Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72751) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Ágoston László friss FB posztja: (Nem tudom mennyi az igazság tartalma...)

"Valaki utazót Tier4 -bol autóval ? Érdekelne, volt-e , van-e fennakadás az Eurotunnel- nel?"
Ezt a posztot (a helyesírási hibákat nagy gonddal másoltam át) azon az estén tette ki valaki egy magyar csoportba, amikor az Angliát válsághelyzetbe sodró új koronavírus-mutáció miatt lezárták a határokat.
A Tier 4 pedig azt jelenti, hogy egy olyan körzetből jön, amely annyira súlyosan fertőzött, hogy szigorúan tilos elhagyni azt.
Zavarbaejtő, hányan gondolták jó ötletnek egy olyan országból hazalátogatni, ahol az elmúlt 7 napban közel 400 ezer beteget regisztráltak (!), és ahol helyi orvos barátomat idézve "a csilláron is betegek lógnak" az intenzív osztályokon.
A magyar csoportokban azóta is megy a matek: például ha Szlovákián keresztül megyek, és onnan autóval, akkor hogyan lehet kikerülni a lezárást...
Ne érts félre: baromira megértem! Szar nem hazamenni. Biztos vagyok benne, hogy sokan vannak, akik TÉNYLEG fontos okból utaznának haza.
De nem értem meg, mi lehet ANNYIRA fontos, hogy egy világjárvány csúcsán is keressék a kiskapukat?
Értem én, hogy ő "tudja" magáról, hogy nem beteg, de szerintetek viccből hoznak ilyen szigorú intézkedéseket?
Tudom, Gödény, meg billgéc, meg 5G chipes baromságok... csak ugyanez az orvos ismerősöm mondta: "elég szívbemarkoló látvány végignézni, ahogy az intenzíven valaki korai negyvenes éveiben Viberen búcsúzik el a szeretteitől". A hülyeség legtöbbször csak rád üt vissza, most társadalmi ára van...
Őszintén együttérzek azokkal, akiknek ez a helyzet fáj. Nekem is fáj. Ne gondold, hogy nekem nem volt nyáron előre megváltott repjegyem!
De őszintén és mélységesen fel vagyok háborodva azok felelőtlenségén, akik egy ilyen szélsőséges helyzetben kiskapukat keresnek és nem érzik magukra vonatkozónak a szabályokat.
Egy otthon élő barátom mondta: "Bemegyek a boltba, és hallom, hogy valaki az eladónak mondja, hogy pozitívra tesztelték, de ő otthon ugyan nem marad! Minek?!"
Ha csak magukat veszélyeztetnék: legyen. De másokat bajba sodorni senkinek sincsen joga! Felnőtteknek ezt magyarázni kell 2021-ben?
Ez nem szólásszabadság meg vélemény, hanem élet-halál kérdése. És lehet, hogy nem a te testvéredet viszi majd el a kór, hanem annak az édesanyját, akivel ő találkozik.
Érdekes, hogy nem hallottam még járványtagadót az intenzívről kijőve. Még Pataki Attila is észre tért...
Egy londoni orvos valamelyik újságnak úgy nyilatkozott: "vér tapad azok kezéhez, akik nem tartják be a szabályokat".
És azokéhoz is, akik erre bíztatnak másokat. Ha üzleti vagy politikai érdekük van benne, az pedig tényleg a legalja...
A fenébe is: mi kéne még ahhoz, hogy megtanuljuk nem mindig csak a magunk érdekét keresni és nem mindig kihasználni a kiskapukat?
Mi kell még, ha egy istenverte világjárvány sem elég?
(A képen: angliai orvosok és nővérek még a tavasszal töltöttek fel képeket arról, milyen elcsigázottak egy műszak után, mennyire megnyomja az arcukat a maszk, hogy felhívják a figyelmet arra, mi zajlik az intenzív osztályokon.
Csak szeptemberig (!) 650 kórházi dolgozó hunyt el a betegség következtében a BBC szerint.
Ez lenne a "plandémia" meg a kamu???)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#72752) Ringman válasza szaszayanou (#72747) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem hinném, hogy ennyire kiszámíthatatlan lenne az oltások szállítása.

inkább szervezetlenség elpalástolása miatt lesz ez.

