Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73751) Kékes525 válasza bigdady (#73750) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nagyon helyes.

Ki az az "ismiék"?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73752) bigdady válasza Kékes525 (#73751) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kórház

(#73753) lacafaca válasza Kékes525 (#73749) üzenetére


lacafaca
őstag

nem vagyok látó :D viszont a jelek egész jól olvashatók.
[link]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#73754) lacos001 válasza bigdady (#73750) üzenetére


lacos001
senior tag

Amig nem kötelező, nincsen törvénybe iktatva amit ugye nem árt betartani addig teljesen mind1 miért nem kérik és mi az indok.
Mondhatja azt is, hogy ipiapacs...

A többi, bármi is az, csak erőszak...
Lehet az is a válaszuk, hogy "csak". Arrafelé ez a megszokott, pláne kormány részről. :D

[ Szerkesztve ]

(#73755) Kékes525 válasza lacafaca (#73753) üzenetére


Kékes525
félisten

Abba brexit is erősen belejátszott.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73756) Kékes525 válasza lacos001 (#73754) üzenetére


Kékes525
félisten

"addig teljesen mind1 miért nem kérik"

Nem mindegy, mert vannak elfogadható és el nem fogadható indokok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73757) Asbee válasza lacos001 (#73754) üzenetére


Asbee
veterán

Pontosan. Semmi közük hozzá. Megfélemlítés, szaknció. De szerintem meg sem lepődnek már ilyenen.

(#73758) lacos001 válasza Kékes525 (#73756) üzenetére


lacos001
senior tag

"Amig nem kötelező, nincsen törvénybe iktatva amit ugye nem árt betartani addig teljesen mind1 miért nem kérik és mi az indok." Igy iródott, nem kell kiragadni belőle, mert más értelmet nyer.

Igy jobban tetsző a szemednek?

[ Szerkesztve ]

(#73759) szaszayanou válasza bigdady (#73750) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Remekül egybeesik Daniel Kahnemann és Richard Thaler írásaival. A legtöbb ember lusta gondolkodni, ezért a kisebb ellenállás felé megy. Más magyarázat nincs arra sem, hogy miért ilyen nagy a különbség a kötelező oltások és a korona elleni oltás elfogadottsága között.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#73760) Kékes525 válasza lacos001 (#73758) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem mindegy, mert a törvény szerint vannak jogos elutasítások is. Írtam már róla, hogy kinek nem ajánlott, nem szabad felvenni az oltást. Ha egy EU-s dolgozó, orvos nem akarja felvenni és nem tartozik azok közé, amiről írtam kivételként, akkor a szakmájára is alkalmatlan.

Másrészt a munkahelynek kötelező a dolgozóinak egészségvédelme is. Ha a dolgozó a munkahelyén megbetegszik akkor ő felel érte. A törvénybe benne van, hogy ilyen esetben kötelező a védőoltás alkalmazása. Ez nem a koronavírusra hozott törvény. Sokkal régebbi.

[Megbetegedési veszély esetén kötelező védőoltások]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73761) t72killer válasza Stanlee (#73713) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, bezárják a boltokat, ahol max 1 órát tartózkodik az ember, de hónapokon keresztül nyitva voltak az általános iskolák pl. Ja és az, h mi van most kb a december eleje és karácsony közti viselkedés eredménye.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73762) Parci válasza Asbee (#73757) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, de ezúttal ez "helyes" (pontosabban az őszinteség lett volna helyes: nekik kötelezővé tenni)

pontosan ide kapcsolódik kemenesi bejegyzése is, minden szava tűpontos:
Üzent az oltásellenes egészségügyieknek a frissen beoltott pécsi virológus

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73763) lacos001 válasza Kékes525 (#73760) üzenetére


lacos001
senior tag

Remek, hogy irtál róla..

