Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51301) Parci válasza lacafaca (#51297) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tisztelni = védekezni, ésszel lenni iránta, azaz komolyan venni, nem telibeszarni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51302) Parci válasza Ispy (#51295) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha nem, azt lassan illene bejelenteni. mondjuk vasárnap este 9:30-kor.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51303) daneel_hu válasza Parci (#51292) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mondjuk az a "jobb kondi" az pont arra elég, hogy ne zakkanjon meg a szív és érrendszered ha bekapsz egy ilyet.
Azért nagyon nem mindegy milyen az általános állapotod.

Ha csak a nyugalmi pulzust nézem, nekem most folyamatosan 90-100 között van.
A normális 55-60 lenne, de ez egy edzett szervezet nyugalmi pulzusa.
Asszonynak pl alapban 100, de sok embert ismerek akinek ennyi, nekik ugyanennyivel emelkedne a nyugalmijuk betegség esetén, tehát 130-140 lenne folyamatosan, az már azért megterhelő.
A 100 az óvatos becslés, lehet egy nagyon túlsúlyos embernek még több. :(

(#51304) andor80 válasza #16729600 (#51294) üzenetére


andor80
senior tag

Így etért írtam komprumisszumként ,hogy a gyilkos pandemia közepén tök toleráns komprumisszumosnak is moindható amit írok.Hiszen csak pézbüntetést kérek jó magas összeggel.NEm betig a begyűjtésüket és elverésüket a maszktagadóknak akik jelen pillanatban a iszonyatosan veszéylesek .

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#51305) lacafaca válasza Parci (#51301) üzenetére


lacafaca
őstag

nehogy azt mondjad, hogy eddig ez jött le...több mint egy évtizede minden erőmmel küzdök a betegségek ellen, egyeltalán nem szarok semmit telibe-sőt lehet, hogy a betegségektől itt én tartok a legjobban- csak nálam ez nem a pillanat hevében történik, hanem jól átgondolt és megalapozott megelőzésben

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#51306) #16729600 válasza Ezekiell (#51299) üzenetére


#16729600
törölt tag

A jognak nincs se véleményformáló se nézetmódosító szerepe. Nem ez a funkciója. A jog nem a nézeteidet kéri rajtad számon, hanem az általa szabályozott együttélési szabályok betartását.

(#51307) Ringman


Ringman
nagyúr

2079 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 63 krónikus beteg

szerk:
sikerült már a címben is hazudni:
1458 Nő 49 tüdőgyulladás, légzési és keringési elégtelenség
1460 Nő 89 jelenleg nincs adat
1421 Férfi 55 nem ismert alapbetegség
:U

[ Szerkesztve ]

(#51308) Rive válasza Ezekiell (#51299) üzenetére


Rive
veterán

Izé. Az (emberi) törvények nem kizárólagosak, megkérdőjelezhetők (éppenséggel, megkérdőjelezésük és folyamatos tesztelésük egyik hajtómotorja a társadalmi fejlődésnek).

A gond nem ezzel van. Hanem azzal, hogy a természeti törvények akkor sem így működnek, ha egy rakat internetbe hülyült képzelke úgy szeretné, úgy képzeli.

A tudomány, a természet nem demokratikus és sz@rik a jogaidra.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#51309) aprokaroka87 válasza Ringman (#51283) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Huhh... szerintem azzal az utassal ott a felvételen iszonyú nagy gondok lehetnek.

Mondjuk abban sem lennék biztos hogy egy esetleges szonda fújás negatív eredményt hozna.

(#51310) daneel_hu válasza Rive (#51308) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A gond nem ezzel van. Hanem azzal, hogy a természeti törvények akkor sem így működnek, ha egy rakat internetbe hülyült képzelke úgy szeretné, úgy képzeli.
A tudomány, a természet nem demokratikus és sz@rik a jogaidra."

:DD

(#51311) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#50803) üzenetére


Z.É.T.
őstag

2079/63
11710/~17.7% (teszt/pozitív)
2891/243 (kórház/lélegeztető)

(#51312) lacafaca válasza daneel_hu (#51310) üzenetére


lacafaca
őstag

a legnagyobb és legjobban vágyott találmánya a hatalmasságoknak...sikerült vele elérniük azt, amit évtizedekig képtelenek voltak véghezvinni a média által...totális idiótizmusba tudták végre hajszolni az emberiség javát...pár év leforgása alatt:DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#51313) S e t h válasza Ringman (#51283) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez mennyi járatot és ezzel összefüggésben rendőrt érintené per nap?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#51314) Soulfly842


Soulfly842
addikt

[Nem játszom olyan játékot, amit nem értek – 10 milliárd dollárnyi vagyont ad vissza egy alapkezelő]

Le a kalappal előtte... Az biztos, hogy a túlértékelt részvények még a jelenlegi helyzetben is 'visszamásztak', hogy bármikor bármi bezuhanhat, illetve hogy egy ~7-8 hónapos - valószínűleg minden eddigitől labilisabb időszak következhet.