(#72753) radi8tor válasza t72killer (#72746) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gumicsónak is van a világon.

⭐ Stella

(#72754) syberia válasza t72killer (#72750) üzenetére


syberia
veterán

A rave-partikat is offolni fogják? :O

https://howbad.info/

(#72755) Lauda válasza Kékes525 (#72627) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom mennyire olvasgattál bele ezekbe a doksiba, azt nem tudod véletlenül, hogy a kezdeti első oltás 52%-os védettségből (vagy a telex nézett be valamit) hogy lett mostanra első oltás 70-88%-os védetttség? :) Nem teljesen értem, hogy a korábban kommunikált és gondolom tesztekkel alátámasztható arány most mitől ugrott meg ennyire. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72757) forceberg válasza t72killer (#72746) üzenetére


forceberg
veterán

Kína csak röhög a markába :(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#72758) radi8tor válasza Lauda (#72755) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez már nekem is feltűnt, de biztos alápörköltek a vakcinának hogy sokkal jobb lett.

⭐ Stella

(#72759) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#72740) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szia Parci!

Tényleg csak úgy kérdem, de Nekem direkt nem szoksz válaszolni? :F

UI: Ma (is) itt van 12 db matematikus, (ebből 5 hölgy, akiből az egyik Covid szempontjából nem gyenge, a másik AI Expert...) (tudom, mindenki, azt mond, amit csak akar, de Én nem ilyen vagyok) :R

Annyi "faxságra" tudsz válaszolni, ez enyémre meg soha.... Ne má'... :((( (radi8tor-ról nem is beszélve...(utolsó privre is xart válaszolni))

Komolyan mondom, csak írjátok meg, hogy nem, Neked nem válaszolok/válaszolunk, és akkor nem is írok ide... de akkor legalább tudom, nem koptatom a biteket... :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#72760) lacafaca válasza Fire/SOUL/CD (#72759) üzenetére


lacafaca
őstag

Ilyenkor mar reg alszik... :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#72761) t72killer válasza Asbee (#72749) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az országok aktatologatói komplett hülyék. Mennyi idő is volt beletanulni a járványmódiba? Egy TELJES év. Ehelyett full amatőr baklövések sorozata, egymással (szomszéd ország bürökratája) való kommunikációs készség teljes hiánya, headless chicken mód lvl.100.

Eredmény: napokig éhező kamionosok, keresztbeszivatott családlátogatók - és mivel ez a cirkusz egyébként semmitől se véd, elharapódzó járvány.

#72751: az a szuperfertőző tier 4 dél-Anglia a valóságban kevésbbé gáz, mint Magyarország ütősebb részei. Az Eurotunnelbe pedig csak negatív teszttel mehetsz be egyébként is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72762) Fire/SOUL/CD válasza lacafaca (#72760) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pacicsököt alszik tesó... :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#72763) gergo5991


gergo5991
őstag

ha még nem volt, SK-ban az uj angol koronavirus mutációt igazoltak a szlovák laborban.
[link] source SK nyelven

(#72764) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#72759) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de most mire nem válaszoltam? lemaradtam valamiről?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72765) lacafaca válasza Fire/SOUL/CD (#72762) üzenetére


lacafaca
őstag

Bocsi ezt a dialektust nem vakerom :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#72766) Csatravi válasza Parci (#72764) üzenetére


Csatravi
senior tag

"lemaradtam valamiről?"