Tudtommal senkinek a világon nem ""kötelező"" ez a szurika. még
Igy, indokolni sem ""kötelező"", hogy miért nem kéri az egyén. még
Egy egyszerű CSAK bőven elegendő a feltett kérdésre, hogy ugyan miért nem kéred Marika...
Kinek ajánlott, az még mindig nem a ""kötelező"" ..

"Ha egy EU-s dolgozó, orvos nem akarja felvenni és nem tartozik azok közé, amiről írtam kivételként, akkor a szakmájára is alkalmatlan."

Rengeteg embert eléggé leszóltál most, akik lehet téged fognak a túlélésedben segiteni a szakmai alkalmatlanságukkal.
Nehogy odatartsák eléd ezt a hszt és még rengeteget és egyszerűen elfordulnak..

"Másrészt a munkahelynek kötelező a dolgozóinak egészségvédelme is. Ha a dolgozó a munkahelyén megbetegszik akkor ő felel érte."

Azért ezt átgondolnám. Keresd vissza anyósom sztoriját. Én is teljesen biztos vagyok benne, hogy szegény aszony önmagát csapta ki hetekre a korona által. az más kérdés, hogy nagyon nem hatotta meg

" A törvénybe benne van, hogy ilyen esetben kötelező a védőoltás alkalmazása. Ez nem a koronavírusra hozott törvény. Sokkal régebbi."
Sosem volt neki semmi sem kötelező a több évtizede eőben eltöltött ideje alatt. Influenza ellen sem soha, most a korona miatt sem. Kifaggattuk, nem csak úgy irom. H1N1 miatt adatta be magának, mivel az akkor elhunyt férje oda lett besorolva. Részleteznem nem kell, ezt is leirtam korábban.

Ha meg százszor szerkeszted a hszt, akkor elég neház rá rendesen válaszolni...

(#73764) Z.É.T. válasza Parci (#73742) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:D

(#73765) Kékes525 válasza Parci (#73762) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem kötelező a törvény szerint az EU dolgozóknak, legalábbis ott ahol fokozott a fertőzés veszély. Sőt a teljes lakosság részére is kötelezővé teheti a tiszti főorvos. Lásd fentebb.

"Megbetegedési veszély esetén kötelező védőoltások

6. § (1) Megbetegedési veszély és annak elhárítása érdekében a szükséges védőoltás(oka)t, amennyiben az

a) a lakosság egészét vagy több megye lakosságát érinti, az országos tisztifőorvos,

b) * a megye lakosságának egészét vagy a megyén belül több település lakosságát érinti, akkor az országos tisztifőorvos által szakmailag jóváhagyott kockázatértékelés alapján a kormányhivatal,

c) * egy település lakosságát érinti, akkor az országos tisztifőorvos által szakmailag jóváhagyott kockázatértékelés alapján a járási hivatal rendeli el."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73766) Kékes525 válasza lacos001 (#73763) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott a törvény azt cáfold, ne engem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73767) zilazil válasza Kékes525 (#73765) üzenetére


zilazil
senior tag

És elrendelte?

(#73768) lacafaca válasza Kékes525 (#73765) üzenetére


lacafaca
őstag

megint megerőszakolod a dolgot...nem kötelező és pont. ;) amint kimondják, hogy az, akkor lehet ezzel jönni, más kérdés, ki fogja ellátni a betegeket majd a tömeges elbocsájtások után :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#73769) lacos001 válasza Kékes525 (#73766) üzenetére


lacos001
senior tag

Nem kell cáfolnom semmit. Nincs kötelezővé téve, nincs elrendelve semmi.
Az, h szerinted mi a kötelező vagy ajánlott, a kutyát sem. covidra utalva

Azért az érdekelne, hogy ha ott állnál 100 eü-s előtt mind1 a létszámuk, akkor is ilyen nagy mellénnyel mondanád-e el ezeket a dolgokat, vagy csak a fotel biztonsága miatt mered itt...
alkalmatlanságukra értem...

