Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64702) ubyegon2 válasza Csatravi (#64695) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ennél a séta közbeni tudományos magyarázaton alapuló maszkcserénél még a kibúvó (élhető megoldáskeresés) is százszor emberibb, ha már rákérdezel, melyik fajhoz tartozol. Néha nagyon el tudsz rugaszkodni az emberek realista gondolkodásmódjától. Persze már jön is, hogy tagadók meg a többi nem túl megterhelő begyakorolt kifejezésetek. Kívülről nézve nagyon erőltetettek vagytok időnként.

Hogy lehet ennyit okoskodni egy átázott maszk kérdésen? No offense, egyszerűen felfoghatatlan. :U

(#64701) Aweriot

Nincs olyan, hogy nem önző, vannak kevésbé önző emberek és vannak kevésbé őszinték is, de mindenki önző. Aki nem, az szintetikus vagy buddhista fenn a hegyen magányosan. (de még ő is önző, mert azt csinálja, ami neki a legjobb szerinte)

Holnap önzően végigballagok a Hungária krt azon részén, ahol óránkét tuti elmegy egy-két ember valamelyik oldalon. Mekkora idiótaság lenne, ha rám azt írják, önző vagyok, mert nem veszek maszkot?

[ Szerkesztve ]

(#64703) zolisx4 válasza Csatravi (#64687) üzenetére


zolisx4
őstag

Hú eddig is be voltam tojva,hogy újból elkapom most ez nem tett jót a lelkemnek.
De ez egy nagyon jó interjú,elmondta a lényeget,sajnos röviden csak kár hogy ebből kevés van .

(#64704) Ricardo válasza Csatravi (#64691) üzenetére


Ricardo
félisten

Mert vannak akik azzal hogy kibúvót találnak úgy érzik most aztán jól megmutatták. Büszkék arra hogy ki tudták játszani a szabályokat.
Én sem értem ez miért jó, de van még pár ilyen dolog a világon.

(#64705) Csatravi válasza Kékes525 (#64698) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Voltál már kint sebészi maszkban hosszabb ideig az utcán?"
Olyanban nem mert saját magam készítette maszkom van. 1,5mm vastag nem szőtt anyag. Abban szoktam gyalogolni akár keményeket is. És csak orron keresztül lélegzem.

"De, olyan egyszerű. Kívülről megfogod a maszkot és érzed rajta a nedvességet. Már 10 perc után is."
Az egy dolog hogy érzed a nedvességet. De céklaleves teszteléssel nyugodtan letesztelheted, hogy mekkora a kapilláris hatás.

(#64706) Csatravi válasza ubyegon2 (#64702) üzenetére


Csatravi
senior tag

Miért a sült krumpli meg a elektromos cigi ajánlás az nem a kibúvó keresése. Dehogynem!
Nekem eszembe sem jut ilyen. Felveszem a maszkot és kész.
Az a realista gondolkodás, hogy a kibúvókat keresi az ember?

(#64707) Parci válasza zolisx4 (#64703) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

- mikor fog elmúlni? reális, hogy jövő tavaszra túl leszünk rajta?
- nem fog elmúlni. nem reális.

sok tartalék van még akkor a topikunkban. :DDD jó éjt mindenkinek! ;]

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64708) daneel_hu válasza Parci (#64707) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jobbulást! :D

Nem fog elmúlni... mitől múlna el? A spanyolnátha nincs itt?
De.
Van rá oltás, de ettől még szépen itt van azóta is. :)

(#64709) Parci válasza daneel_hu (#64708) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hé, (még) nem vagyok beteg!! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64710) Csatravi


Csatravi
senior tag

"A járvány második hullámának tetőzésére számtalan matematikai és virológiai képlet van. (…) az egyik oldalon december 2-a, míg a másik oldalon január vége
– közölte a koronavírus- járvány várható tetőzéséről szólva a Miniszterelnökséget vezető miniszter a parlament alkotmányügyi bizottsága előtt."

Akkor a hétvégére ki kell derülnie hogy elértük-e a tetőzést vagy csak január végén lesz meg.

(#64711) daneel_hu válasza Parci (#64709) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ne is legyél... nem jó.

