Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61551) belovary válasza Top cat (#61549) üzenetére


belovary
senior tag

Igen. Én sem értem, keresgetem mi lehet az oka, de egyelőre semmi... Bosszantó... :(((

(#61552) Top cat válasza belovary (#61551) üzenetére


Top cat
őstag

A KB2852386-os számú frissítés amely "A Windows Update karbantartása" opciót teszi lehetővé a Lemezkarbantartóban.

Talán ez nincs nálad fent.

64 bit

32 bit

(#61553) belovary válasza Top cat (#61552) üzenetére


belovary
senior tag

Köszi! Sajnos fent van... Korábban ellenőriztem, de azért megpróbáltam, ki tudja... de ki is írta, hogy már telepítve van. Érdekes az biztos...

(#61554) Top cat válasza belovary (#61553) üzenetére


Top cat
őstag

Egyelőre nincs több ötletem.

Ha sikerül megoldani írd le majd, hátha másnak is jól jön az infó :)

(#61555) sfdrakex válasza Panthera (#61550) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ilyenre gondolsz mint ami a kép jobb alsó sarkában van? Mert ez normális SATA vinyókat így hozza.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61556) Grg válasza sfdrakex (#61555) üzenetére


Grg
tag

Ez érdekes, nekem ott csak az usb-s eszközök vannak (ha épp rá van dugva valami) de ott sata vinyókat nem látok, pedig 3 is van + dvd-író...

Ilyen nem akkor van, ha hot plug vagy hot swap vagy hogy is hivják :) engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

(#61557) sfdrakex válasza Grg (#61556) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem tudom mi kell hozzá, nálam mindig így volt ha jól emlékszem a SATA vinyókkal, lehet engedni kell hozzá valamit ami nálam alapból be volt kapcsolva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61558) kory24 válasza sfdrakex (#61557) üzenetére


kory24
őstag

BIOS-ban kell tiltani az sata hot swap funkciót és akkor nem jelennek így meg

(#61559) akaido válasza belovary (#61553) üzenetére


akaido
addikt

[link] Tedd fel ezt az MS Patch-et hátha segít.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#61560) Panthera válasza sfdrakex (#61555) üzenetére


Panthera
őstag

Igen, ilyesmi volt. Sose találkoztam még vele ebben a formában.

De a pendrive mi a francért nem jó? USB billentyűzet és egér az megy. Az eszközkezelőben is ott van a flash eszköz, de betűt pl. nem tudok hozzárendelni.

A gép amúgy használható, most is azon netezek.

(#61561) King Unique válasza Panthera (#61560) üzenetére


King Unique
titán

Nekem ilyen legutóbb egy USB 3.0-s külső SSD-nél fordult elő és jóformán csak a diskpart módszerrel tudtam újraparticionálni. Sőt, az egészet parancssorban kellett megoldani, mert a clean után a lemezkezelős particionálás hibát dobott. Illetve pendrive-oknál kicsit másképp fog kinézni:

diskpart
list disk
select disk 1
clean
create partition primary
format fs=fat32 quick
exit

Persze előtte azért érdemes másik portban is kipróbálni, illetve a rendszert újraindítani stb. Ha ezek nem használnak, akkor jöhet a diskpart. De, ha van rajta valami fontos adat, akkor azt előtte le kellene menteni külső programokkal!

[ Szerkesztve ]

(#61562) Kékes525


Kékes525
félisten

Be akartam állítani a töredezésmentesítőt, hogy a gép üresjáratában dolgozzon, de ezt a hibaüzenetet kaptam. Én nem emlékszem, hogy ehhez nyúltam volna. Hol tudom megnézni, hogy mi használja, milyen alkalmazás állította be? Esetleg a beépített helyet milyen külső töredezésmentősítőt tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61563) quailstorm válasza Kékes525 (#61562) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vista óta jó a beépített.
Feladatütemezőben tudod megnézni (ne kérdezd hol van, start menü search és ott lesz).
Feladatütemező könyvtár/Microsoft/Windows/Defrag.

