Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121251) t72killer válasza lacos001 (#121250) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne türelmetlenkedj, napok kellenek neki, tényleg. Nálunk ha jól rémlik a nagyfiú pozitívja után 3 vagy 4 nappal jött az enyém, pedig abszolút zéró 0 elővigyázatossággal nem éltünk otthon, mondhatni direkt elkértem tőle, ha már hozott mintát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121252) laszlohu


laszlohu
addikt

[link]
A fenti linken emlegetett gyógyszer 5 ödére csökkenti a citokinvihar, illetve a súlyos covid esélyét, ezenkívül nem engedi, hogy a covid a tüdőre átterjedjen.

(#121253) lacafaca


lacafaca
őstag

😂

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#121254) radi8tor válasza lacos001 (#121246) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Éltek még?
Gyere vissza a fénybe!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#121255) lacafaca válasza radi8tor (#121254) üzenetére


lacafaca
őstag

tegnap írta polba, szóval szerintem túlélte :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#121256) t72killer válasza radi8tor (#121254) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elvittem már a kolbászt és a szalámit is

:(

;]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121257) lacos001 válasza radi8tor (#121254) üzenetére


lacos001
senior tag

Paródia...
Gyerek aludt péntek 14 órától reggel 7-8ig egy óra megszakítással kb. Szombaton kómás volt, adtunk neki paracetamolt, hogy a mai PCRig legyen benne élet. Lett is 2-3 órára napközben. Ivott, evett, igaz nem sokat. Vasárnap reggeltől már az agyamra ment, lelőni sem lehetett, mert ő menne magának a szobájába játszani. Hallgatott ránk, lehiggadt. Nappaliban putrizunk mind a hárman, tököm mászkáljon az emeletre.. Eszünk iszunk dínom dánom, torokvmi nekünk és ennyi. Neki semmi, kis kóma, piros száj.
Ma reggelre feleség érzi, h vmi furcsa, hát megturkálja az orrát, úgyis van itthon 3 raklappal. Pozitív. Megveregettem a vállát, ezaz. én ugyanazt érzem, negatív
Elmentünk PCRre 9re, bekérdezte a csajszit ott, hogy súldigung, az otthoni reggeli túrásom pozitív, ilyenkor mi van, jó e?
Akkor személyit elő, őt is tesztelik.
Amit nem tudtunk...Esetleg érzel vmi redvát magadon otthon és teszthez nyúlsz, mert manapság már rutin, mint a zoknicsere. Mind1...
1. Otthon teszteltél, pozitív vagy
2. Tesztcentrumba elmész, pozitív vagy, PCRre kész időpontot
3. PCR előtt szintén egy antigén...
4. PCR
Szóval tesztelték mind a kettőt, lány pozitív, anyja negatív.
Akkor most mi van? Hagyjuk...
Elleszünk még 7 napig itthon, ha a pénteki pozitív teszttől számolódik a 10 napunk. Igaz 7. napon lehet hivatalos tesztet csináltatni és ha - akkor okés, persze csak akkor, ha tünetmentes a legutóbbi 48 órád. Nem lesz az :D
Az, hogy ezek még mit fognak bekavarni, vagy, hogy most nagy a pofám és később mi lesz, arról nem tudok nyilatkozni.

(#121258) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kész, vége van a járványnak, ma már új adatokat sem tettek közé itthon, a topik zárható.

(#121259) t72killer válasza lacos001 (#121257) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem már látjátok a végét :R. Hamár úgyis raklapnyi antigén van akkor asszonykát 1-2naponta ugyanolyan pozitúrában bökve( ;] ) vékonyodik a csík, akkor elvileg tételesen kifelé haladtok belőle.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121260) lacos001 válasza t72killer (#121259) üzenetére


lacos001
senior tag

Én nem tudom vége, nem vége, de most éppen bundáskenyeret csinál magának a gyerek. Fröcsög minden odavissza :D
Feleség elmegy holnap fél 10re egy tesztcentrumos antigénre.
Jó ez a 10 nap karantén kontaktként is, élvezem.

