Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64501) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Október elején "gyógyult" ismerős 39+41es házaspár jelentik: bizony a longcovid maradt a nyakukon, fáradékonyak plusz az anyuka mellkasi fájdalomra panaszkodik kisebb cipekedés/sietés után.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64503) Ezekiell válasza #20749568 (#64502) üzenetére


Ezekiell
veterán

Csúnyább korlátozások nem, de csúnyább halálozások igen...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#64504) Ricardo válasza Parci (#64494) üzenetére


Ricardo
félisten

Aki egy kicsit is vigyáz családjára, nem fog együtt karácsonyozni. Én személy szerint egyet ki tudok hagyni azért ,hogy még sok lehessen.

(#64506) Reggie0 válasza Csatravi (#64492) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk jo kerdes, hogy mi az alternativa. Ha nem lazitanak, akkor meg ugy karacsonyoznak egyutt csakazert is, hogy meg ott is alszanak. A rendorseg meg nem jar hazrol hazra karacsony este, hogy csekkolja a letszamot es lakcimeket.

(#64507) Parci válasza Ricardo (#64504) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is ez a véleményem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64509) Parci válasza #20749568 (#64508) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hogy nem fog. de ez egyébként egy olyan dolog, hogy itt legalább a saját családunkat csak a saját döntésünk érinti. a járvány meg úgy is pörög majd tovább.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64511) t72killer válasza #20749568 (#64510) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, nálunk kb 3-4évente van egyáltalán, hogy apósomékkal közös a karácsony, de gyakoribb, hogy csak háztartáson belül karácsonyozunk. Én a karit megelőző bevásárlóőrülettől jobban tartok - és ezt bizony szintén környezetvédelmi elvek mentén skippelni lehetne - ha nem a kapitalizmusé lenne mindíg az utolsó szó.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64513) azbest válasza Parci (#64444) üzenetére


azbest
félisten

hát, az emberek negyede nem vett részt benne. Ilyenkor bújkál a kisördög, hogy talán pont azok, akik magukat betegnek gondolják, csak nem akarnak 60% táppénzt.

Szűlőfalumban, ami annyira mozgalmas hely, hogy ha 100 évben egyszer valaki tévedésben keresztül megy rajta, az már emlékplakettet kap a főtérten... szóval ott meg a polgármesteri hivatalt bezárták csütörtökön "jelentős számú pozitív teszteredmény" miatt. Nyomtak valami fertőtlenítést az épületben.

(#64514) Kékes525 válasza zsolt_64 (#64495) üzenetére


Kékes525
félisten

"nem lehetnek ekkora kretének...."

Sajnos még ennél is nagyobbak. Őket kizárólag csak a pillanatnyi népszerűség érdekli. Az teremti meg a hatalom alapját. A hatalom meg a pénzt és máris a célnál vagyunk. :(((

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64515) Ringman válasza azbest (#64513) üzenetére


Ringman
nagyúr

ilyen nálunk is volt, most meg épp a 2 háziorvos + a körzeti gyerekorvos is pozitív, iskolai dolgozóknál is lett pozitív teszteredmény.

és ez egy ~5k-s település

(#64516) zsolt_64 válasza Kékes525 (#64514) üzenetére


zsolt_64
senior tag

per pillanat elég kínos helyzetben vannak
hehehehhahahahmuhahahah :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#64517) DarkByte


DarkByte
addikt

Talán még nem volt.
Új adatokat adott a kormány: megmutatjuk a koronavírus magyarországi terjedését - Portfolio.hu

Ez vajon ilyen karácsony pre-kondicionálás, vagy tényleg lehet kicsit bizakodóbbnak lenni? :F

[ Szerkesztve ]

(#64519) Kékes525 válasza FrezeR (#64518) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez már a harmadik cikk az indexben az ivermectinről. Abban az indexben, ami már teljes mértékben a kormány befolyása alatt van. Nem tennék meg, ha nem támogatnák őket legfelül. Pedig ez nem a politika dolga lenne. Nagyon nem szeretném, ha átvennék a tudomány szerepét a gyógyszervizsgálatoknál is. Teljesen mindegy, hogy hat e, vagy sem az ivermectin. A szakember és ne a politikus döntsön ilyen kérdésekben.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64520) nobela válasza FrezeR (#64518) üzenetére


nobela
senior tag

Indexről tisztességes ember nem linkel.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#64521) Parci válasza FrezeR (#64518) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az orrspray nem volt, de az azelasztin-tartalmú allergodil igen, mellesleg a másik, ivermectines cikkben idézett budapest covid protokollban is az van.

