Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Van még sok, de kezdjük ezzel :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) bambano válasza kraftxld (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sok minden nincs...
nincs rendes 50Hz a hálózatban. sokszor a 230 volt is hibádzik. köszönjük sötétzöldek.
nincs rendes, beltéren is működő dcs77 óra.
nincs gps alapú óra.
nincs olyan óra, ami rádióhoz szinkronizálna.
az autómban is állítgatni kell az órát úgy, hogy van benne gps, mobilinternet és androidos fej.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) kraftxld válasza bambano (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És tényleg, a rádiós / GPS-es megoldás mégjobb volna. Na mindegy, majd talán valaki megérzi a piaci rést :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) bambano válasza kraftxld (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rádiós alatt a kossuth rádiót értem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Somatom


Somatom
veterán

Felcseszi az agyad, hogy a mikrón pontatlan az óra? Sztem nagy bajban vagy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6) kraftxld válasza Somatom (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

"Apróságok"

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) Somatom válasza kraftxld (#6) üzenetére


Somatom
veterán

"amik felcs*szik az ember agyát"

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) Drótszamár válasza bambano (#2) üzenetére


Drótszamár
őstag

Itt a nagyfalu mellett még működik beltéren az rádiós óra.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#9) bul07


bul07
nagyúr

DCF Rádió vezérelt órát kell venni és meg is van oldva az óra állítás

Lidl-be és Aldiba is szokott lenn fali óra ilyen
(Lidl Auriol rádió-vezérelt falióra [link])

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10) bambano válasza Drótszamár (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Egyrészt én 220 kilométerrel kijjebb vagyok a zónájából, másrészt a panel súlyosbító tényező.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Az biztos, hogy nem mégy a szomszédba azért, hogy az életed még nehezebbé tehesd :) Irigylésre méltó felesleges energiák...

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

Engem a mikró hangos csipogása zavart.
A garancia végéig. :))

(#13) #90088192 válasza D1Rect (#12) üzenetére


#90088192
törölt tag

Anno etterem vezeto akarta velem kivetetni a csipogot a mikrobol, mert ugye ott friss kajat adtak az etlap szerint :DDD

(#14) D1Rect válasza #90088192 (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

:DDD

(#15) nemlehet válasza lomposfarkas (#11) üzenetére


nemlehet
őstag

Mert neked nyilván nincs rigolyád vagy olyan ami indokolatlanul idegesít... Te csak és kizárólag a túlélésre koncentrálsz így Európában a 21. században... :))

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#16) Agostino válasza D1Rect (#12) üzenetére


Agostino
addikt

nekem lassan a mosogatógépet lenne kedvem szétbombázni, amikor a program végeztével nyolcszor sípol olyan hangosan, hogy a holtak is felébrednek. persze lenémítani nem lehet

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#17) Gargouille


Gargouille
őstag

Telejesen jogos a felháborodás, nem fér a fejembe, hogy 2021-ben még mindig megugorhatatlan technikai kihívás egy pontos órát gyártani. Engem a kocsiban zavar leginkább. És az még bőven beleférne ha mondjuk évente késne 1 percet, de nem, ezek havonta több percet képesek összeszedni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#18) nemlehet válasza Agostino (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Mikróknál is van ez, lejár és a végtelenségig csipog 30-60 mp-ként amíg ki nem nyitod. Totál nem látom értelmét, mert ugye leállt ergo kigyulladni nem tud és gondolom nem viccből mikrózol hanem mert éhes vagy tehát elfelejteni sem nagyon fogod.
Ez este iszonyat zavaró, főleg ha ember párja/gyerek alszik már. A mikró maga csöndes, de csipogást még a szomszéd faluban is lehet hallani.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#19) stickermajom válasza Agostino (#16) üzenetére


stickermajom
addikt

+1

Ráadásul naivan azt gondoltam, hogy a csendes program végén nem csinálja. Hát de.

