Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52501) lacafaca válasza Parci (#52500) üzenetére


lacafaca
őstag

rossz pénz nem vész el :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#52502) Narxis válasza Parci (#52488) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vaxigrip lehet nem is lesz egy darabig, most olvastam, hogy a veszélyeztetett kategóriába esőknek se jutott. :(

Thanos was right.

(#52503) Parci válasza Narxis (#52502) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, azért is mondta a gyerekdoki, hogy totál felejtsük el (csak ugye mást meg nem kaphat).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52504) radi8tor válasza Parci (#52503) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Finom a kenyér, [kép] csak kár hogy Budakalászon van a legközelebbi lelőhely.

⭐ Stella

(#52505) t72killer válasza lacafaca (#52484) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1 :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52506) lacafaca válasza t72killer (#52505) üzenetére


lacafaca
őstag

háát, ha ennyire szeretnéd, itt van :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#52507) Soulfly842 válasza syberia (#52481) üzenetére


Soulfly842
addikt

"Tegnapi posztomban pontosan arról beszéltem, hogy nem "önkéntes" alapon, fenyegetések mentén kell bevonni az orvostanhallgatókat a Mentőszolgálat megsegítésére PCR szűrésekre, hanem megfelelő bérezés mellett.
Nos, ez úgy néz ki, hogy meghallgatásra került. Igaz, nem az itthoni betegellátás megsegítésére, hanem a szlovakiai egeszségügy kisegítésére.
Amely egyébként teljesen rendben is van, hasonló hazai bérezésekkel tessék bombázni az egyetemistákat, és ne burkolt fenyegetésekkel!"

Dr Kunetz Zsombor, facebook

(#52508) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Az előadás egy szakmai konferencián hangzott el nemrég és általános képet fest a vakcinafejlesztések múltjáról jelenéről és a várható jövőről. Ezt mutatom be, félig szakmai, félig pedig közérthető nyelven. 2020.10.30. Gabor Kemenesi

(#52509) Parci válasza radi8tor (#52504) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, sajnos ez van :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52510) viharhozo válasza Parci (#52503) üzenetére


viharhozo
addikt

Ki van ez talalva. A gyerek fovarosi gyerekorvoshoz van lejelentve, ott kerek-perec azt mondtak, nem lesz Vaxigrip.

En videkinel vagyok, tegnap megkaptam a jo magyar influenzaoltast (az orvos szerint a kutya nem keri), es kozben mondta, h ma kell leadni az igenylistat a Vaxigripre, de csak 3 ev alattiak kaphatjak (ott nincs kulon gyerekorvos, azok is hozza tartoznak).

Egyebkent szerinte a magyart is lehetne adni kis gyereknek, azt nem tiltja semmi, egyszeruen nem vizsgaltak. Orban miniszterelnok ur - Isten tartsa meg sokaig jo egeszsegben - is a magyar oltast kapta, ezt a posztolt keprol mondta meg, a Vaxigripnek mas a fecskendoje.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#52511) radi8tor válasza viharhozo (#52510) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Saját fecskendő? :U Ezek nem ampullában vannak és azt szívja fel a doki bármilyen fecskendővel?

⭐ Stella

(#52512) fatal` válasza Z.É.T. (#52508) üzenetére


fatal`
titán

Bár sokmindennel képben voltam, de ez igen érdekes volt.

Utólagos engedelmeddel beraktam a komoly topicba is.

[ Szerkesztve ]

(#52513) Parci válasza viharhozo (#52510) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi sem fővárosiak vagyunk. valószínűleg tök változó, hogy ki mennyit kap belőle, a mi gyerekdokink is azt mondta, hogy a veszélyeztetetteknek sem jut.

hát, mindegy, családon belüli nyájimmunitás így meglesz :D, ő meg csak nem pont egyszerre kapná el mással. majd sorban :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52514) Csatravi válasza Lauda (#52499) üzenetére


Csatravi
senior tag

"..még ha nem származik belőle előnye (hátránya, ha nem jelenti fel), akkor is. Tisztán élvezetből."
Szóval ha "seggbe rúgják" és emiatt ezután felveszi a maszkot az nem előny?
Szóval ha nem intézkednek ellene és ő maszk nélkül a boltba megfertőzhet másokat az nem hátrány?
Ha én belépek az üzletébe és megtisztelem azzal, hogy felveszem a maszkot hogy védjem az ő egészségét akkor elvárom, hogy ő is így tegyen. Ha nem teszi akkor rohadtul nem érdekel hogy megbüntetik vagy esetleg csődbe megy. Így járt.
Amúgy nem feljelentést említettem hanem csak hírterjesztés, hogy abban az üzletben nagy ívben szarnak a vevők egészségére. Azoknak a vevőknek az egészségére akinek a vásárlásaiból meg akar élni.

