Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63151) lacafaca válasza emvy (#63149) üzenetére


lacafaca
őstag

kacsintgathatsz, attól még tudatlan maradsz a témában ;) :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63152) andor80 válasza emvy (#63149) üzenetére


andor80
senior tag

+1 szívesen megnéznék a "supemmanél" egy teljes vérképet is...Vagy csak egy közeli fejfotót róla a szemeiről ....

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#63153) lacafaca válasza Kékes525 (#63150) üzenetére


lacafaca
őstag

ezt próbálta már valaki? lehet, hogy egy jó alternatíva bogyóban bízóknak

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63154) lacafaca válasza andor80 (#63152) üzenetére


lacafaca
őstag

kiégne a retinád :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63155) Parci válasza radi8tor (#63135) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és mit akarsz ebből kihozni? hogy ez így jó? rohadtul nem jó, hanem viszont rossz, ők tudják a legjobban. nyilván pótolják később, ahogy tudják. és azért nem mindegy, hogy 4 hónapig vagy 40 évig csinálja ezt valaki. :U

arany ez a topik, komolyan. a legártatlanabb kommentre is rögtön kell valami eltérítő okoskodás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63156) andor80 válasza lacafaca (#63154) üzenetére


andor80
senior tag

A májnagyobbodásod jeleitől ;] :DDD

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#63157) Parci válasza lacafaca (#63142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy te mennyi hülyeséget összehordasz. igen, rajtad kívül mindenki kólán és ásványvizen él. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63158) Kékes525 válasza lacafaca (#63153) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Inkább ez: [Gyógynövény-kombináció fertőzést gátló hatásait igazolta egy magyar kutatás]

"A kutatócsoport tagjai most arról számoltak be, hogy a mediterrán bodorrózsa (Cistus creticus) kivonat gátolja az új koronavírus szaporodását szövettenyészeteken, valamint pozitív irányban befolyásolja a vírusfertőzés által okozott kóros immunológiai reakciókat is. "

Lehet kapni!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63159) zilazil válasza Kékes525 (#63148) üzenetére


zilazil
senior tag

Sztem ő kapta meg a valós idejű számot, amit a koronavírus.gov ad ki, az meg napokkal ezelőtti adat.

(#63160) Kékes525 válasza zilazil (#63159) üzenetére


Kékes525
félisten

:K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63161) lacafaca válasza andor80 (#63156) üzenetére


lacafaca
őstag

az vicces lenne 5év szigorú alkoholmentesség után :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63162) lacafaca válasza Parci (#63157) üzenetére


lacafaca
őstag

nemnem...én csak a valóságot tolom az arcotokba...keményen ;)
(abba elfelejtettem beírni a szent italt, a sört, azt még gondold hozzá)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63163) emvy válasza lacafaca (#63162) üzenetére


emvy
nagyúr

De nem jon le, hogy senkit nem erdekel, es kb. mindenki ugy gondol rad, mint egy orultre, aki nem birja abbahagyni a teritest akkor sem, amikor mar ezerszer elmondtak neki, hogy nem, koszi, nem kell, menj haza? Hagyd abba, csak zaj vagy itt. 1500 hozzaszolasod van ebben a topicban, es senki nem gondolja, hogy akar egy pici erteket is hozzaadtal volna. Nyilvan a jovoben sem fogsz, szoval ideje lenne befejezni. Nem is ertem, hogy a modok miert nem szornak egyebkent ki.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#63164) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Orbán: Jövő héttől lehet jelentkezni a vakcináért

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#63165) radi8tor válasza Parci (#63155) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem ezt mondtam, sajnálom hogy ezt kerekítetted ki belőle. De a lényeget most elmondtad, nem 1 évnyi kevés ivástól kerül valaki dialízisre, hanem élethossz alatti dolgok miatt. Pont ezért felesleges szerintem egy beteget hergelni azzal hogy igyon 2,5 liter vizet amikor beteg, ha békeidőben sem iszik meg 1,5 litert. Annyit igyon amennyit csak bír. Inkább úgy fogalmazz max 2,5-et igyon.

