Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71401) Lauda válasza Parci (#71391) üzenetére


Lauda
félisten

Én például influenza ellenit még soha nem adattam be, emiatt nem tudom hogy reagálna a szervezetem az oltásra. :) A védettség mértéke és a technológia miatt valahogy a pfizer felé húzok. :F

(#71402) Asbee válasza pjen (#71399) üzenetére


Asbee
veterán

Ilyen alapon engedjük el a covidot, minek vakcina, a természet szépen szűri....

(#71403) pjen válasza Asbee (#71402) üzenetére


pjen
félisten

A kettő azért messze nem ugyanaz.

(#71404) Parci válasza Asbee (#71397) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

friss infó volt osztálytárstól, akinek a párját már be is oltották: megkérdezik oltásnál, hogy "voltál kovidkás mostanában?", aztán szuri.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71405) Parci válasza #20749568 (#71398) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor ott sincs kolbászból a kerítés

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71406) Parci válasza Lauda (#71401) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egy darab oltás, kaptál egy tucat másikat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71407) pjen válasza Parci (#71404) üzenetére


pjen
félisten

Akkor mégiscsak a természetre bizzák a megoldást, de lehet nincs is mit megoldani.

(#71408) Kékes525 válasza Asbee (#71397) üzenetére


Kékes525
félisten

"Rengeteg tünetmentes, enyhe tünetes van volt és lesz. Náluk mi lehet a kockázat? Ezekről van infó ? "

Van. Nulla kockázat. A koronavírusosok közül csak azoknál jelenthet problémát akiknek közepes, vagy erősebb tünete volt, ott is ritka esetben. Ez az ilyenkor szokásos túl biztosítás. Ha legalább közepes erősségű betegséged volt, akkor emlékszel is rá. Ha mégsem, az orvos úgy is alaposan kikérdez az oltás előtt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71409) Asbee válasza pjen (#71403) üzenetére


Asbee
veterán

Az elv ugyanaz. Tudod amikor mindig kivan emelve minden élet számít, ami igaz is, akkor ilyenkor is számítson. Vagy mivel nem covid szint így nem számít? Valószínűleg amúgy nem lenne belőle komoly gond, csak sokan nem is tudják átestek, ha már ilyen szabály érvényes az oltásra.

[ Szerkesztve ]

(#71410) Asbee válasza Parci (#71404) üzenetére


Asbee
veterán

:D

(#71411) pjen válasza Kékes525 (#71408) üzenetére


pjen
félisten

Csak párat olvass vissza, mondjuk négyet. :)

(#71412) lacafaca válasza Parci (#71391) üzenetére


lacafaca
őstag

várjá...megpróbálok visszaemlékezni 40 évet...nem megy :N :DDD :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#71413) Stanlee válasza #20749568 (#71398) üzenetére


Stanlee
őstag

Baratnom novereek. Fosnak a virustol, mint atom. Persze karacsonykor hazautaztak a gyerekekkel a nagyszulokhoz, es meg mindig ott vannak. Megy az onnyugtatas, hogy ha valaki ellenorizne, akkor mivel nagy a haz, azt mondjak hogy a lenti lakasban van 2 haztartas (baratnom egyik es masik novere), a fentiben a szulok, es nem jarnak fel, igy megfelelnek a szabalyoknak. Teljesen mindegy, mit magyaraznak, ok is ugyanolyanok, mint a tobbi, szerintuk "felelotlen" ember, aki osszejar masokkal.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71416) Fire/SOUL/CD válasza Kékes525 (#71408) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Merkely sem adatta be magának a vakcinát, hivatkozva arra, hogy Ő Covid-os volt (enyhe lefolyású), de még nem telt el elég idő.
Ha nulla kockázata van, akkor Ő miért nem adatta be?
(nem rosszindulatból meg konteógyártás miatt kérdem, simán csak érdekel)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71417) Stanlee válasza #32839680 (#71414) üzenetére


Stanlee
őstag

Dehogyisnem, fosnak a virustol. Amikor a nyaron voltam UK-ben meg Mo-n, hiaba volt negativ PCR tesztem, alig mertek a kozelembe jonni. Most karacsonykor sogor majdnem szivinfarktust kapott, amikor baratnom mondta, hogy mennyire faj a feje, biztos koronas. Szerintuk felelotlenek vagyunk, mert vonattal es tomegkozlekedessel jarunk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71418) Ezekiell válasza #20749568 (#71415) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha megpróbálod elvenni az emberektől az önáltatást, na akkor lesz katasztrófa bizony. Az önáltatás az egyik legelemibb ösztönünk, mindenkinek, kivétel nélkül.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#71419) Ezekiell válasza Fire/SOUL/CD (#71416) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mivel nemrég volt covidos, ezért őt a betegség által szerzett immunitása védi - tehát ő a prioritási sorban hátrébb került ezzel. Egyszeráen fogalmazva, sokkal fontosabb, hogy a frontvonalban szolgáló egészségügyisek megkapják, mint hogy Merkely, aki úgyis védett perpill.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#71421) Stanlee válasza #20749568 (#71415) üzenetére


