Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65701) Reggie0 válasza #32839680 (#65620) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert Lisziewicz Julianna valasza arra, hogy beadatna-e az oltast elegge sokatmondo. Video:
[link]

(#65703) Ezekiell válasza Reggie0 (#65701) üzenetére


Ezekiell
veterán

A veszélyeztetettek kapják meg, ő mint nem veszélyeztetett az első körben nem akar, kivár. Ez sztem teljesen rendben van.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#65704) Ringman válasza mozso (#65699) üzenetére


Ringman
nagyúr

Egy dolog bosszant, hogy aki meg tudja oldani az otthon tanulást azt miért nem lehet engedni, miért hazudjon a szülő és a gyerek?!

ez a kormány (oktatás)politikája, mindent egységesíteni kell és központosítani, majd fent eldöntik, hogy mi a jó t. állampolgárnak és családjának.

(#65705) radi8tor válasza Ezekiell (#65703) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem ezért vár vele. Ez ferdítés részedről.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#65707) Ezekiell válasza radi8tor (#65705) üzenetére


Ezekiell
veterán

Konkrétan, szó szerint ezt mondják, ne hülyéskedj már, nézd már meg azt a videót... 2:04-től. De köszi, hogy azonnal ferdítéssel vádolsz, miközben láthatóan nem nézted meg a nyomorult videót végig, csak az elején a tétovázását, hogy azonnal írhasd hogy "háháhá! látjátok háháhá ő se akarja!!!!". :U

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#65708) lacafaca válasza Reggie0 (#65701) üzenetére


lacafaca
őstag

látom nem láttad tegnapelött, kiszedtem a lényeget [link] :)

Ezekiell ha ez a pár másodperc nem mond el neked mindent és ebbe is bele tudod magyarázni a tutit, akkor csak sajnálni tudlak

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#65710) Ezekiell válasza #32839680 (#65709) üzenetére


Ezekiell
veterán

Akkor neked is javaslom a tovább nézését a videónak, mert szó szerint azt mondja a riporter, amit írtam, ő pedig kétszer is "igen" és "pontosan" válaszokat ad rá.

Srácok, tényleg olyan iszonyat bonyolult megnézni 2 percnél többet valamiből?

#65708lacafaca látod ez a baj veled, hogy neked pár másodperces benyomások kellenek... A sajnálatodat meg tartsd meg magadnak, burkolt személyeskedés se kell.

Úgy általánosságban: oltassa be magát, aki akarja, aki nem ne, pont leszarom mindenki más döntését, én nem fogok senkit se győzködni. Akinek kétségei vannak, az várjon szépen, teljesen rendben van az is, ahogy írtam. Részemről téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#65711) Parci válasza #32839680 (#65709) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ő óvatos, ez világosan kiderült. és ő egy szakember. tehát 1 vélemény "kontra". de aki ebből azt akarja kihámozni, hogy tehát a szuri rossz, az önáltat. meg kéne kérdezni, hogy akkor inkább ivermectin? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65713) Reggie0 válasza Ezekiell (#65703) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem ezt mondta, nezd meg megint.

#65708 lacafaca: Valoban nem vettem eszre. Sok a hozzaszolas, keves az ido.

#65711 Parci: Erdekes es fantaziadus, ahogy ertelmezed a kommentem, de egy kicsit segitek: En inkabb ugy gondolom, hogy ha a nagyobb kockazatu csoportban levo szakerto is ennyire ovatos, akkor en miert ne legyek ovatos?

[ Szerkesztve ]

(#65714) lacafaca válasza Parci (#65711) üzenetére


lacafaca
őstag

nehéz az az ifa ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#65715) Parci válasza lacafaca (#65714) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg kellett volna kérdezni, hogy mit ajánl az oltásszkeptikusoknak alternatívaként.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65716) Ezekiell válasza #32839680 (#65712) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze hogy lehet, ahogy írtam is eleve - ő kivár, amivel semmi gond nincs is. De a veszélyeztetetteknek meg ajánlja az oltást, hiszen (és most csak az én "spekulációm" jön, bármennyire is megalapozott, nem merném kijelenteni, h ő ezt gondolja) számukra a covidnak nagyobb rizikója van, mint a vakcinának. Ennyire egyszerű az egész történet, pontosan ezt is mondta, ennyi. Csak itt páran ráugrottak az első 2 mondatára, és nem jutottak el odáig, ami utána jött...

