Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) r4z válasza Doky586 (#61397) üzenetére


r4z
nagyúr

Rendben, akkor ujra lesz telepitve. A kerdesem viszont tovabbra is all: mi a legmegbizhatobb backup+restore modszer? Eleg sok minden van rajta, nem szivesen mentegetnek ki es allitanek vissza mindent kezzel, mert ramenne egy hetem kb.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61402) Doky586 válasza r4z (#61401) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Macrium [link]

[ Szerkesztve ]

(#61403) kyle16


kyle16
tag

sziasztok. most vettem új gépet és új rendszer stb stb... olyan idegesítő hibába akadtam hogy már a hajamat tépem :W
tehát a probléma a következő. olyan mintha magától ALT+TAB kombinációt ütne a gép bizonyos időközönként ( míg ezt az üzenetet megírtam 4szer csinálta ezt és ugye akkor abba hagyja az írás mert úgy érzékeli hogy nem ebbe az ablakba vagyok) játszok és folyamatosan ledob asztalra mintha nyomtam volna egy ALT+TAB-ot pedig még a közelébe se voltam. win7 64 bit home prémium és frissítés kikapcsolva...ezer éve így használom az összes gépem és nem láttam még ilyet

valaki valami megoldás? köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#61404) r4z válasza Doky586 (#61402) üzenetére


r4z
nagyúr

Koszonom! :R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61405) old-dog


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
Egy sokat vitatott kérdésem lenne. Érdemes-e rendszerkarbantartó optimalizáló programot telepíteni egy sokat használt rendszerre vagy elég néha lefuttatni egy Ccleaner-t és egy win saját töredezettség mentesítőt? A választék elég nagy ezekből.

(#61406) user12 válasza kyle16 (#61403) üzenetére


user12
őstag

Próbáld ki, hogy egy másik billentyűzetet kötsz a gépre.
Ha azzal megszünt a hiba, akkor bizony a klaviatúra agyában zavarodott össze valami :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#61407) bacus válasza Darkness (#61387) üzenetére


bacus
őstag

Köszönöm, ez volt a gond. A KB971033 frissítés eltávolítása, majd eltakarása úgy néz ki megoldotta a problémát.

:R

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#61408) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Elnézést ha volt már téma, csak most nem tudok keresgetni

Az a problémám hogy laptopba 1GB DDR2 memórai mellé vettem egy db 2GB-os DDR2 modult, berakom és 3GB helyett az elérhető csak 2GB. A két modul frekvenciája eltérő, 667MHZ és 800 MHZ
BIOS-ban írja a 3GB-ot, CPU-Z is írja a 3GB-ot, de a feladatkezelő csak 2GB elérhetőt ír.

Lehet ez azért mert Dual Chanel üzemmódban használja a RAM-ot? Sajnos miosban nem

Mi lehet a megoldás? nem kell dual chanel, inkább a kapacítás kellene.

(#61409) Zoz válasza easy...rider (#61408) üzenetére


Zoz
őstag

Véletlenül nem Win7 Starter van rajta?

(#61410) Doky586 válasza easy...rider (#61408) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Asztalon sajátgépen jobbgombkatt, és ott olvasd le a memória mennyiségét (screenshotolhatod is).

(#61411) mala


mala
újonc

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy a biztonsági mentéssel vissza tudom-e állítani a win7 alá installált programokat (pl. Firefox, CCleaner, nyomtató szoftvere és sok-sok egyéb) is? Ha nem, akkor van-e rá vmi más lehetőség?

Előre is köszönöm a segítő választ.

Mala

(#61412) sz.j válasza mala (#61411) üzenetére


sz.j
nagyúr

Biztonsági mentésből mindent (ami a gépeden volt a mentéskor) vissza tudsz állítani. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61413) easy...rider válasza Zoz (#61409) üzenetére


easy...rider
őstag

de W7 Starter :O ezt ajánlották mert hogy elvileg kevesebb RAM-ot eszik, de most látom h 2GB-ot kezel max :(

Rákeresek, hátha hekkelhető hogy többet kezeljen.

