Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59751) philoxenia válasza #20749568 (#59746) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos a kommunikáció gyatra volt. MC is összevissza beszélt erről eleinte. A maszktagadókat még mindig nem veszik elő kellőképpen, itt még mindig túlzott az engedékenység. A maszkviselés viszont most már nagyjából kellően szigorúan ellenőrzött, ha a tavasszal is ilyen, komolyabban veszik a "népek". :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59752) lacafaca


lacafaca
őstag

ajánlom ezt megnézni....engedjétek el az egymás marását a politika miatt, ez a cél :o (a riportalany nem kismiska, úgy nézzétek meg és ne csak legyíntsetek egyből, ez egy hülye összeesküvő, nyugodtan rá lehet keresni a munkásságára (figyelem, a nyugalom megzavarására alkalmas képsorok ;] )...nagyon fontos dolgok hangoznak itt el ;) )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#59753) Ezekiell válasza lacafaca (#59752) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jaja, remek a munkássága, főleg abban a 11 évben, amit börtönben töltött befektetési csalás miatt. Hiteles faszi, köszi a linkelést!

geeeeez :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59755) lacafaca válasza Ezekiell (#59753) üzenetére


lacafaca
őstag

jó, te semmiképp ne nézzed meg ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#59756) Ezekiell válasza lacafaca (#59755) üzenetére


Ezekiell
veterán

nem is fogom, értékesebb az időm, köszi

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59757) Ajándékok válasza #20749568 (#59750) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A szavakat azért használjuk, mert hatásuk van.
Ha háborúra utaló szavakat használsz, (pont mint Orbán) akkor könnyebben elfogadják a halottakat is, hiszen a háborúban áldozat is van.
Ha az óvoda szót használod, azzal engem próbálsz lealacsonyítani, butábbnak feltüntetni (személyeskedés), mivel értelmes érved nincs.

Pont az a gond, hogy sehol sem írtál semmi, előre mutatót.
Az ivermectin csak 1 a sok közül, ami kompromisszum nélkül segítene.
De Orbán nem mondja. (Te sem mondod)

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#59758) #16729600 válasza lacafaca (#59755) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ott tartok, hogy akár hogy 38M szavazatot is elcsalhattak Biden javára. :D De érthetetlenül beszél angolul, mintha belenne baszva. :D

(#59760) philoxenia válasza #16729600 (#59748) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

a maszkviselést jól kommunikálták, a lakosság pedig fegyelmezetten betartotta, semmivel se áll jobban, mint Ti,
Ne mossunk össze dolgokat. Ahol tavasszal lakosságarányosan is már háromszor-ötször annyi fertőzött volt az teljesen más A "labor" a legjobb példa erre. Tavasszal nálunk olyan volt a helyzet, hogy személy szerint "halottam olyanról, aki látott olyat, aki hallott olyanról, hogy fertőzött" Talán a lakosság tizedszázaléka volt fertőzött. Aztán mentünk az Adriára, meg jöttek hozzánk azokból az országokból, "ahol a maszkviselést jól kommunikálták, a lakosság pedig fegyelmezetten betartotta" persze az Adrián, meg nálunk már nem annyira...
Finnország Európa széle, nyilván kevesebb kontakttal, szvsz. sokkal kevesebb turistával, mint mi, vagy A, Hr, stb. Ráadásul ha jobban megnézzük, minél "vendégszeretőbbek" a szokások egy országban, annál nagyobb a fertőzöttség időarányosan is. A szinte kötelező kézfogás idegenek között is, a személyes tér másként kezelése, a szívélyesség, mind a fertőzés malmára hajtják a vizet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59761) Ajándékok válasza #20749568 (#59759) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Továbbra sincs érv?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#59762) lacafaca válasza #16729600 (#59758) üzenetére


lacafaca
őstag

nézzed csak, nem a választás a lényeg, persze az is

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#59763) #16729600 válasza philoxenia (#59760) üzenetére


#16729600
törölt tag

Vitatom.A több detektált fertőzött a nagyságrendekkel több tesztelésből jött össze nálunk a járvány elején. Itt se ismert senki tavasszal se élő, se holt virnyákost, ugyanúgy néztünk , mint Ti a moziban. De persze bárcsak igazad lenne és a maszkviselés lenne a megoldás a következő hullámok megelőzésére.

