Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64751) Nimda válasza Kékes525 (#64747) üzenetére


Nimda
addikt

Bocsi lehet volt már róla szó, de annyi itt a hsz...

Az orosz vakcina a vektor alapú? Te melyik mellett teszed vagy tennéd le a voksod?

(#64752) Ringman válasza Kékes525 (#64743) üzenetére


Ringman
nagyúr

a legtöbb megkérdezett egy Magyarországon gyártott védőoltást választana,
valamivel kevesebben kérnének az amerikai fejlesztésű vakcinából,
a magyar kormány által megrendelt orosz gyártmányú oltószert viszont egyértelműen elutasítják, a megkérdezettek mindössze 7 százaléka oltatná be ezzel magát,
és ennél is kevesebben, mindössze 4 százalék kérne a kínai vakcinából.

a szovjet+kínain nem lepődök meg, az általános oltásellenesség viszont elég aggasztó.
ez szerintem elsősorban az intézményekbe vetett bizalom szintjét mutatja, nem a laposföldes konteók miatt van így.

(#64753) Kékes525 válasza Parci (#64748) üzenetére


Kékes525
félisten

:K A hatékonyabb mutációtól szerintem nem kell komolyan tartani. Egyrészt azért, mert lassabban mutálódik, mint az influenza, másrészt ott vannak az RNS vakcinák, amivel nagyon gyorsan ki lehet fejleszteni az újabb és hatékony vakcinát.

#64749 kekedi

Nyugdíjas biológus vagyok. A SZTE-en dolgoztam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64754) Kékes525 válasza Nimda (#64751) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen az vektor alapú. Legalábbis a Szputnyik V, ami a legismertebb. Ha jól emlékszem 5 vakcinájuk van. Én az RNS alapút favorizálom (ennek hatalmas jövője van), de a vektor alapú is nagyon jó.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64755) kekedi válasza Kékes525 (#64753) üzenetére


kekedi
senior tag

Így már érthető a tájékozottság ;)

(#64756) Lauda válasza BalanceR (#64740) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ilyen nincs, hogy egy oltást kötelező lehet tenni. Ezért senki nem vállalná a felelősséget, ha valaki épp abba halna bele. Most így belegondolva még azt sem tartom kivitelezhetőnek, hogy mondjuk az eü szolgáltatások igénybevételéhez kötelezővé teszik. Az eü dolgozók végig lesznek oltva, így elviekben rájuk már nem lehet veszélyes a vírus.

[ Szerkesztve ]

(#64757) Csatravi


Csatravi
senior tag

6635 új fertőzött
7693 kórházban ápolt
663 lélegeztetőn
182 elhunyt

(#64758) Kékes525 válasza Lauda (#64756) üzenetére


Kékes525
félisten

"Szerintem ilyen nincs, hogy egy oltást kötelező lehet tenni"

Miért ne lenne? Egy csomó oltás kötelező. Másrészt mire ide kerül addigra 100 millióknak már beadták. Így bőven lesz tudásunk a rövidtávú mellékhatásokról. Amúgy a mellékhatásokról már írtam. Persze ezen kívül bármi elképzelhető, csak értelmetlen vele foglalkozni, mert rendkívül kicsi a valószínűsége. A tudomány már csak ilyen, valószínűségekről beszél.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64759) Rive válasza Lauda (#64756) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem ilyen nincs, hogy egy oltást kötelező lehet tenni.

Egy rakat oltás kötelező. Ha a R/R rendben van és az átoltottság hiánya jelentős közegészségügyi problémát okoz, akkor elvileg minden további nélkül kötelezővé válhatna ez is.

Csak ugye egyrészt ebben a pillanatban nem ismert az R/R, illetve ez most nem szakmai, hanem politikai kérdés. A politika pedig nem abba az irányba hajlik, hogy ezt az izét ki kellene irtani.

Az eü dolgozók végig lesznek oltva, így elviekben rájuk már nem lehet veszélyes a vírus.

Attól még a betegek szépen keresztbefertőzik egymást a váróban. Az se buli.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#64760) Ricardo válasza Lauda (#64756) üzenetére


Ricardo
félisten

"Szerintem ilyen nincs, hogy egy oltást kötelező lehet tenni. "

Van gyereked? Tudod hány kötelező oltás van?

