Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51951) Kékes525 válasza philoxenia (#51949) üzenetére


Kékes525
félisten

A 30 ezer az rettentően kevés (2 napig elég max). Legalább 1000x több kellene.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51952) philoxenia válasza Kékes525 (#51951) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért kérdés, hogy minden tesztet azzal végeznek-e?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51953) Asbee válasza philoxenia (#51948) üzenetére


Asbee
veterán

Ez antitest teszt. Ismerős orvos ilyennel nézte nekem. Azt mondta egész megbízható. Igaz ő vénás vérből nézi, szerinte úgy jobb és azért ha lehet 2 őt szokott. Mentősök antigén gyorstesztet használnak.

[ Szerkesztve ]

(#51954) Kékes525 válasza philoxenia (#51952) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem, mert a 30 ezer semmire sem elég. Naponta pedig biztos nem szereznek be újakat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51955) philoxenia válasza Asbee (#51953) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nem vérből vett mintával dolgozik... de ( :B ) Ez nem.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51956) Asbee válasza philoxenia (#51955) üzenetére


Asbee
veterán

Amire válaszoltam, az a clungene antitest teszt, vérből. Olyat nem használnak mentősök. Elvileg ezt a rapid antigént használják.

(#51957) Kékes525 válasza philoxenia (#51955) üzenetére


Kékes525
félisten

Olyankor célszerű a gyors tesztet használni, ha valakinek sok kontaktja van, hogy a fertőzési láncát gyorsan felszámolhassák. Aki erősen tünetes az úgysem járkál, kevés emberrel érintkezik, ezért nem adhatja át a vírust, az várhat. Másrészt a tünetek is sokszor elegendőek az azonosításhoz. Ilyenkor lehet várni. Elég, megfelelő a PCR lassúsága.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51958) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Na most alaposabban elolvasva mindkét rapid teszt a fertőzés más szakaszában igazán hatékony. Az antigén a koraiban, mikor erős a vírusürítés, az antitest később, mikor elkezdenek termelődni.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51959) Kékes525 válasza philoxenia (#51958) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt írtam. ;) Másrészt az IgM és az IgG mást mutat.

IgM-pozitív: A páciens nagy valószínűséggel fertőzött, és a fertőzés időpontjától mintegy 5-21 nap telhetett el. Ilyenkor kialakulhatnak tünetek is, de az esetek egy részében teljesen tünetmentesen is átvészelheti a fertőzést.

IgG-pozitív: A páciens átesett a fertőzésen, és meggyógyult. Jelenlegi ismereteink szerint tartósan védett (1–3 év), tehát egy újabb fertőzést minimális tünetekkel vagy tünetmentesen képes leküzdeni. Ha voltak tünetei, és ezek több mint 14 napja elmúltak, a betegség valószínűleg lezajlott, a karantén feloldható. A páciens nagy valószínűséggel nem fertőz tovább. Mivel erre még nincs elegendő tudományos bizonyíték, munkába állás előtt célszerű PCR-tesztet végezni a vírusok eltűnésének igazolására.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51960) UberMutant


UberMutant
őstag

tökmindegy a teszt milyen volt. A tüneteket azért elég jól fel lehet ismerni.
Amúgy pedig tudjuk, hogy véralvadási zavarokat okoz , az pedig egyenes út egy tüdőembólia vagy szívinfarktus felé.

Az pedig totális tévút, hogy ha nem citokin viharba hal meg valaki, akkor az egyéb halálokot nem a covid okozta. ez korlátolt, szemellenzős, már már laposföld szerű beböfögés.

(#51961) philoxenia válasza Kékes525 (#51959) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A gyorsteszt kimutatja, hogy IgM, vagy IgG ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51962) philoxenia válasza UberMutant (#51960) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért, ha meghalok, csak tudjam már miben haltam meg! ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51963) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Úgy tűnik azért még nincs vége a tüneteknek.

...
4. nap - este mintha kicsit szurkálták volna a mellkasomat, pár apró szúrás, de egy órán belül megszűnt, inkább kellemetlen volt mint fájdalmas. Pulzus ok, légszomj nincs.
A hallásom mintha bedilizett volna, vizcsobogásnak egészen földöntúli hangja van.
5. nap - Az éjszakát végig tudtam aludni, viszont reggelre az ízlés és szaglás szinte nullára csökkent. Láz nincs, tüdő és torok továbbra sem érintett, legalábbis nem irritálja semmi egyelőre.
Pulzus 75 - 85 között nyugalomi állapotban.
Étvágy van, kicsit kótyagos vagyok, de ez valószínűleg a reggel miatt van (nem ettem még)
Járok-kelek a lakásban, ezzel továbbra sincs baj.

