Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121401) lacafaca válasza Z.É.T. (#121400) üzenetére


lacafaca
őstag

az igazság, hogy a főtudorunktól kaptam én is, nincs nekem időm manapság a net bújására...gondoltam beteszem, mert szegényem még mindig tiltólistán senyved😂

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#121402) t72killer válasza Z.É.T. (#121400) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért is várod, mert a bélrendszert legkomolyabban az omikron borította fel - pár napig én is pusztítottam a budipapírt :DDD.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121403) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Helyzet?

⭐ Stella

(#121404) laszlohu


laszlohu
addikt

A napokban írták, hogy a lejárt okmányok elveszítik érvényességüket, és meg kell újítani őket, ez netán azt is jelenti, hogy a covid veszélyhelyzetnek vége lesz, kb. 2 hónap múlva?

(#121405) radi8tor válasza laszlohu (#121404) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, július 1-ig van haladék a lejárt okmányok aktualizálására.

⭐ Stella

(#121406) Floyd80 válasza laszlohu (#121404) üzenetére


Floyd80
addikt

De sok sikert az időpont-foglaláshoz, pár napja néztem én is, kb. augusztusban vannak időpontok. :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#121407) mephi666 válasza Floyd80 (#121406) üzenetére


mephi666
nagyúr

elég sok okmányt meg lehet hosszabbíttatni online :K jogsit intéztem így pár hete... sokkal kényelmesebb, mint okmányirodában rohadni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#121408) Floyd80 válasza mephi666 (#121407) üzenetére


Floyd80
addikt

:R A jogsit nem is feltételeztem, hogy lehet online, akkor már csak a személyi maradt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#121409) radi8tor válasza Floyd80 (#121406) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem időpontra kell menni, problem solved. :)

⭐ Stella

(#121410) rgeorge válasza radi8tor (#121409) üzenetére


rgeorge
addikt

Mi csak 3 órát vártunk személyi igazolvány kiállításra időpont nélkül (időpont júniusra lett volna leghamarabb).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#121411) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amerikai kormánytagok átesnek szépen az aktuális variánsokon.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121412) kekedi válasza laszlohu (#121404) üzenetére


kekedi
senior tag

Én pont nem foglalkoztam azzal hogy lehet pl. lejárt forgalmival kocsikázni. Múlt hónapban lejárt, és le is vizsgaztattam.
Majd pont hülye leszek a többi hülyével együtt menni július 1 után. (nyilván itt azokra gondolok akinek már rég lejárt az a bizonyos okmány, csak lusta volt elmenni az okmányirodába)

(#121413) Elemental válasza mephi666 (#121407) üzenetére


Elemental
addikt

Én is online intéztem a jogsit pár hónapja. Aztán pár napja meg jött egy üzenet az ügyfélkapura, hogy vigyem be a régi jogsit 5 napon belül, különben 200k-ig terjedő bírságra számíthatok. :)

(#121414) mephi666 válasza Elemental (#121413) üzenetére


mephi666
nagyúr

az szép, akkor jó hogy nem adtam még neki a régit a gyereknek, hogy elveszítse :DDD

ui: neked is extra közeli képet készítettek a fejedről? csodálkoztam már a fotó készítésénél, hogy ha az ügyintéző csaj utasítására abba az oválisba olyan közelről próbálom beállítani a fejem, akkor körbe le lesz vágva a hajam meg a szakállam nagy része :D ...úgy is lett

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#121415) Elemental válasza mephi666 (#121414) üzenetére


Elemental
addikt

Odaathatod neki, felhívtam egyből a kormányhivatalos barátomat, mondta, ha nincs meg a régi, akkor be kell menni, és nyilatkozatot tenni, hogy megsemmisítettem. :)
Azt furcsálljuk, hogy együtt csináltattuk a feleségemmel, de neki még nem jött ilyen üzenet. Úgy is megy személyit intézni, majd beviszi és leadja akkor.

Nekem ugyanolyan kép készült, mint a többi okmányon.

