Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73551) [CS]Blade2 válasza Ringman (#73550) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Rengeteget lehetne spórolni, ha olyan vakcina (is) jönne, amit csak 1x kell beadni. Az mindjárt fele annyi év.
Aztán túl kicsire sem biztos, hogy érdemes szétszedni, mert 1000 helyen oltáshoz 1000 helyre kell széthordani, miközben hetente jön.
Megyénkként kellene egy 25 oltópont. Azzal 2 év körüli időt lehetne hozni teljes lakosságra 2/fő oltóanyaggal.

(#73552) laszlohu válasza Ringman (#73550) üzenetére


laszlohu
addikt

Jól mondod, a "ha lesz vakcina" a kulcs, de egy másik aspektusa is van, hogy a háziorvosok csak akkor lehetnek oltóorvosok, ha megkapják (beadatják )a covid vakcinát. Remélem mind kötelezve lesz rá.

[ Szerkesztve ]

(#73553) Csatravi


Csatravi
senior tag

Lassan de biztosan növekszik.
31500 eü. dolgozót oltottak be szerda éjfélig.

(#73554) bigdady válasza Csatravi (#73553) üzenetére


bigdady
nagyúr

20% rém kevés, de legalább növekszik

(#73555) Drizzt válasza [CS]Blade2 (#73549) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A hivatalos kozles az 17.5M vakcina lekoteserol szol. Bar explicit nem szoktak leirni, de erosen sejtem, hogy ez idei evre vonatkozik.
Amugy mar megy a haziorvosi rendelok bevonasanak elokeszitese. Ami rendben is van, csak eppen nem most kene hozzakezdeni. Remelem az lesz a vege, hogy ott is lehet majd kozvetlenul jelentkezni a csoda weboldal nelkul.

#73550: 5 napig ezt sem kell huteni csak sima hutoben. Ugyhogy heti 1-2 kor extra fuvarral azert illene tudni megoldani a haziorvosi rendelokben(Meaning Pfizer vakcina).

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#73556) Lauda


Lauda
félisten

Ezek szerint a háziorvosi rendelők'ben is lesznek oltópontok: [link]

Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár az oltási program felgyorsítása érdekében 5000 háziorvosi rendelőt jelölt ki oltópontként.

[ Szerkesztve ]

(#73557) Ezekiell válasza Lauda (#73556) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ki gondolta volna.... A szokásos balfasz kommunikáció: lehetett tudni előre, mindenki tudta hogy ez lesz, de inkább kussoltak.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#73558) Ringman válasza Lauda (#73556) üzenetére


Ringman
nagyúr

A háziorvosoknak a levélre válaszul kell elküldeniük, hogy rendelőjük alkalmas-e oltópontként a feladatok ellátására.

lassan egy éve tart a járvány, erre nem volt idő/energia?

[ Szerkesztve ]

(#73559) bigdady


bigdady
nagyúr

Egy alapot fogok kérdezni:
Mi értelme egyáltalán a vakcinának korlátozások feloldása, élet újraindítása (utazás, vakcina útlevél) vonatkozásában ha beoltva ugyanúgy fertőzöl?
Ennyi erővel akkor csak az egészségügy mentesítésére jó semmi másra hogy ne legyél beteg. Minek kötnék bármilyen szolgáltatás igénybevételéhez? Ergo ilyen szempontból semmi értelme amíg nincs az emberek 100%-a beoltva.

[ Szerkesztve ]

(#73560) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Édesanyám kb 3 héttel ezelőtt enyhe influenzás tüneteket mutatott néhány napig, szaglás azóta sincs.
Csinált most egy Clongene ellenanyag gyorstesztet, és az LgG halványan elszíneződött.

Ami szerint korábban átesett a fertőzésen, és van ellenanyag.

Hogy is van ennél a tesztnél?
Ez lehet falspozítív, vagy biztos az eredmény?

[ Szerkesztve ]

(#73561) Lauda válasza bigdady (#73559) üzenetére


Lauda
félisten

Az oltott mehet olyan közegbe is, ahova a nem oltott nem mehet, hisz aki be van oltva, az védett elvileg a vírustól. Tehát hiába fertőzik szarrá egymást, nem lesznek súlyos megbetegedések, nem esnek ki munkából, nem terhelik az eü-t. Ezen kívül az oltott elvileg kisebb mértékben fertőző, mint a nem oltott.

[ Szerkesztve ]

(#73562) Rive válasza bigdady (#73559) üzenetére


Rive
veterán

...ha beoltva ugyanúgy fertőzöl?

Mert a várakozások szerint beoltva nem ugyanúgy fertőzöl.

Rövidebb ideig, kevésbé intenzíven - ráadásul betegség nélkül.

Azaz a 2-3 közötti alap R0 durván leesik, ha minden jól megy.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#73563) Csatravi válasza bigdady (#73554) üzenetére


Csatravi
senior tag

És szép sorba mennek a továbbiak is
+ a már fertőzöttek aki most még nem kaphatnak, még ha szeretnének akkor sem.
(de ez már lel lett neked írva ) :)

(#73565) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Kaotikusan zajlik a vakcinázás Európa-szerte - 24.hu

Szerintem érdemes elolvasni.

