Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) core i7 válasza westlake (#61200) üzenetére


core i7
addikt

de ezeket kilehet használni mennyire fontosak?

Na meg az Enterprise vs Ultimate 2 közül melyik a jobb mert win10 be pl nincs ultimate

[ Szerkesztve ]

(#61202) sfdrakex válasza core i7 (#61201) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Enterprise és Ultimate között csak a licenszelés a különbség, enterprise az mennyiségi licenszes. Otthonra a Home Premium átlagos felhasználóknak már elég.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61203) brd válasza tatabike (#61195) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg a WiFi stickkel van a probléma. A HW maga, a drivere, esetleg az USB-s kapcsolat a problémás (kontakthiba, vagy nem megy át rajta a megfelelő feszültség - nem használsz USB hosszabbítót? -, vagy az USB driver hibás).

The only real valuable thing is intuition.

(#61204) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Miért van az, hogy a services.msc-ben kikapcsolom a Windows Update-t, és van, hogy visszakapcsolja magát? Ilyenkor kikapcsolni megint csak a szolgáltatásoknál lehet, de baromi idegesítő, hogy 50%-on pörgeti a procit a semmiért, egy gyengébb vasat pedig teljesen padlóra tesz...
Kikapcsoltam a Vezérlőpultban, majd a szolgáltatásoknál is, de néha önhatalmúlag visszakapcsolódik. Registry-ben is ki van kapcsolva, illetve követi azt, amit a szolgáltatásoknál megadok neki, mégse jó...

Légyszi ne menjünk bele abba, hogy a Windows frissítések kikapcsolása ördögtől való dolog.

Ez valami kernelszintű hiba lehet, mert a Win10 is visszakapcsolta már magát párszor.

Van valakinek bármi ötlete?

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#61205) tatabike válasza brd (#61203) üzenetére


tatabike
őstag

A driver elvileg oké, gyári lemezről van. Az USB hosszabbító lehet, hogy ludas, azt valóban használok, elég régi kábel. Kipróbálom anélkül. Lehet ebben van valami, mert van egy kis torrent szerverem, és egy időben az is erről a stickről ment (most már bekábeleztem), és gyakran eldobálta a hálózatot.
Lehet láma kérdés, de ha mondjuk egy pillanatra nem érintkezik jól a kábel miatt a stick, akkor előfordulhat, hogy "lefagyaszt" a gépen mindenféle hálózattal kapcsolatos dolgot?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#61206) brd válasza tatabike (#61205) üzenetére


brd
nagyúr

Simán, ha erre a drivere nincsen felkészítve (mert az csinálja valójában a "fagyasztást").

The only real valuable thing is intuition.

(#61207) tatabike válasza brd (#61206) üzenetére


tatabike
őstag

Bedugtam közvetlen USB aljzatba, de így is ezt csinálja. :F Akkor a stickkel lesz a baj, vagy próbáljak másik drivert feltenni hozzá? Vagy esetleg az USB-portok rosszak? Van, hogy gépelek, írok már két sort, mire felnézek, csak egy sort írtam igazából, és a kurzor sehol...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#61208) sfdrakex válasza tatabike (#61207) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Legújabb driverrel próbáld meg, esetleg több usb portban is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61209) tatabike válasza sfdrakex (#61208) üzenetére


tatabike
őstag

Most tettem fel egyet, ennél újabbat nem találtam, 2016 április. Eddig jó.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#61210) tatabike válasza tatabike (#61209) üzenetére


tatabike
őstag

Most elhasalt így is. Nincs USB-hosszabbító, új driver van, megint kifagy a hálózat és a böngésző. Úgy vettem észre, ha olyan oldalakat látogatok, amelyeken beágyazott videók vannak, akkor hajlamosabb erre, ha csak itt a PH-n írogatok, nem jelentkezik a hiba. Meg az történt, hogy bejelzett pár weboldal, hogy nincsenek engedélyezve a sütik a böngészőmben, pedig de. Meg volt olyan videó, ami nem indult el, csak ha újraindítottam a Chrome-ot.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#61211) brd válasza tatabike (#61210) üzenetére


brd
nagyúr

Könnyen lehet, hogy maga a HW a bugos, pl. melegszik, elfogy valamilyen belső cache-e, vagy hasonlók. :( Máshogyan nem tudsz rá hálózatot varázsolni legalább ideiglenesen, hogy kiderüljön? Egyébként más is lehet az ok, de az kevésbé valószínű, pl. lehet valamilyen védelmi program, vírusirtó, vagy akár kártevő is, ami figyeli a hálózati forgalmat, csak nem sikerült elég jóra ez a része a programjának.

