Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63751) zsolt_64 válasza BalanceR (#63748) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nem rokon, családtag... de a kutya is kapott eccer ilyen háziszurit, hogy ne kelljen visszavinni az állatorvoshoz, na neki nem bírtam beadni úgy sajnáltam szegényt... :D

[ Szerkesztve ]

(#63752) Ricardo válasza Parci (#63680) üzenetére


Ricardo
félisten

Na álljunk meg. Reszemről szó nincs arról, hogy a Syncumar gyógyítana bármit is. Az egy elég durva vérhigító, amit csak rendszeres orvosi ellenőrzés mellett lehet szedni.
Nem véletlenül receptköteles.

Ő írta, hogy vizsgálják a hatását covid kapcsán. Engem az érdekel, hogy hol lehet erről a vizsgálatról olvasni. Én személy szerint semmit nem szedek orvosi vélemény nélkül. Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy miben javítja vagy rontja azok esélyét a Coviddal szemben akik valamilyen más probléma miatt már szedi.

Mivel komoly gyógyszer, akinek szüksége van rá, jó eséllyel rendelkezik valamilyen alapbetegséggel, tehát a veszélyeztetett csoportban van.

(#63753) t72killer válasza tom_tol (#63742) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez már kicsit sűrű...

#63731: az őszi (iskolakezdés) tanulságok szerint ez egy kicsit lassabban működik ennél, én január vége felé tenném a "húbazz, megin jön a covid" felismerést és márciusra saccolnék egy újabb "afene, nem fogad a kórház vakbéllel" időszakot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#63754) zsolt_64 válasza tom_tol (#63742) üzenetére


zsolt_64
senior tag

ez nem tavalyi fénykép ? :Y(nyilván hogy nem)
kinagyítottam ahogy tudtam , de 1 maszkot sem látok. :( elképesztő
És akkor ez pluszba egy sétáló utca tele boltokkal, megreked a levegő plusz ki-be mennek az emberek a boltba..

[ Szerkesztve ]

(#63755) Reggie0 válasza Csatravi (#63618) üzenetére


Reggie0
félisten

Es az eltero hotagulas? Sosem lesz az pontos. Ha heliumot/hidrogent hasznalsz akkor meg fokozodik a problema.

[ Szerkesztve ]

(#63756) Reggie0 válasza Ricardo (#63752) üzenetére


Reggie0
félisten

Az algopirin nem volt receptkoteles, aztan az lett, aztan most megint nem. Akkor komoly gyogyszer vagy nem? Vagy az ibuprofen, ami 800mg-nel receptkoteles, de 400-nal nem. Nem feltetlen van szoros osszefugges a gyogyszer komolysaga es venykotelessege kozott. Paracetamolt meg rohogve kapod, aztan megis egy rakat ember azzal nyirja ki a majat, mert kicsi a terapias indexe.

[ Szerkesztve ]

(#63757) Rive válasza Darmol (#63728) üzenetére


Rive
veterán

Próbáld meg értelmezni azt, amire válaszoltál. A maszk hatásossága ma már nem kérdés. Ha ezt kétségbe akarod vonni, akkor nyomhatsz valami tanulmányt, hogy népességszinten a gyakorlati maszkhasználatból eredő hátrányok összemérhetőek akár csak az influenza által okozott problémákkal.

És nem, ez a cucc nem igazán hasonlít az influenzára. A közös pont ~ annyi, hogy a maszk mind a kettő ellen hatásos. Ezt így mostanában már tudni, érteni illenék :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#63758) bigdady válasza tom_tol (#63742) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy állnak most a svédek a jarvannyal számokban?

(#63759) UberMutant válasza bigdady (#63758) üzenetére


UberMutant
őstag

[link]
szépen megy fel a fertőzöttek száma.

