Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119201) Napfénysüti válasza truefx (#119192) üzenetére

Az igazsághoz hozzátartozik hogy ha valaki sokat megy outival alsófogásban akkor bizony ahhoz is edzeni kell a nyakizmokat, mert az se épp természetes fejtartás. Nekem is fájt eleinte a nyakam mire hozzászokam.

Més que un club!

(#119202) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#119200) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy jó csaj megér egy tárcsát,le van sz@rva! :DD ...egy ilyen emelkedőn meg nagyon ott kell lenni fejben és erőben is,egy rossz keréknyomválasztás,aztán máris emelkedik az eleje,vagy kipörög a hátulja,ha meg egyszer leszálltál visszaülni kész művészet,és erődet is nagyon leszívja.Egy elektromossal talán halszálkázva menteni lehet a helyzetet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#119203) jjeahh válasza Runner_fxr (#119198) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó hosszat mentél egyedül, ezért irigyellek. Itt én ezt nem tehetem meg, mert vagy a kutyák esznek meg vagy a medvék, valamitől mindíg rettegni kell, de ahogy elnézem arrafele a táj teljesen nyugis, a lovak meg nem bántanak :D .
Ezek szerint a Bryton csiganyálja neked sem vált be... pedig az volt az első, amit kinéztem magamnak. Kíváncsi vagyok a Garmin mennyire lesz használható/használhatatlan terepen.
Felénk is van 2-3 ilyen meredek sípálya, én még nem mertem lemenni rajtuk, de jó pénzért bevállalnám :DDD
szerk: kimondottan felüdülés néha bringázásról is olvasni képekkel megtűzdelve, a sok technó mellett :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#119204) 6030D válasza trialboj (#119100) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem az alábbi folyamat miatt lett M400:
Elkezdtem ősszel futni zsebemben a telefonnal. Straván be lehet állítani, hogy bemondja a km-eket, meg az időt. Ez egy darabig jó volt, csak forgalom mellett nem hallani, meg este, egy félig kivilágított csendes utcában nem a legjobb, ha egyszer csak egy női (robot) hang mögötted megszólal. Akkor láttam az Amazfit Pace-t, ami jó is lett volna. Akartam már pulzust is mérni bringázásnál, ahhoz meg megvolt a Bryton. Ha veszek pulzuspántot, akkor viszont a Bryton-t nem tudom magammal vinni futni. Régóta tervben volt, hogy legyen edzőm, nála feltétel, hogy legyen olyan óra, aminél látom a pulzust, mert az alapján kell edzeni, zónákban. Ez mellé jön még, hogy mtb-re gyakorlatilag a csuklós pulzusmérő használhatatlan, a Pace nem tud pántot kezelni, ekkor a triatlon fb csoportba valaki felrakott 25e Ft-ért egy M400-at. Arról lecsúsztam, de 1 héttel később 27(28?)e Ft-ért volt egy másik, azt vettem meg. Rá egy hétre lett edzőm is, és télen mindent az M400-zal csináltam: futás, görgő, kinti bringa. Zónában edzésre jobb, mint a Bryton, mert be lehet állítani egy edzésen belül több zónát is, amit jelezzen, a Brytonnak csak egyet. Illetve a Bryton csak egyet pittyen, ha kilépsz ebből, a Polar végig pittyeg, amíg vissza nem térsz. Ez forgalomban, szélzajnál, meg úgy amúgy is jobb. A mobilos app-ja is jobb a Polarnak, szerintem.
Azért tartottam meg mindkettőt, mert a Bryton kemény műanyag, jobban bírja a strapát, míg a Polart tehetem akár hova, az egy puha szilikon, elszakad, sérül, így mtb-re nem olyan jó. Attól függetlenül használom ott is, ha úgy jön ki az edzés. Sajnos a Polarnak BT pulzuspántja van, a Bryton ANT+-t használ, így kellett vennem még egy Magene pántot is, de most mindegyik tud mindent. Ráadásul a Magene pánt tudja mindkettőt, így ha a Polar pánt betojik, akkor azt használhatom.
Görgő: M400-on van kismillió sport, de te is tudsz "összeállítani" magadnak. Ez pl egy indoor cycling, nekem ez volt a görgő, de spinningre is jó. Ilyenkor nem vesz GPS jelet, de mutatja a pulzust, illetve ha csatlakoztatsz hozzá sebesség és/vagy pedálfordulat jeladót, akkor azt is méri, mutatja.
Mostanában egyébként nézegetem a Polar bringás óráit, de a M450 azt tudja, mint az M400, a V650 meg tök jó lenne, csak szerintem nagy.
Garmint még biztos kipróbálom egyszer, csak az a hosszú lista vége felé van jelenleg.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#119205) 6030D válasza Runner_fxr (#119200) üzenetére


