Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72502) csƵ válasza Parci (#72497) üzenetére


csƵ
őstag

Tavasz óta azt mondom, hogy semmi értelme a korlátozásoknak. Engedünk, zárunk, szigorítunk, enyhítünk... Csak az emberek idegrendszerével játszanak. A féléve ki se mosott textilmaszkok viselése is vicc kategória. 8-12 órát együtt lehet az ember esetenként több száz munkatársaival, de a család nem ünnepelhet, nem lehet elmenni egy étterembe, tönkremennek különböző egységek. Felháborító.
Nem tudsz meginni 2 sört a barátokkal egy meccs mellett. Az, hogy 8 órára haza kell érned, mint egy 10 éves hülye gyerek, egyszerűen szánalmas. Rengeteg dolgom volt az utóbbi félévben az építkezés miatt munka után, de nem hagynak időt semmire.

(#72503) #86564352 válasza Parci (#72461) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az is befolyásol (legalábbis engem), hogy tavasszal, nyáron csak ismeretlenekről olvastam a cikkekben, hogy komoly gondja akadt, akár halál. Most ősszel, télen már sokunknak van saját tapasztalata. (saját betegség, ismerős vagy rokon esetleg kórház, akár halál)

Közben mégis van a pandémia fáradtság, már a fasza tele van mindenkinek mindennel, van a pandémia intézkedés paradox, hogy ha időben korlátoznánk akkor minek hiszen nincs semmi, amikor van valami és muszáj korlátozni, akkor az túl sok tilalom. Egyéni szinten pedig az egymásra mutogatás, a lépcsőházat összeherákoló büdösbagós okoskodja a szomszéd milyen felelőtlen amiért a nagy járványban háztól házig kocsival elment valahova pihenni.

Ricardo: Ausztráliában is vannak redneckek, és hülyék, de van 200 dollár bírság is ha nem rakják fel a maszkot, viszont szerintem a világon mindenhol az emberek mint tömeg hozzáállása olyan amit a vezetőktől látnak, ha a politikusok bullshitelnek akkor a tömegben a pógár se veszi komolyan ha észnélküli korlátozások vannak. Ha van szociális háló, akkor nem titkolják el a tüneteket, ha az van karácsony hónapjában csak fele fizetést kapsz akkor természetesen nem kérik a tesztet. Biztos ott is vannak ellentmondásos intézkedések, nyilatkozatok, amelyek szeptikussá teszik a népet, csak az arány a nem mindegy. Briteknél is most miután hónapok óta cikkeznek a Pfizer-Biontech szuri két részes három hét különbséggel, most a politikusok benyögték elég csak az első és majd később a második, hogy több embernek jusson most. Csoda, ha elbizonytalanodik a lakosság?

fatal: ezt úgy szeretem amikor NZ + AUS tucatnyi konkrét intézkedés és jó módszer felsorolva és akkor: dE őK sZiGeT!!44!
Hát Auckland, Sydney, Melbourne nem éppen apró csendes falvak, országon belül is utaznak, nemzetközi közlekedés is megy azt hiszem, csak éppen ott már 20-30-50 fős outbreak esetén merik meghozni a döntéseket időben alapos kontaktkutatás és normális tájékoztatással, hogy a lakosság is együttműködő legyen. Mindent megpróbálnak, hogy időben elfojtsák. Szívesebben lennék ott, mint a szintén sziget Hawaii-on vagy Írországban. Európában csak napi ezres nagyságrendnél, kórházak túlterheltségénél kezdtek el kapkodni, hogy akkor már muszáj a keményebb lockdown és szomorkodva mondogatni a vírust már bárhol el lehet kapni, vigyázzunk egymásra...

(#72504) forceberg válasza Kékes525 (#72477) üzenetére


forceberg
veterán

+ ehhez kapcsolódik a (#72491) Kékes525 is :
Ez is a cél, lemegy a víz alá 100 cég, de csak 10 jön fel még nagyobbként... :( Neoliberalizmus...

D vitaminos kérdésed:
Mi régebben szedjük, ősz óta. Én ugye valamennyire egyetértek Lenkeivel, de nem vagyok elvakult vele sem. D-t én nyáron is, de keveset. Asszony 2-4 ezret szedett, nem teljes szaglás és ízérzékelés vesztés, előtte torokfájás volt a tünet. A teszt óta 8 ezret szed. Engem nem teszteltek, de előtte héten voltak fejfájásaim, én 5-6e körül szedek naponta, igaz én 110 kg vagyok, nem 60. C-t is szedünk 1-2e körül naponta. + ez-az :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#72505) Rive válasza csƵ (#72502) üzenetére


Rive
veterán

A féléve ki se mosott textilmaszkok ...

