Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63052) Gsx-rr válasza South Velen (#63037) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szar lehet igy elni!

(#63053) Ezekiell válasza Gsx-rr (#63052) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hogy, hogy leveszed a kinti ruhát és kezet mosol? Ja, tényleg szar lehet NEM így élni...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#63054) Darmol válasza Janusz001 (#62647) üzenetére


Darmol
senior tag

Legesélyesebb valamilyen egyéb közönséges felső légúti megbetegedés. Ami minden évben előfordul az évnek ebben a szakaszában. És jó eséllyel az egyik csoporttársától kapta el.
A bölcsődék és óvodák kifejezetten paráznak a jelen helyzettől, már egy fél tüsszentésért hazaküldik a gyereket mert beteg. A hivatalos álláspont szerint csak tünetmentes gyerek mehet a közösségbe, és az óvónők nem orvosok.
Szeretett és dicső kormányunk a fenti nyilván idilli helyzetet olyasmikkel fejeli meg, mint az EMMI féle értelmezése a 363/2012. (XII. 17.) Korm. rendeletnek, csak mert jelen egészségügyi és gazdasági helyzetben nyilván ez a legfontosabb. (természetesen csak az "Az anya nő, az apa férfi." korszakalkotó meglátás után).
Az óvodák és nevelők nem feltétlenül hibátlanok, de jelenleg nekik is egyik pillanatról a másikra vita nélkül kell betartaniuk az agymenésekből származó ötleteket, amiket illő minőségben öntenek rendeletekbe.
Mostanában elég sok szülő kerül olyan helyzetbe, hogy "Hogy a p***ába adjak ételt a gyerekemnek, ha nem tudok pénzt keresni, mert itthon kell lennem vele.". Nem feltétlenül a bölcsőde/óvoda a hibás, de a szülők itt is magukra maradtak, mert az kormány úgy gondolja: "oldják meg ahogy tudják".
Csak azt tudom mondani, nem a pedagógusok vagy az orvosok okozták a jelenlegi helyzetet, ne rájuk légy dühös.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63055) radi8tor válasza Ezekiell (#63053) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ügyesen megfogtad a “lényeget”. Pár szóval elcsúsztál.

amit lehet szintén áttörölgetünk vásárlás után, igyekszünk kevesebbszer de többet bevásárolni

⭐ Stella

(#63056) lacafaca válasza Darmol (#63046) üzenetére


lacafaca
őstag

ez kétségtelen, viszont csak és kizárólag, ha elkerülhetetlen

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63057) KRoli92


KRoli92
tag

Nem tudom volt-e már, de érdekes. Lehet benne valami. [Vércsoport, ami megvédhet?]

Édesanyámnak pozitív lett a tesztje, nem sokkal rá rajtam is jelentkeztek a tünetek. Mind a ketten A-s vércsoportúak vagyunk. Nagymamám 0-s, neki eddig hálistennek semmi tünete. Édesanyám párjának nem tudom a vércsoportját, de neki semmi baja, egy ágyban alszanak, szobán belül maszk nélkül így nagy valószínűséggel ő nem A-s.

Ma lett kérve teszt nekem. Kicsit fáj a hátam, 37.5 körül van a hőemelkedésem, algopyrint nem szedem most, mert ennél feljebb nem megy. Köhögni keveset köhögök. Kicsit a hátfájás miatt aggódok, mert antibiotikumot nem kaptam rá. Pulzus kicsit magas néha. Ma délután elég csúnyán hasmenésem lett, de nem sokkal előtte vettem be 2db 1500mg C vitamint, de nem hiszem hogy ettől.
Illetve az lenne a kérdésem, hogy az aszpirin protect 100mg meddig ajánlatos szedni? Ma vettem be a 4.-et. Háziorvos nem is ajánlotta, hogy szedjem, így hozzá nem fordulok ilyen kérdésekkel :D Gyömbéres méz mehet mellette, vagy majd csak azután ha az aszpirin szedését abbahagytam?

(#63058) radi8tor válasza KRoli92 (#63057) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jobbulást!

⭐ Stella

(#63059) viharhozo válasza abw6291 (#63020) üzenetére


viharhozo
addikt

Semmivel.