A sonkásos tojásrántottáról :D

(#72767) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#72764) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Semmire, épp ezért írtam... :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#72768) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#72767) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most, hogy "összeröffentünk" matematikusok, tele van a faxunk (hölgyeknek meg másuk) ezzel az "oltási tervvel"... Közröhej... :W
Nehogy már Én azért szopjak, mert "páran" nem tudják eldönteni, hogy kérik az oltást avagy sem.

1. Bárki, aki kéri az oltást (mert joga van hozzá) ahhoz senkinek semmi köze
2. Bárki, aki nem kéri az oltást (mert joga van hozzá) ahhoz senkinek semmi köze

Az a baj, hogy pl. Én aki kérném az oltást, azért nem kapom meg (jelen állás szerint, belátható időn belül), mert akik a lista elején vannak, azok "hezitálnak"...

Ha lenne elég vakcina, akkor nem játszanék azokkal, akik nem kérik az oltást (utoljára hétvégén hallottam, hogy több, mint 600E-n vannak/regisztráltak, akik kérnék az oltást)

Adnék max. 1 hónapot, hogy mindenki eldöntse, hogy kéri avagy nem kéri az oltást (a mostani oltási terv szerint), a lista elejéről, aztán el kezdeném oltani azokat(kurvára nem érdekelve az oltási terveben foglaltakat, meg hogy ki van elől), akik kérték az oltást...

Ha majd valaki utólag kéri az oltást (pont leszarva, hogy pl. Covid osztályon van) az megy a lista végére... Ennyi.

Ha valaki nem kér oltást (joga van hozzá és az tiszteletben is van/lesz tartva), de engem ne hátráltasson bammeg... :(( (Én nem akarok még egy ilyen évet, ennyi)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#72769) LámaZ


LámaZ
addikt

Kíváncsi vagyok, miket mond ma Trump Georgiában.
Biztos lesz szó a koronavírus-járvány elleni harcról is (Operation Warp Speed, ilyenek; Igazából a RSBNet riporterei annyira aranyosak, hogy az ember őket is elnézné órákig. :D

Apropó, néztem a honi optörzs sajttáját is, de hallod, az a nyunyóka néni meg az a rendőrtiszt is milyen nyelvi fordulatokkal élnek.... én kérek elnézést. :DD

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#72771) Lauda


Lauda
félisten

Na már reagált is a pfizer az agymenésekre:

Pfizer/BioNTech: Nincs bizonyíték arra, hogy 21 napon túl fennmarad az első vakcina védelme

A BioNTech német biotechnológiai vállalat és amerikai partnere, a Pfizer gyógyszergyár közölte: nincs bizonyíték arra, hogy a koronavírus elleni vakcinájuk hatékony lesz, ha nem a kísérletek során alkalmazott időben, hanem később adják be a második adagot, írja az MTI.

Persze jó lenne látni a pfizer eredeti reakcióját, mert az mti enyhén szólva hiteltelenné vált az utóbbi 10 évben...

(#72772) S e t h válasza csƵ (#72736) üzenetére


S e t h
nagyúr

Volt ma szó róla, hogy milyen gyatra az érdeklődés az oltás iránt az eü-ben dolgozók részéről, utána beszéltem egy mentős ismerőssel, hogy wtf és nagyjából ezt mondta amit te.
Nem lehet általánosító következtetést levonni belőle, de ez is egy szegmense a dolognak.
Kivárnak.....

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#72773) Chesterfield válasza S e t h (#72772) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nagyon nagy baj van a fejekben, ha kockázatosabbnak látják az oltást, mint a Covidot.
Arra jó volt a járvány, hogy tisztán lehessen látni: 5-ből kb 4 ember teljesen hülye.