(#52515) Ezekiell válasza radi8tor (#52511) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem, a Vaxigrip előretöltött fecskendőben van.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#52517) Soulfly842 válasza Z.É.T. (#52508) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem az olyan RTL bérenc állatorvosra és társaira kell figyelni, hanem rá!

Nagyon érdekes videó volt, köszi a megosztást.

Ő az az ember, akinek talán legjobban figyelni kell a véleményére. Neki a szakterületét jelentik az állatokról emberre terjedő vírusok, a koronavírus és mindig egy közérthető, felesleges demagógiától mentes valós képet fest. Hogy mi lesz a beadott a vakcinák után, hogy meddig tart, stb - vagy hogy mikor lehet erről valós képünk ő ki is kerülte. De az óvatos optimizmus, amire felhívja a figyelmet és az, hogy a biztonságosság és a hatásosságot kell majd szem előtt tartani - az beszédes.

(#52518) Jablocskov válasza #20749568 (#52516) üzenetére


Jablocskov
tag

Mi okoskodunk, amikor cselekedni kellene. Szerintem mostanra már nyilvánvaló, hogy a járványt csak egyféleképpen lehet kordában tartani, úgy ahogy Ázsiában csinálják.

200 napja nincs új fertőzött a 23 milliós országban. Mégis hogyan?

(#52519) Floyd80 válasza Jablocskov (#52518) üzenetére


Floyd80
addikt

Innen vették át, pár részlettel kiegészíthették volna. Nyilván, hogy sziget, az kicsit segít, meg az is, hogy a 2003-as SARS óta fel vannak készülve.

[link]

The government also invested in mass testing and quick and effective contact tracing.

"Very careful contact tracing, and very stringent quarantines of close contacts are the best way to contain Covid-19," he said.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#52520) Floyd80


Floyd80
addikt

Hogy lészen így oltakozás?

Látszólag a vakszerencsén múlik, hogy valaki időben le tud-e csapni az influenza ellen védőoltásra Magyarországon. A koronavírus-járvány miatt olyan hatalmas a roham a rendelőkben, hogy több háziorvos készlete egy hét alatt elfogyott, és nem tudják, mikor érkezik belőle új.

[link]

Meawhile...remélem ez a fake.

Magyarország vakcinákat küld
Vučić elnök a kialakult helyzettel kapcsolatban bejelentette, hogy Magyarország az elkövetkező napokban ötvenezer influenza elleni oltást küld Szerbiának. Személyesen kértem meg Orbán miniszterelnök egészségügyi miniszterét, és így napokon belül ötvenezer influenza elleni oltás érkezik Magyarországról, december 10-ig pedig további 200 ezer vakcinát kapunk Németországból, de már ma kísérletet tettünk arra, hogy december 1-ig újabb 200 ezer oltást szerezzünk be – mondta a szerb elnök, aki szerint az ország soha nem rendelkezett ennyi oltóanyaggal a lakosság számához viszonyítva. De harcolunk. Nem is tudják, hogy milyen nehéz beszerezni a védőoltást, és ezért köszönet a magyar barátainknak, a német barátainknak.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#52521) Parci válasza Floyd80 (#52520) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen.. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52522) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

a franciák mai vesztőszáma az 545
máshol sem segít a turulvér

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52524) radi8tor válasza #20749568 (#52523) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rocco-t senki nem említette ma? Rómában elkapta az egész családja és hazahozták a vájruszt.
Bochkor is elkapta.

⭐ Stella

(#52525) radi8tor válasza Soulfly842 (#52507) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#52526) Soulfly842 válasza radi8tor (#52524) üzenetére


Soulfly842
addikt

Rocco már tegnap volt :D

Közleményt adott ki a nyíregyházi kórház, reagálva a 444 cikkre.

[link]

Egyébként Nyíregyen nem csak a kardiológián tarolt. Ma már pl. a tüdőszűrés is megállt.

