Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72051) feri1014 válasza Janusz001 (#72050) üzenetére


feri1014
senior tag

Nekem is megoldotta.

(#72052) Nimda


Nimda
addikt

Törölve.

[ Szerkesztve ]

(#72053) k.kristof válasza Nimda (#72052) üzenetére


k.kristof
őstag

Két hozzászólással feletted írják, mi a megoldás.

(#72054) powernap


powernap
tag

ezt a time walkingban szerzett Timewarped Badge-t lehet valami értelmesre költeni?

(#72055) Healbacsi válasza powernap (#72054) üzenetére


Healbacsi
őstag

Transmog, toy, pet, mount, heirloom upgrade. Kerdes, kinek mi az ertelmes ezek kozul.

(#72056) -NRGyP-


-NRGyP-
tag

Sziasztok!

Előre leszögezem, elég noob kérdés lesz, úgyhogy elnézést érte, de szeretnék kicsit tájékozódni.
Konkrétan 10 éve játszottam utoljára a játékkal, és nem vagyok rá büszke, de tört szerveren, egy kisebb baráti társasággal. Ott egészen mások voltak a szabályok mint eredetin, akár egyedül is bemehettél pl. Molten Core-ba, ha jól tudom azért ez eredetin nem így van...

Elkapott a nosztalgia, és szeretném megvenni a játékot az összes kiegészítővel. Az aggályom az, hogy jelenleg egyetlen ismerősöm sem kapható erre, és mivel én is már harminc felett vagyok, én is csak "hobbi" szinten játszanék (meló/család stb.). Nyilván hetente többször, hétvégente többet, de egy szigorú klán menetrendet nem tudnék tartani. Van esély az ilyen "magányos" játékosnak is a teljes szórakozásra, instázásra, raidek stb? Jó pár új fogalommal is meg kéne ismerkednem, de ez persze nem gond, első körben az érdekelne, hogy Ti hogy tapasztaljátok, be lehet verődni egy két ad-hoc instázásba közös küldikbe?

Bocs a hosszúra nyúlt hsz.-ért és köszi az infót!

Jó játékot mindenkinek :)!

(#72057) Healbacsi válasza -NRGyP- (#72056) üzenetére


Healbacsi
őstag

Egyedul is be tudsz menni barmely regi raidbe, sot mindenfele problema nelkul gazolhatsz vegig rajtuk.

Egyedul is mindent el tudsz erni a jatekban, csak ido kerdese.

Legyen nemi angol kommunikacios kepesseged (ha nem akarsz csak magyarokra hagyatkozni). Az egyedullet csak indulaskor kardinalis kerdes, idovel mindenki talal baratokat.

A jatekban rengeteg dologgal lehet foglalkozni, sokkal tobbel mint 10 eve.

Ja es meg 1 valami. Itt mukodik minden, nem ugy mint a tort szervereken.

[ Szerkesztve ]

(#72058) whitezo88 válasza -NRGyP- (#72056) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Jópár éve már a solo élmény is szinte teljes. Automata csapatkeresés akár raidbe is (raid finder: csökkentett nehézség kicsit gyengébb loot). Sima 5 fősbe már asszem 10től lehet menni, csak jelentkezel ingame, és automatikusan szól ha van csapat és be is teleportál. Sok casual guild is van. A questelés, fejlődés is felhasználóbarátabb. Rengeteg dologgal el lehet magad fogalni, gyűjtögetés, felfedezés, stb.

(#72059) -NRGyP- válasza Healbacsi (#72057) üzenetére


-NRGyP-
tag

Az utolsó mondatodon felnevettem :)! Ott valóban voltak érdekes dolgok...

Köszi az infókat, az angollal nincs semmi para, megy szerencsére, de a hangulat miatt valóban jó lenne magyarokkal nyomulni.

Még egyszer köszi, azt hiszem akkor beleásom magam az összefoglalóban található linkekbe, meg a játékba is.

:R

(#72060) fordfairlane válasza -NRGyP- (#72056) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én egyedül játszom, és főleg mikor kijön valami újdonság, patch, új kiegészítő, akkor simán lehet csak a szimpla fejlődéssel sok időt eltölteni, 5 fős instákhoz, random BG-hez sem kell guild, bár raidelni már nem szoktam. Amikor jobban tudok vele foglalkozni, meg érdemes is, mert van mivel, veszek online 30 nap game time-ot, amikor leül a dolog, akkor meg nem hosszabbítom meg. Én ezt csinálom már évek óta, így olyan sokba sem kerül.

x gon' give it to ya

(#72061) -NRGyP- válasza whitezo88 (#72058) üzenetére


-NRGyP-
tag

Igen, ezekért az élményekért gondoltam belevágni. Más játék nem nagyon köt le hosszú időre mostanában, pedig jó lenne egy jót játszani amikor már mindenki alszik otthon :DD

Köszi neked is a pozitív hozzáállást, azt hiszem ezentúl gyakrabban leszek a látogatója ennek a topicnak.

