Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51751) #16729600 válasza radi8tor (#51745) üzenetére


#16729600
törölt tag

áááá tudatam, hogy Te pro leszel ebben :D

Közben a tartományunkban is dobják a kontaktkövetést. [link] Magyarázza már el valaki, hogy egy full kertes házas, alig lakott környezetben, hogy terjed el ennyire a virnyák?

[ Szerkesztve ]

(#51752) radi8tor válasza #16729600 (#51751) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Postás Józsival. Vagy olyan helyen ahova azért járnak napi szinten az emberek - nem pottyantós wc-re gondolok.

⭐ Stella

(#51753) Rive válasza #16729600 (#51751) üzenetére


Rive
veterán

Ha egyszer bekerül a családba, akkor jól el lehet vele egymás között pingpongozni.

És ugye a családból senki sincs bezárva a házba, szóval egy bizonyos sűrűség fölött látványosan elkezd bekerülni a családokba.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#51754) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy kicsit rám ijesztettek. Szemorvoshoz kell mennem szakorvosi javaslatért, hogy a körzeti orvosom felírhassa a receptet, a halasztás szeptember 17-ig volt, és most telefonáltak, hogy később menjek, mert covidos szűrés van a szemklinikán. Nagyon jó, akár a vizsgáló orvosom is fertőző lehet. Mindenesetre megpróbálom, hogy ne vizsgáljon meg, mert a zöld hályogom csak romolhat, nem javulhat, azaz sajnos továbbra is megvan, panaszom pedig nincs, a gyógyszer hat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51755) #16729600 válasza radi8tor (#51752) üzenetére


#16729600
törölt tag

A járvány elejétől új szabály van, nem kell aláírás, postás kertkapukban hagyja a cuccokat vagy esős időben a falusi kricsmiben lehet átvenni. Csak rendőrség, bíróságos leveleket kell aláírni. Sulik,nagy melóhelyek, tömegközlekedés alig, rendezvények nincsenek. Maszkviselésben fegyelmezett a lakosság. Tényleg nem értem.....Sokkal fertőzőbb ez a szar, mint ahogy mondják, vagy ahogy gondoltam.

(#51756) windlord válasza #16729600 (#51615) üzenetére


windlord
őstag

Pécsi vagyok.
Ha kellene segíteni, szólj!

(#51757) Kékes525 válasza Kékes525 (#51754) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon mérges vagyok. Minek kényszerítik a betegeket erre? Semmi szükség a szakorvosi javaslat megújítására ebben az esetben, mert nem gyógyulhatok meg. Azaz szükségem van a gyógyszerre. Ha pedig romolna, azt az ember érzi, mert fáj a szem és a látás romlik.

Ugyanaz mint amikor a rokkantnyugdíj megállapítást 5 évenként ellenőrzik olyan esetben is, ha valaki elvesztette valamilyen szervét, testrészét (fél kar, fél láb, egy vese, egy szem stb.). Mintha meggyógyulhatna.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51758) #16729600 válasza windlord (#51756) üzenetére


#16729600
törölt tag

De rendes vagy. :K :R De párom is itt van, neki nincs baja.

(#51759) radi8tor válasza #16729600 (#51758) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És ennek ellenére lelki segélyszolgát kerestél? :DDD

⭐ Stella

(#51760) #16729600 válasza radi8tor (#51759) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mondtam neki, hogy regelek a Tinderre és megnézem a helyi felhozatalt, azt mondta, ha használ OK :D Amúgy rohadt uncsi így idegen környezetben ez. Se a könyveim, se a cuccaim, blökit is elvitte a párom, TV csatornák trék. Teló és laptop , ennyi. Home officet innen nem engedélyezi a cégem. Itt foglak fárasztani titeket és mivel megértőek a modik nem vágnak ki. Ugye? Ugyeeeeeee????? :D

(#51761) azbest válasza #16729600 (#51760) üzenetére


azbest
félisten

elektrionikus könv, netflix, amazon prime, hbo go, youtube.... ezért meg ne sajnáljalak már :D

