Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Adott egy számítógép. Azt szeretném rajta beállítani, hogy csak jelszó birtokában lehessen rajta programokat telepíteni (rendszergazdai jogosultság?).
Azért állítanám be, hogy ne lehessen teleszemetelni programokkal.

üdv.

.

(#61502) sz.j válasza vadasz70 (#61500) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam a Traffic Light blokkolja az oldalt .., biztos, hogy jó helyen jársz?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61503) sfdrakex válasza vadasz70 (#61500) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Melyik verzióval próbálkoztál? Első Androidhoz van, második IO-sre, a harmadik van PCre, MACre, ki kell csomagolni és indítani az exevel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61504) core i7


core i7
addikt

Üdv mindenkinek
MsMpEng.exe miért zabálja a ramom?

[ Szerkesztve ]

(#61505) sfdrakex válasza core i7 (#61504) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi az hogy zabálja? Mennyiből mennyit eszik?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61506) core i7 válasza sfdrakex (#61505) üzenetére


core i7
addikt

Máskor 12% körüli memória használat alapon most 18% (chrome nélkül)
Máskor Chromnál alapon 20-25% most chromnál 30-40<%
Az van legfelül

[ Szerkesztve ]

(#61507) Doky586 válasza core i7 (#61506) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"miért zabálja a ramom?"

73 MB-ot a rendelkezésre álló 12 000 MB -ból... :F

(#61508) quailstorm válasza core i7 (#61506) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert MS security Essentialst használsz. Cseréld le ha sokallod. MsMp az a defender-t jelöli.

[ Szerkesztve ]

(#61509) vadasz70 válasza sfdrakex (#61503) üzenetére


vadasz70
aktív tag

A harmadikkal próbálkoztam kicsomagoltam elindítanám az exet csak azt írja ki hogy válassza ki a megnyitáshoz kívánt programot sajnos nekem nincs ilyen nem tudom h mit kellene hozzá letölteni.

(#61510) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Windows7-re van valamilyen aplikáció, amivel vissza lehet nézni a kék halál hibaüzenetet! Tegnap, meg ma reggel is windows logónál hirtelen kék halált kaptam, csak nem volt időm megnézni, hogy mi lehet a hiba okozója!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#61511) the dealer


the dealer
tag

Sziasztok!

A következő a problémám win 7 telepítésénél.
DELL Inspiron 5559 laptopra próbálok telepíteni.

Eddig ezekkel a dolgokkal próbálkoztam:

-kipróbáltam az SSD-t az ODD és a HDD helyén is. (Samsung EVO 850 250GB)
-kipróbáltam négy win 7-et (mindegyik x64; -ultimate hun, enterprise eng, enterprise hun, pro hun)
-Legacy mód bekapcsolva, ahhoz hogy azt bekapcsoljam engedélyezni kellett a Legacy Option ROMs-ot, ahhoz pedig ki kellett kapcsolni a Secure Bootot.

Feltettem a telepítendő SSD adat meghajtójára a laptophoz tartozó sata x64 win 7 drivert (és annak a konzolos fajtáját is). Innen töltöttem le ezt: Serial-ATA_Driver_PFJ82_WN32_14.8.9.1053_A06.EXE és ezt ezt: Serial-ATA_Driver_K07VX_WN32_14.8.1.1043_A02.EXE
Amikor megpróbálom felpakolni őket, akkor muszáj az almappák közül választani, hogy hol van pontosan a driver ami kell a winnek. Viszont itt két relevánsnak tűnő mappa is van (mind a kettő a win7-x64 mappában):
-sata\Drivers\Production\Windows7-x64\iaAHCIC.inf Amikor ezt akarom telepíteni, akkor egy pár másodperc telepítés után ezt a hibát dobja.
-sata\Drivers\Production\Windows7-x64\iaStorAC.inf Aztán amikor ezt akarom telepíteni, akkor pedig ezt az üzenetet kapom.
Pendriveból pedig ezt vettem és a Rufus nevű progival tettem rá az oprendszereket ilyen beállítások mellett.

Pár kép a relevánsnak tűnő BIOS beállításaimról.

Tudtok még ezeken kívül valamit ajánlani mit csináljak?
Előre is köszi a segítséget! :R

Real life is just a hobby.

