Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9974) vlevi válasza megalover (#9971) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Most reméljük már nem fogja lezabálni a vinyómról a gigákat!"
Sajnos de...

Windows frissítések, az ehhez kapcsolódó visszaállítási pontok, valamint a kompatibilitás miatti DLL gyűjtemény (Windows\Winxs mappa) további gigabyte-okat fog elfoglalni a nem is olyan távoli jövőben.
Az a 60G nem túl sok. Ahhoz hogy gond nélkül lehessen használni a rendszert, és ne kelljen állandóan azt nézegetni, hogy van-e elég szabad hely, ahhoz egy százas minimum kell. Persze, akinek 64G-s SSD-je van, az nem tud mit tenni ez ellen.
- Kuka méretét lehet még csökketeni a C meghajtón, hogy ne 6-8-10G-t foglaljon, hanem csak mondjuk 1-et, vagy felet.
- Temporary internet files könyvtár mérete is lecsökkenthető, mittudomén 100Mega alá,
- Temp könyvtárat, ami alapból a c:\users\teneved\local setting\temp, át lehet állítani máshova, ahol van hely. Ez is gyűlik rendesen, mert sok kis mocsok van, ami nem takarít maga után
- Ezenkívül a felhasználói profilokból, amit lehet, érdemes kipakolni más helyre. Pl. képeket, videókat, zenéket nem a c:\users-en belül érdemes tárolni, hanem kitenni valahova máshova, és a "könyvtárak" részhez hozzáadni.
- Gondolom, az alap nálad is, hogy a játékokat nem a C:-re telepíted?

De én ezeket mind megcsináltam és nekem is 53G a c: meghajtó. Engem mondjuk nem zavar, mert 1T-s vinyóból kapott 200G-t, amiből 150 szabad. A maradék 800 (ami alig több, mint 700 ugye), az meg D, ott vannak játékok, filmek, egyéb limlomok...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.