The only real valuable thing is intuition.

(#61212) galaxys80


galaxys80
veterán

Eddig win 7 telepítéseknél nagy segítségemre volt a double driver nevű program, mert a telepítés előtt lementettem vele minden drivert, majd miután felment az új rendszer vissza is tette.
Most egy jelenleg XP-n futó rendszerre kellene feltenni a win 7-et. Gondolom ebben az esetben ez a fajta megoldás nem fog működni ugye?

(#61213) sfdrakex válasza galaxys80 (#61212) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha működne se lenne szerencsés régi xp-s drivereket feltenni, egy friss rendszerre érdemes a legújabbat feltenni mindenből.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61215) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok! Elég régóta nem használok windowst, így most baromira nem tudom, mihez kezdjek vele. :D
Tehát adott egy laptop, korábban simán futott rajta a windows gond nélkül, most viszont kb. 3 éves a cucc és eléggé fagyogat, lassul, szaggat... Egyszóval: rossz. Vírusirtót (Nod), kémirtót (spybot) adtam neki, leszedte a dögöket, de még mindig elég lassúcska. Van ötlet, hogy mivel lehetne gyorsabbá tenni? :F
Köszi. :R

(#61216) kispx válasza -Ben- (#61215) üzenetére


kispx
addikt

Ha tele volt vírussal, én inkább újraraknám. Kitudja, hogy mit barmoltak el.

Konkrétan a lemezt tekeri, vagy a CPU-t? Melyik alkalmazás terheli a gépet?

(#61217) -Ben- válasza kispx (#61216) üzenetére


-Ben-
veterán

Az biztos, hogy a CPU -t tekeri durván. A lemezt nem annyira. Konkrétan az este folyamán tudom majd megnézni, hogy melyik alkalmazás terheli annyira.

[ Szerkesztve ]

(#61218) tatabike válasza brd (#61211) üzenetére


tatabike
őstag

Rátettem vezetékkel a routerre most így használom. Egyelőre oké. De ez a kurzor-probléma még megvan. Írok, aztán mire felnézek, a fele cucc nincs meg amit írtam, és a kurzor is eltűnt, újra rá kell vinnem az egeret a modulra, ráklikkelni, és csak úgy tudok tovább írni. Ezt a szöveget is három ilyen "eltűnés" árán írtam. Nem tudom, ez mitől lehet, szarakodnak az USB portok?

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#61219) -Ben- válasza kispx (#61216) üzenetére


-Ben-
veterán

Megnéztem: üresjárat zabál sokat.

(#61220) brd válasza tatabike (#61218) üzenetére


brd
nagyúr

Jól értem, gyakran magától a pointer megmozdulása nélkül megváltozik az aktív ablak? Azt valamilyen program csinálja (rosszabb esetben kártevő, jobb esetben egy rosszul készített legitim program), nem HW probléma.

The only real valuable thing is intuition.

(#61221) sfdrakex válasza -Ben- (#61219) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az nem pörgeti a procit, az annyit jelent ha az magas hogy semmi sem használja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61222) kispx válasza -Ben- (#61219) üzenetére


kispx
addikt

Az normális dolog. Viszont akkor nem az az oka, hogy valami elzabálja a CPU-t.

(#61223) -Ben- válasza kispx (#61222) üzenetére


-Ben-
veterán

Ez azért érdekes, mert a CPU szinte sose megy 70-80% alá, többnyire inkább felette van egy kicsivel. Viszont a feladatkezelőben nem találok egyebet, ami pörgetné, vírust pedig már nem talált egyik vírus/kémirtó se. Úgy néz ki, hogy marad akkor a reinstall.. :( Csak nincs hozzá túl sok kedvem, de ez van...

(#61225) Doky586 válasza -Ben- (#61223) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt olvastad már..? [kép] :D

(#61226) old-dog


old-dog
aktív tag

Telepítettem a 64bites Win7-et, eddig32bit volt.Telepítés után Program Filesx86 mappával is találkoztam. Igaz ez nagyon nem zavarna, de sikerült néhány programot oda telepítenem (nem lehetett választani). Okozhat ez később valamilyen problémát?

(#61227) kispx válasza old-dog (#61226) üzenetére


kispx
addikt

Elvárt működés. Nincs teendőd vele. Nem okoz problémát. (Oda a 32 bites programokat telepítette.)

