Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61511) the dealer


the dealer
tag

Sziasztok!

A következő a problémám win 7 telepítésénél.
DELL Inspiron 5559 laptopra próbálok telepíteni.

Eddig ezekkel a dolgokkal próbálkoztam:

-kipróbáltam az SSD-t az ODD és a HDD helyén is. (Samsung EVO 850 250GB)
-kipróbáltam négy win 7-et (mindegyik x64; -ultimate hun, enterprise eng, enterprise hun, pro hun)
-Legacy mód bekapcsolva, ahhoz hogy azt bekapcsoljam engedélyezni kellett a Legacy Option ROMs-ot, ahhoz pedig ki kellett kapcsolni a Secure Bootot.

Feltettem a telepítendő SSD adat meghajtójára a laptophoz tartozó sata x64 win 7 drivert (és annak a konzolos fajtáját is). Innen töltöttem le ezt: Serial-ATA_Driver_PFJ82_WN32_14.8.9.1053_A06.EXE és ezt ezt: Serial-ATA_Driver_K07VX_WN32_14.8.1.1043_A02.EXE
Amikor megpróbálom felpakolni őket, akkor muszáj az almappák közül választani, hogy hol van pontosan a driver ami kell a winnek. Viszont itt két relevánsnak tűnő mappa is van (mind a kettő a win7-x64 mappában):
-sata\Drivers\Production\Windows7-x64\iaAHCIC.inf Amikor ezt akarom telepíteni, akkor egy pár másodperc telepítés után ezt a hibát dobja.
-sata\Drivers\Production\Windows7-x64\iaStorAC.inf Aztán amikor ezt akarom telepíteni, akkor pedig ezt az üzenetet kapom.
Pendriveból pedig ezt vettem és a Rufus nevű progival tettem rá az oprendszereket ilyen beállítások mellett.

Pár kép a relevánsnak tűnő BIOS beállításaimról.

Tudtok még ezeken kívül valamit ajánlani mit csináljak?
Előre is köszi a segítséget! :R

Real life is just a hobby.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.