Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51801) Z.É.T. válasza perempe (#51798) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Meg ne bántódj, de ez ma már a második "Én nem hiszek benne".
El sem tudod képzelni, hogy nem hitbéli kérdésként kezeld ezeket, hanem tudományosként?
(a tünetmentesekre már válaszoltam, nem reagáltál, így nem keresek erről infókat, te is megtalálod azokat...)

[ Szerkesztve ]

(#51802) t72killer válasza perempe (#51798) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Feltételes: megfogod a fertőzött felületet, utána kevés időn belül bele kell kenned a szemedbe.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#51803) perempe válasza Z.É.T. (#51801) üzenetére


perempe
addikt

olvani olvasom a cikkeket, de akkor is nehezen hiszem.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#51804) Amur válasza perempe (#51803) üzenetére


Amur
addikt

Felesleges körnek érzem, de azért leírom:
ez nem hit kérdése..
Ha úgy van akkor úgy van. Ez egy vírus aminek idő kell mire elpusztul , hacsak nem olyan felületre kerül ami egyből elemeire bontja.
Hiszed, nem hiszed...

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#51805) Z.É.T. válasza perempe (#51803) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Oké, egyszer már korábban leírtam röviden, de akkor picit részletesebben a sztori:
Az első pozitív a haveri körben (április) egy srác volt, akinek a barátnője veszélyeztetett, ezért bő két hete önkéntes karanténban voltak. Kizárólag rendeltek, tényleg nem tették ki a lábukat otthonról, hozzájuk se ment senki. Ennek ellenére lett néhány gyanús, enyhe tünete, de úgy volt vele, hogy ha mégsem covid, inkább nem teszteltet, nehogy közben kapja el. A nővére jelezte, hogy tud neki intézni házhozmenős PCR tesztelést, ami aztán pozitív lett.
Kizárólag a rendelt áru volt a lehetséges forrás.

Funfact: a barátnője végül nem kapta el tőle, pedig az első tünetekig szokásos módon érintkeztek, de utána sem volt sok opció egy egyszobás lakásban elkülönülni.

Mindezektől függetlenül a tudományos konszenzus nagyjából az, hogy a felület simán lehet hordozó/fertőzött/fertőző, ellenben az ilyen fertőződés nem gyakori. Mint a példa is mutatja, azért nem lehetetlen.

(#51806) perempe válasza Z.É.T. (#51805) üzenetére


perempe
addikt

most olvastam először.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#51807) daneel_hu válasza lacos001 (#51701) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szóval tőlem jöhet a totális bezárás, leállás, csakisitthonvagyunk...de nyilván nem megoldható. Sajnálatos, talán értelmesebb lenne hosszú távon..a "vírust" tekintve."

Hát nem is tudom. Aki azt állítja, hogy 1-2-3 hónapig ne fogyassz, ne vegyél igénybe szolgáltatásokat = maradj otthon és majd azzal életeket menthetsz, az nem érti hogyan működik a társadalmi berendezkedésünk.
Nagyon nem.

(#51808) lacos001 válasza daneel_hu (#51807) üzenetére


lacos001
senior tag

Időtartamot nem írtam...
Itt kint volt 1-2 hét az év elején, amikor azért megállt az élet. Kibírható volt....számunkra. Bolt heti 1szer, ovi zárva volt, mi otthon, max autóba bepattantunk menni egy kört bár az annyira nem volt szabályos vagy éppen séta az erdőben.
Erre gondoltam. Ekkor rengeteg dolog leállt/bezárt, csak segítene most is valamit...

(#51809) Amur


Amur
addikt

Helyesbít a 444.hu :
új karanténszabályok
a lényeg: "A rendelkezés nem jelenti azt, hogy ne lehetne a korábbi feltételek mellett (például üzleti út esetén) felmentést kapni a hatósági házi karantén alól, csak az adminisztráció egyszerűsödik: a rendőrség a határátlépést követően már csak tájékoztat a karanténról, azt nem rendeli el hatóságilag, ahogyan a járványügyi hatóság sem. (Cikkünk egy korábbi verziójából tévesen azt írtuk, hogy október 27-től kivétel nélkül mindenkinek karanténba kell vonulnia.)"