(#51762) zolisx4 válasza radi8tor (#51727) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen köhögött minimálisan nem volt vészes,de már tervezem a védekezés új szakaszát,

(#51763) #16729600 válasza azbest (#51761) üzenetére


#16729600
törölt tag

Pedig de :igenis sajnálni kell :D Elektronikus könyvet nem olvasok, mert begyepesedett vagyok és nekem csak papíralapú könyv jelent élvezetet. Netflix régiókódos,.Amazon fire stick otthon maradt. HBO filmeket már mind, ami érdekelt láttam.Sori most nincs igazán jó. Youtube az tényleg élhető ilyenkor, épp megy a háttérben a Kálvinista Apologetika csatorna szervezésében egy ateista vs teista vita. Ezzel mérgezem magam :)

(#51764) lacos001 válasza #16729600 (#51763) üzenetére


lacos001
senior tag

Én pont ezért nem mentem már 7 éve "haza",(ha a feleségem és a lányom megy, attól kiborulok...) mert ha még a mindennapos dolgaim is ott lennének velem, akkor sem érezném jól magamat.
Mondjuk úgy is indultam el, hogy soha többé oda...Tartom is magam ehhez... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51766) Amur


Amur
addikt

Ez a táppénz téma tényleg necces, de eddig mindig meg tudtam oldani hogy elkerüljem.
(és nem úgy hogy bementem betegen).
elcseréltem 1-2 napot kollégával(igaz utána mentem orrvérzésig hogy visszaadjam),
és/vagy kivettem pár nap szabit.
Muszáj mert a táppénz miatt ami kiesik, az hiányzik ha 3 gyereket nevelsz.
Az egy másik kérdés hogy otthon betegen sem tudsz eleget pihenni,ha ennyi gyerek vesz körbe! :D
Igaz, eddig egy ganglion mütétet leszámítva semmi komoly nem volt, ott meg egy nap korház után gipszben mentem dolgozni(két napot még otthon voltam mert pont ünnep volt utána)
Most is szabit vettem ki mikor covid gyanú volt, de mivel a teszt negatív lett folytattam a melót.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#51767) Ricardo válasza #16729600 (#51763) üzenetére


Ricardo
félisten

A modern ember tragédiája. Kihívást jelent, hogy laksásban kell lenni egyedül, van tv van net, fűtés, víz, kaja.

Nem bántáskén t írom ezeket, de azért elgondolkodtató.

(#51769) andor80 válasza Ricardo (#51767) üzenetére


andor80
senior tag

+1 LEDÖBBENTEM ÉN IS...
A nincs jó sorozat kimondottan érdekes.Hiszen rengeteg van kizártnak tartom ,hogy valaki ne találjon a zsánerének megfelelőt amit nem látott az eémúlt 5 évben napjainkig bezáróan

#51768Aweriot

Teli a net beszélgetni vágyó chatszobákkal webkammal ...
10 nap karantén miatt ennyit szenvedni.,Mi lesz ha hónapra(okra) zárunk?
Értek mindenkit de fel a fejjel faszik 10 nap...Végre nem mással hanem magatokkal lesz időtök foglalkozni

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#51770) Stanlee válasza #16729600 (#51751) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem egyre tobb orszagban engedik el a kontaktkutatast. Van ahol hivatalosan, van ahol ugy tesznek, mintha tennenek valamit, de mar csak kirakatnak vannak ott. Egyre tobb nemet varos nem tud mit kezdeni a novekvo fertozottszammal. Nalunk 175 ezer fore jutott 14 fo kontaktkutato, amibol 10 katona. Azt mondtak 50 fo/100 ezer fertozottnel, hogy mar alig birjak. Most lassan egy hete duplazodott a fertozottszam, de a kontaktkutatok szama nem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#51771) #16729600 válasza Ricardo (#51767) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hiányzik a kert, a lakás nem az enyém ismeretlen és idegen. Amikor szarul van valaki szenzitivebben reagál az ilyenekre. Túlélem, nem is nyafogok nagyon, de akkor is dög unalmas. Mondjuk az se használ, hogy kilátás a pécsi köztemetőre van, remélem nem bír jelzés értékkel :D

