Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74451) bigdady válasza #20749568 (#74446) üzenetére


bigdady
nagyúr

Áprilisban visszatérünk rá ;)

Egyébként nem tudjàtok melyik az a kép ami bejárta a sajtót és ugyanazt az ürgét oltották jobb és bal kézbe is egyszer itt egyszer ott? Merre találom?

[ Szerkesztve ]

(#74452) Stanlee válasza #20749568 (#74419) üzenetére


Stanlee
őstag

De azt vakeralta Merkel konnyek kozott egy honapja, hogy azert kell mindent bezarni, hogy a karacsony jo legyen es januarban orom meg boldogsag lesz.

Aztan nem lett.

Meg egy napja sincs ervenyben a friss, meg kemenyebb lockdown, mint a decemberi, de mar azt magyarazza Söder meg a Schwesig, hogy meg kemenyebb megszoritasok, lezarasok kellenek.

Mindekozben eleg szep szamu querdenker, szelsjobbos neonaci koronavirus tagado lett az orszagban. A fel welt.de ujsagiro csapata mar ide tartozik, mert egyre tobb olyan cikk jelenik meg, amiben az esz nelkuli intezkedesek hatastalansagarol irnak.

"„Eine 15-Kilometer-Grenze bringt infektiologisch gesehen zunächst keinen Vorteil“, sagt Ulrike Protzer, Direktorin des Instituts für Virologie am Helmholtz Zentrum München und Leiterin des Instituts für Virologie der Technischen Universität München." Ez is egy konteos querdenker Münchenbol. Remelem mielobb eltavolitjak mindket poziciojabol, mert nagyon nem azt mondja, amit a Markus hallani akar. :D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#74454) Parci válasza Stanlee (#74452) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos közben beindult a brexites variáns, és tényleg tekerni kell a potméteren mindenhol :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74455) Parci válasza #20749568 (#74453) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden fejben dől el. ettől még nem tudod azt rakni a fejedbe feltétlenül, amit szeretnél. biztos volt már szerelmi bánatod, oszt nem tudtad másnapra feldolgozni, pedig tudtad, hogy fejben dől el :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74456) Asbee válasza bigdady (#74445) üzenetére


Asbee
veterán

Én is ezt hallottam, de nem mertem beírni, hátha kamu. :)

(#74457) Parci válasza Asbee (#74456) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor megyek, leveszem a pulcsit és letörlöm a vállam, biztos ami tuti :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74458) Huha81 válasza Stanlee (#74415) üzenetére


Huha81
tag

Igen, Luxemburg. Egyébként tegnap tettek közzé egy tanulmányt, hogy miért is nyomatják itt a széleskörű tesztelést. Aszerint 39.1%-kal lett volna több fertőzött, ha nem csinálták volna a teszteket. Így találtak 850 esetet + 249-et ezek kontaktjaiból. Ha jól értettem, akkor nekik semmilyen tünetük sem volt. Ma indult el a suli, a lányom már teljesen megkergült itthon :)

(#74459) bigdady válasza Asbee (#74456) üzenetére


bigdady
nagyúr

Reméljük fel tudják használni is. Jó lenne :)

(#74461) Asbee válasza bigdady (#74459) üzenetére


Asbee
veterán

Ha ez tényleg így lesz, akkor az azért felvet pár
komoly kérdést...

(#74463) bigdady válasza Asbee (#74461) üzenetére


bigdady
nagyúr

Reméljük erről beszélünk majd akkor és nem a betegekről..

[ Szerkesztve ]

(#74464) lacafaca válasza Parci (#74422) üzenetére


lacafaca
őstag

nincs ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#74465) Wn2tl válasza bigdady (#74445) üzenetére


Wn2tl
tag

"Azt hallottam már gyártják az áprilisi Megcsináltuk kampány óriás plakátokat."

Az egyik ismerősöm nyomdász és tényleg csinálják már. A hónapra nem emlékszem.