De ezt azért nem sokan lépik meg.

(#51315) Ringman válasza S e t h (#51313) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt kiszámolni nem az én reszortom, régebben is volt rendőri jelenlét a bkv-járatokon - szúrópróbaszerűen. na ugyanez kellene most is.

(#51316) Parci válasza lacafaca (#51305) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, ezt arra írtam, hogy én hogy értettem, hogy tisztelem a vírust

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51317) Parci válasza daneel_hu (#51303) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha pár nap múlva nem vagy túl rajta és van véroxigén mérőd, nézz rá azért.

jobbulást!

(igen, a túlsúly, mármint a komoly túlsúly, az most könnyebben = életveszély)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51318) Asbee válasza Z.É.T. (#51311) üzenetére


Asbee
veterán

Be....ás már a csípőkopást is van pofájuk beírni alapbetegségnek.

(#51319) S e t h válasza Ringman (#51315) üzenetére


S e t h
nagyúr

Boltokban is vannak agresszív megnyilvánulások, oda is kéne.
Itt az őszi szünet, mehetnének az iskolaőrök is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#51320) Ringman válasza Asbee (#51318) üzenetére


Ringman
nagyúr

a "nem ismert alapbetegség"-ből is krónikus beteg lett a címadás szerint

(#51321) Parci válasza Z.É.T. (#51311) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát. mindenki drukkoljon az őszi szünet erejének. :U

törés nélkül leglassabban is két héten belül meglesz a 4000 kórházi ápolt. és mivel elég sok beszámoló alapján már be sem engedik, aki nincs tényleg nagyon szarul (vagy nem nagyon veszélyeztetett, de az jó eséllyel szarul is lesz), ezért még itt sem kell azon álmodoznia senkinek, hogy a lélegeztetőn lévőkön kívül mindenki jól van és nem komoly beteg.

nem jó a helyzet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51322) Ringman válasza S e t h (#51319) üzenetére


Ringman
nagyúr

egyébként a közteresek is eljárhatnak ilyen esetben, nem?

(#51323) lacos001


lacos001
senior tag

:U legalább odafigyelne az a józskapista aki irkálja ezeket...

(#51324) viharhozo válasza Lauda (#51106) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem durvan egyszerusited a kerdest. A mostani allapot es a teljes lezaras kozott eleg nagy mozgaster van, lehetne lepcsozetesen is haladni, de semmi nem tortenik.

Raadasul a helyzet folyamatosan romlik, ahogy egyre tobb a beteg, ugy esik ki egyre tobb orvos/apolo, tehat a betegek szama no, a kapacitas csokken. Nagyjabol karacsonyra erkezunk majd oda, h minden korhaz tele, de jonnenek a tovabbi betegek. Ezt kene megprobalni most megakadalyozni vhogy.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#51325) Parci válasza lacos001 (#51323) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lyézusom, ez az unortodox járványkezelés egyre vadabb :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51326) perempe válasza Ringman (#51051) üzenetére


perempe
addikt

Ezek csak kiabálnak, 0 veszélyesség. A büntetőfékezős elmebetegekkel kéne foglalkozni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#51327) the_mad


the_mad
aktív tag

Amikor drága (literally) kurmányunk meglépi ezt az egészségügyi szolgáltatós marhaságát kíváncsi leszek hogy hányan fognak felállni az asztaltól. Főleg a kiszolgáló személyzet.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#51328) lacafaca válasza lacos001 (#51323) üzenetére


lacafaca
őstag

:DDD na ez kész...kezd bohózat szintjére süllyedni az egész

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#51329) Parci válasza viharhozo (#51324) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

karácsony még két hónap. szerintem a fele idejéig sincs elég kapacitás.

legutóbb is végignéztem, hogy kb. kéthetente duplázzuk a napi halottak számát. ez a mai 60+ is teljesen pontosan illeszkedik erre, két hete voltunk 30 körül. lassítás nélkül ez karácsonyra horror.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51330) S e t h válasza Ringman (#51322) üzenetére


S e t h
nagyúr

Na ez egy jó kérdés, nem tudom van-e rá jogkörük.

Tudjátok mi jutott eszembe a meccsel kapcsolatban?
Az az egyszerű fideszes aki szelfizett, ki is rakta facera ahogyan ott örömködik maszk nélkül, majd gyorsan törölte amikor rájött, hogy barom.
Az ilyeneket, hogy nem jelenti fel senki, amikor celebek biztonsági öv nélküli vezetéses videóiért meg mindig történik vmi hasonló.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#51331) lacos001


lacos001
senior tag

Bocs a képekért, de most már végig nézem...
Wtf...

