Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70451) daneel_hu válasza #20749568 (#70449) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Egy olyan világban élünk ahol gyógyszeripari szereplők orvosokat fizetnek le, hogy az ő terméküket írják fel."

És a vicc, hogy full legális... annyi a dolog, hogy rommáadóztatják ezt a tevékenységet. :)

(#70452) Ezekiell válasza daneel_hu (#70451) üzenetére


Ezekiell
veterán

A Purdue Pharma nagyon szeretné, hogy igazad legyen :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#70453) daneel_hu válasza Ezekiell (#70452) üzenetére


daneel_hu
addikt

Orvoslátogatókat szerinted miért tartják a gyógyszercégek?
Asszony egy európai gyógyóscég magyar részlegénél dolgozott pénzügyesként... az itteni alkalmazottaknak legalább a fele orvoslátogató volt. :)

Szerk.: mégse, 80%! :D
Emberenként 860e huf volt az évi adó. (orvoslátogatónként)

[ Szerkesztve ]

(#70454) Kékes525 válasza #20749568 (#70449) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Mert a gyógyszergyáraknak érdekük hogy átcsesszék a világot, mert csak a pillanatnyi haszonra mennek rá. :U

2. A 80-as évek elején sok gyógyszervizsgálatban (toxikológia) vettem részt. Arra nagyon vigyáztunk, hogy a toxikológiai vizsgálatok nagyon pontosan legyenek, mert ha tévedtünk volna, akkor a kutya se kötött volna velünk szerződést.

3. Maximum annyi igazság lehet, hogy a főhatásban nem mindig teljesen korrektek, de a mellékhatásban igen, sőt. Inkább sokkal többet állítanak a gyógyszer mellékhatásairól, mint kevesebbet, hogy ne lehessen támadni őket.

4. Aki a most a vakcinában bármi komolyat is téved a főhatás, vagy a melléhatás tekintetében, az a cég leírhatja magát, mert az garantáltan csődbe fog menni. Senki sem fogja venni a termékeit.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#70455) Ezekiell válasza daneel_hu (#70453) üzenetére


Ezekiell
veterán

A "full legális"-ra írtam - mert nem "full legális" sok esetben. Marha nehezen bizonyítható és perelhető, de ellenük pl sikerült.

Persze az, hogy X hatóanyagú gyógyszernél Y márka helyett Z márkát írjon fel az orvos (amiben ugyanaz az X a hatóanyag ugyanúgy), azzal nincs gond általában. De nem is ez a helyzet sok esetben sajnos - lásd Purdue és Oxy...

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#70457) Ringman válasza Ezekiell (#70455) üzenetére


Ringman
nagyúr

a purdue pharma és a tulajok még így is olcsón megúszták :(((

(#70458) Kékes525 válasza ubyegon2 (#70450) üzenetére


Kékes525
félisten

"Jujdejó!!! És ezt honnan a nagynéném f*ból tudja egy más szakterületen bíbelődő ember? Szerinted hány ebben illetékes akreditált bizottságot tudna felsorolni piri néne a szomszédból?"

Ez bármire elmondható az életbe. Miért szedi a gyógyszert a Mari néni vagy a Jóska bácsi? Pontosan tudja, ismeri a teljes dokumentációt?

Annyiban igazad van,. hogy a kormány feladata lenne az, hogy a koronavírussal kapcsolatos minden információt nyilvánosságra hozzon, beleértve a vakcinával kapcsolatos információkat is. Ezeket a közmédián rövidfilmek, plakátok formájában kellene megcsinálniuk. Nem nekünk kellene itt a fórumon ismertetni ezeket az információkat. Dehát Magyarországon élünk. A kormány fontosabbnak tartja az EU-t és a Sorost szidni és deklarálni, amit már egy óvódás is tud, az apa férfi, az anya nő.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#70459) Kékes525 válasza #20749568 (#70456) üzenetére


Kékes525
félisten

A felvilágosítás a kormány feladata lenne, mint fentebb már írtam.

