Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52251) Ringman válasza stawros (#52248) üzenetére


Ringman
nagyúr

mivel minden adatot titkol az államapparátus, ezért lehet nem lesz más választás.

(#52252) radi8tor válasza #16729600 (#52241) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egész nap home officeban voltam. ;]
Congrats! Akkor átmentél a vizsgán. :C

⭐ Stella

(#52253) stawros válasza Ringman (#52251) üzenetére


stawros
tag

Lehet benne valami, kérdés hogy meddig tartható ez az állapot. :U

Ha nem érsz el telón hagyj privit, mindenképp válaszolok, ahogy időm engedi.Ha privátra nem válaszolok az azért van mert nem vagyok gép előtt, jelenleg.

(#52255) DS39 válasza azbest (#52250) üzenetére


DS39
nagyúr

Felesleges lenne, hiszen a tudományos érvekre eddig sem hallgattak.

(#52256) Stanlee


Stanlee
őstag

Ha valakit erdekel itt egy cikk, hogy hol kapjak el az esetek tobbsegeben a nemetek a virust: Epidemiologisches Bulletin 38/2020

Aki nem tud nemetul, annak:
- idosek otthona / idosek napkozi otthona
- otthon
- munkahely
- menekultszallas (ez Mo-ra nem jellemzo)
- egeszsegugyi intezmeny
- napkozi
- iskola / ovoda

Nyaron a fertozesek nagyjabol 40%-a kulfodot adta meg forrasnak, ez most par %-ra csokkent le.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#52257) azbest válasza DS39 (#52255) üzenetére


azbest
félisten

Na meg, akkor ki kéne adniuk adatokat tudósoknak. Hát hová vezetne ez.

(#52258) #16729600 válasza Stanlee (#52256) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tönniesnek kellene külön bekezdés. Bár ott német biztosan nem kapja el :D

(#52259) Tajrexi válasza Amur (#52249) üzenetére


Tajrexi
tag

Nyíregy már elbukott, egyszerűbb lett volna a kg-t körbekeríteni és járványügyi gócpontnak átnevezni.

(#52261) radi8tor válasza #20749568 (#52260) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem azért mert az embereknek csak annyi kell hogy tegyenek valamit. Bármennyire is értelmetlen, stb csak látszódjon. Kb ez állhat OV által beszerzett alvássegítők mögött is.

⭐ Stella

(#52262) zolokas válasza #20749568 (#52260) üzenetére


zolokas
aktív tag

Ez nagyon érdekes, kezdem előröl. Anyám el kapta október 10 után valami influenzát magas láz köhögés gyengeség, tesztelték pozitív lett ez volt 16 aztán karantén mostanáig,de folytatódik a story, le teszteltek engem tünetmentes vagyok azóta is pozitív, apám is negatív volt először, ma már ő is pozitív lett tünetmentes ö is, anyámnak meg megjött ma és negatív lett, hogy van ez?? Vicc a egész! Lassan már 1 hónapja vesztegelünk, meddig tart az hónapokig?

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#52263) Kékes525


Kékes525
félisten

Már most elképesztően magas a mai napi fertőzés a világon. Ilyenkor sokkal kisebb szokott lenni. Holnap lehet, hogy a 600 ezret is megfogja haladni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52265) Stanlee válasza #20749568 (#52260) üzenetére


Stanlee
őstag

Ez van. Amugy ez egy szeptember kozepeig keszitett statisztika. Talan ugyanebben a kiadvanyban van, hogy a nyaron lement 32 evre az atlageletkora a fertozotteknek, es a halalozasi rata is valami 0,2% alatt volt, majd megint elkezdett noni, a halalozas is.

Mondjuk az teljesen latszik belole, hogy sajnos az ovoda/iskola/napkozi odatesz a fertozes terjedesenek.