Biztos, hogy van aki a maszkjára kevesebbet gondol mint pl. a zoknijára, de szeretem azt hinni, hogy kevés az ilyen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#72506) #22743424 válasza Stanlee (#72493) üzenetére


#22743424
törölt tag

Köszönöm :R

(#72507) bigdady válasza Csatravi (#72499) üzenetére


bigdady
nagyúr

Válasz volt az itteni 5e infóra

[ Szerkesztve ]

(#72508) Ezekiell válasza csƵ (#72502) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tehát akkor mindent engedjünk, és majd lesz valami?

Ha nincs semmi korlátozás, akkor mi akadályozza meg az EÜ túlterhelését és összeomlását? (A vakcina nem jó válasz, még nem tartunk ott - remélhetőleg miahamarabb ott fogunk.)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#72509) Csatravi válasza bigdady (#72507) üzenetére


Csatravi
senior tag

#72438 bigdady

És hol van az az 5e infó? Csak nálad találom.

[ Szerkesztve ]

(#72510) csƵ válasza Ezekiell (#72508) üzenetére


csƵ
őstag

Mivel van oltás, azonnal be kell oltani opcionálisan a 70+ embereket, aztán azokat, akik kérik. A többiek pedig hadd éljenek már, könyörgöm.

(#72511) Micsurin válasza csƵ (#72510) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Honnan rántasz elő ennyi oltást?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72512) Ezekiell válasza csƵ (#72510) üzenetére


Ezekiell
veterán

De nincs annyi oltás. Amit mondasz, az hónapokok múlva lesz csak, akár 1 év is. Akkor igazad lesz - de te a mostani helyzetet bírálod, beszéljünk arról.

Tehát: mi a megoldás most szerinted? Ha mehet mindenki amerre lát, hogy nem dől össze az EÜ?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#72513) Rive válasza csƵ (#72510) üzenetére


Rive
veterán

..azonnal be kell oltani opcionálisan a 70+ embereket...

Ez ugyan a (direkt) halálozást lecsökkentené, de ha valami szabadon eresztett verzióval párosul, akkor még mindig teletömné a kórházakat ( => indirekt halálozás).

Nyuimá' le. Lassan mindenütt meglesz akkora átfertőzöttség, hogy az oltottak növekvő számával együtt lehet majd szép lassan ereszteni. Néhány hónap.

Utána már csak a védettség tartósságán és a mutációkon kell aggódni :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#72514) pjen válasza csƵ (#72510) üzenetére


pjen
félisten

Nincs oltóanyag, ha lenne akkor se tudnád eljuttatni az idősekhez, nem lenne aki beadja+egy hónap múlva ismételni kéne másként nem sok értelme van.

(#72515) csƵ válasza Ezekiell (#72512) üzenetére


csƵ
őstag

Gyakorlatilag csak a nyugdíjas korosztályt veszélyezteti. Őket kell bezárni, rájuk kell vigyázni. Az 50 év alatt emberek nem fogják romba dönteni az eü-t.

(#72517) UberMutant válasza csƵ (#72502) üzenetére


UberMutant
őstag

2020 tavasszal hol volt az oltás? :C

(#72518) pjen válasza csƵ (#72515) üzenetére


pjen
félisten

Hogyan gondolsz kétmillió embert bezárni?

(#72519) csƵ válasza pjen (#72518) üzenetére


csƵ
őstag

Úgy ahogy most 10 millióval teszik.

(#72520) Parci válasza csƵ (#72515) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

idáig hamar eljutottak tavasszal többen is, de senkinek sem sikerült

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72522) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hú, az angolok mekkorát mennek! első shot után ráér a második bármeddig, ez tegnapi hír, ma már aszongyák, hogy a második lehet más gyártmány is, da? :DDD

persze brexit után már minden mindegy is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72523) pjen válasza csƵ (#72519) üzenetére


pjen
félisten

Hol van most 10 millió bezárva.Ez csak egy rossz vicc.Dolgozni lehet járni,Este 8 ig oda mehetsz ahová akarsz.7 kor bezárnak az üzletek, hogy legyen tömeg.A bulikat meg ott alvósra szervezik.Ha tényleg bezárnák a nyugdíjasokat, elsősorban egy csomó melóhelyen nem lenne ember.Aztán ki vásárolna nekik?Az orvos, gyógytornász és minden egyéb házhoz menne szkafanderben.

