Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71851) arpi6k válasza Drizzt (#71849) üzenetére


arpi6k
addikt

Jelenleg erről sajnos nincsen információm.

Intel & ATI

(#71852) Stanlee válasza arpi6k (#71843) üzenetére


Stanlee
őstag

Koszi az infokat. Jo dontes volt, hogy oltattad magad.

Sajnalatos, hogy ezeket az oltopontokat is csak ilyen adhoc modon hoztak letre - igaz nem is vartunk mast. Ennyi a kulonbseg a bajorok meg a magyarok kozott. Itt nalunk a varosban mar november elejen atalakitottak egy kulon epuletet a korhaztol fuggetlenul csak az oltasra. December kozepen keszen allt az oltasra a hely, napi kb. 750 oltast lehet majd benne elvegezni. Az ilyen merteku elokeszuletet hianyolom Mo-rol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71853) arpi6k válasza Stanlee (#71852) üzenetére


arpi6k
addikt

" napi kb. 750 oltast lehet majd benne elvegezni"

Nálunk jelen pillantaban napi 70-et. :O

Intel & ATI

(#71854) DS39 válasza arpi6k (#71843) üzenetére


DS39
nagyúr

Úgy érted, hogy az adott kórháznak külön jelentkezési lehetőség?
Az országosan begyűjtött adatok szétosztása a kórházak között, lakcím alapján logikusabb lenne.

(#71855) Csatravi


Csatravi
senior tag

Én úgy tudom hogy tegnap jelentette be Matt Hancock a Twitteren.
És itt az indoklás [link]

(részlet a levélből)

"A kiemelt csoportok védelme szempontjából nyilvánvalóan sokkal kedvezőbb a közegészségügyi szempontból az a modell, ahol az elkövetkező 2-3 hónapban kétszer annyi embert olthatunk be, mint egy, ahol a szám felét oltjuk be, de csak valamivel nagyobb védelemmel. "

(#71856) arpi6k válasza DS39 (#71854) üzenetére


arpi6k
addikt

"Úgy érted, hogy az adott kórháznak külön jelentkezési lehetőség?"

Igen. Nálunk jövő hétre elkészül egy online jelentkezési felület. Ezt a Medicai rendszer gyártója biztosítja. Nem láttuk még élőben, nem tudni mi alapján lehet jelentkezni. A kormány által elindított jelentkezés számomra eléggé marketing szagú. Én is regisztráltam ott is, és végül már meg is kaptam az oltást. Hatalmas a fejetlenség, az adatok nincsenek egységesítve. Jó példa erre az oltás adminisztráció: Medicai rendszerben be kell írni, aminek az adatai felkerülnek az EESZT-be, de ennek ellenére még egyszer be kell rögzíteni egy másik erre a célra létrehozott EESZT felületen...

Intel & ATI

(#71857) Fire/SOUL/CD válasza bigdady (#71844) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Háziorvosok bevonása nélkül nem fog menni a tömeges oltás, de talán vissza lehetne hozni azt a régi módszert is, amit még anno a tüdőszűréseknél alkalmaztak.
Akkoriban -ezt csak azért írom le, mert a fiatalabb versenyzők talán nem is hallottak róla- a kis/kisebb településekre tüdőszűrő buszok mentek ki. Előtte időben megkaptuk, hogy melyik napon kell menni, faluközpontban megjelent a busz az adott napon, lementünk és kész, el volt intézve.

Lehet, hogy ilyen "oltóbuszok" hadrendbe állítása is segíthetné a dolgot , így a nagyobb oltóközpontokról is le lehetne venni egy "kisebb" terhet és az embereknek sem kellene vidékről tömegesen megindulni a városok irányába...