Persze értem én, egy neves immunológus nem azonnal azt mondja habozás nélkül, hogy "vakcina lenni tuti! vakcina lenni jó! mindenki vakcina!", az hírérték, és jól lehet rajta csámcsogni - csak éppen az első pár másodperces "emberi reakciójának" a kiragadása a teljes beszélgetésből tökéletes ferdítés.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#65718) mozso válasza #32839680 (#65702) üzenetére


mozso
senior tag

Az megint egy másik kérdés, hogy a helyi KLIK atyaúristenek, és az iskolaigazgatók, mennyire akarnak az EMMI kedvében járni, és megfelelőségi kényszerből sz.patni a szülőket és a diákokat, mert a kedves kormány úgy gondolta hogy most jól megbünteti azokat, akik járványhelyzetre való tekintettel nem merték az állam szerint szuperbiztonságos iskolákba járatni a gyerekeiket...

Nos igen, ezért minden nap több óra hiányzást be is írnak a kislányomnak a nem kötelező napközi miatt. Amikor kérdeztük ez miért van, az volt a válasz, hogy az eKréta hibás. Azóta eltelt 2 hónap és folytatódik a gyakorlat. Nem kötelező napközi hiányzás = igazolatlan óra. :((

(#65719) lacafaca válasza Parci (#65715) üzenetére


lacafaca
őstag

fölösleges kérdés lett volna, az oltásszkeptikus nem kér oltást nem? :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#65720) Parci válasza #32839680 (#65717) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tehát jobban félsz a vakcinától, mint magától a betegségtől? (ráadásul nem is ugyanarról a vakcináról beszélünk, legalábbis modernát mi itthon látni sem fogunk, pfizert is csak úgy, mint a vaxigripet)

szerk.: oké, 29 éves vagy. izgalmasabb lenne a kérdés, ha 49 lennél.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65722) Parci válasza lacafaca (#65719) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azokra gondoltam, ha nem üres halmaz ez, akik szkeptikusak az oltással, de azért a vírussal nem, tartanak tőle.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65723) Reggie0 válasza Parci (#65720) üzenetére


Reggie0
félisten

Vajon a betegseget ismerjuk jobban, vagy a vakcinat?

(#65725) Ringman válasza mozso (#65718) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez a szokásos szolgalelkű mentalitás, nem lehet mit tenni, nem engedi a rendszer

(#65726) Parci válasza Reggie0 (#65723) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyelj, a feketehimlőt egész jól ismerjük például.

de srácok, én senkit sem akarok meggyőzni, és sok szempontból igazatok van: a korona kevés embert üt meg istenesen. ezzel együtt én egy érfali betegséggel nem szórakoznék, de ez én vagyok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65727) Parci válasza #32839680 (#65724) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van azért egy astrazeneca is ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65729) lacafaca válasza Parci (#65722) üzenetére


lacafaca
őstag

szerintem azt a halmazt az egyformán gondolkodók alkotják, mindkettővel szemben szkeptikusak...aki kicsit is fél a vírustól, az böketni fog (és eljön majd a nap, amikor már tök mindegy lesz, hogy amcsi, német, ruszki vagy kínai lesz, csak bökjék)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#65731) Reggie0 válasza Parci (#65726) üzenetére


Reggie0
félisten

Na latod, ott lehet mar racionalis dontest hozni. Viszont a koronavirus vakcinaval meg egy igazan szakero is ovatos, pedig neki rizikosabb a virus is, mint nekem. Mindazonaltal en csak azt mondom, hogy nem akarok korai kiserleti nyul lenni, ha sok jel arra mutat, hogy nem erdemes, es ez az interju is egy ilyen jelzes. Amugy nekem nincs bajom az oltasokkal, atlagosan felevente begyujtok* valami ujat vagy ismetlest, az influenzaoltasokat leszamitva. De egy tok ismeretlen orosz vagy kinai fos az en szememben legalabb akkora kockazat, mint a virust elkapni. Az utobbira legalabb mar van valami terpai-kezeles a gyakorlatban, az megsem olyan idegen terep.

*Meg kulon energiat is befektetek, hogy az orvos beadja es el tudjam haritani az akadekoskodasat.

[ Szerkesztve ]

(#65732) Ezekiell válasza Reggie0 (#65731) üzenetére


Ezekiell
veterán

Várjál, kinai/orosz vakcinát senki se adasson be magának, az total vakrepules kb, ezt én is így gondolom.
A többi vakcinara vonatkozik csak a "szerintem adasd, de te döntesz" véleményem :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#65734) Reggie0 válasza Ezekiell (#65732) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk spec nem neked szolt ez a resze. Amugy kb. en is igy vagyok vele: teszteljek le a hagyomanyos vakcinat rendesen, az johet utana barmikor. mRNS-t azert mar nem fogadnek el csak ugy, elvegre uj technologia, nem igazan bizonyitott sehol, nincs specifikus tapasztalat human alkalmazasbol, szoval egy 5 ev azert nem art. Kinai meg orosz meg ugy 50 ev tapasztalat utan esetleg, bar az idoben folyamatos minosegbiztositas felol is vannak ketsegeim.