(#64761) Kékes525 válasza Csatravi (#64757) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy, hogy lényegesen növekedett a lélegeztető gépen lévők száma. Messze még a tetőzés, sajnos. Az ingadozások a rossz adatközlés és a kevés teszt miatt volt, van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64762) Ringman válasza Csatravi (#64757) üzenetére


Ringman
nagyúr

így hogy akarnak karácsonyi lazítást?

(#64763) viharhozo válasza Kékes525 (#64758) üzenetére


viharhozo
addikt

Azert ne kapcsoljunk full retardba, azok az oltasok kotelezoek, amikkel evtizedes tapasztalat van. Totalis politikai ongyilkossag lenne kotelezove tenni, raadasul ertelmetlen is.

Ezt ugy altalaban: a "tetozes"-nel celszeru definialni, minek a tetozesre gondolunk. Az aktiv fertozottek szama mar tetozhetett, ahogy valoszinuleg a korhazban levok szama is kozel van hozza, de a halottak szama meg egy ideig novekedni fog.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#64764) Ringman válasza viharhozo (#64763) üzenetére


Ringman
nagyúr

egyszerűbb lenne pénzt adni annak, aki beoltatja magát.

(#64765) Kékes525 válasza viharhozo (#64763) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem lesz kötelező, de azért olyanokat ne mondjuk, hogy értelmetlen lenne. Nagyon nagy gazdasági és egészségügy érdekek szólnak mellette. Nem a vakcina eladására és egyéb konteokra gondolok, hanem arra, hogy a gazdaság nem tud jól teljesíteni járvány alatt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64766) viharhozo válasza Kékes525 (#64765) üzenetére


viharhozo
addikt

Felmertek, a lakossag nagyobb resze nem akar oltast. Ha ennek ellenere rakenyszerited, az ertelmetlen, mert nem fogod tudni beoltatni oket. Nem tartom realis elkepzelesnek azt, h rendorok vigyek a nepet kenyszeroltasra, a penzbuntetessel meg csak hergeled az embereket.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#64767) andor80 válasza Csatravi (#64757) üzenetére


andor80
senior tag

Szabad karácsonyt az amúgy is járványügyi intézkedéseket lazán se beteartó magyaroknak...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#64768) Parci válasza lacafaca (#64750) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha belegondolsz, az a forgatókönyv a sima ráció ;)

itt a vírus, dollárbilliós gazdasági károkat okozva. és itt a vakcina, amivel ezen nagyon jelentősen lehet enyhíteni. én sem hagynám, hogy egy ilyen helyzetben a nép a hiedelmei alapján elutasítsa. nyilván meggyőzném érvekkel :), aztán, ha az sem elég, akkor jönne az, hogy mindenhez kell az oltásigazolás :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64769) andor80 válasza viharhozo (#64766) üzenetére


andor80
senior tag

Dehogynem.Szépen elöbb vagy később be esz oltva mindenki
Én 2 utat látok
1.Szépen karhatalommal megoldani.Ez a gyors drasztikus de eredményes.Ezt támogatom engem kis pondró konteo hívők ne veszélyeztessenek.
2.Aki nincs beoltva majd nem mehet közértbe ki az utcára stb.
Nem is értem ki az az aki nem karja magát beoltani
Az oltások már réges régen bizonyítottak.
Nyilván lehet velük gond és AKKOR MI VAN?
Annak is van kockázata ,hogy lélegzünk.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#64770) Kékes525 válasza viharhozo (#64766) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem ugyanarról beszélünk. Az egy dolog, hogy mit akar a lakosság, az pedig a másik, hogy van e értelme. Amúgy a kormány kampánnyal el tudná érni, -ha nem lenne olyan, amilyen-, hogy sokkal többen válasszák az oltást. Erre már réges-rég kis reklám ismeretterjesztő filmet kellett volna csinálniuk és az 1 perces kormány dicsőítő, az Uniót és Sorost gyalázó filmek helyett ezt a különböző tv-ékben leadni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64771) Parci válasza andor80 (#64769) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az első verziót természetesen elfelejtheted, európában (még) nincs karhatalom. a második verzió sem lesz ennyire drasztikus.

