Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71751) Kékes525 válasza Stanlee (#71742) üzenetére


Kékes525
félisten

50 nap túl sok. Maximum 35 napig tartható el a szárazjég hőmérsékletén a vakcina. Azaz egy része tönkremegy, ha nem gyorsítanak. [COVID-19 Vaccine U.S. Distribution Fact Sheet]

"The Pfizer thermal shippers, in which doses will arrive, that can be used as temporary storage units by refilling with dry ice every five days for up to 30 days of storage."

"After storage for up to 30 days in the Pfizer thermal shipper, vaccination centers can transfer the vials to 2-8°C storage conditions for an additional five days, for a total of up to 35 days. Once thawed and stored under 2-8°C conditions, the vials cannot be re-frozen or stored under frozen conditions."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71752) [CS]Blade2 válasza Csatravi (#71739) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Pont azt írtam, hogy intenzív osztálynak és gyors beavatkozó személyzetnek kell valszeg lenni az oltóponton. Ergó ezt nem fogja üzemorvos, háziorvos beadni. Egyenlőre úgy néz ki, hogy csak intenzív osztályos kórházak jöhetnek szóba.
167 kórház van, valszeg ilyen-olyan átalakításokkal talán mindenhol lehet idővel oltópont. Úgy már tudnánk nagyjából a szükséges mennyiséget.

Gondolom Izraelbe vagy hol a tö...be csak szórják és szórják, és nem törődnek annyira a feltételekkel, talán az adminisztráció is csak ímmel-ámmal van. Beleegyezel, itt írd alá, aztán böknek, stb.

A cégnél, ha megyünk tífusz oltásra, akkor mindig 2-en vagy 3-an vannak, és 20 percenként vannak az időpontok. Beutaló, kikeres a gépben, végig kérdez, kis vizsgálat néha, papír aláírása, oltás, matrica, aláírás bélyegző a könyvbe, felviszi számítógépen is, nyomtat, aláírás.
Problémamentesek azért jóval hamarabb végeznek, de sok idő elmegy az adminisztrációra.
8 órára vetítve gyakorlatilag az üzemorvos 24-et vállal be.

(#71753) Parci válasza [CS]Blade2 (#71752) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most fog kiderülni, hogy a magyar kormányban nincs ember, aki tudna szorozni. vagy hogy a "főnök" nem tud, és aki tudna, az nem mer szólni. either way, we're f.cked...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71754) Ringman válasza [CS]Blade2 (#71752) üzenetére


Ringman
nagyúr

Gondolom Izraelbe vagy hol a tö...be csak szórják és szórják, és nem törődnek annyira a feltételekkel, talán az adminisztráció is csak ímmel-ámmal van. Beleegyezel, itt írd alá, aztán böknek, stb.

még mindig aktuális: [link]

(#71755) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

(#71756) Stanlee válasza [CS]Blade2 (#71752) üzenetére


Stanlee
őstag

Nincs ralatasunk az izraeli oltasi modszerre, de ok amugy is mindig hadiallapotban vannak, igy nem aggodnak, ha 1 ember rosszul erzi magat oltas utan.

A nemet oltopontokon is azt tervezik, hogy az allergias es egyeb adatokat is elore kell online megadni, valoszinuleg az adminisztracio gyorsitasa erdekeben. Oltopontonkent napi 750-1000 oltassal terveznek, reggel 7-22 oraig lesznek nyitva. Nem hiszem, hogy 2 muszakban, naponta 40-50 orvost hadrendbe tudnak allitani, igy aki otthon sem tud allergiarol vagy gyogyszererzekenysegrol, az az oltoponton sem fogja tudni es nem cseveresznek vele. Aki kidol, azt ellatjak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71757) Ezekiell válasza Ringman (#71754) üzenetére


Ezekiell
veterán

és mennyire igaza van...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#71758) LámaZ


LámaZ
addikt

Na, hogy tetszik/-ett az üres terem, amelyet betöltött a zene varázsa?
Bécsi filharmonikusok koncertjén volt látható a Phonoliszt-Violina gép.
BUÉK!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#71759) #22743424


#22743424
törölt tag

[link] Zöld lámpát kapott a Szputnyik V Szerbiában

(#71760) radi8tor válasza LámaZ (#71758) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arról lemaradtam, második felét néztem.