(ma délelőtti a fotó)

A kórház facebook oldalán is szerepelt, de ott 29-ig van kiírva, hogy szünetel. Gondolom a pótlást sem tudták megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#52527) #76500480


#76500480
törölt tag

Akik a Balatonra menekülnek, mint az első hullámban, azoknak üzenem, hogy újra működik a szemészet a siófoki kórházban :)) Háziorvos mondta, hogy influenza elleni oltás, életerős embereknek nincs, majd januárban kapnak arra készletet :( (annyira nem is hiányzik, tetatoxtól is begyulladt a vállam)

[ Szerkesztve ]

(#52528) #16729600


#16729600
törölt tag

Jó a Reggel, Jó Reggelt Mindenkinek!
Első lázmentes éjszakán vagyok túl. Részletes karatén napló nem lesz, mert szándékaimmal ellentétben se nem objektív, se nem koherens. Tele lett személyes és szubjektív részletekkel. Inkább csak pár gondolat.
Nem írok mértéket, de ez a szar virnyák sokkal erősebb, mint az
influenza. A rosszabb időszakokban végig azt éreztem, hogy
'határon járok és a túloldalon nagyon nincs sör virsli parti, ha az immunrendszer és a genetika rossz lapokat osztott ki bármi
megtörténhet. Szedni kell fegyelmezetten mindent. A mentális oldal is sokat számít: ha valaki darált macskaszarban hisz, azzal is kúrálja magát, mert kurvár@ szüksége lesz mindenre!
Na vigyázzatok magatokra!

(#52529) bigdady válasza #16729600 (#52528) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hol kaptad el szerinted? Vagy csak szerinted korona?

[ Szerkesztve ]

(#52530) philoxenia válasza bigdady (#52529) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pozitív a tesztje. olvass vissza a keresővel. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52531) philoxenia válasza #16729600 (#52528) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem nem mindegy mekkora adagot kapsz be és mennyire virulenset. Mivel gyaníthatóan gyerektől kaptad és nagyobb adagot, sokkal erősebb mind a fertőzés, mind a reakció....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52532) zilazil válasza #16729600 (#52528) üzenetére


zilazil
senior tag

Jobbulást!

(#52533) #16729600 válasza philoxenia (#52531) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ebben minden bizonnyal igazad van. Akartam írni valami generális okosságot, de nem nagyon tudok. :) Ez az ötödik napom a tünetek után. Távdokim szerint bár a lázmentesség biztató, sok megmagyarázhatatlan és gyors visszaesés volt eddig a praxisában.

(#52534) Parci válasza Soulfly842 (#52526) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Köszönjük a COVID-ellátásban dolgozó valamennyi egészségügyi dolgozó megfeszített munkáját, hiszen kizárólag összefogással és közös teherviseléssel lehetünk sikeresek a koronavírus elleni védekezésben!"

mikor is lesz a következő meccs? :( :( :(

.

"A mai napon 337 ágyon látunk el középsúlyos és súlyos tünetekkel érkező betegeket. A betegeink biztonságos ellátása érdekében 60 orvost csoportosítottunk át, sebészeti és belgyógyászati szakmákból egyaránt."

jelen helyzetben ez fél nap alatt tele van az országos merítésből :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52535) Parci válasza #16729600 (#52533) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, van, hogy átmeneti javulás után nekiugrik máshol a szervezetben, ezért ilyenkor a kulcs, hogy... még pihenj :K

jobbulást!

és őszintén remélem, hogy a beszámolód segít mindenkinek, ismétlem, mindenkinek a topikban, hogy végre komolyan tudja venni. nem rettegni, hanem komolyan venni. mert, ahogy írod is "ha az immunrendszer és a genetika rossz lapokat osztott ki bármi megtörténhet".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52536) #16729600 válasza Parci (#52535) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszönöm!
Virnyák könyörtelen, de van megvilágító ereje.Sokat, sokban változott a véleményem. Helye van az önkritikának is. Élek is vele a jövőben.

(#52537) Parci válasza #16729600 (#52536) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tünetekről esetleg mégis írhatnál egy kicsit, ha a lelki faktorról annyira nem is akarsz. pulzust néztél? mellkas nem fájt, levegő volt? brutális erőtlenség?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52538) Drizzt válasza Parci (#52534) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az igazan heringpartis meccsek az nb1/nb2-ben vannak. Tehat ma, meg holnap. Nemzetkozi meccseken azert jobban betartatjak a dolgokat. Pl a Ftc-Dinamo Kijeven beraktak karonbabukat minden masodik szekre, s igy a b-kozepen kivul nem is nagyon keveredtek az emberek. Elso nagyobb meccs: jovo het kozepe, Ftc-Juventus: 20k nezo, aztan egy hetre ra Magyarorszag-Izland, hasonlo nezoszammal. Aztan meg december elejen 20k vs Barcelona. Az utobbi haromnal legalabb ez csak a stadion 30%-a. Szerintem a hetvegi nb1-es meccsek neccesebbek jarvanyugyi szempontbol meg ha abszolut ertekben kevesebb is a nezo. Bar ahogy tobben is irtak itt, hiaba a meccsen a tavolsagtartas, ha bkv-val kell eljutni a stadionba. :( Tenyleg nem tudom hogyan lehet ezt csinalni.