6030D
Ármester

Ha ez megnyugtat, ott elvileg nem jönnek fel a pro-k sem. :) 2016 óta már (lentről nézve) balra bemegy a kacskaringós ösvényre a Duna maraton is, mert előtte állítólag még a hosszútáv eleje is tolta a sípálya legtetejét, a többiek meg "végig". Pilisszántón meg bemehettél volna az XCO pályára, az a katlanos rész lefelé nagyon fain.
A KOM-ért meg meg fognak kövezni nyilvánosan. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#119206) Redneck


Redneck
veterán

Szerintetek Infini Super Lava 300, 9900 Ft-ért, vagy 500-as 14700 Ft-ért? Csak városba kell egyelőre, de nem baj ha erdőben is bírja. Esetleg más javaslat? 15k a max keret.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#119207) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#119202) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát de nem, b@ssza meg a tárcsa, de legalább én voltam a menő! :D

Hát a fene tudja, itt nem a nyomvonal volt a rossz, olyan meredek, hogy beszarás. Talán halszálkázva, ja, majd legközelebb megpróbálom úgy.

jjeahh: Igen, nagyon nyugis volt az út, találkoztam kutyákkal azért, de szerencsére mindnek volt gazdája. Én nem is tudom mit csinálnék arrafelé amerre te bringázol, a táj gyönyörű, hívogat a természet, de egy csomó veszély leselkedik. A kutyás része még talán kivédhető lenne egy gáz pisztollyal, na de a medvék? Oda már éles fegyver kéne, az meg nem egy járható út. Nálatok a túlélés törvényei uralkodnak. :)

Hát nem igazán vállt be a Bryton 330, mondjuk az hozzátartozik az igazsághoz, hogy a merretekerjek.hu oldalon a kritériumoknál a forgalomelkerülés erősre volt állítva, a technikai szint vaddisznó :) és a pálya meredekség is max-ra volt állítva. Így nyilván olyan útvonalat tervezett, ahol lehetnek nem gyakran járt, akár begazosodott ösvények is. És így valóban nem nehéz eltévedni, volt olyan, hogy 2 felé ment az út, egyik sem volt jó és egy kukorica tábla mellett, egy gazos úton kellett volna átvágnom. Ilyeneket inkább kihagytam és mentem egy másik úton mellette. Valószínűleg jobb lett volna ha nem húzok mindent maxra, akkor azért járhatóbb ösvényekre vezet a útvonal és talán nem is tévedek el annyiszor. De mindettől függetlenül, ez a csiganyál azért inkább bohóckodásra jó, kellenek a támpontok, útelágazások jelölése ahhoz, hogy rendesen lehessen navigálni. Így egy kicsit Bear Grylls-es lett a túra. :) Kihívásokkal teli, de azért én inkább maradnék egy rendes gps mellett, szóval úgy néz ki a 330-nak is mennie kell. Garmin lesz a következő. Persze száz ezreket sem költenék rá, de a Bryton esetében tökéletesen igaz a mondás, hogy olcsó húsnak híg a leve.