(#72774) Fire/SOUL/CD válasza #32839680 (#72770) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szvsz ezek az adatok már rég fent vannak a "felhőben".... :R
Pl. ha feliratom a háziorvossal a vérnyomáscsökkentőmet telón, akkor is kb. pont ezeket az adatokat kérik be(már ha valamiért az első alkalommal nem mentették el), arról nem is beszélve, hogy megadhatom más emberkének a meghatalmazást is (pl. falugondoknak, ügyfélkapun belül) az adatait, aki ez miatt tudja -akármelyik- gyógyszertárból elhozni a "gyógyszart"... Én ezt (már mint az adatvédelmet, és csak ebben az esetben) nem látom negatívan....(Akinek van Ügyfélkapu, meg új személyi, meg stb, annak eddig is hozzáfértek minden adatához, és ez szvsz jó)
Aki ez miatt (csak ez miatt) nem kéri az oltást (mint írtam, joga van hozzá) azt idiótának tartom... (pláne, ha van neki faszbuk...) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#72775) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#72768) üzenetére


fatal`
titán

Nekem is ez a gondom, hogy malmozhatunk vagy 8-10 hónapot mire majd nagykegyesen eldöntik, hogy ki kéri az oltást és ki nem.

Adjanak egy határidőt (nem túl távolit), aki addig regisztrál az regisztrált, aki nem az nem és kezdjenek el oltani.

Vagy most mi a terv, nézegetik az oltásokat, hátha tönkremennek a hűtőben?

(#72776) t72killer válasza S e t h (#72772) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez az egészségügyis megkapta...

"Sonia Acevedo, 41, suffered a 'sudden death' at home on New Year's Day 48 hours after receiving the jab. An autopsy is expected to take place later today or tomorrow.
The mother-of-two, who worked in paediatrics at the Portuguese Institute of Oncology in Porto, is not said to have suffered any adverse side-effects after being vaccinated.
Ms Acevedo's father Abilio Acevedo told Portuguese daily Correio da Manha: 'She was okay. She hadn't had any health problems. " [link]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72777) Fire/SOUL/CD válasza fatal` (#72775) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, erről van szó...
Én tiszteletben tartom azokat, akik nem adatják be az oltást (tök mindegy miért), de nekem ebből ne legyen hátrányom....
Matekos csajszi tudod mit mondott? Más lesz a felirat a kopjafán... :DDD
"Beoltották. Hülye vót', meghót"
"Nem oltották be. Hülye vót', meghót'

Csak az első esetben 1 a millához, utóbbiban meg sokkal rosszabb az esély. No comment. :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#72778) syberia


syberia
veterán


[link]

A MEDITOP AZ EGÉSZSÉGIPARI TÁMOGATÁSI PROGRAMBAN
2020. november 27. péntek

https://howbad.info/

(#72779) Kékes525 válasza Lauda (#72755) üzenetére


Kékes525
félisten

:K Igen. A Pfizer elnöke 52%-ról beszélt, majd utána Karikó 88%-ról. A főnök keverte a védettségeket, vagy az újságíró értette félre. 52% az első adag utáni 10. naptól mért védettség, míg az első adag teljes védettsége a 88%. Azért érdekes a 10. napot kiemelni, mert az az első pont, ami a WHO kritériumának megfelel (50%) amit a vakcinákkal szemben támaszt.

Röviden:

1. 10. napon 52% (meghaladja a WHO kritériumot, ami 50%)

2. Az első oltás utáni teljes védettség 88%, a 21. napon alakul ki.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#72780) Kékes525 válasza csƵ (#72736) üzenetére


Kékes525
félisten

Kérlek az alábbiakat semmiképp ne olvasd el, ne nézd meg, mert esetleg tisztán láthatsz, ami erősen megzavarhatja a trollkodásodat.

[A vakcinával és a COVID-19 betegséggel kapcsolatos tévhitek eloszlatása]

A Pfizer a vakcina körülbelül 20 éves múltra tekint vissza. Karikó már a 80-as években foglalkozott az alapjaival.