(#74466) andor80 válasza Stanlee (#74418) üzenetére


andor80
senior tag

Igazi nagyformátumú politikus védi szeretett hazáját nagyon igaza van.Minden tiszteletet megérdemel aki így cselekszik.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#74467) tom_tol válasza Parci (#74329) üzenetére


tom_tol
addikt

meglepő de a dohányosok aránya a covid betegek között igencsak alacsony már ha hinni lehet az irományoknak

(#74468) t72killer válasza Parci (#74428) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én eleve "pálfordulást" terveztem csinálni, az első 100M beoltott előtt nem kérek, utána, ha minden OK, viszont annál inkább. Mondjuk bőven 100M feletti népet belőnek mire én bármilyen úton oltáshoz juthatok.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74469) Stanlee válasza #20749568 (#74460) üzenetére


Stanlee
őstag

Igen, tudom, hogy orbanc mondasahoz kell tartania az embernek magat. azt is tudom, hogy ez a valasztasi ev retorikaja miatt van igy, de elszomorito.

Na megyek egy kort, amig szabad.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#74470) Fire/SOUL/CD válasza Asbee (#74456) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Füledre ment a Covid bammeg... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#74471) Parci válasza tom_tol (#74467) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg meglepő, de ez egy ilyen vírus, meglepő.

(igazából csak arra céloztam, hogy a cigivel 40 év alatt csapod szét az ereidet, a tüdődet, a covidnak meg elég hozzá egy hét. akkor inkább a cigi :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74472) lacafaca válasza Parci (#74471) üzenetére


lacafaca
őstag

azért nyugtass meg, nem most szoksz rá :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#74473) Parci válasza lacafaca (#74472) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi értelme lenne, amikor azt a havi 20e ft-ot finom piákra is költhetem? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74474) llax válasza agyarka (#74439) üzenetére


llax
senior tag

Azért ne tegyük egy lapra azt, akinek jelentősen fel tud szaporodni a szervezetében a vírus és azt, akinek megjelenhet, de a korai és erőteljesebb immunválasz miatt csak korlátozottabb mennyiségben és ideig lehet jelen.

(#74475) t72killer válasza tom_tol (#74467) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Volt egy francia cikk még tavaly tavasszal, hogy a vírus nem szereti a nikotint. Más kérdés, h lenne a dohányzásnál kevesebb mellékhatással járó nikotinbeviteli lehetőség, magas nikotinszint szinte csak dohányosokban jellemző.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74476) lacafaca válasza Parci (#74473) üzenetére


lacafaca
őstag

mégha csak annyit pöfögtetne el egy átlag bagós...azé a májadra is vigyázzá :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#74478) Parci válasza lacafaca (#74476) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

á, fogatlan tigrisek vagyunk, egy üveg borral is egy-két hétig birkózunk már :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74479) forumpista válasza Parci (#74450) üzenetére


forumpista
tag

"nem hiszem, hogy aki retteg, az élvezi"

Igazából, én úgy tudom hogy elég sok ember élvezi ha félhet/retteghet. Állítólag ez hasonló reakciókat vált ki, mint mondjuk amikor egy adrenalin függő valami veszélyeset csinál.
Ez a magyarázat egyébként például a horror filmek népszerűségére is, nagyon sok ember szeret beleborzongani ezekbe, de a világvége "várók" is hasonló élményekre buknak.

Szerintem nagyon sok covidtól rettegőnél is jelen van ez, még azt is el tudom képzelni hogy tudatosan ezt nem is fogja fel, hogy valójában a teste kiköveteli a napi rettegés "élményt".

(#74480) Csatravi válasza bigdady (#74451) üzenetére


Csatravi
senior tag

Csak nem megszívatták a fél világot egy képtükrözéssel. :)
[kép]

(#74481) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

"Picit" azért ezen is el kellene meditálni...
Japanese Health Ministry finds new coronavirus variant
Szóval, amíg itt "tökörészünk" ilyen vagy olyan okból az oltás ellen, addig ez a xar dolgozik... :(((

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#74482) Parci válasza forumpista (#74479) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy van ilyen is. mondjuk részemről a horrort is gyűlöltem egész életemben :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74483) Rive


Rive
veterán

Felraktam egy kérdést máshol a negatív PCR tesztekre vonatkozóan, és a válasznak határozottan van egyfajta értéke itt is. Úgy fest, hogy bizonyos törzseknél van olyan mutáció, ami a PCR alapjául szolgáló minta-szekvenciát érinti, és ilyen esetekben a PCR lehet fals negatív, akár úgy is, hogy közben hemzseg a vírustól :(

Ennek kivédésére (lásd fentebbi link) vannak már többszörös mintákra beállított PCR-ek is, de aztán, hogy itthon mit használnak...