6030D: Meglepődtem volna ha ott bárki fel tudott volna tekerni. :) Majd legközelebb elnézek arra, most sajnos későre járt már, így le kellett mondanom pár igazán remek terepezős részről.
Kövezzenek! :D Szerepel a leírásban a bringa is, ha valaki nem tud olvasni, az nem az én problémám. :)

[ Szerkesztve ]

(#119208) jjeahh válasza Runner_fxr (#119207) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No igen, a tájjal és az emelkedőkkel bőven elégedett vagyok felénk, de azért az nagyon hiányzik, hogy nem tekerhetek egyedül nyugodtan.
Garmin fronton ahogy elnéztem ha rendes navit akarsz és új kell, akkor asszem az Edge 520 Plus meg az Edge Explore 820 a legolcsóbb, ha használt is jó, akkor 800, 810, Touring jó vásár lehet (elvileg, mert még tapasztalatom nincs az ügyben), én a legutóbbit rendeltem, aztán meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#119209) IMIIKE1998 válasza Lami66 (#119186) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nem minden rossz a decában, csak utána kell nézni, mi éri meg az árát. 2.5k-ért például nagyon megéri a bringás mezük, de a sisakotól és a kesztyűktől az az érzés fogott el, hogy a gyenge minőséghez magas ár társul. A 2.5-s kesztyűjük elég silánynak tűnik, ráadásul a méretezés nevetséges. Az S-s szorít az M-es meg csúszkál.

[ Szerkesztve ]

(#119210) Füleske


Füleske
addikt

A 29 - es mtb villák jók 28 - as trekkingekbe is ? A kerékátmérő azonos ezért gondolom hogy igen, de biztos nem vagyok benne. A tapered villa nem megy a sima vázba, azt tudom.

(#119211) IMIIKE1998 válasza Napfénysüti (#119201) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nekem pont az alsó fogás kényelmes és a felső nem. Valahogy a tenyeremnek és csuklómnak nem tetszik a pozíció.

(#119212) Redneck válasza Redneck (#119206) üzenetére


Redneck
veterán

Olvastam ezügyben pár korábbi kommentet, azok alapján jó cuccok. Kérdés van valami más ennyiért. Csak hazai boltokban kapható érdekel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#119213) Runner_fxr válasza Füleske (#119210) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha a nyak megfelelő, akkor belemegy, a probléma azzal lesz, hogy a MTB villák rugóútja, beépítési magassága nagyobb mint a trekking villáké, ezáltal choppert fog csinálni a trekkingből a MTB villa.

Redneck: Teljesen jó az Infini. Nekem a 300-as van, az se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#119214) flash- válasza -=RelakS=- (#119188) üzenetére


flash-
veterán

"Töki gyorsabban fut, mint ahogy legtöbbünk bringázik?"
??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#119215) gabro0 válasza Napfénysüti (#119201) üzenetére


gabro0
őstag

Nekem nem a nyakam, hanem a derekam nem szereti az alsó fogást. Bár amikor második nap mentem egyhuzamban, akkor már nem. Edzettség kérdése :)

(#119216) deny330 válasza Runner_fxr (#119198) üzenetére


deny330
aktív tag

Én a napokban voltam tekeregni sípálya fele, végül a hegy tetején át jöttem haza. Poénból leverettem magamat az egyik csapatós ösvényen de volt egy kanyaros rész ahol annyira lejtett a pálya... egyszerűen le kellett tolnom, féltem, hogy kirepülök az ívekből. :DDD Így a képeket elnézve ott is van jókora lejtő, szerintem még brutálisabb is mint Eplényben.

