Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

MInnt ahogy a címből látjátok Projektort keresek és nem nagyon tudom, hogy mi lenne a legmegfelelőbb! Fontos volna, hogy jó legyen a felbontás és a fényereének is nagynak kell lennie! Igazából nem filmnézésre lenne használva hanem bizonyos ábrák képek kivetítésére egy adott felületre! Sokat szíámít, hogy sokat bírjon egyszerre menni nem beszélve arról, hogy sokáig bírja benne az a bizonyos lámpa.
Bocsánat, ha nagyon informálatlan lennék, de pont ezért is írok most ide...

Mindenki segítségét előre is köszönöm!

A tudás mindenkié!!!

(#2) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
A vászonról szeretnék érdeklődni. Sokfele láttam már feketét is, fehéret is.
Melyik szín a legjobb, mi a különbség a vetített képben, más-más színnél? A vászon anyagától függ e valami?

Aki rendelkezik ilyen irányú tudással, kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm. :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#3) Macilaci457 válasza csapos2 (#2) üzenetére


Macilaci457
őstag

Csak annyit tudok az anyagokról, hogy van fényes és nem fényes (matt).
A fényesre vetítve ngyobb fényerőt ad, de kisebb belátási szöget, amíg a mattra nagyobb a belátási szög.

(#4) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A témát átneveztem, ezentúl ez lesz a ''Milyen Projektor-t vegyek'' topik.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5) csapos2 válasza Macilaci457 (#3) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Köszönöm a segítséget.
Közben találtam egy ilyet [link]


Tehát akkor a kérdés adott, milyen projektort vegyek?
Csak és kizárólag otthoni filmnézésre kellene, nem kell kártyaolvasó bele, az sem baj, ha nem a világ legkissebb, legkönnyebb vetítője. A besötétítés megoldható, így nem kell a legerősebb, legjobb. A lényeg az alacsony ár, és fenttartás
( viszonylag olcsó izzó)
Akinek van tapasztalata, tud segíteni, kérem ne fogja vissza magát.
Előre is köszönöm.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#6) #67688960


#67688960
törölt tag

Sziasztok!
Én is akarok venni házimozizni egyet.
Nem tudjátok hogy melyik a jobb a DLP-s vagy a 3LCD-s? Vagy máshogy kérdem van-e olyan jó egy 3LCD-s mint egy DLP-s?
Amit keresek az lehetőleg szélesvásznú, halk és szép képminőségű, olcsó(max 200k környéke).
Eddig ezeket néztem ki, de még nem láttam egyiket se működés közben:
-Epson EMP-TW20(3lcd),
-Benq W100(dlp),
-Hitachi PJLC9(3lcd),
-Toshiba MT200(dlp)
-Sony VPL-EX3(3lcd)

(#7) #67688960


#67688960
törölt tag

Találtam nektek(meg magamnak :) ) egy jó kis tesztlapot:[link]
Még vacilálok de azt hiszem hogy InFocus IN72 esetleg BenQ W100-t veszek.
Nem tudja valaki hogy milyen hangos az infocus?

[Szerkesztve]

(#8) wassermann válasza #67688960 (#7) üzenetére


wassermann
addikt

Kéne tudni, hogy mire kell: ha főleg DVD és TV-nézés akkor a 800*600-as felbontás is elég, mert a hazánkban használt PAL DVD szabvány csak 720*576.
Egyébként itt egy magyar oldal: [link]

[Szerkesztve]

(#9) csapos2 válasza wassermann (#8) üzenetére


csapos2
addikt

Érdekes kis oldal, köszönet érte. :R

Mi van akkor, ha egy 16:9-es saját képformátummal rendelkező készülékbe, más formájú kép kerül? Tudja kezelni?

Mégvalami: Hogyan lehet kideríteni még vásárláselőtt, hogy egy projektorba mennyibe fog kerülni a majdnai izzó csere?

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#10) wassermann válasza csapos2 (#9) üzenetére


wassermann
addikt

Ha normál 4:3-as kép 16:9-es megjelenítőre kerül három megoldás lehetséges:
- 1. levágja az eredeti kép tetejét és alját
- 2. a képet beteszi középre, jobb és bal oldalon fekete sávok lesznek
- 3. széthúzza a 4:3-as képet 16:9-re (mintha tésztát nyújtana)

Hát az izzó árát vagy megmondják vagy nem..

(#11) csapos2 válasza wassermann (#10) üzenetére


csapos2
addikt

Ezek a lehetőségek mitől függnek?
Hogyan hívják azt a funciót, ami a képarányt meg tudja változtatni? Értem ezalatt azt, hogy mindegy legyen a képformátum, normálisan meg tudja jeleníteni az összeset (16:9, 4.3)
Elnézést, hogy ilyen sokat kérdezek.

