Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) junkpod válasza Radomer (#21743) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig ha a képet tullovi, akkor be van kapcsolva az overscan. Írd le milyen tv ez és akinek van ilyen az tud segíteni a helyes beallitasban.

Box's don't touch!

(#21752) gulac12


gulac12
tag

Most előállok egy olyan véleménnyel, ami eltér a topikban már alapnak számító állásponttal, miszerint LE esetén elegendő az 1 GB memóriával szerelt készülék is, a 2 GB-os Androidhoz javasolt. Otthoni, belső, jól kiépített (akár wifi, de főleg kábeles) hálózaton ez szerintem is így van. Szóba jöhet viszont LE alatt felhasználási területként webes streamek (Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz) lejátszása is, mely esetben egészen más a helyzet. Itt a folyamatos lejátszáshoz alapvető a bufferelés beállítása az Easy Advanced Settings kiegészítő alkalmazásával. A kiegészítőben a puffer cache (cachemembuffersize) értékét a gépünk szabad memóriájának függvényében kell megadni és ez 2 GB memóriás gépnél jóval magasabb érték, mint 1 GB-os esetén, ami a bufferelés mértékét, ezáltal a lejátszás folyamatosságát nagymértékben elősegítheti. Előre nem látható, későbbi felhasználási szokások megváltozására előre gondolva jobb választásnak tartom és javaslom 2 GB-os gép vásárlását, a magasabb ár bevállalását, mégha a vásárlás időpontjában ez feleslegesnek tűnik is.

(#21753) Radomer válasza junkpod (#21751) üzenetére


Radomer
aktív tag

Samsung F6400

(#21754) vargalex válasza gulac12 (#21752) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nálam RPi-n és az S905-ös boxokon (van egy 2 GB RAM-mal és egy 1 GB-al szerelt példány is) alapbeállításon van minden, de soha nem volt gond az online lejátszással.

Alex

(#21755) Piedon válasza DougButabi (#21738) üzenetére


Piedon
tag

Inkább akkor keress meg privátban, pár médialejátszót már javítottam, ha eljuttatod hozzám megnézem neked ingyen és bérmentve.

(#21756) Lacko66


Lacko66
tag

Tanácsot kérnék air mouse + keyboard vásárláshoz. Az első ilyenem lesz. 2db boxom van, egy Mini MX és egy Mini M8S II. A Gearbesten ezt néztem ki magamnak első körben.

Viboton KB - 91 2.4GHz Handle Air Mouse + Wireless Keyboard - BLACK
[link]

Ennek a bemutató videójában éppen egy Mini M8S II-vel használják. Véleményt szeretnék kérni, hogy jó-e ez vagy ha van jobb akkor ajánljatok.

Köszönöm

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#21757) Joshi válasza Lacko66 (#21756) üzenetére


Joshi
titán

Többünknek ilyen van, ez a gombvilágítós változat 5 tanítható gombbal.

(#21758) junkpod válasza gulac12 (#21752) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig nem alapvető a puffer méret szerkesztés, nálam sincs rá szükség. Illetve egy streamelt hd film nem nagyon éri el teljes terjedelemben az 1GB méretet, azaz 1-2 száz MB elég kell legyen.

Box's don't touch!

(#21759) Lacko66 válasza Joshi (#21757) üzenetére


Lacko66
tag

Ez tényleg jobb, a gombvilágítás kimondottan jól jön mivel kicsit vaksi vagyok már.
Rendeltem is 2db-ot.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#21760) w.miki


w.miki
veterán

Távirányítót tudnátok ajánlani a TV boxhoz ÉS a TV-hez?
Aminek az infrája betanítható. És TÉNYLEGesen az.
Anno MX3-at rendeltem, azt be lehetett tanítani a TV távirányítóról. Az ÖSSZES gombját.
Most rendeltem egyet ugyanettől az eladótól, ennek már csak 4 gombja (a színesek) taníthatók be.
Rendeltem egy másik eladótól, háttér világítósat, itt is csak 4 gomb tanítható be. (+ a bekapcsoló)
Jött mostanában valakinek olyan, aminek biztosan betanítható az ÖSSZES gombja TV távirányítónak, mint a régi MX3-nak?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21761) Joshi válasza w.miki (#21760) üzenetére


Joshi
titán

Ja bocs, most tudatosult hogy neked olyan kellene aminek az összes gombja betanítható. Én olyanról nem tudok, de ha neked volt olyan annak mi volt a pontos típusa? Mert ugye a tanítható gomb minden esetben infra, de ezek már wifisek (2,4GHz).