(#51332) Parci válasza lacos001 (#51331) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lesz rá magyarázat. ellenzéki huhogás, pedig csak elcsúszott két sort az excelben blabla.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51333) fatal` válasza Asbee (#51318) üzenetére


fatal`
titán

A fogágygyulladás meg a covid is alapbetegség már, semmi értelme az egésznek.

(#51334) Rive válasza lacos001 (#51331) üzenetére


Rive
veterán

:F
:O :W
Hirtelenjében végignéztem, nincs listázva férfi petefészekgyulladással ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#51335) Parci válasza fatal` (#51333) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

abban azért legalább lehet ráció: ha egy gyulladás elég erős, akkor az immunrendszer eléggé le van terhelve általa (jobban, mint azt sokan hiszik). mellé a covid nem szerencsés. a 42 éves csóka szegény, akinek egy feltáratlan fogtályoga volt, így halt meg. és más baja nem volt.

viszont a sars-cov-2 miatti multi-szervleállás, mint alapbetegség, hát az van olyan klassz, mint a női prosztatarák.

teljesen fölösleges nekünk egymást győzködni a fórumon a lehetséges járványkezelésről, amikor ez megy odafent. higgyétek el, hogy a döntéshozók tizedennyit sem gondolkodnak ezen a járványon, ráadásul kontraszelektált idióták. és egész biztosan többet sakkoznak a járvány hatalomtechnikai vetületeivel, mint a megvetett, lenézett, hányadék pórnép nyűgjével.

na, megyünk kirándulni a gyerekekkel, mielőtt tom_tol megint lebasz infraktusilag :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51336) lacos001 válasza Parci (#51332) üzenetére


lacos001
senior tag

Persze, hogy lesz magyarázat...
Viszont tökéletesen megmutatja, mennyire is odafigyelve és mennyire komolyan van a tájékoztató oldal "megmunkálva".
Legalább nézné át az a féleszű párszor a melóját, úgy, ahogyan a 7 éves lányom a háziját...
Vicc.
Elírás, elcsúszott, jajjrosszatírtam...Ok, de ha átnézed, ilyen nem történik.

(#51337) fatal` válasza Parci (#51335) üzenetére


fatal`
titán

Tályog az tud komoly dolgokat művelni sajnos, de enyhe fogágygyulladása szerintem kb. minden 2-3. felnőttnek van.

A többivel (sajnos) egyetértek.

Magyarázat pedig mindenre van, abban nagyon "ügyesek".

[ Szerkesztve ]

(#51338) Parci válasza lacos001 (#51336) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez csak ellenzéki vádaskodás, hogy gyengítsék a védekezést és sorossal karöltve multikultit csináljanak a kórházakban!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51339) Ringman


Ringman
nagyúr

Az Imperial College London kutatói szerint szeptemberben júniushoz képest a negyedével, 6 százalékról 4,4 százalékra csökkent azoknak a briteknek az aránya, akiknek a vérében kimutathatók a koronavírus antitestjei.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#51340) andor80 válasza perempe (#51326) üzenetére


andor80
senior tag

Csas kiabál..És ha beteg teliszórt egy buszt....

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#51341) t72killer válasza S e t h (#51275) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jó, ahol a rezsimnek ilyen hobbijai vannak, esélytelen a dolog.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#51342) Kuter