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#12) neduddki válasza csapos2 (#11) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Preznetacioprojectork 4:3 asok egyellro eitt emg nem gyutt el a wide-os baromkodas:- )))
tobbnyire magsabb fenyero alacsonaybb kontraszt /tobbnyoire nem full sotetben vetittuk, egyre terjed a dlp, aminek a szinei hogy is mongyam ne erdekesek low costban./
hazimnoira wide kicsi fenyero/~1000 kornyej elkeg/ nagy konterszt ugyis settioibennezed a lcd racset soka nem szeritk ezert itt nagyon nyomul a dlp.
izzoarak ujaknak mar nem annyira vesszejes mint regen, aze a 100 rugo kornyeke nem is keves, masreszt a gyari eltartam egy nagy humbug, lasd fel ev garancia, aze normalsi hasznalttamsiman 1000 ora fole el lehet jutni egy 2000 oreassals ha nagyon vigyazol ra kkor meg tnamegis kozletheto

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13) neduddki válasza neduddki (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kimaradt: a dlp/nel a sivitas leeht zavaro erzekenybb fulueknek, ill. a szivarvanyeffektus..

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14) #54715584


#54715584
törölt tag

(#15) csapos2 válasza neduddki (#12) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!

Az, hogy a DLP színei érdekesek, az mit jelent a te olvasatodban?
szivarvanyeffektus.. ez miez ?

monstre: Igen? :U



[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#16) neduddki válasza csapos2 (#15) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

Felevvel ezlottig 800-1000e foritn alatt nem nagyion lattma ojjan dlp/t amink ne lett volna akkor aszinelterese hogy elsirod magag:- ((( masreszt mellerekva egy mas megjelenitot ugyanazzal a keppel igencsak erdekes szinek fele tendelodot a zold es a barna nehol nagyon necces szokott lenni egymasba olvadva:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) csapos2 válasza neduddki (#16) üzenetére


csapos2
addikt

Akkor az LCD felé kell lavíroznom.
Ennek a képarány váltónak tudod a nevét, hogyan kell keresni a leírásokban?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#18) #67688960 válasza neduddki (#12) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hi!
Senki nem mondta még, hogy zavaró írásmódod? :)
Azt mondod, hogy sivít a dlp? Én azt hittem hogy jobbak a színei.
Infocusról, vagy a benq w100-ról tudsz mondani valamit?
3lcd-s milyen? Ott rácsos a kép, vagy nem? Porszűrő kell meg nagyobb hűtés ergo hangosabb és költségesebb.
Hitachi PJLC9 nagyon gáz?
Üdv!

(#19) Partizan182 válasza #67688960 (#18) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sziasztok.

Nekünk egy elég olcsó Hp dlp projektor van otthon, és a színekkel kapcsolatban nem értek egyet az alábbi hozzászólásokkal.
Színek szépek, teltek természetesek, csak a szivárványeffektus lép fel.
Ez kb azt jelenti, hogy a színkerék miatt a 3 alapszín bizonyos technikával elkülönül egymástól, és külön-külön látszik, mintha minden kontúr mellett egy-egy kis szivárvány lenne.
A technika pedig az, hogy hatalmas sebességgel mozgatod a szemgolyódat fel-le, miközben a vászon mögé fókuszálsz a szemeddel... Aki így néz filmet, annak marad a fakó és rácsos LCD...

Egyébként egy éve volt 200.000 Ft, és szép 1024x768-as képe van.

(#20) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok!

Én egy olyan projektort keresek ami kicsi, de erős, és szép a képe. Minimum 2000-s ansi legyen rajta, és minél kissebb, könnyebb, annál jobb. Olyan 200e ft körül érdekelne. Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!

Original's never fit - Socket 370

(#21) #67688960 válasza <MZ/X> (#20) üzenetére


#67688960
törölt tag

Talán a Sony VPL-ES3.