(#121261) t72killer válasza lacos001 (#121260) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A centrumos mivel tud többet :F? A csík az csík...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121262) lacos001 válasza t72killer (#121261) üzenetére


lacos001
senior tag

Az a hivatalos kiindulópont ha pozitiv vagy, az otthoni pozitiv semmit sem szamit...
Kivéve, ha a gyereknek reggel a suliba indulás előtti itthon pozitiv, mert akkor nem mehet sehova! :D Érted mááááááááár?....

Szóval mégegyszer, amit leirtam már.
1:- Ha itthon bármikor is tesztelsz és pozitiv, azt meg kell erősitened egy centrumos teszttel, ami ugyanolyan teszt.
2:- Ha a centrumos is pozitiv, akkor menned kell PCRre.
3:-Ha megvan az időpontod a PCRre és oda is értél, akkor előtte csinálnak egy tesztet neked, ami az 1. és 2. pontban leirt teszttel megegyező! Ha ez pozitiv, akkor csinálnak neked egy PCRt.
A PCR akkor ingyenes, ha ezen a folyamaton pontról pontra végigmész. Ha nem, poénból vagy bármi miatt neked PCR kell, akkor az 180€.
a sok Ha direkt iródott...mert nagyon sok a "Ha"...
A 10 nap karantén akár fertőzöttként, akár kontaktként az első hivatalos (lásd 2. pont) pozitiv eredménytől indul. Ezt a 7. napon egy szintén centrumos teszttel röviditheted le, ha nincs 48 órája tüneted. Vagyis minimum pénteken mind a 3an megyünk centrumos turásra.
Ha a mai PCRtől számolják akkor tolódik.
Laca vélemény? Nekem van, de nem irnám le, bár sejthetitek.

[ Szerkesztve ]

(#121263) t72killer válasza lacos001 (#121262) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

báhh, lyézusgyerle ennyi macerát, ezek dugás előtt is 2 könyvelővel és egy adótanácsadóval ellenjegyeztetik a folyamatot... nálunk pozitívan is mehetsz dolgozni, ha akarsz :DDD . Amikor még ment a karanténesdi, a sima otthonmaradáshoz elég volt az otthoni gyorsteszt, csak akkor kellett hivatalos PCR, ha valaki az 500£-os karanténpénzre pályázott, vagy pl olyan országba utazott, ahol számításba veszik az átesést is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121264) lacos001 válasza lacos001 (#121260) üzenetére


lacos001
senior tag

Na feleség tesztje pozitiv, szoval mehet PCRre, amit megelőz egy ugyanilyen antigén...
Egyszer pozitiv, 2 óra múlva negativ, ma megint pozitiv. Jó dolgok ezek :D
Nekem meg jó a páncélzatom...wtf?

(#121265) t72killer válasza lacos001 (#121264) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nem brutál a vírustermelés, akkor "menet közben" is lehet negatív, mert pl volt közben egy orrfújás, vagy épp még az is előfordulhat, hogy az első tesztnél a nyálkahártyaterültről a legtöbb vírust levakarja az ember és 2 óra alatt nem termelődött elég egy újabb pozitívhoz. A negatívakkal simán nem foglalkoznék + én mondjuk a legelső pozitív után min. egy hétig nem is tesztelnék, de nálatok más a szitu.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121266) lacos001 válasza t72killer (#121265) üzenetére


lacos001
senior tag

Az azért sugall vmit, hogy a tesztcentrumos negatív neki, a tegnapi, amire ugye hagyatkozhatnánk. mennyi ilyen lehet/lehetett
Ha ma "poénból" nem megy el egy másikba rázza hideg néha meg a torka cseszteti, akkor a tudat az, hogy negativ, az ő itthonija sikerült szarul/negatívra.
Most már szerintem túrják PCRre. Gyerek eredménye még kanyarba tegnap 9 óta.
sebaj...:D

(#121267) Weareus válasza lacos001 (#121266) üzenetére


Weareus
addikt

Durva :Y

[link]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#121268) laszlohu


laszlohu
addikt

Müller cecília bejelentette az új karanténszabályokat a napokban,
mit szóltok, hogy 3, vagy 4 oltással ( védettségi igazolvánnyal ) lehet koronásan dolgozni menni?