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#51810) Gsx-rr válasza Amur (#51809) üzenetére


Gsx-rr
veterán

De akkor egy turistanak kotelezo letoltenie a 10 napot ,nem valthato ki negativ teszttel?

(#51811) Amur válasza Gsx-rr (#51810) üzenetére


Amur
addikt

Nem olvastam el a komplett közlönyt, de szerintem ez a rész sem változott, csak clickbait cikket akart a 444...

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#51812) philoxenia válasza #16729600 (#51679) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából vaklárma. Dátum alapján jelez a kocsi. Ne mondja már nekem senki, hogy 364 naposan még jó az olaj, 366-osan meg nem...

Jobbulást!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51813) #16729600 válasza philoxenia (#51812) üzenetére


#16729600
törölt tag

Kértem segítséget az itteni autós topikban, tök rendes volt mindenki. A kötelező szerviz 2 év, vagy 30ekm. Most 27 ekm van benne és kicsivel több, mint egy éves. Nem volt vaklárma, mert benyelt 1.5 litert. 0w20 VW 508 000 ajánlottak bele, literje 6700Ft volt. Az meglepett, hogy egy nagy benzinkúton nem volt ilyen olaj.
Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#51814) Asbee válasza #16729600 (#51813) üzenetére


Asbee
veterán

Azt a periódust felezd ha jót akarsz

(#51815) radi8tor válasza #16729600 (#51813) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

0w20 nem egy sztenderd olaj, bár OMW kúton talán kapható ilyen is.

⭐ Stella

(#51816) Micsurin válasza radi8tor (#51815) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A legtöbb benzines 15 éven belüli Honda ezzel kocog annyira nem szenderd. :)

Shellre mennék először a HELIX-ből általában szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#51817) #16729600 válasza Asbee (#51814) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igen mondták, sajnos nyomi vagyok ezekben. Ugyan voltam pár hónapja szakszervizben, de elhajtottak Ausztriában, hogy majd akkor vigyem,ha bejelzi a fedélzeti tudás a kötelező szervizt.

(#51818) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Na most tudok reagálni az erre reagálásokra.
aki már régebben elkapta (és védett maradt)
Ezt írtam. Itt nem állítok semmi olyat, hogy feltétlenül védett marad aki már átesett rajta...
Arra nézve viszont semmilyen bizonyíték nincs, hogy nincs olyan aki védett marad. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51819) lacos001 válasza Asbee (#51814) üzenetére


lacos001
senior tag

[link] 22:10től még elmondja a lényeget...kb 24:50ig...érdemes meghallgatni és az öreg nem kispista a sarokról, hanem vmi olajmérnök volt a MOLnál azt hiszem..
Ki igy, ki úgy, de én is betartottam 0kmes autónál amit előirtak :D
#51817szunya1 Elhajtottak persze, pont azért, amit ebben hallasz, amit linkeltem...

[ Szerkesztve ]

(#51820) #16729600 válasza lacos001 (#51819) üzenetére


#16729600
törölt tag

Stelviónak 1 év 15 ekm volt az első szervizperiódus. Asszony Octaviájának lett ilyen hosszú, szervizes nyomatékosan mondta, hogy hosszú szerviz perioduson van a verda és kopjak le. 0km es szalonautónál hittem neki, ezek szerint nem kellett volna,mert alsó nívó alatt volt az olaj.

(#51821) ubyegon2 válasza #16729600 (#51744) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Még jó, hogy csak estefelé olvasok be ide....szóval tudom, hogy a topikszabályzat meg etc, de itt már kialakult egy jó kis virtual közösség, szóval,

Te egy nagyszerű helyen élsz, tehénlegelő, hegyvidék ilyesmi, erre a nagy európai covidszar közepén örülsz, hogy épp átcsúsztál a határon zárás előtt és turnézol egy jót barátok, család....
No szóval ha valamit marhabaromságnak lehet nevezni, akkor ez az! (azért csak próbálok szofisztikált maradni)

