Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71052) radi8tor válasza #20749568 (#71051) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy előre tervezhető csiki-csuki szerintem bevállalható lett volna. De ezektől a 2 nappal előtte bejelentett változtatásoktól az ember haja égnek áll.

⭐ Stella

(#71054) Parci válasza radi8tor (#71052) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71055) radi8tor válasza #20749568 (#71053) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mármint ugyanakkora pánikvásárlás volt mintha előtte pénteken jelentik be?

⭐ Stella

(#71056) Parci válasza #20749568 (#71053) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden korlátozás csak arra jó, hogy időt nyerj, mert amíg marad vírus, amint nyitsz, gyorsul. németország nem nyert semmi időt?

nálunk szerintem reálisan napi 2-300 embert hal meg covidban (eddig), népességarányosan németországban ugyanez akár 2500 ember lenne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71058) lafaty80


lafaty80
őstag

Regisztráltam még Karácsony előtt a vakcinára. Azóta semmi, viszont érdekelne, hogy másnál sem volt még kontakt felvétel (nem egy automata email, hanem konkrét), mert érdekelne, hogy ezt honnan fogják akkor tudni:
"Fontos! Az oltás sorrendjét nem a jelentkezés időpontja, hanem a veszélyeztetettség mértéke határozza majd meg."
:F

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#71059) UberMutant


UberMutant
őstag

én azért bízom benne, hogy nem a nagytudású vereczkei dönti el, hogy ki honnan szerezheti be a vakcinájukat. hihetetlen , hogy milyen embereket söpört össze a szél abban a cégben. pfff

(#71060) Hieronymus válasza Kékes525 (#70878) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Magyarország kormánya úgy döntene, hogy minden visszaállít a járvány ellenében is, akkor sem lehetne normális élet, mert a külföld Magyarországgal szemben fenntartana egy csomó intézkedést. Így Magyarország is rákényszerülne arra, hogy oltson. Akár akarja a nép, akár nem. Ez az egyetlen lehetséges útja (az oltás) a mihamarabbi normális életnek."

Ez így leírva nem felel meg a valóságnak!
Az EU tagállamok egymás között alkalmazott beutazási korlátozásainak komoly feltételei vannak.
A COVID mérsékelt jelenléte nem az. Tavaly nyáron sem volt feltétele a fertőzés mentesség. Amikor Magyarországon elkezdett emelkedni a fertőzöttek száma, első körben Budapest került a tesztet megkövetelő listára. Majd nagyjából megyénként.
Ha nem magas a fertőzöttség, akkor nem írható elő semmi. Ha magas, akkor tesztet vagy oltást igazoló papírt kérhetnek.

Úgy tűnik a következő év csak csodával lenne elegendő, a szükséges oltóanyag mennyiség legyártására és leszállítására. A német szövetségi eü miniszter sürgette a oltások szállítását. Később visszavonta, mert a beérkező mennyiséget sem voltak képesek időben leszállítani és felhasználni. Az oltóanyag egy részét meg kellett semmisíteni. Kifutottak az időből és felmelegedett az oltóanyag.

Teljesen feleslegesen tekered ezt az imamalmot.

Még valami.
Az RKI szerint Németországban a covid átlagos r0 értéke 3,3–3,8. Ez ugye a lezárások figyelembe vételével értelmezendő adat.
Van itt egy elég megalapozottnak tűnő ismertető.

https://vedooltas.blog.hu/2012/09/05/miert_oltunk_avagy_mire_jok_a_vedooltasok

Az ismertető alapján kétséges a nyájimmunitásban erejében hinni.
A védőoltás alapú nyájimmunitásba még kevésbé, mivel könnyen 100% fölé emelkedik a szükséges mennyiség. Magyarul nem érhető el védőoltással a nyájimmunitás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#71061) ubyegon2 válasza Ezekiell (#71045) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:)

Összességében inkább jó hírek vannak a cikkben, meg is lepett, mikor megnyitottam, mert ez a védettség kialakulása eddig csak kérdésként köszönt vissza mindenütt. 28 nap több, mint amit sokan tippeltek, de ez van.