[ Szerkesztve ]

(#73770) Kékes525 válasza lacafaca (#73768) üzenetére


Kékes525
félisten

Az EU dolgozók közül azoknak akik fokozottan veszélyeztet munkakörben dolgoznak kötelező. Olvasd el a törvényt. Az hogy nem nyomatékosítják - mert ez nem illik a kormány kommunikációjába és mivel túlságosan sokan elutasítják, az miatt is mert nincs hivatalos, megfelelő kommunikáció a védőoltásokról- az egy másik dolog. Sőt szerintem a törvény alapján mindenkire. Az ok hogy ezt nem kommunikálják az, amit írtam. Magyarország már rég nem jogállam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73771) Kékes525 válasza lacos001 (#73769) üzenetére


Kékes525
félisten

Wistful thinking.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73772) Chesterfield válasza lacos001 (#73763) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Pedig igaza van, amelyik orvos elutasítja(kontraindikáció hiányában), az tényleg alkalmatlan, ezen nincs mit ragozni.

(#73773) lacafaca válasza Kékes525 (#73770) üzenetére


lacafaca
őstag

értsed már meg, erre a szurira egyértelműen és világosan ki van mondva, hogy nem kötelező (az már más kérdés, hogy miért is nem az)...csűrhetjük ahogy akarjuk, nem lehet rá kötelezni jogszerűen senkit...jába nincs szerinted jogállam... ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#73774) Kékes525 válasza lacafaca (#73773) üzenetére


Kékes525
félisten

" nem lehet rá kötelezni jogszerűen senkit...jába nincs szerinted jogállam..."

:N De jure lehet kötelezni, de facto nem lehet kötelezni. Ezt a két dolgot keveritek. Egy jogállamba csak a de jure számít, csak az van. Egy jogállamban a de jure megegyezik a de facto-val.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73775) lacafaca válasza Kékes525 (#73774) üzenetére


lacafaca
őstag

térjünk vissza erre, amikor kimondják...egyelőre ez így parttalan ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#73776) zsolt_64 válasza Lauda (#73723) üzenetére


zsolt_64
senior tag

" hát mert szintetikus." :DDD és a cukormentes kólát megissza ? :P
mert abban a vizen kívül nincsen olyan összetevő ami natúrban előfordulna a természetben.
Update : kifelejtettem a széndioxidot

[ Szerkesztve ]

(#73777) Kékes525 válasza lacafaca (#73775) üzenetére


Kékes525
félisten

:K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73778) Ezekiell válasza Parci (#73762) üzenetére


Ezekiell
veterán

Olvassanak több tudományt és kevesebb álhírt és értsék meg, hogy működik egy oltás. Ha erre nem képes, akkor talán más szakmát kell választani.

Ennyi.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#73779) Kékes525 válasza Ezekiell (#73778) üzenetére


Kékes525
félisten

:K [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73780) Stanlee válasza Kékes525 (#73724) üzenetére


Stanlee
őstag

Az idoseknek egy normal level, hogy az oltasra valo felkeszuleshez szukseges az egeszsegugyi hatter ismerete, nyilatkozatokat kell majd kitolteni, ill. egy weboldal osszerakasa bejelentkezesre, nem attol fugg, hogy mennyi oltas all rendelkezesre. Az altalanos informalast mar reg elkezdhettek volna.

Szerintem nagyon szomoru, hogy nincs mukodo kozponti weboldal itt Nemetorszagban, ahol bejelentkezhetnek oltasra, fuggetlenul attol, hogy van vagy nincs oltoanyag vagy idopont. Online is kitolthetnek elozetesen egy adatlapot, ami megkonnyitheti annak eldonteset, hogy kaphatok-e oltast.

Ezek mind olyan dolgok, amiket oltoanyag nelkul is megkezdhetett volna barmelyik allam fejleszteni, mivel december elejetol mar oltottak USA-ban meg UK-ban, tehat nekik mar novemberben kellett tudniuk, hogy az oltoanyagok hasznalatahoz mit kell kerdezni az emberektol, tehat meg csak azt se mondhatjuk, hogy ez valami uj dolog.