All over the world, workers are soaping, wiping and fumigating surfaces with an urgent sense of purpose: to fight the coronavirus. But scientists increasingly say that there is little to no evidence that contaminated surfaces can spread the virus. In crowded indoor spaces like airports, they say, the virus that is exhaled by infected people and that lingers in the air is a much greater threat.Hand washing with soap and water for 20 seconds — or sanitizer in the absence of soap — is still encouraged to stop the virus’s spread. But scrubbing surfaces does little to mitigate the virus threat indoors, experts say, and health officials are being urged to focus instead on improving ventilation and filtration of indoor air.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#63060) Ezekiell válasza radi8tor (#63055) üzenetére


Ezekiell
veterán

nem csúsztam el, olvasd el újra azt a kommentet

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#63061) South Velen válasza radi8tor (#63055) üzenetére


South Velen
addikt

Mi a gond azzal, ha az ember lehetőségeihez mérten igyekszik racionalizálni a bevásárlások és ezzel kontaktok számát?
Amit lehet amúgy is online szerzek be, de azt is a vásárlótérből pikkelik össze.
Vagy az áttörölgetés? Még maszk mellett is hányszor látok olyat, hogy fújja az orrát az ember aztán megfog ezt-azt egy boltban? Nincs ezzel baj, ha fújni kell, de én orrfújás után is fertőtlenítek, ha esetleg hordoznám ezt a szart utána ne terjedjen már. Ha mindenki így működne, máshogy állnának a dolgok.

Szar lehet igy elni!
Ezzel nem vitatkozom, kevesebb ésszel jobb lenne, dehát ez axióma.

[ Szerkesztve ]

(#63062) lacafaca válasza Gsx-rr (#63052) üzenetére


lacafaca
őstag

inkább rohadt nehéz...pff

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63063) ubyegon2 válasza abw6291 (#63020) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#63064) philoxenia válasza Kékes525 (#63008) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Utána írtam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#63065) KRoli92 válasza radi8tor (#63058) üzenetére


KRoli92
tag

Köszönöm!

(#63066) lacafaca válasza KRoli92 (#63057) üzenetére


lacafaca
őstag

...és ismét a pelikáneffekt...hmm...

jobbulást nektek! ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63067) radi8tor válasza South Velen (#63061) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudok gsx-rr fejével gondolkozni, de szerintem a törölgetésre gondolhatott.
Az ételen nem szaporodik a vírus tehát elégnek kéne lennie fogyasztás/elkészítés előtti mosásnak pl szappannal.

⭐ Stella

(#63068) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Most ha annyira féltek a telefonnál, miért nem megy két kézmosás között egy nejlonzacsiba?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#63069) Parci válasza Gsx-rr (#63032) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem értelek, nem folyamatosan fújkálom, de ha vásárolni vagyok mondjuk heti 1x, utána 1x, amikor hazaérek igen. remélem meg tudsz bocsájtani!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63070) Parci válasza philoxenia (#63068) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi vaan?

este van, ahogy nézem, kezd teljesen megbolondulni a topik, úgyhogy magatokra hagylak benneteket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63071) lacafaca válasza Parci (#63069) üzenetére


lacafaca
őstag

nehogy fölbaszódj megint így lefekvés elött :D ..fölöslegesen...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63072) Parci válasza KRoli92 (#63057) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igyál sokat, erre nagyon figyelj!

a hasmenés lehet, hogy tartósabb lesz, az emésztőrendszerben is tud rakoncátlankodni. a hátfájás lehet a láz miatt is, de tüdőgyulladás miatt is, nagyon jó lenne, ha tudnád mérni a véroxigén-szintedet.

a gyömbéres méz mehet bármikor (ha bírja a gyomrod).
az aspirint én bevenném még holnap is (nem éhgyomorra), ha nem fáj a gyomrod tőle, nem okozott eddig mellékhatásokat és van még hőemelkedésed.

volt már a nullás vércsoportról az infó korábban, de azért tegyük hozzá, hogy pár % segítség csak, nem valami tutiság (pedig milyen jó lenne nekünk, mind a négyen 0-ásak vagyunk)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63073) Parci válasza lacafaca (#63071) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindig meglep a temérdek bölcsesség, ami itt összesűrűsödik a topik szingularitásában

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63074) Darmol válasza Ajándékok (#62625) üzenetére


Darmol
senior tag

Hogyan kell kezet mosni?