⭐ Stella

(#63166) lacafaca válasza emvy (#63163) üzenetére


lacafaca
őstag

nem :) ...más nevében meg ne nyilatkozz, mert az ostoba dolog ;)

amúgy megsúgom, többeket érdekel a téma, persze nem fognak ők ide beírni, amikor látják mi folyik itt részetekről

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63167) snecy20 válasza Sir Pocok (#63164) üzenetére


snecy20
veterán

A lehet jelentkezni, meg a kötelezően beoltunk mindenkit között elég nagy a difi...
Hogy fog tudni így a vírus visszaszorulni, netán "eltűnni''? Szerintem most ezt még senki nem meri kimondani, de úgy tűnik hogy sehogy. Majd esetleg 3 generáció múlva már alapból immunis lesz rá az emberiség. :-/

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#63168) Csatravi válasza radi8tor (#63135) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ez nem azt jelenti, hogy 1 litert folyadékot ivott egész nap. A párom ugyanígy van, hogy a munkahelyén alig iszik valamit de mikor hazaér akkor estig biztos megiszik 1,5 folyadékot.
Egy felnőtt szervezetnek kell a minimum 1,5-2 liter folyadék. Persze jöhetnénk itt példálózva az afrikaiakkal is de ahhoz már a genetikát is boncolgatni kellene.
A tágabb családban is van olyan aki alig fogyaszt folyadékot. Baja (még) nincs de ha ránézek a laborpapír vesefunkció értékére az valami katasztrófa.
Persze meszéről jött ember azt mond amit akar.
Lesz itt még majd olyan is aki nem hogy nem iszik de kimondottan termeli a vizet :)

[ Szerkesztve ]

(#63169) radi8tor válasza snecy20 (#63167) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mivel évente több oltás kell hozzá, ezért tuti nem egy körös lesz...

⭐ Stella

(#63170) radi8tor válasza Csatravi (#63168) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez lenne a mondanivalóm lényege:
felesleges szerintem egy beteget hergelni azzal hogy igyon 2,5 liter vizet amikor beteg, ha békeidőben sem iszik meg 1,5 litert

⭐ Stella

(#63171) gergobaby válasza andor80 (#63146) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Ha nem lesz mit enni, annak több áldozata lesz :K

(#63172) Z.É.T. válasza radi8tor (#63169) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ez minimum félrevezető, érdemes átgondolni újra...

(#63173) radi8tor válasza Z.É.T. (#63172) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdemes akkor megcáfolni. Én ezt olvastam róla. Te mit olvastál?

⭐ Stella

(#63174) Csatravi válasza emvy (#63163) üzenetére


Csatravi
senior tag

+1
Mert én is bevállalom, hogy más nevében is tudj hivatkozni :)

(#63175) Kékes525 válasza Sir Pocok (#63164) üzenetére


Kékes525
félisten

Neten lehet jelentkezni. Hol? Persze ezt nem mondta. Etetés az egész. Nagyon remélem, nem jelentkezési sorrendben lesz mind elosztva. Vannak fontossági sorrendek. Elsőként a koronavírust ápoló személyzetet kel beoltani, majd az erősen kitett munkahelyen lévőket (pl.: tanárok), majd az idősek és az alapbetegséggel küzdők. Csak ezután jöhetne a sorszám.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63176) snecy20 válasza radi8tor (#63169) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, tudom, csak van egy réteg aki valamiért hallani sem akar arról hogy őt majd beoltsák... úgy meg nehéz küzdeni a világjárvány ellen. Meg ilyen 5G hívőkkel. :-/

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#63177) Ezekiell válasza emvy (#63163) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az őrültek nem tudják, hogy ők őrültek, a küldetéstudatos őrültek lehet tudják, de leszarják. Ignorálni kell és kész, többet nem ér.