Voltam ma is ütni, nem bírom ki, ez van b***ki... :)
1 óra edzővel... jó volt na. Ez a gyógyszer. :O :))

(#64712) Csatravi válasza Parci (#64709) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ne is akarj, inkább bekkeld ki legalább jövő decemberig. :)

(#64713) daneel_hu válasza Csatravi (#64710) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kurva nagy gáz lesz ha január vége lesz a tetőzés...
Bele sem mernék gondolni.

(#64714) Parci válasza daneel_hu (#64711) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha jól esik, akkor lassan, óvatosan tényleg gyógyszer. azért azt a terheléses ekg-t csináltasd meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64715) Parci válasza daneel_hu (#64713) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát hogy nem ma tetőzött, az hétszentség...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64716) daneel_hu válasza Parci (#64714) üzenetére


daneel_hu
addikt

Már ledumáltam. :R

(#64717) Csatravi válasza daneel_hu (#64713) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szerintem pedig kezdj el "barátkozni" a gondolattal.

(#64718) ubyegon2 válasza Csatravi (#64706) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Miért a sült krumpli meg a elektromos cigi ajánlás az nem a kibúvó keresése.

Nem igazán, mivel Kékes kolléga problémájára próbáltam megoldást kínálni, ő pedig biztosan nem kibúvókereső. Én speciel nem alkalmazom egyiket sem, bár tény, hogy van olyan utca, ahová maszk nélkül megyek ki cigizni, ill zsebemben van maszk. De aki erre azt mondja, felelőtlen vagyok, a helyszín ismerete nélkül, az hülye konkrétan.

Szóval kár mindenre vércseként lecsapni, mert nincs itt semmi lecsapnivaló. Túlzottan leegyszerűsíted az életet, ha ezt a helyzetet is lekibúvózod. Tudod hány millió szín van a fekete meg fehér között?

béka :R

(#64719) Ajándékok válasza Kékes525 (#64698) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Akkor is átnedvesedik, ha orron át lélegzel?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#64720) lacafaca válasza Parci (#64709) üzenetére


lacafaca
őstag

majd hónap a terhességi teszt megmutatja ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#64721) Lauda


Lauda
félisten

Na az osztrákok már enyhítenek: Enyhít a korlátozásokon a víruslabornak tekintett Ausztria

Ez a hamis vakcinaveszély is tutkó azért: figyelmeztetett szerdán az Interpol nemzetközi rendőri ügynökség: szervezett bűnözői csoportok hamisított vakcinák árusításába kezdhetnek. :U

[ Szerkesztve ]

(#64722) ubyegon2 válasza Ricardo (#64704) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Büszkeséget társítasz ahhoz, ha valakinek egy adott szituációról beugrik akármilyennek is minősített megoldás? Az szép. :N
No de hagyjuk inkább ezt a fránya pszichoanalízist a fenébe.....

(#64723) Ricardo válasza ubyegon2 (#64722) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha valaki éhes, és leveszi a maszkot,hogy megegye az egy dolog. Ha viszont csak azért vesz kaját, és kiskapuként használja ,hogy levehesse a maszkot, (nehogy már neki megmondják, hogy hordani kell), az egy másik.

Szép vagy nem szép, ez a véleményem. :K

De igazad van hagyjuk. Mások vagyunk. Ebben úgy néz ki nem leszünk azonos véleményen.

(#64724) Parci válasza Lauda (#64721) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tehetséges kormányunk simán vesz keletről hat kamion ilyet, hogy aztán vakcinák milliárdjai álljanak rendelkezésre, amiből valahogy végül mégsem jut. true story!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64725) ubyegon2 válasza Ricardo (#64723) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha valaki éhes, és leveszi a maszkot,hogy megegye az egy dolog.

Phhú....ettől a mondattól lefagytam két pillanatra, de aztán leesett.

csak azért vesz kaját, és kiskapuként használja ,hogy levehesse a maszkot

De ugye az megvan, hogy ez csak elméleti ötlet volt részünkről? Gyakorlatban azért már szinte mindenki viseli, ahol kötelező. Ha tetszik neki, hogy megmondják mit csináljon, ha nem. Én is viselem, nem analizálom a helyzetet, mostanra már olyan rutinszerű, mint a cseresznyefára mászás, tudod sál sapka..... Amikor cigizés miatt nem veszem fel ill leveszem, az sem kiskapu miatt van. Szóval annyira nem áll messze a véleményünk. Max gondolatilag más, de ahhoz meg qrvára senkinek semmi köze, mit gondolok, ha szabálykövető vagyok. Ebben remélem egyetértünk.

