Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118851) Rica válasza Hasaggymeg (#118827) üzenetére


Rica
senior tag

Koszonom szepen! Nagyon hasznos segitseg! :R A Cube Cross Pro 46-os kifuto modellje majdnem tokeletesen passzol. Az egyetlen kivetel a kormany szelessege. A kalkulator max 52 centit ajanl, a bringae pedig 68. Holnap felpattanok ra, es ha meg szerencses is vagyok, akkor learazva, alacsony kamattal (8%) meg tudom venni reszletre.

rétisün: Mar probaltam. Azt az eredmenyt kaptam, hogy a testmagassagom es a belso lab hosszom nem passzol egymashoz...koszi! :D Meg meg is kerdeztek, hogy ha nem irtal el semmit, most akkor tenyleg ilyen rovid labaid vannak? Tenyleg :D

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#118852) Hasaggymeg válasza jjeahh (#118849) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A szükség nagy úr,amúgy pedig meglepően célszerű tud lenni bár kevés,de pontosan irányított vízsugárral pont ott tisztítani ahol arra szükség van...mert hát lehet sáros vázzal,kerekekkel csapatni.,de a hajtást nem tudod karbantartani előzetes tisztítás nélkül.

Rica...nem.szentírás amit a kalkulátorok hoznak,kiindulásnak viszont jók.2x gondolkodj mielőtt 1x vágsz bármit,mert a gyakorlat felülír6 minden kalkilációt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118853) pc360 válasza bringasisti (#118843) üzenetére


pc360
addikt

Nem tudom hogy megfogalmazni de 140 kilóval nem fog senki hegyre menni lejtözni járdáról leugratni.

Bringa kérdése az egész. Én is ezt csináltam 120+ kilóval - és most is tenném, ha nem országútim lenne. És nem 2,5-es dömper gumival, hanem 2,0-val... Sőt, km-eken keresztül egykerekeztem, sőt, még lájtosan downhilleztem is vele (persze, az minimum 5x annyiba került, mint bigrob elsőre tervezett kerete). Megint azt érzem, hogy fogalmad sincs a témáról. De hogy az az 1*10-es mondatod nem kapcsolódott ide, az hót biztos. Ha használsz hangulatjelet, attól még ugynaolyan baromság. Persze, ha lenne humorérzékem, akkor biztos dekódolhattam volna. :W

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118854) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Mindenki tévedhet,vagy írhat nehezebben értelmezhetőt,ezért nem kell leharapni senki fejét.A személyeskedés sosem vezet értelmes véleménycserére. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118855) kacsyx válasza Rica (#118851) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szia!

Nekem van egy Cube Cross bringám. 2015-ös verzió, de mivel a váz eltörött, ezért az idei Cross Pro vázzal (ami amúgy tök ugyanaz mint bármelyik Cube Cross váz, csak más a festés).
Én nemrég váltottam gravelre és árulom a cross-t. Tök jó a cross-trekkingekben, hogy letérhetsz velük földutakra, murvás utakra, egész jó tempót lehet menni velük aszfalton is, városban szaladgálni tökéletesek, de összességében szerintem se aszfaltra, se terepre nem ideálisak. Van náluk jobb. Én inkább elmennék valamelyik véglet felé: vagy országútit vagy montit vennék. Vagy egy gravelt :D

(#118856) Because válasza kacsyx (#118855) üzenetére


Because
őstag

Gravel-nél nem azt mondták, hogy rövidítsük meg egy cross-trekking felső csövét és tegyünk rá koskormányt? :DDD

(#118857) kacsyx válasza Because (#118856) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Meg egy merev villát? :) Szuper lenne a cross-trekking, merev villával. És a legtöbb trekking is merev villával. Mondjuk akkor nem lenne mint eladni fitnessnek. Csak a fitnessek meg általában nem fogadnak 32-35 mm-nél szélesebb külsőket. Jól ki van ez találva, hogy sehogy se legyen jó.