Az sejthető volt, hogy ezt sem lehet magánúton megszerezni. No persze VIP népek azért lesznek. Csodálkoztam is, hogy nem bölcs vezírünk kapta médiák előtt az első ünnepélyes szurit.

(#71062) Jablocskov válasza Parci (#71046) üzenetére


Jablocskov
tag

Alapszabály, ha valami ésszerűtlennek, értelmetlennek tűnik és mégis csinálják, akkor abból valaki(k)nek anyagi haszna van.

(#71063) Hieronymus válasza #20749568 (#71053) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az előre tervezett csikicsuki bukását szerintem Németország tökéletesen bemutatta."

Erre térjünk vissza január 10-15 körül. Addigra a karácsony és szilveszter fertőzöttjei ismertek lesznek. Most látszik a lezárás hatása. De korai értékelni a számokat.

A Bajor statisztikán látszik a csökkenés, amit a teljesebb lezárás okozott. De ez is csak érdekesség.
https://datawrapper.dwcdn.net/MhZE8/385/

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#71064) Parci válasza Hieronymus (#71060) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg jó cikk, de szerintem nem az jön ki, amit írtál. nézd meg, hogy hány R0=3 és 95%-os hatékonyságú vakcina mellett kell 100% fölötti átoltottság. sejtem, hogy arra gondoltál, hogy lezárások nélkül sokkal nagyobb lesz az R0 értéke. ez egy fontos kérdés.

viszont picit gyanús ez a 3,3-as szám, az baromi magas :Y
(lezárások mellett nehezen is hihető)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71065) azbest válasza Hieronymus (#71060) üzenetére


azbest
félisten

Az oltóanyag megsemmisítésre van forrásod? Csak azért kérdem, mert kifejezetten nagyon rosszul kell csinálni valamit, hogy felmelegedjen és megromoljon ennyi idő alatt.

Ha nem hagyják nyitva, 5 napig tudja tartani a hungarocel doboz a hőmérsékletét, ha pedig utántöltik szárazjéggel, akkor 30 napig lehet szórakozni vele speciális hűtő nélkül. 2-8 fok közt pedig még 5 napig használható fel. Szóval ha nem csomagolták ki karácsonykor az összes dobozt, hogy megnézzék és megszámolják milyen ajándékokat kaptak, akkor is 5+5 napig esélyes, hogy a legmostohább körülmények közt is fel tudják használni szerintem [link]

Vasárnap kezdődött meg az oltás (van ahol már szombaton) a németeknél [link] Szóval a kiolvasztott adag is még elállhat csütörtökig a sör mellett.

OMG... 444 karácsonyi történet a magyar srácról, aki kalandból olaszországból svédországba vitt egy pizzát, hogy meglátogassa ottani rokonait. [link]
Hátha vitt egy kis pestist.

[ Szerkesztve ]

(#71066) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

jön sputnik, probléma nuku, da?
Telex: 6000 ampullányi orosz vakcina érkezett Magyarországra

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71067) Parci válasza azbest (#71065) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ez egy kedves sztori, ne keressük benne a pestist :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71069) ubyegon2 válasza Parci (#71066) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ну наконец то! :K

(#71070) Parci válasza #32839680 (#71068) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindjárt elkezdik felhívni a regisztrációs listát :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71071) Kékes525 válasza #32839680 (#71068) üzenetére