(#72525) bigdady válasza Parci (#72522) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha ők nem kapnak eleget a pfizerből, mi mennyit fogunk? Egyébként inkább több beoltott 70%-on mint kétszer annyi 90%-on

[ Szerkesztve ]

(#72526) lacafaca válasza Parci (#72522) üzenetére


lacafaca
őstag

lassan szobrot emelhettek nekem :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#72527) #22743424 válasza Parci (#72522) üzenetére


#22743424
törölt tag

A második oltást kitolták 21 nap és 12 hét közé. A mai naptól elkezdték oltani az embereket Oxford/AstraZeneca vakcinával is.

(#72528) emvy válasza Parci (#72522) üzenetére


emvy
nagyúr

Azert az is van, hogy az angoloknal transzparens a donteshozas, adatok, stb. Emiatt gyakrabban hallasz hulyesegeket.

while (!sleep) sheep++;

(#72529) Dottorei válasza bigdady (#72525) üzenetére


Dottorei
tag

Mi miért nem kapunk annyit mint Izrael? :D

(#72530) Kékes525 válasza Parci (#72522) üzenetére


Kékes525
félisten

Elméletileg az is jó lehet, de mivel azt nem tesztelték le, a keverés nagyon nem javasolt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#72531) Stanlee válasza #20749568 (#72501) üzenetére


Stanlee
őstag

Ja, azon mindig jokat rohogok en is, hogy azt hiszik, ha folyamatosan ismetelgetik, hogy Digitalisierung, akkor az tenyleg bekovetkezik.

Mondjuk mit varsz el, a politikaban az atlageletkor 55 ev felett van, donteshozatali pozicioban 60+-os emberek vannak. Mar annak is orulhetunk, hogy nem mindent postai levelben kuldenek ki.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#72532) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#72522) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mi van? :DDD
Lesz itt "ezer" vakcina akkor, lehet majd miről írni/beszélni, meg majd lehet válogatni is.
Mondjuk erről Hofi Géza szösszenete jut az eszembe: Az első 2 percet hallgasd meg...
Ez a kis szösszenet csúnyán aktuális a mostani vakcinahelyzetre :C

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#72533) Ricardo válasza Reggie0 (#72482) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ha a lakasban maradsz a csaladdal ott is ugyan akkora tomeg lesz. :U"

A lakásban nincs veled ott másik 50 család ;)

(#72534) Parci válasza #32839680 (#72524) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ez nem így megy. nyilván ott sem boriszunk döntött így egy személyben, konzultáltak szakikkal, de a gyártó csak tán tudja, hogy mit miért. és a gyártónak eddig az lett felróva, hogy túl gyorsan fejleszt, most meg hopp, fázisok nélkül elkezdik szó szerint kutyulni a vakcinájt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72535) Parci válasza lacafaca (#72526) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt bírom benned, hogy bárhogy is alakulnak a dolgok, te valahogy ide fejted meg őket :DDD

kaptál már aranykáposztát, legyen az elég! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72536) syberia


syberia
veterán

A franciák egymást ölik a vakcináért, eddig 352 ember járt sikerrel. :))

(#72522): Akkor most ki a hülye, kezdek megzavarodni. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#72538) Sped válasza Ezekiell (#72512) üzenetére


Sped
aktív tag

Mi ez az összeomlik az egészségügy? Definiáljuk már ezt. Mert az én szememben már régen összeomlott. Ha egy anyajegy levétel 2 hónapos átfutási idővel megy, akkor az már régen rossz. 15 perces sebészi beavatkozásról beszélünk. Miután a 65-70 felettiek elkezdenek oltani, miközben nekik teljes kijárási tilalom van, akkor mi egészségesek és dolgozó emberek hadd mehessünk már oda ahova akarunk. Mert kurvára örülök neki, hogy dolgozhatok, de utána mint egy dedós haza vagyok parancsolva. Kész röhej hogy ehhez emberek millió tapsolnak és követelik a még szigorúbb korlátozásokat.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#72539) Parci válasza syberia (#72536) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72540) forceberg válasza Sped (#72538) üzenetére


forceberg
veterán

Tudjuk itt mind, hogy idétlennél, idétlenebb döntések születtek...
:(((
Dolgozz, aztán költs pénzt otthonról! Ez a legmodernebb rabszolgatartás!
De ez nem fenntartható, mert az otthoni költekezés nem termel eleget az elitnek...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#72541) Lauda válasza #32839680 (#72524) üzenetére