(#51772) Rive válasza Stanlee (#51770) üzenetére


Rive
veterán

A kontaktkutatás (is) csak alacsony esetszámnál hatékony (de olyankor nagyon, ha jól csinálják).
Ha már elszállt az esetszám, akkor tényleg mindegy.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#51774) azbest


azbest
félisten

Már megint fullba nyomjuk a kretént?
A kedden, közlönyben megjelent karanténszabály módosításokról [444]
"ha valaki külföldről érkezik haza, mostantól nincs lehetőség egyedi közigazgatási hatósági eljárás lefolytatására az esetében, mindenkinek automatikusan kötelező karanténba vonulni."

Az nem baj, hogy a lakosságnak kötelező a karantén... de a szállítmányozókat már megint tövig szopatják? Akkor megbénül megint az áruszállítás, az orvosi eszközök, alapanyagok szállítása? Csak repülővel lehet majd behozni?

Ahelyett, hogy a jószan ész szerint, a fuvarozóknak külön pihenőhelyeket jelölnének ki, ahol emberi körülmények között tölthetnék a várakozási idejüket. Hogy egyáltalán dolgozhassanak és ne essenek csapdába, így logisztikailag lebénítva az országot. Megint azzal kezdjük, hogy lábon lőjük magunkat, ahelyett, hogy pont a gazdaságilag és amúgy a hétköznapi élethez fontos logisztikát szabályok között de működsében tartanánk.

Hozok wc papírt :W

[ Szerkesztve ]

(#51775) Kékes525 válasza Stanlee (#51770) üzenetére


Kékes525
félisten

Elképzelhető, mert meredeken megy fől a napi halottak száma, úgy hogy a súlyos betegek száma is nő. Omlanak össze az egészségügyek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51776) #16729600 válasza andor80 (#51769) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ne döbbenj le. :D Fogadd el, hogy vannak olyan emberek is, akit ha megráznak nem zörögnek benne az alátétek, csavarok. :) Én teljesen elfogadlak ezekkel a sarkos odamondós véleményeiddel, Te is legyél toleránsabb plz. Soriból jelenleg 'this is US-t nézek, de abból naprakész vagyok.

(#51777) Amur válasza azbest (#51774) üzenetére


Amur
addikt

Ennek az lesz az eredménye hogy a román-lengyel fuvarozó cégek majd lenyúlják a fuvarokat..
Melóhelyen is várunk egy kamiont pénteken(neuburgból), kiváncsi leszek, mert tavasszal is megijedtünk, aztán utolsó pillanatban mégis jöhettek a fuvarozók, csak mivel mindig úgy fogalmaznak a fentiek még egy magyar közlönyben is hogy full homály sokszor még a sofőr és a fönöke sem tudta hogy akkor most mi van?!
Az élet nem áll meg, mert akkor is volt forgatókönyv: a külföldről jövő sofőr leteszi telephelyen a kamiont, irány a karantén, a kolléga meg viszi tovább országon belül.
Ebben több bibi is volt(most azt hagyjuk hogy kifertötlenítenék-e az utasfülkét(tudjuk hogy nem), inkább az hogy akkora sofőr hiány van mint ide mekka... azt a luxust hogy egy fuvart amit egy kamionos le tudna zavarni kettő vigye..

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#51778) Ispy válasza #16729600 (#51776) üzenetére


Ispy
veterán

Én karanténban. ;] [kép]

Mondjuk 1x éve HO-ban is vagyok, szóval....