(#119217) Hasaggymeg válasza flash- (#119214) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nyilván túlzó a fórumtagok zömére nézve,de a magyarországi bringázók jó része szerintem sem tudna tekerni 42km-t húszas körüli átlaggal.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#119218) bringasisti válasza Hasaggymeg (#119217) üzenetére


bringasisti
őstag

Hát szerintem az nagyon gáz

BENEFON DELTA--------N8

(#119219) emiki6 válasza Hasaggymeg (#119217) üzenetére


emiki6
veterán

Egy jó biciklivel, jó aszfalton, sík terepen se?
Mondjuk van benne valami, pedig nem lenne egy nagy teljesítmény.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119220) jjeahh válasza Hasaggymeg (#119217) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Aki nem sportként tekint rá, hanem örömbringázik, az szerintem nem is akar 20-as átlagot. Én sem megyek annyit, mondjuk terepen, durva emelkedőkkel valszeg nem is tudnék... tegnap is 12km távon 500m szintemelkedést másztunk ha jól emlékszek, kíváncsi lennék azt melyik topiklakó nyomja le 20km/h fölötti átlaggal :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#119221) 6030D válasza bringasisti (#119218) üzenetére


6030D
Ármester

Bruttó időben is? :) Az azt jelenti, hogy 25-ös átlagot megy, és pihen benne 20 percet. 2 óra alatt. Egy átlag magyar. 42 km-t sokan egy szombati egész napos túrán mennek...

jjeahh: nekem idén a 20-as átlag volt a cél versenyeken, és nem mindig sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#119222) cdl


cdl
senior tag

Amatőr kérdés:
Adott egy 6800-as Ultegra szettes outi.
11 sebes persze.
50-34-es és 12-25-ös fogaskerekek.
Ehez ugye 116 szemes láncot kell rendelnem?

(#119223) Hasaggymeg válasza cdl (#119222) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Számold meg a mostanit.

(#119221) 6030D ...jól beszélsz pajtás! :K

(#119219) emiki6...az átlag magyar nem jó aszfalton,vagy nem sík terepen,vagy nem jó bringával,és főleg nem 42 km-t teker egy seggel. :DDD

(#119218) bringasisti ...meglehet,de ez van.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#119224) Napfénysüti válasza bringasisti (#119218) üzenetére

Nem gáz, sokan csak nagyon alkalmanként bringáznak. De legalább mozognak.

Més que un club!

(#119225) Lami66 válasza IMIIKE1998 (#119209) üzenetére


Lami66
őstag

Elég sok dolgot a dekában veszünk meg. Egyrészt, mert jó minőségű cuccaik IS vannak, másrészt elég olcsón adják. Épp ma.vettem egy Sram X4 hátsó váltót tőlük. Webshopban 10 ezer alatt nem kapni. A dekában 8400 volt. Még az aliexpressnél is olcsóbban adták.

[ Szerkesztve ]

(#119226) hegyimorc válasza bringasisti (#119218) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Hát szerintem az nagyon gáz"

Milyen átlaggal tusz napközben, szabályosan áttekerni pl Csepelről Békásmegyerre?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#119227) emiki6 válasza Hasaggymeg (#119223) üzenetére


emiki6
veterán

:DDD igen, azt tapasztalom én is. Nem lenne rossz egy biciklis városban élni...
Olyan nonszensz bringautak és olyan cefet autóutak vannak itt budapesten, el sem hiszem. Van egy útszakasz, mindig úgy érzem mintha akadálypalyán mennék. Mondtam már hogy utálom azt mennyire amortizálják a buszok (és teherautók) az utakat? :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119228) emiki6 válasza emiki6 (#119227) üzenetére


emiki6
veterán

Kicsit kitapasztaltam a 42-622-es hurricane nyomása hogy jó. 3,5-6 bar a gyári ajánlás, biciklivel vagyok kb 80 kg. 3,5-ön jó puha, de lassú. 4-en kellemesen puha, ezt mondanám magamnak minimumnak, ezért 4,5-re fogom fújni mindig ide a városba, ez így kábé jó. A napi állapotom szerintem jobban befolyásolja a sebességemet és a fáradékonyságomat, mint néhány tized bar, szóval lehet nem bonyolítom túl ezt a dolgot egyenlőre. 4 barig ereszthet, 4,5-re fújom, azt annyi.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119229) Redneck válasza Runner_fxr (#119213) üzenetére


