Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74551) Z.É.T. válasza Kékes525 (#74546) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi!

A "hánnyal megy" autóskártya terminológiával:
Hány százalékos?
Hányszor kell bökni?
Hányat foglaltunk/rendeltünk?
Hány nap múlva jön belőle?

Eggyel szakmaibban:
Különbségek (és hasonlóságok) a Pfizer-BioNTech-hez képest?

Köszi, ha valaki összegyűjti, ha nem, akkor délután utánajárok. :)

(#74552) Asbee


Asbee
veterán

Ismerős munkatársa sem százas a kórházban. Beadatta úgy az oltást, hogy tesztelték, de még nem érkezett meg az eredmény. Ma megjött neki, pozitív. Olyan fejfájása van, infúzión van, meg figyelik. Azért ez nem túl jó jel. Oltás előtt ki kellene szűrni, akár teszttel a későbbiekben. Most ezzel nem a vakcinát szidom, mielőtt arra terelődne. Egy influenza oltást sem adatunk be betegen.

[ Szerkesztve ]

(#74553) bigdady válasza Asbee (#74552) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az szép...Nem a legélesebb kés a fiókban

[ Szerkesztve ]

(#74554) lacafaca válasza bigdady (#74549) üzenetére


lacafaca
őstag

nincsenek talán fönn a kubatovon :DDD

Aweriot az nem csak iwiw ficsör volt? facsen is lehet bökölődni? :F :D

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#74555) Stanlee válasza Z.É.T. (#74551) üzenetére


Stanlee
őstag

Az engem is erdekelne, hogy van-e valami oldal, ami osszefoglalja, hogy melyik gyartotol mennyi adag es mikor erkezik.

Pl.:
13.01.2021: 50000 moderna
15.01.2021: 10000 pfizer
etc.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#74556) Parci válasza Asbee (#74552) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kíváncsi vagyok, hogy ilyenkor milyen hatással van az oltás a szervezetre. érzésre semmilyen, van már benne tüskefehérje gazdagon így is.

viszont elpazarolt egy oltást :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74558) lacafaca válasza Stanlee (#74555) üzenetére


lacafaca
őstag

#74400 :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#74559) Parci válasza #20749568 (#74557) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha beteg volt, amikor megkapta, akkor elvileg igen. de ez is jó kérdés, hogy módosítja-e ilyenkor az immunválaszt az oltás (mittomén, több antitestje lesz, mint amúgy lett volna). ha igen, akkor csak félig pazarolta el.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74560) Stanlee válasza lacafaca (#74558) üzenetére


Stanlee
őstag

koszi, ez megvan, nem ez volt elsodlegesen a keresem, hanem hogy melyik nap melyikbol mennyi van tervbebeve leszallitasra.

Mert errol nem szolnak a hirek, hogy mikorra mennyi leszallitasat tervezik az elkovetkezo 1 honapban. Igy a sjato / politikus minden szallitmanyt mint valami megaszuper dolgot prezental.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#74561) Kékes525 válasza Parci (#74556) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha beteg, akkor kontra indikált a vakcina beadása, mert túl pörgetheti az immunválaszt, ami amúgy is a súlyos betegség sajátsága a koronavírusnak. Fokozza a gyulladásos reakciókat is. Minden tipusú fertőzés esetében kontra indikált.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74562) rednifegnar válasza bigdady (#74549) üzenetére


rednifegnar
senior tag

igen ket pipaval se jott semmi (tobb mint 2 het alatt se).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#74563) Corleone33 válasza Asbee (#74552) üzenetére


Corleone33
aktív tag

nem tudom te hogy vagy vele, de én részemről kihagynám az élményt hogy ledugjanak a torkomon egy pálcikát csak azért hogy szurit megkaphassam.

főleg amiatt is mert nem nagyon járok ki emberek közé

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#74564) Asbee válasza Corleone33 (#74563) üzenetére


Asbee
veterán

Garat felső részéről vesznek le, szinte nem is érzed. Orrból is simán elviselhető. Akit ez tart vissza...... no comment. Ha neked, jobb bezárva, vagy hogy esetleg nem tudod hogy covidos vagy és komolyabb mellékhatás alakul ki... Mindenki maga tudja. Nekem inkább fájjon 5 percet az arcüregem, de tudjam tutira mehet.