Ebbol a szempontbol teljesen jo, hogy ha lesz oltoanyag, pont ezeket a helyeket lezdik el oltani.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#52266) andor80 válasza #20749568 (#52260) üzenetére


andor80
senior tag

Mert Merkel iszonyatosan jó politikus és szakember társakkal dolgozik..Itthon önimádó husi grimákkal körülvéve.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#52268) Stanlee válasza radi8tor (#52261) üzenetére


Stanlee
őstag

Igy van, az emberek tobbsegenek az kell, hogy csinaljanak valamit, aztan hogy van-e ertelme, az mar nem szamit.

@szunya1 yo, a tonnies is benne van, vitte is fel jol az atlagot.

andor80 viheted, szeptembertol raer, biztos felviragoztatja majd Mo-t.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#52269) lacafaca


lacafaca
őstag

mótván?

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#52270) Asbee válasza Kékes525 (#52263) üzenetére


Asbee
veterán

Amiből rengeteg a tünetmentes, enyhe tünetes, szövődménymentesen felépülő. Ez így riogatás

[ Szerkesztve ]

(#52271) Z.É.T. válasza Stanlee (#52268) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tönnies a húsüzem?

@Aweriot: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#52272) #16729600 válasza Stanlee (#52265) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az iskolákkal kapcsolatos prognózisokat, adatokat a napi érdekeknek megfelelően tolják. Próba keresés gugliban :' kaum corona infektionen an Schulen' rengeteg találat, de az ellenkezőjére is.

(#52273) Sped válasza Ringman (#52225) üzenetére


Sped
aktív tag

:((( Folyamatosan ez a háborús retorika... "állig felfegyverkezve", "békeidőben" és ez csak egy mondat az interjúból. Tegnap néztem meg a harmadik Trump-Biden TV vitát, és Trump ott is ugyanezt a retorikát nyomja, állandóan a tábornokairól beszélt. Ezek erről egyeztettek telefonon a minap? Két barom. :( (erről jut eszembe, múlt héten 4-5 katonai helikopter repült át formációban a város fölött, gondolom mentek harcolni a vírus ellen... :DDD )

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#52275) radi8tor válasza Sped (#52273) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja láttam, de hogy ennek milyen feneket kerítesz az már más kérdés. :D
[kép]

⭐ Stella

(#52276) lacafaca


lacafaca
őstag

:DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#52277) Parci válasza #20749568 (#52267) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de cserébe adjuk viktort. deal? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52278) Kékes525 válasza #20749568 (#52264) üzenetére


Kékes525
félisten

A lezáráson kívül már mindennel elkéstünk. Más lehetőségeink voltak még augusztusban és szeptemberben is. Ma már bármennyire is fáj nincs más választás. Ha az egészségügy totál összeomlik és már közel járunk hozzá, akkor olyan emberek is megfognak halni, akik egy közepes minőségű egészségügyben is simán túlélnének. Az emberélet pedig mindent visz. Erre írhatod azt, hogy akkor viszont családok fognak éhen halni. Lehet, de ők még élnek és sokkal több esélyük van a további életre is, mint azoknak, akik már meghaltak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52279) Ringman válasza Sped (#52273) üzenetére


Ringman
nagyúr

4-5 helikopter? akkor jó sok vendéget fogadhatott szíjjártó otthon.

(#52280) Parci válasza Asbee (#52270) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem nem riogatott, leírta, hogy fertőzésrekord lesz (tényleg)
ahogy az is igaz, hogy ebből sokan enyhe tünetekkel mennek át rajta (tényleg)
:)

(de azért több fertőzöttből abszolútértékben valószínűleg több lesz a súlyos eset is)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52283) BalanceR


BalanceR
addikt

Online ruhaboltok közül mit ajánlotok?
Nem ártana felfrissíteni a téli outfitet, de az zicher, hogy nem megyek plázázni mostanában...
BTW ilyen eset számok mellett új értelmet nyer majd a Black Friday...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#52285) Ringman válasza BalanceR (#52283) üzenetére


Ringman
nagyúr

szaktopikot javaslom

szerk:
minek ruhatárat frissíteni otthonra? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52286) Kékes525 válasza #20749568 (#52284) üzenetére