(#73566) Z.É.T. válasza Ezekiell (#73557) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Mert ha nem kussoltak volna róla, túl sok lett volna a kérdés, hogy mi a f@szra várunk a leszervezéssel. :W

(#73567) Ezekiell válasza Z.É.T. (#73566) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ezek a kérdések most is ugyanúgy megvannak...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#73568) Narxis


Narxis
nagyúr

Kiderült, hány hónapig védett az, aki átesik a koronavíruson [link]

Thanos was right.

(#73569) Csatravi válasza Csatravi (#73563) üzenetére


Csatravi
senior tag

Amúgy ővelük is számolni kell majd.
#72634
Ezen adatokkal és a fertőzésen átesettekkel már nem olyan rossz az arány.

[ Szerkesztve ]

(#73570) weiss válasza Kékes525 (#73547) üzenetére


weiss
addikt

Ne haragudj, de WTF... Te kajak azt hiszed, hogy középsuli == gimi? :W

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#73571) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://24.hu/belfold/2021/01/07/koronavirus-elhunyt-egy-27-egy-32-es-egy-37-eves-is/
nyilván csak önstresszelésre jó az ilyesmi, mert nem tudunk semmit róluk, de... veszítünk azért a fiataljainkból is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73572) solfilo válasza weiss (#73570) üzenetére


solfilo
veterán

Mi rosszat írt? Linkelt szakközép 11. osztályos könyvet is, kidolgozott érettségi tételeket is, érettségi nem csak gimiben van. Amúgy a gimi az nem középiskola?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#73573) Micsurin válasza solfilo (#73572) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Biosz érettségi egyetlen szakközépben sem kötelező, sőt fixen gimiben sem része az alaptárgyaknak.

Én sem értem a problémát. :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73574) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

[A halálát kívánták a magát beoltató mentősnek]
Elkeserítőek ezek a faszbúk idióták. erre már nincs is mit mondani ...
és tanár is volt közöttük... ilyen ember tanítja gyerekeket , Mire ? :((

(#73575) Parci válasza zsolt_64 (#73574) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát arra, hogy "láss is, ne csak nézz", meg "ébresztő", meg "nyisd ki a szemed"

úgy amúgy azt mondanám, hogy egy ilyen "hír" nem bír semmilyen értékkel, a manapság szükséges napi agyrohamhoz jó csak. ugyanakkor picit még mindig nem hevertem ki a járvánnyal járó stressz miatt kibukó, burjánzó össznépi butaságot. ennyire még én sem néztem hülyének a zembereket soha :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73576) Ezekiell válasza Parci (#73575) üzenetére


Ezekiell
veterán

és mindezt az "élet iskolájában"

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#73577) Parci válasza Ezekiell (#73576) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ahol 3 féléves tárgy a vakcináció!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73578) Kékes525 válasza Micsurin (#73573) üzenetére


Kékes525
félisten

"Biosz érettségi egyetlen szakközépben sem kötelező"

Attól tanulnak biológiát.

"sőt fixen gimiben sem része az alaptárgyaknak"

:N [Kerettanterv a gimnáziumok 9–12. évfolyama számára]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73579) weiss válasza solfilo (#73572) üzenetére


weiss
addikt

A kiindulás az volt, hogy minden középiskolát végzettnek tudnia kell, mi az mRNS. Mivel a gimi részhalmaza a középiskoláknak, ezért az a bizonyítás, hogy gimiben tanulták, nem bizonyítja, hogy tágabb halmaz is tanulta.

Linkelt szakközép 11. osztályos könyvet is, kidolgozott érettségi tételeket is, érettségi nem csak gimiben van.

Hallottál már egészségügyi szakközépról? Én pl. elektro szakközépbe jártam, nem volt bioszunk, minek lett volna?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#73580) Micsurin válasza Kékes525 (#73578) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem tantárgyra gondoltam de értsd félre nyugodtan, vagy olvasd el újra a mondatot és megéted. ;)
Akkor így: nem része az érettségi vizsgának.

weiss Szerintem akkor mindenkinek illene tudni az alapvető kapcsolásokat is mivel mind a villamosságtan mind az elektrotechnika közel elengedhetetlen ennyi erővel. :))
...több hasznát is vettem az elektro előképzésnek most egyetemen mint vettem volna annak ha fejből tudom minden növény latin nevét, hogy hány szikű hány laki etc... :U

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73581) zsolt_64 válasza Parci (#73575) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Mondjuk én pont az ilyesmik miatt tartom távol magam a facbúktól.
De néha szembejön velem 1 ilyen hír és tényleg kibukok tőle.
közben meg keletkezik napi 28892367 ilyen bejegyzés.
De arról hálistennek nem tudok.
De még a saját családom körében is állandóan észhez kell térítenem az elévelyedetteket..
Most a legutóbbi hülyeséghullám az a Pfizer vakcina -70 fokja volt, mer ugy a csapból is ez folyik. Ami persze igaz, de tudjuk hogy a -70 az 1 erősen túlbiztosított érték, továbbá az fel is kel olvasztani stb. Na ezt már nem olvassák gondolják végig, és jön állandóan -70 felbüfögése.
Még az sem zavar senkit hogy nyilvánvalóan egy -70 fokos vakcinát nem lehet beadni :N

[ Szerkesztve ]

(#73582) Kékes525


Kékes525
félisten

[Protective immunity against SARS-CoV-2 could last eight months or more]

"New data suggest that nearly all COVID-19 survivors have the immune cells necessary to fight re-infection."