Ja és Kékes kolléga majd minusz 15 fokban a 2 órás sétát így nem fogja túlélni, ez meg a ti lelketeken szárad majd. ;) De lehet, hogy csak ajka nem lesz többé.....

[ Szerkesztve ]

(#64726) Ricardo válasza ubyegon2 (#64725) üzenetére


Ricardo
félisten

"Max gondolatilag más, de ahhoz meg qrvára senkinek semmi köze, mit gondolok, ha szabálykövető vagyok. Ebben remélem egyetértünk."

Ebben egyetértünk. A gondolat egy dolog. A szabály betartása a lényeg. Én sem (ahogy gondolom senki) nem örülök ennek az egésznek. Annak örülnék,ha már vége lenne. Ez viszont csak úgy megy,ha fegyelmezettek vagyunk.
Minél többen játszák ki a szabályokat, annál tovább szívunk.

(#64727) ubyegon2 válasza Ricardo (#64726) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most például teljesen egyetértünk! :K

Minél többen játszák ki a szabályokat, annál tovább szívunk.

Ezt a szabályok kijátszását is lehet egyébként teljesen másokra veszélytelenül csinálni. Ill azt se tudom mennyire szabályos maszk nélkül cigizni utcán, lehet kicsit szabálytalanul csinálom, de ezen az utcaszakaszon 2 kajafutárt láttam meg 4 gyalogost egész nap, ők is 15 méteren kívül voltak. Cigizés után is maszk nélkül tettem meg azt a 25 métert az épületig. (egyébként egy fémoszlopokkal lezárt várfalba torkolló utcáról van szó) Tény, hogy megszegtem a szabályokat és tény, hogy hajnalban maszkban mentem be a mini pékségbe vásárolni. Melyik volt potenciálisan veszélyesebb?

[ Szerkesztve ]

(#64728) zolisx4 válasza Parci (#64707) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen nem fog ahogy mondod és ahogy a hölgy is mondta,csökkenni fog covid halottak száma az biztos,a fertőzések csökkennek majd. De bizonyos időnként elő fog jönni hasonlóan mint az influenza,viszont ez el fog tartani 1-2 évig mire kiderül minden a vakcináról és talán szedhetünk majd ellene egy egyszerű pirulát :K

[ Szerkesztve ]

(#64729) BalanceR


BalanceR
addikt

Nem olyan régen felröppentek kósza hírek, hogy talán nálunk is lesz enyhítés decemberben...
Erről van egzakt infó?
Ha valóban Ausztriát követjük akkor sanszos, bár szerintem pont most nem kellene...
Esetleg annyi még talán beleférne, hogy a kijárásit este 11re módosítani, és a boltok lehetnének nyitva tízig, hogy széthúzzuk a vásárlási időt a harácsonyi tömeg miatt, de a többi maradhatna addig amég a napi halálozás 70-80 alá nem megy, ami nem ma lesz...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#64730) Ajándékok válasza ubyegon2 (#64727) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Szerintem az ünnepekre már nem lesz lezárás. A gyenge zárásnak és szabályoknak már nem sok haszna van.
Tesztelni sem érdemes a kórházba nem kerülőket. Csak a veszélyeztetett helyen dolgozókat (eü, iskola, futár, bolt...) kellene tesztelni, de őket gyakran.
Már annyira elterjedt a vírus, hogy a betegek kezelésére kellene koncentrálni. A legenyhébb tünetre is a gyógyszertárak adják ki az ivermectint. Akár megelőzési céllal is adjanak.
Ez annyira csökkentené a súlyos betegek számát, hogy még teljes elengedés mellett is csökkenne a kórházak terhelése.
Aki pedig meg akarja védeni magát, használjon szelepes maszkot és arcmaszkot.

Persze ha az ivermectin nem használ, akkor továbbra is csak a teljes zárás az alternatíva.
Ha hajlandóak lennének teljes zárásra, az még ivermectin mellett is csökkentené a halálozást.
Persze nálunk fontosabb a népszerűség, mint pár ezer ember élete.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#64731) t72killer válasza Parci (#64715) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csudatudja. A legtöbb európai országban már megvolt a csúcs, Mo.-gon nem látunk tisztán a kevés teszt, horribile dictu sántító halálozási stat miatt. Érzésre csúcs környékén járunk, csak az sokkal rondább a valóságban, mint amennyit mutatnak belőle.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64732) Chesterfield válasza Ajándékok (#64730) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Könyörgöm!
Senki ne használjon szelepes maszkot!!