[ Szerkesztve ]

(#59765) philoxenia válasza #20749568 (#59754) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne magadból indulj ki! A vírust terjeszteni 60-as IQ-val is pont úgy lehet, mint 160-assal. A FB-on sok ismerősöm simán osztja azt például, hogy a maszkviselés Fauci szerint bakteriális tüdőgyulladást okoz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59766) viharhozo


viharhozo
addikt

Update-elt a KSH, most mar van ertelme nezni.

Halalozasok:

A 43.het oktober 25-ig tart, jelenleg eddig van adat.

Ill. a korhazba kerulok szama is update-elve:

Utobbi tovabbra is trendszeruen csokken.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#59768) philoxenia válasza #16729600 (#59763) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sokkal több turista volt Ausztriában a síterepeken, volt olyan falu, ahol már a nyájimmunitást is el kellett érjék.
Falun, nálunk még most is csak ismerünk egy-két embert aki covidos. Talán egy százalék, ha van a faluban, úgy, hogy mondjuk ötszörös szorzóval számolok. Nálatok meg már, mint Te írtad, rendesen jelen van.
Nemcsak a maszk, a távolságtartás is, ami vele jár.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59769) Parci válasza #20749568 (#59737) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak egy kis food for though: ha nyáron kontroll alatt lett volna tartva a járvány (azaz elvettek volna a személyes szabadságjogokból), most nem szopnánk ekkorát.

másrészt, egy csőd után még mindig könnyebb felállni, mint egy halál után. vagy akár csak egy masszív szervi károsodás után.

megint elvek röpködnek itt az arányos járványkezelésről... azokkal nehéz vitatkozni, persze, "legyen optimális". mi is lenne az?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59770) Parci válasza viharhozo (#59766) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért csökken a kórházba kerülők száma trendszerűen, mert abszolútértékben növekszik, viszont a gyakorlatban már alig van hely. próbálj meg mostanában bejutni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59771) philoxenia válasza #20749568 (#59767) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak az a baj, hogy FB posztok alapján, politikai okokból már rabosítások is voltak nálunk, itt meg a hülyeség akadálytalanul terjed szinte ez ügyben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59772) Ajándékok válasza #20749568 (#59764) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Megvádoltalak :F
Észrevettem némi hasonlóságot (mint a másolt dolgozatokban a hiba) és példákat hoztam rá.

Akkor még egyszer:
"kompromisszumot kell kötni a normalitás és járványkezelés között"
Nem igaz!
Írtam rá az ivermectin-es példát.

Írtam: "Pont az a gond, hogy sehol sem írtál semmi, előre mutatót."
Inkább ezt próbáld cáfolni. Akár új érvekkel is. Annak lenne haszna.

Ahelyett, hogy próbálod megindokolni, hogy miért kell hagyni, hogy emberek haljanak meg (ez folyik a csapból is), inkább olyasmit írjál, amivel ezt el lehet kerülni. Annak van haszna.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#59774) #16729600 válasza philoxenia (#59768) üzenetére


#16729600
törölt tag

Sok igazság van benne amit írsz. Mégis nekem valahogy kezd az a véleményem lenni, hogy nem nagyon lehet mást tenni a virnyák ellen, mint a totális lezárást.( ennek ellenére nem támogatom )Túl erős ez a szar : az enyhébb intézkedéseket, ami nem totális lock down kiröhögi sajnos. Lehet kényszerpályán fut az emberiség. :U

(#59775) bigdady válasza viharhozo (#59766) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jól értem egy évben kb 2500*12=30e ember hal meg vagyis a lakosság 0,3%-a?
És ennek most legfrisebb adatok szerint kb 10%-a hal meg havonta koronában vagyis a lakosság 0,03%-a? 10% az heti 300 elhunyttal van számolva, ami most kb 600 lehet vagyis 20%?
Vagyis ha heti 600 marad a halálozás akkor az évi 7200 ember, ami a lakosság 0,07%-a.
Influenza adat nincs összehasonlítani véletlen? Gondolom több mint ez nem? :R

[ Szerkesztve ]

(#59777) Parci válasza #20749568 (#59773) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Az, hogy van meló, de szabadidő és szociális kontaktok nincsenek, az nem arányos és fenntartható."

nem is kell fenntartani, csak egy szezont, ha jön az oltás. sok? mind a 800-nak?