⭐ Stella

(#71761) perempe válasza LámaZ (#71758) üzenetére


perempe
addikt

általában ellenzem a közönség nélküli koncerteket. én mindig 2x2 órát utaztam a koncertekért (+BKV), nem betegedtem le. az utolsó koncertem nagyon jó volt, Boris Berezovsky játszotta Liszt két zongoraversenyét, én az egy nappal későbbin voltam, ami az utolsó koncert volt itthon.

ez a gép engem is megfogott.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#71762) Lauda válasza [CS]Blade2 (#71752) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha csak a kórházakban oltanak, akkor a büdös életben nem lesznek beoltva az emberek. Van ahol kórház sincs a közelben, ez így életképtelen szerintem.

(#71763) #76500480


#76500480
törölt tag

Pfizer féle védőoltásra nem nagyon számítok. Növelni kéne a gyártókapacitást, mert nincs egyelőre annyi oltásellenes hülye, hogy elrendeljék a "készletkisöprést". Fiataloknak marad az AstraZeneca... :U Reménykedjünk, hogy nem nyúlnak mellé. Symbicort Turbohaler, Zoladex megbízhatósága miatt adok nekik esélyt :D

(#71764) Stanlee válasza #76500480 (#71763) üzenetére


Stanlee
őstag

Biontech vizsgalja a gyartasi kapacitas novelesenek a lehetoseget. Errol sokat cikkeznek itt Nemetorszagban.

A masik amirol sokat irnak meg, hogy azert nem rendelt az EU tobbet a pfizer-biontech oltoanyagabol, mert a francia Sanofi-tol is ugyanannyit kellett rendelni az egyensuly fenntartasa erdekeben (ez a fejlesztes ugye nem hozott meg semmit), ill. egy masik nemet (Curevac) is hasonlo nagysagu megrendelest kapott (ebbol sincs meg semmi). Az AstraZeneca meg a Moderna is keves rendelest kapott, mert nem EUs cegek.

Nekem mindegy, hogy mivel oltanak, csak oltsanak. Az en korosztalyom ugyse fog semmit se kapni honapokig.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71765) Parci válasza Stanlee (#71764) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, hogy miért nem lehetett anyámig rendelni a bármiből is első körben. úgy is lesz még százhúsz kör.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71766) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Most mint is van akkor ez a "itthon nem lesz magán oltás" téma? :F

Mivel a jelenállás szerint mi még a következő 5 évben se kapnánk oltást, hiába cukros apum és ritmus zavaros anyám, elnézve a hazai sebességet és elképzeléseket. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#71768) Stanlee válasza Parci (#71765) üzenetére


Stanlee
őstag

En se ertem. Ha nagyon sok lett volna egyszerre a kulonbozo oltoanyagokbol, akkor adhattuk volna tovabb a fejlodo orszagoknak. De latszik, hogy nem sokat gondolkoznak a politikusok.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71769) Parci válasza Stanlee (#71768) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmi gond, akkor páran meghalunk addig is. a fizujuk azért járjon.

egyébként eddig úgy voltam vele, hogy úgy is átmegy mindenkin ez a szar, mire oltás lesz. most viszont picit változnak a peremfeltételek. csak ki kéne bekkelni az oltásig valahogy, pláne, hogy a népesség igen jelentős hányada oltásellenes. de így, hogy már létezik, csak mondjuk nekünk a gyakorlatban nem, lelkileg egy fokkal nehezebb menet lesz.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71770) Ringman válasza #20749568 (#71767) üzenetére