" ha már beoltottak X embert akiknek semmi bajuk nincs. "

Ezt pedig, mire ránk kerül a sor mindenki látni fogja. Elfogod hinni a hírt? Ott leszel mindegyik ember mellett akit beoltanak és egyenként nyomon követted a sorsukat? Nem. Tehát ez egyik kétkedőt sem fogja meggyőzni, mert a kétkedők többsége nem akarja, hogy meggyőzzék őket. Ők azt hiszik el, amit el akarnak hinni. Az pedig az, amit előre, minden bizonyíték nélkül elgondoltak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#70460) Ringman válasza #20749568 (#70456) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb. ez a helyzet, de a hivatalos kommunikáció és az intézményekbe vetett bizalom sem segít.

(hány oltotton vagyunk már túl, kb 1M környéke?)

(#70461) Csatravi válasza Ezekiell (#70455) üzenetére


Csatravi
senior tag

Pont ugyanígy menne tönkre bármelyik vakcinát gyártó gyógyszercég ha nem megfelelő minőségű vakcinát gyártanának.

(#70463) Kékes525 válasza #20749568 (#70462) üzenetére


Kékes525
félisten

:K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#70464) lacafaca


lacafaca
őstag

amikor azt hitted, a vallás nem védhet meg...[debiza] :DDD :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#70465) daneel_hu válasza Ezekiell (#70455) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A "full legális"-ra írtam - mert nem "full legális" sok esetben. Marha nehezen bizonyítható és perelhető, de ellenük pl sikerült.
Persze az, hogy X hatóanyagú gyógyszernél Y márka helyett Z márkát írjon fel az orvos (amiben ugyanaz az X a hatóanyag ugyanúgy), azzal nincs gond általában. De nem is ez a helyzet sok esetben sajnos - lásd Purdue és Oxy..."

Akkor kapaszkodj meg :DD , megnéztünk egy 2009-es excelt. (még megvolt a macpro-n) :D
110 fő orvoslátogatóra fizettek 430 millió (!) forintot egy évre.
Generikus gyógyszereket gyártó eu-s cég, magyar részleg. (kb 140-150 fő alkalmazott)
Ez adó ami a magyar államnak ment csak az orvoslátogatói tevékenység után.

Azt nem tudom, hogy az originális gyógyszereknél mi volt a szabályozás, de a generikusaknál volt lobby kőkeményen, és ez LEGÁLIS. Szerintem minden EU-s és nyugati tagállamban így működik ez.

[ Szerkesztve ]

(#70466) ubyegon2 válasza Kékes525 (#70458) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez bármire elmondható az életbe. Miért szedi a gyógyszert a Mari néni vagy a Jóska bácsi? Pontosan tudja, ismeri a teljes dokumentációt?

Hogy a nyamvadt ragyába kerül ez ide??? Qrvára nem erről volt szó, hanem arról, hogy egy oltást az egész lakosságra kötelezővé szeretnék sokan tenni, akik meg nem oltatnának, ha nem kötelező, arról itt leszeditek többen a keresztvizet! (meg amúgy a kereszténység hogy jön képbe itt?)

a kormány feladata lenne az, hogy a koronavírussal kapcsolatos minden információt nyilvánosságra hozzon, beleértve a vakcinával kapcsolatos információkat is

Ja, ezzel szemben csinálja, amit csinál, de sajnos sokan fel is ülnek ennek, sokan meg épp csak annyira látnak át a katyvazon, hogy már semmibe ne tudjanak bízni. Sorost szidni meg lehet nyugodtan, ő taníttatta ezt a nyomoronc tetvet, aki miatt úgy fulladunk bele a rengeteg sok mrd eurókba, hogy abból egy cent hatását sem érzékeljük. Kivéve persze a focibuzikat.

amit már egy óvódás is tud, az apa férfi, az anya nő.

No....ezt inkább nem reagálom le, sok nagyszerű lipsi polgártársunk is van itt! :Y És én nagyon szeretem őket.

(#70462) Aweriot

Nem mi ba*tunk rá, hanem Kékes sm proc fog, mert ő már az első turnusba benne lesz! Én csak 3-4 év múlva, Te meg sosem! :D Szóval Kékes proc kolléga, lassan tényleg fel kell készítened a helyettesedet! Vagy a ma délutáni Parci megbízása már ez lett volna?

[ Szerkesztve ]

(#70467) bigdady


bigdady
nagyúr

Egyébként ez az oltás most semmi más szerintem csak szinte politikai hovatartozás kérdése. Vannak a fideszesek és a fideszt rühellők (más nincs!) ezért a rühellők nem bíznak a kormányban és az oltásukban sem, ezért lázadnak (orosz vakcina pláne). De úgy is az lesz amit itt irt valaki hogy hiába feszítesz linuxos polóban valaki mert végül úgy is felteszi a végén otthon a windowst...