Már várható volt, Angliában már el is törölték a karantén intézményét.

ui: a 3 vagy 4 oltást azért írtam, mert korábban írták, hogy május 1- étől a
védettségi igazolvány oltási igazolvánnyá alakul,
és a betegségen való átesésért nem jár védettségi.

(#121269) pjen válasza laszlohu (#121268) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos más út nem nagyon van. Kínában se tudták megoldani, csak tönkreteszik rengeteg ember életét.

(#121270) t72killer válasza laszlohu (#121268) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk akár oltatlanul is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121271) Mr K válasza laszlohu (#121268) üzenetére


Mr K
senior tag

Annyi pozitív hatása mindenképp lesz, hogy a fiatalabbaknak kis szerencsével nem kell megvárniuk, hogy nyugdíjba menjenek az idősebb kollégák, hanem már hamarabb feljebb léphetnek a szamárlétrán.

(És persze a remélt örökséghez is hamarabb hozzá leehet jutni egy jól időzített rokonlátogatással.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#121272) laszlohu válasza Mr K (#121271) üzenetére


laszlohu
addikt

:C

(#121273) perempe


perempe
addikt

[Több járványügyi korlátozást is feloldottak Horvátországban]
... a jövőben az intézményekben és a határátlépésnél sem kell oltási igazolást felmutatni, néhány kivélt leszámítva pedig maszkot sem kell viselni a zárt nyilvános helyeken.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#121274) Asbee válasza laszlohu (#121268) üzenetére


Asbee
veterán

Hol van ez, hogy védettségivel fertőzötten lehet dolgozni?

(#121275) Mr K válasza Asbee (#121274) üzenetére


Mr K
senior tag

De jure, nem tudom pontosan mi a helyzet. De facto már régóta ez a helyzet, mert az oltottakra nem vonatkozik a karantén. (És ahol vonatkozik (pl. usa), ott is nagyon megrövidítették, és nincs teszthez kötve a munkába való visszatérés.) Azaz ha a családban valaki hivatalosancovidos, attól még nyugodtan lehet menni dolgozni (csak nem kell tesztelni, biztos ami biztos).

Szóval most az az érdekes helyzet van, hogy ha az irodában a szemközt ülőt szembe fújod dohányfüsttel, akkor elvisz a rendőr. Ha Coviddal fújod szembe, akkor nem visz el. Akkor is, ha a dohányfüstbe nem fog belehalni a szemben ülő (legalábbis nem azonnal), a Covidba meg adott esetben igen.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#121276) Asbee válasza Mr K (#121275) üzenetére


Asbee
veterán

Hol nem vonatkozik oltott covidosokra a karantén nálunk? Én ilyenről nem tudok. Aki bevan jelentve covid fertőzéssel mindenki karanténba kerül. Ez 5 nap után negatív tesztelt mentesül, vagy 7 nap. Egyes munkahelyeken lehetnek egyedi szabályok. Ilyet sem látok sehol leírva, hogy védettségivel koronássan lehet menni dolgozni. Innen indult ez.
Az oké, oltott kontakt nem kerül karanténba. Ez így rendben is van valahol.

(#121277) Gsx-rr válasza Asbee (#121276) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Van egyaltalan meg ilyen szabaly,hogy karanten?

(#121278) Asbee válasza Gsx-rr (#121277) üzenetére


Asbee
veterán

Szabàlyként van. Ellenőrzés nincs.

(#121279) Gsx-rr válasza Asbee (#121278) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szabaly akkor ervenyes ha a hatosag vagy az orvos elrendeli a karantent
Ellenkezo esetben szerintem nincs hivatalos szabalyozas tehat torvenyileg egy pozitiv oda megy es azt csinal amit akar

(#121280) Asbee válasza Gsx-rr (#121279) üzenetére


Asbee
veterán

Elvan rendelve…. Akit bejelentenek, annak elrendelik. Csak nem hívogatnak vagy jönnek ki …. Saját felelősség. Tudom mai világban ez egyre ritkàbb mert mindenki mindent jobban tud.
Legalább minimálisan legyszi nézzetek utána mik a jelenlegi szabályok eljárások mielőtt mennek a hamis infók…

[ Szerkesztve ]

(#121281) laszlohu


laszlohu
addikt

Indiában fizetőssé teszik a covid vakcinákat,
csak a 60 év felettieknek, illetve fokozott veszélynek kitett ( pl. Egészségügyi dolgozók ) - nak lesz továbbra is ingyenes.

