Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72401) parandroid válasza k.kristof (#72400) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Yay. Na, akkor irány Suramar. Közben azért bejelentkezek hc-be is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72402) #57919488 válasza Viktor77 (#72391) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ha a passziv gold termelesnek nincs ertelme akkor valoban felesleges vele foglalkozni.

(#72403) parandroid válasza #57919488 (#72402) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gold nem jön már garrisonból. Sőt, ládák lootja is nerfelve, abból sem lehet már pénzt csinálni. Marad a garrison resource beváltása alapanyagra, de már az se éri meg. Szóval ha nem acsira hajt, tényleg fölösleges nekiállni. Kb a Pandarias kiskert szintjére került ez is az új kieggel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72404) Janusz001


Janusz001
őstag

Én sumptuous fur -ra szoktam beváltani, az még elég jó áran elmegy ah -ban.

(#72405) Viktor77 válasza #57919488 (#72402) üzenetére


Viktor77
titán

Közel sem biztos, hogy amit beleöl gold, az visszajön. Sőt, inkább az biztos, hogy nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72406) Janusz001


Janusz001
őstag

Az csak nekem újdonság, hogy a pvp -s wq toronyfoglalós tetején egyszerre van jelen az allis és hordás boss is? Elkezdem gyepálni a hordás főnököt, allis meg jött segíteni. Eddig ilyet nem láttam, pedig párszor már megmásztam a tornyot.

(#72407) #57919488 válasza parandroid (#72403) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nem reklamozni akarok de ideznek a Gold Hungary Legion Guide-bol: "karakterenként havonta minimum 25+ ezer goldot, de akár 40-50 ezret is kiszedhetsz".
Mar en is nagyon regen felvazoltam a Garrison nerf utani lehetosegeket itt a topic-ban de a konyv meg adott azert tippeket aminek segitsegevel joval tobb mint 50k+ kieszedheto :)
Egy olyan Garrison kiepitese mint a konyvben szerepel garantaltan termel 50k goldot es en ehhez meg legyartom azokat a dolgokat is amiket a mai napig nagyon visznek AH-ban WoD-os idokbol.
A Garrison kiepitese bizony ido, sok (es sok gold de ezt gyorsan lehet potolni akar cata raidekbol) . De ha beindult akkor garantaltan fixen es passzivan termel ennyit goldot a kovetkezo nerfig.
Mint mar irtam ha a passziv gold termelesnek nincs ertelme akkor valoban felesleges vele foglalkozni :))

[ Szerkesztve ]

(#72408) Viktor77 válasza #57919488 (#72407) üzenetére


Viktor77
titán

Havi 25K? Annyiért a Garrison HS-t nem éri meg elnyomni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72409) Viktor77 válasza parandroid (#72399) üzenetére


Viktor77
titán

Gearre ne költs semmit. Jön az magától. Én elbasztam kb 150K-t fullos upgrade-elt gearre kb. 2 hete, már csak az öv meg a cipő van rajtam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72410) #57919488 válasza Viktor77 (#72408) üzenetére


#57919488
törölt tag

Az mar a te dolgod ha eldobod magadtol a havi 25k+ goldot / karakter lehetoseget de nem kell azt allitani, hogy: -"Közel sem biztos, hogy amit beleöl gold, az visszajön. Sőt, inkább az biztos, hogy nem."
Havi 25k de inkabb legyen havi 50k+/ karakter(!) ha valaki nezi, hogy a GR-t AH-ban mire erdemes kivaltani vagy eppen mi az amit erdemes legyartni mert toretlenul veszik a mai napig. pl: Temporal Crystal a napokban Ragnan 80g korul ment es szinte minden szakmanal vannak eladhato dolgok toretlenul.

[ Szerkesztve ]

(#72411) Viktor77 válasza #57919488 (#72410) üzenetére


Viktor77
titán

Ha ő egy friss karakter, üres garrisonnal, kis "vagyonnal", tudod mikorra térül meg a befektetése? Soha.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72412) #57919488 válasza Viktor77 (#72411) üzenetére


#57919488
törölt tag

Mint irtam:
"A Garrison kiepitese bizony ido, sok (es sok gold de ezt gyorsan lehet potolni akar cata raidekbol) . De ha beindult akkor garantaltan fixen es passzivan termel ennyit goldot a kovetkezo nerfig."