(#70468) Ezekiell válasza daneel_hu (#70465) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, ezt mondtam én is, nem is vitattam, amit írsz :K

Ringman: jaja, nagyon olcsón megúszták, a börtönben kéne megrohadniuk.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#70469) Lauda válasza bigdady (#70467) üzenetére


Lauda
félisten

Vannak a fideszesek és a fideszt rühellők (más nincs!)

Itt bukik is az elmélet, mert ez nem igaz. :) Vannak ám, akik nem is politizálnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#70470) daneel_hu válasza Ezekiell (#70468) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyébként az a vicc, hogy a zállam csak megadóztat egy olyan tevékenységet amely így is úgy is létezett, maximum nagyon nehezen volt bizonyítható. Így meg van egy hatalmas bevételük és eltűrik ezt.

Ha nem lenne legális, akkor orvosi konferenciák lennének (így is vannak) wellness-hotelekben, luxuskurvákkal, tejbe-vajba fürösztgetéssel. 100-ból meg önként 70 tag a konferenciát szervező gyógyszercég termékeit irogatná fel a betegeknek, hiszen akkor jövőre is mehet kurvázni. :R

[ Szerkesztve ]

(#70471) ubyegon2 válasza bigdady (#70467) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De úgy is az lesz amit itt irt valaki hogy hiába feszítesz linuxos polóban valaki mert végül úgy is felteszi a végén otthon a windowst...

Ne tegyünk minden marhaságot szállóigévé! :D És don Parci írta ezt, sokszor emlegeti a Linuxos pólós embereket, gondolom tényleg valami trauma lehet ezzel kapcsolatban, mondjuk aki tényleg felrakja Linux után a Windowst, az már át is él egy komoly traumát. Amúgy ilyen esetben csak a gyengék raknak fel újra Wint. sorry. :O

Amúgy nekem még sosem volt pingvines pólóm... :N

[ Szerkesztve ]

(#70472) Coyot válasza daneel_hu (#70470) üzenetére


Coyot
őstag

Én azt egyáltalán nem értem hogy ez az egész hogy jön ide, ez része a marketingköltségüknek. Neked mint beteg kurva mindegy hogy X vagy Y néven kapod uazt a hatóanyagot, vagy más kombóban kapod uazt a cuccot amitől jól leszel.

Tudom mocskos gyógyszercégek, de akkor lépjünk ebből mármost ki, mert mocskos világ, mocskos emberek -> atomot nekünk..

Má' nem

(#70473) daneel_hu válasza Coyot (#70472) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én azt egyáltalán nem értem hogy ez az egész hogy jön ide, ez része a marketingköltségüknek."

Akkor olvass vissza és megérted. Nekem amúgy semmi bajom ezzel.
Ez a tevékenység burkoltabb formában így is úgy is lenne, így legalább adóznak utána.

(#70474) lacafaca válasza Lauda (#70469) üzenetére


lacafaca
őstag

ja...itt is kirekesztettnek érezhetem magamat, mivel úgy utálom a politikát, meg a képzelt/vélt oldalait, mint a reggeli végterméket :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#70475) Lauda


Lauda
félisten

Még 1600 kamion vár Dovernél az átkelésre

Az elmúlt napokban 15 526 koronavírus-tesztet végeztek a sofőrök között, és ezek közül 36 teszt lett pozitív

Van egy sejtésem lesz-e/lesznek-e felelőse/i ennek az orbitális melléfogásnak és baromságnak, amivel több tízezer ember karácsonyát tették tönkre és több millió euró kárt okoztak (szerintem még nagyon finoman fogalmaztam). :U

[ Szerkesztve ]

(#70476) Avicularia válasza #20749568 (#70449) üzenetére


Avicularia
veterán

Az otthon miért nem működik ami itt, hogy tök mindegy mit írt fel az orvos, amikor megyek kiváltani a gyógyszert akkor a gyógyszerész mindig megkérdezi, hogy a felírt gyógyszert kérem vagy tud adni olcsóbbat ugyanolyan hatóanyaggal, melyiket szeretném.
Szóval hiába van lefizetve esetlegesen az orvos, legtöbbször az ember tud válogatni az azonos hatóanyagú gyógyszerek között.

