Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66101) urbi73 válasza Wesder (#66098) üzenetére


urbi73
senior tag

Be van pipálva de azt írja ki hogy a készülék nem alkalmas a 4k -felbontásra . Egy Philips 7005 -va paneles UHD -tv pedig .

-

(#66102) axlfsi válasza ρσгτσ (#66100) üzenetére


axlfsi
veterán

Izlandon nem elérhető...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#66103) Norb79 válasza urbi73 (#66101) üzenetére


Norb79
őstag

Philips tv-ken a HDR-hez állíttatni kell vmit a portokon, lehet a 4K-hoz is.
[link]

(#66104) Wesder


Wesder
félisten

Valami lesz holnap... 👀

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#66105) Phoen|x válasza Wesder (#66104) üzenetére


Phoen|x
őstag

Kfc szimulátor?

Go Gunners!

(#66106) urbi73 válasza Norb79 (#66103) üzenetére


urbi73
senior tag

Már átállítottam optimálisra ,de a x-en még mindig azt írja ki hogy a tv nem alkalmas a 4-k-ra . Meg hogy a tv beállításai nem engedik . Na még mokolok vele .

-

(#66107) GeronimoTama válasza Wesder (#66104) üzenetére


GeronimoTama
tag

GTAO: tamadotcom

(#66108) hombre[EU] válasza Wesder (#66104) üzenetére


hombre[EU]
veterán

fable remastered jöhetne az új elōtt.

Life, Uh, Finds A Way

(#66109) ρσгτσ válasza axlfsi (#66102) üzenetére


ρσгτσ
őstag

De.
Erről volt szó. Kiválasztható a többi csomag is.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66110) Wesder válasza ρσгτσ (#66109) üzenetére


Wesder
félisten

9886ft mert van rà 10% kedvezmény :C

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#66111) ρσгτσ válasza Wesder (#66110) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Jaja. Én is lemondtam a magyar oldalról, aztán az izlandival spóroltam.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66112) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Na, megérkezett az új edge böngésző, viszont semmilyen fájlt nem enged letölteni. Láttam, hogy mások is szenvedtek ezzel, viszont így elég nehéz torrentet használni rajta, h a torrent fájlokat nem engedi letölteni. Az explorerrel eddig soha semmi baja nem volt. Vissza lehet állítani valahogy? Ezt az egy funkciót használtam a böngészőből, soh nem szoktam xbox-on mást böngészni...

(#66113) Szajo válasza icemad (#66019) üzenetére


Szajo
őstag

Néztem de azt írja a legfrissebb verzió van a kontrolleren.

(#66114) ρσгτσ válasza urbi73 (#66106) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Újraindítás volt az Xbox -on, miután összekötteted őket? Bár nem tudom kikapcsolva csináltad -e, ahogy ajánlott. Nekem is van itthon egy Philips, azon tökéletesen működik. Igaz, hogy a 7800 -as szériából.

Optimális opció amúgy is ajánlott ezeknél.

Pontosan melyik típusról van szó?

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66115) urbi73 válasza ρσгτσ (#66114) üzenetére


urbi73
senior tag

Philips 58PUS7505 UHD SMART TV 146cm- akárhogy állítom akkor sem engedi .Felbontásba az x csak a 1080 -meg 1440 -et engedi csak .

-

(#66116) Dreimus válasza urbi73 (#66115) üzenetére


Dreimus
senior tag

Kéizkönyv 34. oldalán érdemes megnézni az ultra resolution beállítását, illetve a 32-es oldalon említett kép stílusok közül a Játék módot kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#66117) ρσгτσ válasza Dreimus (#66116) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Plusz lehet egy frissítés ellenőrzés sem árt a TV -nek. Egyébként alapvetően működnie kellene minden mókolás nélkül. Nem tudom, hogy például az Xbox -on hogy néznek ki az ide vonatkozó beállítások. Mert lehet "beragadt" valami az előző TV/monitor után.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66118) Dreimus válasza ρσгτσ (#66117) üzenetére


Dreimus
senior tag

Minden tv-n állítani kell sajnos az UHD HDR opciót, nem out of box az ilyesmi, mert nem minden esetben tudja felismerni a HDMI-re kötött eszközt a tv, emiatt minden gyártó esetében van külön opció amit engedélyezni kell adott HDMI portokra.