(#72062) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Lementem Timewalk Black Morassba, és feltűnt valami: eltüntették a vizet! Érdekes újítás, ennyivel is gyorsítják.

(#72063) Tigerclaw válasza -NRGyP- (#72056) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A WoW tartalom 90%-a a casual playereknek szól, a maradék 5-5 pedig a profibb raidereknek, vagy pvp-seknek, szóval nyugodtan vedd meg. Most egész jól jön a gold, vagyis ha befizetsz 1 hónapot, valószínűleg elég is lesz, mert ha maradsz, jó eséllyel már ingame megveheted a játékidőt.

Mindenképp PvE realmon indíts karaktert. Erősen ajánlom, hogy nem powerlevelinggel, instázással fejlődj, hanem a történetek és questek szerint. Így is túl gyorsan leszel 110-es.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#72064) Grillo válasza -NRGyP- (#72059) üzenetére


Grillo
senior tag

Én is ebben a cipőben járok, azzal a különbséggel, hogy én hivatalos szervereken játszottam, de 10 éve abbahagytam. Így karaktereim vannak (a főkari 79-es), de most egyelőre csak az ingyenes próbagémmel tolom, toltam pár 20-as karaktert, amik anno nem voltak elérhetőek.
Lehet ma elő is fizetek egy hónapra, mert már mennék tovább.

(#72065) -NRGyP- válasza Tigerclaw (#72063) üzenetére


-NRGyP-
tag

Köszi a tippet a szerverre vonatkozólag!

Ha már itt tartunk.
Pont most vagyok azon, hogy megvegyem. Jelenleg két dolog közül tudok választani a Battle.net shop-ban.

A sima WoW 14.99-ért meg a WoW+Legion 49.99-ért.
A második már az összes eddigi kieget tartalmazza, vagy azokat még majd külön meg kell vennem?

Bocsi, tudom megint láma kérdés, de mint mondtam 10 éve nem követem, úgyhogy nem vagyok nagyon képben...

A téma összefoglalóban Battlechest-nek hívja ami az összes keiget tartalmazza (kivéve persze Legion), de olyat nem látok a store-ban.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#72066) whitezo88 válasza -NRGyP- (#72065) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A sima wow mindent tartalmaz kivéve a Legiont. Szóval ha van ilyen 50 eurós bundle, az jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

(#72067) -NRGyP- válasza whitezo88 (#72066) üzenetére


-NRGyP-
tag

Hű köszi a gyors választ, már a telepítésnél járok :)) !

És persze minden kedves fórumlakónak köszi a tippeket akinek nem válaszoltam külön!

:R

[ Szerkesztve ]

(#72068) #57770240


#57770240
törölt tag

Holnapi nap folyamán kb 5-6 órától valakinek lenne kedve Mythic4 Vault of the Wardens-hez? //Horda oldal//
Sajnos csak ilyen alacsony szintű kulcsom van jelenleg, de majd lesz jobb is. Sanguine buff van rajta. Shizux#2228

Edit: 855 Holy pala, csak tank és DPS kellene.

[ Szerkesztve ]

(#72069) Grillo


Grillo
senior tag

Na, előfizettem.
Ti mit tennétek a helyemben? A main kari egy 79es shaman, Brutal Gladiator setben, ami, ahogy nézem, szart sem ér a jelenlegi talentek és spellek mellett.
Merre menjek? Minek kezdjek neki?
Melyik spec a legajánlottabb?

(#72070) Csapoati válasza Grillo (#72069) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem igazán értem a kérdést. Lényegtelen miben vagy, ha elkezded a fejlődést, hamarosan úgyis lecserélsz mindent. Ha 79-es vagy, egy szintet felhúzol valami instában, irány Orgrimmar és onnan mehetsz is Mount Hyjalba questelni. Specből meg amit szeretnél, fejlődés közben nem számít annyira.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#72071) Grillo válasza Csapoati (#72070) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi, kb. ennyire volt szükségem. :DDD

(#72072) Lirion válasza Janusz001 (#72050) üzenetére


Lirion
addikt

B+ hogy nem néztem ide hamarabb. Délután órákon át szoptam ezzel a hibával, a végén újraraktam mindent, mire be tudtam lépni.. Legalább annyi haszna lett, hogy felszabadult 15 giga helyem a vinyón...