[ Szerkesztve ]

(#21762) Melorin


Melorin
addikt

Milyen microSD-t kellene vennem a leendő boxomhoz? Mi az a sebesség ami felett felesleges keresni ilyen karit? 48MB/s elég? Tud rá írni ennél gyorsabban egy Mini M8S II?

(#21763) junkpod válasza w.miki (#21760) üzenetére


junkpod
nagyúr

Logitech Harmony

Box's don't touch!

(#21764) w.miki válasza junkpod (#21763) üzenetére


w.miki
veterán

ha lenne 10 $ körül, akkor megpróbálnám
(#21761) Joshi: a régi MX3-nak az összes előlapi gombja betanítható volt infra jelre

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21765) w.miki válasza Joshi (#21757) üzenetére


w.miki
veterán

a réginek az összes gombja tanítható volt :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21766) Joshi válasza w.miki (#21764) üzenetére


Joshi
titán

És ettől függetlenül ugyan úgy légegérként is működött 2,4GHz-en?

A Harmony az más kategória, az egy komoly univerzális táv. Ha volt a kezedben akkor egyből rájönnél hogy az soha nem lesz 10$.

(#21767) w.miki válasza Joshi (#21766) üzenetére


w.miki
veterán

igen, a régebben rendelt MX3-am légegér, ÉS TV távirányító is

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21768) Joshi válasza w.miki (#21767) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem megtaláltam, itt mintha azt írná hogy az összes gombja tanítható. Ezt úgy hívják hogy MX3 Pro, viszont itt nem elérhető.
Introduction
1.2.4G Fly mouse
2.2.4G Wireless keyboard
3.6-Axis Inertia Sensors, support somatosensory games

4.IR control + IR learning for all keys
5.Mouse Cursor On/Off
6.Supperts the systems of Android, Windows, Mac OS, Lilux
7.Distance of remote up to 10 meters

[ Szerkesztve ]

(#21769) kicsi007 válasza Joshi (#21768) üzenetére


kicsi007
tag

Rosszul van megadva a leírás, mert ha a képeket görgeted(4. kép), ott van egy olyan, ahol kiemelik, hogy csak az alsó négy tanítható... :K

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#21770) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Az uton lévö boxomhoz szeretném megcsinálni a LibreELEC-es sd-t.
Box Beelink MINI MXIII II TV Box Amlogic S905X Quad Core

Összefoglalót olvastam, igaz a legfrissebb LibreELEC 8.2 builds ezt töltöttem le LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.2.img.gz gondoltam nem gond ha újabb. Eddig rendben....

Most ezzel vagyok gondban "62b. Device tree fájl (dtb.img) választása,letöltése:" nem tiszta melyiket töltsem le:

gxl_p212_1g.dtb 19-Jul-2017 19:27 40662
gxl_p212_1g_nand.dtb 19-Jul-2017 20:05 40654
gxl_p212_2g.dtb 19-Jul-2017 19:27 40662 (ez kellene nekem?)
gxl_p212_2g_kvim.dtb 19-Jul-2017 20:05 40977
gxl_p212_2g_nand.dtb 19-Jul-2017 20:05 40654

Elvileg a többi lépés tiszta.
Köszönöm! :R

(#21771) DoItYourself válasza sepsi0 (#21770) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A 3. kell neked.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21772) blakey válasza Radomer (#21743) üzenetére


blakey
titán

A tv-n biztos van olyan funkció, hogy túlpásztázás, overscan, eredeti méret stb. Nem a Minix küldi így a jelet. Írd le milyen tv vagy keress rá esetlrg olvasd el a használatiját, mert benne van. A nyelv is megvan csak a repot kell frissíteni, elég ha belépsz a repoba és azonnal frissül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21773) sepsi0 válasza DoItYourself (#21771) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm, akkor jól tippeltem :B

(#21774) vlevi válasza headhunter (#21550) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nos, ez engem is érdekelne.
Azt láttam, hogy a Freaktabon foglalkoznak a H96-al, tehát nem teljesen döglött dolog, de, hogy mennyire használható, azt nem tudom.
Annyi millióféle kiadásban léteznek ezek a boxok, hogy foggalmmmam sincs, melyiket érdemes megvenni.
Régenmindenjobbvót. Az mk808-at még nem gyártották ennyi verzióban :)

(#21775) Joshi válasza kicsi007 (#21769) üzenetére


Joshi
titán

Akkor passz.