Részemről ezt minden gyártó esetében egy helyre kötelezném, hogy rakják és azonos névvel, mert nem az a gond, hogy nem alapból on a funkció, hanem, hogy minden gyártó akár évjáratonként máshova más néven rakja :(

TV és monitor meg két külön kategória és más a felbontás kezelésük is, így arra még külön figyelni kell. Csak egy dologban azonosak, hogy képet jelenítenek meg :)

[ Szerkesztve ]

(#66119) ρσгτσ válasza Dreimus (#66118) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Semmit nem kellett nekem sem. Átdugtam az egyik TV -ről a másikra és tökéletesen működött.

Philips -nél az Optimális opciót ajánlott külön állítani. Pl. HDR és DV miatt.

Náluk nem túl okos a "rendszer", ha SAPHI -ról van szó. Cserébe viszont nagyon sok minden könnyen megy.

Szerk.:
Ja és automata a játékmód is nálam minden HDMI porton, de a hármast használom.

Így kellene kinéznie:

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66120) Dreimus válasza ρσгτσ (#66119) üzenetére


Dreimus
senior tag

Dobozból kivéve ez szabványoson kell lennie, főleg a játék mód nem aktív alap esetben, ha nálad ez így volt akkor szerencséd volt, de nem ez az általános :) Témát a részemről zárom ezzel. :R

[ Szerkesztve ]

(#66121) ρσгτσ válasza Dreimus (#66120) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Dobozból kivéve elvileg egyből frissít. Lehet az állítja át. Viszont szabványos módban is megy a 4K. Ehhez nincs köze. Csak a HDR és DV beállításokkal lesz gond, ahogy feljebb is írtam.

Ebben a módban 10 bites támogatást csak 24 Hz -en támogat, viszont nélküle magasabb Hz -en megy a 4K. Most próbáltam ki.

Szerk.:
Illetve ebben az esetben kilövi a játek módot.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66122) urbi73 válasza Dreimus (#66116) üzenetére


urbi73
senior tag

Minden úgy van beállítva ahogy mondjátok de nem jutottam előbbre . Az viszont igaz hogy előtte egy Fullhd -tv- re volt csatlakoztatva hónapokig. Frissítettem a tv , már az összes hdmi bemenetet kipróbáltam de semmi. Nincs több beállítási lehetőség .

-

(#66123) RudY válasza urbi73 (#66122) üzenetére


RudY
addikt

ahhhaa nekem One X-nél volt ilyen mizéria. A fiamnál volt egy ideig FHD tv-n, utána visszakerült, de nem "értette meg", hogy UHD tv-n van ismét. Sajnos nem emlékszem pontosan, hogy hol és mit, de nem volt elég a felbontás átállítása. Ha végképp nem jössz rá, akkor nyomj egy gyári alapot és inkább kezdd el újra a beállításokat, simán kell mennie.

(#66124) ρσгτσ válasza urbi73 (#66122) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Beállítások --> Általános --> TV és kijelző beállításai -->

Videómódok
illetve
Videóképhűség és képvizsgálat
alatt mi van?

RudY:
Volt amikor nekem is teljesen lehalt a beállítás. Amikor próbálgattam a különböző módokat.

Pl. ha DVI -n kilövi a színmélységet (vagyis csökkenti 8 bit -re), utána automatikusnál nem enged mást állítani. Csak ha HDMI -re raktam, aztán újra automatikusra.

Úgy vettem észre, hogy néha nem pont úgy működnek a képi beállítások, ahogy kellene.

Volt amikor meg elment a kép olyan módban, amit előtte teljesen jól használtam. Akkor kellett is neki a reset...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66125) v-man


v-man
őstag

Bocsánat az ismételt zavarásért, végül úgy gondoltuk a Full HD monitor elég lesz egyelőre a Series X-hez, ez a típus tűnik befutónak:
[link]
Ha feltétlenül butaság emellett dönteni, kérlek szóljatok :) :R

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#66126) urbi73 válasza ρσгτσ (#66124) üzenetére


urbi73
senior tag

Nálam nincs ilyen opció .Helyette képstílus van ami játék módra van állítva .