(#51964) Asbee válasza philoxenia (#51961) üzenetére


Asbee
veterán

Az antitest gyorsteszt igen

(#51965) Kékes525 válasza philoxenia (#51961) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen. [COVID-19 IgM/IgG gyorsteszt]

Ez nem tudom, hogy jó e, csak a példa kedvéért tettem be. Sokféle ilyen van forgalomba.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51966) philoxenia válasza Kékes525 (#51959) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tartósan védett ember újrafertőződés esetén mennyi ideig fog fertőzni? (más vírusok tapasztalatai alapján)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51967) Kékes525 válasza philoxenia (#51966) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez elég változó, de kb. néhány napig. Másrészt sokkal kevesebb vírust termelnek, mint azok akik elsőként fertőznek. Azaz sokkal kevésbé veszélyesek a többi emberre. Továbbá ez erősen függ, hogy mennyi vírussal fertőződött a védett ember. Ha kevéssel, akkor szinte alig fog szaporodni benne a vírus. Ha nagyon sokkal, akkor ismét megbetegedhet, de az ismételt betegsége már sokkal enyhébb lesz, mint az első. Elméletileg lehet a második fertőzés (újrafertőzés) is súlyos, ha időközben legyengült az újrafertőződött ember szervezete egy másik betegség, vagy valamilyen trauma miatt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51968) philoxenia válasza Kékes525 (#51967) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt a terjesztésre gondoltam elsősorban. Azaz a maszkviselés ez esetben még inkább véd. (a kevesebb vírus okán)

Más.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51969) Ringman


Ringman
nagyúr


[link] A Népszava értesülései szerint hétfőn több mint nyolcezer, szerdán pedig újabb 4-5 ezer közötti helyszínre nem értek oda mintát venni a mentők, annak ellenére, hogy Müller Cecília országos tiszti főorvos azt állította, folyamatosan nő a tesztelési kapacitás. A lap megkeresésére Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs igazgatója azt válaszolta, hogy az elmúlt napokban jelentősen tovább nőtt az OMSZ-hoz beérkező mintavételi megrendelések száma.

(#51970) Kékes525 válasza philoxenia (#51968) üzenetére


Kékes525
félisten

Így igaz. Ahogy az influenza ellen is jobban véd, habár ott az R0 alacsonyabb értéke miatt.

Forrás: [Basic reproduction number]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51971) Kékes525 válasza Ringman (#51969) üzenetére


Kékes525
félisten

" folyamatosan nő a tesztelési kapacitás."

Ebben lehet, hogy igaza van. Csak kár, hogy a tesztelés számában ezt nem látni. Igazán ő is megnézhetné legalább a saját, a hivatalos statisztikát is. Persze lehet, hogy már azt sem tudja, hogy melyiket kozmetikázták és melyik a pontos. :(((

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51973) lacafaca válasza daneel_hu (#51963) üzenetére


lacafaca
őstag

Étvágy van, kicsit kótyagos vagyok, de ez valószínűleg a reggel miatt van (nem ettem még) ez nem akkora probléma, én reggel soha nem eszek, csak folyadékbevitel van. 10 környékén egy banán, aztán egy bőséges ebéd természetesen lowcarb és vacsorára minimális valami, vagy semmi, az sem ritka :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#51974) Stanlee válasza lacos001 (#51860) üzenetére


Stanlee
őstag

Teljesen kulonbozo dolgok, hogy jon-e a cash a munkaadotol, meg hogy adott iparag milyen allapotban van.

Itt vannak a DEHOGA adatai az elso felevrol. Marcius-aprilis honapokra osszesen 1,05 millio alkalmazott lett Kurzarbeitra bejelentve, ez nagyjabol az alkalmazottak 90%-a.

Juniussal bezarolag elkuldtek kb. 70000 embert. Ez az a resz, akit nem tartottak arra alkalmasnak, hogy akar Kurzarbeitra is bejelentsek oket.

Havi szinten atlagosan 40-55%-os bevetelkiesese volt a cegeknek. A szallodak is majd most kezdenek el kihullani, mivel a rossz nyari szamok utan utolso negyedevben legalabb 2 honap teljes kiesessel szamolhatnak. Teli szezon se lesz, mert kotve hiszem, hogy decemberre, de akar januarra is ugyanolyan kapacitason fognak menni a szallodak, ettermek, mint egy evvel ezelott.