De magát a töredezettség-mentesítőt ha megnyitod van egy GUI benne az ütemezéshez.

[ Szerkesztve ]

(#61564) Kékes525 válasza quailstorm (#61563) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! A beállítások eltávolítását választottam, mert nem láttam a feladatkezelőben semmit, ami a lemeztöredezés-mentesítőt használta volna. Meglepetésemre 0%-os töredezettséget írt ki az elemzés után, pedig az adott meghajtón (2TB-os, majdnem teli van) nagyon sokszor törlök és írok kicsi és nagy file-okat. A mentesítő Szerda éjjel 1-re van állítva, amikor mindig ki van kapcsolva a gép. Ennek ellenére nincs semmi töredezettség. Lehetséges ez? Esetleg érdeme lenne a Mydefragot használni?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61565) quailstorm válasza Kékes525 (#61564) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem enne értelme. Ez a 0% úgy nem igaz, de értelmesen teljesítménynövelési célzatból nem nagyon tudsz többet tenni. Gigászi file ha töredezett 2-3 darabba az nem gond és macerás megszüntetni az állapotot. Olyat biztos nem számít bele.
Vista óta a beépített ütemezett töredezettség-mentesítő megfelelő szinten tartja már a lemezeket, nem kell belenyúlni.

(#61566) Kékes525 válasza quailstorm (#61565) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, akkor hagyom. Azt még megkérdezném, hogy más időben fut e a töredezettség-mentesítő, ha a megadott időpontban midig ki van kapcsolva a gép?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61567) Panthera válasza King Unique (#61561) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm a tippet, de írtam, hogy egy pendrive-ot sem hajlandó olvasni (konkrétan 3-at próbáltam), és hibátlanul működtek eddig és most is mindenhol. A gép lesz a hunyó.

(#61568) quailstorm válasza Kékes525 (#61566) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hogyne futna. Amikor éppen nem használod, nincs aktivitásmegjelenik a kis óra a sarokban. Ha szoktad otthagyni a gépet bekapcsolva, akkor szokott futni is. De ott a legutóbbi futtatás ideje az ütemezőben, nekem 02.18.

[ Szerkesztve ]

(#61569) belovary válasza akaido (#61559) üzenetére


belovary
senior tag

Köszi, de ugye nem tudom feltenni, mert már eleve fent van...
Nem akarok ezen sokat rugózni, de most már bosszant... ;]

Amúgy nálam ilyen, vagyis nincs ott az a lehetőség, és minden patch, frissítés fent van... :U

[L:http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/20170222/7581.jpg][link][/L]

[ Szerkesztve ]

(#61570) kezdosql válasza Panthera (#61560) üzenetére


kezdosql
tag

Nem kezdett el lotyogni? Neha kontakthibasak lesznek egy ido utan.

(#61571) Top cat válasza belovary (#61569) üzenetére


Top cat
őstag

Ezen a képen úgy tűnik be van kapcsolva a rendszerfájlok törlése.

Mert csak akkor jelenik meg az egyéb beállítások fül.

(#61572) belovary válasza Top cat (#61571) üzenetére


belovary
senior tag

Na igen, de nekem a listában a Windows update, frissétések karbantartása, stb... semmilyen ilyesmi lehetőség nincs.

(#61573) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani mikor jött az utolsó frissítés a win 7 -hez?
Nekem 2016 11 09 -i az utolsó.
Igaz telepítve van egy gwx control panel, de az a win 10 ellen van ha jól tudom.
Nem nagyon értek hozzá, csak szeretném ha frissítene ameddig lehetséges.
Most elindítottam egy frissítések keresését, de egyelőre nem talál semmit.

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket.

(#61574) dugo_ válasza balazs1956 (#61573) üzenetére


dugo_
veterán

Az összefoglalóban le van írva a megoldás.

