenetére


noobfx
csendes tag

köszi, rásasolok

(#21613) noobfx válasza DoItYourself (#21611) üzenetére


noobfx
csendes tag

Hogy kell ezt a csodát 6-os androidra frissíteni? Azt írja, hogy az 5.1 a legfrissebb.

(#21614) junkpod válasza sambenez (#21604) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt olvastad hogy M18 UTP akadasrol írt?

Box's don't touch!

(#21615) junkpod válasza gulac12 (#21609) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok, de ha az m18 kábelen szaggatott akkor a másik box wifi "gyengesége" is könnyen user error lehet.

Box's don't touch!

(#21616) sambenez válasza junkpod (#21615) üzenetére


sambenez
addikt

Azt, csak mellékesen megemlítette, a Mini M8S II wifi probléma volt az írás lényege.
Mellesleg tényleg elég gyenge a wifije, én is ezt tapasztaltam. De rákötöttem egy mantistek wr300-ra annak a wifijével teljesen jó.

(#21617) Beni2360 válasza noobfx (#21613) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem sehogy, nem foglalkoznak vele.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21618) sambenez válasza Beni2360 (#21617) üzenetére


sambenez
addikt

Adott egy Mini M8S II.
Ha a LE 7.0.3-at telepítem rá minden megy gond nélkül. De ha lecserélem 8.1.1-re nem látja a win10- es hálózati megosztásokat. Van valami furfang amit meg kell csinálni telepítés közben, vagy mi lehet az oka?

(#21619) Beni2360 válasza sambenez (#21618) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem tudom miért nekem teszed fel ezt a kérdést?
Nekem nincs ilyen gépem.
Általánosságban jelentettem ki, mivel még a drágább telefonokon sem nagyon lehet droidot magasabbra cserélni, nem hogy egy ilyen napi szinten megjelenő dobozoknál.
Mini mx-g volt és újból van. K1 plus, meg zidoo x8 és egy S912

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21620) sambenez válasza Beni2360 (#21619) üzenetére


sambenez
addikt

Mert véletlen a válaszra nyomtam az új helyett. :DDD
Bocsánat.

(#21621) Beni2360 válasza sambenez (#21620) üzenetére


Beni2360
félisten

No problémo. :N

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21622) gulac12 válasza junkpod (#21615) üzenetére


gulac12
tag

Így van, valóban user error volt az akadozás oka, a Mini M8S II-n végül mégis rászántam magam a bufferelési probléma megszüntetésére, aszerint ahogyan Arolotifar forumtárs ebben a posztjában javasolta az Advanced Settings kiegészítő telepítésével és beállításával. A box saját wifijét nem próbáltam még ki, de a WLN-880 Wifi Stick-kel még HD tartalmak hálózati lejátszása esetén is megszűntek az akadozások, beletekertem a filmekbe előre - hátra minden rendben működött.

Majd később sort kerítek az M18 bufferelésének beállítására is, mert a Mini M8S II-re teszteléssel együtt ráment fél délutánom, de mindent lefordítottam angolról google-val, leírtam a beállítást lépésről-lépésre, így már sokkal könnyebb és gyorsabb lesz mint elsőre.

(#21623) junkpod válasza gulac12 (#21622) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kíváncsi vagyok milyen bufferelesi problémáról ertekeztek.
Nekem 100-as lanon soha, semmilyen lejatszoval nem volt gondom smb megosztasrol fhd filmek (~10-20GB) lejatszasakor.

Box's don't touch!

(#21624) junkpod válasza gulac12 (#21622) üzenetére


junkpod
nagyúr

Megnéztem ezt a videót, szerintem felesleges bohóckodás.
Egyrészt webes streamekhez van kitalálva, lanon már régen rossz ha ezzel kéne szenvedni. A bufferelesi növelése ingadozó stream sebesség javítására való nem pedig statikusan lassú streamre. Ha lassabb a stream sebessége mint ami a folyamatos lejatszashoz kell ahhoz teljes film hosszúságú bufferelesi kéne...
Máshol keressétek a hibát.
Szerver beállításoknal, többi hálózati eszköz beállításainál...

Box's don't touch!

(#21625) gulac12 válasza junkpod (#21624) üzenetére


gulac12
tag

Én már az elején írtam, hogy nem vagyok egyáltalán híve a hálózati lejátszásnak és otthoni hálózatról nálam nincs is szó, mert előnyben részesítem a lehető legegyszerűbb HDD, Pendriva ki-be húzogatós megoldásokat. Nincs nas, nem szambázok, nincs windows megosztás, stb és nem is tervezem ilyesmivel bonyolítani a dolgaimat. Írtam, ezekhez nem értek, lehet ez igénytelenség egy hozzáértő szemszögéből, de átlag user szerintem így könnyebben elboldogul és örül, hogy egyáltalán sikerült LE-t hegesztenie boxára.