(#121282) pjen válasza laszlohu (#121281) üzenetére


pjen
félisten

Úgyis sokan vannak, legalább érvényesülni fog a természetes kiválasztódás. Ez az Ő hozzá állásuk nem az enyém.

(#121283) Asbee válasza laszlohu (#121281) üzenetére


Asbee
veterán

hogy 3, vagy 4 oltással ( védettségi igazolvánnyal ) lehet koronásan dolgozni menni?

Ez továbbra is érdekelne, hogy hol van leírva rendeletben, hogy ilyet nálunk lehet?

(#121284) Mr K válasza Asbee (#121283) üzenetére


Mr K
senior tag

Ez van:
Eljárásrend a 2020. évben azonosított új koronavírussal kapcsolatban
(Szkennelt doksi, szóval mindenkinek jó bogarászást...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#121285) Mr K


Mr K
senior tag

Járványtagadó szélsőségesek csoportja el akarta rabolni a német egészségügyi minisztert

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#121286) t72killer válasza Mr K (#121285) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csinos, kíváncsi vagyok, milyen mélyen húzódik mögötte egy ruszki szál.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121287) laszlohu


laszlohu
addikt

A brit-ek engedélyeztek egy omikron ellenes vakcinát sürgősségi engedéllyel :
VALNEVA SE ,
87 % . os védelmet nyújt.

(#121288) t72killer válasza laszlohu (#121287) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Én nem találtam, van esetleg valami forrás, hogy pontosan melyik variáns(ok?) elölt változata van a levesben?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121289) laszlohu válasza t72killer (#121288) üzenetére


laszlohu
addikt

a BLOOMBERG - TŐL ÁTVETTE A magyar PORTFOLIO hírportál

[link]

(#121290) t72killer válasza laszlohu (#121289) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi! Ez még a régi tüske lesz = kihagyjuk :R. "It’s unclear what plans the U.K., which has approved another five coronavirus immunizations, has for the shot. The product suffered a blow when a study testing seven different vaccines as boosters found Valneva’s was one of those that raised antibody levels the least. The research was conducted before omicron became the dominant variant. "

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121291) laszlohu válasza t72killer (#121290) üzenetére


laszlohu
addikt

nem lehetséges, hogy az, amit idéztél az 1. Valneva fejlesztésre vonatkozott, ez a 2., se ( second edition ) pedig az omikronra ?

[ Szerkesztve ]

(#121292) t72killer válasza laszlohu (#121291) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán lehet, csak akkor erre kéne valami infó, hogy ez új kiadás. Utánaolvasok éjjel, ha marad még motivációm :R. Deaktivált variáns érdekelne, főleg a gyerekeknek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121293) laszlohu


laszlohu
addikt

Megint új infot olvastam az előbbi vakcináról, vagyis 28 napos eltéréssel össz. 2 * kell beadatni.

[ Szerkesztve ]

(#121294) laszlohu válasza laszlohu (#121291) üzenetére


laszlohu
addikt

Megtaláltam, hogy az se jelölés nem a second edition, hanem a socio... Europeas.. Rövidítése

(#121296) t72killer válasza perempe (#121295) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a baj, hogy vírusból is sorba "készülnek" az újak, már ba.5 is rémlik egy brit jelentésből.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121297) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Vegre! Amerika eszheztert

[ Szerkesztve ]

(#121298) kekedi válasza Gsx-rr (#121297) üzenetére


kekedi
senior tag

Hogy van férfi és női mosdó is a repülőn? ;]

Vagy eddig maszkban lehetett utazni? Nem vagyok képben.
Mit kell látni?

(#121299) t72killer válasza kekedi (#121298) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

én egy vagány motoros(?) pólót látok :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121300) Gsx-rr válasza kekedi (#121298) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ja ja eltoroltek a gepeken is es a repteren is
Wizz Air Szinten
2 eve egyelore ok az elsok. Birosagi dontes alapjan

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.