(#63760) Darmol válasza Rive (#63757) üzenetére


Darmol
senior tag

és #63743 .
Kezd kicsit olyan érzésem lenni, mint J.P. Prewitt-nek mikor Derekkel beszélget. :U
Mivel még arra sem vettétek a fáradtságot, hogy alap dolgoknak utánanézzetek, fél perc alatt kerestem nektek egy linket. [link]
Tudom-tudom. Számotokra ez az egész nem konkrét és nem értelmezhető, szóval
"Ugyanakkor számos kórokozó akár hosszú időre is része lehet a normál flórának és csak a körülmények minimális megváltozása indítja el az invazív fertőzéseket, aminek során a mikroba teljes patogén képessége érvényre juthat. Így például az orr-garat flórának nem ritkán része a Neisseria meningitidis, a Streptococcus pneumoniae, vagy a bőrön, orr-üregben a Staphylococcus aureus, melyek adott esetben mind súlyos invazív fertőzésekért lehetnek felelősek (a részleteket lásd az egyes kórokozók tárgyalásánál)."
Több munkát nem végzek helyettetek. Hogy mik ezek, milyen a jellemző antibiotikum rezisztenciájuk, mik a tenyész körülményeik, milyen sejtciklusaik vannak, stb. tessék utánanézni.
Utána szépen meg lehet kérdőjelezni a véleményemet konkrétumokkal. Miért is olyan veszélytelen körberöhögős semmise minden más a COV-2-höz képest.

"És nem, ez a cucc nem igazán hasonlít az influenzára. "
De. Ez a cucc leginkább influenzára hasonlít a pandémiás szakemberek számára. De ezt úgy általában nem képesek felfogni akik nem értenek hozzá. Na kik vannak többen akik hangosabbak? :U

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63761) Rive válasza Darmol (#63760) üzenetére


Rive
veterán

Süketelsz össze-vissza, csak hogy elkerüld a lényeges kérdések megválaszolását.

Legalább próbálnál előkeresni valami tanulmányt a maszkhasználat terjedésével párhuzamosan hirtelen megfigyelt széleskörű egészségügyi problémákról, akkor érezné az ember az igyekezetet ;] De ez így csak parttalan süketelés. :U

Volt aki még szentkorona-korona vonalon is talált/csinált ilyet. Csak egy kis igyekezetet, naaa :P

Ez a cucc leginkább influenzára hasonlít a pandémiás szakemberek számára.
Mer' te aszondod :U Csak a tünetek nem stimmelnek, a veszélyesség nem stimmel, az immunválasz nem stimmel, az előállt helyzet nem stimmel, következményesen az egész megközelítés más. De nyugodtan hivatkozz csak a 'pandémiás szakemberekre' úgy általában.

Jesszusom. Kib@szott gáz, hogy ezen a ponton még mindig itt tartanak egyesek.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#63762) Csatravi válasza Darmol (#63760) üzenetére


Csatravi
senior tag

Tehát állításod szerint a saját magukban hordozott kórokozóktól lesznek betegek ha maszkot hordanak.
Egy kérdésem lenne. Mivel magyarázod azt, hogy a műtőkben, különböző olyan munkahelyeken ahol napi szinten 6-8 órában dolgoznak valahogy kimaradnak ebből az elméletedből? Hogy van az hogy ők "maszkállók" lettek pedig ugyan olyan 2 lábon járó emberek mint a többiek?

(#63763) Csatravi válasza Csatravi (#63762) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kiegészítés
"...ahol napi szinten 6-8 órában dolgoznak maszkban valahogy..."

(#63764) Ringman


Ringman
nagyúr

Megjelent az egészségügyi jogviszonyról szóló kormányrendelet, a másodállások korlátozásában nem engedett a kormány

szerk:
A változásokat Facebookon értékelte a Magyar Rezidens Szövetség. A legfontosabb fejleményekként ezeket említették:
A veszélyhelyzetben a kormányt megillető jogkörrel élve kitolták az új munkaszerződés megkötésének határidejét, ami 2021. március 1. lesz.
Január és február hónapra már az új bértábla szerinti bérek járnak (hacsak valakinek nem volt magasabb a jelenlegi illetménye). Értelmezésünkben ezeket az emelt összegeket a rendes időben, tehát nem utólag fogják kifizetni.
Ugyanakkor korlátozásként 11.29-től bevezetésre került, hogy a veszélyhelyzet alatt az egészségügyi dolgozó nem mondhat fel.

[ Szerkesztve ]

(#63765) Csatravi


Csatravi
senior tag

Megtiltják az egészségügyi dolgozóknak, hogy a veszélyhelyzet alatt felmondjanak
És mi van akkor ha nem megy be dolgozni? Előállítják, hazaárulásért elítélik majd ott helyben tarkón lövik?
Munkatábor?

[ Szerkesztve ]

(#63766) daneel_hu válasza Csatravi (#63765) üzenetére


daneel_hu
addikt

Semmi.
Most is ismerek olyat (2), aki nem dolgozik, kisgyermekre hivatkozva.
Covid-osztályra irányították volna őket.
Kiveszed a szabikat, vagy fizetésnélkülire mész. Vagy felmondasz... van pár opció.