Persze ez is csak akkor működhetne, ha tudják, hogy kik és hányan oltatnák be magukat.
Az oltásra való regisztrálás nélkül ez nem kivitelezhető. Az mindegy, hogy postai- vagy elektronikus úton avagy épp a háziorvoson keresztül (ez utóbbi még nincs), de valahogy tudnia kell az államnak/Eü-nek, hogy mennyi az annyi...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71858) Kékes525 válasza Parci (#71840) üzenetére


Kékes525
félisten

"mindenesetre nyunyónéni mondta, hogy már 5510 (!!!) egészségügyi dolgozót sikeresen beoltottunk."

Hajrá, van még 110 000. [Tavaly május óta 122,4 ezerről 115,9 ezerre csökkent az egészségügyi alkalmazottak száma. Meggyengült egészségügy áll szemben a járvány következő hullámával.] Aztán ott van még a teljes magyar lakosság. 2525-re lehet hogy befejezik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71860) Kékes525


Kékes525
félisten

[Zacher Gábor az Indexnek: Az embereknek tele van a töke a több hónapos bezártsággal]

Lehet, de eddig mindent megtettek azért, hogy az is maradjon. Nem akarnak oltást, nem hordanak maszkot, nem tartják a távolságot, nem tartják a karantént. Agyrém!

[Merkely: Sokat kell még tenni, hogy a lakosság is minél szélesebb körben elfogadja az oltást]

"A Semmelweis Egyetemen az orvosok mintegy 95 százaléka elfogadja az oltást és a szakdolgozók nagy része is szeretné beoltatni magát – idézi a rektort az MTI."

Az eddig olvasottak alapján ezt kizártnak tartom, de ne nekem legyen igazam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71861) bigdady válasza Csatravi (#71847) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tudsz jobbat aki be tudja adni és ekkor a hálózat?

(#71862) Kékes525 válasza #20749568 (#71859) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Vírusok sokkal többen vannak mint a migránsok. Ha kifogynának a koronavírusból találnának még épp eleget. A többi vírus is sokkal veszélyesebb a magyarokra, mint a nemlétező migránsok. A mikroorganizmus veszéllyel örök élet + 1 napra meghosszabbíthatnák a veszélyhelyzetet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71863) bigdady válasza Fire/SOUL/CD (#71857) üzenetére


bigdady
nagyúr

Honnan szednek ennyi buszt? Vagy ezt is a mentősökre akarjak bízni? Lehet az lesz

[ Szerkesztve ]

(#71864) Fire/SOUL/CD válasza bigdady (#71863) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát majd eladják a raktárban porosodó lélegeztetőgépek egy részét, abból biztosan futja "egy-két" buszra is... ;]
Amúgy akkoriban is csak pár ilyen tüdőszűrös busz volt, nem több 100 db/megye :N
Volt 2-3 darab talán megyénként, aztán azzal járták az adott megye kis településeit.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71865) DS39 válasza arpi6k (#71856) üzenetére


DS39
nagyúr

Gyönyörű.
Mondjuk az EESZT esetén nem lepődök meg, állami projekt, évekkel ezelőtt úgy toboroztak IT üzemeltetőt, hogy a projekt indítására nem kaptak engedélyt, így ténylegesen nem vehettek fel új embert, de azért több körös interjúkat leszerveztek...

(#71866) radi8tor válasza DS39 (#71865) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az miért baj hogy nem akartak még 2 hónapot csúszni az indulással?

⭐ Stella

(#71867) Stanlee válasza Fire/SOUL/CD (#71864) üzenetére


Stanlee
őstag

Megint csak a bajorokat tudom peldanak, hozni, van normalis alacsonypadlos oltobusz - ezek meg nincsenek uzemben, ill. a mobil oltocsapatok normal transporterrel mennek ki az intezmenyekbe oltani, ezek uzemben vannak. Kisebb telepuleseket biztos ilyennel oldanam meg.