Ezeket se nézd meg Kemenesi Gábortól:

[Vakcina okosító - vektor vakcinák]

[COVID-19 vakcinafejlesztések összefoglaló]

[Virológia Pécs | Facebook]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#72781) Asbee válasza t72killer (#72776) üzenetére


Asbee
veterán

Reméljük nem sok ilyet fogunk hallani

(#72782) zolisx4


zolisx4
őstag

Most nem volt kedvem végig olvasni a 600 hozzászólást de nem változott semmi??
Mindegy mivel oltanak be ,mindegyik jó ?
Én benne voltam 2 hónapja lassan ,de most itt nem számít ,ha kérem beoltanak .ez most kicsit megzavart mert 6 hónapról tudtam vagy nem tudom.
Jött a hivatalba igényfelmérés amit holnapig kell leadni egy külön felületre.

(#72783) bigdady válasza zolisx4 (#72782) üzenetére


bigdady
nagyúr

6 hónapon belül pozitív nem kap. Milyen hivatal?

[ Szerkesztve ]

(#72784) Kékes525 válasza zolisx4 (#72782) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mindegy mivel oltanak be ,mindegyik jó ? "

Igen, mindegyik jó. Pfizer, Moderna, AstraZeneca. Legalábbis eddig. Az orosz és a kínai vakcinákról nincs elég info a döntéshez. A módszerük az jó, de nincs elég dokumentáció, ami elérhető lenne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#72785) zolisx4 válasza bigdady (#72783) üzenetére


zolisx4
őstag

Polgármesteri Hivatal
Sajnos nem tehet hogy bemásolom, csak ennyit.
Kérjük, hogy a belépést követően adja meg azon kollégái nevét, TAJ számát és születési évét, akik szeretnék kérni az oltást. A felsorolást követően a „Válasz mentése” gombra kattintva mentse el a listát.

Kérjük, hogy az adatokat nagyon pontosan és soron kívül, de legkésőbb 2021. január 6-án 20.00 óráig szíveskedjenek megadni.

Kékes525
Köszi :R :R

[ Szerkesztve ]

(#72786) t72killer válasza Asbee (#72781) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Reméljük nem sok ilyet fogunk hallani ilyen fog történni " :U . Sajnos megtanultam, hogy a sajtó még jószándék (LoL) mellett is max egy szeletét mutatja az igazságnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72787) Kékes525 válasza Kékes525 (#72784) üzenetére


Kékes525
félisten

"Legalábbis eddig."

Ez nem a felsorolt vakcinákra vonatkozik, azok tuti, hogy jók. Azokra értettem, amik még nincsenek engedélyezve. Amit ezután engedélyezni fognak, arról még nincs elég információ a döntéshez. Bocs, ha félreérthető voltam! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#72788) Lauda válasza Kékes525 (#72779) üzenetére


Lauda
félisten

Vaóó, köszönöm szépen ! Így már tökéletesen tiszta és érthető. ;) :R

szerk: Ez így nem is hangzik rosszul, még majdnem elég is lenne akkor az egy oltás. Az jutott róla eszembe, hogy talán a védettség időtartama lerövidülhet amiatt, mert nem kap emlékeztető oltást az immunrendszer, így kevesebb antitestet termelhet. Ez persze csak logikázás.

[ Szerkesztve ]

(#72789) LanyUs


LanyUs
senior tag

I. Barátomnak 12.20-án járt le a 10 nap karantén. Azóta eltelt 2 hét. Van még minimális esély, hogy fertőző képes pl. egy kocsiban?

S e t h: nem tesztelték negatívra, mert azt mondták Neki, hogy csak az első teszt van ingyen, a második a karantén végén 18.000,- Ft !!!!!!! :)Na erről nem szólnak a hírek :D

II. Kb. 1 méteres távolságból 2 órás futás alatt egymás lihegése mellett elkapható ha az egyik futó covidos?

[ Szerkesztve ]

(#72790) S e t h


S e t h
nagyúr

Ha egészségügyi oka van annak, hogy vki nem kaphat oltást 6 hónapon belül a fertőzést követően, akkor mi a helyzet azokkal akik tünet nélkül estek át a betegségen és oltatnák magukat?
Ott nincs egészségügyi kockázat?
Vagy a 6 hónap a vakcina korlátozott kapacitása miatt van?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#72791) S e t h válasza LanyUs (#72789) üzenetére


S e t h
nagyúr

Igen, főleg ha nem tesztelték utána negatívra.

