Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Szerintem 1500 euróért joggal elvárható, hogy valóban k.rvajó legyen.

...itt kérem mindenki!

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Nem hiszem, h sátrat vernek majd a bolt előtt, h elsőként megvegyék. Úgy emlékszem régebben is inkább a videó rész volt gyengébb, fotóban mindig jók voltak.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) Vtwo


Vtwo
senior tag

1500 ojró ? :Y
Hát önbizalom az van.

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr

kell rá egy strapa tok és kész is

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#5) joey04


joey04
titán

:DDD

(#6) MikeWazowski válasza Vtwo (#3) üzenetére


MikeWazowski
veterán

jah, át sem merem váltani :D

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#7) doooo


doooo
veterán

Alig várom a valódi teszteket, amikben kiderül, hogy szó sincs ilyesmiről.

(#8) p2pp


p2pp
őstag

Ha nincs embargó, ami miatt nagyon tudok haragudni még mindig sokunknak ez lenne.
Bár nem ennyiért.
Nagyon sokáig elvoltam a P40 Pro-val.
De sajnos már egyre kevesebb App akart menni rajta.

Iphone 14 Pro 17.5.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#9) janeszgol válasza pusszycat (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Így van. Állóképekben mindig jó volt a Huawei, videóban max csak jó.

(#10) DuncanGhola


DuncanGhola
aktív tag

szinte már csak kinai tesztek vannak :(

Coca Cola, sometimes war

(#11) szs85


szs85
tag

Kb ez ugrik be

(#12) chapwees válasza DuncanGhola (#10) üzenetére


chapwees
tag

Mert kína fizet a Chinarena-nak. ;]

(#13) cs.zs. válasza DuncanGhola (#10) üzenetére


cs.zs.
addikt

baszki JohnDeer traktoron is láttam már Made in China feliratot.
Ezzel önmagában semmi baj nincs. Bármit legyártanak, olyan minőségben, ahogy a megrendelő kéri.
A legfőbb kérdés az, hogy hogyan/milyet kérnek.

...itt kérem mindenki!

(#14) pusszycat válasza szs85 (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Neked aztán van vizuális fantáziád. :R

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#15) RJoe válasza szs85 (#11) üzenetére


RJoe
lelkes újonc

Nekem mondjuk Sid Wilson a Slipknot-ból :DDD

Coffee... because murder is wrong.

(#16) B.Á.L.!.N.T válasza szs85 (#11) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hatalmas :D Meg is van a hétre a top poén. :R

(#17) petesejt válasza szs85 (#11) üzenetére


petesejt
aktív tag

Nekem meg Sid.... :D

[ Szerkesztve ]

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#18) cs.zs. válasza petesejt (#17) üzenetére


cs.zs.
addikt

Igen, teljesen jó, csak akkor már kilógó nyelvvel :DDD


...itt kérem mindenki!

(#19) szs85 válasza cs.zs. (#18) üzenetére


szs85
tag

Telitalálat! :C

(#20) Bandetad66 válasza doooo (#7) üzenetére


Bandetad66
csendes tag

Arra várhatsz....😉🤔🤫😄😄😄

(#21) Vtwo válasza cs.zs. (#18) üzenetére


Vtwo
senior tag

Telibe :D

(#22) MikeWazowski válasza cs.zs. (#18) üzenetére


MikeWazowski
veterán

Egy az egybe… ;]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#23) Oldfoksz


Oldfoksz
junior tag

Aki otthon van (ért,mert én nem) a fotózásban,nem csak a
mobilosban,homalyositson már fel legyen szives:
ez,iphonok,csucsamuk,pixelek milyen szintet képviselnek
egy ~ 200ezres digit.kamerához képest.
Tényleg nem tudom.
A viszonyitási alap legyen mondjuk egy Canon EOS r100.
(Ezt csak úgy kugliztam)

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#24) szs85 válasza Oldfoksz (#23) üzenetére


szs85
tag

(#25) mhydas99 válasza Oldfoksz (#23) üzenetére


mhydas99
tag

Attol fugg hogy mennyire akaraz hiteles, profi es valoban jo minosegu kepeket! Ha igen akkor eloszor is neked kell megtanulnod mindent a fotozasrol, fenyekrol, kompoziciorol, kontrasztolasrol etc.... ha TE mar penge vagy elmwletben, akkor johet hozza a jo minosegu hardver azaz egy igazi fenykepezogep. MILC vagy DSLR. Ezek barmikor barmelyik csucstelefon kepeire koroket vernek, ha TE kepben vagy a fotozassal es utoszerkesztessel. Ha nem ertesz kulonosebben a fotozashoz es nem is nagyon akaraz belemelyedni akkor ne vegyel fenykepezogepet mert par hasznalat utan csak porfogo lesz nalad.

(#26) Oldfoksz


Oldfoksz
junior tag

Köszi a válaszokat!

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#27) xabolcsy


xabolcsy
aktív tag

Én nem értem ezt, ez a Huawei most jött ki és már is tesztelték. A xiaomi 14 ultrát még most sem.
Ez arról szól ki mennyit fizet a DXOMARK-nak? :W

(#28) joey04 válasza xabolcsy (#27) üzenetére


joey04
titán

Jó reggelt! :D

(#29) MikeWazowski válasza xabolcsy (#27) üzenetére


MikeWazowski
veterán

Dehoooogy :D

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#30) Alaaf Pi válasza xabolcsy (#27) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Esetleg ki mit mikor küld hozzájuk tesztre.