(#72413) Viktor77 válasza #57919488 (#72412) üzenetére


Viktor77
titán

Én meg ezt mondom. Mire ő odajut, hogy meglegyen minden a garrisonjában, termel némi resourceot (sokat), addigra ez lehetőség már sehol nem lesz.
Neked igen, mert mindkettő adott már most.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72414) #57919488 válasza Viktor77 (#72413) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ez benne van. Nem neztem meg a 7.1 note-ot igy lehet meg ujabb Garrison nerf is lesz. Remelem nem :DDD

(#72415) Viktor77 válasza #57919488 (#72414) üzenetére


Viktor77
titán

Nem hiszem, hogy már hozzányúlnak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72416) Lirion válasza parandroid (#72388) üzenetére


Lirion
addikt

Én személy szerint a 818-as ilvl-hez képest a saját 120k-s dps-emet nem éreztem különösebben gyengének

A 120k-s dps hc dungeonben nem túl acélos, de nem veszélyesen gyenge, olyan középszerű inkább. Én láttam 850-es dps-eket is ennyit vagy még kevesebbet tolni hc dungeonben...

Van még valami amerre érdemes nézelődni, vagy ez jó kiindulópont?

Amit én csináltam a friss altommal: heti 2v2 és 3v3 aréna győzelem (ebből 2db 840-es cucc jött), volt egy BoE 835-ös trinketem, amit beraktam a tatyóba, így megvolt az elméleti 810-es ilvl, ezzel mehettem hc dungeonbe (valójában még 800 se volt :D). Párat letoltam, estek cuccok, aztán az order hallos setből is 2-3-t elég hamar meg lehet szerezni, amiket 820-re olcsón fel lehet húzni. Közben a wq-ek is elkezdtek magasabb ilvl-es geart adni, így hamar meglett az elméleti 825-ös ilvl, amivel mehettem EN LFR-be. Onnan is jött pár holmi, közben meglett a 3. relic slot, ahová egyből tudtam egy 840-es relicet rakni, így alig egy hét alatt a 790-ről az ilvl-em felugrott 838-ra. Összesen 4 normal és 3 hc dungeont mentem, plusz 2-szer végig toltam lfr-es EN-t.

(#72398) Viktor77

Wowheaden 225 napot írnak a maxra.

Aztán ezt milyen univerzumi matekkal számolták ugyan ki? 1-1 szint 5 nap alatt van meg, a 25 szint barátok közt is "csak" 125 nap, nem 225.

[ Szerkesztve ]

(#72417) Viktor77 válasza Lirion (#72416) üzenetére


Viktor77
titán

Írtátok már, de hirtelen nem találom. Mikortól adnak magasabb ilevelű cuccot a WQ-ek? Már múlt héten is 845 fölött voltam (most 852), de még mindig ilyen 820, 825, 835-tel akarják kiszúrni a szemem.

Én sem tudom, hogy számolták ki, mert egyrészt nem mind 5 nap (már az ottani táblázatban sem), másrészt nem tudni az utolsók mennyi ideig tartanak.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72418) Csapoati válasza Viktor77 (#72417) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A 820-asból is lehet akár 855 is simán (tudom, 895 a max), szóval érdemes csinálni őket. Arról nem is beszélve, hogy az adott napi ladából is simán jó cuccok jöhetnek.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#72419) Roland861010 válasza Csapoati (#72418) üzenetére


Roland861010
addikt

Napi ládából ugyan már...eddig max 830 ilvl-ü item esett.

(#72420) Csapoati válasza Roland861010 (#72419) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pech, nekem tegnap 855-ös, ma 845-ös. Lehet ez is ilvl függő, nekem az most 850.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#72421) k.kristof válasza Roland861010 (#72419) üzenetére


k.kristof
őstag

Nekem ma esett 855-ös nadrág, egy guildtársnak meg már legendary is esett belőle.

(#72422) thomeef válasza k.kristof (#72421) üzenetére


thomeef
őstag

Nekem is wq ládából esett leg.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#72423) Redcaster


Redcaster
őstag

Nos, nem hittem volna, hogy ilyet is fogok látni WoW-ban, de ma összekerültem az első bottal dungeon közben. Rögtön kettővel is, mindketten DK-k voltak, ugyanarról a szerverről, az egyik tank, a másik dps... Ment is a report mindkettejükre :K

(#72424) Healbacsi válasza Redcaster (#72423) üzenetére


Healbacsi
őstag

Honnan tudod, hogy botok voltak? Nem lehet, hogy 1 jatekos volt es a masik karakter multiboxolt karakter volt?

(#72425) Redcaster válasza Healbacsi (#72424) üzenetére


Redcaster
őstag

A mozgásukon lehetett látni, nem volt folyamatos, "szögletesen" fordultak...
Mire leírom, a következő instában megint 2 botot használó ember volt, az egyik megint tank, a botja 0 damaget tolt, a másik dupla elem shámi volt :U

(#72426) Lirion válasza Viktor77 (#72417) üzenetére


Lirion
addikt

805+-tól 835+-ig mennek a wq-es cuccok, kivéve a dungeon és pvp itemeket, amik 840+-osak. Szóval 852-es ilvl-lel nem sok esély van már wq-ekből tovább fejlődni.