[Szerkesztve]

(#22) csapos2


csapos2
addikt

Egy kis alapismeret, nekem jól jött:
[link]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#23) #67688960


#67688960
törölt tag

-Epson EMP-TW20(3lcd)
vs
-Benq W100(dlp)
:F :W

(#24) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Elso es legfontosabb mindekinek maganak kell megneznie, hogy neki mi felel meg!!! ez az alap!
en elsosorban prezentacio projektorok tarsasagaban tengetem eletem /par tipus/ de termeszetesen aze nehe neha megnezni sozktma hazimoziot is:- ))
es akokr hagy nmesejjek nehany sztorit:
- van egy jo baratom ers van nekije ghy sok eves 3M prezentacios projectore, ami egyszer szallitas kozben odautodhetett mert valami elcsuszott az optikaban benne, aminek az akovetkezmenye, hogy a raszterezetseg eljesen megszunt /de teljesen/ cserebe homajjos... nekem minden bajom van tole hgy nem tokeltesn eles, O elleben egyszerun bele van szeretve, hogy nem lat rasztert... lasd: kinek mi a fontos...
- het vegen egy hazi vhs mozit nesztunk egy 12-13 eves szetszakadt sony videon es egy hihetlenul igenyteln mazzagozason keresztul Samu vekony crt-n, a melelt hogy jottek a vhs dogai, a melelt a mazzagnak ha a keo si szar volt, nekem arm minden bajom volt mert eygszerun nem tudott elesrealtiani aszemme es fizikai fajdalmat okozott /sajna kenyteln voltma vegignezni/ es konnyezett a szemem, a tobbieknek csak szar volt, atv-vel semmi gond mert egy pana s47+2e-s scart-on oke volt minden a maga szintjen /tan csak kicsi tnagyon villogot, eszt me gnem ertem???/ lasd: kinek ,iok az igenyei es mit lat
- a foci eb elott arultak a OfficeDepo-ban egy ocso Toshiba projectort, egyuik ismerot vett is belol es elhivott hogy nezzem meg, bementem, es nem szotlam semmit, de az arcomrolleolvasott mindet /nem tom hog yvotl bellitva, de remelm meg lehet volna meg rajt allitani mert katasztrofga:- (((/ inkabb aszonta kkor hagyuik is ennyiben mert halara sertodik ha meg leszolom az O kis cucat amineki ennyi pizi okek. - lasd: kinek mi mennyiert, en inkabb addi gnem veszek mig az igenyeiomnek meg nem felel


udv

neduddki

mod: Partizan182 : nem akarlak megbantani ezert nehany adat a hp rojectorkhoz: a hozzertok szeritn egy tajvani garazsipari vallkozasbol indult /a hp toluk veszi/ dlp technologiaval a leheto legolcsobb dogokkal:- ((( sajnos ez uzemeltetskor meg is laccik, mind akepminosegen emlitett szinek /es itt kivannem felhivni a figyelmet hogy legyen mindig mellet vmi amihez van szived hasonlitanim enkem ez egy nec 1050-es ill. a epson 735-os aprosag emej apro merete ellenre hihetlen jo dog egyszeruen gyonyoru benen a lcd rendszer alkotta kep, ekkor me gigeneys panelok kezultek:- )))/ egynletes hatternel laccodo szinelteres, es ami alegnagyobb baj, a hutes nem megfelelo volta:- ((( e miat tha jol tevedek a hp projectorok ki si titottak nehany felsoktatasi intezmenybol, mert stabil hasznalt mellet /tobbitn 2.-2.5 ora/ nahany 100 orara korlatozodik az izzo eletartama /allitoag ezen mar javiottak nemit/ nekunk van beloel sajnso es ugy vigyazunk nehogy 2 ora fele menyen egy eloadas mert akkor mar tenyelg sut a kicsike...
de hat ha Nked egflel akkor egy rohatt szot se szolok mindkeik maganak kell donteni

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25) neduddki válasza #67688960 (#18) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tobbsegeben amivle en eddig lcd-vel tlakoztam az mind a 3 db lcd panel athatolo fenhnye odott ameg last a leirasokban a pl'' 3*0.8 inchcsak ujabban hangsujjozka eszt, tudo szip kozkas market ing: - (((
teremszetesen ott is racsos a kep
a pana 900-as a samu z3 es ne mtom mejjik hitachiban volt az a lcd panel ahol eltotak egymaso a joszagokat es jola kevesbe laccodtak a racsok azot amindeyiknek vna uj vlatozata de errol nehenyan reszletesebben emeleksztek meg vhol korabban, amugy tenylegl nem votl rossz
mint mar emlioteettem, omindkeik magan kell dontei, inkabb aldozon ra kicsi ttobbet az ember, DE legey lehetosege kicsit kivesezni a joszagot, tusom ez nehez fer ossze a magyar mentalitassal, de hat ez van.