Alaposan és rutinszerűen. Banálisnak hangzik a válasz, de magyarázom.
Valójában az idő nem számít a puszta kézmosásnál. Az alaposság számít, nyilván ez időbe kerül. Szappanos (klasszikus pipere szappan értendő) víznek minimális biocid hatása van, a kéz felületén a mikroba számot 0-30%-al csökkenti. A 30% az amikor nagyon retkes. A tenyér és ujjak mikrobaszámát akár 60-70%-al is lehet csökkenteni, ha az értelemszerű alkalmakkor (hazaérkezés, wc használat, vagy csak amikor kosz kerül az ember kezére) megmossa. De itt a hangsúly azon van, hogy _mindig_ amikor javasolt. Habot a kézen hagyni teljesen felesleges, hacsak a szappan nem tartalmaz kifejezetten széles spektrumú, viricid hatással is rendelkező összetevőt. Ilyenek lehetnek esetleg a fertőtlenítő hatású szappanok/folyékony szappanok. Ezek hatékonysága kérdéses, tavasszal is voltak minőségi problémák.
Kéz fertőtlenítésre hipó nagyon nem javasolt mert tönkreteszi a bőrt, és bőr mikrobákkal szembeni védekező képessége meggyengül. A steril kézfelület elérése egyébként sem szükséges a mindennapokban. Ha szükségét érzed kézfertőtlenítésnek, a mindennapi használatra vegyél kézfertőtlenítő oldatokat-géleket.
Ha már mindenáron olcsón akarod megúszni és sok habbal, sok mosogatószer tartalmaz benzalkónium-klorid összetevőt amely viricid, és ezek koncentrátumok a folyékony szappanokhoz képest. De ezek sem arról híresek, hogy bőrbarátok.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63075) emvy válasza Parci (#63072) üzenetére


emvy
nagyúr

> igyál sokat, erre nagyon figyelj!

> mindig meglep a temérdek bölcsesség, ami itt összesűrűsödik a topik szingularitásában

na bontsunk egy sort :)

while (!sleep) sheep++;

(#63076) lacafaca válasza Parci (#63073) üzenetére


lacafaca
őstag

meglep? engem már semmi nem tud meglepni... :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63077) BalanceR válasza ubyegon2 (#63063) üzenetére


BalanceR
addikt

Az UVC okés, de nem a linkelt cucc...
A LEDesek kb semmit nem érnek, anno amikor kezdtek felfutni a számok belemerültem a témába...
A legjobb minőségű LEDes is csak nagyon nagyon közelről hatékony, és akkor is kell egy 10 perc, mire tuti az eredmény.
Hasonló áron már vannak kicsi akkus vagy elemes csövesek is azok már nagyobb távolsáról is hatékonyak ezáltal egyszerre nagyobb területet fednek le, és a behatóidő is jóval kisebb.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#63078) lacafaca válasza Darmol (#63074) üzenetére


lacafaca
őstag

pössentés után is? :D csoda, hogy én még élek :Y

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63079) Ezekiell válasza emvy (#63075) üzenetére


Ezekiell
veterán

a negyediket is? én meg akartam állni 3nál, de ilyet felszólításra nem tudok nemet mondani :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#63080) syberia válasza emvy (#63075) üzenetére


syberia
veterán

:))

https://howbad.info/

(#63081) Parci válasza emvy (#63075) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elfogyott :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63082) KRoli92 válasza Parci (#63072) üzenetére


KRoli92
tag

Köszönöm a válaszod! Mennyit kellene innom kb? 2-2.5 L kevés? Ha tüdőgyulladás miatt fáj a hátam, akkor azzal mit lehet kezdeni? Magától elmúlhat, vagy antibiotikum kellene? Véroxigén szintet egyelőre nem tudom mérni, mert nincs pulzoximéterem. Ha a percenkénti légzések száma rendben van, akkor is fontos lenne mérni?

Illetve még az lenne a kérdésem, hogy 2. tesztet tényleg nem szokás mostmár csinálni? Édesanyámat a háziorvosa ki akarja írni jövőhét keddre, de még mindig nincs teljesen jól. Ma neki is fájt a háta,de csak ma, előtte nem. Ma még volt hasmenése, de már nem olyan szinten, minimális hőemelkedés néha van,szaglása még mindig nincs. Ő szedett antibiotikumot, Azi sandozt.

(#63083) BalanceR


BalanceR
addikt

Nem is olyan régen 25 év munkaviszony után elbocsátották Pócs Alfrédot a gyönygyösi kórházból, mert veszélyeztette az ellátottakat. (Nem hordott maszkot, maszk, és vírustagadó állításai voltak)
Sokan mellé álltak, hogy igazából politikai ügy van a háttérben , egyébként kíváló orvos...
Ma belefutottam egy remek videójába a sok közül: [édesistenem]
Már csak azt nem értem, hogy ,egy ilyen "zseni" hogy praktizálhat orvosként 25 évig?
A rendőrök, tűzoltók... mentális állapotát pár évente felmérik, és szűrik, a labilisokat. Az orvosok esetében akiknek az egyéni döntéseiken életek múlhatnak ilyen miért nincs?
Ha a kardiológusom beszippanja a szcientológus egyház, és az új hite miatt varázskövekkel akarja gyógyítani az aortarepedésem , az nem biztos hogy szerencsés...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#63084) Voloka válasza philoxenia (#62996) üzenetére


Voloka
tag

Röhejes vagy! Eddig ezt csináltad egyfolytában a: " direkt politikát! " !