Tehát amiről eddig szó esett közöttünk az elmúlt időszakban az a webes lejátszás (lehet nem fogalmaztam meg pontosan), ez esetenként előfordul nálam (youtube, meg a különféle kodi kiegészítőkkel lejátszható streamek). Ezeknél viszont a bufferelés - te is írtad - hasznos lehet, sőt igencsak ajánlott. Saját belső hálózatnál való bufferelés szükségességéről vagy haszontalanságáról pedig nekem nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#21626) junkpod válasza gulac12 (#21625) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nos akkor az egésznek semmi köze a wifi josagahoz.
Ez a net kapcsolatod sebessége és a netes streamek esetlegesegenek kérdése.
Ez az egesz így nagyon félrement...

21600ban hálózati lejatszasrol ertekeztel később még azt írtad nem szereted a webes lejatszast. Azt gondolom mindenkit felultettel alaposan. Kérlek máskor olyanról írj tanácsot amiben biztos a tudásod.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#21627) gulac12 válasza junkpod (#21626) üzenetére


gulac12
tag

A Mini M8S II boxhoz a WLN-880 Wifi Stick alkalmassága lett volna mondanivalóm lényege, ezzel az információval segíteni szerettem volna másoknak, ha javítani szeretnék a box köztudottan elég gyenge wifijét. Sajnálom, hogy ez nem jött le Neked és mindenféle általam nem ismert és engem nem érdeklő, számomra parttalan hálózati értekezés kerekedett belőle. Szerintem zárjuk le azzal, hogy elismerem, hibáztam, fals információkat adtam, megkövetlek, kérem elnézésedet, maradok tisztelettel hű olvasód Neked és a többi hozzáértő forumtársnak.

(#21628) Lacko66


Lacko66
tag

Ma megérkezett az új boxom: Mini M8S II 4K Amlogic S905X TV Box - 2GB+8GB EU csatlakozóval.
Libre 8.0.2e ment rá ahogy a régebbi Mini MX-emen is volt. Gyorsan sikerült belakni, felraktam azt a pár kiegészítőt (Youtube, Radio) amiket használni szoktam és kész is lett. Beállítgattam mindent ugyanúgy ahogy az előző boxon is volt. Wifit nem próbáltam, nincs jelenleg szükségem rá mert kábellel csatlakozok a routerhez. Az otthoni hálózatban (Workgroup) megjelenik a libreelec, működik a fájlok ide-oda másolása. Optikain csatlakozok a hangrendszerhez (Logitech Z906) és azzal is rendben minden. A távirányító kényelmes, elég öreg vagyok már de az ikonok a gombokon jól láthatóak. Pár óra elteltével azt mondom megérte, jó kis cucc ez.
Android felületre is beléptem és pár dolgot beállítottam. Alapból rootolt gondolom mivel a bal felső sarokban ott virít a SuperSU ikonja. Az androidot gyakorlatilag csak egyetlen dologra használom, zenehallgatásra jetAudio-val mivel a hangrendszeremben nincs equalizer, ezt oldom meg a jetAudioval. Itt csak egy dolog van amire nem találok sehol megoldást, ez az invertált szín. Libreelec alatt ezt kivédem az ssh-n keresztüli parancssoros dologgal de androidra sehol nem találok erre okosságot. Rengeteg fórumot végigböngésztem ezügyben és mindenhol azt a végkövetkeztetést találtam hogy ezt a gyártónak kéne orvosolni valahogy. Mindegy majd nem nézek a tévére zenehallgatás közben. :)

Összességében eddig nagyon meg vagyok elégedve ezzel az új kütyüvel.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#21629) bostone


bostone
addikt

Mennyi eszközt tud azonos időben kiszolgálni egy LE-t futtató box, amire külső HDD van kötve?
A háztartásban, több felhasználó, más-más igényekkel (pc, notebook, tablet, tv, mobil stb).
Ezzel el tudna bánni?
Talán picit extrém a kívánság lista, de használja valaki erőltetetten az otthoni hálózatot?

(#21630) DoItYourself válasza bostone (#21629) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Próbáld ki, aztán mondd el nekünk. :) Nagy csodákat nem várnék, még egy gigabites eszköztől sem (S905/S912). Erre egy NAS lenne a megfelelő eszköz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21631) hzx0


hzx0
aktív tag

Megérkezett a MECOOL M8S PRO PLUS Amlogic S905X box. Sehogy sem tudom libreelec alatt életre kelteni a távirányítót. Kipróbáltam a libreelec 8.1.1, 8.0.2e, 7.0.3.010 is dtb is cseréltem. Droidbol kimásoltam a remote.conf filet kicseréltem bár minden alkalommal létrejöt remote.conf file. Akinek van ilyen boxa mivel sikerült életre kelteni a távirányítót. A poén hogy a Mini M8S II remote.conf file bemásolom és annak a távirányítójával működik rendesen.

