Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) Enton


Enton
addikt

Hali.

Egy kérdésem lenne, nem lehet ezt a betű(és egyébb) átméretező választólistát 150%-nál nagyobbra tenni esetleg

Egy 200% már-már kb ideállis lenne hogy sehol semmi ne legyen a kelletténél kissebb.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#61152) dugo_ válasza Enton (#61151) üzenetére


dugo_
veterán

Ott van a képen a baloldali menüben:
Egyéni szövegméret beállítsa (DPI)

Ott fel tudod húzni 200-ig.

(#61153) sz.j válasza Enton (#61151) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha csak a betűk nagyságát és típusát akarod megváltoztatni, akkor
Asztalon jobb klikk --> Személyre szabás --> Ablak színe --> Speciális megjelenési beállítások, és itt a kívánt Elemhez tartozó betűtípust, méretet, színt stb. kedvedre állítgathatod

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61154) old-dog válasza Top cat (#61150) üzenetére


old-dog
aktív tag

Valami nagyobb gubanc lehet mivel a Chrome el sem indul.

(#61155) Enton válasza dugo_ (#61152) üzenetére


Enton
addikt

(#61153) sz.j:

Ohh, köszike.
Csak ugyfest lutsa voltam kattingatni 1-2-őt hogy ezeket észre vegyem és kb volt is már hogy használtam csak most egyáltalán nem is derengett honnan is kéne nekem azokat/ezeket előhozni. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#61156) looser


looser
addikt

Sziasztok! Hogyan lehet egy folyamatról megállapítani, hogy azon belül mely alkalmazáshoz kapcsolódik egy adott szál? Pid alapján megkeresem a Process Explorerben, de ahogy az alábbi példában is látszik, csak azt látom, hogy az ntdll.dll-t használja. De melyik app?

A másik kérdés is hasonló; egy másik munkaállomáson az egyik svchost process időről időre felemészti a memóriát 15-30 percre, majd visszaáll normálisra. A környezet standard, de a géppark eléggé heterogén, így bármi lehet, ezért itt is arra lennék kíváncsi, meg lehet-e tudni valahogy, hogy mely app teszi ezt.

Köszi & üdv!
:R

A kép lemaradt :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#61157) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Windows store telepíthető Windows 7 alá is? Meg lehet oldani? Vagy ne is próbálkozzak?
Előre is köszi.

(#61158) szabonagyur válasza Mexildos (#61157) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lehet felrakni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61159) csaba02120


csaba02120
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon remélem jó helyre írok, gép lefagyással kapcsolatban. (nem az én gépem, jelenleg csak távolról tudom piszkálni team vievwer-el)
A kondig:
Asus p5kc
2x2 GB DDR3 ram
Q6600
GTX 560 TI
1 x 1TB WD HDD 100/100
1 x ODD
Nincs külön ventilátor a gépben, sem uv sem semmi extra.

500-as Shieftec-el a következő hibát produkálta, Furmark teszt és Aida stabilitásteszt is futott 30-30 percig. A Teszt kedvéért egyszerre is futtattam. Mind hiába, nem fagyott le tőle.

Mivel nincs alkatrészem hozzá, hogy teszteljem a lapot, a procit másik gépben. Bevitettem egy szerízbe ahol mondván hogy a tápon 1x8 -as pci-e csati van a vga-nak a másik meg molex-el van átalakítva neki, hogy 'hát az úgy nem jó és azért fagy le...'. Én ekkor beleszóltam volna hogy menjenek a francba, de gondolván hogy ha ők kipróbálták egy nagyobb táppal és jó volt akkor jó, rájuk hagyom. Talán tényleg gyenge hozzá a az 500-as Shieftec, de nem ezért.
Egyedül egy 7600 GT-t tudtam belerakni, de azzal is lefagyott. (másik gépben remekül megy).

Csináltam olyan tesztet is hogy csak youtube ment folyamatos lejátszással, volt hogy 1 nap után fagyott le, volt hogy 1 órával utána.

Skype-használattal és üres járatban (teljesen-terheletlenül) nem jellemző hogy lefagy.

Volt arra is példa hogy a Windows 7 logó amikor kezdene előbújni akkor állt meg.

Keep Out 800-Wattost raktak bele. Csakhogy a probléma pont ugyanúgy fent áll.
Hétfőn lesz vissza véve a boltba a gép.

Jelenleg nem tudok Aida feszültség mértékeket mutatni, de arra emlékszek hogy az 500-as Shieftec-el a tolerancia értékeken (-5 +5%) bőven lejjebb ment terhelésnél, 8%-al körülbelül a 3.3 V-os ág. A többi az tartotta -3% -1%-ot

Semmilyen hő probléma nincs proci is olyan 55-ig megy gyári hűtővel, semmiféle húzás nincs.