[ Szerkesztve ]

(#121416) Qtya123 válasza Elemental (#121413) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez nekem is ledobta a láncot. Csak lestem, hogy milyen egyszerűen és gyorsan lehetett online hosszabbítani. Ráadásul pár nap alatt meg is érkezett postán (gondolom azért, mert épp a vírushelyzet kellős közepe volt és a kutya nem hosszabbította a lejárt okmányokat, volt kapacitás).

Mondtam is, mikor a kezembe vettem a borítékot, hogy na végre kezd 21. század lenni az ügyintézésben. Aztán azonnal szertefoszlott a 21. századi online álmom, mikor olvastam a jogsi mellett a papíron, hogy be kell vinnem az okmányirodába.
Csak 2 órát vártam a sorszámmal a kezemben, mire sorra kerültem, hogy leadhassam...
Aztán eltelt pár hét és csörögtek a lakóhelyem szerinti hivatalból (nem abban a városban adtam le), hogy le kéne már adni a jogsit ember. Elküldtem nekik az igazolást, hogy leadtam, mint kiderült elfelejtették nekik továbbítani abból az okmányirodából, ahol leadtam.

Szóval a 21. századinak gondolt ügyintézés helyett gyorsan visszarángattak a valóságba. :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#121417) radi8tor válasza Qtya123 (#121416) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmivel nem több idő egy jogsit nyomtatni, mint a virnyákkártyát volt. Az is megjött 1 héten belül nekem. ;)

⭐ Stella

(#121418) MaxxDamage válasza zolisx4 (#121316) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia!

Érdekes...
Itthon 4-en vagyunk, abból 1-1 családtag elkapta (egyik 3x oltva van + influenza oltással is) és másik 2 fő nem kapta el (másik aki elkapta az sincs oltva 1x sem és tünete alig volt valami, másnapra már semmi baja, aki be volt oltva az meg majd megpusztult...), pedig volt 2x karantén is.
Bár nekem az elmúlt 2 évben volt 4x tüdőgyulladásom, aztán beadattam az oltást ellene (Prevenar és Pneumovax vagy mi a neve ~30k) azóta semmi bajom (kopp-kopp)
COVID oltást egy darabot nem kaptam/nem kértem.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#121419) laszlohu


laszlohu
addikt

Újabb kérdésem lenne, bár megpróbáltam külföldi oldalakon is, de nem találtam választ,

említettem korábban, hogy 3* oltott apám covidját nyálas gyorsteszttel mutattam ki, immár kb 1 hónapja, mellesleg a covid tesztje még mindig nagyon halványan pozitívat mutat, és még mindig hasmenése van, az a kérdés ,

hogy ez mítosz, vagy nem, hogy a szén tabletta kiszedi a vírusokat, koronavírust a gyomor-bélrendszerből?

[ Szerkesztve ]

(#121420) t72killer válasza laszlohu (#121419) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bacikra mondják, de megér egy próbát :R ártani nem tudsz vele.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121421) perempe válasza MaxxDamage (#121418) üzenetére


perempe
addikt

Rokonokkal beszéltem 1 hónapja, ők is ezt mondták, mint oltást, aminek van értelme.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#121422) MaxxDamage válasza perempe (#121421) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, az nem 1-2 éve van...
Nekem a sok egymás utáni tüdőgyulladás tette be a kaput és ezt javasolta a házi orvos, nem bántam meg. Bátran ajánlom bárkinek. (nem ingyen van, de biztos jó)
Voltam sok PCR teszten, mindegyik Negatív lett... (COVID gyanús voltam, tüdő röntgenen is voltam)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#121423) lacafaca válasza laszlohu (#121419) üzenetére


lacafaca
őstag

[link]
ha érdekel, tudok neki javasolni valamit, ami rendbe szedi a bélrendszerét (nem kápi nyugi) :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#121424) laszlohu válasza lacafaca (#121423) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot, mondjuk nem vagyok otthon ennyire a szakzsargonban,

de jól értem, hogy "meg tudja fertőzni" a koronavírus a baktériumokat a bélben , és az okoz gondot?