(#21632) Pelican válasza hzx0 (#21631) üzenetére


Pelican
őstag

Tedd fel ide a remote.conf-ot, amit az LE hoz létre installkor és megmondom, mit kell benne átírni, hogy működjön.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21633) Pelican válasza Lacko66 (#21628) üzenetére


Pelican
őstag

Androidon hanyas firmware van?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21634) hzx0 válasza Pelican (#21632) üzenetére


hzx0
aktív tag

Elöre is köszönöm. Egyforma az eredeti Androidba levövelMECOOL M8S PRO PLUS Amlogic S905X REMOTE

(#21635) vkrisz válasza hzx0 (#21631) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Itt írtam róla, de beírom ide is:
custom_code change to factory_code
Added 0001 to the end of the now factory_code line
Also had to change the 'Linux code' on Menu and Enter entries from 125 to 46 for Menu, and 97 to 28 for Enter.
Tök jól működik. Viszont WIFI-t ne is keress LibreELEC alatt.

(#21636) Lacko66 válasza Pelican (#21633) üzenetére


Lacko66
tag

Leírok mindent ami ott van.

Android 6.0.1
Kernel verziója: 3.14.29
Build szám: p212-userdebug 6.0.1 MHC19J 20170601 test-keys

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#21637) hzx0 válasza vkrisz (#21635) üzenetére


hzx0
aktív tag

Átirtam. Igy sem akar müködni. Feltöltenéd a tiedet valahova? Lehet hogy valamit nem jol csinálok. Már tele a hocipöm vele. Elrabolta az egész du + estémet.

[ Szerkesztve ]

(#21638) Radomer


Radomer
aktív tag

Hali!

62/c ponttal gondom akadt SD kártya telepítés device tree file átnevezés, és az SD kártyán lévő fálj felülirása kapcsán.

A gyökérkönyvtárban nem találom az említett dtb.img -t.

8.2.8 verziót telepítettem.

:R

(#21639) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok!

MECOOL BB2 PRO Amlogic S912 3G DDR4 RAM 16G eMMC ROM Octa Core 2.4G 5.0G Dual Band AC WiFi 1000M LAN Android 6.0 4K 60FPS H.265 HEVC VP9 HDR10 TV BOX

A fenti cuccosom van, és beállítottam a sok csira miatt egy 64 karakter hosszú fullos wifi jelszót a routeromba.
Ez a box viszont képtelen wifin csatlakozni. Miért haladja meg a képességét vajon?
Egy usb szkennerrel veretem bele, dmc kódból, ellenőriztem, nincs Z-Y vagy 0-1 vagy 0-Ö csere a kódban.

(próbáltam már 8 jegyű wifi passt, a router log tele volt okoskodásokkal, ebbe ne menjünk bele)
:R

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#21640) vkrisz válasza hzx0 (#21637) üzenetére


vkrisz
csendes tag

(#21641) hzx0 válasza vkrisz (#21640) üzenetére


hzx0
aktív tag

Köszi. Már látom. Lehagytam egy 0át. User error. Haza érek kiprobálom.

(#21642) tibi970307 válasza azbest (#21593) üzenetére


tibi970307
tag

Én rendes belgium registered postával rendeltem. Lehet gond az áfával? 22 euró felett van.

(#21643) azbest válasza tibi970307 (#21642) üzenetére


azbest
félisten

vagy igen vagy nem... lehet simán átengedik. Lehet bekérnek vásárlási igazolásokat és átengedik. Vagy bekérés után kiszámolnak +27% áfát + 2500 ügyintézési díjat. A szabályokat elég vegyesen alkalmazzák kisebb értéknél, van hogy nem foglalkoznak 10 euro alatti adó beszedésével, van hogy csak azért is. A külföldi rendelős topic öszefoglalójában vannak bővebb infók arra az esetre, ha igazolást kérnek.

(#21644) Radomer válasza Radomer (#21638) üzenetére


Radomer
aktív tag

Erre valaki?

Ma megjött a minix u1 végre, és szeretném sd kártyáról a LE használni.
Feltelepítettem az LE-t és a minix hez tartozó device tree filet letöltöttem, de amire át kellene nevezni és felülírni az SD kártyán lévőt nem találtam olyan filet. :F

(#21645) kmarci25 válasza Radomer (#21644) üzenetére


kmarci25
veterán

Az előzőleg letöltött device tree fájlt (mindkét proci esetén) nevezd át dtb.img-re és másold a kártya/pendrive gyökérkönyvtárába, felülírva az ott lévőt.

Nem látsz az sd-n dtb.img fájlt??? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21646) Beni2360 válasza Radomer (#21644) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor másold be és nevezd át.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21647) Radomer válasza kmarci25 (#21645) üzenetére


Radomer
aktív tag

Nincs rajta olyan ahogy mondod.

(#21648) Radomer válasza Beni2360 (#21646) üzenetére


Radomer
aktív tag

Ok megpróbálom hátha működik így is. :R

(#21649) jaroslav válasza Radomer (#21644) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Szevasz!

Én is gondolkodom egy Minix U1 vásárlásán.
Megkérdezhetem, hogy külföldről vásároltad-e, és ha esetleg igen, akkor olcsóbban jött-e ki minden költséggel együtt, mint amennyibe itthon kerülne (37.000 Ft)?
Előre is köszi a választ!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#21650) Pelican válasza Radomer (#21647) üzenetére


Pelican
őstag

És biztos jól csináltad a telepítést? Nem csak rámásoltad az img-t?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.