Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71101) #22743424


#22743424
törölt tag

Hiány lehet a koronavírus-oltásból, már látszik, mi a baj [link]

(#71102) ubyegon2 válasza Csatravi (#71092) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pedig ezt érzékeli mindenki leginkább! Unjuk már nagyon ezt a qrva undémiát! :K

(#71103) Csatravi válasza #72630400 (#71098) üzenetére


Csatravi
senior tag

Hát ha az eü-ben is a Kubatov listát írják akkor írják csak de addig álljanak egy lábon míg mi rájuk nem szavazunk. :)

(#71104) Parci válasza #22743424 (#71101) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

király, nem is lennénk a zeu, ha nem bénáztunk volna ezzel is :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71105) Fire/SOUL/CD válasza Reggie0 (#71100) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondja a papagáj, aki olvasni tud, de értelmezni nem...
Neked fent valamelyik INGYENES szoftver? ;]
(Akkor rossz az Avatarod, az mindig kalitkában van) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71106) Reggie0 válasza Csatravi (#71103) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem olyan kubatov lista, mint a kubatov lista. Itt nem a nev es a cim, meg nehany kartyaszam az adat. Inkabb azt lehet ezen merni, hogy kiknel mukodik jobban a propagandagepezet. Nem veletlen a statok szerint inkabb a fidesz szavazokra jellemzo a regisztracio, igy meglesz a lista, hogy konkretan kik is ezek. Nyilvan lesznek hibak a listaban es mas szempontok alapjan regisztralo is, de azt elobb utobb ugy is ki lehet szurni.

#71105 Fire/SOUL/CD: Mit kell azon tul ertelmezni, hogy nem fogod fel miert ellenkeznek a jozanabb emberek egy illiberalis kormanyzat kemszoftverei ellen? Lehet azt sem erted, hogy mirol irsz, csak vicsorgasi kenyszered van...

[ Szerkesztve ]

(#71107) Lauda válasza #72630400 (#71098) üzenetére


Lauda
félisten

Véleményem szerint az a regisztráció semmit sem jelent. Érdekes lenne, ha egy regisztrált 30 éves előbb kapna oltást, mint az a 68 éves emberke, akinek internetje sincs otthon. Csak egy újabb propagandaterjesztő szemét, erre készült. Az oltás szerintem úgy fog zajlani, hogy első körben a már linkelt eü-vel kapcsolatos dolgozók, aztán idősek otthona és 65 év felettiek, majd utána aki szeretne az mehet önként oltatni magát.

(#71108) Memmaao


Memmaao
addikt

Mind meghaltak! Értitek?! Mind! :DDD

My name is Bond, James... Dean.

(#71109) Fire/SOUL/CD válasza Memmaao (#71108) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:DDD Neked nincs valami dolgod? :DDD :R

SZERK
Ja, amúgy én tudom "mi ez" a kép... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71110) bohoc71 válasza Memmaao (#71108) üzenetére


bohoc71
aktív tag

+1 :)

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#71111) syberia válasza Lauda (#70957) üzenetére


syberia
veterán

Normális Mikulást akarunk! :DDD

https://howbad.info/

(#71112) #72630400 válasza Lauda (#71107) üzenetére


#72630400
törölt tag

Már nem kell internet(sem).Nyunyoka már levélben is jelentkezhet.
Amúgy pedig legyen úgy.Jusson mindenkinek,aki akarja. :)

(#71113) Csatravi válasza Reggie0 (#71106) üzenetére


Csatravi
senior tag

"hogy kiknel mukodik jobban a propagandagepezet."

Írhatnám, hogy nagy csalódást fogunk okozni nekik de mire ezt észreveszik már késő lesz :)

(#71114) #22743424 válasza Memmaao (#71108) üzenetére


#22743424
törölt tag

Kínai vakcinát kaptak ?:DDD

UI:Edward Jenner angol sebész, a himlőoltás feltalálója a képen.

[ Szerkesztve ]

(#71115) balojazz válasza Gsx-rr (#70997) üzenetére


balojazz
tag

Megvan a hiba a képen: jobbra lent anyuka, ölében gyerekkel, nincs rajta a nyakán a mentőgallér.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#71116) Lauda válasza #72630400 (#71112) üzenetére


Lauda
félisten

A vakcinainfo.gov.hu weboldalról volt szó. :)

Amúgy pedig legyen úgy.Jusson mindenkinek,aki akarja. :)

Egyetértek! :K


#71111 syberia :R

[ Szerkesztve ]

(#71117) Reggie0 válasza Csatravi (#71113) üzenetére


Reggie0
félisten

Az mindegy, az info az info akkor is ha nem fest jo kepet.

