Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) Coccolino_O válasza N.Ferry (#64299) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nem, az izma megy össze. Hatalmas különbség. :K ;)

(#64302) nuke7 válasza Woodslave (#64298) üzenetére


nuke7
veterán

Ment egy pü is.
Nem akartam fájdalmat okozni, bocs :D
Szólj ha nem vagy penge angolból, mert akkor lefordítom, csak így gyorsabb volt. :K

(#64299) N.Ferry: lásd #64301 :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#64303) Dicker válasza gghrtz (#64300) üzenetére


Dicker
őstag

Ezt jól megmondtad. A csontok nem nőnek, csak extrém esetben nagyon fiatalon,de talán 21-23 évesen nem hgh-zik senki. ;]
A porcok viszont nőnek kortól függetlenül.

(#64304) adam432 válasza nuke7 (#64297) üzenetére


adam432
tag

Te nagyon nem vagy okos... :(
A növitől csak acralis részek fognak max nőni, a csontok nem, mert 18-20 éves korban az epiphysealis növekedés lezárul. A szövegben is le van írva, hogy a csontsűrűség fog nőni, nem a csontok. Új izomsejtek se fognak képződni, azok száma konstans, az edzés során is csak az egyes sejtek térfogatát próbáljuk maximalizálni.

[ Szerkesztve ]

„Si vis pacem, para bellum.”

(#64305) Woodslave válasza nuke7 (#64302) üzenetére


Woodslave
nagyúr

maradjunk annyiban, hogy sztem qrávra halvány fingod nincs az egész dologhoz, és amit tudni vélsz azt is félreérted, vagy magyarázod. És mivel ebbe a meggyőződésbe teljesen beleéltem magam, be is fejezem a veled való eszmecserét.

Mivel korrekt embernek tartom magam, természetesen nem zárom ki, hogy pont én vagyok a hülye. de ebben az esetben is maradjunk ennyiben.. :C :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#64306) Ijk


Ijk
nagyúr

Szóval akkor mi a mai tanulság?
Lüdzmillán kívül még érzi valaki hogy krva jól néz ki? ;]

Lassan kellene nyitni annak a kb 10 embernek egy külön zárt topikot akik még tényleg véres verítékkel nyomják a vasat a teremben, mert a mostani állapot tarthatatlan. Most mondanám hogy ott a FB csoport, de az meg átmen stillmass reklámfelületbe.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64307) nuke7 válasza adam432 (#64304) üzenetére


nuke7
veterán

ööö, nem.
Le van írva, hogy új izomsejtek képződnek.
A csontok valóban nem feltétlenül nőnek sokat, de nőnek azok is, mivel növekedési hormon.
Nyilván ez függ adagolástól is, de a belső szerveid is megnőnek miatta - és nyilván a porcok is :)

(#64305) Woodslave: ok.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#64308) gghrtz válasza adam432 (#64304) üzenetére


gghrtz
őstag

Bakker, pedig én abban a tudatban éltem, hogy edzés hatására sérülnek a szövetek, és oda új sejtek képződnek. :B

(#64309) nuke7 válasza gghrtz (#64308) üzenetére


nuke7
veterán

ez azért így nem igaz.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#64310) nuke7 válasza gghrtz (#64308) üzenetére


nuke7
veterán

Woodslave kedvenc szerzőjétől "szakfordítás"ban:

"c) A sejtnek megfelelő energiával kell rendelkeznie. A sejt különböző módokon keresztül pontosan tudja, hogy mennyi energia áll a rendelkezésére -- különböző módok közé tartozik például az ATP/ADP aránya. Ez az ismérv szorosan kapcsolódik az edzésmennyiséghez (volumen: szett x ismétlés). Jegyezd meg, hogy a szervezet általában nem jó egyszerre két dolog végrehajtásában. Izmot felpakolni és zsírt leadni is ilyen. Erőt és állóképességet egyszerre fejleszteni szintén ebbe a kategóriába tartozik. És itt van egy dolog, amiről szinte sohasem hallasz: a glikogén visszatöltés és az izomszövet építés sem igen megy egyszerre! A test vagy az egyikre koncentrál, vagy a másikra. A genetikailag nagyon szerencsések egyik előnye az, hogy a testük a két folyamatot párhuzamosan is jobban végzi; a szteroid használók szintén ebből is hasznot húznak, ezért "ússzák meg" a nagyobb volumen használatát. És mi köze van ennek a rizs árához Kínában? Annyi, hogy a magas volumenű edzés során (sok szett izmonként egy nap) nagyon kimerülnek a glikogén raktárak és amikor a kalóriákat visszatöltöd, azok először csak a glikogén képzésre fordítódnak, csak ezután az izomépítésre!"