(#21776) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Kb 10 média lejátszót végig próbálgatva még mindig a vlc a legjobb úgy hogy manuálisan 24hz re rakom a felbontást. Automatán sajnos nem kapcsolgatja át nekem. Kodi az katasztrofa igy is. Hiába álligatom ilyen olyan videok alapján a buffereket... persze ez wifi kapcsolattal pcről, android alatt. LE alatt lényegesen jobb, ott Kodi használható. Az normális, hogy 70-90 fok között irja a procit? X96 tv box.

[ Szerkesztve ]

(#21777) sepsi0 válasza sepsi0 (#21773) üzenetére


sepsi0
őstag

Hát hogy én milyen egy farok vagyok. :W
Miért nem hallgattam eddig rátok és nem használtam LibreElec-et....
Ez valami... nagyon szép az androidhoz képest, és a hangok....
Ezt a kadencia helyes lejátszást sem értettem eddig, most már értem.
Köszönöm nektek és a LibreElec készítőinek, menni fog a támogatás! :R
Eddig voltak hibák droid alatt, akadozott néha a lejátszás, iptv, most nem akart a routerem ip-t osztani lanon, mondván nem jó a mac adress, és egyéb gondok.
Most egy órája tesztelem a boxot, minden megszünt.
Tényleg egy teljesen belakott 2gb-os sd kártya tartalmát át lehet költöztetni egy 16gb-osra?
Vagy újra kell raknom mindent, aztán belakni?
Tényleg köszönöm! :R

(#21778) junkpod válasza w.miki (#21764) üzenetére


junkpod
nagyúr

:) drágább mint egy S905X... :Y

Box's don't touch!

(#21779) korcsi válasza sepsi0 (#21777) üzenetére


korcsi
veterán

Csinálsz egy backup-ot, új kártyára LE telepít, restore és kész.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21780) sepsi0 válasza korcsi (#21779) üzenetére


sepsi0
őstag

Rendben, köszönöm! :R

(#21781) DoItYourself válasza .zSoLTi. (#21776) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ilyen melegben normális. Amíg nem fagy le, ne foglalkozz vele.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21782) Melorin válasza Melorin (#21762) üzenetére


Melorin
addikt

Valaki? Még a hétvégén szeretnék egyet rendelni. Köszi!

(#21783) gery2123 válasza Melorin (#21762) üzenetére


gery2123
őstag

Szerintem nem érdemes sokkal komolyabb kártyát venni bele. Nem hsiezm hogy jobban kihasználná.

Nekem is ilyen box van class 10 kártya és tökéletesen megy vele.

-- PSN_ID: GerY2123

(#21784) Keef_Lee válasza paparazzi2 (#21677) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ezt nem

(#21785) Joshi válasza Melorin (#21762) üzenetére


Joshi
titán

Egy jobb minőségű (Kingston, SanDisk stb) Class10-es bőven megfelel. Habár én vettem egy 16GB-os Kingston microSDHC (Read 90MB/s, Write 45MB/s) kártyát is ~3000Ft-ért. De nincs szerepe az ilyen magas írás/olvasási sebességnek ezen a szinten.

[ Szerkesztve ]

(#21786) Melorin válasza Joshi (#21785) üzenetére


Melorin
addikt

Tehát a borítók megjelenítése és a hasonló dolgok nem nagyon függnek a kártya sebességétől? Ha jól tudom a kártyán tárolódnak ezek a dolgok.
Itt a kérdés az, hogy 48 vagy 90 olvasási sebesség között nem fogok tapasztalni különbséget?

(#21787) Joshi válasza Melorin (#21786) üzenetére


Joshi
titán

Nézd, egy átlagos és egy jobb 16GB-os kártya között talán ha van 1000Ft-os árkülönbség. A saját megnyugtatásod miatt vedd a gyorsabbat, ennél többet úgy sem tehetsz.

(#21788) vond válasza Joshi (#21787) üzenetére


vond
MODERÁTOR

+1 :K Arról nem is beszélve, hogy később akár más eszközökben is jól jöhet a nagyobb sebesség. A különbség meg tényleg nem sok.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#21789) Melorin válasza Joshi (#21787) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi, berendeltem a gyorsabbat, 500Ft különbség volt. :)
Csak azért kérdeztem, mert ha mondjuk max 20MB/sec-el tudnak ezek a kütyük másolni...