(#61512) dugo_ válasza the dealer (#61511) üzenetére


dugo_
veterán

2.0-s pendrive-ot használj 2.0-s porton. Ha nem tudod megoldani, nem megy a driver tallózás, akkor szerezz win8.1 vagy win10 telepítésvezérlőre épülő all in one iso-t a virágboltból (fatebringer pl.). Azzal nem lesz gond.

(#61513) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Létezik egy olyan okos kis progi, amely érzékeli, hogy a monitor melyik megnyitott ablakán van az egér-kurzor és az ablakra való kattintás nélkül lehet ott műveleteket végezni. (A régi gépemen volt, de az Istennek sem találom a könyvjelzőim közt a nevét.) Valaki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#61514) the dealer válasza dugo_ (#61512) üzenetére


the dealer
tag

Ezer köszönet a win 10 telepítős os tippért. Sikerült vele. :))

Viszont találkoztam egy újabb problémával.

Feltelepítettem az AMD Radeon M335/315 drivert ami 400MB, viszont semmit nem lehet benne beállítani.
Ennyi az egész Catalyst Control Center. Ha például tesztelésnek lejátszok egy 1080p youtube videót, akkor kicsit mozgalmasabb jeleneteknél szétesik a kép egy kicsit.
Gondolom a CCC-ben be kéne tudnom állítani dolgokat, valamint egy 1080p videónak sem kéne kifognia a gépen.

Az intel integrált vga-hoz való drivert nem tettem fel. Gondolom az nem kell ha én az amd-t akarom használni.
A C meghajtón a Programfilesban 34MB-ot foglal az AMD mappa a Programfájlok (x86)-ban pedig 99MB-ot. Nem kevés az a 34MB a 64 bites drivereket tartalmazó mappában?

Real life is just a hobby.

(#61515) 7s26c


7s26c
senior tag

Sziasztok! Egy kérdés. Újratelepítés óta ( továbbra is win7) bizonyos pendriveokat csatlakoztatva, azt írja, hogy csatlakoztassam nagysebességű portra. Dehát az....

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#61516) dugo_ válasza the dealer (#61514) üzenetére


dugo_
veterán

Intel chipset - Intel IGP - AMD gpu a driver sorrend. Szerintem nem tudsz only amd-n lenne, automatikusan kéne kapcsolnia az igényelt teljesítmény függvényében.
Ha nem sikerül, akkor menj át az azonnali notis kérdések topikba, ez már oda tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#61518) King Unique válasza 7s26c (#61515) üzenetére


King Unique
titán

Ha ilyen értesítést dob, akkor pl. a megfelelő USB 3.0 driver fel van telepítve? Illetve biztos, hogy USB 3.0 portra vannak csatlakoztatva?

[ Szerkesztve ]

(#61519) 7s26c válasza King Unique (#61518) üzenetére


7s26c
senior tag

A driver...azt hiszem ott lesz a megoldás. Köszi! :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#61520) Doky586 válasza 7s26c (#61515) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még sosem láttam hogy a Windows ilyesmire ad utasítást...

Nem csak te láttad / olvastad rosszul?

(#61521) 7s26c válasza Doky586 (#61520) üzenetére


7s26c
senior tag

"az eszköz gyorsabb működésre is képes ha nagy sebességű portra csatlakoztatja"

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#61522) King Unique válasza Doky586 (#61520) üzenetére


King Unique
titán

Épp most linkeltem egy saját screenshotot, tehát nem ő képzelődik. :N

(#61521) 7s26c:
Igaz, nálam kicsit más a szöveg, de a lényeg nyilván ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#61523) Doky586 válasza 7s26c (#61521) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát igen, így már teljesen más tészta...

(Fontos a pontos hibaüzenet általában, nem csak az hogy "valami gond van a gépemmel, segítsetek")

(#61524) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

A Windows(Home Premium 64bit) miután megjelenik az asztal még 1 perc nagyjából, mire megnyit programokat. Addig a rejtett ikonok alatt látszik, hogy az Essentials sem tud elindulni meg valamiért gondolkodik a hálózati ikon is. A hálózati drivert újra telepítettem már, de nem javult. Valami mint ha megakasztaná, de amint sikerült ezen túljutnia a gépnek, onnantól minden okés. Létezik valamilyen módszer vagy analizátor arra, hogy ezt ki lehessen deríteni?