Az van, hogy az allamnak egyszerubb tiltani, mint hogy olyasmit porgessen fel, amit neki kell megszerveznie.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#73782) Kékes525 válasza Chesterfield (#73781) üzenetére


Kékes525
félisten

Kérdés az, hogy ezt mikor fogja megkapni Európa?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73783) Ricardo válasza Ezekiell (#73778) üzenetére


Ricardo
félisten

Egészségügyis fél az oltástól? Nem meglepő. A focistáink egy része meg a labdától :)

(#73784) Csatravi


Csatravi
senior tag

(#73786) lacafaca válasza Csatravi (#73784) üzenetére


lacafaca
őstag

a tiltott gyümölcs a legédesebb...erről évaanyánk is tudna nyilatkozni :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#73788) Csatravi válasza lacafaca (#73786) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az meg ki?

(#73789) bopeti98 válasza Csatravi (#73784) üzenetére


bopeti98
őstag

Azon lepődtem volna meg, ha nincs ilyen csoport.
Más országokban is ezerrel mennek az illegál partik, miért pont Magyarország lenne a kivétel.

(#73790) Csatravi válasza #20749568 (#73787) üzenetére


Csatravi
senior tag

Töketlen karhatalomnál ez van.

Eközben
A kormányfő ismertette: eddig 42 549 egészségügyi dolgozót oltottak be.

[ Szerkesztve ]

(#73791) solfilo válasza Csatravi (#73788) üzenetére


solfilo
veterán

Ádám és Éva ;)
Mondjuk akkor már Ádámapánk is nyilatkozhatna akkor, mennyire édes is a tiltott gyümölcs. :D

Hogy on is legyen, nemrég beszéltem egy huszonévessel, azon tanakodik, hogy tudná elkapni a vírust, hogy nyáron már mehessen, ahova akar (fesztiválok, stb), feltétezi, hogy a belépéshez oltás vagy már kigyógyult covid-19 kell majd. Az oltás kapcsán meg feltételezi, hogy nyárig-őszig nem fog neki jutni.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#73792) Ricardo válasza Csatravi (#73788) üzenetére


Ricardo
félisten

Ádám és Éva? Tiltott gyümölcs? Megvan?
Azt elfelejtette hozzátennil, hogy annak sem lett jó vége :U

(#73793) lacafaca válasza solfilo (#73791) üzenetére


lacafaca
őstag

minden bajunk okozója :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#73795) Csatravi válasza Ricardo (#73792) üzenetére


Csatravi
senior tag

Hát nem a gólya hozza?
Ja, hogy ti hisztek a mesékben :)

[ Szerkesztve ]

(#73796) Ricardo válasza Csatravi (#73795) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ja, hogy ti hisztek a mesékben"

Mi alapján véled tudni, hogy én személy szerint miben hiszek?

(#73797) Csatravi válasza #20749568 (#73794) üzenetére


Csatravi
senior tag

Pedig nem ártana jól móresre tanítani őket.

(#73798) Csatravi válasza Ricardo (#73796) üzenetére


Csatravi
senior tag

Akkor minek emlegeted másnak azt amiben nem hiszel?

[ Szerkesztve ]

(#73800) Ricardo válasza Csatravi (#73798) üzenetére


Ricardo
félisten

Megkérdezted az "évaanyánk" utalásra, hogy az meg ki? Gondoltam válaszolok. Bocsánatot kérek, hogy segíteni akartam, többet nem fordul elő.

Ha én tudom miről beszél akkor már hívő vagyok. Érdekes elmélet.
Mondjuk nekem az a furcsa, hogy te nem tudod. Mert azért Ádámról és Éváról valakinek fogalma legyen nem kell vallásosnak lennie.
Tudom azt is ki Allah , Krisna, Buddha, Jehova, akkor ezekben mind hiszek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.