Arra viszont már én se sokat tudok mondani, hogy a mérmászkálszbenzinkútra kérdésre azt írod, hogy ffp3-as maszk volt rajtad, lehet rosszul tudom, hogy az kizárólag téged véd, másokat nem? Mivel téged aztán qrvára kellett akkor már védeni. No mindegy, most már gyógyulgass és legközelebb...... :N

(#51822) #16729600 válasza ubyegon2 (#51821) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ok, igazad van. De párom nem látta az anyját fél éve. Ráadásul szerintem, mindegy hol vagy mostanság, mert mindenhol arat a virnyák. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs igazad sok mindenben. DE legalább viszem a a virnyákot és nem hoztam, ez is valami. :D

(#51823) Micsurin válasza ubyegon2 (#51821) üzenetére


Micsurin
nagyúr

[link] ;] :P :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#51824) Asbee válasza #16729600 (#51820) üzenetére


Asbee
veterán

Márkaszervíz sajnos elhajt igen, vagy fizetsz nekik ezerrel, vagy okosba megoldod. :)

(#51825) philoxenia válasza #16729600 (#51820) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olajszintet azért illik nézni mondjuk 5k km-enként például.... Vagy ebben már nívópálca sincs?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51826) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A Nyíregyi kórház egyelőre szépen kitart... (sokáig három megyére egyedüli Covid ellátóhely volt). A 'házon belül megtudták oldani az egészségügyi ellátó személyzetet' viszont úgy kell érteni, hogy a Nyíregyi kórházhoz tartozik Fehérgyarmat és Mátészalka is.

[A koronavírus Nyíregyházán: ennyi covidost kezelnek most a Jósában]

(#51827) #16729600 válasza philoxenia (#51825) üzenetére


#16729600
törölt tag

Van benne nívópálca. Igazad van, nézni kellett volna. Ám nem gondoltam volna, hogy nem bízhatok se a gyártóban, se a szakszervizben.

(#51828) Micsurin válasza #16729600 (#51827) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A gyártó mindig ad meg természetes fogyasztást 1000km/dl lebontásban. :)

edit.: ha meg visszaosztod... 37k alatt ez nem vészes. Főleg tippre ez a 2 lityos lesz nem? Octi RS-ben művel csodákat ismerősnek. :D És nem bántás de gondolom asszony sem kíméli nálatok, hidegen kulcs be, röff azt mehet.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#51829) ubyegon2 válasza #16729600 (#51822) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De párom nem látta az anyját fél éve

Jaj ne.....ugye nem azt mondod, hogy az imént vázolt körülményeitek ismeretében ezt most komolyan írtad! :U

Ráadásul szerintem, mindegy hol vagy mostanság, mert mindenhol arat a virnyák.

Qrvára igaz, főleg ha az általad látogatott városokra gondolunk, ahonnan jöttetek, ott eddig nem aratott. Te meg most simán rákented az asszonyra a dolgot. :K

(#51823) Micsurin

Ez a törpös nagyon fején találta a szöget. :D

(#51825) philoxenia

5km/olajszintnézés? Ezt elírtad remélem. :Y

(#51830) UberMutant

Öööö....valóban, no így már jobban hangzik. Ilyen az, ha este nézek be és rohadt sok hsz van. :B

[ Szerkesztve ]

(#51830) UberMutant válasza ubyegon2 (#51829) üzenetére


UberMutant
őstag

két k volt ott.

(#51831) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Melbourne-ban nincs új fertőzött. Kérdés, hogy ez meddig tartható.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51832) #16729600 válasza ubyegon2 (#51829) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem fogok rá senkire semmit. Mi nagy utazók vagyunk.
és maradunk is. A mostani kockázatot bevállaltuk, nem jött be, van ez így. Nekünk a visszautazás után lesz a harmadik saját elhatározású tesztünk. Neked mennyi volt eddig?

(#51833) Micsurin válasza philoxenia (#51831) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...ameddig bírják!

;]
Remélem tudod ezt most melyik hsz-ért. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#51834) Rive válasza philoxenia (#51831) üzenetére


Rive
veterán

A nagyobb tétel igazából az, hogy eddig (náluk ez a tavaszi időszak közepe most) nem volt ott 'hullám'. Majd az ottani ősz kezdete lesz izgi (tipp: akkor se lesz).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#51835) ubyegon2 válasza #16729600 (#51832) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Neked mennyi volt eddig?