Köszönettel
Zoli

(#61525) 7s26c


7s26c
senior tag

Megoldódni látszik, még egyszer köszi!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#61526) the dealer válasza dugo_ (#61516) üzenetére


the dealer
tag

Köszi a segítséget!

A helyes sorrend tényleg számít és megoldotta a problémákat.

:R :R :R

Real life is just a hobby.

(#61527) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Tegnapi nyűglődésem (#61489~#61498) után, ma a gépem leszedett 215, majd még vagy tíz frissítést. Egész elfogadható idő alatt végzett velük. Még tegnap birkóztam egyet a kijelző beállítással, de nem találtam meggyőzőnek. Az élmény index is azt mutatta, hogy ne számítsak csodákra a videokártya terén. Mindkét vizsgálati eredménye 1-es volt, aero nuku. Most pedig a frissítések után 5,1 és csillog-villog megy az aero. És tök happy vagyok, s milyen leszek, ha összejön a dual monitoros megoldás is?
Azt mondom, hogy 55k alatt ilyen gép + 22" -os monitor igencsak megérte. Utólag, még ez a kis bírkózás is jót tett nekem. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#61528) Winnie The P válasza JONAS77 (#61510) üzenetére


Winnie The P
őstag

Tessék: [link]. A lap alján van a letöltő link, és van magyar nyelv hozzá.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#61529) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Van egy jogtiszta Win7 Pro 64 bit op.rendszerem. Tudok valahogy frissíteni ingyen Win10-re még valahogy?

Köszönöm szépen!

(#61530) galaxys80 válasza default. (#61529) üzenetére


galaxys80
veterán

(#61531) King Unique válasza default. (#61529) üzenetére


King Unique
titán

Ezt mért nem annak a topikjában kérdezed meg?
Egyébként van egy ilyen lehetőség, illetve egyes beszámolók alapján még mindig működik a másik.

[ Szerkesztve ]

(#61532) fordfairlane válasza default. (#61529) üzenetére


fordfairlane
veterán

Elvileg igen. Letöltöd a Windows 10 telepítőt, kiírod pendrivera vagy lemezre, feltelepíted, és telepítésénél a Win 7 kulcsát adod meg. Utoljára tavaly decemberben telepítettem így rendszert, és akkor még működött a dolog.

x gon' give it to ya

(#61533) Troy. válasza Troy. (#61501) üzenetére


Troy.
addikt

Erre valaki? :)

.

(#61534) tpeter77 válasza Troy. (#61501) üzenetére


tpeter77
addikt

Rendszergazdaként hozz létre Általános jogú fiókokat.
Vagy ha már létre vannak hozva, akkor ugyanitt állítsd át a jogosultságaikat rendszergazdáról általánosra.

(#61535) krealon válasza Troy. (#61501) üzenetére


krealon
veterán

"Azt szeretném rajta beállítani, hogy csak jelszó birtokában lehessen rajta programokat telepíteni (rendszergazdai jogosultság?)."

Letrehozol a felhasznaloknak fiokot, felhasznaloi szintu jogosultsagokkal, es az adminisztratori fiokot eros jelszoval latod el.
Innentol a normal felhasznaloi fiokban kerni fogja a rendszergazda fiok jelszavat, amikor elinditasra kerul egy telepitoprogram.

(#61536) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Olyan gondom adódott, hogy a melós gépemen az SSD-n egyre kevesebb a hely, és most nincs időm
újrahúzni a vasat, meg szelektálgatni, mert már így is sok mindentől megszabadultam.
A WIN hízott meg nagyon, mert elfelejtettem kikapcsolni a frissítéseket, így a WINsxs mappa már vagy 20GB.

Olvasgattam neten megoldásokat rá, de nálam egyik sem alkalmazható. A legegyszerűbb, a lemezkarbantartó, de nekem ott amiket a neten írnak, hogy ki lehet választani a frissítések törlését, nekem nincs ilyen.
Elviekben kellene, azt még sincs.

Ebben esetleg valaki tud segíteni?
Köszönöm!

(#61537) Top cat válasza belovary (#61536) üzenetére


Top cat
őstag

Nem a frissítéseket kellene letörölni hanem a letöltött frissítések telepítőijeit.

Ide tölti le a rendszer c:\Windows\SoftwareDistribution.
Nézd meg mekkora helyet foglal ez el. A benne lévő állományokat törölheted de a mappát ne.

