Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) persil válasza ρσгτσ (#66149) üzenetére


persil
nagyúr

Ertelek en, de nem kimondottan a 8bit+frc miatt szar a hdr egy tv-n, csak erre akartam kilyukadni.
Egy jo va paneles qled, megfelelo minosegu fald-dal es eleg magas fenyerovel nagyon jo hdr-t tud nyujtani, fuggetlen attol, hogy nem 10 bit a panel. Ettol nem lesz "hamis" hdr.
Csomo dolby vision tv is csak 8bit+frc, pedig azt nem irhatod ra akarmire(ellentetben a sima hdr-rel).

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#66152) vg válasza persil (#66150) üzenetére


vg
addikt

Dehát, pont olyan mint a második rész. :F Szinte minden életben lévő karakter beköszön valahogy.

(#66153) persil válasza vg (#66152) üzenetére


persil
nagyúr

A jatek masodik feleben csak mesz elore meghatarozott utvonalon, a ketto nagyon nem ilyen volt. Ne erts felre, nagyon jo jatek szerintem is, de az elso egy-ket fejezet es a vege fele oriasi szakadek van ilyen teren. Alig van nehany mellekkuldetes a vegefele.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#66154) Moby válasza persil (#66151) üzenetére


Moby
addikt

Nyilván ezért is van IPS paneles, edge ledes dolby vision tévé a piacon, nem is egy :D Eredetileg a DV nagyon szigorú volt, megkövetelte a dedikált chipet a dolbytól, mára pont oda csoffadt, mint a HDR10. Már hardver sem kell, panel sem kell, semmi nem kell, csak a jogdíj kell :DDD
És akkor mindezt megfejeli ez az xboxos player-led DV, aminek aztán már végképp semmi köze az eredeti DV célokkal. Ez az egész DV oda jutott, ahova a THX, és minden, alapvetően jónak indult kezdeményezés a minőség biztosítására. Egy hangzatos név, ami mögött már csak pénz van.

[ Szerkesztve ]

(#66155) persil válasza Moby (#66154) üzenetére


persil
nagyúr

De meg mindig sokkal kevesebb eszkozre tudjak rairni, mint a hdr-t, amit kb minden tv "tud" ilyen 300 nit-es fenyerok mellett, a vilag leghitvanyabb panelein, gyonyoru fekete szurkevel... :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#66156) Bep válasza negyven2 (#66131) üzenetére


Bep
senior tag

Ezt lehet be kellene tenni topik összefoglalóba :)

(#66157) lastmohican2


lastmohican2
tag

Az Odyssey is kipipálva, meglett minden acsi. Így kell egy játékot elkészíteni, s a közel 130 beletett óra szinte minden percét élveztem. A játékban még maradt tartalom ennek ellenére is, s összehasonlítésképp vissza is térek ezeket is kipipálni miután a Valhalla vagy a Origins is be lesz fejezve. Az Originshez jöhetne egy 60 fps patch, a Valhallát meg megpróbálom olcsón behúzni a közeljövőben (black friday). Játékstílust tekintve (assassin voltam, full stealth) melyik hasonlít jobban az Odyssey-hez?
Most jön a Forza 4, hogy a hátralévő DLC-ket is befejezzem, mire megérkezik a várva várt 5. epizód.

(#66158) Guitar14 válasza Bep (#66156) üzenetére


Guitar14
senior tag

Aztán a SS tulajok majd vakarják a fejüket, hogy mi az a lemezkiadó gomb. :P

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#66159) icemad válasza Guitar14 (#66158) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy emlékszem ott a párosítás gombot kell nyomni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#66160) hackeeeee válasza RudY (#66123) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A "deep color" funkció szokott gond lenni, plusz az is, hogy néha nem indítják újra a konzolt sokan, kijelzőcsere után.

De pl. monitoron csak akkor volt 120Hz-m, ha automatikusról HDMI-re tettem a kimenetet. Ha visszaraktam autora, akkor volt VRR, de csak 60Hz..

Viszont, nekem ugye erősítőre van kötve az Xbox, és ott a HDMI-t át kellett tennem azt hiszem Mode1-re Mode2-ről, mert különben nem volt 4K beállítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66161) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Hot Wheels Unleashed -et megvette valaki innen?

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66162) .LnB válasza ρσгτσ (#66161) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Viccnek drága szerintem. Várok míg GP-be kerül. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#66163) parandroid válasza ρσгτσ (#66161) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

50 EUR-ért?!?!?!?!?!

Azt a szart eleve senki nem fogja megvenni, hát még ennyiért... :U

Szerk: Lehet, hogy lassú vagyok (ehh, 2 sec), de legalább nem vagyok egyedül a (lesújtó) véleményemmel.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#66164) homerhamm válasza parandroid (#66163) üzenetére


homerhamm
addikt

Kv-nál 12ezer. :D Szerintem így videó alapján egy jópofa árkád játék gyerekeknek (is).