(#71118) azbest válasza Lauda (#71107) üzenetére


azbest
félisten

Az lehet az egész célja, hogy van a végén pipa arra, hogy más kormánykommunikációra is engeded felhasználni az adatokat. Az űrlapból azt hihetnéd, hogy ez az vírushírleveles felhasználásra vonatkozhat, de az nem, a tájékoztatóból kiderül - csak azt szinte senki sem olvassa el..
Plusz fricska, hogy az adatvédelmi tájékoztatóban leírják, hogy a gdpr szabályokat felülbírálhaják járványügyi helyzetben, így amíg tart a járvány nem biztos, hogy leiratkozhatsz, ha egyszer engedélyt adtál. Levélben, papíron is kiküldték az időseknek, rokonaim kaptak kormánylevelet.

Anno a 444-nek is feltűnt ez [link]
Ugyanazt a válaztási adatgyűjtést csinálják, mint amit Gődény is csinált, csak ők nagyban.

[ Szerkesztve ]

(#71119) syberia válasza Memmaao (#70923) üzenetére


syberia
veterán

Abba nincs semmi rendkívüli ha valaki újból elkapja a vírust, az a nem mindegy hogy másodjára milyen lefolyású lesz a fertőzés, okozhat e hasonló lefolyású és időtartamú megbetegedést? Szerintem a legtöbb esetben nem, hiszen az immunmemória lévén gyorsan úrrá tud lenni, a betegségen korábban átesett immunrendszer. Amit nem tudunk még biztosan, hogy az újabb mutációkkal szemben mennyire hatékonyan tudnak védekezni, az eredeti verzióval megismerkedett fehérvérsejtek.

(#71060): A korokozó a mutációkkal is hatékonyan tud sakkozni a nyájimmunitás ellen. Az influenza is már régóta velünk van, és minden évben szedegeti az áldozatait.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#71120) bigdady válasza azbest (#71118) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én most reggeltem. Másodikra nem adtam pipát, nem is jött visszaigazolas sem hogy valaha itt jártam 😅

(#71121) Fire/SOUL/CD válasza Reggie0 (#71106) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Mit kell azon tul ertelmezni, hogy nem fogod fel miert ellenkeznek a jozanabb emberek egy illiberalis kormanyzat kemszoftverei ellen?"

Józanabb emberek? A Liberalizmus az nem azt jelenti, amire Te gondolsz, még véletlenül sem, hogy "azt csinálok, amit akarok" ...
A Liberalizmus az a szabadelvűséget jelenti. Ebben a kötelesség is benne van, nem csak az, hogy Én vagy Te mit akarok...
Néha napján vannak olyan dolgok, amiket nem akarok, de KELL...

UI: Akinek van Insta vagy FB fiókja, ott rég sokkal érzékenyebb adatok is kikerülhettek...(ez meg tény, nem vita tárgya)

"Lehet azt sem erted, hogy mirol irsz, csak vicsorgasi kenyszered van..."
Majd lehet, hogy egy MODI megérti...(Nem áll szándékomban, de ha kérhetném, akkor az ilyet mellőzd) :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71122) #76500480


#76500480
törölt tag

Valaki elmagyarázná, hogy melyik oltóanyag veszélyes, mutagén? mRNS azt írják, hogy veszélytelen a DNSre de a vektorvakcina (pl oxfordi) viszont igen. Pfizer/Moderna oltásból nem fog jutni, attól tartok, AstraZeneca így meg nem kell. Akkor jobb lesz a kínai előlt vítustartalmazó vakcina... :N

[ Szerkesztve ]

(#71123) Reggie0 válasza Fire/SOUL/CD (#71121) üzenetére


Reggie0
félisten

Es meg nekem vannak ertelmezesi problemaim :))

De jofej leszek segitek kicsit: a liberalizmus itt szoba sem jon, az illiberalis kormanyzat alatt arra a kormanyzatra utalok amelyik igy definialja magat, fuggetlenul a liberalizmus mibenletetol. Az tok mindegy mi a liberalizmus...

Majd akkor mellozom az ilyet, ha te is. Tudod, ahogy a mondas tartja: amilyen a fogadj isten...

UI: Csak, hogy adjak egy kis erdekes tortenetet, a bluetooth alapu tavolsag erzekelessel: Kint nemetben tarsashazi lasaban a baratomek azert uninstallaltak, mert a szomszedjukat karantenoztak mivel kontaktnak lettek minositve a felettuk levo koronavirusos szomszedjuk miatt, mert a szoftver szerint ejjel-nappal kozel voltak. Ennyit er ez a bohockodas. Jopofa ugy magyarazni a kotelessegekrol, hogy az ezzel jaro veszelyekrol fogalmad sincsen. Es akkor ez meg csak az egyik hiba az ilyen szoftverekben, van meg par, sot biztonsagi res is. Csak az informatikai debilek telepitik fel.