Redneck
veterán

Elsőre a 300-as fogott meg. Megállítottam egy bringást a minap, hogy megkérdezzem, mi világít ilyen frankón az övén. Most viszont elgondolkoztam, hogy ha már lúd, legyen kövér. A netes infók alapján, sokkal jobb a nagyobb teljesítményű. :U

Plusz, azt hiszem az később is jól jöhet. Hiába nem járok nagyon sötétben, a nagyobb akku és a jobb bevilágítás elég csábító.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#119230) rétisün válasza cdl (#119222) üzenetére


rétisün
veterán

az sztem a láncvilla hosszától is függ, illetve hogy milyen hátsó váltó van a bringán, bár a 12-25-ös alapján rövidkanalas.

miért nem számolod meg, most milyen hosszú lánc (hány szem) van rajta?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#119231) bunddog


bunddog
tag

Lehet használni 8 sebességeshez való első lánckereket 10-es rendszerben? Vastagságban térnek el? Csak mert a narrow-widenál azt látom hogy 8-11 sebességig bár engem egy mezei shimano 38 fogas érdekelne, hogy használható e.

(#119232) SSJmeszes válasza jjeahh (#119220) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Hétvégén nem szeretnél lejönni a Retezát Déli részéhez, és ott felmászni?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#119233) jjeahh válasza SSJmeszes (#119232) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szeretnék, de 400km-re lakok a retyezáttól és autóm sincs :DDD . Ha közelebb lenne is valszeg most csak könnyebb túrára mennék, mert a dél-hargita túra óta megint vacakol a térdem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#119234) bringasisti válasza 6030D (#119221) üzenetére


bringasisti
őstag

Én úgy értettem hogy olyan "terepen" mint a maratoni futás. 59 évesen Szántódi komphoz. Aztán eltört a gerincem és kicsit vissza vettem

BENEFON DELTA--------N8

(#119235) bringasisti válasza jjeahh (#119233) üzenetére


bringasisti
őstag

Hialuronsav+kollagén nekem csodát tett.

BENEFON DELTA--------N8

(#119236) jjeahh válasza bringasisti (#119235) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Előbb utóbb el kell kezdjek valamit szedni rá... drágák amúgy ezek a fura nevű valamik? Hol lehet kapni, gyógyszertárakban?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#119237) bringasisti válasza jjeahh (#119236) üzenetére


bringasisti
őstag

3 ezer
A csapágyat kenni kell mert berágódik és akkor már késő

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#119238) jjeahh válasza bringasisti (#119237) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, azt hittem ez két külön cucc, de egyben van. Így szimpibb, mert b*romira irtózok a sok tablettaszedéstől, a családom kb. gyógyszerfüggő és nem akarom követni a példájukat ebben :DDD . Kösz! Valamikor szétnézek gyógyszertárakban meg bioboltokban.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#119239) pc360 válasza jjeahh (#119238) üzenetére


pc360
addikt

A gyógyszer nem összetévesztendő a táplálékkiegészítőkkel. Nem attól lesz gyógyszerfüggő, vagy ciki az ember, hogy ilyeneket szed, viszont valahogy muszáj azt pótolni, amit még még a változatos táplálkozással sem tudunk bevinni. Pl. a K2+D3 vitamin szedése is igencsak alap, ahogy a kellő mennyiségű C-vitaminra is oda kell figyelni.