Valoszinuleg hianyzik a tapasztalat azokbol az idokbol, amikor ment a tudoszures a busszal.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71868) bigdady válasza Fire/SOUL/CD (#71864) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most is 4-5 hónap mire megrendelésre legyártanak bármit szinte. Mást kell kitalálniuk

(#71869) DS39 válasza radi8tor (#71866) üzenetére


DS39
nagyúr

rabolták az időmet.
fél év múlva felhívtak, hogy most már nagyon hamarosan indul...
hát már nem volt aktuális.

(#71870) Fire/SOUL/CD válasza Stanlee (#71867) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vannak olyan esetek, amikor régi bevált módszerekhez lehetne fordulni és nem kell feltalálni újra a kereket...
Szvsz még az oltási hajlandóságot is pozitívan segíthetné. Nálunk sok (többnyire idős/idősebb) ember azt mondja, hogy "hát ha majd a háziorvos eljön és beadja, akkor oké, de nem megyek be a városba az tuti"
Ha helyben lenne a dolog, akkor megoldható lenne, hogy pl. a falugondok leviszi őket az oltóbuszhoz, azzal semmi gondjuk nincs, abban benne lennének.

bigdady
Persze, de ha pl. Február 1-től lenne (hasraütésre) 2 milla vakcina, jelen állások szerint azt sem tudnák beadni ebben az évben, tekintve a mostani "tempót"...
Buszokra visszatérve: Persze nem ilyen hitech, 2 emeletes monstrum buszokról lenne szó, hanem olyanokról, amiről Stanlee is említést tett az imént...

Valamit pedig ki kell találni, mert nincs szükségem még egy ilyen szar évre.
(Szilveszterkor is, mintha kihalt volna teljesen a falu(Tv-ben mutatták a magyar nagyvárosokat, hát mintha valami apokaliptikus filmet nézne az ember, totál kihalt volt mindenhol minden), még a legelvetemültebbek sem durrantottak el még egy petárdát sem éjfélkor(pedig mindig is, pont nem érdekelte őket az "alkotmány". )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71871) radi8tor válasza Stanlee (#71867) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én amiatt emelgetem a szemöldökömet hogy a 21. században kézzel adagolják az oltóanyagot az injekciókba. Mennyire balesetveszélyes és monoton munka ez. Tuti lehetne automatizálni főleg hogy ezt az oltás napján kell elvégezni a rövid eltarthatóság miatt.

⭐ Stella

(#71874) arpi6k válasza #32839680 (#71873) üzenetére


arpi6k
addikt

Ezek nagyon jó dolgok. De amíg épkézláb hűtőszekrényt úgy kell vadászni az oltópontokra (vakcina tárolás céljából, hitelesített hőmérőkkel) addig ez csak álom marad...

Intel & ATI

(#71875) radi8tor válasza #32839680 (#71873) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na az szuper, de mégsem erre költenek. Elképzelhetetlen egy ilyen berendezés abban a kórházban ahol esik le a csempe a falról (egyik TV híradóban ezt láttam a háttérben mikor tették be a vakcinát téli álmát aludni -80 fokon).

⭐ Stella

(#71876) radi8tor válasza arpi6k (#71874) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez az extra mélyhűtős Pfizer vakcina csak addig fog érkezni az országba szerintem ameddig nem lesz elérhető a könnyebben tárolható cucc a piacon.
Tuti nem fogják egész évben vakarni a jeget ezekben a hűtőkben. Nyáron még durvább lesz a jégképződés.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#71877) DS39 válasza radi8tor (#71876) üzenetére


DS39
nagyúr

mindenképp szükséges lesz egy olyan fejlesztésű cucc, ami könnyebben tárolható, ezáltal a szállítása is könnyebb.

(#71878) arpi6k válasza radi8tor (#71876) üzenetére


arpi6k
addikt

Egyáltalán nincsenek nagy elvárások az oltóponton tárolt vakcinákra. Sima hűtőszekrény elég ami képes tartani a stabil hőmérsékletet. A központi raktárban amúgy is rendelkezésre áll a -70 fokos távfelügyeletes riasztós hűtő. Nálunk külön kiemelte a főgyógyszerész hogy ez a tárolás dolog (ha már eljutott a kórházig) nem nagy feladat.