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#66165) ρσгτσ válasza .LnB (#66162) üzenetére


ρσгτσ
őstag

+ parandroid:
Én sem hivatalos store -ból veszek ilyeneket.

Nekem 10 rongy alatt beférne, ha olyan embernek is tetszik, akinek adok a véleményére. Többet ér nekem, mint egy tartalmas teszt a játékról.

Tetszett már olyan játék, ami a legtöbb ember szerint sz@r...és természetesen fordítva is előfordul. :D

Szerk.:
Werewolf: The Apocalypse - Earthblood például kifejezetten szórakoztató volt 9 ojró körül. Kb. annyit megért. A teljes árat közel sem. Azt sem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66166) Guitar14 válasza ρσгτσ (#66161) üzenetére


Guitar14
senior tag

Én is majdnem előrendeltem.
De annyian lehúzták itt, hogy már a fizetésnél zártam be a böngészőt...
Pedig a látványvilág az bejött és régen még volt több hotwheels-es játékom amiket nagyon szerettem.
Lehet én is várok egy akciót aztán majd eldől. Csak addigra már biztosan kihal a multi ha tényleg ennyire kevés a kontent benne. :(

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#66167) ρσгτσ válasza Guitar14 (#66166) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Jah láttam, múltkor kérdezted Nintendo topikban is.
Multi kb. kuka lehet (vagy rövid időn belül az lesz), mert mindenhol hasonló a csend.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66168) Moby


Moby
addikt

Ismét majdnem kereken 1 hét után visszakaptam zajproblémával beküldött XSX-em frankfurtból.
Így.
A hangja semmit nem változott (nyilván), úgy voltak vele inkább a külalakot igazítják a hangjához.

(#66169) .LnB válasza Moby (#66168) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azta qva... :(( :( Gondolom felvetted velük a kapcsolatot.. Mi lesz most?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#66170) Madoc válasza Moby (#66168) üzenetére


Madoc
veterán

Ha van bizonyítékod hogy milyen volt előtte akkor reklamáld meg. Tuti cserélik.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#66171) bandi0000 válasza Madoc (#66170) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ne legyen igazam de ezt szerintem rohadt nehéz bizonyítani, mármint akár a futár is leejthette, vagy ő maga is (nem mondom, hogy ő volt), és akkor hiába mutogatja, hogy milyen volt, talán annyiban lehet bízni, hogy ezek szerintem csinálnak róla valami képet/videót, és ott kiderülhet ez

Xbox One: bandymnc

(#66172) persil válasza Moby (#66168) üzenetére


persil
nagyúr

Egyebkent tenyleg nem ertem ezt a vilagot. Ilyen a foldon nincs, hogy az ember JAVITANI kuld vissza egy eszkozt es szetbasszak.

Ilyenkor meg kene nezni, hogy ki volt muszakban, aztan csa, azonnali hatallyal felmondani, olyan ajanlolevel mellett, hogy az eletben tobbet ne mehessen konzol kozelebe.

Remelem alaposan korbe lett fenykepezve bekuldes elott, hogy tudd bizonyitani.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#66173) Madoc válasza bandi0000 (#66171) üzenetére


Madoc
veterán

Másnak is volt már One-nál ilyen és cserélték.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#66174) Moby válasza Madoc (#66170) üzenetére


Moby
addikt

Nyilván nincs semmim. Én sem arra készülve küldtem be, hogy így fogom megkapni, nem fotóztam körbe, vagy ilyesmi. A matricát fotóztam le, hogy azt tudjam bizonytani, hogy nem volt bontva vagy ilyesmi.

(#66175) persil válasza Moby (#66174) üzenetére


persil
nagyúr

Mindegy, probald meg azert.

Csak dokumentaljak ok is, hogy mit es milyen hibaval vittek be.

Mindenki mas meg okuljon ezekbol es min. fenykepezze, vagy videozza a bekuldes elott.

Masnak is csereltek mar, remeljuk te is meguszod a "kieso idovel".

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#66176) balazs025 válasza persil (#66175) üzenetére


balazs025
senior tag

Az a baj, hogy ha beküldés előtt fotózza vagy videózza, abba is beleköthetnek, mert utána is sérülhetett. Talán a legbiztosabbnak mondható, ha miután megérkezett, a kicsomagolást is videózza. Bár az egy kissé nonszensz, hogy már ilyenkre kéne folyamodni. A one x-nél meg ha jól emlékszem, a külsö csomagolás sértetlen volt, szóval az nem is igazán történhetett szállításkor. De ahogy az, remélhetőleg ez is megoldódik.