[ Szerkesztve ]

(#71125) Fire/SOUL/CD válasza Reggie0 (#71123) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, mert semmi fogalmad nincs az "illiberális" szó jelentéséről... :W

SZERK (látom szerkesztetted a hsz-od...)
Nem azt mondtam, hogy tökéletes, de az biztos, hogy járványügyi szempontból nincs más út...

Sokan arról írnak (néha politikai töltettel), hogy az állam, konkrétabban a Fidesz az oka ennek, meg annak (járványügyi szempontból)
Ugyanezek az emberek (hozzád hasonlóan(meg mint kiemeltem, ÉN IS)) semmit nem tesznek/teszünk az ügy érdekében, csak a pofánkat jártatjuk...

Nekem az új évben az első dolgom lesz feltenni a Virus Radat APP-ot...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71126) pjen válasza Fire/SOUL/CD (#71121) üzenetére


pjen
félisten

Valahogy úgy érzik az emberek, hogy a reg kérdéseinek semmi köze a vakcinához.Lehet nem mindenki akar úgy járni mint az orvosok a béremeléssel.Ezzel a vakcina üggyel úgy viselkednek mintha szívességet tennének,feltételeket szabnak,holott népnélkül kormány sincs.

[ Szerkesztve ]

(#71127) Hieronymus válasza Parci (#71064) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Basisrepro­duktions­zahl R0(Median) 3,3–3,8

Nem írok le megalapozatlan számokat. :DDD

Ha! Ha működik a nyájimmunitás, amit erőteljesen kétlek, akkor igen magas átfertőzöttség és oltottság mellett működhet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#71128) Fire/SOUL/CD válasza #20749568 (#71124) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, csak amikor FB fiókot hozol létre, akkor nem szokták elolvasni a "szerződést"...
Annó, mikor utoljára belenéztem, akkor a 36. oldalon, a "bankkártyás fizetés" résznél voltak durva dolgok.. (Mindent elmentettek, minden kártyára írt adatot, trans azonosítót (source/dest) és had ne is soroljam a többit..)

Az általad példaként felhozott app esetében nem tudom, hogy ez megállja-e a helyét...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71129) Reggie0 válasza Fire/SOUL/CD (#71125) üzenetére


Reggie0
félisten

Latom meg mindig nem erted: nem arrol van szo, hogy liberalis-e, hanem ez egy cimke ami egy kormanyt jelol, mert ezt mondja magarol, fuggetlenul az, hogy igaz-e. :)) Kerlek, ne kelljen mar az 1+1-et is elmagyarazni neked.

[ Szerkesztve ]

(#71130) Parci válasza bigdady (#71120) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is így cseleztem ki a potrohos tábornokot, tartok tőle, hogy cserébe szépen hátrabüntetnek a "listán" :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71132) lacafaca válasza Parci (#71130) üzenetére


lacafaca
őstag

ha nem kerüsz sorra, küdök káposzkát ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#71133) Parci válasza Hieronymus (#71127) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, ez akkor a telibe szabadon engedett vírus reprodukciós száma, minden intézkedés ebből vesz le, nem? tehát nem az aktuális német állapot ennyi, hanem a korona, mint vírus, ilyen. vagy félreértem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71134) Kékes525 válasza #76500480 (#71122) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak rá kell keresni itt a topikban: [link] Ezek között mindenre választ kapsz. A lényeg az, hogy a vakcináknak nagyságrendekkel kisebb a mellékhatása, mint amit a koronavírus tud csinálni a szervezettel. Ráadásul abszolút értelemben is alig van melléhatása.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71135) Csatravi válasza azbest (#71118) üzenetére


Csatravi
senior tag

"így amíg tart a járvány nem biztos, hogy leiratkozhatsz, ha egyszer engedélyt adtál. "

Eszemben nem lenne olyan email címet megadni amit hosszan szeretnék megtartani. Ha meg eldobható, hanyagolható cím akkor abba aztán küldözgetheti a szemeteit. Legfeljebb visszairányítom nekik :)

(#71136) Csatravi válasza Parci (#71130) üzenetére


Csatravi
senior tag

Belépsz az eü-be pár napra ;)