(#118858) Because válasza kacsyx (#118857) üzenetére


Because
őstag

ezeket a merev villákat is aranyárban mérik külön, pedig aztán legyártásuk kevesebb folyamatot is igényelne, de hát meg kell élni valamiből :U

(#118859) Rica válasza kacsyx (#118855) üzenetére


Rica
senior tag

Szia! Koszonom szepen a tanacsot. Nyaron otthon mentem orszaguton es folduton is egy Kellys Phanatic-kal. Nekem 30 ev utan (akkor egy Favoritom volt) az volt az erzesem, hogy nem is kell tekerni ezeket a modern bringakat. :) En sajnos Londonban elek, ahol orszagut es varosi kozlekedes kizarva, mert nemes egyszeruseggel elcsapnak. Csendes mellekutcakon es parkokon keresztul el tudok tekerni a melohelyemre, szabadidomben pedig 5 km kiszabadulni a varosbol, es dontoen termeszetben foldutakon turazni. Ami itt szamomra a legvonzobb, azok a regen felszamolt vasuti palyak, amiket a mai napig karbantartanak bringasoknak es gyalogosoknak. Ehhez probaltam valasztani, illetve nyilvan el bennem erosen a fantasztikus nyari elmeny.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#118860) kacsyx válasza Rica (#118859) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ha a természetben bringázás a cél, akkor szerintem egy montival jobban jársz. Városban is megállja a helyét, de amint gyökerek vagy kövek jönnek, sokkal jobb lesz, mint egy gyengébb telóval szerelt cross-trekking. Még ha valami drága cross-trekkinget is veszel Rock Shox Paragon telóval, az is kirázza belőled a szuszt rosszabb utakon. Pedig kb. ez a csúcs trekking teló aranyárért.

(#118861) Hasaggymeg válasza Rica (#118859) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen az a felszámolt vasút? Talpfák,sínek felszedve? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118862) Yahhher válasza Hasaggymeg (#118861) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Ajánlom pl. az alpok-adria kerékpárútat. Az a milleniumi ( ha jól tudom) vasútvonal nyomvonalán megy, aszfalton.
[link]

Bevett szokás jobb helyeken. Gondolom náluk is így van

Üdv B.

U.i.: linkelés kifog rajtam..

[ Szerkesztve ]

(#118863) ivana válasza Because (#118856) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, sokkal inkább egy comfort CX-et csináltak. A CX meg ezerszer régebbi dolog mint a cross trekking.

(#118864) Rica válasza kacsyx (#118860) üzenetére


Rica
senior tag

Hat most sikerult beultetni a bogarat a fulembe :)
Nezegettem ezt a masik csodat is, ami kb a monti megfeleloje, raadasul 0 %-os reszletre is viheto, de arra a lama dontesre jutottam, hogy a 6 centi szeles gumik nem tetszenek. ne nevess ki, legyszi, de az is jelentos resze lesz a hasznalatnak, hogy bamulom majd itt a szobamban, amikor kint csak sarat lehet dagasztani.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#118865) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Kérdés (lehet nehéz ilyesmire válaszolni): egyre hűvösebb van reggel és este, szeretnék venni valami hosszú ujjú felsőt. Árnyalja a helyzetet, hogy eléggé izzadós fajta vagyok, konkrétan szakad rólam a víz kicsit intenzívebb tekerés után. A hideget viszont jól bírom. Gondolom olyan nem nagyon van, ami ennek megfelelően őszre és télre is jó lehet.
A keret kb. 20 ezer Ft, ennél többet nem nagyon ér nekem egy ruhadarab, még ha bringázáshoz is kell.
Milyen anyag ajánlott, mire érdemes figyelni?

(#118866) pittlaren válasza kacsyx (#118865) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Én ezt vettem, igaz tavasszal, így szezonon kívüli akcióban 23k volt. Nekem nagyon bejött, mert egyrészt tényleg komfortos:nem rohad rám az izzadságtól, jól levegőzik, ugyanakkor egyáltalán nem fázom benne, a szél sem fúj át rajta. Kényelmes, nem áll el, de mégsem passzentos túlságosan, még akkor sem, ha pakolok a zsebekbe.

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#118867) Runner_fxr válasza pittlaren (#118845) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez igaz, de 2010-ben hoztak egy új rendeletet, ami által ma már jóval könnyebb a viselési engedély megszerzése, amennyiben nem vagy büntetett előéletű, vagy nem állsz valamilyen büntetőjogi eljárás alatt.
2-3 hét alatt meg lehet szerezni, ami nyilván csak az adott fegyverre szól. Onnantól kezdve viselheted is.