[ Szerkesztve ]

(#66177) jeni válasza Moby (#66174) üzenetére


jeni
félisten

Ha minden igaz már 2x elküldted javításra az Xbox Series X?
Érdemes oda elmenni ahonnan átvetted a boxot vagy össze hozni találkát egy tulajjal és így videót készíteni mindkét cucc működéséről.
Amúgy van valami javítási lista, hogy mit csináltak vele?

(#66178) AssAssynn válasza persil (#66172) üzenetére


AssAssynn
őstag

Sőt, kövezzék is meg, és gyújtsák fel a házát is. Nehogy többet konzolok közelébe kerüljön.

----
Mindezt félretéve, tényleg siralmas a helyzet, azért egy márkaszerviztől nem ezt várja az ember. :( Megérdemelné a srác, hogy kapjon egy újat.

Különben elképzeltem, ha nem Frankfurtban, hanem mondjuk Budapesten lenne a szerviz, most még az is hozzá lenne csapva, hogy milyenek ezek a magyarok. Bezzeg így, hogy külföldön történt, elég simán az egyént megkövezni, nem kell az egész nemzetet. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#66179) persil válasza AssAssynn (#66178) üzenetére


persil
nagyúr

Ha en elkurok egy szamlat, akkor engem is megkoveznek es felgyujtanak.
Nyilvan tuloztam - bar megszoktam, hogy szovegertesben alulteljesit az orszag - de ez semmikepp sem elfogadhato.

Ez egy masik ember eszkoze, amiert penzt fizetett es johiszemuen azert kuldod garancia ido alatt szervizbe, hogy a hiba nelkul erkezzen meg.
Nem akarom elhinni, hogy minimalisan is elfogadott lenne barhol, hogy nem csak megjavitva nincs, hanem szet is kurjak.

Vagy szerinted az ugy oke, hogy "ja neha megesik, de nem gyakori"?

"tényleg siralmas a helyzet, azért egy márkaszerviztől nem ezt várja az ember."
Igen, ezt kellett volna kihamozni az elozoekbol is. Leveheted a kopenyt, helyreallitottad a beket. 😉

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#66180) Moby válasza jeni (#66177) üzenetére


Moby
addikt

Nem, most volt először javításon. Nincs róla semmi, hogy mit csináltak vele. Szerintem semmit, mert még aznap eljött vissza, ahogy a UPS fuvarlevél szerint odaért, idő sem lehetett semmiféle javításra.

(#66181) Voy15 válasza AssAssynn (#66178) üzenetére


Voy15
tag

Honnan tudod? Lehet, hogy magyar cseszte szét direkt :DDD

(#66182) ρσгτσ válasza AssAssynn (#66178) üzenetére


ρσгτσ
őstag

"Különben elképzeltem, ha nem Frankfurtban, hanem mondjuk Budapesten lenne a szerviz, most még az is hozzá lenne csapva, hogy milyenek ezek a magyarok."

Mert ebben elég sok "munkája" van a magyar szervizeknek. Ami miatt elég sz@r itthon a megítélésük. Az egyik nagy kedvencnek még saját topikja is van itt a PH -n. Sajnos ez alapján írják le a többi szervizt is.

Egyébként szomorú a fenti eset. Én nem gyengén lennék ideges. Nem egyedi eset, de nem is igazán jellemző. Ami persze nem vigasztalja azt az embert, aki így kapja vissza.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#66183) Bep válasza Voy15 (#66181) üzenetére


Bep
senior tag

Így van. Lehet pont egy magyar volt műszakban külhonban és ő javította. Mocskos egy nemzet vagyunk. ;]

ρσгτσ #66182:

Igen, amikor van egy drágább eszközöd aminek állapota f*s, de félsz elküldeni garanciális javításra, nehogy az állapota f*s/2 legyen.

[ Szerkesztve ]

(#66184) hombre[EU] válasza Moby (#66168) üzenetére


hombre[EU]
veterán

szóval,ha valami baja lesz akkor ali+házi mókolás... vagy elküldeni kínába, mégiscsak ōk értenek hozzá :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#66185) Voy15 válasza Moby (#66180) üzenetére


Voy15
tag

Szerintem van valami diagnosztikai tool cuccuk, amit rádugnak aztán az kijelzi, hogy mivel lehet hiba.
Gondolom a tiedet rádugták, nem dobott nekik semmit (csak a hangra panaszkodtál), aztán be is rakták szépen a "return to sender" dobozba.

A helyedben visszaküldeném nekik ismét, csak írnék is egy kis leírást angolul, hogy minden oké vele, csak kurva hangos, ezenkívül ezek a külsérelmi nyomok nem voltak rajta mielőtt küldted volna először. Persze ezt nyilván normális hangnemben írnám le, nem asztalcsapkodós stílusban.
Ezt a papírt meg beraknám közvetlen a box mellé, hogy az lássa aki kinyitja.
Szerintem egy próbát mindenképpen megér.