[ Szerkesztve ]

(#121425) lacafaca válasza syberia (#120877) üzenetére


lacafaca
őstag

tádááám 😂🤡

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#121426) t72killer válasza lacafaca (#121425) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , szuper, hasznos infó. A jövő szombati denevérpörköltet akkor minimum 60percig fogom 100fok felett főzni :))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121427) perempe


perempe
addikt

Megszűnik a maszkviselés az uniós járatokon

Engem az érdekelne, hogy az igazolványosdi tényleg megszűnt-e (pl. Szlovákiába).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#121428) IRO21 válasza perempe (#121427) üzenetére


IRO21
aktív tag

Én Horvátországról és Ausztriáról tudok nyilatkozni. Ott tényleg megszűnt.

(#121429) lacafaca válasza t72killer (#121426) üzenetére


lacafaca
őstag

javaslom helyette a patkányt, mégis több a husi rajta...amúgy is lehet, lassan csak abból jutunk állati proteinhez, ha a sötétződek kiirtatják az összes marhát, a szárnyasokat-cocákat meg megsemmisíttetik a vírusfanatikusok 🤣

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#121430) mephi666 válasza lacafaca (#121429) üzenetére


mephi666
nagyúr

tudod, a vírus úgy indult, hogy vuhanban elküldték a gyereket a piacra a következő mondattal:
- hozzál fiam hurkát, de ne véreset
- denevéreset? oké

:DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#121431) t72killer válasza lacafaca (#121429) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásul a patki még erősen radioaktív környezetben is bírja - sőt, egyes infók szerint nagyobbra nő, megfontolandó.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121432) perempe válasza lacafaca (#121429) üzenetére


perempe
addikt

Én szoktam nézegetni a galambokat, hogy milyen jól mutatnának a tányéromon...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#121433) mephi666 válasza perempe (#121432) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem ettél még galambot? :) finom sovány húsa van, csak kevés...

kb 20éve még otthon laktam: egyszer talált anyukám az utcán egy sérült szárnyú galambot... hazahozta, hogy majd szépen gyógyítgatja, de másnapra meggondolta magát... finom leves lett belőle :DDD haverok hetekig ezen röhögtek utána, amikor elmeséltem nekik

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#121434) pjen válasza mephi666 (#121433) üzenetére


pjen
félisten

Egy king közel egy kiló.

(#121435) mephi666 válasza pjen (#121434) üzenetére


mephi666
nagyúr

az szép... kommersz házigalamb meg 30-40deka... finom, egészséges, de macerás is, ha az egész családot jól akarja lakatni az ember :DDD levesbe jó volt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#121436) perempe válasza mephi666 (#121433) üzenetére


perempe
addikt

Persze, hogy ettem (még nagyon régen), csak nem csapdázottat.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#121437) pjen válasza perempe (#121436) üzenetére


pjen
félisten

Mi a különbség? A posta, óriás posta, strasszer ugyanúgy megeszik minden hulladékot mint a városi galamb. Megy a határba keresgélni, sok galambász tavasztól őszig nem is nagyon eteti ezeket a fajtákat.

(#121438) pècsimunkás válasza mephi666 (#121433) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Fióka levest ettem. Nagyon finom volt :K .
Beköltözött egy pár a cserepek alá, a többi történelem :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#121439) mephi666 válasza pècsimunkás (#121438) üzenetére


mephi666
nagyúr

rühellem egyébként a galambokat :DDD ...semmirekellő, tarháló jószágok, amik összeszarnak mindent... a feketerigókat szeretem: sok van belőlük a városban, lehet látni, ahogy dolgoznak, túrják az avart meg a földet, gyűjtik a bogarakat... na meg varjúból is van sok... azok is szép nagy, okos madarak... hihetetlen problémamegoldó képességük van :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#121440) Qtya123 válasza mephi666 (#121439) üzenetére


Qtya123
őstag

Varjúknak segíteni is szoktam. Ki szokták tenni az útra a kemény héjú táplálékot, hogy hajtson át rajta az autó.
Amikor ilyet látok, mindig ráhajtok neki. :) Mondjuk eddig csak 2x fordult ilyen elő. De szoktam látni olyat is, hogy magasról dobálja a betonra, hogy megrepedjen.