(#70477) Lauda válasza Avicularia (#70476) üzenetére


Lauda
félisten

Itthon is működik. A hatóanyag és a mennyisége ami fix, azon belül válogathatsz.

(#70478) pjen válasza Avicularia (#70476) üzenetére


pjen
félisten

A gyógyszerészt egy másik látogató fizeti le.

(#70479) ubyegon2 válasza Lauda (#70477) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ASA KRKA 100 mg 90db/850.-ft

Itt a topikban mégis mindenki az Aspirin Protect-et írja fel, ami kb 4x annyiba kerül. Akkor mit vársz a valódi orvosoktól?

asPHirin....no így már értem, gondolom jön a % Parciéknak... :D

[ Szerkesztve ]

(#70480) radi8tor válasza ubyegon2 (#70479) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A hatóanyag nem minden. Pl Calcium Sandoz veri hatékonyságban a többi calcium pezsgőtablettát/akármit.

⭐ Stella

(#70481) Avicularia válasza Lauda (#70477) üzenetére


Avicularia
veterán

Akkor nem értem, miért számít mit ír fel az orvos, ha úgyis választhatsz olcsóbbat.

(#70482) t72killer válasza Lauda (#70475) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A franciákat kéne meb.ni de igen keményen, ők zárták le pánikbesz.rva - vagy inkább politikai hátsó szándékok által vezéreltetve - a határt. Mondjuk olyan 10k€-s kártérítésre kötelezném őket fejenként, minden érintett személy (átkelő v kikötőben dolgozó) irányába. Mocsok banda.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70483) daneel_hu


daneel_hu
addikt

[link]

Úgy látom ebből mi, a betegségen átesettek kimaradunk...
Fasza. :DD

(#70484) ubyegon2 válasza radi8tor (#70480) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudom, multkor is ezt írtátok többen is, azért sok esetben szerintem elhanyagolható a különbség az árához képest. Például 100mg szalicilsav az mennyivel lehet jobb a 4x drágább Aspirin P-ben?

Persze nem tudhatom, azért is kérdem, mivel lassan kiderül, hogy minden nagybetűs DrPH lett az idők során. Parci meg DRPH..... :DDD ajajj, lassan érik nekem megint a banán

PHD Dr PH doctor doctorissimo

A hatóanyag nem minden.

B+ most esett le, miért akarnak itt többen is a viagrás cég szurijából! :DD

[ Szerkesztve ]

(#70485) Lauda válasza Avicularia (#70481) üzenetére


Lauda
félisten

Én sem értem, simán váltják amire kéred és ami elérhető. Lehet sokan ezt nem tudják, de mivel nem tudom mások mit tudnak, ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#70486) Parci válasza ubyegon2 (#70446) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megfordítom a kérdést: te miért akarnál beadatni magadnak egy oltást, aminek a fejlesztését nem dokumentálták nyilvánosan? ha nincs publikus 3. fázis, szó szerint a hited marad csak. azért, mert hiszel a készítőinek, hogy hibátlan (a jó szándékot nyilván feltételezem). ha a későbbiekben sem teszik közzé a 3. fázist (vagy nem is volt...), akkor nálam marad kuka, mert akkor viszont szó szerint én lennék a kísérleti nyúl, ha beadják. ha előttem megkapják "százmilliók" (gyártani sem tudják egyelőre, szerintem ehhez kellhetett az astrazeneca deal), akkor lesz tapasztalat, akkor majd meglátjuk.

a másik meg azért mercedes, mert az egész technológia az, ráadásul nagyon pontosan dokumentálták és egyelőre minden jel arra mutat, hogy bitang jól is sikerült.

az allergiás reakció létező mellékhatás, de itt segíthet, ha az ember tudja magáról, hogy hogy reagált az összes korábbi oltására, illetve általában volt-e már ilyen-olyan allergiás reakciója (komolyabb).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70487) radi8tor válasza Parci (#70486) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem volt 3. fázis akkor hogyan engedélyezhetik a hatóságok?

⭐ Stella

(#70488) Csatravi


Csatravi
senior tag

Kásler Miklós szilveszterre ígért újabb adag vakcinát
"Nevezetesen azt, hogy december 31-én újabb 35 ezer adag oltóanyag érkezik az országba."