(#63767) Csatravi válasza daneel_hu (#63766) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ugye megvan az, hogy a felsorolt első kettőhöz, munkáltatói beleegyezés szükséges. A harmadikat meg "most" tiltották be.
Van rá megoldás amibe nem tudnak belekötni de nem írom ide nyilvánosra.

(#63768) daneel_hu válasza Csatravi (#63767) üzenetére


daneel_hu
addikt

"lebetegszel?" ;]

(#63769) t72killer válasza bigdady (#63758) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Később kezdték a 2.hullámot, de náluk is buli van.

#63765: a járványhelyzet bája, hogy kb már 5.jére emlékeztet rá, hogy eszem ágában se legyen Mo.-ra költözni vagy a gyerkőcöknek mondani, h nyugodtan költözzenek oda. :(((

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#63770) Csatravi


Csatravi
senior tag

6819 új beteg
7590 kórházban ápolt
657 lélegeztetőn
156 elhunyt

Ha a köpcös tényleg elengedi a karácsonyt korlátozás nélkül akkor lehet, hogy a történelemkönyvekben a "Pusztító Karácsony" néven fogják majd emlegetni ezt az év végét.

[ Szerkesztve ]

(#63771) lacos001


lacos001
senior tag

OMG...ezek arrafelé biztosan hülyék.
A mai napra kiirt halottaknál ilyen beirások alapbetegségnek, hogy gerincsérv, húgyhólyaggyulladás, hörghurut, retardáció. Eszetlenek...
Benőtt lábköröm még nem volt?.... :(((

(#63772) kisninja válasza Csatravi (#63770) üzenetére


kisninja
őstag

És lazításokról dumál az a....... :W

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#63773) aprokaroka87 válasza Csatravi (#63767) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Arra azért kíváncsi lennék, hogy pl a felmondás megtiltása, mennyire felel meg bizonyos nemzetközi egyezményeknek.

(#63774) Lauda


Lauda
félisten

Bezártak egy nagyatádi pékséget, mert az idősek sávjában szolgáltak ki egy 65 év alatti férfit

2020.11.27-én 10:10-kor a pékségben kiszolgáltunk egy idősebb urat (aki 60 pár éves lehetett, de nem haladta meg a 65. életévét.) Ezért az üzletünket büntetésül azonnali hatállyal 60 napra bezáratták!”
„A vevő maszkban volt, szemüveget viselt, az eladóink nem ismerték. Mi nem kérhetjük el mindenkitől a személyi igazolványát, nincs is idő erre. Az üzlet ajtaján minden, ezzel kapcsolatos szabályt kifüggesztettünk, amit lehet, megtettünk. Egyébként soha nem követtünk el semmilyen szabálytalanságot, ez az első eset, ezért is nagyon méltánytalannak tartjuk a büntetést.”

Erre van most szüksége a gazdaságnak és nagyon jót tettek a vevőkkel is.

(#63775) Daffni2 válasza Csatravi (#63770) üzenetére


Daffni2
addikt

Miért kell hamis adatokat ideírni állandóan?

6819 új beteg NEM betegek, csak pozitív lett a tesztjük
156 elhunyt NEM ismerjük a halál okát

"Aki ad,az nyer"

(#63776) aprokaroka87 válasza Lauda (#63774) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem eleve az a szabálytalan, ha az eladó ránézésre mondja meg kb, hogy ki mehet be.
Kíváncsi lennék rá, hogy mennyi 65 év körüli trükkőzik.

(#63777) Parci válasza Daffni2 (#63775) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne haragudj, hogy megkérdezem, de direkt csinálod?

mi az, hogy nem ismerjük a halál okát? ők a covidban elhunytak, azért vannak a listán.

ami a tesztelt pozitívokat illeti, amilyen nehéz manapság teszteltetni magad, biztos lehetsz benne, hogy jórészük beteg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63778) Sir Pocok válasza Daffni2 (#63775) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Gödény fan klub?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#63779) Csatravi válasza aprokaroka87 (#63773) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem véletlen került a töketlen Kásler helyett a Pintér kezébe az irányítás. Csak egyet elfelejtettek, hogy a mostani eü dolgozók már nincsenek besorozva minta a múlt rendszerben. Akinek anno volt katonakönyve már azok is réges-rég leadták.