Ringman
nagyúr

amikor kiderül, hogy csődöt mondott az állami oltási rendszer

(#71771) Stanlee


Stanlee
őstag

Curevac clinical trial-on (Phase-2b/3) lehetne reszt venni. Itt nalunk az LMU is benne van. Nagyon gondolkozom, hogy jelentkezzek erre. Gyozzetek meg, hogy ne jelentkezzek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71772) Parci válasza Stanlee (#71771) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hány főn csinálják? egy, az első két fázist simán megugró, technológiájában is fasza cuccot fasza gyártótól bevállalnék, ha semmilyen rizikócsoportba sem tartozom. egy sima második kört (pár száz / ezer ember) nem biztos, hogy siettetnék.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71775) Stanlee válasza Parci (#71772) üzenetére


Stanlee
őstag

36500 fos lesz a csoport. Asztams, cukros, enyhe magas vernyomassal, COPD-vel is lehet jelentkezni. na most nekem nincs semmi ilyen bajom.

A technologia mRNA.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71776) Ringman válasza #20749568 (#71773) üzenetére


Ringman
nagyúr

mármint a "köz számára" kiderül. szerintem az még 1-2 hónap lesz, mikor nagyobb (többszázezer) adag vakcina jön Mo-ra, de egy hét alatt a töredékét sem tudják beadni.

(#71778) Micsurin válasza #20749568 (#71767) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az egész eü üzlet nem most kéne tolni fullba a kretént...

A BAZ megyei szegénynek ha nincs pénze antibiotikumra akkor magán oltásra sem lesz, nem emiatt kéne kurtítani a magán eü mozgásterét. Eleve ha így folytatjuk akkor egy valag vakcina fog menni a kukába...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#71779) LanyUs válasza Daffni2 (#41702) üzenetére


LanyUs
senior tag

Épp Dr. Wolfgang Wodarg videója jutott el hozzám. Látom már volt téma itt :) . Az oltás és a rák kapcsolata a felvetésében érdekes. A vizsgálatára minimum 5 éves határidőt ad ( tudatosan nem linkelek ).

[ Szerkesztve ]

(#71780) Lauda válasza Micsurin (#71778) üzenetére


Lauda
félisten

Minek a folytán menne egyetlen vakcina is kukába?

(#71781) mozso


mozso
senior tag

Most mennyi vakcinát kaptunk és abból mennyi lett beadva?

(#71782) Parci válasza Lauda (#71780) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lehet ám ezeket akármeddig tárolni. ha nem tudsz olyan gyorsan oltani, mint ahogy jön, akkor baj van :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71784) Parci válasza Stanlee (#71775) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én, ha kellően biztosra tudom, hogy sokkal hamarabb kapok így oltást, mint normál úton, simán bevállalnám

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71785) Lauda válasza Parci (#71782) üzenetére


Lauda
félisten

6 hónapig lehet [link] , addig szerintem beadják.

[ Szerkesztve ]

(#71786) Parci válasza Lauda (#71785) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem az a kérdés, hogy az első 70 ezret ellövik-e addig, hanem, hogy mindent ellőnek-e addig, ami addig jön. úgy, hogy más oltások is jöhetnek 6 hónapon belül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71787) Micsurin válasza #20749568 (#71783) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...ne tőlem kérdezd. Engem a felröppent okt közepe/vége - nov végi hír ami most került a kezembe keserített el.

Kb kapásból foglaltunk a Nemzetközi Oltóközpontnál.

edit.: egyébként a tipikus hazai megoldástól is tartok, hogy ami nem narancs az car ergo ha nem államilag oltattad magad akkor ha esetlegesen lesz oltási igazolás akkor a tied nem lesz érvényes / nem fogsz ilyet kapni. :U

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#71789) Parci válasza Micsurin (#71787) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Engem a felröppent okt közepe/vége - nov végi hír ami most került a kezembe keserített el"

ezmiez?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71790) Lauda válasza Parci (#71786) üzenetére


Lauda
félisten

Ez már pöppet konteó-s lett . :))

[ Szerkesztve ]

(#71791) Micsurin válasza Parci (#71789) üzenetére


Micsurin
nagyúr

[link] - hvg

A hatóság most azt ellenőrzi, a vállalkozás a szakmai gondossággal ellentétes, tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot valósít-e meg azzal, hogy előjegyzéseket gyűjt a majdani koronavírus elleni oltásra, személyenként ötezer forintért, úgy, hogy a vakcina még nem is létezik. A lap információi szerint a fogyasztóvédelem felméri, hogy a kínált szolgáltatás mögött valóban van-e ténylegesen teljesíthető tartalom.