Most nem tudok vele memtestet sem indítani rajta mert az írót nem kötötték be, csak a tápkábel van bekötve akié gép ő meg nem ért hozzá.

Üdv Csaba

[ Szerkesztve ]

(#61160) dugo_ válasza csaba02120 (#61159) üzenetére


dugo_
veterán

Én próbálkoznék a többi topikban is:
https://logout.hu/tema/nem_indulo_gepek_topicja/friss.html
https://logout.hu/tema/azonnali_kerdesek_oraja_4/friss.html
Esetleg: https://logout.hu/tema/azonnali_alaplapos_kerdesek_oraja_2/friss.html

MemTest86 futott már? Szerk.: ja látom, hát kössétek be, vagy indítsátok pendrive-ról, aztán mehet azzal is pár kör.

A 3,3V-os ágon a szabvány csak ±4%-ot enged meg. A ±5% csak a 12V, 5V ágra vonatkozik, bár ott is egészségesebb ±4%-on belül maradni.

Keep Out ugyanúgy hulladék táp, ahol ilyenekkel tesztelnek, oda ne vidd a gépet. Extrém esetben még a jó komponenseket is tönkrevágják vele.

[ Szerkesztve ]

(#61161) csaba02120 válasza dugo_ (#61160) üzenetére


csaba02120
csendes tag

Kösz a gyors választ.

Sajnos a pendrive-al is próbáltam volna, de lefagyott formázás közben az ablak azóta nem ismeri fel a gép.
Ez egy kis város, a többi szerviz ennél még rosszabb. :/

(#61162) sfdrakex válasza csaba02120 (#61159) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memóriákból egyszerre egyiket vegyétek ki és úgy teszteljétek. 500as Chieftec táp meg bőven elég durva gépekhez is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61163) Zoz válasza csaba02120 (#61159) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem 90%, hogy az alaplap haldoklik. 775-ös lap, bőven abban a korban, amikor megszoktak dögleni.

(#61164) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Érdekes hibám van a gépen :(

Gyakorlatilag becrash-el a gép 8GB ramnál játék közben. Hiába vettem bele 16Gb ramot,akkor is a 8Gb-nak megfelelően írja a fizikai memória szintjét a feladatkezelő is.
Az oprendszer feldolgozza a 16Gb ramot,azaz látja. És 64 bites rendszer van fent és az AMD jelenlegi csúcskonfigja van a windows alatt.(FX9590) (GTX1060 6GB) (Asus sabertooth 990FX)
Division játékról van szó és unokaöcsémnél (meg úgytudom másnál sem) nem csinálja ezt.
Úgy kezdődik a probléma,hogy elkezd laggolni néha. Már tudom,hogy ilyenkor gyorsan kilépek és vissza,de ha elfelejtem,akkor 1-2 perc múlva megáll a gép és csak reset segít. Akadás közben,ha Alt+Tab-ozok,akkor 98%-ot ír a fizikai ramhasználatra,de közben 6,4GB-ot eszik a Division így a 16GB ramnál is :S

Milyen beállítás lehet elállítódva a windows-omban? (3 hete csinája ezt és tegnap előtt jött meg bele a 16GB ram és így is :( ) (nincs megnyitva semmilyen más program és a feleadatkezelőben is ha összeadom az aktív folyamatokat,akkor csak 8GB közelire jön ki az érték)

Ötlet Srácok?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#61165) brd válasza djyuri (#61164) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg nem Home Basic-ed van (nem valószínű, de hátha). A pagefile (lapozófile) mérete mekkora (valószínűleg a C:-n találod, pagefile.sys néven)?

The only real valuable thing is intuition.

(#61166) csaba02120


csaba02120
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek.

(#61167) djyuri válasza brd (#61165) üzenetére


djyuri
őstag

Ultimate.
A lapozófájlt próbáltam automatán is és kézibe is. 12GB van most perpill a C-n (SSD)

(#61168) brd válasza djyuri (#61167) üzenetére


brd
nagyúr

Az msconfig-ban (ez egy beépített program) a második fülön a bal felső gombra rányomva megjelenő panelen ki van valami pipálva?

The only real valuable thing is intuition.

(#61169) djyuri válasza brd (#61168) üzenetére


djyuri
őstag

(#61170) brd válasza djyuri (#61169) üzenetére


brd
nagyúr

Bal felső=speciális beállítások.

The only real valuable thing is intuition.