(#61228) brd válasza old-dog (#61226) üzenetére


brd
nagyúr

+infóként: a 64 bites környezetre nem felkészített régebbi programok eleve nem is látják a "sima" Program files-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#61229) galaxys80


galaxys80
veterán

Egy 3GB RAM-al szerelt laptopra 32 vagy 64-es Win-t érdemesebb telepíteni?
Halvány emlékeim szerint 4GB-tól érdemesebb a 64-es. :)

(#61230) kispx válasza galaxys80 (#61229) üzenetére


kispx
addikt

Jó lesz oda a 32 bites is. Igazából a 64 bites is nyugodtan felrakhatod, csak annál jobban fogja tekerni a hdd-t.

(#61231) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Sziasztok!

Ismét a segítségeteket szeretném kérni Windows 7-es problémával.

Adva van 10 teljesen egyforma számítógép. Egyre gyönyörűen feltelepítettem a Win7-et, az összes programmal, beállítgattam a felhasználói fiókokat stbstb, majd készítettem róla egy lemezképet és leklónoztam a maradék 9 gépet. Átírtam minden gépen a gépnevet, és tökéletesen működnek.

Ez eddig tiszta sor.. Csakhogy...

Van egy másik kedves programunk, esetünkben szerintem mind1, hogy pontosan mi az... A lényeg, hogy az online felületére fel kell venni a gépeket, viszont ez minden egyes gépet az eredeti gépnévvel ismer fel, amiről a többit klónoztam és marhára nem zavarja, hogy közben már mindegyiknek megváltoztattam a nevét. Ez azért probléma, mert a rendszerben egy gépnévből egyszerre csak 1 lehet, a maradék 9-et eldobja. :W

Azt a legvégső esetre hagynám, hogy újrahúzni a maradék 9-et is a hagyományos módon, mert folyamatosan használatban vannak, szóval ha lehet, egy alternatív megoldás kellene.
Vagy kigyomlálni valahogy a gépekből az elsőből beragadt dolgokat, vagy egy módszert egy "tiszta" klón készítéshez. Kérlek segítsetek!

Olvastam, hogy klón készítés előtt egy sysprep-et kellene futtatni, de azon kívül, hogy visszaállítja a gépet a telepítés utáni legelső indítás szintjére, nem értem miért jó ez, hiszen már itt is van gépnév, termékkulcs stb.

Köszönet előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#61232) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Egy ebay-ről rendelt PCI-e USB3.0 bővítőkártya driverkezelésével vannak problémáim win7 alatt. Win10 alatt működik az eszköz.

A windows ismeretlen eszköznek tekintett rá az eszközkezelőben, aztán win10-ről átvittem a drivereket win7-re és bekerült az usb eszközök közé, de továbbra sem működik. "A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)"
Rossz ötlet volt átvinni egyik gépről a másikra? :B

A driver telepítés így zajlik:

(illesztőprogram aláírás megkövetelése nélküli módban indítottam a gépet)

Aztán, akkor a windows tanácsára megpróbálom a hivatalos drivertelepítőt:

Nem találkoztam még ilyen problémával. Win10-es gépen magától megoldódott egy újbóli próbálkozásra. Bedugtam, és működött. Nem kellett drivert telepítenem.

[ Szerkesztve ]

(#61233) brd válasza szilvásbukta (#61231) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, a nevezett program mi alapján azonosítja a gépeket, de Windows a telepítéskor generál egy ún. SID-t, amit a sysprep is át tud írni, ha erre utasítod. Ez a SID egy gépenként eltérő azonosító, jó eséllyel egyedi. Ha egy program csak ezt vizsgálja egy klónozott Windows azonosításához, akkor ilyen jelenségeket lehet tapasztalni, ha a klónok is azonos hálózatban vannak.

The only real valuable thing is intuition.

(#61234) szilvásbukta válasza brd (#61233) üzenetére


szilvásbukta
tag

Köszi a gyors reakciót :)

Igen, azonos hálózatban vannak.

Akkor elég lehet minden gépen lefutattni a sysprepet?

Ezt mindenképpen megpróbálom. Úgy látom a program hivatalos fórumjában is ezt a SID-et említik, csak hát az én angolom hagy némi kívánnivalót...

Sysprepnél a "kezdőélmény indítása"-t kellene? Gondolom itt generál új SID-et.
Töröljem a korábbi felhasználókat és hozzam létre őket újra sysprep után, vagy maradhatnak?

(#61235) Blue Eagle válasza galaxys80 (#61229) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Jó lesz neked a 32 bites is, de csak akkor ha a vRAM nem nagyobb 1 GB-nál. (!) Ugyanis ha a System Board 3GB és a Graphics Controller pedig 1GB, akkor pont elég a 32 bites OS. Tehát ennél a játéknál a VGA RAMot is figyelembe kell venni, mert a Windowsnak azt is kezelni kell valahogy.