Megtévesztésre alkalmas lehet az is, hogy a cég honlapjának fejlécében mindössze a „Nemzetközi Oltóközpont” megnevezés szerepel. Az eljárás végén kötelezhetik az oldal üzemeltetőjét, hogy látható helyen hangsúlyozza: nem állami, nemzeti oltóközpontként, hanem magánvállalkozásként működik – fogalmaz a hatóság. Kiderült: az innovációs tárca az eljárást azért indította, hogy elejét vegye a fogyasztók félrevezetésének, az esetleges jövőbeni panaszoknak.

Plusz vagy tegnap vagy tegnap előtt röppent fel valami Gulyástól, hogy nem lesz magán oltás. :F De ezt meg nem mondom hol kaptam el mert csak töredék volt.

edit.: ezt most láttam: Gulyás Gergely: a cégek nem kötelezhetnek koronavírus-oltásra
Ezt a szart még 2025-re se fogjuk tudni lezárni. :DDD :W

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#71792) Stanlee válasza Parci (#71784) üzenetére


Stanlee
őstag

Mivel nagyjabol marcius kozepe-vege fele be akarjak adni engedelyezesre, biztos gyorsan kapnam az oltast.

Honnan tudom, hogy nem-e placebot kaptam?

Mi van, ha megis bevezetik a karantenozast a nem oltottakra a nyaron, es emiatt munkahelyen problemaim adodnak? Ez az oltas valoszinuleg nem lesz egyenerteku a normal oltassal.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71793) Parci válasza Lauda (#71790) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szorozzál egy párat, aztán meglátjuk. csak pfizerből jön 1 millió 50 hét alatt. az heti 20 ezer, csak az egyik gyártó cuccából. nem véletlenül foglalkoztak az egész szervezésével nálunk sokkal gazdagabb és szervezettebb országok is hónapokat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71794) Parci válasza Stanlee (#71792) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezek mondjuk valid kérdések :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71795) Kékes525 válasza Parci (#71765) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekünk az akármennyi mennyiség sem jelentene semmit. Eddig azt a keveset, amit kaptak sem tudják megfelelően beadni. Ugyanaz lesz, mint az influenzával volt. Száj karatéznak (Orbán: egy hétvégén beoltjuk az országot), de többre láthatólag nem telik. Ne legyen igazam!

Magán oltások szerintem egy darabig nem várhatók, még ha engednék is őket, mert a szállítók először a nagy rendeléseket fogják teljesíteni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71796) Wn2tl válasza #20749568 (#71788) üzenetére


Wn2tl
tag

Igaz. Láttuk, hogy a tesztelésnél hogy összeomlott az egészségügy a szuperkupa után berobbant esetszámok mellett. Kizártnak tartom, hogy a szervezett tömeges oltást le tudják vezényelni botrányok nélkül, ahol rövid idő alatt jóval több embert kellene megmozgatni, mint a teszteléseknél.

[ Szerkesztve ]

(#71797) Parci válasza Kékes525 (#71795) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem fogják engedni a magánt, mert kiderülne, h mennyire balf.szok. meg egyáltalán, hol és mikor volt szubszidiaritás a fideszkénél?

egy ismerősöm ma kapta meg amúgy. még él. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71798) LanyUs válasza Parci (#71797) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mert csak 365 nap múlva aktiválódnak a nanorobotok benne! :))

(#71799) Kékes525 válasza Parci (#71797) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt is eltudom képzelni, hogy nagyon sok vakcina fog tönkremenni, mert nem tudják majd időben beadni. Másrészt az is gyakran fog előfordulni, hogy a második oltást nem fogják tudni időben beadni (17.- 21. nap között kell). Lenne még tippem, hogy még mi lehet, de nem akarok pánikot kelteni. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71800) Parci válasza Kékes525 (#71799) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélem azért erre az egyre figyelnek. bármit el tudok én is képzelni, de legyünk optimisták.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.