udv

neduddki

p.s. amugy a lcd vs. dlp az lassan egy vallashaboruhoz hasonlit, nem hinnem, hogy az lcd a gyoztes, de korrekt dlp a korababn emlegetett arkategoriban lattam es anagy kedvencem a Infocus nagyobbik dogje, eve-masfel eve ~1.7M korneyken volt de a szmara sme emlexem annyira esejejs hogy nekem ojjan lesz:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26) #67688960 válasza neduddki (#25) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az Infocusról nincs kétségem hogy jó, de elnéztem az árát, netto 233e és nem brutto sajnos, annyit nem igazán akarok rá költeni, a 4805-ös árban is jó lenne de az a pixmaniaban van, onnan meg nem merek rendelni.
A benq w100 sokkal jobb választásnak tűnik, nagyobb(nem natív 1280×1024) felbontás, 4000 órás izzó, 7-szegmenses tárcsa 2500-as kontraszt, de nem tudom hogy elég jó minőségű-e. ''A komponens videó jel az egyedüli, ami képes 16:9 videó formátumot
natívan közvetíteni.'' Az izzó 100e környékén van asszem.
Ezeknek a dlp-seknek 4× szintárcsájuk van nem úgy mint egy két régebbinek amiknek csak 2× valszeg nem rambosodik :) de ezt csak találgatom.
Mint a teszt is bizonyítja (amit belinkeltem fentebb), hogy pixeles az lcd, de a dlp is csak nem annyira. Az lcd-snek atomstabil képe van.
Az Epsonban gondolom hogy jó, a ő cucca ez a 3lcd teknika, meg ott a saját cinema filterük is, viszont nem tudom, hogy elég-e az 1000-es kontraszt, ha azt nézem hogy a monitoromé csak 700-as és szerintem elég, meg abba hogy a sony és a hitachié is sokkal kevesebb akkor az is rendben van.
Ami nagyon tetszik benne az az hogy nemcsak vertikális, de a horizontális trapézkorrekciót is tud ez nekem elég jó lenne. 3év gari van rá. De ellene szól hogy porszűrőt kell bele vennem 500-óránként ami 4-5e és még nem láttam egy boltban sem ilyet, viszont az izzó az epson shopban 67e. Azt írják hogy halk a gépük, echoban 28db ami szerintem nem annyira halk ha 22-25 lenne inkább mondanám hogy halk, és ez a legnyagyobb kifogásom a gépükben.
Nekem se tetszik igazán a szintárcsás pörgenytűs megoldás jobban tetszene egy stabil képes lcd, de mivel a házimozis gépükbe nagyrészt inkább ezt használja sok gyártó ezért igencsak gondolkodom rajta.
Ha tehetném LCOS 3 Panel-os vagy 3chipes dlp-s gépet vennék, de azok nagyon drágák.

(#27) neduddki válasza #67688960 (#26) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ja elfejtetem irni, hogy a mostnai Eisa-s sztereoban van projector teszt 200 es 400 rugo kornyekre:- ))) [link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28) #67688960 válasza neduddki (#27) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ez az újság neve, mert akkor megyek veszek egyet?
Nem müxik a lap!
Kösz!

[Szerkesztve]

(#29) neduddki válasza #67688960 (#28) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Sztereo Sound & Vision
a valmikori sztereo magazin kibovitett neve ha jol emelkezem: - )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30) micro


micro
addikt

A Panasonic AE900-r=l mik a vélemények?
Főleg házimozizásra kellene.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#31) neduddki válasza micro (#30) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

A tavvajji hifi so-n a konzumer kategoriban kierdemelte a tftpanel.hu ajanlaasat:- )))
amugy a foelg-gel abaj, mert ez elsosorban csak arra valo:- )))

udv

neduddki8

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32) #67688960


#67688960
törölt tag

Azt olvastam hogy az első generációs dlp-nél 1×szintárcsa pörgentyűzés volt másodpercenként hatvanat fordult a háromszinű tárcsa 60Hz, vagy 3600 RPM, a második generációsnál rádupláztak 2× 120Hz vagy 7200 RPM-lett, a negyedik generációsnál maradt a sebesség de hatszinű lett a tárcsa ezért a megint duplázódott a sebesség tehát 4× és ezennel megoldották a ''rainbows'' problémát. Remélem nem ront a helyzeten a hét szinű tárcsa, hiszen ott a fehér csak egyszer van.
[link]

(#33) #67688960


#67688960
törölt tag

Én aszem döntöttem dlp-s lesz a kicsike!

(#34) micro válasza neduddki (#31) üzenetére


micro
addikt

Esetleg fényképeket is nézegetek majd rajta.
Talán kis netezés... :B

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#35) #67688960 válasza neduddki (#29) üzenetére


#67688960
törölt tag

Elolvastam az újság tesztjeit. Hát kissé ellentmondásba keveredtek benne, ezért nem tudom mennyire hihetek nekik, mindenesetre jól összezavartak :( Láttam epson tw200-ast 200e-ért abban 1280-as panel van lehet hogy megnézem.
Optoma H31-et nem látott valaki itthon?
Találtam még tesztoldalt:[link]

[Szerkesztve]

(#36) #67688960


#67688960
törölt tag

Mégtöbb teszt:[link]

(#37) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!