Igen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#72792) LanyUs válasza S e t h (#72791) üzenetére


LanyUs
senior tag

Akkor se közös kocsikázás! A másikkal meg közös futás nem lesz! Éreztem én is, de a több jobb. Fő az óvatosság!

Ui.: a második tesztet beírtam a hsz-be. Nézz rá! Érdekes!

[ Szerkesztve ]

(#72793) Lauda válasza S e t h (#72790) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ennek inkább az lehet az oka, hogy ott számolnak bizonyos védettséggel és inkább jusson vakcina a többi embernek. Gondolom fél év alatt azért jelentősen beérik a piaci igényt a vakcinagyártók. Más logika nagyon nincs ebben, hiszen elvileg rengetegen estek át tünetek nélkül a fertőzésen (illetve enyhe tünetekkel és teszt nélkül, ami kimutatta volna a pozitivitásukat).

[ Szerkesztve ]

(#72794) bigdady válasza zolisx4 (#72785) üzenetére


bigdady
nagyúr

Már gyűjtenek a 6. sorrendben lévőkre ráadásul jan 6-ig? :Y
Tenyleg nem sokan kérik akkor (illetve nagy csoport a 3-as és amíg nincs leszervezve ellövik ami van)

[ Szerkesztve ]

(#72795) Kékes525 válasza LanyUs (#72789) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, van esély. A tünetek elmúlása után is még sokáig lehet valaki pozitív.

"1 méteres távolságból 2 órás futás alatt egymás lihegése mellett elkapható ha az egyik futó covidos?"

Ha covidos, akkor elkaphatod. Futásnál legalább 5-10 méteres távolság kell. Én nem javaslom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#72796) Chesterfield válasza S e t h (#72790) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nem eü oka van.

(#72797) Kékes525 válasza S e t h (#72790) üzenetére


Kékes525
félisten

A volt(!) tüneteseknél sincs kockázat, csak spórolás miatt van a 6 hónap. Másrészt a tünetesek döntő többsége 6 hónapig biztosan védett. Az aktív betegeknek viszont nem ajánlott.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#72798) LanyUs válasza Kékes525 (#72795) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm szépen! Olvastad a 18e Ft-ot? Vicces nem? :)
Kolléganőm szaglás, elment, láz, száraz köhögés -> háziorvos -> menjen be tesztre busszal. "De Doktor úr ha covid? Akkor ne menjen!" Őt nem érdekli :) Csodálkoznak ha Müller Cecinek és a számoknak nincs már hitele. A kórházi csodákról már írtam régebben...

[ Szerkesztve ]

(#72799) Parci válasza t72killer (#72786) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

e-l-t-i-t-k-o-l-j-á-k!!!

(egyébként tényleg csak egy szeletét, mert egy ilyen hír önmagában nullát ér, semmilyen körülményről nem lehet tudni semmit. mindenkit be akarnak oltani, és a mindenkiből halnak meg emberek, egész sokan, egyébként is. de még ez a nagyon kevés eset sem eset, csak ha bizonyítást nyer, hogy van összefüggés. illetve mindig érdemes mellétenni, hogy 10 millió beoltottból maga a korona 100-150 ezer embert intézett volna el, meg lenne "pár" long covidos)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72800) Parci válasza Kékes525 (#72779) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként, ha tényleg 88%, akkor mondjuk maximálisan racionális kétszer annyi embert 88%-ra lőni, mint feleannyit 95%-re...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.