(#61575) efi99 válasza balazs1956 (#61573) üzenetére


efi99
senior tag

jan 10, a kb3212646 / 3212642

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#61576) akaido válasza belovary (#61572) üzenetére


akaido
addikt

1. Nézd meg a Felhasználói Fiókok Felügyelete állapotát, kapcsold ki/be a UAC-ot, amíg az ominózus gomb meg nem jelenik. (Ettől is függhet, hogy a rendszerfájlok törlése megjelenik-e)

2. Esetleg az ú.n. kibővített rendszertisztítási lehetőséget próbáld ki. Innen letölthető az a .reg fájl, amivel az Extended DiskCleanUp-ot engedélyezheted, ill. ha mégsem válna be, akkor visszaállító reg fájl is van. A "Download A tweak to add..." kezdetűt szedd le. Így az Extended DiskCleanUp a jobb klikkes menüből futtatható.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#61577) belovary válasza akaido (#61576) üzenetére


belovary
senior tag

A Felhasználó Fiókok felügyelete beállításainak módosítása van nálam, amire ha katt, akkor csak a számítógépre érkezett értesítéseket állítgathatom egy csúszkával...

(#61578) Panthera válasza Panthera (#61567) üzenetére


Panthera
őstag

Úgy néz ki az alaplap lesz rossz, mert akárhogy rendezem a slotokban a memóriákat, rengeteg hibát ír a memtest. Másik gépben viszont több órája mennek hiba nélkül. Köszönöm a segítséget.

(#61579) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Eseménynaplóba írt 10016-os hiba javításához kérnék segítséget. Találtam - különösen angol nyelven - javítási segédletet, de valahogy nem akar összejönni.

légyszi privátban segítsen hozzáértő.... :R

(#61580) balazs1956 válasza dugo_ (#61574) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen, sikerült.
Féltem tőle egy kicsit, de minden a leírás alapján történt.

(#61581) akaido válasza belovary (#61577) üzenetére


akaido
addikt

Ha lehúzod a csúszkát az aljára, akkor az UAC kikapcsol. [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#61582) belovary válasza akaido (#61581) üzenetére


belovary
senior tag

Jaaaa... :B sajnos az eleve úgy volt, vagyis akkor ki van kapcsolva.
Csak nem derül ki hogy mi a fene lehet... :DDD

(#61583) Doky586 válasza belovary (#61582) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

UAC: "Jaaaa... sajnos az eleve úgy volt, vagyis akkor ki van kapcsolva."
lehet hogy emiatt tele vagy vírusokkal, trójaiakkal, spywarekkel...

egyébként mi a célod..?

(#61584) Top cat válasza belovary (#61582) üzenetére


Top cat
őstag

Ez eredeti, vagy buherált Windows?

(#61585) belovary válasza Top cat (#61584) üzenetére


belovary
senior tag

Elviekben eredeti...

(#61586) Top cat válasza belovary (#61585) üzenetére


Top cat
őstag

Elviekben... ;]

Azért kérdeztem mert ha torrentezett és nem eredeti MSDN, akkor megvan a hiba forrása.
A módosított telepítők tudnak fura dolgokat produkálni.

(#61587) belovary válasza Top cat (#61586) üzenetére


belovary
senior tag

Azért írom, mert cégtől vásárolt, nem én gányoltam... :DDD

(#61588) Joker88


Joker88
őstag

egy olyan kérdésem lenne, hogy miből lehet megállapítani,hogy az aktuális Windows 7 telepítő DVD 32 vagy 64bites-e . ..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#61589) Top cat válasza Joker88 (#61588) üzenetére


Top cat
őstag

A DVD-n a sources\idwbinfo.txt-t megnyitod.

Ha ez van benne BuildArch=amd64 akkor 64bites.

(#61590) akaido válasza belovary (#61587) üzenetére


akaido
addikt

A cégtől vásárlás sajna nem zárja ki a "mókolt" W7 verziót.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#61591) #50162688


#50162688
törölt tag

Egy jó ideje keresgélek, de nem találok megfelelő fórumot, remélem, itt valaki tudja a választ - vagy elküld a megfelelő helyre. :K

XAMPP-ot akarok telepíteni 64 bites windows7 alá, de csak látszólag működik, ténylegesen nem. Egy alapvető hibába belefutottam, amikor mysql-ben be akartam állítani az új felhasználó nevét, kiderült, hogy a telepítő nem hozta létre a lib alkönyvtárat.