De +1, az én nevemben is nyilatkoztál :) Főleg a topikrombolás területén.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#63178) Z.É.T. válasza radi8tor (#63170) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nem, tényleg nem szabad hergelni (wtf), simán kaphat a kórházban infúzióban, ha nem volt képes növelni a példa alapján 1 literrel a napi bevitelt.

(#63179) Narxis válasza gergobaby (#63171) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mindig lesz mit enni, ha mást nem akkor egymást. :K

Thanos was right.

(#63180) radi8tor válasza Z.É.T. (#63178) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom te hányszor voltál beteg meg minden, de én úgy emlékszem gyerek koromban volt olyan betegség amikor 2 pohárral alig tudtam inni nem hogy 10-el.

⭐ Stella

(#63181) lacafaca válasza Csatravi (#63168) üzenetére


lacafaca
őstag

leírtad a lényeget: egy felnőttnek kell x liter folyadék (életviteltől és étkezési alapanyagoktól függően más-más mennyiség), épp ezért ez nem vonja automatikusan maga után, hogy 2-3 liter vizet meg kell inni...akinek ekkora mennyiség pótlására van szüksége csak vízből, annak problémák vannak az étkezésével.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63182) Reggie0 válasza Sir Pocok (#63164) üzenetére


Reggie0
félisten

Van egy olyan erzesem, hogy ebbol amugy is csak a kinai/orosz vakcina fog eljutni az emberekhez, a normalisra meg varni kell.

(#63183) Z.É.T. válasza radi8tor (#63173) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Csak röviden:
Vannak (lesznek) vakcinák, amelyből 2 adag kell, az eddigi infók alapján 3-4 hét különbséggel és szinte biztos, hogy hosszabb immunitást jelent, mint a betegség leküzdése.
Lehet (de nem biztos), hogy évente újra kell oltatni.
De a két részletben adott vakcinázás nem egyenlő az évente többszöri oltással.

(#63184) Darth_Revan válasza Imilenni (#63128) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Előző hullámban is ezt művelték.

Vásárcsarnok fővárosban, pont állok az ajtó mellett és nyomkodom a telefonnom, hogy mit kell venni. 65 alattiak ideje volt éppen. Ennek ellenére mégis özönlenek az öregek. Ezt már előző nap is eljátszották amit megunt a piac, ezért biztonsági őröket állított az ajtóba.

Egyik őr éppen vitatkozik az ajtó előtt több öreggel, akik ordítanak (!), hogy mit képzelnek magukról, hogy nem mehetnek be, meg ők nem tudtak erről, illetve most hogyan vásárolnak be, stb.

Másik őr az ordító öregek mellett elhaladokat figyeli és akiről nem tudta eldönteni, hogy 65 alatti vagy fölötti azt illőn megkérdezte. 3 perc alatt 2 is volt akit megkérdezett, hogy "Elnézést, Ön 65 év alatti?" és az őszintén rávágta, hogy "Nem, fölötti!". Az őr ahogy elkezdte mondani, hogy "Elnézést, de akkor ..." és a szavába vágtak, hogy "Jól van, akkor mondjuk azt, hogy 65 alatti!", majd büszkén mentek befele vásárolni. Az őr 1 után sem ment, látszódott, hogy már neki is elege van az öregek vergődéséből :U

Auchanban is nem egyszer láttam idősávon kívül vásároló öreget akik 100%, hogy 65 fölöttiek voltak, de az őrök nem szóltak rájuk, mert nem akartak vergődést. Ennyire érdekli őket.

[ Szerkesztve ]

(#63185) Sir Pocok válasza Reggie0 (#63182) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Egyébként ennek az előjelentkezésnek lehet logisztikai hozománya.

Az lenne jó ha ügyfélkapun erre lenne felület ahol jelölhető lenne az összes lehetséges vakcina.Ez piackutatásnak se lenne utolsó.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#63186) lacafaca válasza Ezekiell (#63177) üzenetére


lacafaca
őstag

&Csatravi hú de meglepődtem...ja nem :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63187) radi8tor válasza Z.É.T. (#63183) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, valóban lehet ezt a 4 hetet értettem akkor félre, de akkor sem fog eltűnni 1 év alatt a virnyák, ehhez több idő kell még a szakértők szerint is.