Intel & ATI

(#71879) Reggie0 válasza #32839680 (#71873) üzenetére


Reggie0
félisten

Ehhez miert kene robbanofej? Ma mar barmilyen diesel adagoloval megcsinaljak :)

(#71880) Kékes525 válasza #32839680 (#71872) üzenetére


Kékes525
félisten

És azért is, mert a troll hívőknek ez tetszik, szinte mindig hozzájuk beszél. A kemény mag szinte csak ilyenekből áll. Ők tudják, hogy kamu az egész, de pontosan az tetszik nekik. Ők az ilyen viselkedést frappánsnak, eszesnek, ravasznak és "jól megmondja nekik"-nek gondolják. Pedig csak szimpla hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71881) Fire/SOUL/CD válasza #32839680 (#71873) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És a pisztolyokon az is állítható, hogy milyen "mélyen" lője be a cuccot?
Csak azért kérdem, mert a Pfizer-t az izomszövetbe (intramuscularisan) lehet beadni (más módon tilos), azt meg érezni kell, mert egyénenként eltérő, vagy nem? :U
Majd ha erre jár egy hozzáértő, akkor érdekelne a válasza, mert ehhez sík hülye vagyok, csak így lenne logikus(számomra). :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71883) perempe válasza #32839680 (#71873) üzenetére


perempe
addikt

itt egy iskolaorvos, mint anyám, kb. 15k-t (!) kap egy negyedévért. ha sokat olt, akkor panaszkodik, hogy a keze nem bírja.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#71884) [CS]Blade2 válasza DS39 (#71877) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

[Ezt lehet tudni a Moderna vakcináról]
A „csomagolásként" szolgáló lipid nanotechnológia itt valamivel kedvezőbb a tárolás szempontjából, így az 6 hónapig -20 C-on történhet - írják a pécsi virológusok.

szerk.: Ennek ellenére nyugodtan gyárthatja a Pfizer a -70°C-ost, biztos, hogy nem fog rájuk rohadni, mert 1 év alatt 1 milliárd körül tudnak gyártani a legnagyobb gyártók a saját számításaik szerint, az meg fél milliárd embernek elég csak.
Attól nagyon messze vannak, hogy ne lehessen bármilyen sz*rt eladni most. Egyébként a Pfizer is fejleszt a lipiden, biztos, hogy hónapokon belül érkezik erősebb, amit magasabb hőmérsékletet bír. Csak az a kérdés, hogy az -50, -30, -20°C vagy hány fok lesz.

[ Szerkesztve ]

(#71886) radi8tor válasza arpi6k (#71878) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja vágom, de jelenleg ott van az oltópont ahol tárolják.

⭐ Stella

(#71887) Kékes525 válasza Fire/SOUL/CD (#71881) üzenetére


Kékes525
félisten

Sehol nem láttam, hogy oltópisztollyal adták volna be.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71888) radi8tor válasza Kékes525 (#71887) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

TV-ben az nem mutat jól.

⭐ Stella

(#71890) Stanlee válasza radi8tor (#71871) üzenetére


Stanlee
őstag

Na emiatt en is nagyokat nezek. Anno hetesi gyakorlaton par szaz disznot beoltottunk egy delelott alatt a morgyi altal leirt oltopisztollyal. Meg ha az nem is volt steril, de ma amikor neten keresztul mutenek, elkepzelhetetlen, hogy ne legyen valami gyorsabb oltasi modszer.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71892) LámaZ válasza UberMutant (#71835) üzenetére


LámaZ
addikt

„lámaz topiktárs nyomtott hamis információt. ki tudja miért? ”

Mert azt akartam, hogy cáfoljatok meg, és legyen sikerélményetek mindjárt az év első napjaiban. Szeretem motiválni az embereket. :DD
(A prózai oka meg az volt, hogy megnéztem az adott híradó felvezetőjét, beraktam ide gyorsan a linket, hogy ti se maradjatok le a jóról, majd kb. 7½ perc múlva volt a részletes hír, amikor kifejtették bővebben a hogyant és a miértet, amelyek nem támasztották alá a nézőcsalogató felvezetőt.)