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#51779) Amur válasza Ispy (#51778) üzenetére


Amur
addikt

Hát figyu, nálunk a full család antiszociális, beleértve magam és a három gyerekem is.
(én 27 kereskedelem után embert nem akarok sokszor látni, de valahogy a gyerekekben is ez van , egyértelmű hogy mert ezt látták-ne toljatok le érte..)
Nekem jutalom lenne a karantén, de hacsak nem kapom el, akkor én nem nyerek ilyen ingyen nyaralást mert a boltoknak nyitva kell lenniük.(élelmiszer kategóriába soroltak legutóbb is minket, így lockdown esetén is melóznék, ami jó mert biztos a fizu és a meló, tehát nem panasz, csak tényleg ki mennyire igényli a szociális oldalt..
Biztos sokan vannak akik annyira antiszocok még mint te vagy én!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#51780) andor80 válasza #16729600 (#51776) üzenetére


andor80
senior tag

Olyan végleges kijelntésekre ,hogy nincs jó sorozat bocs a toleranciám ne terjed ki ;] :R
Ez a nincs jó csaj nincs jó sör szint van :D

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#51781) azbest válasza Amur (#51777) üzenetére


azbest
félisten

Az hagyján, hogy kettő kell, de minden fuvar után egy sofőr karanténba kerül. Így hamar elfogynak.

Szokásos, teljes fogalmatlanság az egész.
Én vagyok az örök pesszimista (számító), mert előre berendeltem pár dolgot, amit a logisztika fejreállása miatt esetleg aranyáron lenne vagy nem lehet nagyon kapni, ha nincs fuvarozás. Mondjuk pont itthoni hobbi jellegű dolog (3d nyomtató filament), de több hónapos itthonlét alatt ezekre pont szükség van.

(#51782) zolisx4 válasza Rive (#51772) üzenetére


zolisx4
őstag

Gyakorlatilag most nincs is kontaktus kutatás,hiszen egyszerű,ha beteg vagy csak te vagy karanténban a család mehet bárhova én meg itthon kuksolok ugye.
A másik az ellenőrzés, beteg leszel tegyük fel hétfőn 1 én,szólsz az orvosnak,kér tesztet,2 nap belül felhívnak hova kell menned tesztre,elmész jó esetben 2 nap múlva kapsz eredményt,na az eredménnyel nem küldenek papírt a karanténra,ez 2-3 nap,kezedben a papíros amit ki kell ragasztani,na ez kb 7-8 nap mire papírod lesz róla 2 napra kiragasztod mikor 10 nap a karantén, az a jobb eset mikor könnyebben keresztül megy az emberen a betegség,ha elhúzódik akkor lehet hogy ellenőriznek majd.
Akik a határról jönnek be ők kapnak kiragasztani papírost.
:F

(#51783) Floyd80


Floyd80
addikt

Olyan szépen fogalmaz, mintha csak azt mondaná, hogy mindenkit szeretettel várunk és kap nyunyókát is.

Müller Cecília szerint külföldről lehet hallani olyat, hogy lassan megtelnek az intenzív ágyak, és a kórházak nem tudnak több beteget fogadni, de Magyarországon semmi ok a pánikra, ugyanis Müller Cecília mindenkit biztosított arról, hogy lesz elegendő férőhely.

Müller Cecília azt is megállapította, hogy az ország tesztkapacitásának nincs határa. Szerinte, akinek szüksége van laboratóriumi vizsgálatra, vagy azért mert beteg, vagy azért, mert kontaktszemély, az megkapja.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#51784) t72killer válasza Stanlee (#51711) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, normálisabb helyeken védekeznek a sulikban-ovikban is, pl felezett csoportokkal, nincs keveredés a csoportok között vmi buliórán, nulla éneklés-torna, stb-stb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#51785) zolisx4 válasza Floyd80 (#51783) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen pont most néztem meg én is, de én egy rossz szót nem mondok rá,szerintem azt mondja amit mondani kell neki,vagyis amit előtte megírnak.

(#51786) lacos001 válasza Stanlee (#51770) üzenetére


lacos001
senior tag

:DDD Ezigen...Megtanácskozták mi legyen, tyűűű...