(#65736) Reggie0 válasza #20749568 (#65735) üzenetére


Reggie0
félisten

Az mas kerdes, azert valami normalis cuccot addigra csak be lehet szerezni, csak nem elso korben fog sikerulni, de hat ez van. Az oltokozpontok majd ugyis raallnak. Mondjuk az en eletemre ez a "karanten" kb. annyi kihatassal van, mint ha a tesco atrendezne a polcokat :)

(#65737) Sped


Sped
aktív tag

Erről én még magyarul nem is olvastam sehol... :Y

'Immunity passports' are already here. But they come with warnings

Mi már rég alkalmazzuk... Izland most kezdi.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#65738) tom_tol válasza Parci (#65682) üzenetére


tom_tol
addikt

Kár mert most akartam javasolni két nagy tudású fórumtársnak, illetve most már háromnak veled együtt, hogy nem ártana elolvasni az irományt és nem csak a linkelt hanem a Corman-Drosten írást is. Félreértések elkerülése érdekében nem a pcr teszt víruskimutatására alkalmatlan voltát hanem a pcr teszt az ajánlott protokollal a sars-cov2 vírus kimutatására alkalmasságát kérdőjelezik meg a leírtak szerint. Ilyen jól megirt, "érvekkel" alátámasztott hülyeséget eddig még nem olvastam sehol.

(#65739) perempe válasza Sped (#65737) üzenetére


perempe
addikt

+1

minden baromságról lehet olvasni a hazai híroldalakon, de semmi normális hír.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#65740) syberia válasza Ezekiell (#65703) üzenetére


syberia
veterán

"The regulator said important data on safety, efficacy and quality are still missing. It has reached out to the manufacturers, who provided data from their studies.

“We lack data on the effectiveness of the clinical trials and on the important subgroups that participated in these large studies,” said Claus Bolte, head of the authorisation division at Swissmedic, at a press briefing on Tuesday organised by the Federal Office of Public Health.

For example, Swissmedic wants to know about the pre-existing illnesses of the people who took part in these studies. According to the regulator, acceptance of such rapidly developed vaccines requires a high degree of trust in manufacturers and approving authorities. It is therefore important to examine very closely the effects on different groups of people. "
swissinfo

https://howbad.info/

(#65741) zsolt_64 válasza #20749568 (#65735) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Én ezt már pedzegettem 1 hónappal ezelőtt, hű micsoda vita kerekedett itt belőle... pedig szerintem is lesz valami mobilapp, vagy bármi amivel lehet igazolni a beoltottságot. a repülőtársaságok már kezdik kommunikálni ezt, a Qantas kezdte.
Olyan alapvető kellék lesz a nemzetközi utazáshoz (az oltás.) mint az útlevél vagy a vízum.

[ Szerkesztve ]

(#65742) t72killer válasza zsolt_64 (#65741) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aztán 2 nyérc eltüsszenti magát vhol lengyelo.-ban és lehet kukázni az egészet, passportostul, oltásostul, immunitásostul...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65743) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Szerintem érdemes lenne kiszámolni, mi lett volna ha a tavaszi hullám után mindenhol kötelezővé teszik a maszkot.
Jó lenne tudni, hány életbe került a kényelmünk.
És ha lesz még valamikor járvány, akkor is hasznos lenne tudni.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#65744) Kékes525


Kékes525
félisten

A vakcinákkal kapcsolatban teljesen feleslegesen aggódtok néhányan. A következőt vegyétek figyelembe. Mindegyik vakcina, beleértve az orosz és a kínait is rendkívül alaposan le lesz tesztelve, alaposabban, mint az összes vakcina ami valaha forgalomba volt. Mire Magyarországon tömegesen beadásra kerülnek, addigra millióknál -pontosabban 100 millióknál - kerülnek beadásra. Azaz nem mi leszünk a kísérleti nyulak. Ezért teljesen feleslegesen aggódtok miatta.