Engem nem erint anyagilag rosszul ez az egesz virus cucc. Viszont ossz tarsadalmi szinten nem lesz egyszeru, mert a nemetek a 2008-as valsagbol nem ereztek meg semmit. Sokan ugy gondoljak, hogy a gondoskodo allam majd megoldja a problemaikat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#51975) Narxis válasza daneel_hu (#51963) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jobbulást covid-testvér.

Thanos was right.

(#51976) daneel_hu válasza Stanlee (#51974) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Engem nem erint anyagilag rosszul ez az egesz virus cucc. Viszont ossz tarsadalmi szinten nem lesz egyszeru, mert a nemetek a 2008-as valsagbol nem ereztek meg semmit. Sokan ugy gondoljak, hogy a gondoskodo allam majd megoldja a problemaikat."

Majd fog.
Minden mindennel összefügg, a hiányzó pénzeket majd fedezetlen pénznyomtatással fogják fedezni, hiszem munka vagy érték most nem lesz mögötte.
Magyarán a megtakarításod és egyéb vagyonod is inflálódni fog.

(#51977) Kékes525 válasza Csatravi (#51972) üzenetére


Kékes525
félisten

Az ilyen szándékos sz@r kavarás és/vagy hatalmi gőg: "azt csináltok, amit mondok és kész. Semmi közöd hozzá, hogy mire foglak utasítani." Fejétől büdösödik a hal. Ez megy minden szinten. :(((

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51978) radi8tor válasza daneel_hu (#51963) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jobbulást és további kitartást a beszámolók írásához. :R

⭐ Stella

(#51979) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#51645) üzenetére


Z.É.T.
őstag

2194/56
15253/~14.4% (teszt/pozitív)
3197/255 (kórház/lélegeztető)

[ Szerkesztve ]

(#51980) Parci válasza S e t h (#51924) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyelj, akkor mégegyszer és utoljára: te nem voltál ott, hanem itt osztod az észt a topikban az esetről, miközben senki sem volt kíváncsi rá, hogy szerinted minek mi az esélye.

a mentős ott volt, látta, mondott valamit, ezzel szemben akartok itt semmi infó alapján fotelből megfejteni, kontrázni. igen, lehet, hogy attól még nem az, de hogy neked, nektek ezt és most halál nevetségesen fölösleges ideírni, az 100%, értem? :(((

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51981) Ringman válasza Z.É.T. (#51979) üzenetére


Ringman
nagyúr

56 "krónikus beteg"
1590 Férfi 43 jelenleg nem ismert
1565 Nő 74 alapbetegsége nem ismert
1552 Férfi 63 nincs ismert betegség

[ Szerkesztve ]

(#51982) Csatravi válasza Kékes525 (#51977) üzenetére


Csatravi
senior tag

És a sz@rt mindig a másikra akarják kenni
EMMI: Az ellenzék és a sajtó hibája, hogy az orvosok háromnegyede nem kér az új szolgálati törvényből
És csodálkoznak, hogy sorba lépnek le az eü dolgozók. Mit akarnak megint? Még a végén újra kiosszák a katonakönyveket amiket egyszer már leadtak a dolgozók. (Az idősebb, már legalább 35 éve eü-ben dolgozóknak (nőknek is) anno még az is volt pedig semmi közük nem volt a katonasághoz )

(#51983) Stanlee válasza daneel_hu (#51976) üzenetére


Stanlee
őstag

Tiszta ugy, hogy in/direkt modon erezni fogom. Ebbe beletartozik az adok, jarulekok novelese mind a munkaberre, mind a megtakaritasaimra, vagy a megtakaritasaim elertektelendese is.

Amire gondoltam az inkabb az, hogy nem ebben az iparagban dolgozom, meg csak ismeretsegi korben sincs senki, megis sajnalatosnak tartom, hogy tonkremegy, az abban dolgozo emberek meg nehezen fognak majd munkat talalni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#51984) Ringman válasza Csatravi (#51982) üzenetére


Ringman
nagyúr

a profdoktor inkább magyarságkutasson vagy tanulmányozza a 10parancsolat egészségügyi hatását.

(#51985) Parci válasza pjen (#51930) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy a beszámoló volt pontatlan, de egy dolog biztos: a legtöbb infója a mentősnek volt, aki látta. pont. mindenki más csak gépelni és dafke ellentétes álláspontot felvenni szeret.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51986) Parci válasza daneel_hu (#51963) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még mindig jobbulást és kőkemény pihenést!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51988) Parci válasza daneel_hu (#51976) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, ami a következő fél évben ránk vár, az elég súlyos inflációt tud generálni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51989) Sir Pocok válasza Z.É.T. (#51979) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Sajnos ez egyre jobban fiktív adattá kezd válni. :( Tele vannak a hírportálok azzal, hogy a mentősök nem tudják kiszolgálni az igények .