(#61171) djyuri válasza brd (#61170) üzenetére


djyuri
őstag

(#61172) old-dog válasza old-dog (#61154) üzenetére


old-dog
aktív tag

Csak tanultságképpen. Egy program nem megfelelő eltávolítása okozta a problémákat. Konkrétan az AVG PC tuneup ismételt install (Itt visszaállítások)és irányított uninstallal megoldódtak a hibák.

[ Szerkesztve ]

(#61173) akaido válasza teo77 (#61140) üzenetére


akaido
addikt

Sajnálatos megerősítésként jelzem, hogy kipróbáltam, hogy a hibajelenségként leírtak nálam is előferdülnek-é. Egy óráig volt türelmem várni, de addig csak frissítéseket keresett a W7 telepítő, így el sem jutottam a Remote Server Admin Toolt településéig.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#61174) brd válasza djyuri (#61171) üzenetére


brd
nagyúr

Azt kellene megnézni, hogy a virtuális memóriából mennyi foglalt (pl. 16+GB-e) és emiatt lassul (akkor valószínű, valami memory leak van valahol, a programban, vagy valami driverben, pl. VGA). Ezt pl. a Process Explorer nevű programmal tudod megnézni; el kell indítani és CTRL+I, ott Memory fül és a Commit Charge dobozt kell nézni (ill. a Physical Memory rész is érdekes lehet, hogy tényleg jól látja-e a fizikai memóriát). Ill. azt kellene tudni, hogy amikor lelassul, akkor a háttértárral küzd-e nagyon (mert ott van tárolva a pagefile.sys, egyszerűsítve mondjuk úgy, hogy ez a memória részeként működik), ezt akár a gépházon a visszajelző LED-ből is látni, folyamatosan világít, de a beépített perfmon /res-t (a /res egy opció) elindítva és a Disk fülön a Disk Activity sorban a xy% Highest Active Time-ot kell nézni, ha az 100%, akkor nagy a küzdés arrafelé.

The only real valuable thing is intuition.

(#61175) Vegyigyümi


Vegyigyümi
tag

Sziasztok!
Ma a Win7 felsírt, hogy 39 frissítést szeretne telepíteni.

A múltkori Win7-Win10 frissítéses genyózáskor nagyon nehezen sikerült normalizálnom a gépemet és kiírtanom az MS erőszakoskodó progiját.

Mit gondoltok ez a pakk biztonságosan felrakható?
Amúgy a gép rendben van, csak a nod32 folyamatos károgása idegesít.

Ami nem kék, az más színű.

(#61176) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok
Bocsi kicsit off lesz.
ebbe a csoportba hátha tud valaki segíteni :D
szóval van egy Kingston 32Gb-s pendrivém ami egyik napról a másikra írásvédett lett nem lehet leformázni.
ma már nem is jelenik meg a saját gépben viszont mikor rádugom a gép érzékeli.
valaki tud ötletet hogy menthetném meg ?
előre is köszi nektek :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#61177) sfdrakex válasza Cry0 (#61176) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld ezzel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61178) Cry0 válasza sfdrakex (#61177) üzenetére


Cry0
őstag

Hibát dob fel "There is no media in the specifed device"

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#61179) Top cat válasza Cry0 (#61178) üzenetére


Top cat
őstag

Lemezkezelő látja?

(#61180) Cry0 válasza Top cat (#61179) üzenetére


Cry0
őstag

ennyi látszik belőle

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#61181) Top cat válasza Cry0 (#61180) üzenetére


Top cat
őstag

Megpróbálhatod ezt de csak odafigyelve!
Mindent törölsz így ami rajta volt!

Parancssor (rendszergazdai)
diskpart
list disk a mérete alapján fogod tudni azonosítani a pendrive-od
select disk # kiválasztod a pendrive-od
clean
exit

Utána le kell formázni.

(#61182) Cry0 válasza Top cat (#61181) üzenetére


Cry0
őstag

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#61183) szabonagyur válasza Cry0 (#61182) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez valószínűleg kuka helyből.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61185) krealon válasza Cry0 (#61182) üzenetére


krealon
veterán

"USB pendive: no media"

Nagy valoszinuseggel a flash vezerlo elpusztult az eszkozben, a flash IC-t kiforrasztva, adatmento cegek sok-sok penzert megprobalhatjak visszallitani a rajta levo adatokat.

(#61186) Cry0 válasza krealon (#61185) üzenetére


Cry0
őstag

garanciális úgyhogy megy be szervízbe
adatok nem lényegesek pont most nem volt rajta szerencsére olyan dolog csak 2 film
köszi a segítséget skacok :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#61187) King Unique válasza Cry0 (#61182) üzenetére


King Unique
titán

Hát itt nyilván off, mivel Win10-ről van szó. Illetve annak topikjába már be lett rakva ugyanez a kérdés. Duplázni meg nem szokás, max. talán indokolt esetben.