Mármint teszt? Pont annyi, mint neked, vagyis amennyi a világutazáshoz kellett, azaz nulla.

Mi nagy utazók vagyunk.

Ez OK, de pont most is annyira fontos volt? Párom nem világutazó, de épp a felelősségteljes magatartás okán most sem jön haza Germany-ból. (mondjuk ez elég speciális helyzet) És b+ simán ki lehet bírni fél évnél többet is, ha muszáj.

A mostani kockázatot bevállaltuk

Én nem nagyon parázom jelenleg sem, de nem lehetne ilyenkor kicsit az egocentrizmusból leadni?

Ne érts félre, nem bántani akarlak, a marhabaromság az persze áll és azt se nagyon tudom értékelni, hogy ti bevállaljátok a kockázatot. Mások nem fontosak? Fura ezt pont tőlem olvasni, de jobb, mintha a rettegők* kezdenék letépni az arcodat! ;)

*sorry a rettegőkért, de most fontos volt így megjelenítenem

[ Szerkesztve ]

(#51836) #16729600 válasza ubyegon2 (#51835) üzenetére


#16729600
törölt tag

Van pár rossz hírem számodra: Mondom nekünk eddig kettő volt, egyikről találsz itt a topikban is screent. A harmadik meg Grazban lesz a drive in covid állomáson visszautazáskor. A sötét ló itt Te vagy virnyák szempontjából nem mi . :) Bármi lehetsz és lehettél a járvány lefolyása alatt, hiszen pcr tesztet közelről még nem láttál.Ennyi.

(#51837) lacos001 válasza #16729600 (#51820) üzenetére


lacos001
senior tag

Nekem is 2 év vagy 30K km. Hát ha igy van rá a gari, istenem...evvan.

(#51838) perempe válasza philoxenia (#51831) üzenetére


perempe
addikt

az első érkező hajóig és repülőig.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#51839) zilazil


zilazil
senior tag

Részlegesen lezárják Németországot, közölte Angela Merkel kancellár a regionális vezetőkkel folytatott tárgyalásokat követően. Az intézkedés november 2-án lép életbe, egy hónapig tart, és az egész országra vonatkozik. A döntést két hét múlva vizsgálják felül - írja a Reuters. [link]

(#51840) lacos001 válasza zilazil (#51839) üzenetére


lacos001
senior tag

Na erről írtam korábban, semmiben sem akadályozza a mindennapi életünket.
Ha ez "hasznos" ám legyen...Persze akiket érint, azok biztosan nem vidámak...
Év elején még szigorúbb volt, ez most nudli.

Gsx-rr utaltam rájuk...Viszont ismerettségi körben akiket év elején érintett, nagy kárt nem szenvedtek.
Volt pl a szomszéd, aki otthon ülve kereste az ezreseit, én viszont melóztam érte. Szóval...

[ Szerkesztve ]

(#51841) lm83 válasza zilazil (#51839) üzenetére


lm83
őstag

Annyira még nem vészes ez szerintem, itt is kilehetne ezt bírni.

(#51842) Gsx-rr válasza lacos001 (#51840) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Csak azoket akik emiatt elvesztik a munkajukat es a beveteleiket!

Ezt a szempontot itt sokan nem veszik eszre. Masik oldalrol konnyu nyilatkozni!

(#51843) ubyegon2 válasza #16729600 (#51836) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyilván a lelassult felfogás is a covid hatása lehet, mert nem értetted, amit írtam. Egyszerűen marhabaromságnak tartom, hogy abból a vírusmentes környezetből átsliccantatok egy nagyváros és a főváros forgatagába, ha szerinted nem az, az nem az én bajom. Egy szóval se említettem, hogy nincs PCR teszted, mivel előbbiekből értelmezhetően ide csak megfertőzödni jöhettetek.

Bármi lehetsz és lehettél a járvány lefolyása alatt, hiszen pcr tesztet közelről még nem láttál.