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#51990) Rive válasza Csatravi (#51982) üzenetére


Rive
veterán

...semmi közük nem volt a katonasághoz...

Abban a rendszerben alapvetően mindennek volt köze a katonasághoz. Hisz' mi voltunk a nagy testvér elővédje a romlott kapitalizmus elleni világfelszabadító harcban...
Bár ezt gondolom most nem igazán neked kell mondanom.

....és ahogy mostanában használják a jókáder katonákat, hát elég kényelmetlen fajta nosztalgia szok' elővenni :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#51991) Csatravi válasza Rive (#51990) üzenetére


Csatravi
senior tag

Tudom, hogy érted, hogy hogy értem :)

(#51992) #16729600 válasza daneel_hu (#51963) üzenetére


#16729600
törölt tag

Vigyázz magadra. én is írok karantén naplót, alkalomadtán majd megosztom, hátha segít valakinek.
Felhívtam az osztrák nagykövetséget. Meglepődtem. Intéznek ingyen garga tesztet M.o-on, nem kell sehová mennem. Ha közlekedés képtelen lennék, vissza is visznek, akár helivel is. Erre mondjuk remélem nem lesz szükség, de jó volt hallani. :) .

[ Szerkesztve ]

(#51993) S e t h válasza Parci (#51980) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ezért visszás, amikor az oldal tulajdonosa, aki a hozzászólásai alapján az egyik oldalon foglalt állást, a más, tőle eltérő véleményt megfogalmazót személyeskedő jelleggel szólítja meg.
Erre most tényleg szükség volt?

Most írjam be újra az előző esti kommenteket? Tényleg nem érzed visszásnak, hogy 1 haláleset alapján részínfomrációkra hagyatkozva állást foglalj, majd támadd azokat, akik kritikusak egy nem kellően alátámasztott inormációval szemben?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#51994) radi8tor válasza S e t h (#51993) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Engedjük el a témát, nem ér ez annyit. Písz!

⭐ Stella

(#51995) Parci válasza S e t h (#51993) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ember, én egyszerűen csak nem vonom kétségbe a helyszínén lévő ítéletét, hiszen mi alapján tehetném? erre a nagyon egyszerű dologra próbáltam rávilágítani két olyan embernek, aki sportot űz abból, hogy adott helyzetekben már csak az íze kedvéért is kontrázni kezd.

ennyi. semmi köze a cégbeli részesedésemnek a véleményemhez.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51996) Csatravi válasza Parci (#51985) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem pontatlan volt hanem hiányos, a fórumozók számára. De ez nem véletlen. Nincs jogom leírni még név nélkül sem.

(#51997) pjen válasza Parci (#51980) üzenetére


pjen
félisten

Hiálna vagy házigazda, ez akkor is nettó pánik keltés.Mintha azt akarná sugalni:rettegjetek negatív teszt ellenére is egy éjszaka alatt elvisz a rettenstes virus.

(#51998) Parci válasza Csatravi (#51996) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindegy, az egész egyetlen szót sem érdemelt volna, egy élménybeszámoló volt, kb. azt lehet rá írni, hogy "aha". kár volt nekiállni fejtegetni a "nem biztos, hogy covid", meg "akkor már mind meghaltunk volna" fontosságokat, nekem szemet szúrt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51999) Csatravi válasza S e t h (#51993) üzenetére


Csatravi
senior tag

A kommentem nem azért jött létre, hogy itt bárki is diagnózisokat állítson fel az abban leírtakból. Arra ott voltak a megfelelő személyek akik tették a dolgukat.

#51997 pjen
Ha valamit sugallni akartam vele az az, hogy már engem sem távolról hanem közelebbről érint a dolog.

Részemről a téma lezárva!!!

[ Szerkesztve ]

(#52000) Parci válasza pjen (#51997) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, most már vagdalkozol is. a mentős látta és mentős, te nem láttad és nem vagy mentős, ezért szerintem értelmes ember számára a mentős véleménye érdekes, a tiéd meg nem.

és nem sugallok ezzel semmit, te láttál bele légvárakat, amire aztán sürgősen reagálnod kellett. hát, nem kellett volna. :((( (de legalább már értem, hogy miért ugrottál rá -- látod, fel sem merült bennem, hogy általánosítsak az esetből, egyszerűen csak annak vettem, ami oda volt írva. te viszont ezzel kezdted. fail.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.