[ Szerkesztve ]

(#51787) Stanlee válasza lacos001 (#51786) üzenetére


Stanlee
őstag

Ezt nalatok bedobaljak, vagy valahonnan elhozod? Nalunk nincs semmi ilyesmi, erre nem telik :D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#51788) t72killer válasza Amur (#51779) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jelen. Mindigis gyűlöltem a tömeget. A bunkó tömeget meg hatványozottan.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#51789) Drizzt válasza Kékes525 (#51757) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Engem hasonlokeppen az bosszantott fel, hogy most mivel lejar a jogsim, ugyanugy reggel kellett varnom egy jo fel orat az idopont ellenere vagy 10 vervetelre varo emberrel egy rendeloben, aztan meg ezt egy hasonloan szellos kormanyablakba is el kell vinni. Szerintem most is nyugodtan adhattak volna egy fel eves hosszabbitast, mint tavasszal.

I am having fun staying poor.

(#51793) Amur válasza Floyd80 (#51783) üzenetére


Amur
addikt

Nem tudom, nekem olyan vihar előtti csend érzésem van az ilyen hülyeségek ellenére is..
Biztos van aki epedve várja az op.törzs tájékoztatóját, de aki egy kicsit is átlátja a helyzetet az kínjában röhög ezeken a kijelentéseken.
Szerintem a héten készül valami, de mondom ez csak megérzés, nem tudok semmit.
Viszont ha a németek szigorítanak, csehek már megtették, és látják a forgatókönyveket megint előre, akkor innentől már nem csak szimplán kamikáze akció tovább folytatni a struccpolitikát hanem már politikailag is veszélyes..
nem hiszem hogy a szavazók több mint a fele IQ40 és nem lesz egyértelmű hogy a jelenlegi kormány a járványkezelést úgy eltolta ahogy azt csak el lehet..
Már lassan mindenki ismeretségi körében, sőt lassan családjában is van/lesz aki pozitív és végigment az eü által kijelölt értelmetlen úton, és sajnos egyre többen leszünk aki el is veszít ismerőst családtagot. Innentől ezt már nem lehet migránsokra, az "önző" orvostársadalomra, vagy arra fogni hogy "ti akartátok így", ez a fajta kommunikáció(hogy minden intézkedést úgy adnak el hogy azt mi akartuk) addig müködik, amíg nem lesz nagy baj. Ahogy mondjuk elfogy az orvos és az ápoló(üres ágy az lesz, ezt nem kétlem..csak mit ér szerencsétlen beteg akit ráfektetnek, ha utána nincs aki foglalkozzon vele..ezzel az erővel tényleg besorakoztathatják őket egy üres stationba a gyepre..ahhoz korház sem kell...

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#51796) Parci válasza t72killer (#51791) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, moderáljátok már magatokat, mert ha én kezdem el moderálni a topikot, kiürül! :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51797) t72killer válasza Parci (#51796) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#51798) perempe válasza Kékes525 (#51730) üzenetére


perempe
addikt

off:
Nylon kesztyű volt az Erkel dolgozóin, persze egyik fiatal hölgynek össze kellett fogdosnia a telefonomat a jegyért, amit nem nyomtattam ki.

Én nem hiszek benne, hogy felületeken terjed, de ez akkor se tetszett, mert én is ki tudtam volna nagyítani, másnak nem lett volna szüksége hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#51799) Abu85 válasza Floyd80 (#51783) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ügyelt arra is, hogy ágyat ígért és nem orvost. Mert ágyból sok van, és ha kell még, akkor csinálnak. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#51800) lacos001 válasza Stanlee (#51787) üzenetére


lacos001
senior tag

Bedobják hetente 2szer. Ez van most nonstop a cimlapon...
Amúgy hirdetések, állasok, albérlet, ház-lakás...Ilyenekkel van tele.
Ja és a "zu verschenken" végtelenségig. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.