(#61538) belovary válasza Top cat (#61537) üzenetére


belovary
senior tag

1,2GB, van benne 8 mappa. Annyira nem vágom ám... ;] Most akkor ezeket törölhetem mind?

(#61539) Doky586 válasza belovary (#61538) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1GB felszabadítása végett elég értelmetlen volna hazavágni a rendszered..

(#61540) belovary válasza Doky586 (#61539) üzenetére


belovary
senior tag

Ez az... De az hogy az OS közel 40GB foglal el, az sem okés. Ebből a frissítések (WINsxs) 16GB.
Gondoltam jócskán lehetne lefaragni ebből a 40-ből. Akkor felejtsem el, csak az újrahúzás játszik?
Iszonyat nincs kedvem hozzá, az összes progit újrarakni. Pfff...

(#61541) Top cat válasza belovary (#61538) üzenetére


Top cat
őstag

Bocs az előbb nem jól írtam.

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download mappában lévőket törölheted.

A temp mappát is meg kellene nézni mennyi cucc van benne.

Win.sxs mappát nem okos dolog piszkálni. Azzal már tényleg bajt csinálnál.

Doky586

Mitől vágná haza ezzel a rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#61542) dugo_ válasza belovary (#61538) üzenetére


dugo_
veterán

Van jogosultságod a gépen? Ha van, akkor rakj fel valami 3rd party pucoló appot.
Pl.:

A Wise Disk Cleanerrel simán összeszedhetsz pár giga szabad helyet csak ezen a fülön. Jobb, mint amennyit a Win beépített Disk Cleanup eszköze összeszed.

A WinSxS növekedése ellen nem tudsz tenni. Minél újabb frissítéseket tartalmazó integrált telepítős újrahúzás az egyetlen dolog, amivel ideig-óráig csökkenteni lehet a méretét.

40GB egy koros Win7-től nem sok egyáltalán. Talán 35 környékére menne le friss installal.

[ Szerkesztve ]

(#61543) Doky586 válasza Top cat (#61541) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mitől vágná haza ezzel a rendszert?"
Mert: "Bocs az előbb nem jól írtam" :D

(#61544) Doky586 válasza belovary (#61540) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ennyire nagyon zavar hogy sokat foglal akkor térj át valami kis méretű LINUX disztróra, vagy akár freeDOS-ra.. :K

(#61545) Zoz válasza belovary (#61536) üzenetére


Zoz
őstag

Lemezkarbantartóban megnyomtad a rendszerfájlok törlését? Csak utána kerül be a Windows Update karbantartása a lehetőségek közé.

(#61546) belovary válasza Zoz (#61545) üzenetére


belovary
senior tag

Nincs ilyen, hogy megnyomhassam! :)

(#61547) Top cat válasza belovary (#61546) üzenetére


Top cat
őstag

(#61548) belovary válasza Top cat (#61547) üzenetére


belovary
senior tag

Igen, ezt láttam a leírásokban, de nekem nincs ott ilyen. Nem értem hogy a fenébe...

(#61549) Top cat válasza belovary (#61548) üzenetére


Top cat
őstag

Rendszergazdaként vagy a gépen?

(#61550) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

A következő konfiggal volt / van 2 gondom:
Gigabyte EP35-DS3R-F2 lap, E8400, ATI HD4890, Chieftec 500W táp, Win7 Pro X64.

HDD csere és újratelepítés után, a rendszer SATA HDD eltávolítható eszközként jelent meg, mintha USB-s lenne. Gondoltam majd a driverek feltelepítése után megoldódik. Ezután pendrive-ról akartam visszamásolni a mentést, valameddig másolt is, aztán "page fault in nonpaged area" vagy ilyesmi hiba fogadott. Megpróbáltam egy másik pendrive-ot is, az egy újabb üzenettel szállt el (erre már nem emlékszem). Utána fel sem akarta már ismerni őket a windows. Egyébként másik gépben most is működnek.

A BIOS beállításokat reseteltem, most így van beállítva:

A HDD így jónak tűnik, de a flash eszközöket most se akarja felismerni, így a másolásig el se jutok.

Mit állítsak a BIOSban vagy milyen drivert tegyek fel? Nem találkoztam még ilyennel, talán hardver hiba lehet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.