(#21790) Joshi válasza Melorin (#21789) üzenetére


Joshi
titán

A Class10 azt jelenti, hogy az írás/olvasási sebesség minimum 10MB/s. Na most ha nincs külön feltüntetve az írás/olvasási sebesség, akkor nem reklamálhatsz ha csak 10MB/s-et tud. És ugye kicsi az árkülönbség, pont ezért írtam azt amit.

(#21791) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok.Szerintetek lenne képminőség javulás ha vennék egy külső médialejátszót?PL ezt.

[link]

Pendriveról tudnák róla filmeket nézni?Mivel láttam van rajta usb csatlakozó

Sony Bravia KDL-50W805C TV.

Eddig mindig a beépített média lejátszóval néztem Bluray Remux filmeket.BD50/3D nem szoktam és nem is tervezem.

Szerintetek érdemes lenne beruházzak rá javulna a képminőség a beépítetthez képest sokat?

Köszi a válaszotokat.

(#21792) Joshi válasza demmer123 (#21791) üzenetére


Joshi
titán

S905-ös boxok már nem nagyon vannak (az általad linkelt áruházban sincs), inkább S905X-et nézzél ha nem fontos a Gigabit Lan, ugyanis azokon csak 100-as van.

(#21793) demmer123 válasza Joshi (#21792) üzenetére


demmer123
őstag

[link]

Erre gondolsz?Csak ez 4k attól még jó full hd-hoz is?

Egyébként szerinted lenne képminőség javulás?

Illetve pendriveról lehet filmet nézni róla?

(#21794) Joshi válasza demmer123 (#21793) üzenetére


Joshi
titán

Igen erre gondoltam. A 4k egy plusz sőt, az x265 (HEVC) kódolás is előny mert az lehet akár 1080p is. Képminőségben nem lennél sokkal előrébb, de miért kérdezed? Valami hiányérzeted van a képminőséget illetően? Mert a kadenciahelyes lejátszás az ezzel a box-al adott lenne, de számtalan egyéb hasznos funkcióhoz jutnál. Szóval összegzésként mindenképpen előrébb lennél (jukebox funkció, LibreElec adta lehetőségek stb). Olvasd el az összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

(#21795) paolinho


paolinho
őstag

Ha a meglévő 8.0(stb)-ás LE-t upgrade-elni szeretném a 8.2-esre, azt csak úgy tudom, hogy tiszta telepítést csinálok? Ugyanis hiába másolom be a megszokott módon a legújabb fájlt a frissítési mappába, a telepítés hibaüzenettel megáll.

(#21796) synar válasza paolinho (#21795) üzenetére


synar
őstag

Nálam működött, próbáld a .tar kiterjesztésű változatot.

(#21797) paolinho válasza synar (#21796) üzenetére


paolinho
őstag

Megpróbáltam, elsőre jónak nézet ki a munkamenet, mert az újraindítás után el kezdte frissíteni a rendszert, de aztán amikor felállt a LE, akkor a legutolsó 8.0.2e verzió fogadott újra a renszeradatoknál.
Én korábban minden alkalommal az img.gz kiterjesztésű fájlt töltöttem le, és azzal simán lehetett frissíteni, de ez most kifogni készül rajtam.
Újra próbáltam az img.gz-t, és most megindult a frissítés. Kíváncsi leszek, mi lesz a vége így!?

Meg is van, ezzel is a 8.0 maradt fenn.

[ Szerkesztve ]

(#21798) DoItYourself válasza paolinho (#21797) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Dtb.img fájlt is cserélni kell, ha jól tudom. Megvolt?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21799) paolinho válasza DoItYourself (#21798) üzenetére


paolinho
őstag

Na az nem volt meg. Ettől nem száll el az eddigi állapot?

(#21800) junkpod válasza .zSoLTi. (#21776) üzenetére


junkpod
nagyúr

Attól, hogy atrakod kézzel 24Hzre, a 23,976Hz film még akadni fog. Az akadás kisebb lesz ha inkább 60Hzre állítod és a tv-n bekapcsolsz egy minimális kepjavito interpolaciot.
Lejatszonak javaslom a movian playert.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.