Amúgy nekem is elsőre a diskpart módszer jutott volna eszembe, illetve egy másik megoldás. De, ha már ki sem listázza rendesen az eszközt, akkor nyilván felejtős. Valamint amikor egy pendrive hirtelen írásvédetté válik, az sok esetben a meghibásodás jele is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#61188) Top cat válasza Cry0 (#61186) üzenetére


Top cat
őstag

Ahogy a többiek is írták ennek annyi sajnos.
Mázli, hogy még garanciális. Milyen típus volt a Kingstonon belül ?

(#61189) zoo8800 válasza Vegyigyümi (#61175) üzenetére


zoo8800
veterán

A kritikus és fontos besorolásúakat mindenképp tedd fel, bár szerintem mehet mind. W10-erőltető frissítések már nincsenek.
A napokban nekem egyetlen frissítést sem ajánlott fel.

rip and tear, until it is done

(#61190) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Windows 7-ből lehet csinálni live usb-t? Hogyan, és milyen windows kell hozzá?

Úgy kellene, hogy erről induljon a gép, ne virtuális ablakban.

(#61191) King Unique válasza kertsa (#61190) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Korábban volt szó erről. WTG megoldást lehet csinálni a Win7-nél is pl. ezekkel a programokkal. Viszont olyan live rendszer, ami a Linuxoknál van, az hivatalosan nincsen Windows változatban. WinPE alapú házi tákolmányok persze akadnak a neten, de azokat csak saját felelősségre érdemes próbálgatni!

Amúgy én ezt szoktam használni, ami felület terén még kicsit vissza is van "butítva" a 7-es szintjére. Mármint normál Start menü van benne stb. Hasonló egyébként, mint egy HBCD, ellenben jóval modernebb, működik például UEFI-ben is. Illetve legutóbb egy ilyen kényes művelethez használtam és nem volt vele semmilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#61192) kertsa válasza King Unique (#61191) üzenetére


kertsa
senior tag

Köszi! :R

(#61193) weiss válasza #20749568 (#61184) üzenetére


weiss
addikt

Elvileg ez pont arra van:

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#61194) King Unique válasza weiss (#61193) üzenetére


King Unique
titán

Az MSO 2016 már a saját felületén frissíthető, ahogyan például a 365 is. Ellenben a 2013-as és az az előtti verziók esetében a vezérlőpultban / gépházban jelennek meg a frissítések. Tehát max. utóbbiaknál hatásos a screenshoton lévő beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#61195) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok,

csak netezni összeszórtam egy gépet itthon, lapos és tablet után néha jólesik az asztali.
AsRock 775i65G, E6500 proci, 2x1GB DDR (ennyit bír a lap, nem többet). Win7 Pro szépen szalad, de random módon (van, hogy félóránként, van, hogy csak naponta egyszer) "lefagy" a Chrome, jobban mondva köd ereszkedik a képernyőre, bal felső sarokban 'Nem válaszol' felirat jelenik meg. Na ekkor az van, hogy bármire klikkelek, ami az internettel/halózattal kapcsolatos, semmi nem reagál. Nem tudom bezárni/nyitni a böngészőt, nem tudok belépni semmilyen hálózattal kapcsolatos beállításokba, USB-s wifi-stickkel megy a net (TP-Link TL-WN722N), annak az ikonjára is hiába kattintok, semmi nem történik, és a Feladatkezelőt sem tudom megnyitni (Ctrl+Alt+Del-re reagál, de onnan tovább sehova). Minden más megy, Sajátgépbe, intézőbe, más helyekre be tudok lépni, és bármit csinálni, de ami a hálózattal egy kicsit is kapcsolatos, az mintha nem is létezne. Csak újraindítás segít, nem tudom máshogy helyreállítani a gépet. Tapasztalt ilyet valaki?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#61197) King Unique válasza #20749568 (#61196) üzenetére


King Unique
titán

A kettő két külön verzió és igen, ahogyan a részletes leírás is szemlélteti. Nem értem mért lenne macerás, szvsz sokkal egyszerűbb. Illetve elvileg automatikusan telepíti őket, vagy legalábbis be lehet állítani.

(#61199) core i7


core i7
addikt

Windows 7

Home < Professional < Enterprise <Ultimate Mik a különbség milyen funkciók sose tudtam gondolom megkérdem már Ultimate több ramot eszik több játékhoz kell vagy micsoda?

(#61200) westlake válasza core i7 (#61199) üzenetére


westlake
félisten

Wikipedia? :U

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.