Stanlee
őstag

Igen, nincs ezzel semmi gond, hogy hazamentek, a nagyszulok is akartak, meg a gyerekek is, akkor menjenek. De pl. amikor elkezdtek azt, hogy baratnom jobb lenne, ha nem menne haza karacsonyra, mert akkor nem fognak megfelelni a jogszabalyi eloirasoknak, na az nekem mar sok volt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71422) Parci válasza lacafaca (#71412) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, felébredtél? vagy mindent elkelkáposztásítottalanítottatok? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71423) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#71416) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert annak is nulla kockázata van, hogy most elkapja -- nyilván csináltatott magán egy antitest-tesztet és tudja, hogy védett. amúgy közepes lefolyású volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71424) [CS]Blade2 válasza Kékes525 (#71393) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Tudni kell azért a helyén kezelni MO-t és a többi országot. Egy ilyen múltú országtól nem várható el a lista TOP helyezései. EU-n belül:

Halottak száma: Elég jók vagyunk, hogy a hollandokat, németeket, belgákat, franciákat, olaszokat levertük.
Svédektől, Svájctól, osztrákoktól nem szégyen nekünk elmaradni.
Szlovákok, albánok nagyon jók a statok alapján. Szlovákoknál 2000 alatt a halottak száma. De látható, hogy nem csak mi vagyunk nagyon sz*rok hozzájuk képest, hanem nálunk sokkal jobb helyzetben, sokkal jobb feltételekkel rendelkező országok, akik tőlünk is fényévekre vannak. 70.000 halott/ország.

1 millióra vetítettbe: A horvátok és a franciák között vagyunk. Az nem rossz. Vannak kicsi országok, sok nagyon fejlett ország előttünk, akiktől nem szégyen kikapni. Szlovákok, albánok megint csak előttünk. 963 halott van nálunk 1 millióból. Ami ciki, hogy Romániában 807.
Belgákat, spanyolokat, angolokat, franciákat verjük.

Fertőzöttek 1 millióra: 26-30. hely az EU-ban: lengyel-magyar-román-szlovák-bolgár. Teljesen ott vagyunk, ahol várható, a saját súlycsoportunkban. 28000-33000/1.000.000-ra.

Én nem temetnék pár nagyobb, fejlett, erős országot sem, hogy a legfertőzöttebb, főleg a 200-ból.
Van ahol 802 az ország lakossága, vagy 30.000, van, amelyik meg az isten háta mögött van. Persze, hogy jól állnak, a kutya nem megy oda, és stb.

(#71425) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"Csehországban megdöntötte az eddigi rekordot az új koronavírussal fertőzöttek napi száma – közölte az egészségügyi minisztérium szerdán. A 10,7 milliós országban kedden 16 329 új fertőzést regisztráltak, és a pozitív koronavírustesztek aránya is rekordot döntött, 48,5 százalékos volt."

van még hova fejlődnünk :Y

"A kórházban kezelt Covid-19-betegek számában is növekedést regisztráltak, 5712 beteget kezelnek, ami a legmagasabb szám az elmúlt hónapban. Közülük 826-an súlyos állapotban vannak."

vagy mégsem..?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71428) lacafaca válasza Parci (#71422) üzenetére


lacafaca
őstag

itt vagyok én mindig 7:00-kor kelek minden nap(a fólián kívül mindenhol van egy online gép amúgy is :D ) csak nem mindig érzek kényszert az írásra

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#71429) Parci válasza lacafaca (#71428) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

héééétkor? nylonvidéki!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71430) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Megjött a status update levél a Nemzetközi Oltóközponttól, hogy egyúttal példát is mutasson azügyben, hogy miképp kéne az államnak kommunikálnia. Nem kopizom ide be az egészet, de mutatok pár részletet, hogy egyértelmű legyen, hogy miképp kéne ennek működnie állami szinten:

"Ha az előfoglalás keretein belül vakcina érkezik és az nekem nem felel meg, akkor mi a teendő?
Amikor beérkezik egy vakcina típus, minden érintett páciensünk értesítést fog kapni email formájában. Az emailben három lehetőség közül választhat majd: lehetősége lesz igényelni a vakcinát, várni másik vakcinára, vagy lemondani az előfoglalás jogáról. Amennyiben igényli a vakcinát, az előfoglalás díját később már nem áll módunkban visszafizetni. Ha a páciens úgy dönt, hogy másik vakcinára vár, előfoglalását fenntartjuk másik – a későbbiekben- beszerzett vakcina típusra. A folyamat minden részében lehetőséget adunk a páciensnek az előfoglalási összeg visszatérítésre, ilyenkor visszafizetjük az előfoglalásra befizetett teljes összeget, a páciens pedig elveszti nálunk az oltási előfoglalási jogát."

Ez úgy korrekt, ahogyan van.

"Javasolják, hogy regisztráljak az állami vakcina oldalon is?
Mindenképpen, így a későbbiekben még eldöntheti, hogy hol, hogyan és melyik vakcinával szeretné beoltatni magát."

Dettó.

De az egész email mintaszerű, nem ítélkezik, nem erőltet, nem tanácsolgat, csak sorra vesz normális kérdéseket és egyértelmű válaszokat ad rá.