-

(#66127) ρσгτσ válasza urbi73 (#66126) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Bocs, nem fogalmaztam pontosan. Xbox -on értettem. Miközben össze van kötve a TV -vel.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66128) RudY válasza ρσгτσ (#66124) üzenetére


RudY
addikt

Igen, itt kellet variálni - ha jól emlékszem - és idővel elkapta a fonalat. :K

(#66129) Wesder válasza GeronimoTama (#66107) üzenetére


Wesder
félisten

Nem ez lesz, hanem valami kis indie 3rdparty cucc.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#66130) urbi73 válasza ρσгτσ (#66127) üzenetére


urbi73
senior tag

Most átállítottam 24 hz -re - 8 bit a színmélység ,így engedte a 4-k . A felbontásnál is látszik már ,de 1080-ra engedi beállítani csak .

[ Szerkesztve ]

-

(#66131) negyven2 válasza urbi73 (#66126) üzenetére


negyven2
veterán

Még meg lehet próbálni safe mode-ban indítani a konzolt (ez reset-eli a képernyő beállításokat).

Először is ha a Blu-ray olvasóban van lemez, akkor azt vedd ki onnan (ne legyen benne.

Tartsd nyomva a konzolon az Xbox bekapcsoló gombot (természetesen ezt bekapcsolt konzol esetében működik) kb. 10mp-ig (vagy amíg egyből ki nem kapcsol).

Majd nyomd le és tartsd egyszerre nyomva a konzolon lévő Xbox gombot és a lemezkiadó gombot olyan 10mp-ig, vagy egyszerűbben a második csipogásig. Ha jól csináltad, akkor 640x480-as felbontásban fog elindulni az Xbox, és töröl minden korábbi kijelző beállítást.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#66132) ρσгτσ válasza negyven2 (#66131) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen, ez lesz a végső megoldás. Elvileg ezzel (vagyis ez után) már működnie kellene.

Volt hogy nekem is csak így állt helyre, amikor piszkáltam a beállításokat...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66133) urbi73 válasza negyven2 (#66131) üzenetére


urbi73
senior tag

Nagyon köszönöm mindenkinek így már jó lett :R .

-

(#66134) urbi73


urbi73
senior tag

Ez a HDR-10 -ezen a tv -sem teljesen jó mert olyan fakó lesz tőle a kép .

-

(#66135) Wesder


Wesder
félisten

Amúgy izlandon a Premium kiadàs is csak 22k huf. Azért az úgy nem rossz 33.5k helyett.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#66136) szimszonos válasza v-man (#66125) üzenetére


szimszonos
őstag

Én már series x-hez nem vennék full hd monitort.Egy 1440p/120hz amivel már kihasználnád jobban a konzol tudását.Az is igaz hogy 1440p esetén 32 col alá nem érdemes menni.Ha ez az átmérő méret a max akkor jó lehet amit választottál.

(#66137) Roland0224


Roland0224
senior tag

Sziasztok!
Ezek a seagate külső hdd-k (pl: link)
Használhatóak normál célra is? Gondolok itt arra ,hogy a gépről rátegyem a fájljaimat illetve ugye xboxról a gameket.
Vagy csak az xbox ismeri fel és pc-vel "nem kompatibilis" ?
Szerk.:
Olyan megoldást keresek amivel ki tudom bővíteni az xbox tárhelyét de használható a hétköznapokban is dokumentumok (pdf,word, képek, videók etc) tárolására is.

[ Szerkesztve ]

(#66138) Wesder válasza Roland0224 (#66137) üzenetére


Wesder
félisten

Sima külső HDD, amire rànyomtak egy Xbox logót. Semmi extra.
Elég dràga ez 30-ért.

Itt egy màsik Seagate, szerintem semmivel se lenne rosszabb.

link

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#66139) Roland0224 válasza Wesder (#66138) üzenetére


Roland0224
senior tag

Szuper
Köszi:DD
Igen tudom csak megláttam az alzán aztán mondom rákérdezek

[ Szerkesztve ]

(#66140) axlfsi válasza ρσгτσ (#66109) üzenetére


axlfsi
veterán

Ja, hogy ugy! Azt hittem a MK11-rol volt szo... az "nincs Izlandon" ... ahogy egyebkent rengeteg jatek meg nem elerheto az izlandi shopban (ezt nem is ertem, ... de mintha mar egyszer volt volna rola szo, csak nem emlekszem a "megoldasra", miert is van ez igy...).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#66141) Steve1207