[ Szerkesztve ]

(#74565) Asbee válasza Parci (#74556) üzenetére


Asbee
veterán

Valószínű tulzott reakció lett, legalábbis én ezt gondolom. Más baja nincs, még :D , csak nagyon erős fejfájás.

(#74566) Kékes525 válasza Asbee (#74564) üzenetére


Kékes525
félisten

Ne terjesszünk rémhírt! Ha tünetmentes az oltandó személy, akkor nem valószínű, hogy a betegség tüneteit súlyosbítaná a vakcina. Világszerte a most beoltott személyek között nagyon sok ilyen volt és a teszteknél is előfordult, hogy a beoltott személy fertőzött volt, de tünetmentes.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74567) csƵ


csƵ
őstag

Na, február 17-én vége a vírusnak.
Legalábbis sógornőmnek ezt pletykálta a munkatársa, akinek a közeli ismerőse nyomdában dolgozik. Szerinte már nyomtatják, hogy "Legyőztük a vírust" plakátokat/szórólapokat 02.17-i dátumozással.
Érdekes módon Facebookon is szembejött velem egy ilyen írás nem sokkal azután, hogy személyesen hallottam tőle.

[ Szerkesztve ]

(#74568) Asbee válasza Kékes525 (#74566) üzenetére


Asbee
veterán

Nem terjesztek rémhírt. Neki sem volt tünete ;) , csak mivel covid osztályon dolgozik és kolléga az lett, tesztelték őket. Nem várta meg az eredményt, nincs bajom úgysem vagyok az címszóval. Tudod is ezt bizonyítani, hiteles forrásokkal, vagy szokásos feltétekezés?

[ Szerkesztve ]

(#74569) Parci válasza Kékes525 (#74566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem feltétlen rémhír, lehetek lappangó fázisban, kitörés előtt. akkor garantált, hogy összeveszik a vakcinával, ami eleve sok napig dolgoztatja az immunrendszert.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74570) Corleone33 válasza Asbee (#74564) üzenetére


Corleone33
aktív tag

javítsatok ki ha rosszul tudom, de nem fordulhat elő olyan, hogy valakinek nem mutatja még ki a gyorsteszt a koronát de ettől független (akár tünetmentes) hordozó?

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#74571) Parci válasza csƵ (#74567) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olvasod is a topikot? megfutott már ez a kör, több menetben. :U

(észrevettétek, hogy mennyi nyomdász van az országban? :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74572) Asbee válasza Corleone33 (#74570) üzenetére


Asbee
veterán

Lehet ilyen. Én gyorstesztekben nem bízom. PCR aztán kész. Több embert tudok, aki tünettel is gyorteszt negatív lett, majd pcr pozitív. Olyat is akinek gyorsteszt negatív, pcr pozitív, majd pár nap múlva jöttek tünetek. Azzal azért lehetne szűrni. Persze +idő lenne.

(#74573) Kékes525 válasza Asbee (#74568) üzenetére


Kékes525
félisten

Bizonyítsd be te az állításaidat. Egy kicsit erőltesd meg magad. Persze ha rettegni akarsz, akkor Kellemes További Rettegést.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74574) csƵ válasza Parci (#74571) üzenetére


csƵ
őstag

Szerinted elolvastam hetvenezer hsz-t? Az utóbbi 160-at néztem át gyorsan, nem találtam benne.