(#61236) brd válasza szilvásbukta (#61234) üzenetére


brd
nagyúr

A Generalize (Általánosítás) pipa az érdekes neked, az törli a SID-et is és majd a "telepítés" kreál újat.

The only real valuable thing is intuition.

(#61237) brd válasza Blue Eagle (#61235) üzenetére


brd
nagyúr

Nem adódik össze ilyen módon, én eddig legfeljebb max. kicsivel több, mint 256 MB-ot láttam lefoglalni a VGA számára (több GB-os vRAM esetén is), a többit valamiféle lapozással éri el az alaplap/chipset/CPU.

The only real valuable thing is intuition.

(#61238) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Ha már itt a memóriákról beszélgetünk, volna egy érdekes kérdésem.

Ugye 32bitnél 4GB a max. plafon fizikai+Vga memória.

Na de Home Premiumnál, 64bit esetén is 16-ot ír.

[link]

Ha nekem van 16GB rendszermemóriám, amire már eleve 15.7GB-ot ír és van mellette egy 2GB-os videókártyám akkor mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#61239) brd válasza Gézengúz (#61238) üzenetére


brd
nagyúr

Itt olvashatod.

The only real valuable thing is intuition.

(#61240) Gézengúz válasza brd (#61239) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szóval akkor elég a Home Premium?

(#61241) brd válasza Gézengúz (#61240) üzenetére


brd
nagyúr

Én egy 2GB vRAM-os kártyát használtam XP-vel és 3.5 GB RAM volt elérhető a 4 GB fizikaiból. A VGA-nak kicsivel több, mint 256 MB címtartomány lett kiosztva akkor, de a mostani 64 bites Win7-tel is ugyanez a helyzet. Igen, elég.

The only real valuable thing is intuition.

(#61242) Darkness válasza szilvásbukta (#61234) üzenetére


Darkness
aktív tag

szia!

esetleg sysinternals -nál nézzél szét. van nekik olyan programjuk, ami átírja a SID -et egy véletlen generáltra.
vagy rákeresel a gugliban a newsid kifejezésre. S megúszol egy "hosszú tortúrát". :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#61243) brd válasza Darkness (#61242) üzenetére


brd
nagyúr

Az azértkicsiéspuhahogynefájjon már nem támogatja ezt ideológiai okokból. Pl. ezt lehet használni (én is használtam már).

The only real valuable thing is intuition.

(#61244) Gézengúz válasza brd (#61241) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akkor azért van nekem is 15.7GB elérhető a 16-ból, na azt hiszem felugrik egy Ultimate, kiderítem.

(#61245) csadi0011 válasza csadi0011 (#61232) üzenetére


csadi0011
őstag

Megoldódott. Frissíteni kellett a windows-t.

(#61246) akos3


akos3
addikt

Sziasztok.
Wifi stickkel fogom a netet a lakásban (UPC). Az a gond, hogy alig akar csatlakozni. A hálózatot látja, de egyszerűen ha rámegyek akkor kiírja h csatlakozási hiba. Hiába huzogatom ki-be. De van, hogy kegyeskedik felmenni a netre, de sajna ez a ritkább. egyébként most is erről írok.
Van valami beállítás, vagy miért csinálja ezt? :U

szerk:
Egy kis kiegészítés: 2 stickkel is próbáltam és mindkettővel ugyan ezt csinálja. A stickekkel semmi gond, egy hónapja költöztam, a régi lakásban hibátlan volt. (szntén upc) Ugyanakkor a jelenlegi lakás netje, más eszközön tökéletes (laptop, teló). Úgy hogy még a szolgáltatóban se kereshetem a hibát.
Tényleg nem értem a dolgot, de elég bosszantó

[ Szerkesztve ]

(#61247) sfdrakex válasza akos3 (#61246) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Router ugyan az mint az előző lakásban?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61248) user12 válasza akos3 (#61246) üzenetére


user12
őstag

Milyen modem-stick párosról van szó?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#61249) akos3


akos3
addikt

SZiasztok!
Nem egy vadi új, de igazából ugyan olyan mint a régi lakásban. Ez a modemmel.egybekötött upc cucc :)

Régen egy Asus wl-167G sticket használtam, de az elején egyáltalán nem.működött ezért lecseréltem egy TP - link TL-WN321G-re de ez se sokkal jobb.
És mondom, hogy a stickek a másik helyen ugyanilyen routerhez jol csatlakoztak

(#61250) szabonagyur válasza akos3 (#61249) üzenetére


szabonagyur
félisten

Panel vagy társasház? A UPC csodától sokat ne várj, főleg ha tele a környék Wifi-vel. Nálunk is egy hulladék az egész wifimodem cucc.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.