(#72427) Healbacsi válasza Redcaster (#72425) üzenetére


Healbacsi
őstag

A szogletes fordulas nagyon sok jatekos sajatja. Siman lehet, hogy multibox (0 kiosztott damage eseten nincs jol beallitva), avagy egyik karakter boostolja a masikat, a masik follow-ra van allitva.

Nem akarok okoskodni, de ennyibol meg nem feltetlen botok.

Mondjuk a forumokon megint eleg sok post szuletik a honorbuddy miatt.

(#72428) Janusz001


Janusz001
őstag

Én jó néhány fishing botot láttam, miközben csináltam az artifact pecabot küldit.

(#72429) [-HERO-] válasza Janusz001 (#72428) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Es egy pecazo karakterrol hogyan mondod meg hogy bot ha egy helyben pecazik?
Nekem valahogy mind egyformanak tunik, nem igazan velek felfedezni koztuk kulombseget.
Esetleg valaki nagy uszoval nyomja valaki kicsivel.
Vagy aki nagy uszoval nyomja az tuti nem bot? :D

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#72430) Janusz001 válasza [-HERO-] (#72429) üzenetére


Janusz001
őstag

Én szinteztem suramarban az artifact botot, pár órán át folyamatosan szedtem ki a poolokat. Ő mindeközben ugyanott állt, csak pecázott. Próbáltam kommunikálni vele, whisper, emote, de semmi. Ja, és néhány percenként ugrott egyet.
Nekem ez felettébb gyanús, majd a gm eldönti jogos -e a report.
Bár Virág elvtárs is megmondta, az a gyanús, ami nem gyanús.

(#72431) csuzda válasza #57919488 (#72407) üzenetére


csuzda
aktív tag

Mondasz pár szót erről a könyvről?

(#72432) k.kristof válasza csuzda (#72431) üzenetére


k.kristof
őstag

[Link]. Van mindhárom részhez leírás, megnézhető a tartalomjegyzék.

(#72433) adrian360


adrian360
őstag

Goldozáshoz, AH-záshoz kapcsolódik, hogy szerdán jön a 7.1-el a változás hogy a Blood of Sargeras-t el lehet adni különböző alapanyagokért, így jelentős mozgás várható pl a növény piacon is ( starlight rose szerintem nagyot fog zuhanni, az eddigi lassú egyenkénti gyüjtögetés helyett elég csak beváltani ).

(#72434) xPraetoriaNx válasza adrian360 (#72433) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Igen, ezen én is néztem, Blizzard csinál egy olyan rendszert hogy herbalism instant milliomost csináljon az emberből, majd aztán egy kardcsapással kinyírja az egészet a francba. Még nekem is 400 Blood van a bankomban, pedig nem játszom 0-24... Szóval most jön az hogy ilyen 5 goldokért fog menni a növények 20-as stackja vagy franc se tudja...

There is no war. Only the harvest.

(#72435) ldave


ldave
félisten

DK-khoz kérdés: hétvégén elkezdtem a frost DK-m húzását és 101-es szinten az egyik hazaút során megszólalt a Lich King, hogy ideje a második horseman feltámasztásának. El is mentem az említett Stromgarde Keep-hez, bejártam az egész területet, de nem jött elő semmi. Kell valami küldi is, ami odaküldene?

A Slime draws near! Command?

(#72436) k.kristof válasza ldave (#72435) üzenetére


k.kristof
őstag

Nekem blood DK-m van, de még csak az artifactot szereztem meg. Viszont ilyen küldiknél általában adnak egy portált, amivel odajuthatsz, mert nem a rendes világban játszódnak, hanem egy külön scenarioban vagy phase-ben. Order Hallban nincs semmi?

(#72437) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdv!

tudja valaki, hogy ahhoz, hogy a "zoom"-ot messzebre tudjam állítani, még mindig kell hozá valami addon?
régebben már volt téma csak nem találom.
egy hozzáértő korrekt válszát előre is köszönöm!

(#72438) k.kristof válasza Nyugis (#72437) üzenetére


k.kristof
őstag

Addon sose kellett, konzolparanccsal lehetett állítani nagyobbra, mint amit a csúszka engedett. A Legion óta azonban annyi a max, amennyit a beállításoknál húzni tudsz, nincs nagyobb.