Kékes525
félisten

3000 embert könnyű találni. Különösen, ha nem fejtik ki az igazság minden részletét.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71072) Fire/SOUL/CD válasza #32839680 (#71068) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ÉÉÉN... Mind a 4-t tolják befelé (kínai/Orosz/Israel)... Ennél a helyzetnél minden jobb...
Egyszerű matek az egész (Parci szvsz tudna róla mesélni, mert van a "csáládba" olyan "agy", aki ezt simán alátámaszthatja) :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71073) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#71072) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt írják a cikkben, hogy 40 ezer főn tesztelték és 91,4% hatékonyságú. a kérdés csak, hogy publikálták-e mindezt. ha igen, az király lenne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71074) Kékes525 válasza Parci (#71070) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt komolyan eltudom képzelni. Szóban sokkal könnyebb hatni az emberekre, mint írásban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71075) Csatravi válasza Parci (#71023) üzenetére


Csatravi
senior tag

A pandémia = járvány és a járvány fokozatát jelenti.
Fokozatok: Endémia, Epidémia, Pandémia

(#71076) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Linuxospólóról jutott eszembe, épp imént jött szembe régen kedvenc topikomból

(#71077) ubyegon2 válasza Csatravi (#71075) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Fokozatok: Endémia, Epidémia, Pandémia, Undémia

Tudja valaki, hol lehet jelentkezni a medvés вакцина?

Lehet amúgy választani is:

[ Szerkesztve ]

(#71078) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#71073) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez érdekes bárki számára? (hétköznapi halandó)
Szvsz nem.
1. Ha azt szeretnénk, hogy visszatérjen a "régi élet" (teljesen nem fog, szintén szvsz), akkor ez van...
2. járványkezelés = KÍNA.
Nincs olyan ország a világon, ahol így álltak/állnak hozzá, mint Kína.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71080) Ringman válasza Parci (#71070) üzenetére


Ringman
nagyúr

békemenetet kellene felkeresni :)

(#71081) Kékes525 válasza Parci (#71073) üzenetére


Kékes525
félisten

(#71082) #22743424 válasza #32839680 (#71068) üzenetére


#22743424
törölt tag

"Miért érzem azt, hogy a Pfizerrel végigoltják az 1. 2. kört utána meg választhatsz a Szputnyik és Szputnyik közt. :W "
Nagyon úgy néz ki :(( Kiderült, mennyi Pfizer-vakcinát kap Magyarország[link]

(#71083) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#71078) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hétköznapi halandónak nem, de a hatóságoknak, szakembereknek igen. de végső soron az van, hogy ha az eu rábólint, akkor rá van bólintva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71084) Kékes525 válasza #22743424 (#71082) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem. 4,4 millió adag oltóanyag van lekötve. Ha ez megjön, akkor az 2.2 millió embernek elég. Szerinted ennyien be fogják oltatni magukat?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71085) Parci válasza #22743424 (#71082) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

2,2 millió emberre eleget jövő év végéig. most hétvégén sikerült ezer darab embert beoltani, egy év alatt az annyi, mint 180 ezer. elég lesz. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71086) #22743424


#22743424
törölt tag

Kékes525 Merem remélni ennél azért többen :)

Legyen igazatok :) :R

[ Szerkesztve ]

(#71087) Lauda válasza Kékes525 (#71084) üzenetére


Lauda
félisten

Én köztük leszek, ha úgy adódik.

(#71088) Kékes525 válasza #22743424 (#71086) üzenetére


Kékes525
félisten

Én nem hiszem. Most a teljes lakosság 15%-a akarja. Ráadásul AstraaZeneca és a Moderna vakcinájából is le van kötve legalább ennyi.

Legyen neked igazad! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71089) Kékes525 válasza Lauda (#71087) üzenetére


Kékes525
félisten

Én is, az biztos, már holnap elmennék, ha lehetne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71090) Csatravi válasza Lauda (#71087) üzenetére


Csatravi
senior tag

(#71091) Kékes525 válasza Csatravi (#71090) üzenetére


Kékes525
félisten

Alakul ez. :D Én is ismerek nagyon sok embert, aki be akarja adatni magának.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71092) Csatravi válasza ubyegon2 (#71077) üzenetére


Csatravi
senior tag

Undémia?
Olyannal járványról még nem olvastam. Valószínű nem véletlen? :)

(#71093) Ringman válasza #22743424 (#71082) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak le van kötve, nincs megrendelve

ha az oroszból többet tudnak lopni a beszerzésnél, akkor a kormány az oroszokat fogja választani.

