Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74301) Z.É.T. válasza Parci (#74286) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Láttam baszki, sajnálom, én Nóri (az özvegy) bátyját, Mátét ismerem szegről-végről. (online marketing)
Ilyen esetek már most is vannak és még lesznek is sajnos. A három gyerekkel kemény lesz nekik. :(
RIP

(#74302) attiati válasza Sir Pocok (#74262) üzenetére


attiati
veterán

Aggasztó. Mit lehetne tenni, ha igazolást nyerne, hogy 1 millió oltásból 1 halálesettel végződik?

Nemrég egy érzéstelenítő injekciótól kaptam szájzár szerűséget pár hétre.
Atipikus idegpályák, rossz helyre ment.

Annyira összetett az emberi test. Ráadásul pár évtized alatt mindenki máshogy használja a testét. Képtelenség lesz minden kombinációt kielemezni.
A biológia nem fekete fehér.

(#74304) perempe


perempe
addikt

Koronavírusról biofizikus szemmel 2021. január 10-én

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#74305) zolisx4 válasza Sir Pocok (#74262) üzenetére


zolisx4
őstag

Amúgy ez ki ez az ember ?? Orvos -biológus -virológus,
Hiteles információk alapján beszél ?? Vagy csak utána nézett?
Ez az anafilaxiás sokk,nem meg nyugtató.
Meg ez a trombocitopénia .
Nem kellett volna ezt megnéznem.

(#74306) zolisx4 válasza hellboy (#74222) üzenetére


zolisx4
őstag

Ezt a papírt nem oltáskor kapod hanem előtte 1 héttel már előtte mikor időpontot kapsz ,és kitöltve kell oda vinni,és mellékelni kell egy orvosi igazolást ha szedsz gyógyszert hogy mit szedsz és miért.
És kapsz még 1 olvasmányt a vakcináról .

(#74307) fatal` válasza zolisx4 (#74305) üzenetére


fatal`
titán

Orvos, egyetemi tanár. Anafilaxiás sokk bármilyen oltástól lehet (sőt, akár darázscsípéstől is), ha allergiás reakció lép fel. És azonnal kezelik egy másik szurival, ettől nem aggódnék.

A videót még nem néztem meg.

(#74308) Kékes525 válasza janeszgol (#74244) üzenetére


Kékes525
félisten

A hasonlatod rossz. A dohányzás NEM fertőz, nem veszélyezteti a másik embert annyira, mint saját magát. A dohányzás miatt nem kellenek korlátozások, nem terheli le az egészségügyet, miatta a másik ember igénybe tudja venni az egészségügyet és a gazdasági kihatásai közelítőleg sem olyan súlyosak. És lehetne folytatni a sort.

Azaz az ilyen (elhízás, alkohol, drog, stb.) hasonlatok rosszak, félrevezetők és nem igazak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74309) Kékes525 válasza pjen (#74248) üzenetére


Kékes525
félisten

Így igaz, a táplálék kiegészítők megfertőzik a másik embert és ugyan olyan, olykor sokkal nagyobb károkat okoznak a másik embernek is, mint saját magának. :U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74310) sutszi válasza Kékes525 (#74308) üzenetére


sutszi
veterán

Persze, hogy rosszak... :U Mert amint megjelenik egy olyan tényező ami nem fér a világképedbe rögtön a másik a hülye...
Amit leírtál az nettó baromság. Annyi a valós különbség, hogy a COVID most peak jelleggel csúcsra járatja az egészségügy...egy részét!!!
A többi felsorolt okok, meg hosszabb távon kerülnek nagyon sok pénzbe a társadalomnak...