Ha rajtam múlna büntetném.

(#64733) Kékes525 válasza Csatravi (#64705) üzenetére


Kékes525
félisten

+ #64719 Ajándékok

" És csak orron keresztül lélegzem."

Sajnos én nem tudok, mert állandó orrdugulásom van.

" De céklaleves teszteléssel nyugodtan letesztelheted, hogy mekkora a kapilláris hatás."

Felesleges a teszt, ha kézzel már érzem. Azzal a nedvességgel már elég sok vírus is át tud jutni az egyik oldalról a másikra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64734) bigdady válasza Chesterfield (#64732) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szűrő rétegén kívül van a szelep sok maszkon szóval butaság amit írsz vagyis nem erintkezik a szelep közvetlenül az illető “szájával” maszk réteg nélkül
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#64735) Ricardo válasza ubyegon2 (#64727) üzenetére


Ricardo
félisten

"Melyik volt potenciálisan veszélyesebb?"

Ha nincs kontakt akkor nincs veszély. Ez nem vitás
Ha van kontakt, akkor viszont jobb ha ott a maszk.

(#64736) Kékes525 válasza ubyegon2 (#64727) üzenetére


Kékes525
félisten

A maszk azért kötelező utcán, mert rendkívül körülményesen lehetne csak megfogalmazni azt, hogy mikor célszerű és mikor nem hordani. Másrészt a számonkérése, ellenőrzése nagyon nehéz lenne. Akkor, amikor kevés ember járkál az utcán és van hely az elkerülésére, betartva a 2 méteres távolságot, akkor maszk nélkül is lehetne lenni. Másrészt a gyalogátkelő helyeknél ahol lámpa van, ott torlódnak az emberek, ott szintén célszerű a használata. Azonban ezt egy egyértelmű és könnyen ellenőrizhető törvénybe foglalni nem lehet. Ezért van az, hogy inkább csak azt mondja ki a törvény, hogy hordani kell és kész. Ez egyértelmű és az ellenőrzése is könnyű.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64737) Corleone33 válasza Csatravi (#64691) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Mert minálunk ez már hagyománnyá vált, az okosba megoldás/ összekacsintás/ kiskapuk keresése.

Meg persze emberi önzőség

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#64738) Kékes525


Kékes525
félisten

[Kötelezővé tenné a koronavírus elleni oltást a magyar szakember]

"Az új koronavírus terjedésének hatékony elfojtása érdekében kötelezővé tenné mindenki beoltását Boldogkői Zsolt molekuláris biológus, virológus, a szegényebb országok népeinek vakcinázásához pedig a tehetősebb államoktól kérne pénzt."

Az oka:

"csökkenni fog a járvány intenzitása, de még jobban el fog húzódni és sokkal nagyobb gazdasági kárt fog okozni"

Kizártnak tartom, hogy Magyarországon kötelezővé tennék, mert akkor sok szavazót veszítene a Fidesz (mindent a népszerűségének rendel alá). Ha nem ez lenne a célja, akkor már réges-rég komolyan fellépett volna a nyíltan vírus szkeptikus Gődény és társai ellen a járványvédekezés megnehezítéséért.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64739) pjen válasza Kékes525 (#64649) üzenetére


pjen
félisten

Te csak gyalogoltál,akkor mennyit érhet mikor valaki valóban dolgozik?

(#64740) BalanceR válasza Kékes525 (#64738) üzenetére


BalanceR
addikt

Tegyük fel, nem a saját érdekeit nézné a kormány, és kötelezővé tenné?
Szerited a lakosság hány százaléka utasítaná el?
Alapból rengetegen voltak akik nem bíznak az oltásokban a korábbi autizmusos hülyeslg miatt, illetve sokan bizalmatlanok a mostani gyors fejlesztés okán, erre mér rájön az a 100ezer gödényzombi, aki egyenesen a halált, a chippet, a nanorobotokat, meg Bill Gatest látja benne :W

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#64741) zsolt_64 válasza Floyd80 (#64675) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"..nővérek többsége nem a kórházban kapja el a vírus..t"
és ezt mégis honnan tudja a Kásler, hogy meri ezt így kijelentni !
ajó édes annyába....