Apropó, bezárás és bezártság:
Én mindig is amellett voltam, hogy a fiatalokat engedni kell bulizni, mert egyszer fiatal az ember, és mikor ismerkedjenek, kössenek barátságokat, dugdossanak ide-oda dolgokat, ha nem fiatalon. A hozzám hasonló öregecskedő emberkéknek nem szabad irigy lenni rájuk.
Legfeljebb szigorúan távol kell tartani őket magunktól.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#71893) Lauda válasza LámaZ (#71892) üzenetére


Lauda
félisten

Apró bökkenő, hogy tilos a pánikkeltés és rémhírterjesztés.

(#71894) UberMutant válasza LámaZ (#71892) üzenetére


UberMutant
őstag

na és lapos a föld?
ja az a banhammer nem nagyon akar ideérni

[ Szerkesztve ]

(#71895) andor80 válasza LámaZ (#71892) üzenetére


andor80
senior tag

ez nem motiváció faszi hanem bűncselekmény!.Jobb esetben csak a ph fiokod kerül felfüggesztésre roszabb esetben hatosággal kell szembenézned...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#71896) Parci válasza radi8tor (#71850) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem csak abból indul ki mindenki, amit maguk a gyártók mondanak, hogy mikorra mennyit szállítanak. ezekből meg miért ne indulna ki?

mellesleg aki szerint egy hét alatt 5510 oltás itthon, míg máshol ugyanennyi idő alatt 800 ezer+ oltás az a "nincs itt semmi látnivaló, csak szokás szerint sipákol a lipsije, hogy minden szar" kategória, hát, az remek alternatív univerzumban élhet.

biztos lesz majd még jobb is, de per pillanat az van, hogy nézed a futóverseny, a jobbak most húzták be az első km-t a maratonból, a magyar versenyző meg egyelőre az összegabalyodott cipőfűzőjét rendezgeti a rajt után huszadik méteren.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71897) Parci válasza andor80 (#71895) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bízzátok már rám. nem fogom kivágni ezért, rövid úton tisztázva lett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71898) #22743424


#22743424
törölt tag

Koronavírus: Izrael vezeti az oltási versenyt 12% -kal [link]

(#71899) Drizzt válasza LámaZ (#71892) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Én mindig is amellett voltam, hogy a fiatalokat engedni kell bulizni, mert egyszer fiatal az ember, és mikor ismerkedjenek, kössenek barátságokat, dugdossanak ide-oda dolgokat, ha nem fiatalon. A hozzám hasonló öregecskedő emberkéknek nem szabad irigy lenni rájuk.
Legfeljebb szigorúan távol kell tartani őket magunktól."
Ezzel az a problema, hogy abbol a feltevesbol indul ki, hogy fiatalokra nem veszelyes a virus. Ami nem igaz. En is fiatal vagyok relative. Viszont mindent megteszek, hogy ne kapjam el. Mert fontos ez az 1-2 ev is, de nem kene miatta felaldozni az egeszseget az osszesen hatralevo ki tudja mennyi evre.

I am having fun staying poor.

(#71900) Parci válasza Drizzt (#71899) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezen felül sajnos sehol sem sikerült megoldani, hogy ami a fiatalok között terjed, az ott is maradjon: idővel mindenhol átugrált az idősebb korosztályra és aratott. rövid a userek memóriája, de nyáron ugyanezt mondták nekünk, hungáriákoknak is, hogy nem kéne nyomatni, mert floridában is azt hitte a nép, hogy nem vészes, aztán elért az öregekhez és beindult az aratás. láss csodát, nálunk is így alakult.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.