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#64311) gghrtz válasza nuke7 (#64309) üzenetére


gghrtz
őstag

Azért írtam, mert nem igaz. (Szóval rossz elképzelés volt)

(#64312) Dicker válasza nuke7 (#64310) üzenetére


Dicker
őstag

Tisztázzuk, mert már kezd fájni!

Egyszer volt hol nem volt az izomban lévő izomkötegeken túl, azok izomrostocskáikban, amiben minden izomsejt varázserejű miofibrillumokkal van töltve, ezek lakói Aktin és Miozin a két kis fehérjécske, akik a Szarkoplazma erdőben csücsülnek. Ezért iszod a fehérjét, sok szép, és bonyolult kémiai, biológiai folyamaton keresztül megy majd az izomrostocskák hajszálerein keresztül eljut meseországba, azon belül is a miofibrillumokba, amikben összekapcsolódnak, és párt alkotva örökkön örökké élnek, amíg el nem jön értük a galád bestia, Kata, a bolizmus. Valahogy így kezdődik a növekedés.
Ámen!

Tehát izomsejt, és szövet soha az életbe nem fog nálad, de még nálam se keletkezni. Kizárólag annak a térfogata nő meg. Nagyon ritka genetikai adottság lenne, vagy szteroid által történő elváltozás, amiről itt ti beszéltek, legtöbb esetben csak állatoknál van jelen, de ne aggódj nem kell orvoshoz menni, mert nem szenvedsz ilyenben, azt láttam volna a képen. Ezt hívják egyébként Hyperplasia-nak. Az ember a Hypertrophia során növeli a vázizomzatában lévő sejtek térfogatát, és nem lesz több sejt az adott izomrostban számszakilag. De ha ti már bebizonyítottátok tudományosan, hogy új izomsejtek, szövetek jönnek létre, akkor mta-nál jelentkezni kéne Nobel jelölésre.

(#64313) BÁ Nutrition válasza _NCT (#64186) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:R :Y :Y :R
koszi ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#64314) Assdak válasza Dicker (#64303) üzenetére


Assdak
őstag

Azért az akrális részeken előfordulhat csont vastagodás/növekedés, ki hogy hívja.

(#64315) BÁ Nutrition válasza nuke7 (#64307) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az eszed nem no meg tole? mert akkor raallhatnal picit :K ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#64316) Coccolino_O válasza Ijk (#64306) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Mindig is voltak aktuális bohócok, aztán szépen kikoptak. Most sem lesz másképp, csak idő kérdése.

(#64317) Unsign válasza Coccolino_O (#64316) üzenetére


Unsign
tag

Azért lássuk be, hogy tegnap ismét új területet érintett a topik és tanulhattunk. Én jól szórakoztam :)

(#64318) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Tanácsra lenne szűkségem tőletek. Régebben jártam gyúrni, aztán idő/pénz hiány miatt kénytelen voltam abbahagyni. Persze a mai napig hiányzik és visszamennék, de most az a nagy helyzet, hogy nem rutinszerű az életem. Tehát nem mindig ugyanakkor van szabadidőm, például az egyik héten 3 napot vagyok itthon, a másik héten négyet, valamikor csak kettőt, egyet, stb. Ha dolgozom, akkor egész nap, reggeltől estig. Nekem az lenne igazából a kérdésem ebből adódóan, hogy lenne-e értelme ilyen életmód mellett újra elkezdeni az edzést. Persze tudom, a testmozgás kell, de hogy magának a gyúrásnak lenne-e így értelme. Köszönöm a válaszotokat előre is! :R