(#20) bkercso


bkercso
nagyúr

nincs gps alapú óra
Hogyne lenne! Tesóm karján is van egy 200eFt-es Citizen. :DDD
Normál áron persze nincs; feltehetően azért, mert nincs rá igény...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21) bkercso válasza Agostino (#16) üzenetére


bkercso
nagyúr

Átvágtam a paneljén a NYÁK-vezetőt a mosógépem hangszórójának. Kis fekete hengert keress, közepén lyukkal, az a piezo hangszóró!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22) Gargouille válasza D1Rect (#12) üzenetére


Gargouille
őstag

A sok mikrón kikapcsolható. Minket is az őrületbe kergetett, aztán több év után elővettem a leírását és apró betűvel ott volt a végén, hogy van egy gomb kombó amivel kikapcsolható, és láss csodát. Egy legolcsóbb hausmeister mikró volt. Aztán lecseréltük egy samsungra, azon is kikapcsolható, egyből ki is lőttük. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#23) Käytöskukka


Käytöskukka
újonc

Ugyanez analógban nálunk a folyamatos agyf@sz. Käytöskukkánéval összeköltözésünk óta kaptunk/vettünk kb 5 sima analóg faliórát. Mind az 5 folyamatosan lassult. Beállítottam a telómhoz, ok, pontos. Eltelt 2 nap, már 3-4 percet késett. Mindegyik új volt, mindegyikben új elem volt. Azóta nincs falióránk.

(#24) waccamár


waccamár
senior tag

Engem az idegesít, hogy minden háztartási eszközön ugyan olyan a csipogás! Ha megy egyszerre a mikró, a sütő, a mosogatógép meg a mosógép akkor különösen feltűnő. Tipikus "apróság", amin inkább csak jót szoktam mosolyogni de akkor is bosszantó, hogy még csak egy dallamot sem képesek adni neki, hogy tudjam melyik járt le :D

(#25) icemad válasza waccamár (#24) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem mindegyik más dallamot játszik le. A sütő és a mosogatógép whirlpool 6. érzék, de még ott is másként csipog. (pedig ugyanaz a márka) Te valahogy nagyon mellé nyúltál. :)

Konyhába én egy olcsó netes rádiót vettem, mutatja a pontos órát, időjárást, net rádió és spotify is van benne.
Ilyet: [link]

Mondjuk akcióban csak 35 euró volt.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#26) waccamár válasza icemad (#25) üzenetére


waccamár
senior tag

na ezt mondjuk jó tudni, akkor a világ elért már erre a szintre, csak nekem sikerült összeválogatni pont ezeket :D legközelebb ha veszek valamit akkor szempont lesz a csipogás :D

(#27) #90088192 válasza waccamár (#26) üzenetére


#90088192
törölt tag

Naposcsibe? ;]

(#28) mephi666 válasza waccamár (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

tűzhely, mosogatógép, mosógép, szárítógép nálunk indesit és más hangon ciripel mind :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Azonos cég által gyártott, azonos sorozatba tartozó főzőlap és sütő működési időt beállító óráit tök másként kell beállítani és tök másként működnek.

A főzőlapon rá kell nyomni az óra piktogramra, +/- gombokkal beállítani a működési időt (pl 10 perc). Utána nem kell nyomni semmit, 5 másodperc után beállítja az órát és elkezd visszafelé számolni. Ha letelt a beállított idő, akkor elkezd folyamatosan csipogni, de nem állítja le a működést.

A sütőnél rá kell nyomni az óra piktogramra, +/- gombokkal beállítani a működési időt (pl 10 perc). Utána ismét rá kell nyomni az óra piktogramra (ha nem nyomsz rá, akkor 5 másodperc után nullázza az órát és visszaáll a napi pontos idő kijelzésre) és elkezd visszafelé számolni. Ha letelt a beállított idő, akkor egyet csippan és kikapcsolja a sütőt.

Miért nem lehet ezt egyforma logikával működően megcsinálni?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#30) fo_di válasza bambano (#10) üzenetére


fo_di
őstag

készíthető otthoni körülmények között egy esp-vel dcf77 jeladó, ami ntp szerveren veszi a jelet és dcf77 kompatibilis órát zónán kívül is tud frissíteni [link]

(#31) D1Rect válasza Gargouille (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Hardveresen megoldottam. :B
De most ránéztem a manual-ra, csak kíváncsiságból: annyit tanultam, hogy van gyerekzár, de némítás nincs.

[ Szerkesztve ]

(#32) Gargouille válasza D1Rect (#31) üzenetére


Gargouille
őstag

Az a biztos! :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#33) #90088192 válasza D1Rect (#31) üzenetére


#90088192
törölt tag

Miért akarsz egy gyereket a mikroba zárni? ;]

(#34) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Remek topik, akkor lököm:

- kv-nak rövidíteni a kávét. Az nem KELEVÍZIÓ mint a tévénél. (TÉVÉ-nek írni a TV-t? :D érdekes módon ez nem idegesít)
- facebook csoportokban magnetofonba beszélő avataros háttérrel felkelteni az érdeklődést, minden apró cseprő szarsággal. Olvasás nélkül pörgetem. (És, ha már itt tartunk, ezek az avatarok is idegesítenek).
- messenger értelmetlen változtatások: gépen, böngészőből nincs keresés a beszélgetésben opció. Pedig volt. MIÉRT VETTÉK KI, ha telón ugyanúgy van? Mi értelme ennek? De a felugráló chatablakok kikapcsolhatatlansága is ide tartozik.
- nagyszülők, akiknek hiába magyarázod, hogy az egyazegyben pont com sem jobb, mint a mindenegyben blog. De rakjak fel másik vírusirtót, mert ez sokat dumál :D Szívem minden szeretetével idegesít. :D
- a következő mondat: te értesz a gépekhez, milyen nyomtatót vegyek? Úúúútálom a nyomtatókat. :D
- rendelsz nekem ebayről? csak aliexpressről szoktam. (oda tudott regisztrálni....... ebay bonyolult lehet ehhez képest.)
- hogy kisfejűeknek nem gyártanak sapkát
- hogy évek óta nyenyereg a világ, hogy mennyire idegesíti, ha egyelőre helyett egyenlőre-t írnak, és egy csomó emberhez még MINDIG nem jutott el.

Majd még jövök. :D

+1
- ha felhívnak telefonon, neadjisten, megírják, hogy felhívnának telefonon, mert tudják, hogy utálok telefonálni. :D ÍRD MEG, AMIT AKARSZ! Rühellek csevegni.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#35) Gargouille válasza #90088192 (#33) üzenetére


Gargouille
őstag

"Miért akarsz egy gyereket a mikroba zárni?"

Hát, hogy ne tudjon kijönni! Ha nem zárnád be az ajtót, akkor kijönne. Okosak a gyerekek. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36) #90088192 válasza Gargouille (#35) üzenetére


#90088192
törölt tag

El kell csak indítani, problem solved. ;]
Vagy olyan mikró kell ami csak külsőleg nyitható. ;]

(#37) Gargouille válasza #90088192 (#36) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem jó ötlet elindítani, mi van ha fémből van a gyerek? :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38) #90088192 válasza Gargouille (#37) üzenetére


#90088192
törölt tag

A T800 volt az apja? :DDD

(#39) bkercso válasza zitrone88 (#34) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kínai cipők (szint az összes) hosszúkásabak, mint az európai lábak. Vagyis ami oldalt nem szórít, abban hosszában csónakázik a lábad.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40) Gargouille válasza #90088192 (#38) üzenetére


Gargouille
őstag

Tudod, hogy egy gyereknél csak az anya biztos. :DD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#41) Polllen


Polllen
nagyúr

Egyre kevesebb dolog zavar, de gányoláson még nem tudtam túllépni. Falnak megyek a "jóvanazúgy"-tól.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#42) #90088192 válasza Gargouille (#40) üzenetére


#90088192
törölt tag

Már az sem, akár más nő petesejtjét, vagy 3. szemely mitokondriumát is felhasználják. :DDD
Vagyis csak az adó meg a halál biztos.

(#43) DeFranco válasza zitrone88 (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"kv-nak rövidíteni a kávét. Az nem KELEVÍZIÓ mint a tévénél. (TÉVÉ-nek írni a TV-t? :D érdekes módon ez nem idegesít)"

a KV nem azért KV mert KELEVÍZIÓ hanem mert Kavarni Való.

köztudott, hogy a kávé nem a cukortól lesz édes, hanem a kavarástól, a cukor csak indikátor, hogy tudd, hogy meddig kell kavarni.

[ Szerkesztve ]

(#44) Somatom válasza DeFranco (#43) üzenetére


Somatom
veterán

Gyerek a mikróban, a KV édesedés titkai, ...
Egyre jobban tecccik ez a topik. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) weiss válasza fo_di (#30) üzenetére


weiss
addikt

Ja, csak a csávókám svájci, mi meg Mo.-on vagyunk.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#46) fo_di válasza weiss (#45) üzenetére


fo_di
őstag

attól ugyanúgy működik, ha van dcf77 vezérelt órád, amivel csak az a baj, hogy időnként nem veszi a frankfurti jelet, mert internet itt is van :)

(#47) Lenry válasza weiss (#45) üzenetére


Lenry
félisten

so?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) DeFranco válasza Lenry (#47) üzenetére


DeFranco
nagyúr

uh... no offense, de nem lett volna elég linkelni a képet? kicsit nagy.

(#49) fo_di válasza DeFranco (#48) üzenetére


fo_di
őstag

újabb "apróság", amin felcseszheti magát az ember? :D

(#50) DeFranco válasza fo_di (#49) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ba-dumm-tsss :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.