Lauda
félisten

Ez most melyik vakcina amiről írsz? A pfizer vakcinája az első oltás után 52%-os védettséget adott a tesztek alapján. [link]

(#72542) Ezekiell válasza Sped (#72538) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mi ez az összeomlik az egészségügy? Definiáljuk már ezt.

Az olaszok megtették tavasszal Bergamoban....

Miután a 65-70 felettiek elkezdenek oltani, miközben nekik teljes kijárási tilalom van, akkor mi egészségesek és dolgozó emberek hadd mehessünk már oda ahova akarunk.

Így-így, másokat lehet korlátozni amennyire csak akarják, de ENGEM, na engem ne. Ők egyébként is éltek már eleget, ha meghalnak se gáz, így jártak. De ha ÉN beteg leszek, akkor nekem AZONNAL ide orvost, mi az már hogy nekem várnom kell!

tök jó rendszer, nem is értem, miért nem így csináljuk

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#72543) Sped


Sped
aktív tag

Javaslom elolvasásra:

2020 VILÁGMÉRETŰ EMBERKÍSÉRLETE A LOCKDOWN VOLT, 2021-É AZ OLTÁS LESZ

Az egészségügyi rendszer kíméletére vonatkozó érvekre pedig csak azt tudom mondani, hogy
ennyi erővel a dohányzást is be lehetne tiltani, mert a dohányosok körében a nemdohányzókhoz képest több-tízszeres valószínűséggel előforduló tüdőrák sem épp az egészségügyi rendszer tehermentesítését szolgálja.
Ahogy viszont egy szabad országban mindenkinek szíve joga dohányozni, tömény alkoholt inni, extrém sportokat űzni, úgy szíve joga kell, hogy legyen egy alapvetően alacsony halálozási arányú betegséggel szembeni oltást is visszautasítani. A kormányoknak pedig sokkal inkább kötelessége egy ellátásra képes egészségügyi rendszert kialakítani és fenntartani, mint amennyire az egyénnek egyes érvek szerint „erkölcsi kötelessége” volna beoltatnia magát egy, az esetek túlnyomó részében nem súlyos betegség ellen.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#72544) syberia válasza syberia (#72536) üzenetére


syberia
veterán


Tegnap 116 halott összesen, közel 70 milliós ország.


Egyesült Királyságban 454 halott tegnapra.

https://howbad.info/

(#72545) lacafaca válasza Parci (#72535) üzenetére


lacafaca
őstag

teszik vagy sem, szépen lassan, de minden szavam beigazolódik. persze ez nem véletlen, mint tudod...5 évvel elöttetek járok :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#72547) Micsurin válasza Sped (#72543) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Aha, és mennyien kerülnek kórházba dohányzás és mennyien covid következtében? :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72548) Ezekiell válasza Sped (#72543) üzenetére


Ezekiell
veterán

szíve joga kell, hogy legyen egy alapvetően alacsony halálozási arányú betegséggel szembeni oltást is visszautasítani

Ez most is így van. :U

A kormányoknak pedig sokkal inkább kötelessége egy ellátásra képes egészségügyi rendszert kialakítani
Ez teljesen igaz (még ha nem is akkorát, hogy egy ilyen járvánnyal bármikor elbírjon - csődbe is menne az ország...)

A tüdőrák meg nem fertőző, és jövedéki adóban bőven befizetik a potenciális kezelésük költségeit általában.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#72549) Ezekiell válasza lacafaca (#72545) üzenetére


Ezekiell
veterán

demenciában maximum... ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#72550) tom_tol válasza Ezekiell (#72542) üzenetére


tom_tol
addikt

Fura figura vagy. Az nem zavar hogy jelenleg a legveszélyeztetettebb korosztály van legkevésbé korlátozva. Mi lenne hogy ha azokat akiknek az életét meg kell védeni a veszéllyel arányosan lennének korlátozva? Miért a kölyköknek kell otthon a gép elött unatkozni, a nyugdíjas meg csinálhat amit csak akar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.