I am having fun staying poor.

(#52539) lacafaca válasza #16729600 (#52528) üzenetére


lacafaca
őstag

;) :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#52540) Ringman válasza Drizzt (#52538) üzenetére


Ringman
nagyúr

Tenyleg nem tudom hogyan lehet ezt csinalni.

nagyon egyszerűen: nézők nélkül kell megtartani a meccseket.

(#52541) Ezekiell válasza Ringman (#52540) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem hiszem, hogy erre a "hogyan"-ra gondolt :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#52542) Ricardo válasza Ringman (#52540) üzenetére


Ricardo
félisten

Egyetértek. A TV előtt üvölthet az ultra, nem fröcsög le senkit.

(#52543) #16729600 válasza Parci (#52537) üzenetére


#16729600
törölt tag

A mélypont egy hajnali felriadás volt a szokásos max 10 perces alvási periódusból erős légzési nehézséggel. Amazfit stratos rajtam van. 130 as pulzust mért. ( intenzív bringázáskor emelkedőn se megy nálam fel 120 fölé ) Na ez olyan pillanat volt, aminek a hatására még egy militáns ateista is bibliát kezd el keresni a polcon. Hajnali 2.től - 4 ig tartott. Pulzus lement 100 ra és jobb lett, de a légzési nehézség kora délutánig megmaradt, csak nem heveny formában. Végig tüdőoldali hátfájás kísérte. Ami érdekes, hogy ez tegnap történt, délutántól nemcsak hogy elmúlt, hanem előbb hőemelkedéssé szelidült a konstans 38.5 fokos lázam, majd láztalan is lettem, ez eddig a pillanatig igy is maradt. és aludni is tudtam. Erőnlétem szar még, de sokat javult.

(#52544) Rive válasza #16729600 (#52543) üzenetére


Rive
veterán

Izé. A leírtak alapján karistolhattad te is a tüdőgyuszis szintet, szóval ha jobban vagy is, egy ideig még mindenképp maradj pihibe, nyugiba, vigyázzba. Illetve ha van oximéter, akkor azt is, rendszeresen. Se visszaesni, se komplikációt beszerezni nem buli.

Ui.: megnyugtatásképp lehet érdemes lenne egyet konzultálni orvossal is.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#52545) emvy


emvy
nagyúr

Közeli ismerős tinédzser gyerekéhez (totál egészséges, sportos, semmi túlsúly, etc.), majdnem mentőt hívtak a légzési nehézségek miatt tegnap...

while (!sleep) sheep++;

(#52546) S e t h válasza emvy (#52545) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vagyis, ..........

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#52547) #16729600 válasza Rive (#52544) üzenetére


#16729600
törölt tag

Most már mind1, objektív összképhez megadom a személyes adatokat is a közjó érdekében. :D
49 év. 186/90 sok sport, no cigi, no pia, Laca 1978-at tippelt face profil alapján :D Konzulens dokim van, párom szerzett. Napi virnyákos tapasztalattal. Véroxigén mérő órákon belül nálam lesz.

(#52548) emvy válasza S e t h (#52546) üzenetére


emvy
nagyúr

Semmi, csak az ember meglepődik, amikor közeli ismerősei körében is előfordul ilyen "kivétel". Mondjuk az egész család szarul van.

Más kérdés: szeptemberben a párom hetekig durván fáradékony volt, este 8-kor le kellett feküdnie, nekem meg másfél hétig szívdobogásom/aritmiám volt, enyhe mellkasi nyomással. Semmi más tünet nem volt, nekem eleve stresszes volt az időszak, annak tudtam be.

Érdemes esetleg elmenni antitest-tesztre, vagy úgyse mutat semmit?

while (!sleep) sheep++;

(#52549) skroy válasza Ringman (#52540) üzenetére


skroy
senior tag

Hiába zártkapus egy meccs, ha közben a stadion körül tömörül több ezer ember, mint a Fradi-Molde meccsen. Szurkolókkal nem fog ki'aszni a nagy vezér, mozgósíthatók itt-ott. :U

(#52550) lacafaca válasza #16729600 (#52547) üzenetére


lacafaca
őstag

:P :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.