(#66186) negyven2 válasza Moby (#66180) üzenetére


negyven2
veterán

A gép sorozat száma alapján ugyan azt a gépet kaptad vissza (a gyári dobozon/számlán lévővel érdemes összehasonlítani)? Nekem a FAT One esetében egy másikat küldtek vissza (ami igaz már nincs közvetlenül nálam, de azóta sincs gond vele 17 óta). Ugyanis elég gyakori az a a megoldás is, hogy a "hibás" készüléket felteszik a polcra és helyette kapsz egy másikat.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#66187) .LnB válasza Moby (#66168) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egyébként, így kezd értelmet nyerni az a múlt heti pletyka, hogy az MS engedni akarja, hogy a felhasználók maguk javítgassák a masinát. Most már sajnos értem, hogy miért. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#66188) Moby válasza negyven2 (#66186) üzenetére


Moby
addikt

Ugyanazt kaptam vissza, főleg ezért is fotóztam le a matricát. És sajnos csak azt. Közben beszéltem velük, ha nincs róla fotóm, hogy milyen volt előtte, akkor kb ennyi is a történet. Az meg nincs. A sarkáról biztos nincs, talán olyan fotóm van valami, amin látszik az eleje, de most egy távoli fotón megmondani, hogy ott volt-e a karc...mission impossible. Ígyjártam.

(#66189) urbi73 válasza ρσгτσ (#66144) üzenetére


urbi73
senior tag

Közben ez is megoldódott mert hozzá kellett kalibrálni egy kicsit , és így már nagyon szép lett.

-

(#66190) Moby


Moby
addikt

Azt el is felejtettem lefotózni, illetve írni korábban, hogy mindezek tetejébe egy hosszú cérna lógott ki a driveból. Ennek mondjuk kicsit érdekelne a története, mert sem sérül sarkot, sem karcot, nade cérnát pláne nem küldtem oda nekik :DDD Hogy kerül ilyen egy driveba?

(#66191) persil válasza Moby (#66190) üzenetére


persil
nagyúr

Cselőpókot akartak vele kihúzni a meghajtóból szurokkal... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#66192) Mephike válasza Moby (#66168) üzenetére


Mephike
senior tag

Ez nagyon durva :(

(#66193) F_Peter válasza Moby (#66190) üzenetére


F_Peter
őstag

Ha kell fotó jó állapotú gépről szerintem van itt olyan aki tud küldeni. Akár cérnával vagy cérna nélküli. :)

[ Szerkesztve ]

(#66194) hombre[EU] válasza persil (#66191) üzenetére


hombre[EU]
veterán

miután elejtették elvarrták a szálakat...

Life, Uh, Finds A Way

(#66195) Hunt3r22 válasza Moby (#66168) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Hívd fel őket és kérj cserét!

Én is ezt tettem, miután visszakaptam a gépemet amin semmit nem csináltak.

Xr

(#66196) AssAssynn válasza ρσгτσ (#66182) üzenetére


AssAssynn
őstag

Egy jelenséget szóltam meg, amit mindenre rásütnek sajnos, függetlenül attól, hogy van-e alapja, vagy sem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#66197) persil válasza AssAssynn (#66196) üzenetére


persil
nagyúr

Pedig ebben a temaban pont te voltal egyedul, aki ezt felhozta.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#66198) everest140 válasza Moby (#66190) üzenetére


everest140
tag

Meglepődve láttam a képet, jól odaverték valaminek a sarkát vagy leesett a konzol és ott érte az esés, mindenesetre nagy ütést kaphatott az biztos.

Ezek után tényleg elgondolkodik az ember, hogy megéri-e elküldeni vagy idővel nekiessen-e otthon utánajárással, idő ráfordítással.

(#66199) AssAssynn válasza persil (#66197) üzenetére


AssAssynn
őstag

Hát igen... mert ahogy írtam is, sajnos olyan a társadalom, hogy ha itthon történik egy ilyen eset, akkor kötelező jelleggel hozzá kell tenni, hogy ilyen-olyanok a magyarok. Ha külföldön történik hasonló eset, ott ez nem számít.
Na, nem az hiányzik nekem, hogy itt most németezés, meg minden más egyébezés is meginduljon a magyarozás mellett, hanem, hogy leszokjanak arról az emberek, hogy tulajdonképpen a saját nemzetüket szidják.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#66200) persil válasza AssAssynn (#66199) üzenetére


persil
nagyúr

En ezt ertem es egyet is ertek, de jelen esetben, ha te nem hozod fel, akkor fel sem merult volna senkiben. :U

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.