XP-t akartam eredetileg, tudom nem mai csírke, de a laptop sem amire felkerült a rendszer, csak az Istennek nem akarta megenni a WiFi kártya drivert az XP ezért lett végül 7 Starter.

(#61410) Doky586
Nincs már nálam a gép, (azért is volt ilyen sietős az előző HSZ hogy a screenshot-ot feltöltsem) pont vitték vissza amikor kiderült ez a probléma, de valószínűleg a Starter lesz a hibás

[ Szerkesztve ]

(#61414) szabonagyur válasza easy...rider (#61413) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tud többet mint 2GB, ez a lényege.

Amúgy bármelyiket le tudod butítani Starter szintre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61415) Zoz válasza easy...rider (#61413) üzenetére


Zoz
őstag

Esetleg a 10-re frissítést lehetne megpróbálni, akkor Win 10 Home lesz belőle.

(#61416) szabonagyur válasza Zoz (#61415) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja mert valószínűleg a Starter is eredeti volt (ugye megvenni nem lehetett). A Win10 sem lesz gyorsabb rajta és 99%, hogy a hardverek felét sem ismerné fel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61417) easy...rider válasza szabonagyur (#61416) üzenetére


easy...rider
őstag

Természetesen :) csak bővítve lett a memória 1GB-ról 3GB-ra aztán nem ismer csak 2GB-ot

Google adott néhány tippet hogy mit lehet módosítani h 4GB-ot tudjon (32 bit miatt), aztán majd kiderül hogy működik e.

(#61418) Doky586 válasza easy...rider (#61417) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

..és a gagyi Atom procik sem kezelnek többet 2GB ramnál..

(#61419) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!

Korábban már írtam a wifi stick - jelvétel problémámról: [link]

Sajnos azóta se lett jobb a helyzet, a modemet áthangolni meg nem tudom :S

Kérdésem az, hogy egy új stick vásárlása segíthet? Vagy tök feleslegses, mert ugy sem oldaná meg? :U

(#61420) mala válasza sz.j (#61412) üzenetére


mala
újonc

Köszi a gyors választ.

(#61421) bacus válasza akos3 (#61419) üzenetére


bacus
őstag

Azt írtad, hogy két stickel is rossz, meg azt is, hogy más eszközzel meg tökéletes.

Ez alapján elég nehéz eldönteni, hogy mindkét stick rossz, vagy mégiscsak beállítási hiba.
Ha van lehetőséged, akkor mielőtt felesleges költségbe vered magad, mégiscsak azt gondolom, hogy kellene kölcsön kérni egy sticket, meg a router alján megnézni a jelszót és megnézni annak is a beállításait.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#61422) sfdrakex válasza akos3 (#61419) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Wifi sticked milyen? Valami kis 2 centis mütyűr, vagy rendes méretű antennás?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61423) kezdosql


kezdosql
tag

A GBP jelet szeretnem megjelentetni, de sehol se talalom. USD es EURO megvan alt kombinaciokkal, de a GBP jelet nem adja ki sehol. Nalam van a hiba, vagy valoban buveszkedni kell hozza?

(#61424) föccer válasza kezdosql (#61423) üzenetére


föccer
nagyúr

Ł

alt gr + L vagy alt+0163

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#61425) default.


default.
őstag

Sziasztok, egy gyors, buta kérdés: Hogyan tudom ellenőrizni, hogy van-e Service Pack 1-em telepítve?
És van amúgy SP2 is a Win7-hez?

Köszönöm szépen!

(#61426) King Unique válasza default. (#61425) üzenetére


King Unique
titán

(#61427) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Mit tudtok ajánlani W7-re, amivel tudom felügyelni, korlátozni gyermekem internetes barangolásait? Több helyről a Norton Family köszön vissza, de én kíváncsi lennék a Ti tapasztalatokra is.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#61428) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!
Itt is felteszem hátha...

Hoztak hozzám egy HP laptopot mondván, hogy melegedésre hivatkozva már bootscreen-en túl nem jut. A gazdája youtube tutorial alapján szétszedte (szétbarmolta) kitakarította, de ugyan úgy nem indul, mondván hogy melegszik. Szétszedtem... hát egy 3 cm-es megkövesedett porcica volt a ventillátorban, ami miatt nem tudott forogni sem..... Lényeg, hogy pasztázás, takarítás után szépen beindul a gép. Viszont a WIN halott. Gondoltam újra telepítem de....