és az ivermectines cikknek név nélkül nyilatkozó kolléga újfent tóth sándor. a cikkben idézett külföldi szaktekintély (borody) pedig az, akire mindig hivatkozik. itthon ketten nyomják az ivermectint, tóth sándor és merényi attila, a külföldi referenciájuk meg többnyire borody.

ettől még az ivermectin lehet jó, talán az is, de én továbbra is utálom, hogy mint egy farkába harapó kígyó, minden hazai cikk erre a 2+1 emberre fut ki.

annak nem örülök, hogy már nem is lehet stromectolt kapni, örültem volna, ha sikerül szerezni (bár ilyen 30-40e ft-okért tényleg nem olcsó, hanem viszont drága, de hát alaposan kipúzni a covidba még drágább).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64522) #22743424


#22743424
törölt tag

Sürgősen új vakcina kell egy másik világbetegség ellen is [link]

(#64523) Ajándékok válasza Parci (#64521) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Vedd meg Kínából!
2000 doboz /100db 6mg tabletta 1000$.
Pár dobozra vevő lennék tízszeres áron is.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#64524) Parci válasza Ajándékok (#64523) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kihagyom :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64525) daneel_hu válasza Ajándékok (#64523) üzenetére


daneel_hu
addikt

Meg lennék lepve ha egy ilyen rendelést kézbesítenének is. :)

(#64526) Jablocskov válasza Jablocskov (#64081) üzenetére


Jablocskov
tag

Csak kérni kellett! :)
Néhány kérdésre válasz az orosz vakcinával kapcsolatban, sokra meg nem, de mindenképp érdemes megnézni.

Orosz rulett?

[ Szerkesztve ]

(#64527) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, egy nem kicsi bp-i agglomerációs településen lakunk. az egyik, szintén nem kicsi ált. iskola tanárával beszélgettünk, rendszeresen tesztelik őket, kb. mindenki negatív. a gyerekek között is alig van hiányzó, beteg. és itt sok száz főről beszélünk összesen.

számomra meglepő kontraszt a két, szintén bp-i agglomerációs településhez képest, ahol 30% körüli a fertőzöttség, miközben, hát, finoman szólva is kitett település a miénk.

a szuperterjesztők miatti szórásban sem hiszek ekkora lélekszámnál.

feladom :DDD (valószínűleg a pénteki igg antitest teszt halál fölösleges lesz majd, de így mulat egy úr!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64528) bigdady válasza Parci (#64527) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lehet nekem is a mai igm igg :DDD

(#64530) daneel_hu válasza #32839680 (#64529) üzenetére


daneel_hu
addikt

Trokán is koronás volt, full full full negatív tesztekkel.
Mindeközben kórházban ápolták koronás tünetekkel...
:U

(#64531) MuMa012 válasza Parci (#64527) üzenetére


MuMa012
tag

(Pécs) Átlagosan 3-4 pozitív emberről tudok intézményenként 5 iskolából. A többség megfázásszerű tünetekkel rendelkezik, de akad pár horror történet is a beszámolók alapján. A mi sulinkban most úgy tűnik az őszi érettségi egy klassz kis fertőzést indított el, mert azóta lett +2 pozitív esetünk. :( Pedig mindenki végig maszkban...