(#71137) syberia válasza Gsx-rr (#71000) üzenetére


syberia
veterán

Akartam linkelni a videót, de inkább kihagytam a nyílzáport. A prof 3. pontjában említett veszély az ADE:

"Nem szabad túlzottan lerövidíteni a folyamatot, mert a múltban adódtak már problémák vírusellenes védőoltásokkal. Előfordulhat olyan komplikáció, amit úgy hívunk antibody dependent enhancement (ADE), ilyenkor a vakcina olyan antitestet hoz létre, ami a vírust segíti, és nem az emberi szervezetet."
Guido Silvestri amerikai virológus

https://howbad.info/

(#71138) Parci válasza syberia (#71137) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez két hónap múlva már tudható lesz, addig meg úgy sem látjuk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71139) mozso válasza Parci (#71133) üzenetére


mozso
senior tag

Így van.

(#71140) syberia válasza Parci (#71138) üzenetére


syberia
veterán

Addig lehet koronavírus-aknakeresőset játszani. :K

UK mutáció Kaliforniában elég meredeken kilőtte az esetszámokat.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#71141) Ringman válasza Parci (#71133) üzenetére


Ringman
nagyúr

[link]

The general concept of an immunity threshold seems simple, but the factors involved in calculating a specific threshold are complex. These factors include how effective the vaccine for a given disease is, how long-lasting immunity is from both vaccination and infection, and which populations form critical links in transmission of the disease. The collective differences in these factors result in different thresholds for different diseases (see below), with a significant factor being R0.

(#71142) Parci válasza syberia (#71140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerencsére az ivermectin mindegyikre jó lesz ;]
(bocs, csak hülyülök, de nem bírtam kihagyni :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71143) syberia válasza Parci (#71142) üzenetére


syberia
veterán

2 hónap múlva meglátjuk, mi lesz jó mire! A galambos cucc self-test nálam nem dobott BSOD-ot, tehát ha a helyzet úgy hozza installálom. De inkább maradnék a megelőzésnél. :D

https://howbad.info/

(#71144) Fire/SOUL/CD válasza #20749568 (#71131) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rakd fel a VR-t.. Fogadjunk, hogy nincs fent... Ennyi a különbség (FB-n lemaradsz egy receptről meg rengeteg faxságról, VR meg megment(het)i egy (1) ember életét)
Épp ésszel ezen fel sem fogom, hogy ezen miért kell gondolkodni?

Pont erről írtam korábban, hogy hát ez nem érdekes (adatvédelem meg stb stb), a KÖTELESSÉG ez esetben/ jelen helyzetben felülírja a JOGOKAT...

Persze sokan ezzel nem értenek egyet, de azok ne is irkáljanak pl. politikai/ideológiai/biológiai stb stb érveket...

Adott most egy helyzet, erre kell reagálni. Itt nincs helye fennemlített dolgoknak.
Ha valakinek csak annyi "agya" van, hogy ide beírogat dolgokat, de amúgy meg nem tesz semmit az ügy érdekében, az engem rohadtul nem érdekel.

Van ismerősöm több megyei kórházban, többek közt kijelölt "oltási" kórházakban, ha van csak 1 db cucc pluszban, akkor azért be is fogok futni, ide dobd vazzeg (bull).... :DDD

Nem kell olvasgatni netes faxságokat, csak be kell adatni a szurit, ennyire egyszerű... :K
(Jó, azért ne neten vedd(mert már lehet), mert abban nem lesz köszönet...) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71145) Reggie0 válasza Fire/SOUL/CD (#71144) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezeket a jogokat nem irja felul, mert nem kotelezo a hasznalata. Akkor lenne kotelesseg, ha kotelezo lenne, azaz torveny eloirna.

[ Szerkesztve ]

(#71147) azbest válasza Csatravi (#71135) üzenetére


azbest
félisten

"Eszemben nem lenne olyan email címet megadni"
öhm, szerintem nem figyeltél, hogy miről van szó:
"név, lakcím, e-mail-cím, telefonszám" megy a második pipával a pártnak. A járványos hírlevél kapcsán pedig a taj szám és életkor is. Az email cím a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#71148) Fire/SOUL/CD válasza Reggie0 (#71145) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na ez az, ez egy jó kis "PARADOXON" (nem ordibálok, csak így jobban látszik)
A KÖTELESSÉG az egy olyan JOG (itt most csak és kizárólag erre a Pandemia-ra értem), ami nincs TÖRVÉNYBE iktatva, viszont ha elmulasztod a KÖTELESSÉGED, akkor a TÖRVÉNY ereje sújt le rád.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71150) Lauda válasza nobela (#70105) üzenetére


Lauda
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.