Ha már szóba került a dohányzás... kedvenc momentum az utcán maszk nélkül rohangáló "felelősségteljes" állampolgárok akik közben dohányoznak... azzal az indokkal, hogy ő dohányzik. Érdekes eddig mindent megérveltek már, hogy miért kell maszk nekem a kihalt utcán is...meg 2 méterre közlekedő embereknél is. De a dohányos az kivétel...ő továbbra is a pofámba fújja a füstöt meg a COVID-ot is...
Én azt furcsálom, hogy a nagy riadalomban és félelemben, azért az ilyen kiskapukat elnézik. Nem következetes.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#74311) janeszgol válasza sutszi (#74310) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
Nem kívánok többet hozzátenni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#74312) daneel_hu válasza sutszi (#74310) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ha már szóba került a dohányzás... kedvenc momentum az utcán maszk nélkül rohangáló "felelősségteljes" állampolgárok akik közben dohányoznak... azzal az indokkal, hogy ő dohányzik. Érdekes eddig mindent megérveltek már, hogy miért kell maszk nekem a kihalt utcán is...meg 2 méterre közlekedő embereknél is. De a dohányos az kivétel...ő továbbra is a pofámba fújja a füstöt meg a COVID-ot is... "

Amúgy tényleg elképesztő milyen kivételezést tud szülni, csak mert "ő szenvedélybeteg" és ehhez joga van. :D
Évekkel ezelőtt egy hazai szerkesztőségben óránként jártak ki bagózni a kollégák, majd amikor a "cigiszünetben" mi bent újságot olvastunk a menedzsment teljességgel fel volt háborodva. :((( ;]
- Nekik joguk van cigizni. (mondták)

[ Szerkesztve ]

(#74313) Kékes525 válasza sutszi (#74310) üzenetére


Kékes525
félisten

"Amit leírtál az nettó baromság."

Örülök, hogy egyetértesz azzal, amit írtam, mert még kísérletet sem tettél annak cáfolatára, csak minősítesz. Tudod a cáfolat az, ha pontról pontra cáfolsz.

Az egészségügy kis részének csúcsra járatása lebénítja a teljes egészségügyet. Te ezt nem tapasztalod? Jó neked.

Lehet, hogy a dohányzás nagyobb kárt okoz a gazdaságnak, de a koronavírus 1 éve van jelen, a dohányzás pedig mióta is? Tetszik, amikor lazán elfeledkeztek triviális dolgokról.

A második bekezdéssel részben egyetértek. Nagyon sok teljesen felesleges és rossz intézkedés van.
Az utcai maszkviselet nagyon sok helyen teljesen felesleges. Én is dühöngök miatta. DE! Mondj egy jobb rendelkezést ennél. Határozzák meg, hogy csak akkor kötelező, ha 10 négyzetméterenként 3, vagy több ember tartózkodik az utcán? Vagy sorolják fel, hogy melyik helyeken kötelező, melyiken nem? A felsorolás tartalmazna 500 vagy több utcanevet. Ezek még nagyobb marhaságok lennének.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74316) Ringman válasza #32839680 (#74315) üzenetére


Ringman
nagyúr

KB 4-5 óra atlagosan a tényleg hasznos szellemi munkavégzés egy 8 órás munkarendben.

(#74317) daneel_hu válasza #32839680 (#74315) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem jellemző a számítógép előtti munka nálunk.
Van de kevés, inkább adminisztráció jellegű - annak nagy részét otthon végzem.

A másik probléma, hogy mivel könnyű fizikai munkát végzünk, a dohányosok terhelhetősége elmarad az átlagtól. (izomerőben, állóképességben is)

(#74318) janeszgol válasza daneel_hu (#74312) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez bizony így van. Utána én is kimentem "cigizni". Igaz sosem dohányoztam, csak kimentem. :)
Próbálgatták már kiszámolni, hogy a cigi miatt mennyi kár keletkezik a gazdaságban.

És most nem azt mondom, hogy ne cigizzenek. Egy 8 órás műszakban szívjon el 2-3 szálat, nem többet. De ugye tudjuk, hogy nem ez a valóság.
Ezért van az, hogy felmérem a kiszemelt állást ilyen szempontból, és rezzenéstelen arccal oda mondom, hogy igen dohányzom. Akkor van óránként 10 perc szünetem. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#74319) LanyUs


LanyUs
senior tag

Szlávik ma reggel kifejtette, hogy fiatalok hajlamosabbak sci-fi történetekre és összeesküvés elméletekre, ezért nagyrészt ők félnek a legjobban és utasítják el az új fajta oltást.
Az UK-ban harmadikként engedélyezett legyengített vírus vakcináról még semmit nem hallottam. Se jót, se rémtörténetet. Arról esetleg van itt információ a fórumon?