[ Szerkesztve ]

(#121441) mephi666 válasza Qtya123 (#121440) üzenetére


mephi666
nagyúr

nagyon okos állat... elvileg páréves gyerek szintjén vannak problémamegoldó képességet nézve :K eszközöket képesek használni és közösen megoldani feladatokat adott cél elérése érdekében... mellesleg nagyon sokáig élnek :K

néztem róluk csomó ilyen videót :) nem semmi, hogy arra is rájött hogy a könnyű hungarocell úszik a vízen, azt félredobja és a nehezeket hajigálja a csőbe, hogy megemelje a vízszintet és elérhesse a kaját

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#121442) perempe


perempe
addikt

Kár volt a galambokat említenem...

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#121443) pècsimunkás válasza perempe (#121442) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#121444) Qtya123 válasza perempe (#121442) üzenetére


Qtya123
őstag

Legalább valamennyire él a topik, még ha off is. :D
Most úgyis uborkaszezon van a vírus tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#121445) pjen válasza perempe (#121442) üzenetére


pjen
félisten

Jobb mint mikor köhögnek a koncerten. :)

(#121446) perempe válasza Qtya123 (#121444) üzenetére


perempe
addikt

Most voltam szuperterjesztő eseményen: Az istenek alkonya főpróba az Operában.
+2*2 óra busz, vonat, közben kb. 2*20 perc BKV..

* Brahms: 4. szimfónia *

(#121447) mephi666 válasza Qtya123 (#121444) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ma reggel varjakat figyeltünk: szemetesből kiszedett egy szelet száraz pizzát, kirakta az útra, hogy ámenjenek rajta az autók, utána már tudta csipegetni a csőrével :) egyszer át is pozícionálta "kanyarodó autóra" nagyon precízen... jött is kocsi, át is ment rajta azonnal

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#121448) envagyok válasza Qtya123 (#121444) üzenetére


envagyok
veterán

Sajnos ugyanúgy belehal napi több tucat ember, több, mint amikor mindenki izgult, és minden bezárt.
Csak most már nem akkora szenzáció.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#121449) Memmaao válasza envagyok (#121448) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerencsére ebben nincs igazad! Jelentősen csökkent a mortalitàsa, szépen legyengült a vírus, ahogy az várható volt.

My name is Bond, James... Dean.

(#121450) Mr K válasza Memmaao (#121449) üzenetére


Mr K
senior tag

Tudom, hogy az egészségügyben szerzett tapasztalat melletted szól, de azért botcsinálta hobbi virológusként :) bátorkodnék ellentmondani. Az Omikron mortalitása (az igazi virológusok szerint) valóban némileg alacsonyabb mint a Deltáé volt, de így is meghaladja az Alfáét, és messze magasabb, mint az őstípusé volt.

Szóval nem a vírus gyengült le, hanem a lakosság ellenálló képessége nőtt meg (beleértve, hogy a különösen fogékonyak egy része már a korábbi hullámokban meghalt.) Britek pl. az Omikron hullámnak úgy vágtak neki, hogy a lakosság több mint 90%-a rendelkezett antitesttel (oltásból és/vagy korábbi fertőzésből). De azért a két Omikron hullámban (BA.1, BA.2) öt hónap alatt így is összehoztak 30 millió fertőzést, és 20 ezer halottat - ami ha jól számolom azt jelenti, hogy minden 1500 fertőzöttből egy meghalt. Nézőpont kérdése, hogy ez sok-e vagy kevés, de ha hozzászámoljuk a százezreket (milliókat?), akiknek nem sikerült maradéktalanul visszanyerniük a korábbi egészségi állapotukat (számítsanak "hivatalosan" long covidosnak, vagy sem), én annyira nem érzem fényesnek a helyzetet.

És persze a vírus korántsem adta fel. USÁ-ban ismét emelkednek a fertőzés számok: a BA.2.12.1 szorítja ki a BA.2-t, (25%-kal fertőzőbb és az elődjénél nagyobb arányban juttat kórházba). Dél-Afrikában a BA.4 és BA.5 fertőzöttek száma nő dinamikusan, Kanadában már a BA.3 is terjed, stb.

És persze ott van a teljesen oltatlan és eddig Covidtól megkímélt Észak-Korea, amit most készül letarolni az Omikron: azaz hamarosan meglátjuk, hogy mennyire is gyengült le a vírus. (Vagy nem látjuk meg: az éhínségekben meghaltak számát sem tudtuk meg azóta sem...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.