"The findings, based on analyses of blood samples from 188 COVID-19 patients, suggest that responses to the novel coronavirus, SARS-CoV-2, from all major players in the "adaptive" immune system, which learns to fight specific pathogens, can last for at least eight months after the onset of symptoms from the initial infection."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73583) Kékes525 válasza Micsurin (#73580) üzenetére


Kékes525
félisten

"Akkor így: nem része az érettségi vizsgának."

Pontosan erre válaszoltam. Attól, hogy nem része az érettségi vizsgának, még tanulnak biológiát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73584) weiss válasza Micsurin (#73580) üzenetére


weiss
addikt

Szerintem akkor mindenkinek illene tudni az alapvető kapcsolásokat is mivel mind a villamosságtan mind az elektrotechnika közel elengedhetetlen ennyi erővel.

Ez hogyan következik abból, amit írtam?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#73585) Micsurin válasza Kékes525 (#73583) üzenetére


Micsurin
nagyúr

De ezt mondom eredetileg sem arra gondoltam, hogy nem tanulnak. :W
Sok mindent tanulsz a középsuliban és az anyag 90% halálfelesleges száraz tudás amit 5 éven belül elfogsz felejteni.

weiss a bioszra reagáltam, ha ennyire elvárható lenne mindenkitől, hogy vágja fejből mi az az mrns akkor ennyi erővel az alapvető kapcsolásokat is el lehetne várni hisz azokkal valóban napi szinten találkozol otthon is. :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73586) mozso


mozso
senior tag

Melyik ország mikor nyitja, vagy nem nyitja az iskolákat. Ugyan nincs végleges döntés még itthon, de sanszos, hogy megint hungaricum lesz a megoldás egybeházasítva az angol mutációval az általános iskolákban. :-(


cikk: [link]

(#73587) Kékes525 válasza Micsurin (#73585) üzenetére


Kékes525
félisten

A válasz általában szólt és nem neked! A topikot mások is olvassák, a félreértések tisztázása végett írtam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73588) weiss válasza Micsurin (#73585) üzenetére


weiss
addikt

Ja, így már értem, világos.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#73589) Csatravi válasza mozso (#73586) üzenetére


Csatravi
senior tag

A magyar középiskola jan.11. nyitás az nagy valószínűséggel elmarad.
#73526

(#73590) Ricardo válasza Kékes525 (#73583) üzenetére


Ricardo
félisten

"Pontosan erre válaszoltam. Attól, hogy nem része az érettségi vizsgának, még tanulnak biológiát."

Nem minden szakközépben. :N

(#73591) Csatravi válasza zsolt_64 (#73574) üzenetére


Csatravi
senior tag

Sajna az emberiségre egyik legnagyobb pöcegödre a foshbúk. Sokszorosan több a kára mint a haszna.

(#73592) daneel_hu válasza Kékes525 (#73582) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tehát akkor mégis lesz covid-útlevelem? :R :DD

(#73593) daneel_hu válasza Csatravi (#73591) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Sajna az emberiségre egyik legnagyobb pöcegödre a foshbúk. Sokszorosan több a kára mint a haszna."

Uh b+... végre valamiben 100%-osan egyetértünk. :K ;]

(#73594) Kékes525 válasza daneel_hu (#73592) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Ez csak egy kutatási eredmény. Ezt még több, egymástól független kutatónak meg kell erősíteni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73595) Kékes525 válasza Ricardo (#73590) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, szakközepesekkel nem volt dolgom, nem ismerem az oktatásukat. Csak az internetről van valamilyen ismeretem az oktatásukról.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73596) Lauda


Lauda
félisten

Nem politizálás miatt írom a posztot. Talán ez a járvány picit ráébresztett az egészségügyünk fontosságára olyan embereket is, akik eddig valószínűleg nem is foglalkoztak a kérdéssel. Miközben a kormányunk azt kommunikálja, hogy minden élet számít, addig az ellenzéki kerületektől elvett egészségügyi célú támogatást odaadja a kormányoldali kerületek számára egészségügyi célú támogatásként. Ebből azt hiszem tisztán látszik kiknek az élete számít és kiké nem igazán.

(#73597) Parci válasza daneel_hu (#73593) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyira az egyébként, hogy gyakorlatilag tönkreteszi az internetet. és meg sem áll ott, mert látjátok, igazából a világot is. ki nem néztem volna belőle eredetileg. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73598) Parci válasza Lauda (#73596) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

apa ökölbeszorult keze vagyok :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73599) bigdady


bigdady
nagyúr

Itt például egy doki véleménye aki tart az oltástól. Tegnap volt téma [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.