Kuter
senior tag

[link] Mi lesz velünk ápolok és orvosok nélkül. Bele se merek gondolni.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#51344) t72killer válasza lacos001 (#51331) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#51346) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Adalék hazánk oltásügyi protokolljához... Felelősen gondolkodó állampolgárként be akartam adatni magamnak az influenzaoltást, illetve a pneumococcus elleni oltást is. Hát, nem jött össze... Két héttel ezelőtt felírattam a háziorvosommal a jobb minőségű 4 komponensű influenzaoltást, valamint a pneumococcus oltást is. Közben pártunk és kormányznk beavatkozott, mondván, hogy "mindenki számára elérhetővé és ingyenessé tesszük az influenzaoltást". Nos, ennek a következtében a patikákba már nem jutott el sem a 4, sem a 3 komponensű oltás, azokat megvásárolni nem lehet. Ami még rosszabb, a pneumococcus elleni oltást sem lehet beszerezni, hiánycikk, "beszállítói szintű hiány lépett fel", nem is tudják megmondani érkezik-e és ha igen mikor (tucatnyinál több patikát kerestem fel személyesen, vagy telefonon).
Jól van, gondoltam, akkor marad az influenza oltás, van időpontom a háziorvosnál, ugyan mi baj lehetne... Felhívtam az időpontom előtt egy nappal. Kiderült, hogy 4 komponensű oltásról ne is álmodjak, olyat a háziorvosoknak nem küldenek (gondolom ment mind a Kútvölgyibe, az "elit" és az ipam-napam ellátására). Mondom, nem baj, akkor jó lesz a 3 komponensű is. "Hát, olyat én nem kaphatok, mert az ÁNTSZ utasítása alapján a 65 éven felüliek, a krónikus betegek és a gyerekek kaphatják meg egyelőre." Aki "fiatal és egészséges", annak várnia kell. Azt mondta, hogy 100 db-ot kap meg egyszerre az oltásból (Gödöllőről beszélünk, nem egy Isten háta mögötti faluról) és amikor az elfogy, egy jelentéssel - amiben benne van hányan kapták meg és milyen indokkal - igényel újabb 100 darabot (de ezekért is neki személyesen kell elmennie). Ez a "csepegtetés" azt sugallja, hogy tudják: nincs elegendő belőle. A következő két hétben esélyem sincs rá, hogy jut számomra oltás, telefonáljak rá két hét múlva, a hét második felében, hogy maradt-e vagy sem. Ha marad és nincs már senki a fönti csoportok képviselői közül, aki igényelné, akkor kaphatok oltást. Ja, és akkor se időpontra menjek, hanem menjek oda nyitáskor és várjak a többi beteg között az oltásra (ez már az ő személyes gyökérsége, szerintem).

Összefoglalva: aki "fiatal" (én 47 vagyok) és nincs krónikus betegsége, az jelen pillanatban nem kaphat influenza elleni oltást a háziorvosától. Majd, egyszer. Valamikor. Talán. Ha marad. Ha nem, akkor így jártál. Dögölj meg, de lehetőleg csendben és az ellátórendszer számára minimális adminisztrációs és egyéb költséget okozva. Én az elmúlt 4 évben tél végén - kora tavasszal mindig elkaptam valamilyen betegséget. Vagy influenzát, vagy mást. A munkahelyem zsúfolt, egy laborban dolgozok, állandó kontaktusban, HO-ra lehetőség nincs. Legutóbb idén tavasszal beleestem valamibe, aminek a hatására két hónapig köhögtem rohamszerűen (talán covid volt, talán nem, nem tudom). Ez nem elegendő ahhoz, hogy beoltsanak. Mélységesen undorít és felháborít, ahogy azokkal az emberekkel bánnak, akik ennek nyomorult országnak a gazdaságát még valahogy életben tartják. A legutolsók vagyunk a sorban, mindig, mindenben. Ha tehát egy kormánytag azt állítja, hogy az influenzaoltás mindenkinek és ingyenesen elérhető, akkor HAZUDIK. Mert tőlem és sok más hasonló cipőben járó embertől megtagadták. Ugyan ez lesz, ha majd egyszer lesz COVID elleni vakcina is. Majd egyszer részesülhetünk a megtiszteltetésben. Talán. Ha megérjük. Undorító. :((

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#51347) perempe válasza andor80 (#51340) üzenetére


perempe
addikt

A cigányozvára írtam. Ha eldöntik, hogy lesz meccs, akkor mit kellett volna csinálni, gumibotozni őket? Valószínűleg olyan kevesen voltak, hogy a stadionban a távolságot is tarthatták volna (elméletben).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#51348) Amur válasza daneel_hu (#51246) üzenetére


Amur
addikt

Ez a folyamatosan magas pulzus fura. Méghozzá azért mert én hetek óta ezzel járom a kórházat, illetve a mellette esetenként rohamszerűen érkező ólmos fáradtság, ami légszomjjal is jár egy idő után. Jelenleg a kardiológia van soron. Covid tesztem negatív lett, pulmonológus szerint nincs asztmám, tiszta a tüdőm. Utolsó tippje a kardiológusnak a vérnyomás ingadozás. Viszont a pulmonológus szerint tünetmentesen kihordtam a covidot, és ennek utóhatását szenvedem éppen el. Ez a magas pulzus viszont érdekes módon nálam is megvan. Egy ideje 95-110 között mozog (vezetnem kell vérnyomás naplót, azért tudom pontosan), előtte sosem volt 70 felett sem nyugalmi állapotban, tehát valami tuti megdolgozta a szervezetem rendesen! A családban mindenki volt most influenza szerű tünetekkel beteg, hetekig.. Teszt csak nekem volt, nem kizárt hogy végigment rajtunk.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#51350) Parci válasza andor80 (#51345) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig van alapja a kritikának. messze a legtöbbet dühöngesz a topikban, ami akkor sem tesz jót neki, ha a dühöngés sem alaptalan. törlöm is az előző ütésváltást, aztán majd később ezt is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.