Egyébként tudom javasolni a porcok karbantartásához a porcos húsok, kocsonyák fogyasztását is. Nagyapáink ilyenekből is sokkal többet ettek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#119240) IMIIKE1998 válasza pc360 (#119239) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Csak az a baj, hogy a vitamin tabikban nem csak a vitamin van benne, hanem más anyagok is, amik nem feltétlenül jók hosszú távon.

(#119241) belsodavid válasza Redneck (#119206) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Nekem 300-as van, az 300 lumen, gondolom az 500-as 500 lumen. Nekem igaz sokszor nem használtam élesben de a 300 elég, bátran közlekedek vele. Ja és két falu között, nem "kivilágított" városban.

(#119242) pc360 válasza IMIIKE1998 (#119240) üzenetére


pc360
addikt

Azért kell normális minőséget szerezni...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#119243) emiki6 válasza IMIIKE1998 (#119240) üzenetére


emiki6
veterán

Nem, a baj az, hogy az emberek ész nélkül vesznek és szednek mindenfélét, még akkor is, ha nincs rá szükségük. :D
Amúgy tényleg nem mindegy a hordozóanyag, a termeszetes hordozóanyag javít az összhatáson, míg a rosszabb (olcsóbb, szintetikus) járhat mellékhatásokkal, ami egyénenként eltér.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119244) Atke


Atke
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy mostanában láttam egy jó pár(többnyire Specialized carbon) vázat Dh,mtb, outi egyaránt, amit "fillérekért" árultak DE, a középrész környékén, alsóvázcsővön nyél egyenesen, keresztbe be van fűrészelve,flexelve...
1, Ezt miért teszik?
2, Érdemes-e ilyet javítani? Tudom hogy drága a javítása de ha azzal együtt "megéri" akkor érdemes-e megvenni? úgy tudom hogy elég jól javíthatok már a karbon vázak is.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#119245) ivana válasza Atke (#119244) üzenetére


ivana
Ármester

Nem tudom, de ez két szempontból se hangzik jól:
1. A karbon javítása nem egyszerű és nem 100-%-os az eredmény, valójában az egyetlen viszonylag normálisan javítható vázanyag a muffolt acél, de ott is csak a csőcsere a megoldás.
2. Bizonytalan eredet

(#119246) cdl válasza rétisün (#119230) üzenetére


cdl
senior tag

Megszámoltam, de nem mérvadó.
Már volt cserélve, de szerintem hosszú.
Semmi gond, megtaláltam a Shimano pdf-ét a beállításról.
Meg a fogszám is változik 11-28-ról 12-25-re. Így már más a hossz.
Az alapján, ha megjön, megcsinálom.

(#119247) kenguru99 válasza Hasaggymeg (#119190) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Májusban letekertem hetvenvalahány kilométert picivel 20 feletti átlaggal. Ez volt a legtöbb amit valaha megállás nélkül teljesítettem. És tök büszke voltam magamra. Na ez a faszi _futva_ tudja ezt az átlagot több mint 2 órán keresztül. Felfoghatatlan...

(#119248) pittlaren válasza Atke (#119244) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Garanciális cserénél - sok esetben - nem kérik vissza a hibás/sérült vázat - külföldi webshopos rendelésekre jellemző - hogy kb. gazdasági totálkárossá tetetik a vázat, és aztán küldik a cserét.

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#119249) Atke válasza ivana (#119245) üzenetére


Atke
senior tag

Szóval akkor összeségében azt mondod hogy kár vele foglalkozni? Amúgy zsír új a váz, a konkrét darab ami miatt kérdezem..

pittlaren: Köszönöm! Esetleg lehet hamisítvány?

(#119250) pc360 válasza Atke (#119249) üzenetére


pc360
addikt

Zsír új, kettéfűrészelve? Gondolom, mert gyártási hibás, kidobásra szánt darab... a legjobb esetben is. Ilyenre én se tenném az életem fel, csak azért, hogy spóroljak. Főleg, ha meg sem tudható az egész pontos ok, és csak a maszatolás megy körülötte. :N

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.