(#72073) Janusz001 válasza Arnold2 (#72049) üzenetére


Janusz001
őstag

No, ma reggel is volt a quest, direkt figyeltem, Freeing th Taken quest Suramarban, ölöm a mobokat a quest itemért, aztán ha kimegyek a területről ezek eltűnnek, lehet kezdeni előről.

[ Szerkesztve ]

(#72074) Tyler Durden

Olyan kérdésem lenne, hogy most értem el végre a legion kieg területére, melyik részen lenne célszerű kezdenem a questelést?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#72075) Viktor77 válasza Tyler Durden (#72074) üzenetére


Viktor77
titán

Teljesen mindegy. Teljesen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72076) Tigerclaw válasza whitezo88 (#72062) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#72077) -NRGyP-


-NRGyP-
tag

Valamit nem értek, vagy nem olvastam el figyelmesen. Az miért van, hogy tegnap megvettem az alapot a Legion kieggel, de a játékba való bejelentkezés után feljön egy ablak, amin két lehetőség van: Upgrade today meg play free trial ablak. Valamit még meg kéne venni, vagy ez mi? Írt valami 72 óráig tartó dolgot, de úgy látszik kapkodtam, és nem emlékszem mi volt benne...

Ez most mit jelent, valamit még tennem kéne, hogy teljes legyen a játék?

(#72078) Viktor77 válasza -NRGyP- (#72077) üzenetére


Viktor77
titán

Az volt benne, hogy ennyi időn belül upgrade-elik a a játékodat teljes értékűvé.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72079) -NRGyP- válasza Viktor77 (#72078) üzenetére


-NRGyP-
tag

Áhá! Köszi szépen, akkor ezek szerint nincs tennivalóm, egyszer csak elérhető lesz minden.
Köszi, azt hittem elbaltáztam valamit, de ezek szerint csak jó lenne ha elolvasnám amit az arcomba tolnak. Csak már úgy akartam játszani így sok év után... :DDD

(#72080) k.kristof válasza -NRGyP- (#72079) üzenetére


k.kristof
őstag

Úgy általában hasznos dolog elolvasni azokat a dolgokat, amiket az arcodba tolnak :P

(#72081) -NRGyP- válasza k.kristof (#72080) üzenetére


-NRGyP-
tag

Jóvanna :)) (de egyébként jogos)

(#72082) Janusz001


Janusz001
őstag

Valaki megcsinálta már az artifact pecabot küldit? Ha jól értem, akkor minden zónában ki kell fogni 3 ritka halat, amikhez külön csali kell. Ezekhez elég csak pecázni az adott zónában? Eddig Azsunában próbálkoztam arcane lure csalival, de egy speciális csalit sem sikerült kifognom. Gondolom akkor ez jó sok időt fog felemészteni.

(#72083) Healbacsi válasza Janusz001 (#72073) üzenetére


Healbacsi
őstag

Sajnos ennek igy kell mukodnie (working as intended).
Azota van igy, amiota a quest itemek csaknem mindegyike nem a taskadban tarolodik.

(#72084) #10927360 válasza Janusz001 (#72082) üzenetére


#10927360
törölt tag

2 hétig szívtam vele.

(#72085) lakisoft válasza #10927360 (#72084) üzenetére


lakisoft
veterán

De jól néz ki :) Hány óra horgászat van mögötte?

[ Szerkesztve ]

(#72086) Janusz001 válasza #10927360 (#72084) üzenetére


Janusz001
őstag

Az eddig oké, hogy szívás lesz, csak a gondolatmenetem megerősítésére lettem volna kíváncsi, tehát semmi extra, csak peca, peca, peca, aztán ha kijön a vízből a megfelelő csali, azt magadra dobod és jön a rare fish, ha megvan adott zóna, akkor mehet a következő.
Idő lesz rá, maholnap megvan a suramar exa, wq -től kezdek kicsit besokalni, kicsit lazítok a gyeplőn.
Holnap meg jöhet az igazi peca, kis sörrel meg lehet a bográcsba is rotyog majd valami :)

(#72087) Janusz001 válasza Healbacsi (#72083) üzenetére


Janusz001
őstag

Oké... csak most tűnt fel, mert pont ennél a küldinél kettévágja a csatorna a kijelölt területeket, aztán meg meglepődtem.

(#72088) #10927360 válasza lakisoft (#72085) üzenetére


#10927360
törölt tag

Aktív pecázás olyan ~18-20 óra. De ebbe már beleszámítom azt is, hogy felhúztam AP-val. Mert ugye azt is horgászatból tudod intézni. Amiket régen fogtál 800 skill alatti hal és adott 5 skil pontot az most 50 ap-t ad ha ezzel a bottal fogom ki. Plusz ez az egyik bevételi forrásom. Naponta kifogok 2000 halat amit utána vagy Guild Bankba pakolok a RAID kaják miatt vagy AH-n eladom.