Sic Parvis Magna

(#64319) N.Ferry válasza nuke7 (#64302) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Én nem tudom milyen biológiát tanultok ti ott de a csontod nukleáris vajkrém hatására se fog elkezdeni nőni, hogy tudjon hova tapadni az "új izom" ... :U

30z.Samu : Egy héten van 3-4 szabadnapod, mi itt a probléma :F

Walking Dead

(#64320) 30z.Samu válasza N.Ferry (#64319) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pont arra akartam kilyukadni, hogy nem, valamikor csak 1-2 nap. Nem rendszeres a munkaidő, hanem mindig máshogy jön ki. Azért kérdeztem, mert ugye a mozgáshoz kell egy rendszeres életmód, amihez a szervezet tud igazodni.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#64321) Woodslave válasza 30z.Samu (#64318) üzenetére


Woodslave
nagyúr

csak a gyúrásnak van értelme semmi másnak :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#64322) shteer válasza 30z.Samu (#64320) üzenetére


shteer
titán

Igazodik az, ezen ne parazz, csapj bele a lecsoba :)

..szerintem jónak tűnik

(#64323) 30z.Samu válasza shteer (#64322) üzenetére


30z.Samu
félisten

:R
De úgy is, ha esetleg van olyan hét, amikor mondjuk csak egyszer tudok elmenni edzeni?

Sic Parvis Magna

(#64324) -Mike- válasza 30z.Samu (#64323) üzenetére


-Mike-
addikt

Ha csak egyszer tudsz menni akkor átedzel minden testrészt. Legalább nem lesz monoton az edzésed, hogy hétfő mell kedd pihenő... stb.

[ Szerkesztve ]

(#64325) 30z.Samu válasza -Mike- (#64324) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez is igaz! Akkor belecsapok! Köszi szépen! Már nagyon hiányzik a súly emelgetés, csak így nem mertem belefogni.

Sic Parvis Magna

(#64326) -Mike- válasza 30z.Samu (#64325) üzenetére


-Mike-
addikt

Ok. 2hónap múlva írd meg miért hagytad abba.
;]

(#64327) 30z.Samu válasza -Mike- (#64326) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, megírom. ;]

Sic Parvis Magna

(#64328) shteer válasza -Mike- (#64326) üzenetére


shteer
titán

barom :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#64329) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Hetfon kezdtem el szedni a tbomb2-t, kezd jonni a hatas;magabiztossag, jobb allokepesseg,meg mintha hozott volna egy kis agressziot is(tegnap majdnem kirugattam magam :D)
Ágyban nincs valtozas eddig.....
+allandoan innek, mint a kreatin kuranal :)
Mas;
Ti miben edzetek?
En gondolkozok a hosszu ujju+hosszu nadrag+fogyi ov hasznalatan, nem tudom hogy fogom birni, eleg izzados vagyok,de nem lenne rossz azert ha kis zsir is menne le edzes kozben(foleg has+kis uszogumi,nem veszes ami van, de eltunhetne :D) , ahhoz meg ugye jo ha izzadsz mint a lo :D

(#64330) _NCT válasza d3tox1c (#64329) üzenetére


_NCT
őstag

Ágyban nincs valtozas eddig.....

Nem is lesz... ;]

(#64331) Woodslave válasza d3tox1c (#64329) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K ja a fogyiöv kb annyit fog használni mint a t-bomb.. De egyébként ha izzadni akarsz akkor szaunasátorban kell edzeni. :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#64332) d3tox1c válasza Woodslave (#64331) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Ne akard mar elvenni tolem a placebot
:)

[ Szerkesztve ]

(#64333) Tulku


Tulku
veterán

Egy két észrevétel...

Ugyan arra fejlesztették ki hogy törpenövekedésűeknél a csöves csontok növekedését elősegìtse de pubertás utám nem igazán ilyen funkciót tölt be törpéknél sem...elég sok törpe lett b.szott erős izmos...de persze nem magas.

Így hallottam...20 egység fölött izomsejt osztódás (is) bekövetkezik...következhet.
Nézzétek meg a sok mai izomgnómot...olyan helyen is brutális növekedés látható ahol előtte izom sem volt látható ( rossz genetika is kezelhető ill mindegyik gólem tök egyformán néz ki).

De ehhez olyan dózis szükségeltetik amit egyszerű halandó nemigen tud elképzelni...