(#63780) Parci válasza zsolt_64 (#63747) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönöm a tájékoztatást, én is szúrtam vele magam a saját műtétem után. ettől még ez nem olyan cucc, mint egy c-vitamin, hogy mindenki kezdje el használni a galamb-féreghajtó mellé ész nélkül :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63781) Ringman válasza Csatravi (#63770) üzenetére


Ringman
nagyúr

békés megyében egy hét alatt kb másfélszeresére (!) nőtt az igazolt pozitívak száma.

(#63782) Lauda válasza aprokaroka87 (#63776) üzenetére


Lauda
félisten

Sok emberről nem tudod megmondani a korát. Ezen kívül maszkban vannak, szóval az esélyeid csak tovább csökkennek. Ezen kívül fizetned kellene egy igazolvánnyal rendelkező biztonsági őrt ahhoz, hogy "ellenőrizhesd" a belépő vásárlók korát, mert a biztonsági őr kérheti a belépő vásárlókat arra, hogy igazolják magukat. Viszont ez elég kellemetlen eljárás, nem véletlenül em alkalmazzák gyakorlatilag sehol sem. Kitaláltak egy kb betarthatatlan hülyeséget... Persze ezt ellenőrizni akkor van energia. A karanténosokra arra nincsen..

[ Szerkesztve ]

(#63783) daneel_hu válasza Parci (#63777) üzenetére


daneel_hu
addikt

"ami a tesztelt pozitívokat illeti, amilyen nehéz manapság teszteltetni magad, biztos lehetsz benne, hogy jórészük beteg."

Elvileg ebben benne vannak a tanárok, óvónők, dadusok tesztjei, ilyesmi...
Ha jórészük beteg lenne, akkor azoknak 10%-a bizony menne a kórházba.
Ennyit viszont nem emelkedik a kórházi ápoltak száma. + gyógyultak is vannak.

(#63784) Csatravi válasza Csatravi (#63770) üzenetére


Csatravi
senior tag

Javítanám a kommentem

6819 új beteg új fertőzött
7590 kórházban ápolt
657 lélegeztetőn
156 elhunyt

(#63785) andor80 válasza Daffni2 (#63775) üzenetére


andor80
senior tag

Komolyan egy iddeig nevettem de ez már hatósági eljárást érdemelene....

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#63786) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#63463) üzenetére


Z.É.T.
őstag

6819/156
16311/~41.8% (teszt/pozitív)
7590/657 (kórház/lélegeztető)

(#63787) Daffni2 válasza Parci (#63777) üzenetére


Daffni2
addikt

mi az, hogy nem ismerjük a halál okát? ők a covidban elhunytak, azért vannak a listán.

Mivel már nyilvánosan beismerték, hogy teljesen mindegy mibe halt meg a beteg, ha pozitív volt a teszt akkor a covid halálozási listára kerül.

biztos lehetsz benne, hogy jórészük beteg.

Nem vagyok "látó"

Viszont számtalan ismerősöm pozitív tesz ellenére egyáltalán nem beteg.

"Aki ad,az nyer"

(#63788) BalanceR válasza Daffni2 (#63775) üzenetére


BalanceR
addikt

Igen, mert úgy működik, hogy mennek az utcán az emberek, és egyszercsak letesztelik őket...
Nem.
Aki teszt pozitív lesz, az 90 százalékban azért kérte a teszt mert nem érzi jól magát, tehát BETEG.
Az ma elhunytak pedig 99 százalékban nem ma haltak volna meg, ha nem lettek volna covid fertőzöttek...
Szóval szerinted, ha covidos volt valaki, aztán elüti a busz, covid halottnak nyilvánítják?
Egyetlen egy traumás esetet mutass a hivatalos oldalon.( Ahol a halál oka balesetből eredhet)
De neked hiába érvel bárki, a feketeszakáll az istened, és a Facebook a bibliád...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#63789) Parci válasza daneel_hu (#63783) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mutatok két grafikont. az elsőnél azt látod, ami a hivatalos kórházban lévők száma (naracs), kiegészítve azzal, hogy ha berajzoljuk azt az elszólást, amit mindenki viktora ejtett meg a minap (7500 helyett 9500)... :U

a második a kedvenc ksh-s heti hullázási mutató:

ennél többet nem is érdemes erről az egészről elmélkedni, aki akarja, érti

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63790) Asbee válasza Parci (#63777) üzenetére


Asbee
veterán

ami a tesztelt pozitívokat illeti, amilyen nehéz manapság teszteltetni magad, biztos lehetsz benne, hogy jórészük beteg.