[ Szerkesztve ]

(#71094) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#71083) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az lenne, mint Kíná-ban, akkor nem itt tartanánk... Azért tarunk itt, mert:

1. Sehol a világon nem lehet azt csak elképzelni sem (nem, hogy megvalósítani), hogy találnak 2 dokkert, aztán egy egész tartományt lezárnak, majd 5 nap alatt, megközelítőleg 11M emberkét tesztelnek le. Tudsz ilyet? (költői kérdés volt, mert NINCS)

2. Itt, MI (magamat is beleértve), akik az ún. "fejlett Demokráciákban" élünk, aztán átrepültünk(de csúnyán) a ló másik oldalára, MI, mit mondunk ilyen helyzetben?
"Nekem jogom van ehhez, meg ehhez, meg mindenhez, meg mindenhez IS..."
Ez igaz, csak ki kellene húzni a fejünket a seggünkből, mert a JOGOKKAL, KÖTELESSÉGEK is járnak...
Ja, kötelességek... Példa a faxságra, az EU-s(hozzám hasonló faxfejeket is beleértve) "faxságra"...

1. HKR rendszer használata -> Hülye gyerek, amikor minden adott, nem használja, had szopassuk a rendőrséget, had menjenek naponta több-tízezer helyre ellenőrizni...
Nem teszem fel az "OKOS" telómra, minek... Persze egész nap koptatom a biteket a Faxbook-on, meg a Tripper-en...

2. Virus Radar (Kína pont ez miatt tart ott, ahol MI, sosem fogunk)
Érkezik a "mindenféle jogot követelő állampolgár", hogy
# "hát, de nekem ne olvassák el az email-t meg sms-t" (bammeg, ne írjál olyat, hogy holnap felrobbantod a Balatont, oszt, akkor nem törik rád az ajtót, te Majom)
# "OV ne tudja már ki van a névjegyzékemben" (eddig is tudhatta, ha akarta, mivel a NV törvény előírja a kiskapukat (NSA->BackDoor), az ilyen jellegű szoftverek meg ezen alapulnak...

Magyarul KUTYAKÖTELLESSÉGÜNK lenne segíteni a hatóságok(egészségügyi/rendvédelmi stb stb) munkáját, de a "fene-nagy, mindenhez is jogom van" agyfasz ez felülbírálja...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71095) Csatravi válasza Kékes525 (#71091) üzenetére


Csatravi
senior tag

Óó ezért messzire se kellett mennem. :)
Ezenkívül még jó pár emberről tudok akik feliratkoztak az oltakozni szándékozók listájára.

Lesz ebből még tolakodás hogy mindenkinek jusson belátható időn belül. :)

[ Szerkesztve ]

(#71096) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#71094) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hááááát... :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71097) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#71096) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hááát... Nekem is ég a pofám... :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71098) #72630400 válasza Csatravi (#71095) üzenetére


#72630400
törölt tag

Vagy egy úgynevezett "Kubatov lista" (a párthoz hű "katonákról") ill. most már lehet egy hivatalos oldalon is jelentkezni oltakozni...Mi van,ha -s most csak elmélkedve!!- ezt a 2 listát "ősszefésülik" . . .🤔
Már nem is kell nagyon tülekedni...🤨

[ Szerkesztve ]

(#71099) #22743424 válasza Ringman (#71093) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ott a pont! :) és .

(#71100) Reggie0 válasza Fire/SOUL/CD (#71094) üzenetére


Reggie0
félisten

Te nagyon jo rabszolga alapanyag vagy :) Azt is meg tudnad magyarazni, hogy miert olyan jo dolog, ha naponta megkorbacsolnak es hulye aki nem all be onkent ele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.