(#70489) Parci válasza ubyegon2 (#70466) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értsd már meg (nem azért, mert az alapműveltség része, hanem mert itt a topikban is el lett többször magyarázva, tiéd a tudás), hogy ég és föld, hogy egy új vakcinával beoltanak 40 ezer embert és az egész dokumentálják...

...vagy azt mondja a fejlesztő, hogy "fasza ez, józsikám, vegyed".

ez nem fidesz vagy nem fidesz, fújruszki vagy nemfújruszki, baszki, nem focimeccsen vagyunk, ez nem játék! az oroszok kiváló vakcinákat tudnak csinálni, a kínaiak is. felejtsd el a debil 444-es hergelést ezzel kapcsolatban, azok az oltások tök jók is lehetnek.

de amíg nincs publikált eredmény róla, amit lehet elemezni, belekötni, szétcincálni, nézegetni, addig nem lehet tudni.

a többiről meg lehet tudni. 40 ezer ember sem 40 millió, pláne nincs éves tapasztalat mellékhatásokról, de amennyire tudható, annyira azok a cuccok ismertek. a szakembereknek. akik azt mondják, hogy fasza. ugyanők azt mondják az orosz vakcináról, hogy nem tudni.

ennyi.

kötelezővé garantáltan nem tennék semmi ilyet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70490) Parci válasza ubyegon2 (#70471) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez egy rosszmájú vicc... és jól jellemzi a "linuxpólósokat", hogy mennyire komolyan veszik ;];]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70491) Parci válasza radi8tor (#70487) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélhetőleg sehogy. legutóbb arról volt hír, hogy káffler miniszterúr felajánlott 5000 magyar szűzet, mint tesztalanyt. na, szóval amíg ilyen szinten van róla szó, ezen felül nem is létezik, mert gyártani sem tudják, addig nyugodt lehet mindenki :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70492) Rive válasza radi8tor (#70487) üzenetére


Rive
veterán

Ez most az orosz vakcina kapcsán kérdés volt :F

Arrafelé mostanában olyan gyanúsan sűrűn pucolnak nyitott ablakot a sokadikon a neves dokik...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#70493) laszlohu válasza ubyegon2 (#70484) üzenetére


laszlohu
addikt

Nem tudtad, hogy ki van adva az orvosoknak, hogy a tb által nem támogatott aspirin protect - et kell írni a rp-re?
utóirat:
de ettől még lehet a helyettesítőt kérni

(#70494) #22743424 válasza Parci (#70491) üzenetére


#22743424
törölt tag

Argentínába már megérkezett 300 ezer adag a Sputnyik V- ből.

(#70495) ubyegon2 válasza Parci (#70486) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

megfordítom a kérdést: te miért akarnál beadatni magadnak egy oltást, aminek a fejlesztését nem dokumentálták nyilvánosan? ha

Hogy őszinte legyek nálunk az orvos a családban csak könyv formátumban realizálódott gyerek koromban. Egyébként meg még csak nem is ismerem az engedélyeztetés fázisait, de gyanítom, az emberek jelentős része így van vele és ugye a mai thread arról indult, hogy galád tömeggyilkos, aki szkeptikus ezekkel az oltásokkal szemben. Egyébként ha megkaphatnám, akkor gondolom nem hiányozna az a 3. fázis sem, tévednék?

a másik meg azért mercedes, mert az egész technológia az, ráadásul nagyon pontosan dokumentálták és egyelőre minden jel arra mutat, hogy bitang jól is sikerült.

Egyelőre, ja. Viszont az orosz technológia sem zsiguli szintű már szerintem. Amúgy meg az orosz népek igen strapabíróak, pedig az ottani szurikat kapják ezer éve. Szerinted akkor mi a baj ezekkel? Gondolom megvan az a mém, amikor több USA bőrnyakú cipel egy fatörzset, a másik képen meg az orosz mama egyedül viszi. ;]

No de mint említettem, egyikőnk sem lesz kísérleti nyúl, előttünk párszáz millióan megkapják. Kékes proc az lesz, de ő meg kergetni fogja majd a csajokat hirtelen a Pfizer vakcinától....mert ugye volt már náluk fura mellékhatásos történet.