Valami kókány win7 telepítés lehetett, mert nem volt 100mb partíció, valamint a 200 gigás adatot is rendszernek látta, és telepítés közben mikor újra indul a gép, fekete képernyőt adott.
Leformáztam a teljes hdd-t, így szépen megy is a telepítés, de a "telepítés befejezése..". résznél megfekszik. Jó 10-15 percet elgondolkozik ott, majd kiírja, hogy nem éri el a telepítési forrást.

Én arra tippelek, hogy a drivereket feldobja a win, és ezáltal (valamiért) elszáll az usb.

Valakinek valami ötlet? :F

(#61429) #18193920 válasza bucihost (#61428) üzenetére


#18193920
törölt tag

A 100 megabájtos partíciót én is össze szoktam vonni és így a C meghajtóra kerül.
Tehát a C meghajtó lesz a rendszerpartíció.
Ettől még nem lesz kókány :D

(#61430) bucihost válasza #18193920 (#61429) üzenetére


bucihost
senior tag

valamint a 200 gigás adatot is rendszernek látta = Teli volt az adat partíció is rendszer fileokkal, és a telepítő is rendszernek látta mind2 partíciót. ez már az én szótáramban kókány :R

(#61431) #18193920 válasza bucihost (#61430) üzenetére


#18193920
törölt tag

Nem is arra reflektáltam.
Természetesen egy rendszermeghajtó van (az én esetemben a C maghajtó) és nincs mellette más partíció (pontosabban van a D meghajtó, de az más "tészta" )
VAgyis innentől kezdve a C meghajtó nem adatpartíció, hanem rendszerpartíció.
A 200 megás partíciót egy utólagos telepítés hozhatta létre, ami lehetséges, hogy nem lett befejezve.
Az ilyen nem hozzáértő telepítés inkább a kókány munka.
Ez már okozhatja, hogy nem tud elindulni a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#61432) Doky586 válasza bucihost (#61428) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt a 4.pontban van leírva hogyan kell telepíteni a wint 1db partícióra (100M partíció nélkül): [link]

A win nem ír olyat hogy adat partíció.. fogalmazz pontosabban vagy mutass valami konkrétabbat mutató particionáló-lemezkezelő screenshotot..

(#61433) bucihost válasza Doky586 (#61432) üzenetére


bucihost
senior tag

A hangsúly nem ezen volt... volt 2 partíció, de a telepítő szerint mind a 2-n rendszer volt... ez felfogható egy kókány telepítésnek, de ez a része mind1 is mivel kapott a HDD egy full formatot, most nagy nehezen felment a windows, de valami nem kerek. olyan bűn lassú mire felrak egy drivert, vagy megnyit egy programot 1-2% proci és 25% memória használat ellenére, hogy egy p1-es gép ferrari mellette :W Próbálok felrakni egy hdd sentinelt, mert sanszos hogy halott a HDD. :W

(#61434) Doky586 válasza bucihost (#61433) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"...egy kókány telepítésnek, de ez a része mind1 is mivel kapott a HDD egy full formatot"

Ezen a problémán semmit sem változtat egy format.. ezen csak az változtatna ha újraparticionálnád (alignálva), és telepítéskor nem lenne a gépben másik hdd.. (különben újra kókány és lassú lesz). és egy smart ellenörzés, felület teszt se ártana.

[ Szerkesztve ]

(#61435) bucihost válasza Doky586 (#61434) üzenetére


bucihost
senior tag

Hirens-el kapta a full formatot, és az újra partícionálást.

Megvan a lassúság oka:

Teljesítmény: 100%
Kondíció: 16%
Hibás szektor: 143
Gyenge szektor: 15
Hátralévő élettartam: 39nap

:R

(#61436) the86


the86
csendes tag

Sziasztok!
A következő lenne a problémám. Windows 7 Ultimate x64-es rendszert használok és foghíjasnak találom a memóriát. A 6GB-ból csak 3,12GB használható. Ez normális? Ha nem akkor hogyan tudnám megoldani hogy mind a 6GB használható legyen?
Válaszokat előre is köszönöm!!!