(#74320) t72killer válasza Parci (#74294) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy 2 havonta megeresztenék egy EKG-t, esetleg szívultrahanggal.

#74319: a fiataloknál az is van, hogy az éles covid kockázatai jóval kisebbek náluk, mint az idősebbeknél. Ok, a fentebbi longcovid rémtörténetek valósak, de azzal se találkozik szvsz a fiatalabb átesettek min. 80%-a. Pszichológiailag sokaknak azt is meg kell magyaráznia magának, hogy nincs csak úgy elérhető oltás = nem akarja azt érezni hónapokon át, hogy valami létfontosságútól elzárja a rendszer.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74321) Lauda válasza #32839680 (#74295) üzenetére


Lauda
félisten

Okés, értelek! ;)

#74299 morgyi Aztán leteszed a cigit és megszűnnek a tünetek.

Bizonyos tünetek valóban hamar és látványosan eltűnnek/változnak, azonban a tüdő sohasem lesz olyan, mint előtte és akár 15 év is eltelhet, mire a kockázati tényezők lecsökkennek egy olyan ember szintjére, aki sohasem dohányzott. A szervezet egészére nézve, ugyanis a dohányzás nem csak a tüdőt károsítja, hanem az ereket, a szívet, gégét, igaziból az egész szervezetre káros az ereken végzett pusztító munkája következményeként. Nyilván ezek a dolgok nagyban függnek az elszívott mennyiségtől, szervezet általános állapotától, beegségekre fogékonyságtól stb stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#74322) pjen válasza Lauda (#74321) üzenetére


pjen
félisten

Olvastam egyszer egy statisztikát.A dohányzás abba hagyása után nagyobb az esély a tüdő gyulára.A nikotin bizonyos védő réteget képez(csak olvastam).

(#74323) t72killer válasza Kékes525 (#74313) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Utcai maszkviselésnek csak az igencsak sűrű belvárosi bevásárlóutcákban van bármi értelme...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74324) pjen válasza t72killer (#74323) üzenetére


pjen
félisten

Sőt ahogy a számokat elnézem, nyílt téren sehol nincs értelme.Lényegében nem változott semmi.Szerintem csak az egyéb léguti megbetegedésből lett több a maszk baci sűrítő hatása miatt.

(#74325) LanyUs válasza t72killer (#74323) üzenetére


LanyUs
senior tag

Csak nem arra gondolsz, amikor a vasárnap déli üres utcákon sétálok a párommal és a két kicsivel. Zsebünkben a maszk hátha arra téved egy rendőr, aki meg akar büntetni ezért a kőkemény szabálysértésért? :C

(#74326) Kékes525 válasza LanyUs (#74319) üzenetére


Kékes525
félisten

"Az UK-ban harmadikként engedélyezett legyengített vírus vakcináról még semmit nem hallottam."

Az Astrazeneca, Moderna és Pfizer vakcinája van engedélyezve az UK-ban, de azok egyike sem legyengített vírus alapú. A Moderna és a Pfizer RNS vakcina, míg az AstraZeneca vektor vakcina. Valószínűleg erre gondolsz. Nézd meg ezt: [Vakcina okosító - vektor vakcinák - Kemenesi Gábor] , Az összesről pedig: [COVID-19 vakcinafejlesztések összefoglaló - Kemenesi Gábor]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74327) Parci válasza sutszi (#74310) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, végre egyszer totál egyetértünk.

szerintem is csupa hülyeséget ír kékes :DDD

na jó, nem, csak vicceltem, a cigizős részre gondoltam. nevetséges, hogy ez kivételt jelenthet, pláne, mert a bagót kifújó józsi szó szerint permetezi a covidos szarját. járvány van, maszk van, bagózni tessék otthon a négy fal közt, ugyanúgy vonatkoznak rá is a szabályok. én stabilan büntetnék az utcán emiatt.

vagy-vagy.

egyébként szerintem a hülye politika szüli az ilyen kivételeket. ugye a járványt elfojtani nem lehet már, csak lassítani a megfelelő mértékre, amihez nem az kell, hogy te vagy én ne legyünk betegek, hanem, hogy összesen csak ennyi meg annyi beteg legyen. úgyhogy, a politika igyekszik semmilyen csoportot sem nagyon felbosszantani, mert veszíti a szavazatot. ha a dohányos dohányozhat, attól nem lesz tomboló járvány, így hát...