És ezzel most bekerült ez a topik az "itt szóltam hozzá" listámba, most egy ideig nem kell keresgélnem, hogy hol maradtam le és mikortól kell pótolnom az olvasást :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#71431) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként, egy gondolat: szűkös oltás mellett az is lehetne logika a veszélyzetetett csoportban levésen kívül, hogy mondjuk családonként egy ember kapjon szurit, amikor már van annyi, így az az illető mehet sorbanállni az aldiba, meg ahol még kell. viccen kívül, így kevesebb oltással is csökkenthető lenne a terjedés.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71432) lacafaca válasza Parci (#71429) üzenetére


lacafaca
őstag

nincsenek állatok, így ráérek (vagyis egy macska, de az nem az én reszortom), tavasztól nyár végéig 5-kor nyugi, mikor meg megyünk piacra, akkor 3:40...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#71434) Parci válasza lacafaca (#71432) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

naazér'

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71435) Parci válasza #20749568 (#71433) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogy tiltok. jó, persze, ha direkt tök hülye mindenki, akkor minden mindegy. abból indultam ki, hogy ha valamelyikünk be lenne oltva, ő nyerné meg a közösségi programokat (bank, vásárlás, kutyafüle).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71436) lacafaca válasza Bog (#71430) üzenetére


lacafaca
őstag

sokat nem kell visszatekerni, mert ez a topik csak egy magába szakadt paradoxon :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#71438) Bog válasza lacafaca (#71436) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Viszont egyszerre tanulságos, szórakoztató és néha még tanulok is ezt-azt. Ha másról nem, hát az emberi természetről :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#71439) Lauda válasza Bog (#71430) üzenetére


Lauda
félisten

Fizetős szolgáltatás, ez a minimum, hogy így kommunikálnak. Másodsorban szerintem az állami oltási tervhez kell itt mindennek és mindenkinek igazodni, szóval előbb elviekben senki sem juthat oltáshoz, akármit is csinált korábban. Ezen kívül azt nyilatkozták kormány szinten, hogy csak az állami oltóközpontokban lehet oltáshoz jutni, sehol máshol. Innentől fogva ez az előfoglalósdi elég fura képet fest. :D

[ Szerkesztve ]

(#71440) Parci válasza #20749568 (#71437) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor úgy csinálnám, hogy először a veszélyeztetett csoportok, és utána háztartásonként egy, aztán kettő stb., ahogy van oltás

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71441) Parci válasza Lauda (#71439) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is azt gondolnám, hogy amíg az állam által befoglalt mennyiségeket nem tudják teljesíteni a gyártók, addig nem fognak kapni semmit. márpedig az a mennyiség is kb. az egész - ránk eső - jövő évi termelés esetünkben. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71442) radi8tor válasza Bog (#71438) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudtam én, hogy egy pszichológiai kísérlet részesei vagyunk.

⭐ Stella

(#71443) lacafaca válasza Bog (#71438) üzenetére


lacafaca
őstag

arra a legtökéletesebb...😎

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#71445) Parci válasza #20749568 (#71444) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

legyen úgy, én most már konkrétan "arra gyúrok", hogy a sok szkeptikus miatt sokkal hamarabb kapjak, mint kaptam volna

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71446) DarkByte válasza Bog (#71438) üzenetére


DarkByte
addikt

Még "szerencsére" mindenki bírja ammunícióval ebben a topikban. :DDD
Bár én sokszor tényleg tekerni szoktam, mert rengeteg az ismétlés. :D

--
De hogy on is legyek (bocsi ha már volt) Szegedre is megjött az első adag Pfizer. Meglepő az a -80 fokos hűtőszekrény. Azt hittem ez valami batár nagy dög, ehhez képest tökre olyan, mint amit az ember kinyit és ott van a csirkepöri mikrósedényben. :DD

(#71447) Lauda válasza Parci (#71440) üzenetére


Lauda
félisten

Ez így okosnak tűnik. Ezen kívül a nagyobb munkáltatókat is vehetnék előbbre, illetve olyan köröket, mint tömegközlekedési dolgozók, nagyobb üzletláncok dolgozói. Ők is nagyobb veszélynek vannak kitéve, illetve aktívabban résztvehetnek a terjesztésben.

(#71448) pjen válasza Parci (#71445) üzenetére


pjen
félisten

Ha úgy sincs elég jelentkező nem lehetne egyszerűsíteni.Például megnézném hol van a legközelebbi oltó pont.Egy telefon és kérnék egy időpontot.Egyeztetnénk, odamennék, szuri és pont.Mért kell ezt agyon bonyolítani?

(#71450) LanyUs válasza Parci (#71445) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én már ezentúl, mint felelősséggel bíró "apatársként" tekintek Rád, ezért a vakcina döntésed döntő fontosságú lesz! Ez most komolyan írom, mert voltál olyan bizalmas és megosztottad Velem/Velünk a családi vonatkozásodat is. Teljesen más már a gondolkodás módon, amióta megvan a 2 kicsi. A célom minél tovább Velük lenni, ameddig csak lehet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.