(#118846) ivana: igen, én is emlékszem valami ilyesmire. :)

[ Szerkesztve ]

(#118868) cozmo


cozmo
őstag

Élő szövet a fém vázon :D

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#118869) pc360 válasza cozmo (#118868) üzenetére


pc360
addikt

vótmá' :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118870) Hasaggymeg válasza Yahhher (#118862) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az gyönyörű! :K

(#118868) cozmo...egy ekkora filmes testőrénél nincs egy profi,zajszűrős kamera?! Buuuu,monnyonle! ;]

(#118865) kacsyx...nekem ilyen van,ajánlom,tökéletesen bevált.Ha találsz,akkorát vásárolj,hogy még egy hosszú ujjú aláöltöző elférjen alatta,én télen is ezzel nyomom. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118871) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Halihó. Vasárnap délután kettőkor indul egy kisebb-nagyobb (majd kiderül, mekkora) banda Nyíregyházáról Tokajba kerékpárral. A Búza téri piaccsarnoktól lesz a "rajt". Nem lesz verseny, csak tekergés oda-vissza. Esetleg Tarcal, bányató. Akit érdekel, tudja, hova és mikor. Peace.

[iTX-or-GtfO!]

(#118872) Hasaggymeg válasza Nirvanus (#118871) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Onnan mivel jösztök vissza?...csak mert aszúsan nem szabad kerékpározni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118873) emiki6 válasza Hasaggymeg (#118872) üzenetére


emiki6
veterán

Mértékletesség. ;)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#118874) 6030D válasza emiki6 (#118873) üzenetére


6030D
Ármester

Tokajban mindent hordóval meg puttonnyal mérnek. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#118875) BurgBurg válasza bigrob (#118834) üzenetére


BurgBurg
tag

XII. kerületben van ilyen
A kerékpárbolt néven

(#118876) Hasaggymeg válasza bigrob (#118834) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyen súllyal én a teherbírást tartanám elsődlegesnek,így 150e forintból csak valami merev ős-montit tudok elképzelni megfelelőnek.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118877) 6030D válasza Hasaggymeg (#118876) üzenetére


6030D
Ármester

Korábban írtam, hogy van egy ismerősöm (ő is másfél mázsa körül van), aki vett egy KTM crosstrekkinget, majd abba egy erősített rugós nyeregcsövet. Szerintem az a sima, egyszerű V-fékes Life One (?), teljesen alap cuccokkal, és megy. Fel a Naszály szerpentinre is. :)
De egy 140 kg-os ember nem fog több 100 km-t menni egy hónapban, így az amortizáció is lassabb.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#118878) Atke


Atke
senior tag

Van valakinek tapasztalata Mondraker Vantage, R, RR vázakról? Illetve ahogy néztem a Mondrakerek nagyobb
méretezésüeknek tűnnek, 190 cm-hez jó lehet az L-es Vagy inkább XL kellene?
Illetve a gyári villája: RST Blaze 27.5 TNL villával van, erről valami infó? 100 kg-hez mennyire használható?
Előre is köszi, egyenlőre infót gyüjtök, mert ahogy néztem még ebayen se nagyon lehet találni,nem hogy itthon :)

(#118879) trialboj


trialboj
őstag

Hogy van a lánccserés playbook? Első alkalommal ha beesik 0,75nél, egyből csere, másodjára, 1, nél, és harmadik alkalommal lánc hátsó sor csere?

A trek bingámon is nagyon furán kopott szét a lánc a sorral együtt kb 1 hónap alatt, hogy már a 1.0 ba is beesett.

Azóta kb 2 hetente csekkolom a bergamontnál, és eddig tökéltess volt, de most majd mindenhol beesik 0.75 nél, amit re már megvan az új lánc, de így is elnyalta jó pár fogaskerék fogát :(

Nem tudom mennyire látszik a képen, de van 1-2 fog ahol már a körmöm beleakad a fogak szélén eldeformálódott anyagba .

Ez így a normális, vagy megint benéztem valamit? Esetleg nem pontos az xtools-os mérő szerszám?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#118880) pc360 válasza trialboj (#118879) üzenetére


pc360
addikt

Milyen sorról és láncról van szó? Olyan a lánc, mintha épp széthullani készülne. Illetve... mivel kened őket?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118881) ivana válasza trialboj (#118879) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem ez a sor még teljesen jó.