(#31) Elit3Zotya válasza xabolcsy (#27) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Szerintem igen, de a Huawei tényleg jó fotózásban, és most ez is nagyon jó eddigi videós tesztek alapján. :K
De az ára, kegyetlen. :(

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G ÉS Realme 12 Pro + Eladó.!

(#32) Celithrandi válasza Oldfoksz (#23) üzenetére


Celithrandi
addikt

ég és föld. Egy pixel képes eszméletlen szépen feldolgozni úgy egy képet, hogy kb bele se kell utólag nyúlni. Egy canon pl tükrös géppel pedig baromi jó minőségben tudsz alapanyagot gyártani, de az automata feldolgozás elég gyatra millió alatt. Nekem itt áll a tükrös parkom egy marék objektívvel, de kirándulni, nyaralni már csak mobilt viszek, mert arra sokkal jobb. Ha viszont fotós munkát kellene elvégezni, akár portré, akár tárgy, akár divatfotó stb akkor elég nulla a mobil, mert nem tudod rendesen megvalósítani amit szeretnél. Vagy ha pl teleobjektívvel kell fotózni akkor is kell a gép, mert a mobilok teléje semmire sem jó. Tehát pl 150méterről natgeóba elmenő minőséget tudok fotózni egy madárról a tükrössel, de ha lekapom a kolosszeumot rómában csak úgy 100méteről akkor lényegében nem lesz különbség a tükrös gép és a mobil között, sőt, a mobillal egy szép kész hdr képet fogok kapni míg a grága pro géppel egy semmi feldolgozásra váró anyagom lesz.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#33) Oldfoksz válasza Celithrandi (#32) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

Köszi!
Értem ( is meg nem is)
Egy komoly érzékelővel és optikával biró gépre nem lehet olyan szoftvert irni mint pld. a pixelre?
Minden bizonnyal lehet.
Vagy a szoftver komplikáltsága visszi olyan magasra az árat,nem pedig a hardver?
Akkor......? :)
Persze azért az nekem is egyértelmű hogy a teló egyszerűen praktikus,kéznél van.

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#34) Celithrandi válasza Oldfoksz (#33) üzenetére


Celithrandi
addikt

Mindent lehet, de kapásból kell a vas is, tehát bele kéne tömnöd a pixelt a canonba, ez már felviszi az árát pár százassal, majd kell a sok program is. Tükörreflexeseknél ezzel nem is foglalkoznak sajnos, milcnél van olyan canon ami elég jó képfeldolgozással rendelkezik, ez több mint 1 misi objektívek nélkül és még mindig ott vagy hogy + egy táska a válladon. Én egy ideje a tükrössel külföldön már csak tele képeket lőttem, esélyes hogy legközelebb lemondok erről és csak telefon lesz nálam. Én pl megmásztam az etnát egy nagy és nehéz fotós táskával a vállamom és kb egy olyan fotót se lőttem amit ne lehetne egy mai pixel telefonnal megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#35) Alaaf Pi válasza Oldfoksz (#33) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Egy dolog nem került szóba eddig: min fogják megnézni a képet.
Kinyomtatják fotópapírra, A4-A0 méretben, tévén 4K méretig, esetleg telefon? A mai telefonok ezek nagy részét lefedik tudásra. Nincs már látható előnye a komplett szettnek, vagy ahhoz hogy legyen annyi plusz munkát kell bele tenni, s aki nézi, az nem látja, csak aki megcsinálja.
Instagramra, Facebookra a telefonok is overshot kategória lassan.

(#36) Vtwo válasza Alaaf Pi (#35) üzenetére


Vtwo
senior tag

Nem véletlen már a youtube tech csatornák is jórészt telefont használnak ,minőségben tudjàk amit kell és sokkal egyszerűɓb velük

(#37) cs.zs. válasza Alaaf Pi (#35) üzenetére


cs.zs.
addikt

Facebookra/Messengerre már 10 éve is overshot volt szinte mind.
Bármilyen fullbrutál képet átküldesz messengeren, és a "vonal" túlvégén kb 1600x1200 felbontáson megjelenik.
:))

...itt kérem mindenki!

(#38) Celithrandi válasza cs.zs. (#37) üzenetére


Celithrandi
addikt

viszont a teló és a fényképezőgép között nem a felbontás a fő különbség hanem az optika és az érzékel lapka.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#39) mhydas99 válasza Vtwo (#36) üzenetére


mhydas99
tag

Minosegi YT Tech csatoenak a mai napig fwnykepezogepet hasznalnak es nwm mobilt! Jellemzoen Sony Alphakat de sokan Olympust. DSLR-t mar kevesen inkabb MILC-eket illetve Amerikaban RED-eket. Influencerek hasznalnak esetlwg mobilokat tobbsegben pro iPhonokeat de az nem tech YT csatorna...

(#40) Celithrandi válasza mhydas99 (#39) üzenetére


Celithrandi
addikt

én spec erre 6d valamely szériáját venném

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#41) MikeWazowski válasza mhydas99 (#39) üzenetére


MikeWazowski
veterán

Hát ez az ami kb. soha nem fog változni. Szerintem.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#42) mhydas99 válasza MikeWazowski (#41) üzenetére


mhydas99
tag

Legalábbis pár évig még nem. Aztán úgy 5 év múlva ha kicsit megrázza magát az ipar és valóban innovál akkor kis fizikai méretben nagy szenzorméretet tudnak majd az asztalra rakni, gondolkodhatnának lassan többrétegű prizmált megoldasban is. Az és az addigra fejlettebb AI mar azért tud majd DSLR-szeru kepeket is csinalni ami nem lesz valodi de legalabb a kulonbseget sem lehet majd megmondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.