Kékes525
félisten

Ebben viszont igazad van! :R Nálunk most kvázi az folyik, hogy hogyan lehet a legnagyobb gazdasági kárral a legkisebb egészségügyi hasznot csinálni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52287) ubyegon2 válasza Parci (#52280) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csodás axiomák! :R

Minél magasabb a születésszám, annál magasabb lesz a halandóság. abszolútértékben valószínűleg

(lehet a fenti smile-t lassan ki kéne lőni, mert elég dzsihados)

(#52288) Parci válasza ubyegon2 (#52287) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52289) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
A koronavírus-helyzet miatt elrendelt szükségállapotot május 9-ig hosszabbította meg a spanyol parlament csütörtöki ülésén, Madridban.
A törvényhozás felhatalmazása jogalapot teremt arra, hogy az autonóm tartományok kormányai helyben korlátozhassák a szabad mozgást, például úgy, hogy feltételekhez kötik az egyes régiók területére való belépést, illetve a távozást onnan.

(#52290) Soulfly842 válasza Csatravi (#52282) üzenetére


Soulfly842
addikt

Huh, itt pedig Szabolcsban, Nyíregyen nagyon vigyáz a városvezetés, hogy semmilyen belső információ ne menjen ki... szerintem az orvosokra is rendesen rá van parancsolva, hogy hallgassanak...

Furcsa is volt, hogy nem lehetett hallani semmit.

Alapban csak az ilyen szépen szabályozott hírek mennek ki :D

[link]

(#52292) Kékes525 válasza Asbee (#52270) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak a tény adatot írtam, semmi minősítést nem tettem, pedig tehettem volna, mivel a koronavírus mintegy 7 hónap alatt már annyi halálesetet okozott, mint 2019-ben teljes év alatt a közlekedési baleset. Ez évben eddig a világon 48,802,966 haltak meg, amiből mintegy 7 hónap alatt 1,185,000 koronavírusban. Ez tényleg riogatás. :U

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52293) perempe válasza Asbee (#52270) üzenetére


perempe
addikt

az egri színész, akit linkeltem, csütörtökön még állítólag szerepelt, vasárnap meghalt.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#52295) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az okos vírus | Covid conversations
[link]
Hogy épít stratégiát egy kórokozó? Mi járhat a koronavírusok fejében (már ha lenne nekik olyan)? Bajer-Molnár Orsolya evolúcióbiológussal beszélgetünk a Covid Conversations első adásában. Ebben a sorozatban Magyar és brit szakértőkkel járjuk körül a járvány egészségügyi, társadalmi, gazdasági hatásai mellett a tudományos és kulturális vonatkozásait is. A sorozatot a British Councillel közösen csináljuk a Brit Nagykövetség támogatásával.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#52296) Asbee válasza perempe (#52293) üzenetére


Asbee
veterán

oké

(#52297) Coyot válasza Asbee (#52270) üzenetére


Coyot
őstag

Ez meg így batagelizáció.

Csak így be tudom böfögni én is, lehet mostantól readonly helyett elkezdem a beböfögést én is, hadd nőjön a hsz-szám.

Má' nem

(#52299) t72killer válasza Kékes525 (#52263) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt is adjuk hozzá, hogy soha nem látott mennyiségben tolják a teszteket, azaz egész jól látunk sok országban. Mo. sajna kivétel.

#52298: MLSZ-ék egyébként default hülyék, vagy direktbe nyomják a kretént?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52300) Ringman válasza t72killer (#52299) üzenetére


Ringman
nagyúr

van még hova fejlődni:
The test positivity extremes in the US that we've not seen in the US pandemic just went to new heights, while testing further decreased
Wyoming 55.2%
South Dakota 46.2%
Idaho 35.5%
Iowa 28.7%
Alabama 28.2%
Wisconsin 27.7%
Kansas 27.6%
Nebraska 22.0%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.