én amúgy azt gondolom, hogy x időnként (ahogy a járvány indokolja) hard lockdown és a nyitás előtt országos teszt kombó. és alsó hangon minden létező adót elengedni erre az időszakra vagy valamilyen formában, plusz szubvencionálni is valahogyan..

nem megy csődbe egyébként ezerből 800 ember közel sem és nem egy hal meg, hanem legalább tíz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59778) Parci válasza bigdady (#59775) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

100 ezer ember hal meg itthon évente

influenzában durva évben 5 ezer

koronában jelenleg napi 100 fölött halnak meg, amúgy napi 300 körül, szóval már most minimum a harmada. korrektül számolva szerintem alsó hangon a fele lenne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59779) bigdady válasza Parci (#59778) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja igen Heti 2500 x 52 az kb 100e :)
Flu első negyedévben volt csak 5e nem?
100ezer évi halálhoz képest a heti 600 halálozás egész évben akkor 31e, vagyis az összes halálozás 0,3%-át jelentené ha nem csökkene és minden nap napi 100 ember halna meg.

[ Szerkesztve ]

(#59780) Ezekiell válasza #20749568 (#59773) üzenetére


Ezekiell
veterán

Vagy lockdown, de akkor a korlátozásokért cserébe nincsenek elvárások

Milyen elvárásokról beszélsz?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59781) Darmol válasza forumpista (#59734) üzenetére


Darmol
senior tag

Bocsi, hogy közbeszólok, de:
Az éjszakai kijárási tilalom, kapcsolódó rendelkezések alapvetően azt a célt szolgálják, hogy a szórakozás jellegű csoportos összejöveteleket (bulizást) betiltsák. Erődemonstráció azt a célt szolgálja, hogy az emberek komolyan vegyék. Őszintén egyet értek a céllal.
Az, hogy a bevezetés módja (Egyik pillanatról a másikra a semmiből rántanak elő intézkedéseket miközben napokkal előtte szellőztetni lehetett volna, hogy fontolgatják. De még ezek után is nyilatkozatonként dobálóznak különféle verziókkal.) hiteltelenné teszi az egészet, az más kérdés. Ez nem gyors döntéshozatal, hanem káoszba fulladó kapkodás amit a hozzá nem értés és flegma hozzáállás eredményez. Bezzeg az alaptörvény módosítás az milyen profin ment...
Egyébként egyetértek.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#59782) Ajándékok válasza #20749568 (#59776) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Megint semmi konkrétum, csak mellébeszélés. Ha van mondanivalód, azt írd le, ha nincs, akkor felesleges szennyezned a fórumot.

Ha mégsem mellébeszélés, akkor
"mindannyian tudjuk"
Én nem tudom, hogy Ti mit tudtok. Légy szíves írd meg!

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#59783) philoxenia válasza #16729600 (#59774) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt két malomban őrlünk. Nem a medvénél (yírusnál), kell gyorsabbnak lennünk, csak a terjedést kell minél jobban lassítani. Elég lenne annyira, hogy győzze az egészségügy. Most lassan ott tartunk szvsz. hogy a vírus mindenre magyarázat, ma a háziorvost fel sem tudta a feleségem hívni, mert mindig foglalt volt. Kórházakban már minden elhalasztva. " Á, csak rákosnak tetszik lenni? Majd elmúlik, most vírus van..." (nyilván túlzok, de ide tartunk)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59784) fatal` válasza bigdady (#59775) üzenetére


fatal`
titán

Szezonális influenzában évente 300-600e ember hal meg a világon. COVID miatt a korlátozásokkal együtt most járunk több, mint a maximum érték duplájánál, kb. 9 hónap alatt (februárban kezdett bedurranni). Úgy, hogy védekezünk, ellentétben az influenzával.