(#74575) Asbee válasza Kékes525 (#74573) üzenetére


Asbee
veterán

Megint idegállapotba jöttél? :U Ki retteg? Egy esetet említettem meg, majd egy gondolatmenetet belőle, hogy az én véleményem szerint, nem lenne rossz oltás előtt szűrni teszttel a covidot. Ennyi. Próbálj meg lehiggadni és értelmezni elejétől a végéig az elhangzottakat, mielőtt megint kezded a jelzőid és személyeskedések. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#74576) Kékes525 válasza Parci (#74569) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha lett volna ilyen, akkor nagyon sok súlyos mellékhatása lenne az oltásoknak és nem az a pár tucat, mint ami volt. Statisztikailag szerinted hány ember lehetett fertőzött koronavírussal, akit vakcináztak eddig a mintegy 25 millió beoltottból? Több ezer, több tízezer? Mennyi volt a súlyos mellékhatás eddig? 21-re emlékszem...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74577) Coyot válasza Asbee (#74575) üzenetére


Coyot
őstag

Amúgy ez teljesen érthető, biztosra ekkor mész. Na meg a második szuriig ugye meg is kéne húzni magunkat, met közben sem lenne jó még bekapni rá más forrásból az élő vírust.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#74578) Micsurin válasza Parci (#74571) üzenetére


Micsurin
nagyúr

9 millió edző, orvos, rendőr, jogász, újságíró, szerelő, kőműves, építész, mérnök, programozó országában ezen miért kell meglepődni? :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#74579) Parci válasza csƵ (#74574) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, hogy 160-on belül volt-e, de tegnap volt

áprilissal is, most akkor februárral stb. faéknews. mármint lehet, hogy majd lesz egy ilyen kampány és készülnek rá, de hogy annak a dátuma előre nem tudható, az hót ziher, ahogy az is, hogy itt semmiféle győzelem nem lesz február közepén. inkább véres vicsorgás, sajnos

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74580) Parci válasza Kékes525 (#74576) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most írtad, hogy túlpörgetheti az immunrendszert, ha fertőzöttként kap vakcinát. akkor most gond vagy nem gond? nem tudom, kérdezem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74581) Asbee válasza Coyot (#74577) üzenetére


Asbee
veterán

Ennyiről van szó, egy kis elmélkedés ebben a témában. Én személy szerint örülnék, ha oltás előtt erre lenne lehetőségem. És szerintem ez nem rettegés, csak amúgy is vannak ismeretlenek, kérdőjelek, az ember amennyire tud biztosra akar menni.

(#74582) , válasza Corleone33 (#74563) üzenetére


,
addikt

Család/rokonság tagjai közül akik mostanában voltak teszten, nekik csak orrból vették a mintát.

(#74583) lacos001


lacos001
senior tag

Vótmá?..

A WHO szerint 2021-ben még nem lesz nyájimmunitás

"A tudós hangsúlyozta: bár az oltásokkal a leginkább veszélyeztetett embereket meg lehet védeni, ez még idén kevés lesz a nyájimmunitás eléréséhez."
Minden nap emlegetem édesanyjukat..

Ok Parci, legközelebb forditózva lesz ha dójcslandos a sztori és érdekes.

(#74584) Kékes525 válasza Parci (#74580) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Nem egészen azt írtam. [link]

"Ha beteg, akkor kontra indikált a vakcina beadása, mert túl pörgetheti az immunválaszt, ami amúgy is a súlyos betegség sajátsága a koronavírusnak..."

beteg = tünetes

Tünetmentesre ez nem vonatkozik. Akkor még az immunrendszer közel sincs annyira felpörögve. Ezt látjuk, a nagyon kevés mellékhatásos esetekből is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74585) Parci válasza Kékes525 (#74584) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha tünetes vagyok, nem adatom be, viszont lehetek egy nappal a tünetek kirobbanása előtt. és van olyan lefolyás, amikor ehhez a naphoz képest 3 nap múlva már igen-igen szarul vagyok (bár inkább az influenzára jellemző ez az úthenger-style).

de oké, tfh már lett volna ebből bajka, ha akarna

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74587) Asbee válasza Parci (#74585) üzenetére