(#72439) [-HERO-] válasza Janusz001 (#72430) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Ennyi erovel a jatekos bazis 30% at repoltolni kellene mert kb szerintem annyian botolnak folyamat.
Nincs ezzel semmi baj, kepzeld el milyen arak lennenek es milyen alapanyag hiany ha nem lennenek a farmerek.
Lenne baj dogivel.
Plussz meg fizetunk a jatekert es mivel nem played time utan szamol a blizz igy elhiszem hogy van olyan aki 0-24 ben ki akarja hasznalni azt amiert fizetett, viszonylag jogosnak is tartom.
Ne erts felre nem vedem oket de bajom sincs veluk mivel sokunknak beloluk van goldunk...
En sosem reportolok senkit, pedig tenylegesen lattam mar en is parat, csak fishingnel nekem sosem egyertelmu :)

Egy szo mint szaz amig profitalok en is a botolokbol addig en megferek veluk egy szerveren :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#72440) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!

Elkezdtük az asszonnyal a légiót, egy kicsit túlhaladt a gépeink felett az idő. AZ asszonynál teljes csere szükséges, ehhez kérem a segítségeteket.

AMi esetleg maradhat a gépéből, az a vinyó, és talán a videokártya, bár ez kérdéses. 5670 1 gb ddr5. (maradhat?)
Ezek köré kellene építeni egy gépet. Elvárások: legyen 60 stabil fps raid környezetben is. Nem szükséges ultra/high beállítás.
Mit javasoltok?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#72441) xPraetoriaNx válasza Peti78 (#72440) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Ha visszaolvasol kicsit, többször többen kifejtettük már, hogy WoW motorja sajna régi és amúgy is fos, szóval a szó szoros értelmében mondom, fél milás gépen is csak "gimpelt" grafikával tud 60 FPS-sel menni... Úgyhogy erre a kérdésre így sajna nem lehet válaszolni.

De lévén a WoWot amúgy se a látvány miatt játssza az ember, így egy középszar gépen, közepes grafikával már bőven jól lehet tolni, és akkor többhavi fizetés se megy ki az ablakon. Szerintem :)

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#72442) Csapoati válasza Peti78 (#72440) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha raiden 60 fps kell, akkor az a kártya sajnos kuka. Én egy 750Ti-t vennék vagy piros oldalon egy R7 370-et.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#72443) Arnold2 válasza Peti78 (#72440) üzenetére


Arnold2
őstag

Sajnos még nem tudtam beletenni az összefoglalóba, de megkértem a Milyen asztali gépet vegyek topic lakóit hogy ajánljanak gépet kimondottan WoW-ra.

Két válasz érkezett, remélem segít: [link] és [link].

(#72444) k.kristof válasza [-HERO-] (#72439) üzenetére


k.kristof
őstag

Nem kell ennyire túlbonyolítani a kérdést. Aki játszik, elfogadta az EULA-t. Az EULA tiltja a botolást. Aki botol, azt banolják csak, megérdemli.

(#72445) birno válasza k.kristof (#72438) üzenetére


birno
addikt

Elvileg ez nem teljesen igaz, ha alap interface-n maxra van allitva utana meg ezzel szabalyozhato:
/console cameraDistanceMaxFactor 2.6
Ha jol tudom az alap 1.9, legalabbis 1-2 honappal ezelott ennyi volt es kulon be kellett allitani a nagyobbra, akkor is ha amugy maxra volt huzva az alap interface csuszkaja.
Aztan lehet ez valtozott azota.

(#72446) Peti78


Peti78
őstag

Köszönöm az eddigi válaszokat! Azt hiszem, lejjebb kell adni az igényeket, 50ezret nem szeretnék csak videokartyara kiadni. Plane, hogy kettő kell belőle, mert az enyémben is kell cserélni. Tehát raid környezetben élvezhető legyen a játék.
Ha esetleg van valakinek 20 üres perce, megnezhetné, hogy mit érdemes vásárolni. Innen [link]

Alaplap, táp, proci, memoria, vga
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#72447) Tyler Durden válasza k.kristof (#72432) üzenetére

Megvette ezt a könyvet vki esetleg? Én nagyon gondolkozom, hogy beruházok rá, főleg ha van updatelés.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#72448) Csapoati válasza Peti78 (#72446) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egyrészt mennyit szánsz rá? Másrészt ez egy kimondottan drága bolt.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#72449) k.kristof válasza Tyler Durden (#72447) üzenetére


k.kristof
őstag

Nekem megvan.

(#72450) Lanash válasza k.kristof (#72449) üzenetére


Lanash
aktív tag

És elolvastad?
Ha igen, profitáltál belőle? Kb mennyivel lettél gazdagabb a könyv után?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.