de nem is kell, némi pozitív kampány után bőven megvan az 50%, most azért ilyen szarok az előzetes felmérések, mert konkrétan egy büdös szót sem fecsérelt rá senki, hogy érveljen (reklámozzon) a népnek a témában. ezen felül jön az, hogy szép lassan mindenki családját eléri majd a vírus, aztán nem lesz már olyan heves tagadás, abban biztos lehet mindenki... máris felértékelődik az oltás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64772) Csatravi válasza Ringman (#64762) üzenetére


Csatravi
senior tag

Épelméjű embernek eszébe sem jutna!

(#64773) lacafaca válasza viharhozo (#64763) üzenetére


lacafaca
őstag

a zinternet nem felejt...szeptember végi/október eleji kijelentések:
Napi 30 ezer fertőzött és 200 halott
A mostani számok alapján decemberben tetőzhet Magyarországon a koronavírus-járvány második hulláma. A szakemberek számításai szerint az év utlsó hónapjában - a nem diagnosztizáltakat is beleszámolva - több mint 30 ezer embert fertőz meg és legalább 200 életet követel majd naponta az új kór. Így pedig év végére már akár 10830-ra is nőhet a járvány hazai áldozatainak száma. A legmagasabb várható napi esetszámot - ami csaknem 34100 lenne - pedig december 9-ére teszik.

nemzeti jósda v123.0 :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#64774) BalanceR válasza viharhozo (#64766) üzenetére


BalanceR
addikt

Ezért kellene többet fektetni a hiteles, részletes, informatív tájékoztatásba, hogy a lakosság ne a "fésuzbúkról" szerezzen vakcinaismereteket.
Szerintem amnennyiben ezt jól csinálnák , simán 60-70%-ra lehetne vinni az oltás hajlandóságot.
Illetve sokkal határozottaban kellene fellépni a kamuorvosok, gyilkos vakcinával riogaró személyek, illetve csoportok ellen.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#64775) lacafaca válasza Parci (#64768) üzenetére


lacafaca
őstag

nekem ez már rég tiszta...még se híre se hamva nem volt a covidnak, amikor e tervek már kőbe voltak vésve ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#64776) Csatravi válasza andor80 (#64767) üzenetére


Csatravi
senior tag

És ahogy előrébb írtam, szerintem még odébb vagyunk a csúcstól.
Szerintem át fogjuk lépni még a 200/nap halálozási adatot is pedig nagyon nem szeretném, hogy igazam legyen.

(#64777) Kékes525 válasza Csatravi (#64776) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos már átléptük a valóságban. Az nagy extra halálozás ezt jelenti.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64778) Csatravi válasza Kékes525 (#64777) üzenetére


Csatravi
senior tag

Jó, ezt én is tudom. Többször írtam már, hogy pofa befog van!
A 200/nap adatot az általuk hivatalosan bejelentett adatra értettem.

Ilyen adatokkal hol is állunk a "ranglistán" ?

[ Szerkesztve ]

(#64779) Narxis


Narxis
nagyúr

Nincs kedvem visszaolvasni szóval bocs ha már volt róla szó de munkahely kötelezhet oltásra?

Ok, látom volt róla szó de gondolom ti állami kötelezésről beszéltetek, szerintem az nem lesz úgyse, de munkahely?

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#64780) lacafaca válasza andor80 (#64769) üzenetére


lacafaca
őstag

milyen isteni szerencse, hogy se neked, se a hozzád hasonlóan gondolkodó embereknek ma már semmiféle ráhatása nincs a világ dolgaira :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#64781) Nimda válasza Kékes525 (#64777) üzenetére


Nimda
addikt

Amúgy miért van ekkora halálozás, amikor elvileg már vannak tüneteket enyhítő gyógyszerek (amiket kórházakban alkalmaznak)? Vagy ezek mégsem olyan hatásosak?

[ Szerkesztve ]

(#64782) Kékes525 válasza Csatravi (#64778) üzenetére


Kékes525
félisten

:K Tudom, hogy tudod, de mások is olvassák és nem biztos, hogy mindenki tudja.