(#63085) Darmol válasza ubyegon2 (#62704) üzenetére


Darmol
senior tag

Van egy rakás olyan dolog, amihez nem kell orvosi diploma, leírható és segít. Pl. aszpirin mint minden gyógyszer rendelkezik betegtájékoztatóval. Azt hiszed evidens, hogy elolvassák?
És egy az egyben be lehet másolni a linkeket kiemelve jellemző dolgokat. Mert az interneten elolvassák ám amit írnak mert az internet sohasem hazudik. De azt a nyamvadt papírt amit a tabletta levél mellé betesznek azt nem ám! Csak colos betűkkel írják pl. az ibuprofén gyógyszereknél, hogy vérhígítókkal tilos szedni!
Arghhh... :W
Inkább nem mesélek...
Lényeg, hogy ha van értelmes hivatkozás, akkor azt idézheted, abban nincs kockázat a hivatkozás megadása mellett. Óvatosnak viszont muszáj lenni a mai világban. Én zöld lámpánál is körülnézek mielőtt lelépek zebrára, és nem egyszer volt hogy eldöngettek előttem a sz**talicskájukkal.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63086) Parci válasza KRoli92 (#63082) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

2 liter nem nagyon kevés de nem is sok, lehet akár 3 is, ha nem esik rosszul. és folyamatosan, a napra elosztva.

te otthon alapvetően csak pihenni, gyógyulni tudsz. a hátad fájhat a sok fekvéstől is, meg a láz is eleve tagfájással jár. de lehet tüdőgyulladás. elmúlhat magától, mert maga a covid okozhatja közvetlenül (jellemző rá), de rosszabb esetben egy bakteriális felülfertőződés is lehet ott, ezért írta fel anyudnak a doki az antibiotikumot, hogy ez utóbbit kizárhassák.

ha van elég levegőd, nem magasabb a pulzusod, mint máskor, nem fárasztó mászkálni a lakásban, akkor remélhetőleg nincs baj (de a pulzoximéter lenne az igazi).

nehéz igazából bölcseket mondani a monitor mögül, a lényeg a sok pihenés, hogy ha picit jobban valaki, nem elkezdi lefárasztani magát házimunkával vagy bármivel, hanem még tovább pihenni. minden várhat a betegség utánig, ami fontosnak vagy sürgősnek tűnik, az sem az. :)

a tüdőgyulát nem jó akármeddig eszkalálódni hagyni, emiatt azért figyeljetek magatokra és valahogy konzultáljatok dokival, ha gyanakodtok. kitartó vírus, türelmesnek kell lenni és fejben egyben maradni, amíg szép lassan legyűri a szervezet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63087) ubyegon2 válasza BalanceR (#63077) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ide raktam fel a multkor, azért emlékeztem, hogy van pár mobilos is, de konkrétan nem tudom, hogy ezek mennyire hatékonyak. Az meg jó, ha már körüljártad a témát, mert feleslegesen nem dobsz ki pénzt! Egyébként meg nem is olcsók ezek a kütyük, ha érnek valamit, még úgy sem.

Sorry, nem akartalak félrevezetni. :N

(#63088) t72killer válasza KRoli92 (#63057) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Felmerült már tavasszal :R, anno elég kicsi mintából vonták le ezt a következtetést a Kínaiak, de reális egy olyan kórokozótól, ami pl a vörösvértestekre kötődve dolgozik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63089) Darmol válasza Parci (#62801) üzenetére


Darmol
senior tag

[Jön a mamut] :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63090) ubyegon2 válasza Darmol (#63085) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

aszpirin mint minden gyógyszer rendelkezik betegtájékoztatóval. Azt hiszed evidens, hogy elolvassák?

De az aspirint mindenki ismeri! Gondolják legalábbis. Én annyit tudtam róla, hogy anno az USAF katonái minden napra kaptak egyet és ették meg, hogy a tengerjáró bulihajókon marékszámra ki van rakva kis tálkákban. Én igazából ártalmatlannak gondoltam, de utóbbi 3 évből csak most vettem Aspirin C-t, mikor fájdogált a torkom, de csak egy napig pezsegtettem vele. Régebben másnaposságra azért időnként behabzsoltam egyet-egyet. :B

Ezeket a gyógyszer dobozába rakott novellákat mindig elkezdem olvasni....igaz egyszerre nem eszek meg többféle bogyót, mert minek. Ha szednem kéne valamit fixen, akkor biztosan odafigyelnék.