Ez nem feltétlen igaz. Pl. itt a környéken, sok háziorvos lényegében bármi kis alap tünetre kéri is a tesztet. És szerencsére bármiféle gond nélkül csinálják is. Pont ezért sok apró kis enyhe tünetes igazoltan pozitív is van. A megyéből sok felől hallani ugyanezt. Aztàn biztosan az ellenkezője is előfordul, ahol csak közép vagy súlyós esetben kérik.

(#63791) Parci válasza Daffni2 (#63787) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem meg van ismerősöm, aki már 8 ismerősétől elköszönt 4 hónap alatt.

ami a covidban elhunytakat illeti, az a roppant szomorú hírem van számodra, hogy nem "beismerték", ahogy azt az "igazságot keresők" gondolni akarják, hanem:
- ez a nyilvános protokoll
- még ez is alulbecsüli (!) a covidban meghaltakat (látszani fog a ksh extra halálozásból is)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63792) Lauda válasza Daffni2 (#63775) üzenetére


Lauda
félisten

Mitől hamis adat a 156 elhunyt? Elhunyt 156 covid fertőzött. Nincs odaírva, hogy mibe halt bele.

(#63793) Parci válasza Asbee (#63790) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, akkor ezt a részét visszavonom, mert tényleg lehet, hogy túl nagy a területi eltérés a tesztelésben. de hagyjuk is a tesztelést, mert ahogy itthon csinálják, úgy nincs sok jelentősége, maximum arra jó, hogy némi, nem túl jó minőségű input adattal szolgáljon a járványügyiseknek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63794) Ringman válasza Parci (#63789) üzenetére


Ringman
nagyúr

és ezt még kompenzálni kellene azokkal, akik az influenzaszezon elmaradása miatt életben is maradtak. :U

(#63795) sparks


sparks
senior tag

Úgy néz ki, nálunk a nyájimmunitás a cél, vakcinával vagy nélküle... A halottak száma már nem számít, járulékos veszteség.

(#63796) zsolt_64 válasza Parci (#63780) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Szívesen !
egyébként már nem emléxem pontosan, de úgy volt hogy adták ? szóval nem receptre váltható ?
Szvsz nem minden gyógyszert írhat fel háziorvos

Egyébként pont most kérdeztem meg asszonyt vérhigító ügyben, és felhorkant hogy "nana az nem játék !! ne szórakozzanak vele.."
csak emlékeztetőül foglakozása intenzíves szakápoló + kardiológus szakaszisztens végzettség

[ Szerkesztve ]

(#63797) Parci válasza zsolt_64 (#63796) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

receptre váltható csak ki. kórházból hazaküldenek egy-két szurival és egy recepttel, emlékeim szerint, de pár éve volt már, én meg öreg vagyok :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63798) Csatravi válasza Parci (#63791) üzenetére


Csatravi
senior tag

Két napja került be a kórházba egy ismerős házaspár. Már az egyik közülük meghalt. Nagyon nagy valószínűséggel a másik is meg fog halni. A gyereküknek mondja majd meg köpcös hogy boldog karácsonyt. A gyermekük is elkapta és ő is rosszul van pedig ő még a fiatalabb korosztály.

(#63799) daneel_hu válasza Parci (#63789) üzenetére


daneel_hu
addikt

Amikor bent voltam, velem együtt 5 embert vizsgáltak, abból 4 hazament azonnal. (a csaj is hazament szerintem, bár ezt nem tudom pontosan)
(egy volt tutira PCR- negatív közülünk)
Kizártnak tartom, hogy a pozitívakból 10%-nál több kerülne kórházba.
De még a 10 is nagyon sok, akkor napi 600 fővel kéne emelkednie az adatoknak.

90 napra vetítve a 7500 fő átlagosan napi 83-84 fő.
(nem tudom hol állt a kórházi ápoltak száma szeptember végén, ezért számolok 90 nappal)

Szerintem olyan 2,5-3% kerülhet kórházba az összes fertőzöttből.
Ez is baromi sok egyébként. :(
De az azonosított fertőzött-számhoz képest, ha mindenki a látókörbe lenne, akkor a százalék még kevesebb lenne.

(#63800) Reggie0 válasza Csatravi (#63765) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor peldaul nem fizetest kapsz, hanem neked kell a fizetesednek megfelelo osszeget fizetni a munkaltatonak - karterites gyanant -, aminek az a ba'ja, hogy termeszetesen a brutto bert jelenti. Tehat sacc a duplaja lesz igy az egy havi kezhez kapott penzednek.

#63797 Parci: Most is ez a gyakorlat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.