[ Szerkesztve ]

(#64742) Ringman válasza zsolt_64 (#64741) üzenetére


Ringman
nagyúr

a példamutató, világszínvonalú kontaktkutatásra alapozza a nyilatkozatát!

(#64743) Kékes525 válasza BalanceR (#64740) üzenetére


Kékes525
félisten

[Koronavírus: a magyarok nagy része nem oltatná be magát egy kutatás szerint]

"Az Euronews megbízásából készített, az Opinio által 1231 fős mintán végzett reprezentatív felmérés eredménye szerint Magyarországon:

a megkérdezettek mindössze 17 százaléka adatná be magának az oltást, ha a vakcina elérhetővé válna.

47 százalék egyértelműen elutasította az oltás lehetőségét,

36 százalék pedig még nem döntötte el."

Ha itt lesz az oltás akkor valószínűleg többen beadatnák maguknak, de akkor sem hiszem, hogy ez meghaladná a 30-40%-ot.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64744) kekedi válasza BalanceR (#64740) üzenetére


kekedi
senior tag

Szerintem hagy döntse el mindenki, hogy be akarja e oltani magát, avagy sem. Attól még nem kell semmilyen csoporthoz sem tartozni, mert nem kér a vakcinabol.

(#64745) NavySeal válasza Kékes525 (#64743) üzenetére


NavySeal
senior tag

Az a helyzet, hogy szűk családi körben is kb. én vagy az egyetlen, aki beoltatná magát (46 éves vagyok, hobbi sportolok és nincs semmilyen - tudott - betegségem)
Még a feleségem is azt mondja, majd úgyis beoltatja magát sok mindenki, ő addig nem, amíg nem tudni milyen hosszú távú tapasztalatok vannak az oltások mellékhatásával kapcsolatban.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#64746) Stanlee válasza #20749568 (#64652) üzenetére


Stanlee
őstag

Sajnos nem lepett meg az eredmeny. Mivel a nemeteket alig erintette a 2008-as valsag, igy abban a tudatban voltak, hogy nem lehet rosszabb.

Par mondatban meg ecseteltem a Schröder-Merkel dolgot, de aztan kitoroltem. A legtobb orszagot meglepeteskent erte a virus. A kerdes inkabb az, hogy mennyire jo reagalnak a politikusok ebben a veszhelyzetben. Ezen felmeres alapjan valoszinuleg inkabb nem jo valaszokat adnak meg mindig.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#64747) Kékes525 válasza NavySeal (#64745) üzenetére


Kékes525
félisten

Rövid távú mellékhatásait pontosan és alaposan letudták tesztelni és nyomon tudják követni, mert sokkal több eset áll rendelkezésre erős járvány idején, mint „béke időben”. Ami a hosszú távú mellékhatásokat illeti, az RNS vakcinánál nem valószínű, mert az RNS nagyon bomlékony molekula és gyorsan lebomlik a szervezetben, ahogy a hatását elvégezte. A nagyon gyors bomlása miatt kellenek a speciális hűtési körülmények is. A vektor alapú vakcinánál jól ismert vektorokat használtak, amit már a múltban alaposan leteszteltek. Ezért itt sem várható hosszútávú mellékhatás. Másrészről tisztább a technológia, mert nincs szükség adjuváns anyagok használatára, ami miatt mellékhatás jelentkezhetne.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64748) Parci válasza Kékes525 (#64747) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha egyszer eljutunk oda, hogy beoltottak egy csomó embert, mondjuk legalább 40-50%-ot, akkor tényleg az lesz a következő kérdés, hogy mit csinál a vírus (hogy mutálódik stb.), és arra hogy reagál (a már beoltott emberekben) az immunrendszer.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64749) kekedi válasza Kékes525 (#64747) üzenetére


kekedi
senior tag

Te mivel foglalkozol amúgy? (egészségügyben?)

[ Szerkesztve ]

(#64750) lacafaca válasza Parci (#64748) üzenetére


lacafaca
őstag

odáig el fogunk nyugi...mert egyre több dolog lesz letiltva a szuri nélkülieknek, így aki ezeket a dolgokat szeretné a jövőben, nem lesz kérdés azoknak...még csak csöpögtetés szintjén áll ez a kérdés, de széped megy előre a dolog a megírt forgatókönyv alapján ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.