Tehát következetes tünetek mellett konzisztens többszörös negatív PCR esetén nem feltétlen az elb@szott mintavétel a hibás.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#74484) syberia


syberia
veterán

Szemeteket Észak-Macedóniára vessétek. :K

https://howbad.info/

(#74485) Ricardo


Ricardo
félisten

On:

[link]

"Auriol családja az AFP hírügynökségnek adott nyilatkozatában azt mondta, hogy a versenyző szívproblémák miatt halt meg, miután hosszú ideig küzdött a koronavírussal."

(#74486) Lauda válasza Rive (#74483) üzenetére


Lauda
félisten

Eddig is úgy volt, hogy a pcr fals negatív lehet, de fals pozitív nem.

(#74487) Rive válasza Lauda (#74486) üzenetére


Rive
veterán

Eddig úgy volt, hogy fals negatív esetén a mentős a hülye.
:U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#74488) agyarka válasza llax (#74474) üzenetére


agyarka
aktív tag

Valóban nem lehet egy kalap alá venni a kettőt, de nem szabad figyelmen kívül hagyni a kockâzatát, amire fel kellene hívni a figyelmet.
Vmelyik virológus is ezt mondta a tv-ben.

(#74489) Lauda válasza Rive (#74487) üzenetére


Lauda
félisten

Mármint ki szerint volt úgy?

(#74490) bigdady válasza Csatravi (#74480) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja ez Viktor volt? Őt még nem is oltották elvileg :D

(#74491) Stanlee válasza Rive (#74483) üzenetére


Stanlee
őstag

Altalaban az E- es N-gen-re vannak a PCR tesztek kidolgozva, onmagaban csak S-gen-re nem ajanljak a tesztet, pont azert, mert a legtobb mutacio a tusken tortenik: https://www.ecdc.europa.eu/sites/default/files/documents/SARS-CoV-2-variant-multiple-spike-protein-mutations-United-Kingdom.pdf

Nem kell tartani attol, hogy Mo-n olyan sok fals negativ teszteredmeny lenne mert a PCR teszt csak S-gen-re lenne.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#74492) Ringman válasza bigdady (#74490) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg :))

(#74494) Lauda válasza Chesterfield (#74493) üzenetére


Lauda
félisten

:D Egy kis ásványvíz és jó lesz az tíznek is.

(#74495) Stanlee válasza Chesterfield (#74493) üzenetére


Stanlee
őstag

Mar kezdtem orulni, hogy orbanc valami csellel beszerzett meg egy szallitmanyt. De mar lassan egy honapja lehet tudni, hogy nem 5 hanem 6 adag van egy ampullaban. Ezek a clickbait cimek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#74496) Csatravi válasza bigdady (#74490) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem, ez most készült de kb ennyi egy fake news-nak legyártani bármit. :)

(#74497) Rive válasza Stanlee (#74491) üzenetére


Rive
veterán

Nem túlsággal tartok ettől, csak itt a topikban vegyes kontextussal ~ heti két-három alkalommal minimum előkerül többszörös PCR negatív esetek emlegetése. Talán nem haszontalan info, hogy ilyen esetekben nem feltétlenül három balfék mentős lett kifogva.

Érdekes lenne tudni, hogy milyen törzseket 'vesz' most itthon a PCR illetve, hogy van-e valami protokoll többszörös PCR negatív, de tünet alapján pozitív betegek mintáira. Továbbküldik ezeket valahova, vagy csak 'mérési hiba' és letudva?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#74498) Gsx-rr válasza bigdady (#74445) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ja ,meg a februar 17.-it.
Ismerosnek az ismerose nyomtatja :)
Masfel honapja 10 kulon forrasbol jott mar ez a hir.

(#74499) Gsx-rr válasza Csatravi (#74480) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azt tenyleg nem ertem Cili Neni aki igencsak veszelyeztetett korban van,hogyhogy nincs latvanyosan oltva az elsok kozott

(#74500) bigdady válasza Csatravi (#74496) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert tükrös kép terjedt? Azt nem nagy kunszt valóban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.