Steve1207
veterán

Kipörgött a Borderlands 3 fő sztori is most a hétvégén. Srácok ez a játék csúcs, de tényleg. Sztori kiváló, szövegezés állat, szereplők is korrektek, nagyon jól össze van rakva, mindemellett kellőképp hosszú, változatos. Nagyon emlékeztetett az egész a Bulletstorm pörgősségere, azt is nagyon szerettem, itt is nagyon gyors harcok voltak. Azért két boss eléggé megizzasztott, velük elment összesen 2 óra biztos. Nem ártottak volna a side mission-ök, de így is épp belefértem az időkorlátba (ládanyitogatás és gyors átfutás), 32 óra pörgött bele, bár többnek érzem a számlálóhoz képest, mert csütörtök este óta csak ez ment kisebb szünetekkel. Ami nagyon időrabló, az a fegyverek gyűjtögetése, szortírozása és eladása, bitang jó képességű cuccok vannak benne.
Összességében a sok savazás ellenére (ami alapján elkönyveltem egy bugos vacaknak, gép kikapcsolások, kilépések stb gearbox fórum és net is) teljesen pozitív minden téren a vélemény, egyetlen apró buggal találkoztam, igaz ott újra kellett kezdenem a chekpointtól (performance módban játszottam, quality is tudja a 60-at úgy emlékszem, de erre régebben is azt írták, hogy kevesebb a baj és nem is volt). Úgyhogy ez részemről 9/10-es játék, nagyon szívesen játszanám még tovább is.

.

(#66142) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gameplay Preview - Texas Motor Speedway | NASCAR 21: Ignition

Nagyon jó volt a tegnapi futam is, nézte valaki?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#66143) .LnB válasza ProEvoFan (#66084) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

31 autó hangjának összehasonlítása FH4 vs FH5: [link]
Nem nézek videókat a játékból, de ez engem is érdekelt. Szerintem jelentős az előrelépés.
Kiemelném a Zonda R-t. Amiről köztudott, hogy annyira hangos, hogy a legtöbb versenypályán sem legális a használata (közúton meg egyébként sem.). És a videóból eléggé átjön, hogy tényleg brutál hangja van.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#66144) ρσгτσ válasza urbi73 (#66134) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Most nem nagyon van időm keresgélni, de gondolom 8bit+FRC -t tud a TV, azért fakóbb. Tehát nincs "valós" HDR.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66145) persil válasza ρσгτσ (#66144) üzenetére


persil
nagyúr

Ezt tudod, hogy hulyeseg ugye?
Rengeteg tv csak 8bit+frc de olyan hdr-t tud, hogy megmesz tole.

Nem ettol lesz "valos vagy nem valos" a hdr.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#66146) ρσгτσ válasza persil (#66145) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Miért?

Szerk.:
Például melyiknél?

Fenti TV -nél úgy dereng SAPHI van, tehát minden korrekciónál át fog váltani egyénire a játék módból. Illetve szerintem a fényerő is kevés lesz, vagy a fekete fog eltűnni, ha világosítasz és élénkítesz.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66147) persil válasza ρσгτσ (#66146) üzenetére


persil
nagyúr

Ha a hdr10 fako, akkor ott vagy bena a panel, vagy keves a fenyero, de nem a 8bit+frc hibaja, attol meg lehetne nagyon jo a hdr megjelenites.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#66148) vg válasza Steve1207 (#66141) üzenetére


vg
addikt

Játszhatod tovább, mert a 4 dlc összesen tartalmában kb annyi mint az alapjáték (és mindegyik nagyon jó), kb olyan mint régen a mass effect 2-3 dlc-i, kivágták őket és pénzért adják.

(#66149) ρσгτσ válasza persil (#66147) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pontosítottam feljebb, hogy mire gondoltam.

8bit+FRC elv alapján nekem nem tűnik valósnak a HDR mód, de lehet én gondolom rosszul...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66150) persil válasza vg (#66148) üzenetére


persil
nagyúr

Nekem annyira hianyzott belole az elso ket resz "felfedezese" meg a rengeteg mellekkuldetes, hogy orulet.

Baromi jol indul, aztan valahol felenel teljesen atmegy egy cso-szimulatorba. A mai napig nem fejeztem be a sztorit, pedig mar a vegen jarok.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.