:(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74328) Kékes525 válasza Parci (#74327) üzenetére


Kékes525
félisten

"a cigizős részre gondoltam"

Azt nem is vitattam. ;) Amúgy nem csak ez a kivétel, hanem ha valaki eszik az utcán. Ez a kivétel is marhaság. Igaz, nem akkora, mint az előbbi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74329) Parci válasza pjen (#74322) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyobb lehet az esély, mert a tüdő szétcsapva ÉS nincs már a "sterilizáló" nikotin sem (ha egyáltalán ez igaz, nem tudom, fogadjuk le). de azért megéri abbahagyni... :)

a covid egy pár napba sűrített, intenzív füstszűrőmentes sophianéban gazdag 40 év :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74330) LanyUs válasza Kékes525 (#74326) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! Igen, akkor ez még mindig nem az, amire várok, de ami késik nem múlik. Hamarosan elérhetőek lesznek majd azok a vakcinák is! ( legyengített vírus, genetikai anyagukban károsított vírus ) Ezek több évtizedes tapasztalaton alapuló, viszont lassabban fejleszthető megoldások. Holnap beadatnám ha lenne, de még nincs :(

(#74331) Parci válasza LanyUs (#74330) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a te dolgod, nem kellene beleszólnom, de szerintem fölösleges megpróbálnod a biológusok és virológusok helyett, náluk jobban megfejteni a vakcinakérdést.

adasd be az elsőt, amihez hozzáférsz (és ami engedélyezett, de nyilván nem is fogsz találkozni másmilyennel).

ez az olvasok pár cikket és ragaszkodom egy technológiához, mert eldöntöm, hogy az a legjobb szerintem tévút.

és picit tovább is gondolom a dolgot: tegyük fel, hogy kaphatnék egy adott vakcinát, de az nem az, ami a szimpi, és inkább várok. ennek is van egy kockázata, amit be kell árazni, mert a várás közben is megbetegedhetek.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74332) Kékes525 válasza LanyUs (#74330) üzenetére


Kékes525
félisten

A Vektor vakcináknak elég jelentős múltja van, sőt az RNS vakcina sem az első. Mindegyik vakcina biztonságos és hatékony, amit az EU-ban engedélyeztek és engedélyezni fognak. Hidd el, nagyon szigorúak a kritériumok és ezeket több egymástól független szakértői bizottságok is engedélyezik, mielőtt esetleg Te megkapnád.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74333) t72killer válasza LanyUs (#74325) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74334) LanyUs válasza Kékes525 (#74332) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ma reggel mondta Szlávik, hogy az RNS vakcinával max. 1 éves tapasztalatok vannak. Akkor történtek az első oltások a fejlesztési folyamat alatt. Ha ez már megtörtént volna 5-10 éve, akkor no problem.

parci: ez már félig meddig hiszek-e benne vagy sem. Oké, ha nem hisz benne valaki is használ, de ha fél tőle, akkor okozhat károkat is... Amúgy nézd a jó oldalát! Legalább járok valamilyen úton a vakcinával kapcsolatban

[ Szerkesztve ]

(#74335) forumpista válasza Kékes525 (#74308) üzenetére


forumpista
tag

Nem olyan rossz az a hasonlat, csak valamiért borzasztóan szemellenzős vagy.
Először is, valóban, a dohányzás nem fertőz.
Csakhogy, a lakosság 30%-a dohányzik, ami ráadásul szemben a coviddal, soha nem múlik el, nem "esik át" rajta az illető pár hét vagy hónap alatt.
Tehát nyugodtan kijelenthetjük, hogy a dohányzás, az hatásait tekintve (tüdő és szív-érrendszeri betegségek) kb. pont ugyanolyan mintha a lakosság 30%-a tartósan covid fertőzőtt lenne, csak itt a "fertőzés" az önként választott opció. De a végeredmény ugyanaz, rohadt sok beteg ember, aki orvostól orvosra jár.