(#64532) mikej95


mikej95
aktív tag

Mintavételhez mentő kb hány nap alatt száll ki, illetve hány nap van eredmény kormányablakon?
Péntek este belázasodtam, szárazon köhögök, felsőtesti (mellkas, hát váll) izomfájdalom, tünetek azóta csak enyhülnek. Előtte pár napig lehet baj volt szaglásommal (vagy csak a szomszéd égetett valamit hamuvá úgy hogy napokig érezni lehessen). Hétfő reggel el sikerült érnem háziorvosom, persze a várható "maradjak ahol vagyok és nyertem egy tesztet" volt a válasza. Most kedd este van és még nem kerestek.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#64533) zolisx4 válasza Parci (#64527) üzenetére


zolisx4
őstag

Gyakorlatilag ez úgy néz ki hogy a házi orvos teszt nélkül is megállapíthatja telefonon keresztül a fertőzést,a tünetek alapján,ez nem túl jó mert lehet nem is az a baja,de ő lejelenti a 10 napos karantént,.
Ez most hülyén fog hangzani,de ahol van idősek otthona,ott lehet több fertőzött mint az állandó lakosok száma.Ez azért van mert idősek otthona lakóinak egy része az otthon címére van bejelentve, ez választáskor gond is volt hogy nem ment a mozgó urna.De az orvosi ellátás szerződés szerint működik,ellátásra jogosultak a lakcímtől függetlenül,mivel ők nem mennek sehova,ezért azon a településen vannak regisztrálva ahol tesztelték őket és pozitívak lettek.
Vannak bajok amire nem is gondol az ember hogy miért van valahol sok beteg.
A másik az adatok amiket közölnek az fele sem igaz.
Csak a mai Óvodai tesz,ide most jöttek először nem értem mi az a csoportos tesztelés,amikor nem is voltak.
A lényeg olyan jól sikerült a teszt hogy gyakorlatilag mindenki pozitív lett,még a tesztelő is kipróbálta a másikon ott is pozitív eredmény lett.Az lett a vége hogy holnap vissza jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#64534) t72killer válasza daneel_hu (#64530) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nemrég küldött valaki egy cikket, hogy elég sok a fals negatív, 10% felett van még tünetes betegeknél is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64535) zsolt_64 válasza mikej95 (#64532) üzenetére


zsolt_64
senior tag

nekem 1 honapal ezelott pontosan 1 het mulva jottek plusz 4 nap az eredmeny azota csak rosszabodott a helyzet

(#64536) Sped


Sped
aktív tag

Csak igazolt Covid fertőzzéssel jár a 100% táppénz? Nekem "csak" tüszős mandulagyulladásom van, itt is volt majdnem 39 fokos láz... :DDD Azért ma vettek mintát, mert a háziorvos a biztonság kedvéért kért tesztet. (tegnap beszéltem délután háziorvossal, ma reggel hívtak az OMSZ-től, kérdezték küldjenek-e kocsit vagy elmennék-e esetleg egy szűrőállomásra. utóbbit választottam, mert az gyorsabb és délután 2-re foglaltak is nekem időpontot, oda kocsival elmentem, mintavétel, gyorsteszt negatív, majd újabb mintavétel PCR-hez. hát ez az orrba turkálás tényleg nem kellemes...) szóval igazából itt most komoly anyagi tétje van a teszt eredményének. :)) De viccet félretéve ez így elég jól szervezettnek tűnik nekem, a második mintát mentősök vették le, aztán 2-3 nap múlva eeszt-ben fenn lesz az eredmény. Nem tudom mióta van ez a szűrőbuszos rendszer, de elég hatékonyan dolgoznak, gyorsan veszik le a mintákat és csak a gyorsteszt negatívoknak vesznek le újabbat a PCR-hez.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#64537) Sped válasza Ricardo (#64504) üzenetére


Sped
aktív tag

De ezt nyugodtan rá lehetne bízni az emberekre, nem? Egyre erősödik bennem az érzés, hogy ettől a kormánytól nem érzek elfogadhatónak semmilyen utasítást. Adjon tanácsokat és segítsen azokon, akiket tönkretettek. Másra sem felhatalmazásuk, sem erkölcsi alapjuk nincsen (Szájer).

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#64538) bigdady


bigdady
nagyúr

Igg: 0.2
Igm: 0.11
Jól értem akkor ár sem estem soha és az elmúlt egy hónapban sem? Pedig 6 kollegám volt az. Nem olyan könnyű elkapni akkor

[ Szerkesztve ]

(#64539) Janusz001 válasza bigdady (#64538) üzenetére


Janusz001
őstag

Komám középső 10 éves lánya pcr pozitív lett. Azt mondta, hogy ők mindent "is" megtettek, hogy elkapják tőle, de nem sikerült.