"És ennek most legfrisebb adatok szerint kb 10%-a hal meg havonta koronában vagyis a lakosság 0,03%-a?"
Októberben még lehet, hogy így volt, jelenleg kb. napi 100 halott van, ha ezt extrapolálod egy hónapra, akkor kijön, hogy 3000. Csak a COVID-dal összefüggésben. És nem számoltan növekedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#59785) Ezekiell válasza bigdady (#59779) üzenetére


Ezekiell
veterán

52*2100 (mert 300*7 az 2100) = 109000

math, better than drugs :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59787) philoxenia válasza Ajándékok (#59782) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne személyeskedj!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59789) bigdady válasza fatal` (#59784) üzenetére


bigdady
nagyúr

maximum érték duplájánál, kb. 9 hónap alatt? Ezt hogy érted? Nem 3500-an haltak meg eddig koronában?

[ Szerkesztve ]

(#59791) Ajándékok válasza philoxenia (#59787) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

:F

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#59792) Ajándékok válasza #20749568 (#59790) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ismét semmi

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#59793) fatal` válasza bigdady (#59789) üzenetére


fatal`
titán

Világ 3-600e vs világ 1 milló 200e.

(#59794) Ezekiell válasza #20749568 (#59788) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tehát ha van lockdown, ne legyenek állampolgári kötelességek, jól értelek? Az szerinted mégis mit eredményezne az összeomló országon/államon kívül?

Ha meg nincs lockdown csak "korlátozások", akkor azért állampolgári kötelességek legyenek, oszt majd halnak ahányan halnak, kit érdekel? Ha összeomlik az egészségügy (össze fog), akkor meg így jártunk, úgyse törődik senki senkivel, de legalább szabadok vagyunk? Mert hát azt látjuk, tudjuk, hogy lockdown nélkül bizony szabadon rohanó vírus van, és annak egy vége van, amit írok.

Most komolyan...? És szerinted ez jó hozzáállás, amit képviselsz? Szerinted mi történne, ha mindenki így gondolkozna, ahogy te?

Én értékelem ezt a nagy libertáriánus gondolkozást, meg elvek mentén kiállást, meg minden, de ez így orbitális marhaság, és konkrétan káros (legalábbis ha mindenki úgy gondolkozna, ahogy te - szerencsére nem így van).

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59795) philoxenia válasza bigdady (#59789) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Influenza Covid már hivatalosan is a legmagasabb becsült szám duplája és ez kb. csak tíz hónap.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59796) philoxenia válasza Ajándékok (#59791) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

felesleges szennyezned a fórumot

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59797) andor80 válasza Parci (#59769) üzenetére


andor80
senior tag

"másrészt, egy csőd után még mindig könnyebb felállni, mint egy halál után. vagy akár csak egy masszív szervi károsodás után."

Szent sátán hányszor leírtuk már ezt.Hogy kevesebbet enni fűteni,stb,hónapokig esetleg hajléktalanná vállni még mindig könyebb mint ujjraéledni halál után de soha nem fogja fogják ezt megérteni...Saját kis kényelműk "szabadságjogaik " legyenek a többiek meg dögöljenek meg...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#59798) #16729600 válasza philoxenia (#59783) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igen, ebben egyetértünk. Az is jó lenne, ha a mindenkori e.ü. szektor a járvány lecsengése után méretezve lenne egy ehhez hasonló jövőbéli vészhelyzetre. Bár, ahogy elmúlik pont leszarja majd az összes kormányzat a prevenciót. Annyi felelősségérzetet lehet perspektivikusan elvárni tőlük, mint a polgároktól. Nagyjából semmit.

[ Szerkesztve ]

(#59799) #16729600 válasza andor80 (#59797) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ha túl könnyen megválsz önként a 'szabadságjogaidtól, a jövőben bármilyen kisebb súlyú történés hatására a rezsimek vérszemet kapva azonnal lehívják a többi eddig elért társadalmi vivmány korlátozását is .Szóval óvatosan kell ezzel bánni.

[ Szerkesztve ]

(#59800) Ajándékok válasza philoxenia (#59796) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ha valakinek nincs mondanivalója, de ide írogat, az mi?
Mert én ehhez a feltételhez kötöttem.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.