Most csináltam egy teljes újratelepítést, ugyan az a probléma, de közben rájöttem pár furcsaságra.

A webes kereséssel mindig ugyan azt a 32 bites 7.11-es xampp exe telepítőt találtam, de egyszer 129 MB, egyszer 95 MB volt. Minden esetben telepítette a MS Visual C++ 2015-öt is. Nem értem, arra miért van szükség.

A kérdésem, hogy hol találok egy megbízható xampp telepítőt, ha lehet, 64 bitest win7-re. Furcsa, hogy linuxra és mac-re csak win-re van 32 bites. :F

(#61592) macskacsa


macskacsa
csendes tag

helo,

nem rég újratelepítettem a gépet és aktivált nod32 is fut rajta de nem tudom megnyitni a rendszer visszaállítót/msconfigot "függő szolgáltatás vagy csoport elindítása nem sikerül" hibaüzenet miatt.
a MPC HC sem indul el.
Mit lehet csinálni?:R

(#61593) sfdrakex válasza macskacsa (#61592) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Eredeti vagy valami gányolt verzió?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61594) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok.Valaki tegye már tisztába a kérdést.Win 7 kaby lake proci.Egy sata dvd-ről simán telepíthető,és hibamentessen használható kaby lake prockóval ? Telepítés után driver fel és ennyi ? Köszönöm !!!

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#61595) zoo8800 válasza Pécsi gyerek (#61594) üzenetére


zoo8800
veterán

99,9%, hogy még telepítés közben kérni fogja a drivereket.

rip and tear, until it is done

(#61596) Pécsi gyerek válasza zoo8800 (#61595) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszi :R Akkor az azt jelenti,hogy telepítés közben egy másik dvd ről,vagy vinyóról megkeresve a drivert(elvileg ha jóltudom az alaplap gyártójának a honlapján megtalálom,ha van :F ) azt is feltelepítem és ennyi?Utána a rendszer működésében már nem lesz semmi probléma?Videólejátszás,stb?[link] Amúgy egy ilyen lap lenne pentium 4560- al.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#61597) bsh válasza Pécsi gyerek (#61596) üzenetére


bsh
őstag

a neten azt írják több helyen, hogy sata dvd-ről telepíthető, de usb az nem lesz (egér, bill), úgyhogy vagy ps/2 bill-t használsz telepítés közben, vagy integrálod a telepítőbe az usb drivert. nálam viszont ez úgy nézett ki, hogy se usb nem volt, se nem látott semmiféle meghajtót amire telepíteni tudott volna. (mondjuk nekem egy sp0-s gyári telepítő dvd-m van csak, lehet az sp1-es már látná). úgyhogy leszedtem egy sp1-es telepítőt és ntlite-tal integráltam mind az usb3 xhci, mind a sata drivereket, onnantól tökéletesen működött a telepítő.
amúgy hibátlanul működik a gép. videólejátszással gondolom az igp-re és driverére gondolsz, nost azt nem tudom, nekem le van tiltva.

(#61598) zoo8800 válasza Pécsi gyerek (#61596) üzenetére


zoo8800
veterán

Ahogy bsh is írja, szerintem az előre integrált telepítő lenne a legjobb választás

rip and tear, until it is done

(#61599) Pécsi gyerek válasza zoo8800 (#61598) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszi mindenkinek :R Nekem sp1 es telepítőm van,majd meglátjuk akkor.Ha telepítés közben kérné a drivert akkor egy másik meghajtóról működik akkor nem?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#61600) Pécsi gyerek válasza Pécsi gyerek (#61599) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Gyártó oldala.Szóval enyit a win 7 nemtámogatásáról 😂

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.