⭐ Stella

(#63189) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Neki sem sikerült:
Telex: Meghalt Balázs Fecó

(#63190) Rive válasza radi8tor (#63170) üzenetére


Rive
veterán

Ez lenne a mondanivalóm lényege:
felesleges szerintem egy beteget hergelni azzal hogy igyon 2,5 liter vizet amikor beteg, ha békeidőben sem iszik meg 1,5 litert

A gond csak az, hogy ha valaki beteg, akkor többet számít a megfelelő hidratáltság, mint ha egészséges: ehhez jön, hogy ha valaki épp valami fosós-hányós állapotban van akkor pláne többet számít a megfelelő hidratáltság: ha pedig valaki még ehhez oxigénhiányos/kába állapotban is van, akkor meg végképp rettentően fontos a megfelelő hidratáltság (és az egyszerű, könnyen követhető szabályok).

A magam részéről mondjuk továbbra is az output állagára és rendszerességére alapozó szabályokat pártolnám. A vese (általában) jobban tudja.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#63191) Reggie0 válasza Sir Pocok (#63185) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerinem is, csak hat ez Agyarorszag. A kivalasztot vakcinak szovegdobozat lecserelnek utolag, es igy bizonyitanak, hogy mindenki az oroszt akarja :)

[ Szerkesztve ]

(#63192) radi8tor válasza Rive (#63190) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezzel teljesen egyetértek, le kell nézni WC-zéskor és abból levonni a következtetéseket.

⭐ Stella

(#63193) Z.É.T. válasza radi8tor (#63187) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Így OK, eltűnni nem fog, de a lényeg, hogy mielőbb el lehessen felejteni a húzd meg, ereszd meg életvitelt.
Ezért van felelőssége minden kimondott/leírt mondatnak, ami a vakcina-aggódókat tovább rettegteti!
Peace

[ Szerkesztve ]

(#63194) Imilenni válasza Darth_Revan (#63184) üzenetére


Imilenni
addikt

Számomra inkább az a baj, hogy Ők egyszerűen megvannak győződve arról, hogy kiváltságuk van.
Hiszen bármikor mehetnek bárhová, természetesen ezért istenítik a legtöbben Orbán Viktort.
Ezzel nem lenne akkora baj, ha nem lenne különösen veszélyes az idősekre a vírus.
De tudjuk:
Ha minden oké, álá hatalmon lévő Kormány.
Ha sokan elhaláloznak, ezek a fiatalok, senkit és semmit nem vesznek figyelemmel.

Press "F" to pay respects.

(#63195) Csatravi válasza lacafaca (#63186) üzenetére


Csatravi
senior tag

"más nevében meg ne nyilatkozz, mert az ostoba dolog"

Akkor meg minek írsz ilyet? Az igazat írta más nevében is, ehhez tettem igazolásomat is.

(#63196) lacafaca válasza Csatravi (#63195) üzenetére


lacafaca
őstag

mindenki ugy gondol rad eddig a kisebbség vagytok...de várom a további jelentkezőket :U :)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63197) philoxenia válasza lacafaca (#63161) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A fiam gyakorlatilag nem iszik alkoholt és mégis volt időszak, mikor rendszeresen rosszak voltak a májenzimjei...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#63198) lacafaca válasza philoxenia (#63197) üzenetére


lacafaca
őstag

node azért májnagyobbodásban csak nem szenvedett :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63199) philoxenia válasza lacafaca (#63198) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Utána kell nézni. Tudom a modern orvoslás, de van ismerős zsírmájjal aki sose ivott, idős nő...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#63200) andor80 válasza emvy (#63163) üzenetére


andor80
senior tag

+1 köszi a remek összefoglalót.!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.