Csöves csontokat tehát 25 évesen biztos nem növel de a lágy részek ill akromegália pregnánsan megfigyelhető.

Magyarul tehát aki környezetünkben gorilla fejet kezd növeszteni minden vonást eltorzítva az nagy bizonysággal növizik..m

(#64334) gghrtz válasza Tulku (#64333) üzenetére


gghrtz
őstag

Köszönöm a sok hasznos információt (külön köszi Dicker)

Egyébként ez a növi kurva drága nem? Én régen azt olvastam, hogy milliós nagyságrendekről van itt szó már. :U

(#64335) _NCT válasza Tulku (#64333) üzenetére


_NCT
őstag

Mint a berki? :D

(#64336) Dani82


Dani82
senior tag

Na hat nekem ennyi jott ossze a nyarra.
[link]

Egyaltalan nem vagyok elegedett. Kockahas iden se jott ossze. Fureszizmok sehol. Szar. Talan szarabb mint tavaly.

Az utolso remenyem egy profi edzo. Valamit biztos szarul csinalok es mar csak abban latok elorelepesi lehetosegek ha valaki kulso kontrollal felugyeli az kajat es edzest vagy a kemia ;]

[ Szerkesztve ]

(#64337) _NCT válasza Dani82 (#64336) üzenetére


_NCT
őstag

Pedig ahogy látom van ott izzasztósátor is a zuhanyzó mellett....

Nem rossz ez, már csak egy OKJ-s személyi edző papír hiányzik és okíthatod a népet :)

(#64338) d3tox1c válasza Dani82 (#64336) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Ha nekem egy ilyen kinezet ossze jonne jovo nyarra, boldog lennek.... nem kicsit ;)

[ Szerkesztve ]

(#64339) N.Ferry válasza Dani82 (#64336) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Szerencséd van, pont van egy profi edző körünkben! :K ;]

Walking Dead

(#64340) ludsimon válasza Dani82 (#64336) üzenetére


ludsimon
veterán

mióta edzel?

undefined

(#64341) Shadowbull válasza Dani82 (#64336) üzenetére


Shadowbull
addikt

nem te kezdted el nyomni a kemiat?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#64342) -Mike- válasza ludsimon (#64340) üzenetére


-Mike-
addikt

Most így szeretnél kinézni, mint Dani? Ez a cél? ;]

[ Szerkesztve ]

(#64343) Dani82 válasza ludsimon (#64340) üzenetére


Dani82
senior tag

Tudatosan 2 eve.

Shadow: de volt egy langyi szemes stana de pont annyi volt h feljott 5kg viz es le is.ment :D

(#64344) ludsimon válasza Cassidey (#64275) üzenetére


ludsimon
veterán

látod, még gyúrni se kell, hogy jól kinézz. :D
Csak vizesnek lenni. ;] :DDD

Mellbősége gondolom megvan. :))

Dani82:
Fasza! :)
Akkor az dbol volt. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#64345) Shadowbull válasza Dani82 (#64343) üzenetére


Shadowbull
addikt

ha mar koxszolsz akkor csinald tisztessegesen, es beszelj Dickerrel :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#64346) Woodslave válasza Dani82 (#64336) üzenetére


Woodslave
nagyúr

neked is csak azt tudom mondani mint Ijk-nek. A neten ilyen fizikumot mcdonalcal hoznak össze :U ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#64347) Eagl3 válasza -Mike- (#64342) üzenetére


Eagl3
veterán

Pedig nem is néger...

(#64348) Dani82 válasza Woodslave (#64346) üzenetére


Dani82
senior tag

Az ektomorf jeffseidek .... nekik konnyu... :(

(#64349) Eagl3 válasza d3tox1c (#64329) üzenetére


Eagl3
veterán

Huhh, kemény cucc. Egyik haveromnak a haverja egy hónap alatt 5 kiló száraz izmot szedett fel vele meg összevert egy gyereket a suliba. Szóval csak okosan!

(#64350) Ijk válasza Dani82 (#64336) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jó lett a forma, ennél már úgysem lesz sokkal látványosabb naturálban. :C

Wood: Mekis kajával könnyű, azzal már én lennék a 25 éves Arnold. ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.