(#64540) Ricardo válasza Sped (#64537) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez nézőpont kérdése. Mert egyrészt ott van az, hogy a saját családja tekintetében jó lenne ha mindenki saját maga dönthetne.

Másrészt ha mondjuk a gyerek iskolatársa azért fertőződik meg mert tartanak egy 50 fős karácsonyi össszeborulást, aztán emiatt kapja el szünet után tőle, majd hozza haza a suliból Akkor már nem is annyira magánügy.

Azt kell felfogni ez nem egy adott emberről szól. A saját egészségét mindenki úgy veszélyezteti ahogy szeretné. Az magánügy. Az például nincs megtíltva, hogy mínusz tizenöt fokban fürdőgatyában kimenj napozni, mert az a te dolgod, csak magadat veszélyezteted vele.
Ha járvány idején csoportosulsz, azzal viszont nem csak magad veszélyezteted, mert ha ott benyeled a vírust, utána mindenkit veszélynek teszel ki a környezetedben. Azokat is akik el szeretnék ezt kerülni.


(#64541) Ringman válasza bigdady (#64538) üzenetére


Ringman
nagyúr

inkább úgy mondanám, hogy egyeseknek nem könnyű átadni, mások meg simán megfertőznek mindenkit.

(#64543) Parci válasza bigdady (#64538) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem mehetsz biztosra az antitest tesztekkel. egyrészt, eleve van fals pozitív-fals negatív emlékeim szerint, másrészt, nagyon bonyolult a szervezet immunválasza és nem biztos, hogy termelt neked antitesteket stb.

ha pozitív lett volna (és esetleg csináltatsz mégegyet és az is az), akkor szinte biztos, hogy átestél rajta. így nem tudhatod.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64544) Parci válasza Sped (#64536) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jájj, az is fincsi, ha nem lenne kitalálva az antibiotikum, egész jól ki lehet dögleni abban is! jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64545) South Velen válasza bigdady (#64538) üzenetére


South Velen
addikt

Mint ahogy a tünetek erősségében, a fertőződésre való fogékonyságban, sőt, a fertőzőképességben is nagy a szórás az emberek között.

(#64546) Ringman


Ringman
nagyúr

Nyár vége óta gyakorlatilag semmilyen használható adatot nem oszt meg arról a kormány, hogy a járvány második hulláma hogyan érinti az idősotthonokat. Pedig fontos lenne tudni, mert tavasszal a halálesetek negyede ezekhez az intézményekhez kötődött. Mindössze annyit árult el Müller Cecília, hogy a bentlakásos intézményekben ellátott mintegy 100 ezer ember 6 százaléka fertőzött, de ebben a pszichiátriai betegek és a fogyatékkal élők is benne vannak.
[link]

(#64547) lacos001 válasza Stanlee (#64462) üzenetére


lacos001
senior tag

Nnnnaaaa, mára akkor +34.....Rettegés foka 516. fejezet...

Amúgy meg kamuznak...
A szomszédnak szomszéd házban megszületett a 2. gyereke. Fel sincs tüntetve, nem emelkedett a lakosság száma. :DDD
nem náluk lehetett az egyetlen szülés....

Apphoz volt vmi regisztráció is nem? Azzal mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#64548) Lauda


Lauda
félisten

Erre kíváncsi leszek: Az Egyesült Királyság jóváhagyta a Pfizer vakcináját, jövő héten elkezdik beoltani a briteket

Az Egyesült Királyság lett az első olyan ország a világon, amely jóváhagyta a Pfizer/BioNTech koronavírus vakcina használatát – írja a BBC. A brit gyógyszerfelügyelet, az MHRA döntése azt jelenti, hogy a szigetország lakóit, a legveszélyeztetettebb csoportokat már napokon belül, a jövő héten elkezdhetik beoltani a kór ellen.

[ Szerkesztve ]

(#64549) bigdady válasza Parci (#64543) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem most ennyi elég volt :)

(#64550) Drizzt válasza Lauda (#64548) üzenetére


Drizzt
nagyúr

No, akkor beoltozok brit nyugdijasnak, aztan irany a repter. :)

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.