(#118882) bringasisti válasza 6030D (#118877) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy ilyen esetben nagyon lényeges hogy valaki pontosan fel tudja mérni hogy mennyire és meddig fog kitartani a lelkesedés, mert ha valaki vesz egy olyan gépet amit említettél és utána 1 év múlva úgy érzi hogy más mozgás kell neki akkor nagy a bukta

BENEFON DELTA--------N8

(#118883) pc360 válasza bringasisti (#118882) üzenetére


pc360
addikt

Közhelyebbül nem megy?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118884) 6030D válasza bringasisti (#118882) üzenetére


6030D
Ármester

Ez így van. Ezért írtam már többször, hogy "első" bringának kell venni valami olcsót. Aztán ha tetszik ez az izzadós, büdös, koszos sport, akkor kell venni célszerszámot.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#118885) jjeahh válasza ivana (#118881) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1, enyém rondábban néz ki :D

pc360: ha belépő shimano lánc, akkor ez nem hiba, hanem ficsőr :DDD . Az enyém is így néz ki és darál is, pedig 0,75-nél sem esik bele a nyúlásmérő. Le is szedtem a bringáról, maradok az sram-nál meg kmc-nél. Bár gondolom a drágább shimano láncok már jobbak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#118886) pc360 válasza jjeahh (#118885) üzenetére


pc360
addikt

Persze, azok nagyon szépen egyben vannak, ezért is néztem, hogy mi ez a szörny ott. HG93 alatt kár kiadni értük pénzt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118887) bringasisti válasza 6030D (#118884) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy rugóra jár az agyunk.

BENEFON DELTA--------N8

(#118888) pc360 válasza bringasisti (#118887) üzenetére


pc360
addikt

Mert feltételezed, hogy nem tudja magától eldönteni? Az nem bukta, hogy vesz egy olcsóbb gépet, ami nem is olyan strapabíró, vagy élvezhető, aztán költ majd a normálisabbra is? A 150K-nál nem nagyon van lejjebb, nem egy félmilliós gépről beszéltünk, szóval nem teljesen értelmezhető a mondanivalód (ismételten).

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118889) Tomi_Sci válasza pc360 (#118888) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Rendeltem egy Deckas tányért a városi gépemre, de nyilván csavart elfelejtettem venni. A mostaniak szerintem csak Dremellel jönnek majd le, szóval tudok ajánlani minőségi lánctányér csavarokat? Jöhet Ali/Ebay is, nem akarnék csak ezért rendelni Ebikeról.

Egy Truvativ Isoflow-ra kéne, gyárilag három tányéros volt.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#118890) pc360 válasza Tomi_Sci (#118889) üzenetére


pc360
addikt

Ha már bekem szegezted a kérdést valamiért: bringabolt, pacsi / 2 sör.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118891) Tomi_Sci válasza pc360 (#118890) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Közel vannak a gombok :D

Lehet az lesz.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#118892) Hasaggymeg válasza trialboj (#118879) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A körmöd meglehetősen hamar beleakad a picit elnyalt fogak végén keletkező sorjába,az attól még rendben van.A mérőd nem tudom milyen,az én BBB-m 0,75 készülj,figyelem,1 pedig a rajt és eddig bevált,vagyis vitte a régi sort az új lánc.Az sem szentírás,hogy egy sor 2 láncot bír el,extrém esetben,ha csak 1-3 sebességet használsz a soron akár egy lánc is vihet egy sort,ha meg kevésbé terheled,de változatos terepen használod szinte a teljes sort,akkor akár többet is eltarthat.Általában az új lánc mondja meg megy-e még a sor,vagy sem.(Én ezért egyetlen lánccsere után sem dobom el azonnal a régi láncot,hisz ha nem megy az újjal,muszáj visszatennem amíg új sor is lesz).Arra figyelni kell,hogy a 0,75 után (legalábbis nálam) már meglehetősen hamar,1000km-en belül jön az 1%...bár nem is tudom,hogy az százalékot jelent-e egyáltalán. :F

6030D...nyilván túl vannak biztosítva,ezért vannak példák 140kg.os emberekre akik 110-120kg-ra garantált bringával vígan tekernek,de ha mégis feladja valamelyik kerék,a villa,nyeregcső vagy éppen a váz,annak súlyos következményei lehetnek.Én biztos legalább 2" gumikkal szerelt,de ha hosszú távon tervez akkor már valami +-os,vagy Fatbike-ot ajánlanák annak aki tartósan 130 fölött van kilóban és terepre is tévedhet.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118893) emiki6 válasza Hasaggymeg (#118892) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor ezért fatbike... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#118894) pc360 válasza emiki6 (#118893) üzenetére


pc360
addikt

Valóban érdekes következtetés. :N

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118895) trialboj válasza pc360 (#118880) üzenetére


trialboj
őstag

Itt már sokat olvastam az olajozás és tisztítás vitákról, nekem az jött le belőle, hogy hiába vigyázol rá, és tisztogatod állandóan, minimális élettartamot tudsz vele spórolni. Ez a lánc a bringával jött, remek állapotban és én közel 2000-et raktam bele idén.