És hogy ez nem terheli le az egészségügyet? Nem a lóf@szt.
Csak Te már hozzászoktál ahhoz, hogy még békeidőben is (2020 előtt), amikor felhívod a kardiológust, a belgyógyászt, vagy épp elküldenek egy MR/CT vizsgálatra, akkor vagy csak hónapok múlvára kapsz időpontot, vagy azt mondja az orvos hogy majd hívd fel 3 hónap múlva, hátha akkor lesz időpont mert most csak 3 hónap múlvára tudna időpontot adni (ami nem lehetséges).
És ez tekinted normálisnak, mert senki nem vágja a képedbe, hogy bocs, egy rakás dohányos, meg alkoholista, meg 50-es BMI indexü ember van előtted a soron akiknek éppen ezen káros szővödményeit vizsgálják és ezért rád pont nincs idejük...
És ha ezalatt a 3-6 hónap alatt kipurcansz, akkor sem hozza le az index szalagcímen, hogy azért haltál meg mert nem láttak el időben, és azért nem jutottál el időben a vizsgálatokra, mert előtted egy csomó dohányos foglalta a helyet az eü-ben.

Sőt mondok mégjobbat: ha senki nem dohányozna és alkoholizálna az országban, és ennyire elhízva sem lennének az emberek, akkor simán lehetséges hogy a mostani covid járvány alig okozna gondot az egészségügyben. Csak épp most az előbbiek miatt már csúcsra járatott eü-re tört rá a covid vész...

(#74336) Parci válasza forumpista (#74335) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ezekben is sok igazság van

annyira el voltak kényeztetve az emberek, hogy pont nemigen foglalkoztak az egészségükkel sokan (sokan meg rosszul, de az egy másik történet). könnyű úgy pusztítani magad, hogy közben rángatod a vállad, hogy "max. nem 85 évet élek, csak 75-öt, kit érdekel".

picit megváltozik a dolog optikája, ha aztán jönnek az olyan virnyákok, amit a szétcsapottak nehezen élnek túl.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74337) LanyUs válasza forumpista (#74335) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez profin összefoglaltad! Maximálisan egyetértek! :R

(#74338) Kékes525 válasza LanyUs (#74334) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, mint írtam nem ez az első RNS vakcina. 1 volt már előtte. Viszont a lényeg, hogy legalább 20 év fejlesztés áll mögötte.

Mindegyik vakcinánál a tesztelések hatékonyabbak és alaposabbak voltak most, mint bármelyik vakcinánál volt azelőtt.

Egyik régebbi vakcina (nem koronavírus ellenire gondolok!) esetében sem állt rendelkezésre annyi ember a hatékony teszteléshez mint most. Ezért tartott évekig a régebbiek fejlesztése. Másrészt most volt pénz a tesztelésre, a logisztikai megszervezésére, kutatásra és fejlesztésre ami ugyancsak felgyorsította a fejlesztést.

A hatékonyság és biztonság tesztelésében SEMMI kompromisszum nem volt!!!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74340) Kékes525 válasza forumpista (#74335) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem azt írtam, vagy legalábbis nem azt akartam írni, hogy ezek nem károsak. Károsak, nagyon is. Gazdaságilag és egészségügyileg is.

Amúgy szerinted az egyik hülyeség indokolja a másik hülyeségét? Szerintem nem. Ezért is írtam, hogy ezek rossz hasonlatok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74342) daneel_hu válasza pjen (#74322) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Olvastam egyszer egy statisztikát.A dohányzás abba hagyása után nagyobb az esély a tüdő gyulára.A nikotin bizonyos védő réteget képez(csak olvastam)."

10 évig cigiztem, 2004-ben hagytam abba.
Előtte és utána se volt tüdőgyulám... sőt a rohadt covid sem támadta meg a tüdőmet.
Nyilván ez kivétel és hiszek a statisztikának, de az biztos, hogy nem egészséges cigarettázni hosszútávon. :)

(#74343) fatal` válasza janeszgol (#74318) üzenetére


fatal`
titán

Vannak néhányan, akik így gondolják. De pl. óránként alapból jár 5 perc szünet (képernyő). Nálunk a nemdohányzók is lejönnek elég gyakran és semmi probléma nincs ebből. :) Normális helyen kell dolgozni, senki nem robot.