Nem érted megint csak, én nem utazgatom ész nélkül éppen lezárt határokon, minek kéne nekem PCR teszt? Járok melózni mondjuk 14-20 napon egy hónapban, azt is autóval itt helyben Budapesten. Mi a nyamvadt lótúrónak kéne nekem PCR teszt úgy mégis? :U Fentiek ismeretében mely napokon javasolnád, hogy teszteltessem magam? Tényleg érdekel, ha már ennyit tehenegelsz ezen a nyamvadt teszten, büszke vagyok rád, hogy neked van, és? Nem változtat semmit a meglátásomon.

[ Szerkesztve ]

(#51844) lm83 válasza Gsx-rr (#51842) üzenetére


lm83
őstag

A kancellár hozzátette, hogy a lezárás által érintett vállalkozások 10 milliárd euróig kapnak pénzügyi támogatást.
Nem tudom, ott gondolom adnak is tényleg, nem csak mondják,

(#51845) #16729600 válasza ubyegon2 (#51843) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mindegy, akartam írni bővebb választ, de inkább számoltam tízig, a baltát meg visszaraktam a helyére. :D Talán annyit, hogy az elcseszett respektet ne ilyen pedálozással akard visszaszerezni más kontójára, mert csak szólok, hogy visszatetsző. :) Én ezzel lezártam.

(#51846) ubyegon2 válasza #16729600 (#51845) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Talán annyit, hogy az elcseszett respektet ne ilyen pedálozással akard visszaszerezni más kontójára, mert csak szólok, hogy visszatetsző.

Nem értem, mit beszélsz, én továbbra is a higgadt középállásban vagyok covid-ügyileg, sem tagadó sem rettegő nem vagyok. Az meg aztán jó ideje távol áll tőlem, hogy bármilyen csoport körében növelni akarnám a népszerűségemet. Tényleg bölcsen teszed ha most hallgatsz és gyógyulgatsz, az észszerűtlen döntéseid attól nem lesznek jobb fénnyel bevilágítva, ha hülyeségeket beszélsz, de attól sem ha próbálod elpoenkodni ezt az okosan bebukott körödet.

[ Szerkesztve ]

(#51847) Stanlee válasza Gsx-rr (#51842) üzenetére


Stanlee
őstag

Ma delben hallgattuk a radioban az egyik politikust, aki nagyon nyomta, hogy karteritenek majd mindenkit a lezaras miatt. A turizmus szerintem ezzel megszunik letezni, es rengeteg minden, ami ehhez kapcsolodik. Ettermek, szorakozohelyek, kocsmak, lehuzhatjak a rolot. A szolgaltatasok nagy reszenek is kampec.

Persze a munkanelkuliseg elso korben a szegenyebb retegeket fogja erinteni. Ez nem annyit jelent, hogy egy honapra hazakuldi valaki a pincert, aztan az visszajone, mert mire jojjon vissza, meg mire nyisson az ettermes. Szallodaba se kell annyi ember, ha nem utazhatnak az emberek.

Mindegy, nem az en bajom, de nem ertem. Berchtesgadenben az egy hetes lezaras annyit hozott, hogy kb. 10%-kal csokkent a friss pozitivak szama - es itt a sulikat, ovodakat is zartak. Ezert nem tudom mennyire erte meg a lezaras, es hogy a mai meghirdetett lezarasoknak mennyi haszna lesz.

Majd 2 het mulva mivel nem valtozik semmi, meghosszabitjak dec kozepeig es bemagyarazzak, hogy miert maradjal otthon karacsonyra.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#51848) Parci válasza Gsx-rr (#51842) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Ezt a szempontot itt sokan nem veszik eszre."

hát, ha lenne itt ilyen, akkor nyugtasson meg a tudat, hogy körülbelül 18 765 469-szer el lett nekik mondva itt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51849) Parci válasza Stanlee (#51847) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

totál filozófiai vonal részemről, és nyilván ízléstelen lenne, ha egy turizmusból élőnek magyaráznám, de itt elvileg nem ezt teszem. szóval, a turizmusra némi megszűnés nagyobb perspektívából nézve.. ráférne :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.