(#72087) Janusz001 Jó a gondolat meneted. Minden zónában 3 rare halat kell kifognod. Pecázol fogsz egy rare lurt ami megnőveli 100%-al az 1% esélyét ami 2%, hogy fogsz Rare halat. Volt olyan amikor azt mondtam elszarom ezt a pecabotot. :D

[ Szerkesztve ]

(#72089) lakisoft válasza #10927360 (#72088) üzenetére


lakisoft
veterán

Tehát ez lehet, hogy szerencsés 18-20 óra fishing. Előfordulhat hogy sokkal-sokkal hosszabb lesz másnak.

(#72090) ldave


ldave
félisten

Tegnap este nektek is volt lag? Normálon végigmentünk még a raiden, de HC-ben már játszhatatlan volt, így este 10 körül lefújtuk a témát.

A Slime draws near! Command?

(#72091) xPraetoriaNx válasza ldave (#72090) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Yep... Mi élből HC-ba mentünk, Nythendrát még csakcsak leszenvedtük, de az utána lévő trashen olyan szintű lag ütött be hogy inkább lefújtuk a picsába az egészet.

There is no war. Only the harvest.

(#72092) Renok válasza xPraetoriaNx (#72091) üzenetére


Renok
senior tag

Még vacak world bosson is olyan lag volt tegnap, amint crossrealm partiba kerültem, hogy teljesen játszhatatlan volt. Nem is értem hogy ment le.
Elég szomorú.

(#72093) adrian360 válasza ldave (#72090) üzenetére


adrian360
őstag

én csak sima WQ-at toltam de ott is volt nem egyszer lagspike

(#72094) lakisoft


lakisoft
veterán

Nekem az androidos blizz appok timeoutolnak el folyton. Nem tudom mi a fene van.

(#72095) ldave válasza ldave (#72090) üzenetére


ldave
félisten

Ja, amúgy eddig nekünk a klánban pár legendary volt csak, tegnap viszont 4 is esett, kettő este a normal raiden, másik kettő pedig valamikor napközben. Nekem még mindig 0 :(

A Slime draws near! Command?

(#72096) xPraetoriaNx válasza ldave (#72095) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Egyik jóbarátomnak 2-2,5 hete kiesett a MÁSODIK legendary, szerinted? :D

There is no war. Only the harvest.

(#72097) Tigerclaw válasza ldave (#72090) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, bár nem mindenkinek, és ahogy láttam a globálon mások is emlegették a lagot. Nekem pl. a sárkányoknál fél percenként 10 seces lagspike-ok voltak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#72098) Lokids


Lokids
addikt

Egyre kevésbé értem ezt a feral druidot.
Átraktam a talentokat úgy, ahogy az icy-veins-en van.
És képtelen vagyok sebezni. Nem bírom fent tartani az energy-t.

Eddigi talentekkel meg tudtam azt csinálni, hogy Rake-el kezdem, spammelem cd-re a shred-et, majd 5 pontnál felrakom a rip-et. És kezdem előröl a ciklust.Ha meg fent van a Rip, akkor az 5 pontot a ferocious bitere.ra költöm. közben használom az artifactot cd-re és a tigers furyt energy töltésre ha kell. Ezzel is néha belefutok energy korlátba, de ritkán.

De most, hogy átraktam a javasoltra, még egy sima mobot is alig tudtam leütni.
Most a rip és a bite nem töltik az energyt, hanem azt is csökkentik. Hogy a fenébe lehet ezt így?
A berserk csak 15secig csökkenti 50%-al a költségeket, de az sem elég.

Most azt tudom csinálni, hogy kezdek a rip-el. ütök 1-et a moonfire-el, 1-et a shred-el és utána szotyizok, mert nicns energy. 3-4 secig csak auto attackal ütök. Majd ha lett energy elköltöm a pontokat rip-re. Majd megint rip -> moonfire -> shred -> Savage Roar 5 pont esetén.
Ha nem critelek, márpedig 30%-os eséllyel elég ritkán jön össze, akkor még ennyire sem jön össze.

Egy 5 fős dungeonban 10%-os sebézst alig bírtam elérni. A healer majdnem több dps-t tolt.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#72099) fordfairlane válasza Lokids (#72098) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azt én sem értem, hogy az Icy Veins talent miért olyan, amilyen. Kapásból szerintem az első talentet nem a Lunar inspirationra érdemes tenni, hanem a Blood Scentre. A Lunar max akkor érdekes, ha távolról akarsz húzni shapeshift nélkül.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#72100) pckownz válasza xPraetoriaNx (#72096) üzenetére


pckownz
senior tag

Tegnap este hc raiden az egyik mage-unknek kiesett a harmadik :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.