Ami az esetleges hosszútávú hatását illeti, a vektor vakcinákat már 15 éve alkalmazzák (ezekkel a vektorokkal - épp ezért választották ezeket). A koronavírusból pedig csak a spike fehérje kódja van benne. Testidegen fehérjéket pedig mindennap elfogyasztotok, mindennap hatalmas mennyiségben kerülnek be a szervezetbe. Az emberi szervezetbe 10x több idegen sejt (baktérium) van, mint emberi sejt.
Az RNS vakcináknál az RNS nem jut a sejtmagba, másrészt az RNS nem tud a DNS-be beépülni. Ehhez előbb egy reverz transzkriptáz (RNS függő DNS polimeráz) enzimmel át kellene írni DNS-be. Ilyen pedig nincs a koronavírusban és nincs az emberi sejtekben sem. Másrészt az RNS rendkívül bomlékony. Épp ezért kell az RNS vakcinákat nagyon erősen hűteni. Ezek miatt a hosszútávú hatása elképzelhetetlen.

Lehet jönni olyanokkal, hogy amit írtam az nem 100%-os. Igaz, csak 99.9%-os. De ilyen alapon senki ne menjen ki az utcára, mert baleset érheti. Vonuljon atombunkerbe, mert bármikor a fejére eshet egy aszteroida, vagy kitörhet egy atomháború.

A másik döntési alap az, hogy a vakcina esetleges mellékhatásai eltörpülnek a koronavírus hatásaitól. Aki szereti az orosz rulettet az természetesen vállalja a kockázatot.

Ami az immunológus nő riportját illeti az van amit Parci mondott. Az csak 1 szakértő véleménye Magyarországon. A szakértők több mint 99%-nak nem ez a véleménye. Másrészt a tudósok között is előfordul, hogy valamelyik nem mond valós dolgot, téved. Például minden idők legnagyobb biológusa Francis Crick is tévedett a centrális dogmát [A molekuláris biológia centrális dogmája] illetően. Nem részletezem, hogy mi ez, akit érdekel keressen rá. Einsteint is tévedett a kvantummechanikát illetően. Einstein saját legnagyobb tévedésének a kozmológiai állandót tartotta. Tévedett, mert a sötét energia miatt ezt be kellett vezetni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65746) Stanlee válasza tom_tol (#65738) üzenetére


Stanlee
őstag

Kerlek linkeld be az altalad emlitett Drosten cikket, erdekelne.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#65747) Asbee válasza Kékes525 (#65744) üzenetére


Asbee
veterán

Honnan tudod, hogy a kínai és orosz alaposabban van letesztelve? Bizonyíték? Ezek mellett Svájc engedélyeztetés egy érdekes ügy. Pont az ellenkezője formálódik annak amit leírsz. Nem alaposak a tesztek, több lényeges infót sem tudni , kapkodás sietés van. Majd a kísérleti nyulakból megtudjuk a valóságot. Csak ennek nem így kellene lennie....
Sajnos az a 99% nem annyi. Egyre több orvostól hallani inkább várakozó állásponton van, és ezt is mondja betegeinek.
Németországban ismerősöm, akiknél már a hűtőkamrákban van betárazba beadásra készen, ők is azon az állásponton vannak, inkább várnak ameddig lehet. És sokan vannak így vele ott is.
Az orvosok, szakemberek nem vakok és se nem oltásellenesek. Látják a sietést kapkodást. Pedig egyiknek sem célja ennek a jelenlegi állapotnak a fenntartása. Most az ilyen nyíltan oltás, járványellenes emberkéket ne vegyük ide.

(#65748) Ricardo


Ricardo
félisten

Én a mai bejelentésre vagyok kíváncsi. Azt mondták ma döntenek arról mi lesz az ünnepekkel.
A pénteki interjúban elhangzott, hogy a szakemberek mereven ellenzik a lazítást. Tegnap meg a tisztifőorvos közölte hogy "nagyon rossz irány, hogy tömve vannak a bevásárlóközpontok. "

Remélem, hogy ezek fényében nem lesz lazítás. Jó lenne végre megfogni a terjedést.

(#65749) daneel_hu válasza Ricardo (#65748) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem értem amúgy, hogy a jelenlegi helyzetben miért ne lehetne karácsonyozni...
Boltokban venni bármit lehet, találkozhatunk bárkivel... esetleg az este 20:00-ás korlát lehet némileg kényelmetlen.
Mi szűk családi körben szoktunk találkozni (ebéd), 25-én anyósékkel, 26-án anyámékkal. Nagyságrendileg 6-8 fő maximum.
Nyilván vannak nagyobb események is ennél, másoknál. :)

[ Szerkesztve ]

(#65750) MuMa012 válasza Ricardo (#65748) üzenetére


MuMa012
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.