A gyári projektorokban alkalmaznak UV szűrőt, infravörös szűrőt és hőszűrőt?

Előre is köszönöm a segítséget.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#38) csapos2 válasza csapos2 (#37) üzenetére


csapos2
addikt

Valaki, esetleg...? :B

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#39) wassermann válasza csapos2 (#38) üzenetére


wassermann
addikt

Nem tudok konkrét választ, mert ez nagyon típustól függő dolog lehet
- de ha olyan a fényforrás, az UV-szűrő mindenképp kötelező mert az nem jöhet ki belőle!

(#40) #67688960 válasza csapos2 (#37) üzenetére


#67688960
törölt tag

Üdv!
Úgy tudom, nincs semmilyen káros sugárzása, ha erre gondolsz.
Annyit tudok még, hogy a vászon elszórja az infrás távirányító jelét.
Itt szerintem tudnak neked válaszolni:[link]

(#41) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Toshiba ff1 Led videoprojector

Van valakinek közületek ledes projectorja?
Vélemény,megbízhatóság?

...

(#42) Devid_81 válasza Devid_81 (#41) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hahó ledes projector tulajok.............!!! :DDD

...

(#43) #67688960 válasza Devid_81 (#42) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nem hiszem hogy sok ledes tulaj van.
Én most leszek dlp tulaj. :) [link]

(#44) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Akkor ledmnetes projector kérdés :D
Viszonylag olcsó kellene,mozi+ néha prezentáció,nem kell nagy felbontás,csak éppen írásvetítő helyett néh-néha.

Márka?Esetleg lehet Benq vagy inkább Acer projector vagy egyik sem?
DLP vagy LCD ?

...

(#45) #67688960 válasza Devid_81 (#44) üzenetére


#67688960
törölt tag

Úgy tudom a benq-nak nagy tapaszatlata van ebben, az acer-t passzolom.
A dlp egy kiforrott most már olcsónak mondható technológia, az lcd gőzerőver nyomúl, gyorsan változnak a dolgok meg az árak.
A dlp-st állítólag tovább lehet használni(három izzót is megetethetsz vele mire cserélni kell) mert az lcd-s hamarabb elszineződik.
Viszont a dlp-nél(1 chip) van szivárvány effektus, de mostmár csak jelentéktelen én csak akkor látom ha direkt azt vizslatom, az enyém 4×-es, meg elméletileg nem stabil a képe de mivel a 4×-nél már 240MHz szerintem ez nem lényeges.
Nem vagyok szakértő csak ráálltam a témára mielött vettem az enyém. Nem bántam meg hogy egy benq w100-ast vettem(philips izzója van)

[Szerkesztve]

(#46) Devid_81 válasza #67688960 (#45) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Köszönöm válaszod!
Megnézem neten hogy milyen is ez a te projectorod meg hogy mennyibe mérik :DD

...

(#47) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Amolyan sörsátor módjára szeretnénk kidobni 6 kamera képét egy nagyobb felületre. Ez lehet LCD, vagy projektor is. A cél, hogy verőfényes napsütésben is felhúzunk fölé egy sátrat, mögé egy oldallapot, meg a napos oldalra egy másikat, így tudunk neki az árnyékolással kedvezni. A hangereje mindegy, mert a tömeg morajlását nem zavarja, a cél viszont a hosszú üzemidő, vagyis akár 8-12 órán át is menjen. Illetve hogy élvezhető legyen rajta a mozgó kép, felismerhető alakok, stb. Milyen projektor-vászon kombót ajánlotok, illetve mekkora összegekről van szó ilyenkor?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48) HpTomi


HpTomi
csendes tag

Sziasztok!

Van tapasztalatotok Acer projektorokat illetően?
Mennyire megbízható ez a márka projektorban?

Hordozható kategóriában kellene majd, nem drágán

köszi

(#49) klambi


klambi
addikt

helló
tud valaki a projektorokról adni 1 fejlődéstörténetet.? :F :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#50) #67688960 válasza klambi (#49) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hát én már nem követem a dolgokat, egy ideig nem veszek újat, majd ha ez megdöglött :D az meg még jó pár év remélem.
Üdv!

ui.: bele se merek gondolni, hogy mi lesz már akkor :)

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.