Épp ma reggel néztem az ourworld-ön a harmadikok voltunk az 1 millió főre vetített napi halálozásban a világon a december 1.-ei adatok alapján.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64783) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#64562) üzenetére


Z.É.T.
őstag

6635/182
26044/~25.5% (teszt/pozitív)
7693/663 (kórház/lélegeztető)

[ Szerkesztve ]

(#64784) Kékes525 válasza Nimda (#64781) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos a gyógyszerek nagyon kis hatékonyságúak. Ahhoz, hogy igazán hassanak, legalább olyan erős hatással kellene lenniük a koronavírusra, mint amilyen hatásúak az antibiotikumok a baktériumokra. Ettől azonban nagyon távol vagyunk, sajnos. Ja és az egészségügy a nagy esetszám miatt nagyon le van terhelve, így sokkal kevesebb figyelem esik egy betegre.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64785) Jablocskov válasza Csatravi (#64778) üzenetére


Jablocskov
tag

Ilyen adatokkal hol is állunk a "ranglistán" ?

A valós halálozási adatokkal már rég az élen. :(
A reálisabban gondolkodók az előjelekből már tavasszal is sejtették, hogy ez előbb vagy utóbb bekövetkezik.

(#64786) lacafaca válasza Narxis (#64779) üzenetére


lacafaca
őstag

[link]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#64787) natë


natë
nagyúr

31 éves nő, elhízás.

:U

(#64788) Z.É.T. válasza Kékes525 (#64747) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ha esetleg azt még pontosítanád, hogy melyik a tisztább technológia és mihez képest, azaz mely vakcinatípus(ok)nál használnak adjuvánst, azt megköszönném! :K

(#64789) Csatravi válasza Narxis (#64779) üzenetére


Csatravi
senior tag

Munkahely is kérhet i a munkavégzés feltételéül az oltást.
eü-ben pld a Hepatitis B oltás ami kötelező és bizonyos időnként kötelező a kontroll.

De itt egy cikk [link]

(#64790) Csatravi válasza Jablocskov (#64785) üzenetére


Csatravi
senior tag

A köpcös verheti a mellét, hogy ebben is az elsők leszünk.

(#64791) Ringman válasza Csatravi (#64778) üzenetére


Ringman
nagyúr

a környező országokhoz képest itt

(#64792) pjen válasza lacafaca (#64780) üzenetére


pjen
félisten

Azt is lehetne:kivinnének a falu főterére az egy oltó buszt és egy géppuskát.Aztán lehetne választani. :F

(#64793) Narxis válasza lacafaca (#64786) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hmmm, érdekes szituáció lesz ez jövőre.

#64789 :R

Thanos was right.

(#64794) lacafaca válasza pjen (#64792) üzenetére


lacafaca
őstag

nem kell még 100 évet sem visszamenni...a lehetőségek tárháza majd végtelen :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#64795) Csatravi válasza Ringman (#64791) üzenetére


Csatravi
senior tag

Köszönöm!

(#64796) Parci válasza Narxis (#64793) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elkerülöd, ha teheted? (neked ugye még nehezebb a választás, hiszen valamiféle védettséged jó eséllyel van)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64797) Kékes525 válasza Z.É.T. (#64788) üzenetére


Kékes525
félisten

A hagyományos vakcinákhoz kell adjuváns. Ilyenek az elölt vírust vagy a legyengített vírust tartalmazók. Én az influenza védőoltás hatását ez miatt hetekig éreztem. Viszketett és egy kicsit fájt az oltás helye.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64798) pjen válasza lacafaca (#64794) üzenetére


pjen
félisten

Tienanmen tér.A kinaiak biztos még jól emlékeztek, könnyű volt őket bármire rábeszélni.

[ Szerkesztve ]

(#64799) lacafaca válasza Parci (#64796) üzenetére


lacafaca
őstag

engem me sem kérdezel? :O :DDD

pjen van miből válogatni igen...az elmúlt évtizedekben az emberállat kimutatta minden báját, amit a sötétség oltárán fel lehet mutatni...

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#64800) Csatravi


Csatravi
senior tag

Lassan kormányinfó. Kíváncsi vagyok böffentenek e valami érdemlegeset.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.