Asbee
veterán

Biztos, hogy hallanánk felőle, meg hallottunk volna, ha ebből nagy probléma lenne. Ez csak egy eset volt. Én ha tünetmentes covidos vagyok, biztos nem adatnám be az alatt az időszak alatt. Inkább kivárnám az időt . Bár akkor meg jön a 6 hónap várakozás. :D Fene tudja melyik a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#74588) Parci válasza #20749568 (#74586) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt magamon is érzem, elég türelmetlen vagyok már :(
főleg, mert ezzel párhuzamosan a virnyák-fejlemények inkább a nem megnyugtató irányba mutatnak, azaz még kevésbé gondolom azt, hogy el kellene kapni..... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74589) Kékes525 válasza Parci (#74585) üzenetére


Kékes525
félisten

Értettem, hogy erre gondolsz. Erre válaszolva írtam ezt: [link]

"Ha lett volna ilyen, akkor nagyon sok súlyos mellékhatása lenne az oltásoknak és nem az a pár tucat, mint ami volt. Statisztikailag szerinted hány ember lehetett fertőzött koronavírussal, akit vakcináztak eddig a mintegy 25 millió beoltottból? Több ezer, több tízezer? Mennyi volt a súlyos mellékhatás eddig? 21-re emlékszem..."

#74587 Asbee

"Biztos, hogy hallanánk felőle, meg hallottunk volna, ha ebből nagy probléma lenne." :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74590) emvy válasza Parci (#74588) üzenetére


emvy
nagyúr

+1, fszom kivan mar, pedig december elejeig jol birtam.

A 8 utani kijarasi tilalom egyebkent nekem sokat ront a helyzeten.

while (!sleep) sheep++;

(#74591) Parci válasza emvy (#74590) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem az pont nem, mert akkor úgy is a gyereket ordítom az ágy irányába stb. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74593) zolisx4


zolisx4
őstag

Nem tesztelnek az oltás előtt,én ezt a tájékoztatót kaptam. [kép] [kép] [kép]
Elméletileg ha tünetmentes vagy akkor mehet az oltás.

(#74594) Asbee


Asbee
veterán

Olvasom állatkertekben, már átadták gorillának, tigrisnek, oroszlánnak :D . Még egy-két egzotikusabb állat hiányzik. Jó kilátások ezek is mutáció téren.

(#74595) zolisx4 válasza Asbee (#74594) üzenetére


zolisx4
őstag

Hát még az emberszabásúak lehet elkaphatják,de ez sem biztos,de mondjuk tigris meg az oroszlán az nem kifejezetten ember szabású csak ember evő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74596) emvy válasza Parci (#74591) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalunk az ment egesz evben, h gyerekek 8kor mar alszanak, es utana a teraszon iszunk a baratokkal biztonsagos tavolsagban. Novembertol ez mar nem megy.

while (!sleep) sheep++;

(#74597) Parci válasza Asbee (#74594) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, felturbózzák és visszapasszolják

vicces lesz, amikor már kihalt kb. a fél ország, alig van már ember itt-ott pár kör után, de laca még itt fórumozik és mondja, hogy ez nem egy komoly vírus, és ő megmondta előre, hogy lesz ezer kör hiszti :DDD

mint a fekete lovag

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74598) Csatravi


Csatravi
senior tag

696 új fertőzött
5005 kórházban ápolt
356 lélegeztetőn
128 elhunyt
10853 össz elhunytak száma

Tesztek száma (atlo.team) 2021.01.12
8223 teszt - 8,46% pozitivitás
Hétnapos csúszóátlag : 10,74%

(#74599) Parci válasza zolisx4 (#74595) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a macskafélék könnyen elkapják :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74600) lacafaca válasza Parci (#74591) üzenetére


lacafaca
őstag

még nem mondja ki, de a fejecskéjében már megfogalmazódik: ne ordíícccsááá vén hüle ;]
pikkpukk aztán ballag, aztán ki is röpül...ne baszogassad ;)

#74597 🤣

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.