És igen dohányzom, de soha nem fújom más arcába a füstöt és nem gyújtok rá tömegben, intelligencia és kultúra kérdése az egész.

Az alkohol sokkal nagyobb károkat okoz, mind társadalmi, mind gazdasági értelemben (egészségügyileg nem tudom) mégis majdhogynem államilag támogatva van, hogy legyél alkoholista és sok esetben a humor legnagyobb forrása (már akinek vicces). Abban az országban, ahol több, mint 1 millió alkoholbeteg van.

(#74344) Stanlee


Stanlee
őstag

Ma hajnalban volt a Welt.de-n egy cikk, amiben egy független szakértőkből álló csapat anyagából idéztek. A lényeg, hogy a mostani hard lockdown Németországban pont azokat nem védi, akiket kellene, vagyis az időseket. Jó hosszú az anyag, de vannak benne érdekes dolgok. A cikk természetesen már csak fizetős.

Ugyanez a csapat rakott össze még novemberben egy jó tanulmányt, amiben pl. olyan több paraméteren alapuló mérőszámot hoztak ki, amivel jobban lehet jellemezni a vírusfertőzés súlyosságát egy régióban, mint az eddig használatban lévő 50/100000 fertőzés az elmúlt 7 napban.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#74345) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"Az új vírusváltozatot Magyarországon még nem találták meg, de már most tudható, hogy át fogja írni a védekezést.

Most először fordult ugyanis elő, hogy Angliában még a teljes zárlat sem segített, nem csökkent a fertőzöttek száma. Pedig az oltás tömegessé válásáig ez az egyetlen komoly eszköz, amivel vissza lehetett vágni a járvány terjedését. A briteknél a második kijárási korlátozás már nem működött, amire a magyarázat a mutáns vírus megjelenése, mivel ez sokkal gyorsabban terjed, mint a korábbi. Londonban ma minden 30. ember koronavírusos. A lezárás ellenére. "

Egy mítosz vége – ezért nem nyitottak ma újra a középiskolák – Válasz Online

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74346) forumpista válasza Kékes525 (#74340) üzenetére


forumpista
tag

Akkor félreérthetően fogalmaztál.

"Amúgy szerinted az egyik hülyeség indokolja a másik hülyeségét?"
Nem. Viszont, ha az egyik hülyeséget szankcionálni akarod, akkor a másikat is kell.
Ráadásul, ha hosszútávon nézed, akkor ezek sokkal veszélyesebb hülyeségek mint a covid.
(a covid nem okozott gondot egy évvel ezelőttig, és nem fog gondot okozni 1 év múlva sem már az oltás miatt. De a dohányosok, alkoholistak stb, velünk vannak száz éve, és velünk lesznek száz év múlva is, szóval ők folyamatosan és masszívan terhelik az eü-t amíg csak élsz)

(#74347) Kékes525 válasza forumpista (#74346) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ráadásul, ha hosszútávon nézed, akkor ezek sokkal veszélyesebb hülyeségek mint a covid."

Ezt miből gondolod? Pláne, ha nem védekezünk megfelelően.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74348) Stanlee válasza Parci (#74345) üzenetére


Stanlee
őstag

Van valami hír arról, hogy mennyire tartják magukat az angolok a maszkhordáshoz? Az én kinti forrásaim elég rossz maszkhasználati morálról számolnak be. Úgy meg nem túl meglepő, hogy terjed a vírus.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#74349) lacafaca válasza forumpista (#74335) üzenetére


lacafaca
őstag

maximálisan ül minden szavad :R
ez az egész semmi más, mint a mai világ görbetükre és nyugodtan lehetne éppen egy mesterséges kreálmány, ami pont emiatt készült...egy "csodás" történet kerekedne ebből az utókor számára, jó lecke, hogy a 21. század elejére amit el lehetett, azt mindent elbaszott a homo...többet így ne, mert jön megint a dádá :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#74350) kkdesign


kkdesign
senior tag

SZiasztok!

Erős, gyomorrontással nem igazán összeegyeztethető hasmenés, nagyon enyhe hőemelkedés adhat okot arra, hogy pozitív legyek erre a "csodára" ? Késő délután lesz csak háziorvosom, de furdalja az oldalam, így gondoltam hátha valaki tud erre sejtést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.