Én zöld lámpánál is körülnézek mielőtt lelépek zebrára, és nem egyszer volt hogy eldöngettek előttem a sz**talicskájukkal.

Na erről ne is beszéljünk! Csoda, hogy csak ennyi komoly baleset van ilyesmikből. Nekem a jobbkéz szabály a mumusom, mindig benézek mindkét irányba. 20x biztosan megúsztam emiatt.

(#63086) Parci

valahogy konzultáljatok dokival, ha gyanakodtok

Ööö....nem az törpénik éppen PHadre? :P (kicsit feldobott lasztinak láttam)

[ Szerkesztve ]

(#63091) BalanceR válasza ubyegon2 (#63087) üzenetére


BalanceR
addikt

Itthon, és most valóban nem olcsók, de én vagy 3 hónapja vettem és Aliról... Volt vagy 7 dollár :DDD YouTubeon van elég sok korrekt teszt a cheap uvc keresőszavakra, ahol spetkrofotométerrel bemérik a fényerőt, hullámhosszot, teljesítményt... Szóval eléggé releváns infót kapsz róluk.
Maszk, teló, kulcs, toll, EDC tárgyak fertőtlenítésére a leggazdaságosabb megoldás.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#63092) Darmol válasza Nagymelák (#62923) üzenetére


Darmol
senior tag

A svájci tudósok az angol tudósok babérjaira törnek. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63093) Darmol válasza Lauda (#62983) üzenetére


Darmol
senior tag

Tavasszal tök illegálisan vásároltak idősávon kívül. Most teljesen legálisan. És rendelettel biztosítva az idősáv, ami úgy néz ki mintha érdemben tettek volna valamit. Pedig nem. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63094) KRoli92 válasza Parci (#63086) üzenetére


KRoli92
tag

Köszönöm szépen a segítséged! Pulzus kicsit magasabb, van hogy 80-90, alapból 70 körül szokott lenni, de gondolom a hőemelkedésnek is köze van hozzá.
Amiben még tanácsra lenne szükségem, az a kutyasétáltatás. Nem olvastam ezzel kapcsolatban semmit itt a topikban. Akinek pozitív a tesztje, az hogy oldja meg? Hivatalosan ugye nem hagyhatja el 10 napig a lakást, de a kutyát le kell vinni. Én jelenleg inkább lépcsőn viszem a 2. Emeletről hogy lehetőleg a liftben ne fussak össze senkivel,ffp2 maszk, ha pozitív lesz a tesztem, akkor is muszáj leszek megoldani. Délben szoktam én vinni, reggel este más viszi. Az érdekelne, hogy egy covidos szervezetnek mennyire megerőltető egy kutyasétáltatás, illetve ha pozitív teszt után belefut az ember egy igazoltatásba(mondjuk erre nincs sok esély), van-e ennek valami nyoma, nyilván van tartva a karantén, vagy nincs? :)

[ Szerkesztve ]

(#63095) Darmol válasza Nagymelák (#62990) üzenetére


Darmol
senior tag

és #62991 Még most is röhögök. Hofinak is tetszene. :C

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63096) Darmol válasza abw6291 (#63020) üzenetére


Darmol
senior tag

Nedvesített monitortörlő kendők általában izopropilosak. Megfelelnek a célnak.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63097) ubyegon2 válasza BalanceR (#63091) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ezek tényleg hasznos infók! :K Ha nem lenne most ennyire túlárazott, vettem volna egy általános sterilizálót, így max berakom a liftbe 10 percre és ha nem tűnik el a holmi, akkor ott steril lesz. :)

(#63098) perempe válasza KRoli92 (#63057) üzenetére


perempe
addikt

ezt találtam hirtelen [link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#63099) Darmol válasza lacafaca (#63078) üzenetére


Darmol
senior tag

"pössentés után is?"
Egen. Engem úgy tanítottak. Sőt az igazán igényesek pössentés _előtt_ is. Tán retkes kézzel nyúlsz a nemesebbik szervedhez? ;]
"csoda, hogy én még élek"
Ez igaz, de mi köze ahhoz amit én írtam? :P

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63100) Darmol


Darmol
senior tag

A könyv amiről egy hete beszéltem
Ian Buruma: A modern Japán

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.