Az esetleges allergiás reakció is érdekes, mivel az eddigieknél nem jelentkezett, de az nem jelenti azt, hogy egy következő oltásnál sem fog. Allergia bármikor kialakulhat, nem?

(#70490) Parci

Nincs is linuxpólóm, viszont a Winesek sok galádságra is képesek! :P

(#70493) laszlohu

Tudtam én, csak nem sejtettem. :N

[ Szerkesztve ]

(#70496) Csatravi


Csatravi
senior tag

Szárazjeget követel meg a vakcinagyártó pizzásdoboza
(Index)

"Felnyitás nélkül ezek a pizzásdobozok tíz napig tartják a hideget. Felnyitás után ötnaponta újra kell tölteni a rekeszeiket szárazjéggel, így további harminc napig kibírják a vakcinák. A pizzásdobozokba GPS-nyomkövetőt és hőérzékelőt is építettek, így folyamatosan tudni lehet, merre járnak, és hány fokban várakoznak. Ha kiolvadnak, újabb öt napig tárolhatók még akár sima hűtőszekrényben is (2–8 fok)."

A Linde szállította négy kijelölt oltóhelyre a vakcinákat
(Telex)

[ Szerkesztve ]

(#70497) ubyegon2 válasza Parci (#70489) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

értsd már meg (nem azért, mert az alapműveltség része, hanem mert itt a topikban is el lett többször magyarázva, tiéd a tudás)

Értem. A nemkomoly covid topikban el lett magyarázva! És nekem fafejű marhabaromnak még ez sem elég. :N Csoportos elnézést kérek minden szakembertől....

de amíg nincs publikált eredmény róla, amit lehet elemezni, belekötni, szétcincálni, nézegetni, addig nem lehet tudni.

Ezt mondjuk még én is értem. Mégiscsak elmondom újra, hogy amiatt vauztam bele a délutáni threadbe, mert zavart, hogy náci tömeggyilkosnak lett beállítva mindenki, aki szkeptikus valamivel kapcsolatban, amivel kapcsolatban nincs elegendő infója. Mivel én az oroszt se utasítanám el, ha azzal indulna a verkli, így nem is érint a vád annyira, csak az igazságérzetem ágált kicsi! Ilyen döntést nem politikai alapon hozok meg, inkább bizalmi alapon és jelenleg egyik oltásban sem bízom jobban, mint a másikban, amit a kormány közöl a témában, az meg főleg nem szolgálja a bizalmat.

a szakembereknek. akik azt mondják, hogy fasza. ugyanők azt mondják az orosz vakcináról, hogy nem tudni

Nnnno igen.....de ez a téma mint orvoslátogatók, már érintve volt. Lehet akár anyagi érdek is amögött, mit tartanak jobbnak szakemberek. De tényleg nem állítok ilyesmit sem, mert ehhez hülye vagyok. Piszok nyugodtan lehetek hülye, mert tényleg fogalmam sincs, hány év múlva kerül rám a sor. Egy tuti van, amit biztosan tudunk, hogy a vírust nem orosz testvéreink küldték ránk! :D

(#70498) Parci válasza ubyegon2 (#70497) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, nem lehet ilyen, hogy a pécsi virológia anyagi érdekből azt mondja egy még nem is létező vakcináról, hogy nem jó. tényleg nem, nem is érintettek anyagilag sehogy sem, például.

nem hit kérdése ezen a szinten ez az egész. megvan a módja egy oltás kifejlesztésének, és nem véletlenül az, ami. az oroszok nem hozták nyilvánosságra a kötelezőt, itt tartunk. majd alakul.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70499) ubyegon2 válasza Parci (#70498) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

nem, nem lehet ilyen, hogy a pécsi virológia anyagi érdekből azt mondja egy még nem is létező vakcináról, hogy nem jó

Ők is mondták? Nem vagyok képben, de róluk nem is tételezek fel rosszat! Sőt! Belenéztem pár tájékoztató videójukba, nekem totál szimpik. :K

az oroszok nem hozták nyilvánosságra a kötelezőt

Kötelezőt.....náluk ez nem így megy. :N Majd Putyin mondja, mi kötelező.

(de rohadt hosszú életű lesz ez a topik egyébként, sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#70500) lacafaca válasza ubyegon2 (#70499) üzenetére


lacafaca
őstag

tutira top1 lesz a végére itt, időarányosan meg lehet már az is :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.