XBL: Jacsika01

(#61437) szabonagyur válasza the86 (#61436) üzenetére


szabonagyur
félisten

És nem akarod megosztani milyen géped van? Ebből csak a CPU derült ki meg, hogy van 6GB RAM.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61438) akos3 válasza sfdrakex (#61422) üzenetére


akos3
addikt

Mint egy nagyra nőtt pendrive:)

(#61439) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!

Fönököm adott egy laptopot amin rajta van Windows 7 professional és tegyem angol nyelvűvé. Mindenhol csak angolról magyarra leírások vannak. Nincs valami jó megoldás,hogy magyaról angolra frissíthetem?

(#61440) Winnie The P válasza Redpaladin (#61439) üzenetére


Winnie The P
őstag

[Innen?]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#61441) Redpaladin


Redpaladin
tag

Köszi!

Ez jó indulópont és van erről youtube videó is a telepítés menetéről és ez így tökéletes lesz!

(#61442) Doky586 válasza Redpaladin (#61441) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még most gyakorold a megfelelő hangsúlyhoz: "Bocs főnök! Minden elveszett!"

(#61443) the86 válasza szabonagyur (#61437) üzenetére


the86
csendes tag

Alaplap neve ASRock ConRoeXFire-eSATA2
Illetve van egy ASRock 4core1600twins-p35 alaplapom is,és ennél is ugyan az a helyzet.

XBL: Jacsika01

(#61444) Zoz válasza the86 (#61443) üzenetére


Zoz
őstag

ConRoeXFire-eSATA2: Írja az Asrock oldal is:
"- Max. capacity of system memory: 4GB*

*Due to the chipset limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® XP, Windows® XP 64-bit, Windows® Vista™ and Windows® Vista™ 64-bit."
Vagyis a chipset miatt 4GB-nál kevesebb lesz 64 bites rendszer alatt is.

De a másikra csak a szokásosat írják, hogy 64 bites rendszer kell a 4GB-nál többhöz: "**Due to the operating system limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® XP and Windows® Vista™. For Windows® XP 64-bit and Windows® Vista™ 64-bit with 64-bit CPU, there is no such limitation."

(#61445) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Nemrég összeraktam egy gépet egy ismerősömnek, régebbi alkatrészekből. ASROCK H61M, i3-2100, 8GB RAM, SSD. Használat közben néha lefagyott a gép, semmire nem reagált, néztem egy memtestet, az nem talált semmit, hűtéssel sincs gond. Múltkor mondtam neki, hogy várjon egy kicsit, hátha történik valami, és pár perc után feljött egy üzenet, hogy a "képernyő-illesztő nem válaszolt, hiba után helyreállt". Frissítésekből minden fenn van, letöltöttem az Intel oldaláról a legfrissebb drivert (nincs külön videokártya, processzorba integráltat használja, Intel HD 2000), de ugyanúgy előjön a hiba.

Van valami tippetek, hogy mivel próbálkozhatnék még?

(#61446) akos3 válasza petyus_ (#61445) üzenetére


akos3
addikt

Auto cad használatakor bizonoys eszközökkel nekem.is ezt írta ki de nem talaltam meg az okat...

(#61447) petyus_ válasza akos3 (#61446) üzenetére


petyus_
senior tag

Itt akármikor képes ezt a hibát produkálni, játszani nem is szokott a gépen, böngészés, Excelezés közben is csinálja

(#61448) the86 válasza Zoz (#61444) üzenetére


the86
csendes tag

Asrock 4core1600twins-p35
Ebben a lapban is 6 GB ram van. felraktam egy 64bit-es Windows10-et és az eredmény ugyan az. 3.25GB használható. De még BIOS-t se tudok frissíteni mert azt írja a program hogy "ismeretlen hiba".

XBL: Jacsika01

(#61449) szabonagyur válasza the86 (#61448) üzenetére


szabonagyur
félisten

DDR3 van ebben?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61450) Doky586 válasza the86 (#61443) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ez egy 11 éves öreg lap.. XP(x32) való rá, nem W7(x64)...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.