Többnyire mucoff dry olajat kapott, mikor nagy volt a por, akkor meg valami finish line kerámiásat.

Én nem tudtam hogy a shimanio (már) ebben is gagyit gyárt, a csere lánc is hg-x 63
6030D, írta régebben, hogy ő nem szarakodik a drága láncokkal, mert nem éri meg rájuk áldozni, szóval én is azt vettem ami a legolcsóbb, ha a 2x drágább sem bír 2x többet. (ok a szövegkörnyezet már nincs meg, neki lehet van verseny és edző, v lazulós bringája, de én 80-90%ban túrázok, ahol nincs igazán komoly terhelés)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#118896) Hasaggymeg válasza trialboj (#118895) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az élettartam hosszabbítása csak egyik cél a rendszeres karbantartásnál,a másik,ami még fontosabb,a megfelelő működés.Egy redvás hajtás nem működik rendesen.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118897) pc360 válasza trialboj (#118895) üzenetére


pc360
addikt

Ez rohadtul nem igaz. A száraz dzsuva 10x olyan gyorsan széteszi a súrlódó alkatrészeket, ráadásul hangosabb, és érezhetően nehezebben is tekerhető a rendszer. Lehet látni a képen, hogy csontszáraz az egész szerkentyű, így nem csodálom, ha csak pár száz km-t bír ki a pár ezer helyett.

Nem "többnyire" kell kapnia a kenést, hanem akkor, amikor az szükséges. Van, hogy egyetlen vizes / poros tekerés után egyből kell a törlés + pótlás. Több különböző cuccot meg nem szabad használni a láncra, mert egyáltalán nem biztos, hogy jót teszel a különféle kemikáliákkal, kiolthatják egymás jótékony hatásait.

A legtöbb márka legalja gagyi. Ez most tényleg új infó? Ellenben a felsőbb Shimano láncok meg a legjobbak. És valóban nem 2x többet bírnak, hanem akár 4x annyit is (HG50 vs Ultegra a saját tapasztalataim alapján). A jobb kidolgozás és a jobb anyagminőség a megfelelő karbantartással együtt egyáltalán nem teszi rosszabbá ár/érték arányban a jobb cuccokat, sőt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118898) jjeahh válasza trialboj (#118895) üzenetére


jjeahh
nagyúr

KMC, Sram is gyárt olcsó belépő láncot és szvsz ebben a kategóriában jobbak a Shimano-nál, szerintem próbáld ki azokat is, most miért ne... Shimano-t én úgy tapasztaltam megbontani és méretre szabni is sokkal nehezebb, két láncbontót tönkretettem már velük :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#118899) 6030D válasza trialboj (#118895) üzenetére


6030D
Ármester

Így van, de ez főleg felhasználás függő, mert amíg valaki csak aszfalton "montizik", és elmegy Xezer km-t, addig a másik mondjuk csak terepen használja, ne adj isten emelkedőn megtépve, ami azért teljesen más.
Az olcsó láncos dolognál kitartok, annyi változott, hogy eddig Deore lánc volt fenn, ami 5500 Ft körül beszerezhető a Decában, most pedig XT, ami hasonló áron van, csak külföldről. Annyi a különbség, hogy előre meg kell venni, ha valamit rendelek, akkor teszek mellé egy láncot. Enni nem kér, meg nem romlik, sőt, sokszor pont annyi kell az ingyen postához.
Csak a spórolás miatt használok két bringát :B , a legtöbbet aszfalton megyek, oda meg elég a régi bringa, 7 sebességes lánccal. Februárban raktunk rá egy 3000 Ft-os láncot (KMC), meg új racsnit, idén tuti nem kell cserélnem. A racsnit meg majd talán két lánc múlva, de az is 3000 Ft. Gyári Altus váltók, gyári négyszög hajtókar, V-fékek, első kerék eredeti, hátsó kb 10 éves. Gumi mindig jön valakitől, szerencsére mindenki Race King fan. :D

Ja, fókát ma visszakaptam, újra bevetésre kész. Kapott egy Spyral markolatot (ragasztva) és a fékkart sem kellett cserélni. Öröm, bódottá. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#118900) pc360 válasza 6030D (#118899) üzenetére


pc360
addikt

Én is az XT-t (HG93) javasoltam amúgy, pont azért, mert az már megfelelően korrekt darab, korrekt áron. Annál én se használnék drágábbat, ha nem számítana a finomabb futás és a nagyobb szakítószilárdság, amit az Ultegra tud.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.